jak się ubrać do filharmonii?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-23, 09:17   #1
ygerna
Zakorzenienie
 
Avatar ygerna
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 4 585

jak się ubrać do filharmonii??


jak w tytule
wybieram się w weekend na koncert do filharmonii stąd moje pytanie. wiadomo że trzeba się ubrac w coś stonowanego. jedyny pewny element mojego stroju to czarne rajstopy i czarne botki pasuje do tego czarny golf (zastanawiam się czy w golfie pasuje)i prosta spódnica w kolorze stalowym?? czy lepiej czarna spódnica, biała bluzka i czarny sweter??
wiem że swobodniej czułabym się w pierwszym zestawie....moja współlokatorka raz poszła do teatru w czerwonym golfie i czarnej tunice ale to mi się wcale a wcale nie widzi.

wogóle to jak się chodzi ubranym do filharmonii czy teatru?? żeby nie było że wszystkie panie przyjdą ubrane wieczorowo w sukniach czy coś a ja tak wyskoczę jak filip z konopi
__________________

ygerna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-23, 09:37   #2
tysia_15
Chi~
 
Avatar tysia_15
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 074
GG do tysia_15
Dot.: jak się ubrać do filharmonii??

ja ostatnio, wprawdzie do opery ubrałam czarną bluzkę, na nią sukienkę - princesskę, z ozdobami pod szyją, wysokie, czarne oxfordki i czarne kryjące rajstopy
Myślę, że najbardziej odpowiednia jest mała czarna... ew. satynowa bluzka, kolor tutaj raczej nie gra roli, i do tego ołówkowa spódnica. Ale zwykłej białej bluzce mówię... nie
__________________
Bez pracy i największy talent nie da ci nawet kolacji.

Zobacz, co słychać na moim blogu
tysia_15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-23, 10:25   #3
katka79
Zakorzenienie
 
Avatar katka79
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Miasteczko
Wiadomości: 3 727
GG do katka79
Dot.: jak się ubrać do filharmonii??

Ja często chodzę do opery.Mam znajomego który śpiewa.Kiedyś właśnie rozmawialiśmy na temat ubioru .
Myślę że spódniczka jakaś bluzeczka w stonowanych kolorach czerń, szary,biały jest ok. Byle nie suknia z trenem a takie też się zdarzają.Ale to już lekka przesada.
No chyba że na jakąś premierę np.w Wiedniu
katka79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-23, 10:51   #4
Vegetka
Zakorzenienie
 
Avatar Vegetka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 329
Dot.: jak się ubrać do filharmonii??

hmm jako stała bywalczyni filharmonii się wypowiem to że do filharmonii opery czy teatru trzeba ubierać się w stonowanych kolorach jest nie prawdą. Powinno być to ubranie czyste, schludne i przede wszystkim wygodne, bo idziesz posłuchać muzyki i musisz czuć się komfortowo. Nie raz zdarzyło mi się założyć jeansy, szpilki i do tego beżowy żakiet, czy charbową spódniczkę i czarny sweterek... ma być tak, żebys Ty się w tym dobrze czuła.

ygerna golf może być jak najbardziej, spódnica jaką chcesz możesz do tego dorzucić jakiś naszynik kolorowy żeby nie było za smutno i gotowa do wyjścia
Vegetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-23, 11:04   #5
KroofkaNeonoofka
Zadomowienie
 
Avatar KroofkaNeonoofka
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 1 051
Dot.: jak się ubrać do filharmonii??

Cytat:
Napisane przez Vegetka Pokaż wiadomość
hmm jako stała bywalczyni filharmonii się wypowiem to że do filharmonii opery czy teatru trzeba ubierać się w stonowanych kolorach jest nie prawdą. Powinno być to ubranie czyste, schludne i przede wszystkim wygodne, bo idziesz posłuchać muzyki i musisz czuć się komfortowo.
Z pewnością masz rację
Ja jak pierwszy raz wybrałam się do teatru i założyłam małą czarną, bo stwierdziłam, że będzie najbezpieczniejsza, to byłam zaskoczona, że tak wiele pań jest ubranych w stylu codziennej elegancji.
To już z pewnością nie te czasy gdzie się zakłada suknie z trenem.
Chociaż powiem wam, że ja jestem nadal wierna małej czarnej , na takie okazje.
KroofkaNeonoofka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-23, 11:06   #6
Kica.
Zakorzenienie
 
Avatar Kica.
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 453
Dot.: jak się ubrać do filharmonii??

do teatru chodzę co tydzień zazwyczaj zakładam sukienkę nad kolano (lub do połowy uda) , a na to żakiet. Co do kolorów to wybieram raczej spokojne barwy, ale w fasonach zdarza mi sie czasem zaszaleć

są nieliczne osoby, które przychodzą w dżinsach/bojówkach a do tego bluza albo sweter w sportowym stylu, ale wg mnie źle to wygląda i osobiście odbieram to jako brak szacunku do aktora i samego miejsca
poza tym czułabym się fatalnie widząc pełno kobiet w koszulach czy żakietach/marynarkach, a samej wyglądając jakbym szła po zakupy... ale oczywiscie to indywidualna sprawa naszych odczuć

z twoich 2 propozycji bardziej podoba mi sie spódnica+bluzka, ale golf, zwłaszcza jeśli jest w elegancki też powinien pasować (połączony np z jakimis ciekawymi koralami).

polecam elegancję -nie w wydaniu w wieczorowym, ale tak jak ubieramy się na randkę w restauracji / ważne spotkanie itd
__________________
INSTAGRAM
ZDROWIE.VEGIE.PL

Edytowane przez Kica.
Czas edycji: 2011-02-23 o 11:07
Kica. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-23, 17:37   #7
ygerna
Zakorzenienie
 
Avatar ygerna
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 4 585
Dot.: jak się ubrać do filharmonii??

dzięki dziewczyny za rady
golf jak pisałam jest zwykły, czarny...o spodniach nawet nie myślałam ,a jedyna mała czarna jaką mam odsłania kolano i jest z cienkiego materiału i obawiam się że mogę zmarznąć w każdym badz razie mam nadzieje że się nie zbłaźnię

Kica ale ci zazdroszczę!! jakbym mogła to też bym co tydzień chodziłą, ale nie mam z kim i za co
__________________

ygerna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-17, 20:55   #8
swietopelk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1
Dot.: jak się ubrać do filharmonii??

ja byłem w czerwonych rajstopach i żółtej bluzce,każdy się przyglądał więc było chyba ok jeŚli wszystkim się podobało...Paweł
swietopelk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:15.