Tabletki hormonalne a objadanie się - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-11, 17:31   #1
Ewe_lin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 38

Tabletki hormonalne a objadanie się


Jakiś czas temu zatrzymał mi się okres. Poszam na badania hormonalne i okazało się, że mam niedoczynność kory nadnercza. Lekarz przepisał mi leki hormonalne. Miesiączka wróciła, ale pojawiły się też regularne ataki obżarstwa - w czasie owulacji i tuż przed miesiączką wpycham w siebie niemożliwe ilości kalorii (nawet i 10000 w ciągu dnia). Chęć objadania się odczuwam wręcz fizycznie. Jeśli nie zjem, to będzie mi to doskwierać i na niczym nie będę się mogła skupić. A jak coś takiego się za każdym razem kończy? Wydaję mnóstwo pieniędzy na słodycze, żołądek rozpycham do rozmiarów ogromnych (po 3-4 takich dniach boli mnie z rozepchania nawet gdy go dotykam), jestem strasznie ospała i nic mi się nie chce, przytyłam już 5 kilo. Moja waga jest w normie, nie odchudzałam się, nie głodzę się, zazwyczaj jem dość zdrowo. Po takich atakach też nie prowadzę jakichś głodówek. Tak czy inaczej, bardzo mnie męczą. Początkowo martwiłam się, że ma to podłoże psychiczne, ale to odbywa się zbyt regularnie, no i właśnie pokrywa się z owulacją i miesiączką. Wizytę u lekarza mam dopiero w lutym. Jak sobie z tym radzić do tego czasu? Żeby przy okazji nie przytyć do tego stopnia, że moja garderoba będzie wymagała wymiany? Ktoś zmaga się z takim samym problemem?
Ewe_lin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-11, 19:43   #2
Shariana
Rozeznanie
 
Avatar Shariana
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Wieliczka
Wiadomości: 580
Dot.: Tabletki hormonalne a objadanie się

Ja spróbowałabym odstawić tabletki. Jest szansa, że organizm sam złapie już rytm (a przynajmniej sama się tak łudzę ), a warto zobaczyć, czy ataki ustąpią.
Shariana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-12, 11:02   #3
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomości: 1 119
Dot.: Tabletki hormonalne a objadanie się

Hm, ja nie mialam takich problemow przy tabletkach na wymuszenie okresu... Za to miewam takiego "gloda" przed wlasna, naturalna miesiaczka. Nie masz mozliwoscie isc wczesniej do lekarza? Nawet prywatnie (nie jestem zwolenniczka latania po lekarzach, wydawania kasy na prywatne badania itp. ale jesli problem jest powazny, to sama rozumiesz)? Moze okaze sie konieczna zmiana tabletek.
Z innej beczki - jak dlugo mialas te tabletki brac i jak dlugo juz bierzesz? Moze lada chwila bedzie mozna je odstawic i problem miejmy nadzieje zniknie.
Erena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-16, 16:00   #4
kaasi
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Świdnica
Wiadomości: 701
GG do kaasi
Dot.: Tabletki hormonalne a objadanie się

ej mialam podobnie w tamtym roku ale przez antykoncepcje hormonalna... pogadaj z lekarzem, poszukajcie innych terapi, odstaw.. ja odstawilam i teraz walcze nadal z hormonami, ale juz jest duzo lepiej...
__________________
Zdrowe odżywianie, regularne treningi...
Nauka angielskiego...
Dietetykowanie...
Czytanie książek...
kaasi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:49.