pekajace WZDLUZ paznokcie!!!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-08-19, 17:56   #1
brzoooza88
Raczkowanie
 
Avatar brzoooza88
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 470

pekajace WZDLUZ paznokcie!!!!!


Czesc!
mój tata ma taki dziwny problem z paznokciami.
otoz pekaja wzdłuz.
jak mozna je wzmocnic?
przypominam tu chodzi o meskie paznokcie.
odzywki swiecace nie wchodza w gre.
probowalismy roznych kremow do paznokci(ktore tzreba bylo ogrzewac)
olejek rycynowy..

i nic..

paznokcie pekaja...

jest to bardzo bolesne..

rozne srodki czasem moga sie dostac..i i strasznie piecze.

macie na to rade?

dodaje zdjecie..moze nie widac super..ale dobre i to
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg paznokcie.JPG (13,2 KB, 692 załadowań)
__________________
Tak! Tak! Cały czas zapuszczam włosy!



Atif Aslam - Tere Bin
Atif Aslam - Pehli Nazar Mein


brzoooza88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-19, 19:01   #2
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: pekajace WZDLUZ paznokcie!!!!!

Peknięć nie widze, ale te paznokcie są w niezbyt dobrej kondycji (przynajmniej tak wygladaja na zdjęciu). Co to za czerwone plamy?

Moga byc takze spowodowane tym że pan, odsuwa sobie skórki paznokciami, bądź je gryzie i tym doprowadza do mikrouszkodzeń- rada? - zaprzestac.
Dla wzomcnieniea paznokci mozna wcierać w macierz olejek rycynowy, lub witamine A+E, lub odzywke w fomie olejku np z mirry.
Wszystkie one nie sa w lakierze, zatem nie będzie widać śladów ich uzytkowania, poza poprawą kondycji paznokci.
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-20, 08:06   #3
brzoooza88
Raczkowanie
 
Avatar brzoooza88
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 470
Dot.: pekajace WZDLUZ paznokcie!!!!!

Cytat:
Napisane przez Albertyna Pokaż wiadomość
Peknięć nie widze, ale te paznokcie są w niezbyt dobrej kondycji (przynajmniej tak wygladaja na zdjęciu). Co to za czerwone plamy?

Moga byc takze spowodowane tym że pan, odsuwa sobie skórki paznokciami, bądź je gryzie i tym doprowadza do mikrouszkodzeń- rada? - zaprzestac.
Dla wzomcnieniea paznokci mozna wcierać w macierz olejek rycynowy, lub witamine A+E, lub odzywke w fomie olejku np z mirry.
Wszystkie one nie sa w lakierze, zatem nie będzie widać śladów ich uzytkowania, poza poprawą kondycji paznokci.

gdyby to było takie łatwe..
akurat w tym momencie paznokietki sie troche wygoiły..ale one sie goja,,, znowu pekaja... i wtedy jest po porstu na środku paznokcia taka dziura;/
tata nie odsuwa skórek paznokciami, nie gryzie ich...

tatuś chodził już po wielu lekarzach..kazdy mowi ze nie wie od czego tak pekaja..

byly badania robione i nic...:|

ale dziekuje za rady
__________________
Tak! Tak! Cały czas zapuszczam włosy!



Atif Aslam - Tere Bin
Atif Aslam - Pehli Nazar Mein


brzoooza88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-01, 19:23   #4
iris_ek
Rozeznanie
 
Avatar iris_ek
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 504
Dot.: pekajace WZDLUZ paznokcie!!!!!

Z paznokciami pękającymi wzdłuż jest dziwna sprawa. Sama mam taki problem - tylko że na nogach. Mam bardzo ładne paznokcie (wszystkie 20 ), ale jeden jest felerny. Mimo zabiegów z różnymi odżywkami, ekstremalnym, codziennym pielęgnowaniem jest pęknięty. Jest dość mały i nie sprawia mi bólu, a pękniecie nie jest widoczne, więc mi nie przeszkadza aż tak bardzo.
Jednak, co jest ciekawe - moja mama ma dokładnie taką samą sytuację - pęknięty wzdłuż paznokieć - ten sam, co mój, w dokładnie tym samym miejscu. Cała reszta jest ładna, silna, zadbana... a ten jeden wychodzi przed szereg.
I nikt na to nie umie nic poradzić...
iris_ek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-01, 19:36   #5
bochema
Zadomowienie
 
Avatar bochema
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Legionowo
Wiadomości: 1 055
GG do bochema
Dot.: pekajace WZDLUZ paznokcie!!!!!

mojemu ojcu tez pekaja paznokcie wzdloz. gdy sie uczylam do egzaminu na stylistke zapytal od czego to. kiedy czytalam notatki doczytalam sie ze moze tez byc spowodowane problemami z krazeniem. ojciec faktycznie ma problemy krazeniowe, jest po zawale.

Edytowane przez bochema
Czas edycji: 2007-11-01 o 20:23 Powód: blad stylistyczny
bochema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-01, 21:29   #6
brzoooza88
Raczkowanie
 
Avatar brzoooza88
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 470
Dot.: pekajace WZDLUZ paznokcie!!!!!

Cytat:
Napisane przez bochema Pokaż wiadomość
mojemu ojcu tez pekaja paznokcie wzdloz. gdy sie uczylam do egzaminu na stylistke zapytal od czego to. kiedy czytalam notatki doczytalam sie ze moze tez byc spowodowane problemami z krazeniem. ojciec faktycznie ma problemy krazeniowe, jest po zawale.
problemy z krazeniem?
hmmm.. moj tato nie jest wprawdzie po zawale..
ale.. wiecznie ma zimne stopy...
to tez chyba wina krazenia no nie?
__________________
Tak! Tak! Cały czas zapuszczam włosy!



Atif Aslam - Tere Bin
Atif Aslam - Pehli Nazar Mein


brzoooza88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-02, 13:06   #7
Natali-a
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5
Dot.: pekajace WZDLUZ paznokcie!!!!!

cześć dziewczyny. dam wam taką rade, studiuje na kosmetologi i coś o tym wiem. pękające paznokcie pionowo to bruzdy pionowe. nieda sie tego naprawić, jest to defekt stały. najwidoczniej musiałyście uszkodzić macież paznokcia, który sie znajkduje pod skurą zaraz przed lanulą ( czyli tym bałym półksiężycem) Albo sie kiedys udeżyłyście w ten macież albo za mocno wyciełyscie skórki i miałyscie zakażenie. lub cos uciskało wasz macież i spowodowało defekt paznokcia. Co do przypadku tych paznokci męskich na zdięciu, tu może być przypadek związany z praca. zalezy gdzie twój tata pracuje. może to byc spowodowane ciężkoa pracą, czy nawet możenie rąk w rzużnych detergentach.
Są jeszcze pruzdy poprzeczne one są spowodowane uszkodzeniem lanuli( białego półksięzyca) u niektórych jest niewidoczny- znajduje się pod skórą, poprostu zamocno są wycinane skurki, to naszczęście jest defekt nietrwały, paznokieć odrośnie a bruzda razem z nim.
Natali-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-13, 11:12   #8
201608251020
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 15 304
Dot.: pekajace WZDLUZ paznokcie!!!!!

Hej kochane
Dość długo obgryzałam paznokcie ale w końcu (Bogu dzięki!!) oduczyłam się tego brzydkiego nawyku! Czasem mi pękają paznokcie w poprzek, ale jakoś to sklejam odżywką, nie zadzieram, w końcu paznokieć podrasta i opiłowuję pękniętą część tak, że nie widać ubytku...
Jednak ostatnio zauważyłam że nawet u stóp mam pozadzierane na bokach paznokcie - wzdłuż! podejrzewam że jest to kwestia wiosennego osłabienia i brak jakiejś witaminy, bo pierwszy raz tak mam... Tylko jaką witaminę powinnam zacząć brać? Może A+E?

Aaaa leczę się hormonalnie - czy to może mieć jakiś wpływ? Chyba nie...?
201608251020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-14, 08:58   #9
Natali-a
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5
Dot.: pekajace WZDLUZ paznokcie!!!!!

hej możliwe , że po prostu za mocno opiłowujesz paznokieć z boku ( czasami Panie se mocno piłują żeby je zwę żyć) i są po protu osłabione
jeśli nie piłujesz ich z boku to możliwe ze są osłabione, polecam odżywkę srebrną " Sally Hansen", na wzmocnienie.
jeść codziennie porcje witamin, i można dla poprawienia kondycji co jakiś czas moczyć paznokcie w ciepłej olowie z oliwek.
Natali-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:58.