Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność:D - Strona 129 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-07-10, 23:15   #3841
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Apsik13, mój post nie był skierowany tylko do Ciebie. Skomentowałam Twoją wypowiedź, bo słowo "odpowiednik" może sugerować innym, że woda różana to tańsza wersja hydrolatu. Chciałam tylko podkreślić różnicę między nimi, niektórzy mogą jej nie dostrzegać. Jeśli komuś odpowiada stosowanie wody spożywczej do celów kosmetycznych, niech używa śmiało.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-14, 06:50   #3842
LeejdiNaati
Zakorzenienie
 
Avatar LeejdiNaati
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 23 352
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Dziewczyny też macie całkiem inny zapach hydrolatu oczarowego z BU niż z innych sklepów? Mam z ZSK, BU i Mazideł i ten z BU pachnie całkiem inaczej niż ta reszta. Od czego to zależy?
__________________
LeejdiNaati jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-14, 09:03   #3843
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 008
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez LeejdiNaati Pokaż wiadomość
Dziewczyny też macie całkiem inny zapach hydrolatu oczarowego z BU niż z innych sklepów? Mam z ZSK, BU i Mazideł i ten z BU pachnie całkiem inaczej niż ta reszta. Od czego to zależy?
też miałam takie odczucia i wg mnie ten z BU pachniał bardzo chemicznie. Może to zasługa dodanego Kathonu CG?
_Sarenka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-14, 09:32   #3844
LeejdiNaati
Zakorzenienie
 
Avatar LeejdiNaati
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 23 352
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez _Sarenka_ Pokaż wiadomość
też miałam takie odczucia i wg mnie ten z BU pachniał bardzo chemicznie. Może to zasługa dodanego Kathonu CG?
Strasznie intensywnie pachnie przede wszystkim Może to jego zasługa, nie wgłębiałam się w sumie w skład
__________________
LeejdiNaati jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-14, 19:24   #3845
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez LeejdiNaati Pokaż wiadomość
Dziewczyny też macie całkiem inny zapach hydrolatu oczarowego z BU niż z innych sklepów? Mam z ZSK, BU i Mazideł i ten z BU pachnie całkiem inaczej niż ta reszta. Od czego to zależy?
hm uzywałam je w dużym odstepie czasu wiec trudno i porównać ale pachniał chyba podobnoe


a co to ten kathon cg?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-15, 12:31   #3846
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 008
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość



a co to ten kathon cg?
konserwant.
_Sarenka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-15, 17:06   #3847
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez _Sarenka_ Pokaż wiadomość
konserwant.
dzieki, a wszystkie hydrolaty z BU go zaiwrają? bo u mnie w inci go nie ma



a i kupiłam coś co się nazywa KEWRA WATER

i ma taki skład: woda żródlana, esencja z kewry

czy mogę to używac jako hydrolatu na twarz?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-15, 20:13   #3848
fredka86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 93
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Czy hydrolaty z BU miały ostatnio coś zmienione w składzie? Jakiś konserwant? W marcu kupiłam hydrolat oczarowy i był świetny, szybko usuwał jakieś podrażnienia itp. Teraz zamówiłam nową wersję - hydrolat z liści oczaru oraz hydrolat z czarnej porzeczki. Oczarowy od razu wymieszałam sobie z niacynamidem w stężeniu 2%, stosowałam parę razy i nic się złego nie działo, ale raz zdarzyło się, że mnie podrażnił. Może nie wstrząsnęłam buteleczką przed użyciem... Ale czy niacynamid nie powinien się rozpuścić od razu w hydrolacie?
Natomiast ten z czarnej porzeczki - dramat! Robi mi takiego buraka na twarzy, że od razu muszę go zmywać i nakładać Ziaję Ulga, żeby po pół godzinie mogło przyblednąć. Śmieszna sprawa, bo z opisu na BU wynika że ten hydrolat powinien redukować zaczerwienienia Czy któraś z was go stosowała?
No i nie wiem co jest grane. Czy mi się ostatnio jakoś uwrażliwiła cera, czy to może jednak coś z tymi hydrolatami jest nie tak? Czarna porzeczka niby ma mieć intensywne działanie i dla cer bardzo wrażliwych zalecane jest rozcieńczanie, ale ja nigdy nie miałam jakoś szczególnie wrażliwej cery! Jedynie na początku stosowania serum granat z BU też pojawiał mi się delikatny rumień, który po spryskaniu hydrolatem oczarowym schodził, ale po ok. tygodniu cera chyba się przyzwyczaiła.

Czy którąś z was też zaczęły podrażniać te hydrolaty?
fredka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-15, 20:26   #3849
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Hydrolaty z Kathonem CG zostały wycofane z BU, znikają też z innych sklepów. Zamiast nich wprowadzono droższe hydrolaty ekologiczne lub nieekologiczne z konserwantami akceptowanymi przez Ecocert. Wynika to ze zmiany oferty dystrybutora (lub producenta).

Fredko86, tak, jest ewidentny problem z nowymi hydrolatami. Tutaj materiał dowodowy (dodałam od razu Twoją wypowiedź): https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=34850424 #post34850424 .

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
a i kupiłam coś co się nazywa KEWRA WATER

i ma taki skład: woda żródlana, esencja z kewry

czy mogę to używac jako hydrolatu na twarz?
To nie jest hydrolat, tylko woda z dodatkiem aromatu. Przed chwilą pisałam to samo o wodzie różanej. Możesz stosować, jeśli Ci odpowiada, jednak składowo taki produkt jest bardzo ubogi, nie ma nic (lub ma niewiele) wspólnego z hydrolatem i nie należy go traktować jako odpowiednik hydrolatu.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-07-15 o 22:09
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-15, 20:32   #3850
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Hydrolaty z Kathonem CG zostały wycofane z BU, znikają też z innych sklepów. Zamiast nich wprowadzono droższe hydrolaty ekologiczne lub nieekologiczne z konserwantami akceptowanymi przez Ecocert. Wynika to ze zmiany oferty dystrybutora (lub producenta).

To nie jest hydrolat, tylko woda z dodatkiem aromatu. Przed chwilą pisałam to samo o wodzie różanej. Możesz stosować, jeśli Ci odpowiada, jednak składowo taki produkt jest bardzo ubogi, nie ma nic (lub ma niewiele) wspólnego z hydrolatem i nie należy go traktować jako odpowiednik hydrolatu.

dzieki


tak wiem ze to co innego, popełniłam literówkę nie miało być "jako hydrolat" ale "jak hydrolat"

w kazdym razie chodziło mi o to czy mogę go używać do przemywania twarzy tak jak teraz robię to hydrolatem
a myslisz ze ma jakieś własciwosci pielęgnacyjne, i jak mślisz jak go przechowywac?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-07-15 o 22:09 Powód: Edycja cytatu
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-15, 20:57   #3851
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
a myslisz ze ma jakieś własciwosci pielęgnacyjne, i jak mślisz jak go przechowywac?
Trudno mi cokolwiek powiedzieć na ten temat. Nie wiadomo, co tak naprawdę dodają do tej wody. Może to być nawet syntetyczny aromat. Na właściwości pielęgnacyjne bym nie liczyła, co najwyżej na przyzwoity efekt po aplikacji. Woda nie zawiera tradycyjnych konserwantów, być może składnik aromatyczny działa w jakimś stopniu przeciwdrobnoustrojowo. Na wszelki wypadek lepiej trzymać w lodówce.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-15, 21:30   #3852
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Trudno mi cokolwiek powiedzieć na ten temat. Nie wiadomo, co tak naprawdę dodają do tej wody. Może to być nawet syntetyczny aromat. Na właściwości pielęgnacyjne bym nie liczyła, co najwyżej na przyzwoity efekt po aplikacji. Woda nie zawiera tradycyjnych konserwantów, być może składnik aromatyczny działa w jakimś stopniu przeciwdrobnoustrojowo. Na wszelki wypadek lepiej trzymać w lodówce.
dziękuję za odp
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-15, 21:46   #3853
fredka86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 93
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Hydrolaty z Kathonem CG zostały wycofane z BU, znikają też z innych sklepów. Zamiast nich wprowadzono droższe hydrolaty ekologiczne lub nieekologiczne z konserwantami akceptowanymi przez Ecocert. Wynika to ze zmiany oferty dystrybutora (lub producenta).

Fredko86, tak, jest ewidentny problem z nowymi hydrolatami. Tutaj materiał dowodowy (dodałam od razu Twoją wypowiedź): https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=34850424 #post34850424 .
O widzisz, na to bym nie wpadła. Dziękuję Ci serdecznie za odpowiedź
Ech, czyli oba hydrolaty nie nadają się już dla mnie, szkoda.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-07-15 o 22:10 Powód: Edycja cytatu
fredka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-16, 15:33   #3854
fredka86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 93
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Czyli skoro problem faktycznie tkwi w pH hydrolatu, które powinno być powyżej 4 to hydrolat z liści oczaru, który ma właśnie 4 - 5,5 nie powinien mnie podrażniać. Psikałam dzisiaj nim maseczkę z glinki i teraz mam dwa czerwone placki wokół oczu i na dodatek same oczy trochę mnie bolą. Ech, zła jestem, kasa w błoto i zostałam bez hydrolatu.
fredka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-16, 15:56   #3855
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez fredka86 Pokaż wiadomość
Czyli skoro problem faktycznie tkwi w pH hydrolatu, które powinno być powyżej 4 to hydrolat z liści oczaru, który ma właśnie 4 - 5,5 nie powinien mnie podrażniać. Psikałam dzisiaj nim maseczkę z glinki i teraz mam dwa czerwone placki wokół oczu i na dodatek same oczy trochę mnie bolą. Ech, zła jestem, kasa w błoto i zostałam bez hydrolatu.
To tylko moja hipoteza. Niewykluczone, że winne są konserwanty. Dobrze by było zmierzyć pH hydrolatu oczarowego (ale bez dodatków).

Reakcja skóry po oczarowym jest taka sama jak po porzeczkowym? Z opisu wynikało, że to właśnie porzeczka powoduje intensywny rumień. Na temat oczarowego z BU:

Cytat:
Napisane przez sushi88 Pokaż wiadomość
Z kolei bardzo rozczarował mnie zachwalany wielokrotnie hydrolat oczarowy :/ Niestety mnie trochę uczulił, po zastosowaniu poczułam pieczenie na twarzy, cera zrobiła się zaczerwieniona i podrażniona....nie wiem nawet, czy robić kolejną próbę....

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-07-16 o 16:05
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-16, 16:09   #3856
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Fredko86, tak, jest ewidentny problem z nowymi hydrolatami. Tutaj materiał dowodowy (dodałam od razu Twoją wypowiedź): https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=34850424 #post34850424

Podobną reakcję (intensywne zaczerwienienie) obserwowałam u siebie po zastosowaniu toników z kwasami (pH 3,5-4) na bazie hydrolatów. Nie pojawiała się od razu po zrobieniu toniku, tylko po dłuższym czasie, co skłoniło mnie do podejrzeń, że obniżenie pH powoduje jednak niekorzystne zmiany w hydrolatach. Pani Agnieszka z Naturalisa konsultowała się z technologiem, który stwierdził, że pH można obniżyć do 3.5, a nawet 3 bez konsekwencji. Podobnie BU zapewnia o stabilności hydrolatów przy kwaśnym pH. Z kolei wg opisów Mazideł w większości przypadków wymagane jest pH powyżej 4. Być może obniżenie pH do 3.4 - 4.0 nie jest jednak korzystne na dłuższą metę. Sklepy nie zlecają badań dermatologicznych półproduktów, polegają tylko na dostarczonej dokumentacji, a przecież producent sprzedaje hydrolaty jako składnik a nie kosmetyk do bezpośredniego użycia.

Inna możliwa przyczyna podrażnienia/uczulenia to konserwanty.
Mnie nie do końca przekonuje wiązanie tych objawów z pH, w końcu 3,5 - 4 to nie jest strasznie niskie pH, wręcz powinno być korzystne dla skóry. W ogóle zastanawia mnie czy one wszystkie faktycznie mają takie pH (dziewczyny pomierzcie jeśli macie możliwość!). Ponadto, któraś z dziewczyn pisała o dodatku niacynamidu co powinno podnieść troche pH.
Co do wpływu b. niskiego pH na hydrolat (bo jeśli dobrze rozumiem to jest to jest wg Ciebie gł. potencjalny problem i przyczyna, a nie wpływ pH na skóre?) to przyznam sie, że zanim zostałam uświadomiona na temat stabilności hydrolatów zależnie od pH, używałam czystych roztworów kwasu migdałowego i laktobionowego i w żadnym przypadku nie obserwowłam żadnych niepożądanych reakcji, ani na skórze zaraz po nałożeniu, ani po jakimś czasie, ani w hydrolacie w buteleczce z "tonikiem". Ale z drugiej strony robiłam małe porcje i dość szybko je zużywałam.
Bardziej mnie przekonuje zwalanie winy na konserwant, bo widze, że w tych organicznych hydrolatach steżenie soli kwasu benzoesowego dla produktów leave-on jest bliskie maximum albo nawet powyżej (0,4 - 0,5 wg różnych źródeł). Zresztą te stężenia podane są "ok.", mozę na etapie konserwowania dodano za dużo? A może są jakieś zanieczyszenia? Wiem, takie gdybanie
Ja takie okropne zaczerwienienie, swędzenie, pieczenie i uczucie gorąca doswiadczyłam po żelu z olejkami cytrusowymi, taka natychmiastową reakcje chyba mozna zaliczyć jako wyprysk kontaktowy z podrażnienie (irritant contact dermatitis)?
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2012-07-16 o 18:30
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-16, 17:21   #3857
fredka86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 93
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Reakcja skóry po oczarowym jest taka sama jak po porzeczkowym? Z opisu wynikało, że to właśnie porzeczka powoduje intensywny rumień. Na temat oczarowego z BU:
Tak jak napisałam wcześniej, oczarowy stosowałam kilka razy wymieszany z niacynamidem i nic się nie działo, tylko raz mnie podrażnił, ale nie aż tak jak porzeczkowy. Dzisiaj mnie podrażnił czysty hydrolat oczarowy, bez dodatku niacynamidu, choć zaczerwienienie (wokół oczu) chyba szybciej zniknęło jak po porzeczkowym.
Czym zmierzyć pH hydrolatu? Paskiem lakmusowym? Gdzie można coś takiego kupić?
fredka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-16, 17:29   #3858
say-hello
Zakorzenienie
 
Avatar say-hello
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: G
Wiadomości: 12 674
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

czy niacynamid dodany do hydrolatu sprawia, że po wstrząśnięciu płyn się pieni?
__________________
2016: 22
2017: 22
2018: 12
say-hello jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-16, 18:17   #3859
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez say-hello Pokaż wiadomość
czy niacynamid dodany do hydrolatu sprawia, że po wstrząśnięciu płyn się pieni?

U mnie się pieni
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-16, 18:22   #3860
say-hello
Zakorzenienie
 
Avatar say-hello
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: G
Wiadomości: 12 674
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Iwona75 Pokaż wiadomość
U mnie się pieni
uff, myślałam, że niedokładnie umyłam butelkę dzięki!
__________________
2016: 22
2017: 22
2018: 12
say-hello jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-16, 18:36   #3861
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Hey, nie chodzi mi o wysokość pH, tylko o długofalowy wpływ niskiego pH na hydrolaty (ewentualną degradację ich składników). Ja zauważyłam u siebie bardzo intensywny rumień i podrażnienie dopiero po jakiś 3-4 miesiącach od połączenia hydrolatu z kwasem. Pamiętam, że któraś z Wizażanek również coś takiego zaobserwowała. Nigdy wcześniej ani później żaden hydrolat ani produkt z kwasami nie wywołał u mnie podobnej reakcji. Podkreślam, że to tylko moja hipoteza, wysnuta na podstawie podobieństwa objawów.

Mam wątpliwości, czy same konserwanty mogą być sprawcą, bo są to przecież środki dość powszechnie stosowane i na ogół dobrze tolerowane (stężenie maksymalne 0,5% ustala się w przeliczeniu na kwas benzoesowy, tutaj mamy sól). O podobnych reakcjach na kosmetyki naturalne zawierające ekokonserwanty rzadko się słyszy. Dziwi mnie, że już tyle osób zgłosiło problemy, choć hydrolaty są w sklepach od niedawna. Przez tak długi czas Wizażanki używały hydrolatów z Kathonem CG (dodawanym nawet w stężeniu dwukrotnie przekraczającym zalecane dla kosmetyków niespłukiwanych) bez skutków ubocznych, a przecież izotiazolinony są wymieniane wśród konserwantów najczęściej wywołujących wyprysk kontaktowy.

Przyczyna może też tkwić w samych hydrolatach, surowcach, z jakich są pozyskiwane, koncentracji naturalnych składników drażniących. Jak zauważyła fredka86, BU zaleca rozcieńczać hydrolat porzeczkowy. Być może także inne ekohydrolaty należałoby stosować w dużo niższych stężeniach, np. TUTAJ zalecane dozowanie to zaledwie 1-5% (sic!).

Również zachęcam do sprawdzania pH (papierki dostępne w ZSK, Mazidłach, na Allegro). Przy najbliższej okazji poproszę o próbki nowych hydrolatów (z niższym i wyższym pH) i sama przetestuję.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-07-16 o 19:08
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-16, 19:47   #3862
fredka86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 93
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Być może także inne ekohydrolaty należałoby stosować w dużo niższych stężeniach, np. TUTAJ zalecane dozowanie to zaledwie 1-5% (sic!).

Również zachęcam do sprawdzania pH (papierki dostępne w ZSK, Mazidłach, na Allegro). Przy najbliższej okazji poproszę o próbki nowych hydrolatów (z niższym i wyższym pH) i sama przetestuję.
Czym można rozcieńczać hydrolat? Np. wodą destylowaną? Gdzieś wyczytałam, że przy cerze alergicznej wskazane jest ich rozcieńczanie z wodą w proporcji 1:1. To chyba prędzej miało by sens niż stężenie hydrolatu 1-5% Choć jeśli okaże się, że problemem rzeczywiście jest pH to nawet rozcieńczony hydrolat może sprawiać problemy, czy nie? Kompletnie nie znam się na tego typu chemicznych sprawach

Orientujecie się czy na Mazidłach papierki wskaźnikowe kupione na sztuki mają dołączoną jakąś skalę barw, do której można później porównać papierek?
fredka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-16, 19:53   #3863
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Przez tak długi czas Wizażanki używały hydrolatów z Kathonem CG (dodawanym nawet w stężeniu dwukrotnie przekraczającym zalecane dla kosmetyków niespłukiwanych) bez skutków ubocznych, a przecież izotiazolinony są wymieniane wśród konserwantów najczęściej wywołujących wyprysk kontaktowy.
Szczerze mówiąc niegy nie przyglądałam sie bliżej Kathonowi CG, czytałam tylko na jedym blogu, ze ten system konserwujący zarobił na swoją złą opnie testami płatkowymi, w których jest stosowany w dużo wyższych stężeniach niż w kosmetykach w porównianiu do innnych konserwantów

Cytat:
Napisane przez Lorri
Być może także inne ekohydrolaty należałoby stosować w dużo niższych stężeniach, np. TUTAJ zalecane dozowanie to zaledwie 1-5% (sic!).
Zastanawiam sie czy to nie są po prostu sugestie dla formulatorów komercyjnych kosmetyków, gdzie wiadomo że liczy sie jak najniższy koszt, bo po co podstawiać hydrolat za całą wode w kremie skoro konsument i tak różnicy nie "wyczuje".

Znalazłam przy okazji artykuł o bezpieczeństwie hydrolatów
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-16, 21:50   #3864
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez fredka86 Pokaż wiadomość
Czym można rozcieńczać hydrolat? Np. wodą destylowaną? Gdzieś wyczytałam, że przy cerze alergicznej wskazane jest ich rozcieńczanie z wodą w proporcji 1:1. To chyba prędzej miało by sens niż stężenie hydrolatu 1-5% Choć jeśli okaże się, że problemem rzeczywiście jest pH to nawet rozcieńczony hydrolat może sprawiać problemy, czy nie? Kompletnie nie znam się na tego typu chemicznych sprawach

Orientujecie się czy na Mazidłach papierki wskaźnikowe kupione na sztuki mają dołączoną jakąś skalę barw, do której można później porównać papierek?
Ja nie dostałam wzornika skali (może za mało papierków brałam). W ZSK dostaję. Hydrolat możesz rozcieńczyć wodą do iniekcji, od biedy destylowaną. Tylko nie wiadomo, jak z konserwacją w takim wypadku.

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc niegy nie przyglądałam sie bliżej Kathonowi CG, czytałam tylko na jedym blogu, ze ten system konserwujący zarobił na swoją złą opnie testami płatkowymi, w których jest stosowany w dużo wyższych stężeniach niż w kosmetykach w porównianiu do innnych konserwantów
http://alergia.org.pl/lek/index.php?...=221&Itemid=72

Tutaj fajne zestawienie popularnych konserwantów uszeregowanych wg ryzyka uczulenia na podstawie testów 3541 produktów: http://onlinelibrary.wiley.com/doi/1...939.x/abstract

W testach płatkowych Kathon CG jest stosowany w stężeniu 0,01%. Dla porównania w hydrolacie oczarowym z Mazideł mamy 0,1% tego układu. Producent Kathonu CG zaleca w produktach niespłukiwanych maksymalnie 0,05% (0,1% w produktach spłukiwanych).

ZSK i BU nie podawały stężenia całego układu, tylko stężenie samych izotiazolinonów, których w Kathonie CG jest zaledwie 1,5% [pełny skład: Water (75.5%), Magnesium salts (23%), Methylchloroisothiazolino ne (1.15%), Methylisothiazolinone (0.35%)]. Wcześniej nie zwróciłam na to uwagi i myślałam sobie, że stosuję hydrolaty z Kathonem w stężeniach dalekich od maksymalnych zalecanych. Tymczasem stężenie Kathonu CG przy stężeniu Methylchloroisothiazolino ne ok. 0,001% oraz Methylisothiazolinone ok. 0,0003% wynosi ok. 0,087%, czyli przekracza zalecane stężenie dla kosmetyków niespłukiwanych i zbliża się do górnej granicy. Najwidoczniej nikt ze sklepów tego nie zauważył, bo do formulacji na bazie tych hydrolatów zalecano dodatkowe konserwanty.

Tylko Mazidła podają stężenie całego układu w hydrolatach. I okazuje się, że w porównaniu z tymi, które były w BU i ZSK, hydrolaty Mazideł (poza oczarowym) zawierają znacznie mniej Kathonu CG. A ja ich unikałam, sądząc, że jest na odwrót. Tkwiąc sobie w błogiej nieświadomości, męczyłam się przez długi czas z wypryskiem niewiadomego pochodzenia i podejrzewałam wszystko, co się dało, tylko nie hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Zastanawiam sie czy to nie są po prostu sugestie dla formulatorów komercyjnych kosmetyków, gdzie wiadomo że liczy sie jak najniższy koszt, bo po co podstawiać hydrolat za całą wode w kremie skoro konsument i tak różnicy nie "wyczuje".

Znalazłam przy okazji artykuł o bezpieczeństwie hydrolatów
Może tak być. Ale czasami ograniczenie stężenia jest rzeczywiście uzasadnione, jak w przypadku hydrolatów mocno konserwowanych. TUTAJ karta hydrolatu oczarowego zawierającego 0,1% Kathonu CG; zalecane dozowanie 2 - 10%.

Co do hydrolatów niekonserwowanych, rozlewanych w pomieszczeniach bez żadnej filtracji powietrza i nie badanych po rozlewaniu - już wyraziłam swoje obiekcje w kontekście hydrolatów EcoSpa. Żałuję, że ZSK zaczęło również rozlewać hydrolaty bułgarskie, które wcześniej były butelkowane przez producenta (choć przynajmniej oni mają mieć pomieszczenie bardziej higieniczne).
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-17, 09:22   #3865
makki
Raczkowanie
 
Avatar makki
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 78
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Hey, nie chodzi mi o wysokość pH, tylko o długofalowy wpływ niskiego pH na hydrolaty (ewentualną degradację ich składników). Ja zauważyłam u siebie bardzo intensywny rumień i podrażnienie dopiero po jakiś 3-4 miesiącach od połączenia hydrolatu z kwasem. Pamiętam, że któraś z Wizażanek również coś takiego zaobserwowała. Nigdy wcześniej ani później żaden hydrolat ani produkt z kwasami nie wywołał u mnie podobnej reakcji. Podkreślam, że to tylko moja hipoteza, wysnuta na podstawie podobieństwa objawów.

Mam wątpliwości, czy same konserwanty mogą być sprawcą, bo są to przecież środki dość powszechnie stosowane i na ogół dobrze tolerowane (stężenie maksymalne 0,5% ustala się w przeliczeniu na kwas benzoesowy, tutaj mamy sól). O podobnych reakcjach na kosmetyki naturalne zawierające ekokonserwanty rzadko się słyszy. Dziwi mnie, że już tyle osób zgłosiło problemy, choć hydrolaty są w sklepach od niedawna. Przez tak długi czas Wizażanki używały hydrolatów z Kathonem CG (dodawanym nawet w stężeniu dwukrotnie przekraczającym zalecane dla kosmetyków niespłukiwanych) bez skutków ubocznych, a przecież izotiazolinony są wymieniane wśród konserwantów najczęściej wywołujących wyprysk kontaktowy.

Przyczyna może też tkwić w samych hydrolatach, surowcach, z jakich są pozyskiwane, koncentracji naturalnych składników drażniących. Jak zauważyła fredka86, BU zaleca rozcieńczać hydrolat porzeczkowy. Być może także inne ekohydrolaty należałoby stosować w dużo niższych stężeniach, np. TUTAJ zalecane dozowanie to zaledwie 1-5% (sic!).

Również zachęcam do sprawdzania pH (papierki dostępne w ZSK, Mazidłach, na Allegro). Przy najbliższej okazji poproszę o próbki nowych hydrolatów (z niższym i wyższym pH) i sama przetestuję.

Zauważyłam u siebie to samo. Mocno zaczerwieniona twarz po hydrolacie z kwasem. Zaczerwienienie pojawiało się po dłuższym stosowaniu, w moim przypadku po około 2 tyg.
makki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-17, 17:21   #3866
martuunia
Zadomowienie
 
Avatar martuunia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: uć
Wiadomości: 1 912
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

hej dziewczyny. Co mogłybyście mi polecić z olejów/hydrolatów do cery; teraz mam straszny przesusz bo jestem na antybiotykach (dokładnie: erytromycyna do łykania +aknemycin+epiduo). ogólnie cieszę się bo widzę po tym ogromną poprawę ale jest sucha, poszarzała. Szukam czegoś do pielęgnacji co by mnie nie zapchało...

Co do włosów chyba zamówię sobię olej z monoi (skoro tak ładnie pachnie.. ) i z masłem shea coś pokombinuję.
__________________
wymiana
martuunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-17, 18:49   #3867
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez martuunia Pokaż wiadomość
hej dziewczyny. Co mogłybyście mi polecić z olejów/hydrolatów do cery; teraz mam straszny przesusz bo jestem na antybiotykach (dokładnie: erytromycyna do łykania +aknemycin+epiduo). ogólnie cieszę się bo widzę po tym ogromną poprawę ale jest sucha, poszarzała. Szukam czegoś do pielęgnacji co by mnie nie zapchało...

Co do włosów chyba zamówię sobię olej z monoi (skoro tak ładnie pachnie.. ) i z masłem shea coś pokombinuję.
mogdałowy jest chyba nawilżajacy
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-17, 19:01   #3868
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
pielęgnacja skóry pod oczami

Ja mam pytanie jeszcze inne.

Co polecacie pod oczy z naturalsów?
Coś nawilżającego (w sensie przyszłościowo antyzmarszczkowego) a dodatkowo może (pewnie oczekuje cudu) coś kojącego, likwidującego opuchliznę/cienie.. ? Dotychczas aplikuje pod oczy to co i na twarz tzn HA z olejem. Ale może to za mało? Rano mam dosyć suchą i pomarszczoną skórę pod oczami..
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-18, 12:08   #3869
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Witam W moim hydrolacie rozmarynowym (EcoSpa) pływają jakieś farfocle (data dobra i przechowywanie także Czy to znaczy, że się zepsuł? Zapach bez zmian...
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-18, 12:18   #3870
Aguu
Rozeznanie
 
Avatar Aguu
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 904
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Testuję hydrolaty z BeautyEver - nagietkowy i z kwiatów gorzkiej pomarańczy - matko i córko jakie to śmierdziuchy!
Nie umiem określić czym podjeżdżają, ale komfort użytkowania jest na minusie..

Tęsknię juz za Mazidłowym neroli, który jest wycofany ze sprzedaży - pachniał pięknie, słodko i upajająco kwiatowo.. gdzie ja znajdę coś tak przyjemnego w użytkowaniu a jednocześnie tak skutecznego (pięknie regulował mi sebum) ...
__________________
Prawdziwa kobieta powinna być damą na salonach, kucharką w kuchni i dziwką w sypialni.

Aguu jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-23 14:14:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:03.