paszporty "polityki"... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-10, 22:05   #1
autistique
Raczkowanie
 
Avatar autistique
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław/Legnica
Wiadomości: 60

paszporty "polityki"...


co sądzicie o tej imprezie? o tegorocznych nominacjach i wygranych?
coś mi się wydaje, że paszporty przyznane w tym roku chyba nie do końca były przemyślane (czyli jak zwykle ).
najbardziej zdziwiła mnie wygrana jana klaty (kategoria teatr)- jak dla mnie efekciarz i to wszystko. tutaj chyba bardziej na nagordę zasłużył wojcieszek (no dobra jestem stronnicza- to w legnicy i z udziałem legnickich aktorów wystawił sztukę "made in poland"- znaną niby już w polsce i nie tylko ah i oh. niech żyje egzaltacja ).
ale po kolei
literatura- marek krajewski (szczerze mówiąc nie przepadam za kryminałami... ale zafascynowało mnie miejsce wydarzeń- breslau, czyli przedwojenny wrocław. sądze, iż TO miasto w TYM okresie ma swój urok- dowodem "e.e" olgi tokarczuk, która to z powodu wrocławia przypadła mi do gustu )
teatr- jan klata (ble)
film- przemysław wojcieszek za "doskonałe popołudnie" (tu się nie wypowiem- filmu nie znam, widziałam tylko "w dół kolorowym wzgórzem" oraz jego spektakle.. ale wojcieszka cenię)
sztuki wizualne- robert kuśmirowski (bzdurna kategoria w ogóle, najśmieszniejsze w tym wszystkim jest fakt, że wśród nominowanych nie było malarzy czy rzeźbiarzy... przykre. malarstwo do lamusa?)
muzyka- rafał blechacz (no kurde, zero zaskoczenia, jak oni mogli no ale koncert chopinowski to w końcu nie przelewki)
estrada- skalpel (o rany... byłam pewna, że paszport dostanie maria peszek albo grabaż, który w końcu kilkanaście lat się już udziela, płyt wydał sporo, przeprowadził wiele projetów, a 10 tysiaków na pewno by mu się przydało /na piwo .. dużo piwa /.. co do marysi peszek- jak można nie nagrodzić tak boskiego głosu? )
kreator kultury- paweł dunin-wąsowicz (w końcu ktoś zauważył ,że istnieje takie czasopismo jak "lampa" i wydawnictwo " lampa i iskra boża" brawa za refleks)

no. to teraz wasze zdanie
autistique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-10, 23:02   #2
elly2
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: moja utopia
Wiadomości: 2 396
Dot.: paszporty "polityki"...

Cytat:
Napisane przez autistiquetutaj
chyba bardziej na nagordę zasłużył wojcieszek (no dobra jestem stronnicza- to w legnicy i z udziałem legnickich aktorów wystawił sztukę "made in poland"- znaną niby już w polsce i nie tylko ah i oh. niech żyje egzaltacja ).
Off topic : Legnica pozdrawia Legnice Piekary teraz sa slynne na cala Polske
__________________
"Wyjdź ze swojej strefy komfortu. Możesz wzrastać tylko, jeśli jesteś gotów czuć się dziwnie i nie komfortowo próbując czegoś zupełnie dla Ciebie nowego."


elly2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-10, 23:22   #3
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: paszporty "polityki"...

Cytat:
Napisane przez autistique
sztuki wizualne- robert kuśmirowski (bzdurna kategoria w ogóle, najśmieszniejsze w tym wszystkim jest fakt, że wśród nominowanych nie było malarzy czy rzeźbiarzy... przykre. malarstwo do lamusa?)
Moim zdaniem tak

Nie jestem wielka fanka Kusmirowskiego i jego dzialan ale uwazam, ze czas rzezby i malarstwa jakie mamy w Polsce zdecydownie ma sie ku koncowi.
Jeszcze Sasnal nas w swiecie godnie pod tym zgledem reprezentuje ale z rzezba jako takiej (a mysle, ze kojarzy Ci sie raczej z Dunikowskim niz z Kozyra) to moze lepiej juz nie kontynuowac w XXI wieku...
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-11, 23:49   #4
autistique
Raczkowanie
 
Avatar autistique
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław/Legnica
Wiadomości: 60
Dot.: paszporty "polityki"...

Cytat:
Napisane przez Sylwiasta
Nie jestem wielka fanka Kusmirowskiego i jego dzialan ale uwazam, ze czas rzezby i malarstwa jakie mamy w Polsce zdecydownie ma sie ku koncowi.
Jeszcze Sasnal nas w swiecie godnie pod tym zgledem reprezentuje ale z rzezba jako takiej (a mysle, ze kojarzy Ci sie raczej z Dunikowskim niz z Kozyra) to moze lepiej juz nie kontynuowac w XXI wieku...
i właśnie ten kres malarstwa mnie przeraża. cóż, konserwatystka ze mnie, ale ja żyję w świecie malarzy- impresjonistów, w świecie Boznańskiej, Toulouse-Lautreca.

współczesny syf z jakim mamy do czynienia obecnie do mnie nie przemawia (i np. takie obieranie kartofli raczej mnie nie podnieca ). wszystko wydaje mi się efekciarskie, kiczowate (nawet Siudmak, tak bardzo lubiany przez moje koleżanki, mnie wkurza). teraz w sumie nie liczy się poszukiwanie piękna w sztuce, ale zaszokowanie odbiorcy. i masz rację- lepiej nie kontynuować... można jednak zacząć "od nowa"
autistique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-11, 23:51   #5
autistique
Raczkowanie
 
Avatar autistique
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław/Legnica
Wiadomości: 60
Talking Dot.: paszporty "polityki"...

Cytat:
Napisane przez elly2
Off topic : Legnica pozdrawia Legnice Piekary teraz sa slynne na cala Polske
yeah, piekary pany
pozdrawiam również
autistique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:17.