Różnica wieku ... - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-06-09, 05:32   #61
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Różnica wieku ...

Nie ma sensu się denerwować autorka. Od razu po jej postach widać ze coś jest nie halo z jej ważnym życiem. Dzięki że koci pazur napisała o co dokładnie chodzi
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-09, 05:34   #62
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Różnica wieku ...

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Nie ma sensu się denerwować autorka. Od razu po jej postach widać ze coś jest nie halo z jej ważnym życiem. Dzięki że koci pazur napisała o co dokładnie chodzi
Też znalazłam ten wątek przed chwila, no właśnie, to co myślałam, zraniona duma bo wymienił ja na młodsza.
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-09, 07:13   #63
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 521
Dot.: Różnica wieku ...

Cytat:
Napisane przez gereh Pokaż wiadomość
cześć, co myślicie o takiej różnicy wieku :
On 33 lata
Ona 22 lata
... tylko bez porównań ona 30 on 40 ( wtedy obydwoje mają jakiś bagaż życiowy ) Ciekawi mnie Wasza opinia ...
Moim zdaniem problemu nie ma żadnego, ale pewnie wszystko zależy od poziomu / dojrzałości / sytuacji tych konkretnych ludzi.
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-09, 08:31   #64
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Różnica wieku ...

Po co te wielokropki?
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-09, 08:43   #65
adult90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 1 700
Dot.: Różnica wieku ...

Cytat:
Napisane przez Koci Pazur Pokaż wiadomość
Autorka nie jest żadnym "couchem prowadzocym badania" tylko kochanką/niedoszłą kochanką, której wybranek zniecierpliwiony poszedł do o 11 lat młodszej koleżanki. Autorka szuka teraz poparcia na teorię, że on jest lekkoduchem, ojcuje jej, a ona poleciała do niego, bo będzie miała wygodne życie, nie to co autorka, która z mężem majątek budowała wspólnie (fakt, że przyprawiała mu rogi i chciała owego równolatka puścić w trąbę zupełnie się nie liczy).

Może nieładnie wyciągać z innego wątku, ale nie ładnie też jest ukrywać swoje intencje, kiedy się toczy dyskusję
adult90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-09, 10:33   #66
kasiatoya
Rozeznanie
 
Avatar kasiatoya
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: to tu to tam
Wiadomości: 905
Dot.: Różnica wieku ...

Ja tak może z boku tematu.
Mam 38 lat i szczerze mnie śmieszy jak czytam, że 15-latka, 20-latka uważa się za dojrzałą osobę
Kochane to tak nie działa, że jak ostro imprezowałyście za młodu i wam się znudziło to jesteście dojrzalsze od rówieśników. Chęć macierzyństwa też o tym nie świadczy.
Z całej rzeszy osób na które się natknęłam w życiu naprawdę dojrzalsze od rówieśników bywały tylko te które spotkała w życiu jakaś trauma i nieszczęście - tylko to powoduje, że człowiek musi szybciej dorosnąć.
I nie, to wcale nie jest dobre. Nie jest dobre bo traci się te czas beztroski.

Ja nigdy nie byłam dojrzalsza niż rówieśnicy i ani trochę nie żałuję.
Zdarzy mi się relacje z duuużo starszymi partnerami ale tłumaczenie, że to dlatego, że jestem jakaś ponadprzeciętnie dojrzała jest z lekka śmieszne, zwłaszcza w oczach osób starszych.
kasiatoya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-09, 11:17   #67
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Różnica wieku ...

Cytat:
Napisane przez kasiatoya Pokaż wiadomość
Ja tak może z boku tematu.
Mam 38 lat i szczerze mnie śmieszy jak czytam, że 15-latka, 20-latka uważa się za dojrzałą osobę
Kochane to tak nie działa, że jak ostro imprezowałyście za młodu i wam się znudziło to jesteście dojrzalsze od rówieśników. Chęć macierzyństwa też o tym nie świadczy.
Z całej rzeszy osób na które się natknęłam w życiu naprawdę dojrzalsze od rówieśników bywały tylko te które spotkała w życiu jakaś trauma i nieszczęście - tylko to powoduje, że człowiek musi szybciej dorosnąć.
I nie, to wcale nie jest dobre. Nie jest dobre bo traci się te czas beztroski.

Ja nigdy nie byłam dojrzalsza niż rówieśnicy i ani trochę nie żałuję.
Zdarzy mi się relacje z duuużo starszymi partnerami ale tłumaczenie, że to dlatego, że jestem jakaś ponadprzeciętnie dojrzała jest z lekka śmieszne, zwłaszcza w oczach osób starszych.
Nigdzie nie napisałam, że w wieku piętnastu lat uważałam się za dojrzałą osobę. I myślę, że nikt tego tutaj nie napisał. To że w wieku 20stu lat nie racjowaly mnie grubo zakrapiane imprezy, zmienianie facetów jak rękawiczki - co jest bardzo częstym zjawiskiem wśród osób w tym wieku - jest zle? w zamian za to poznałam mężczyznę z którym zapragnęlam założyć rodzinę i ustabilizować się. Teraz mam 23 lata i myślę dokładnie tak samo jak miałam lat 20. I szczerze, gdy patrzę na niektórych 30-40 latków którzy przechodzą druga młodośc bądź jeszcze są w tej pierwszej współczuję im, bo na wszystko jest odpowiedni czas i miejsce. Myślę, że najważniejsze to odnaleźć swoją drogę, nie wyszłam za mąż mając 15 lat tylko 22 a to jest ogromna różnica i proszę nie generalizować, bo nie zna mnie Pani i nic o mnie nie wie.
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-06-09, 11:48   #68
kasiatoya
Rozeznanie
 
Avatar kasiatoya
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: to tu to tam
Wiadomości: 905
Dot.: Różnica wieku ...

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
Nigdzie nie napisałam, że w wieku piętnastu lat uważałam się za dojrzałą osobę. I myślę, że nikt tego tutaj nie napisał. To że w wieku 20stu lat nie racjowaly mnie grubo zakrapiane imprezy, zmienianie facetów jak rękawiczki - co jest bardzo częstym zjawiskiem wśród osób w tym wieku - jest zle? w zamian za to poznałam mężczyznę z którym zapragnęlam założyć rodzinę i ustabilizować się. Teraz mam 23 lata i myślę dokładnie tak samo jak miałam lat 20. I szczerze, gdy patrzę na niektórych 30-40 latków którzy przechodzą druga młodośc bądź jeszcze są w tej pierwszej współczuję im, bo na wszystko jest odpowiedni czas i miejsce. Myślę, że najważniejsze to odnaleźć swoją drogę, nie wyszłam za mąż mając 15 lat tylko 22 a to jest ogromna różnica i proszę nie generalizować, bo nie zna mnie Pani i nic o mnie nie wie.
Mój post nie odnosił się bezpośrednio do Ciebie ale widzę, że coś Cię dotknęło.
Odpowiem po kolei
To nie jest złe ale też o niczym nie świadczy poza upodobaniami które można mieć różne na różnym etapie życia albo te same przez całe życie.
Zdajesz sobie sprawę, że to 3 lata? ))) To jest oczywiste, że myślisz tak samo bo niby dlaczego miałoby się coś zmienić? Zmieni się ale w dużo dłuższej perspektywie.
Ale dla nich to jest właśnie ten czas. Ja im nie współczuję bo to znane, opisane i oswojone zjawisko kiedy tęskni się za minioną młodością. Różni ludzie, różnie to przechodzą i mniej więcej połowa życia to jest właśnie ten czas kiedy się trzeba z tym uporać. Czasami się robi głupie rzeczy z rozpaczliwej chęci cofnięcia czasu.
To właśnie mnie nieco śmieszy 5 lat różnicy - to naprawdę nie jest aż tak wiele jak Ci się wydaje Nadal jesteś baaaaaaaaardzo młodziutka. Gwarantuję Ci, że za 10, 20 lat sama uśmiechniesz się do siebie i swoich przekonań o swojej dojrzałości.

Nie zrozum mnie źle, nie ma we mnie żadnej uszczypliwości,

ja naprawdę życzę Ci jak najlepiej!
Jesteś bardzo młoda, szczęśliwa, wyszłaś za mąż, chcesz mieć dzieci, wszystko przed Tobą!
Ale nie wierzę w Twoją dojrzałość ani trochę, także z powodu tych usilnych zapewnień i naprawdę nie muszę Cię znać żeby to wyczuć po tym co piszesz.
kasiatoya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-09, 12:36   #69
aleks_90
Zadomowienie
 
Avatar aleks_90
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 557
Dot.: Różnica wieku ...

Dla mnie za stary. A roznica 24 i 46 to przesada. Tez chce faceta w miare mlodego a nie tylko on sobie popatrzy na młode ciało. Jemu pewnie by pasowalo młódka do wyra. Co może innego takim facetem kierować że wchodzi w relacje z kobieta 20 lat młodszą? Ona mogłaby być jego córką. Poza tym im starszy to mniej sprawny fizycznie, problemy zdrowotne. Dla mnie faceci starsi 10 lat to jacys tacy aseksualni dla mnie wiec nie moglabym byc z takimi starymi nie mysle o nich w kategoriach "partner"

Edytowane przez aleks_90
Czas edycji: 2016-06-09 o 12:43
aleks_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-09, 12:36   #70
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Różnica wieku ...

Cytat:
Napisane przez kasiatoya Pokaż wiadomość
Mój post nie odnosił się bezpośrednio do Ciebie ale widzę, że coś Cię dotknęło.
Odpowiem po kolei
To nie jest złe ale też o niczym nie świadczy poza upodobaniami które można mieć różne na różnym etapie życia albo te same przez całe życie.
Zdajesz sobie sprawę, że to 3 lata? ))) To jest oczywiste, że myślisz tak samo bo niby dlaczego miałoby się coś zmienić? Zmieni się ale w dużo dłuższej perspektywie.
Ale dla nich to jest właśnie ten czas. Ja im nie współczuję bo to znane, opisane i oswojone zjawisko kiedy tęskni się za minioną młodością. Różni ludzie, różnie to przechodzą i mniej więcej połowa życia to jest właśnie ten czas kiedy się trzeba z tym uporać. Czasami się robi głupie rzeczy z rozpaczliwej chęci cofnięcia czasu.
To właśnie mnie nieco śmieszy 5 lat różnicy - to naprawdę nie jest aż tak wiele jak Ci się wydaje Nadal jesteś baaaaaaaaardzo młodziutka. Gwarantuję Ci, że za 10, 20 lat sama uśmiechniesz się do siebie i swoich przekonań o swojej dojrzałości.

Nie zrozum mnie źle, nie ma we mnie żadnej uszczypliwości,

ja naprawdę życzę Ci jak najlepiej!
Jesteś bardzo młoda, szczęśliwa, wyszłaś za mąż, chcesz mieć dzieci, wszystko przed Tobą!
Ale nie wierzę w Twoją dojrzałość ani trochę, także z powodu tych usilnych zapewnień i naprawdę nie muszę Cię znać żeby to wyczuć po tym co piszesz.
Jasne, masz prawo do własnej opinii która nie jest ani trochę uzasadnieniona żadnymi konkretnymi argumentami, prócz tego ze jestem bardzo młoda. I bardzo się z tego cieszę 👍😊😃 nie chciałabym być starsza i ani trochę mi to nie przeszkadza
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-09, 13:51   #71
klatka
Zakorzenienie
 
Avatar klatka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 10 084
Dot.: Różnica wieku ...

Kasiatoya 100% prawda zgadzam się.

Ale też moim zdaniem związek z dużą różnicą polegać musi na tym, żeby obie strony ją rozumiały.
Przecież dziewczyna w wieku 20 lat wcale nie musi od razu być nie wiadomo jak dojrzała wiążąc się z 10 lat starszym. Niech sobie będzie dzieciakiem jeśli jest. Cała sprawa polega na tym, żeby ten facet był na tyle mądry, cierpliwy i kochający, żeby dać dziewczynie czas na wszystko. A wszystko się ułoży naturalnie, tak jak w związku rówieśników, z czasem.
__________________


Edytowane przez klatka
Czas edycji: 2016-06-09 o 13:54
klatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-09, 14:03   #72
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Różnica wieku ...

Cytat:
Napisane przez gereh Pokaż wiadomość
trochę nie na rękę, ale to raczej nie istotne uznajmy że to koleżeńska " troska"

Facet jest dorosły, ale nie potrafił zbudować normalnego związku. Charakter raczej władczy. Jego zawsze na wierzchu. Potrafi czarować i to nie pierwsza taka akcja.. z nastolatkami.Zastanawiam się co ma się w głowie i czym się kieruje człowiek, który jest dorosły i wybiera sobie za "partnerkę " kogoś kto jest na początku zbierania doświadczeń życiowych.
Szumi sie, a co innego? Pewnie tez szuka naiwnych, mlodych dziewczyn, ktorym niewiele potrzeba, zeby sie nim zachwycily, a przy tym maja nieduze wymagania. Szybko sie z nimi "nie wkopie", jest mozliwosc sterowania mlodszymi dziewczetami, bo przy rowiesniczce juz by tak latwo nie przeszlo.

Edytowane przez eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Czas edycji: 2016-06-09 o 14:04
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-09, 17:59   #73
adult90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 1 700
Dot.: Różnica wieku ...

[1=eae59dc78e1e9e84c064a10 ad74dde2dd7f297a0_6313dc7 3a6c64;61535066]Szumi sie, a co innego? Pewnie tez szuka naiwnych, mlodych dziewczyn, ktorym niewiele potrzeba, zeby sie nim zachwycily, a przy tym maja nieduze wymagania. Szybko sie z nimi "nie wkopie", jest mozliwosc sterowania mlodszymi dziewczetami, bo przy rowiesniczce juz by tak latwo nie przeszlo.[/QUOTE]

słowo w słowo, takie jest życie
adult90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-09, 20:44   #74
monikkad
Wtajemniczenie
 
Avatar monikkad
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 104
Dot.: Różnica wieku ...

Dobra, czuję się wywołana do tablicy - miałam 21 lat, gdy zwiazalam się z 32-latkiem. Dziś ja 28, on 39, dwa lata po ślubie. Bywało różnie, ale w życiu, w życiu nie chciałabym mieć innego męża! Mój jest i zawsze był czuły, troskliwy, opiekuńczy, mega zabawny, kochający aktywnie spędzać czas.
Ujął mnie tym, ze bardzo się we mnie zakochał i robił naprawdę wiele by mnie zdobyć, a łatwo nie miał
W życiu nie czułam, ze jakoś mną sterować czy ze był ze mną, bo mu nie wyszło ze starszymi kobietami. Przez te 7 lat nigdy nie odczulam, żeby choćby wspominał o jakiejkolwiek innej kobiecie czy nawet spojrzał, nigdy nie dał mi powodów do zazdrości. I nie, nie byłam "dojrzala", pracująca i utrzymujaca się samodzielnie dwudziestojednolatka. Wręcz przeciwnie - byłam studentką dziennego kierunku, mieszkałam z rodziną i to oni mnie utrzymywali, bo studiując nigdzie nie pracowałam. A on owszem, pracował już wiele lat i na dodatek był z innego miasta. Byliśmy związkiem na odległość przez kupę lat. Widywalismy się tylko w weekendy i wolne i to nie wszystkie, bo jak zaczęłam drugi kierunek, a potem jeszcze podyplomowke to bywało i raz na miesiąc. Ale codziennie gadalismy przez tel wieczorami. Wakacje zawsze razem, święta razem, sylwestry i w ogóle. Nocowalismy raz on u mnie i mojej rodziny, raz ja u niego.
Teraz doszliśmy do magicznego miejsca momentu, ze ja prawie 30stka, on prawie 40stka i wiem, ze on jest największym szczęściem jakie spotkało mnie w życiu. Nie jest idealnie, rutyna też dawała o sobie znać, ale jak ktoś kiedyś pięknie powiedział - miłość to mnóstwo "tak" pośród mnóstwa "nie", które się skreśla po drodze
__________________
"Ludzie dbają o tych, którzy dbają o siebie!"
monikkad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-09, 21:07   #75
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Różnica wieku ...

Cytat:
Napisane przez monikkad Pokaż wiadomość
Dobra, czuję się wywołana do tablicy - miałam 21 lat, gdy zwiazalam się z 32-latkiem. Dziś ja 28, on 39, dwa lata po ślubie. Bywało różnie, ale w życiu, w życiu nie chciałabym mieć innego męża! Mój jest i zawsze był czuły, troskliwy, opiekuńczy, mega zabawny, kochający aktywnie spędzać czas.
Ujął mnie tym, ze bardzo się we mnie zakochał i robił naprawdę wiele by mnie zdobyć, a łatwo nie miał
W życiu nie czułam, ze jakoś mną sterować czy ze był ze mną, bo mu nie wyszło ze starszymi kobietami. Przez te 7 lat nigdy nie odczulam, żeby choćby wspominał o jakiejkolwiek innej kobiecie czy nawet spojrzał, nigdy nie dał mi powodów do zazdrości. I nie, nie byłam "dojrzala", pracująca i utrzymujaca się samodzielnie dwudziestojednolatka. Wręcz przeciwnie - byłam studentką dziennego kierunku, mieszkałam z rodziną i to oni mnie utrzymywali, bo studiując nigdzie nie pracowałam. A on owszem, pracował już wiele lat i na dodatek był z innego miasta. Byliśmy związkiem na odległość przez kupę lat. Widywalismy się tylko w weekendy i wolne i to nie wszystkie, bo jak zaczęłam drugi kierunek, a potem jeszcze podyplomowke to bywało i raz na miesiąc. Ale codziennie gadalismy przez tel wieczorami. Wakacje zawsze razem, święta razem, sylwestry i w ogóle. Nocowalismy raz on u mnie i mojej rodziny, raz ja u niego.
Teraz doszliśmy do magicznego miejsca momentu, ze ja prawie 30stka, on prawie 40stka i wiem, ze on jest największym szczęściem jakie spotkało mnie w życiu. Nie jest idealnie, rutyna też dawała o sobie znać, ale jak ktoś kiedyś pięknie powiedział - miłość to mnóstwo "tak" pośród mnóstwa "nie", które się skreśla po drodze
Chyba nikt tutaj nie twierdzi, ze zwiazki z roznica wieku nie maja prawa bytu i sa zawsze skazane na porazke. Wiadomo - zycie pisze rózne historie. Aczkolwiek, wczytaj sie w to co pisze bohaterka watku i sama zobaczysz, ze trafila na nieodpowiedzialnego i niedojrzalego typa, pomimo jego wieku. Niestety, zastraszajaco wielu takich 'doroslych' mezczyzn, ktorzy bawia sie kosztem mlodych i niedoswiadczonych dziewczyn, ale to nie jest regula, czego m.in. jestes przykladem. Nierozsadnym byloby twierdzic, ze zawsze takie relacje koncza sie zle i wsadzac wszystkich do jednego wora. Pozdro.

Edytowane przez eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Czas edycji: 2016-06-09 o 21:09
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-09, 21:08   #76
topdong
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 647
Dot.: Różnica wieku ...

Cytat:
Napisane przez monikkad Pokaż wiadomość
Dobra, czuję się wywołana do tablicy - miałam 21 lat, gdy zwiazalam się z 32-latkiem. Dziś ja 28, on 39, dwa lata po ślubie. Bywało różnie, ale w życiu, w życiu nie chciałabym mieć innego męża! Mój jest i zawsze był czuły, troskliwy, opiekuńczy, mega zabawny, kochający aktywnie spędzać czas.
Ujął mnie tym, ze bardzo się we mnie zakochał i robił naprawdę wiele by mnie zdobyć, a łatwo nie miał
W życiu nie czułam, ze jakoś mną sterować czy ze był ze mną, bo mu nie wyszło ze starszymi kobietami. Przez te 7 lat nigdy nie odczulam, żeby choćby wspominał o jakiejkolwiek innej kobiecie czy nawet spojrzał, nigdy nie dał mi powodów do zazdrości. I nie, nie byłam "dojrzala", pracująca i utrzymujaca się samodzielnie dwudziestojednolatka. Wręcz przeciwnie - byłam studentką dziennego kierunku, mieszkałam z rodziną i to oni mnie utrzymywali, bo studiując nigdzie nie pracowałam. A on owszem, pracował już wiele lat i na dodatek był z innego miasta. Byliśmy związkiem na odległość przez kupę lat. Widywalismy się tylko w weekendy i wolne i to nie wszystkie, bo jak zaczęłam drugi kierunek, a potem jeszcze podyplomowke to bywało i raz na miesiąc. Ale codziennie gadalismy przez tel wieczorami. Wakacje zawsze razem, święta razem, sylwestry i w ogóle. Nocowalismy raz on u mnie i mojej rodziny, raz ja u niego.
Teraz doszliśmy do magicznego miejsca momentu, ze ja prawie 30stka, on prawie 40stka i wiem, ze on jest największym szczęściem jakie spotkało mnie w życiu. Nie jest idealnie, rutyna też dawała o sobie znać, ale jak ktoś kiedyś pięknie powiedział - miłość to mnóstwo "tak" pośród mnóstwa "nie", które się skreśla po drodze
Piękna historia pokazująca, że naprawdę różne rzeczy dzieją się w życiu
Sam teraz poznałem dziewczynę 8 lat młodszą mimo, iż zasadniczo nie nastawiałem się na bardziej niż powiedzmy 4-5 lat młodsze. Jak większość wolałbym mieć ją w jakiejś rozsądnej odległości, ta mieszka ponad 100 km dalej. Pierwsza randka była jednak cudowna, jak dotąd świetnie się dogadujemy, podobne poczucie humoru i ciągnie nas do siebie niesamowicie, oczywiście to tylko początek i wszystko jeszcze może się pewnie 100 razy zmienić, ale zapowiada się dobrze i być może wiek i odległość to tylko stereotypy

Edytowane przez topdong
Czas edycji: 2016-06-09 o 21:10
topdong jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-10, 20:11   #77
794f4f7fd0b0868ccd574eb97c8ebd94d2e43545_60bea4f1edd75
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 628
Dot.: Różnica wieku ...

Cytat:
Napisane przez topdong Pokaż wiadomość
Piękna historia pokazująca, że naprawdę różne rzeczy dzieją się w życiu
Sam teraz poznałem dziewczynę 8 lat młodszą mimo, iż zasadniczo nie nastawiałem się na bardziej niż powiedzmy 4-5 lat młodsze. Jak większość wolałbym mieć ją w jakiejś rozsądnej odległości, ta mieszka ponad 100 km dalej. Pierwsza randka była jednak cudowna, jak dotąd świetnie się dogadujemy, podobne poczucie humoru i ciągnie nas do siebie niesamowicie, oczywiście to tylko początek i wszystko jeszcze może się pewnie 100 razy zmienić, ale zapowiada się dobrze i być może wiek i odległość to tylko stereotypy
W odleglosci to powinny bawic sie tylko nastolatki. Jak zaczniesz powaznie o niej myslec to szukaj pracy w jej miescie, pakuj walizki i jedz do niej. lub odwrtonie jezeli na jest z jakiegos malego miasta/wsi.

Co do wiekszej roznicy wieku to osobiscie nie jestem fanka, tzn. ja nie moglabym miec duzo starszego mezczyzny ale jezeli innym jest tak dobrze to dlaczego mialoby to komus przeszkaszac?

Edytowane przez 794f4f7fd0b0868ccd574eb97c8ebd94d2e43545_60bea4f1edd75
Czas edycji: 2016-06-10 o 20:12
794f4f7fd0b0868ccd574eb97c8ebd94d2e43545_60bea4f1edd75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-10, 21:11   #78
paulinika
Zakorzenienie
 
Avatar paulinika
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: U.K.
Wiadomości: 7 128
Dot.: Różnica wieku ...

Wystarczy wejść na wątek Starsi mężczyźni i młodsze kobiety i poczytac o takich zwiazkach.
Jednym sie uda innym nie. Jednych szokuje że moj mąż jest 19 lat starszy,innych nie. Jedni beda dojrzali inni nie. Życie pisze różne historie.
paulinika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-10, 22:13   #79
monikkad
Wtajemniczenie
 
Avatar monikkad
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 104
Dot.: Różnica wieku ...

[1=794f4f7fd0b0868ccd574eb 97c8ebd94d2e43545_60bea4f 1edd75;61589751]W odleglosci to powinny bawic sie tylko nastolatki. Jak zaczniesz powaznie o niej myslec to szukaj pracy w jej miescie, pakuj walizki i jedz do niej. lub odwrtonie jezeli na jest z jakiegos malego miasta/wsi.
[/QUOTE]

Zgodze sie w stu procentach. Ostatecznie tak to sie wlasnie musi skonczyc, jesli chce sie byc razem. Ja mieszkam i pochodze z wiekszego miasta niz moj maz, wiec po paru latach, wtedy jeszcze jako narzeczony, przeprowadzil sie do mojego miasta i wynajelismy razem mieszkanie (a aktualnie kupilismy juz swoje i na jesien sie wprowadzamy ). Co do pracy to mial latwiej, bo udalo mu sie przeniesc do innej filii i teraz dojezdza codziennie 30km, a nie 70. Jezdzi autem z innymi wspolpracownikami z mojego miasta i dziela sie kwotami na paliwo.
A przeprowadzil sie dopiero po 5 latach. Wszystkie kolezanki nas obgadywaly, ze jak to tak, ze on tyle starszy i skoro jeszcze razem nie mieszkamy to on nie mysli o mnie powaznie. Sama tez mialam chwile zwatpienia, ale my generalnie mielismy swoj plan

Taki zwiazek to oczywiscie nie sama sielanka. Czasem walka z rutyna, do tego my oboje nerwowi i ciezkie charakterki. Nasza milosc byla bardzo wystawiana na probe i to nie raz i to nie tylko wtedy, gdy zylismy na odleglosc. Wbrew pozorom po slubie nawet bardziej. Ale my sie nie dajemy . Generalnie mysle, ze oboje juz nie wyobrazamy sobie zycia bez siebie, zakotwiczylismy sie
__________________
"Ludzie dbają o tych, którzy dbają o siebie!"
monikkad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-10, 22:38   #80
Karolina_1506
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 94
Dot.: Różnica wieku ...

Wszystko zależy od konkretnego przypadku. Od konkretnych osób. Sama jestem w związku z mężczyzną starszym o 12 lat, gdy się poznaliśmy ja miałam 21 lat, on 33. Ani ja ani on nigdy nie odczuwaliśmy tej różnicy wieku, im dłużej jesteśmy razem tym bardziej jestem zdziwiona, gdy sobie przypominam, że ona istnieje. Nie jest czym, co nas dzieli. Odnosi się do naszych dat urodzenia i po prawdzie wyłącznie do tego. Dziś jesteśmy szczęśliwi i chcemy iść dalej przez życie razem, mamy swoje plany, marzenia. Tak nam się ułożyło, innym może ułożyć się inaczej, nie ma na to żadnych reguł.
Karolina_1506 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-13, 19:14   #81
maszToCoChcesz
Zakorzenienie
 
Avatar maszToCoChcesz
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: podlasie
Wiadomości: 4 220
Dot.: Różnica wieku ...

dla mnie luzik, w takim wieku, do przyjęcia
__________________
it's a fool's game
maszToCoChcesz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-13, 19:57   #82
bceb01c221ea3319abad6ab25f068feed7228d52_657f8c47e3c47
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 641
Dot.: Różnica wieku ...

Cytat:
Napisane przez kasiatoya Pokaż wiadomość
Ja tak może z boku tematu.
Mam 38 lat i szczerze mnie śmieszy jak czytam, że 15-latka, 20-latka uważa się za dojrzałą osobę
Kochane to tak nie działa, że jak ostro imprezowałyście za młodu i wam się znudziło to jesteście dojrzalsze od rówieśników. Chęć macierzyństwa też o tym nie świadczy.
Z całej rzeszy osób na które się natknęłam w życiu naprawdę dojrzalsze od rówieśników bywały tylko te które spotkała w życiu jakaś trauma i nieszczęście - tylko to powoduje, że człowiek musi szybciej dorosnąć.
I nie, to wcale nie jest dobre. Nie jest dobre bo traci się te czas beztroski.
To samo mniej więcej chciałam napisać.

Wystarczy się po wizażu rozejrzeć, żeby zobaczyć ile dwudziestokilkulatek już ma męża, dziecko w drodze lub w kołysce i buduje sobie wymarzony domek - a dojrzałości emocjonalnej w nich zero. Żaden wyznacznik. O chodzeniu/niechodzeniu na imprezy nie mówiąc, bo to ma się nijak do niczego.

Co do tematu - jeśli komuś jest w takim związku dobrze - w czym rzecz, niech mu dobrze będzie jak najdłużej.

Dla mnie osobiście dużo starszy mężczyzna odpada, z tego prostego powodu, że faceci z pokolenia mojego ojca są dla mnie po prostu kompletnie aseksualni.
bceb01c221ea3319abad6ab25f068feed7228d52_657f8c47e3c47 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-14, 04:25   #83
Kucias
Zadomowienie
 
Avatar Kucias
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 286
Dot.: Różnica wieku ...

Obrzydzają mnie starsi faceci szukający za, lub niemal, nastolatkami. Zdarzają się udane związki z taką różnicą wieku, ale to kwestia uczucia i pasowania do siebie. Tacy starsi panowie szukający jedynie młodych to zwykle jacyś ludzie z kompleksami / ludzie szukający owieczek.

No i są fuj.
__________________
Ignorowanie Onnej przynosi szczęście.
Kucias jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-14, 19:57   #84
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Różnica wieku ...

Jest taki wątek dla osób które mają starszych partnerów

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-14, 22:02   #85
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Różnica wieku ...

Cytat:
Napisane przez Kucias Pokaż wiadomość
Obrzydzają mnie starsi faceci szukający za, lub niemal, nastolatkami. Zdarzają się udane związki z taką różnicą wieku, ale to kwestia uczucia i pasowania do siebie. Tacy starsi panowie szukający jedynie młodych to zwykle jacyś ludzie z kompleksami / ludzie szukający owieczek.

No i są fuj.
U mnie w pracy jest kobieta która ma starszego faceta o prawie 20 lat.
Kiedyś palnęłam,że tata po nią przyszedł do pracy i o nią pyta,niestety okazało się,że to jej mąż.
Szybko sprostowałam ale było mi bardzo głupio.Facet ogólnie ma dużo pieniędzy,ona ne musiałaby by pracować ale jednak coś od siebie daje.
Nie zmienia to faktu że,ona miała 20 lat on prawie 40 jak go poznała i oczywiście rozbiła związek z jego żoną. Miał też dziecko z poprzedniego związku.W Holandi miałam za to Koleznaka która miała starszego faceta od 25 lat ona nie pracowała i wszystko od niego dostawała,koleś miał górę pieniędzy.
Nie wiem na co kobiety młode lecą,i co widzą w takim facecie ale wydaje mi się że tu chodzi też o kasę.
Na takiego zwykłego Mietka robotnika raczej w tym wieku by uwagi nie zwróciły

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-14, 22:59   #86
Atavish
Zakorzenienie
 
Avatar Atavish
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 418
Dot.: Różnica wieku ...

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
Nie wiem na co kobiety młode lecą,i co widzą w takim facecie ale wydaje mi się że tu chodzi też o kasę.
Na takiego zwykłego Mietka robotnika raczej w tym wieku by uwagi nie zwróciły
I słowo klucz to "wydaje mi się".
Przez pewien czas spotykałam się z mężczyzną ponad 15 lat starszym ode mnie. Między innymi dlatego, że miał najseksowniejszy, najbardziej jędrny tyłek jaki kiedykolwiek widziałam. A oprócz tego był zrównoważony, bardzo aktywny, wiedział czego chce i imponował mi pod wieloma względami (wszechstronność, wiedza, kondycja, umiejętności i kilka innych). Więc spłycanie tematu do "chodzi o kasę" wydaje mi się bardzo nie na miejscu.
Atavish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-15, 06:57   #87
Kica.
Zakorzenienie
 
Avatar Kica.
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 453
Dot.: Różnica wieku ...

Ja mając 22. miałam partnera 34, więc jak dla mnie ok
Taka różnica wieku nie jest żadną przeszkodą. Przeszkodą może być niedopasowanie trybu życia/potrzeb/poglądów/etc, ale to się może nie zgrać również u równolatków.

Odnośnie pieniędzy: mając lat 20-30, można polecieć na bogatego rówieśnika, nie trzeba szukać wśród starszych.
Jeśli bogaty 50latek ma kobietę 50letnią, ona również mogła polecieć wyłącznie na pieniądze.
Wydawanie ocen na podstawie różnicy wieku jest bardzo niesprawiedliwe.
__________________
INSTAGRAM
ZDROWIE.VEGIE.PL
Kica. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-16, 17:18   #88
Karolina_1506
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 94
Dot.: Różnica wieku ...

Cytat:
Napisane przez Kica. Pokaż wiadomość
Ja mając 22. miałam partnera 34, więc jak dla mnie ok
Taka różnica wieku nie jest żadną przeszkodą. Przeszkodą może być niedopasowanie trybu życia/potrzeb/poglądów/etc, ale to się może nie zgrać również u równolatków.

Odnośnie pieniędzy: mając lat 20-30, można polecieć na bogatego rówieśnika, nie trzeba szukać wśród starszych.
Jeśli bogaty 50latek ma kobietę 50letnią, ona również mogła polecieć wyłącznie na pieniądze.
Wydawanie ocen na podstawie różnicy wieku jest bardzo niesprawiedliwe.
O, dokładnie, popieram w całej długości, szerokości i rozciągłości. Nie można na wsyztsko patrzeć przez pryzmat stereotypów, każda sytuacja jest przecież inna
Karolina_1506 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-16, 17:26   #89
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Różnica wieku ...

Cytat:
Napisane przez Kica. Pokaż wiadomość
Ja mając 22. miałam partnera 34, więc jak dla mnie ok
Taka różnica wieku nie jest żadną przeszkodą. Przeszkodą może być niedopasowanie trybu życia/potrzeb/poglądów/etc, ale to się może nie zgrać również u równolatków.

Odnośnie pieniędzy: mając lat 20-30, można polecieć na bogatego rówieśnika, nie trzeba szukać wśród starszych.
Jeśli bogaty 50latek ma kobietę 50letnią, ona również mogła polecieć wyłącznie na pieniądze.
Wydawanie ocen na podstawie różnicy wieku jest bardzo niesprawiedliwe.
No tak tylko to jeszcze do przyjęcia te 15-20 lat różnicy jeżeli ktoś uważa,że coś widzi interesującego w takim człowieku i mu się podoba to ok
No ale co szuka 26 latka w 90 letnim partnerze?To wydaje mi się szokujące,bo raczej seksu z nim uprawiać nie będzie,a wydaje mi się że w tak młodym wieku kobieta tego potrzebuje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Onnaa88
Czas edycji: 2016-06-16 o 17:28
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-16, 22:04   #90
Atavish
Zakorzenienie
 
Avatar Atavish
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 418
Dot.: Różnica wieku ...

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
No tak tylko to jeszcze do przyjęcia te 15-20 lat różnicy jeżeli ktoś uważa,że coś widzi interesującego w takim człowieku i mu się podoba to ok
No ale co szuka 26 latka w 90 letnim partnerze?To wydaje mi się szokujące,bo raczej seksu z nim uprawiać nie będzie,a wydaje mi się że w tak młodym wieku kobieta tego potrzebuje
Ale co ma do tego 26latka i 90latek? Bo tutaj rozmowa tyczy się zupełnie innej różnicy wieku, a sama wcześniej mówiłaś o parach: ona 20, on prawie 40 oraz 25 lat różnicy. Więc co ma do tego ten przykład?
Atavish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-16 23:07:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:32.