Lubelskie Żonki!! cz. II - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-12-06, 10:12   #31
sija
Zadomowienie
 
Avatar sija
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 189
Dot.: Lubelskie Żonki!! cz. II

Cytat:
Napisane przez martuko Pokaż wiadomość
oo, wuidzę że się odzew z paczką zrobil. nicky, ja slyszałam o tej akcji w kościele akademickim, mają tu wolontariat studencki, mam nadzieję że to oni zgłaszają rodziny potrzebujące. Ktoś w końcu musial poznać och potrzeby???
to może przejrzyjcie te rodziny, ja myśle że rzeczy nie muszą byc nowe wszystkie, moze jakies dzieciece bardziej? Jak macie pomysły co możecie zorganizować to dajcie, ja na razie zabieram sie za sprzątanie,ale postaram sie w ciagu kilku godzin tu zajrzeć i wybrać którąś rodzinę. od wybrania rodziny jest doba na potwierdzenie, poniewaz wybiera sie raz dlatego pomyslałam, zeby sie zebrac, bo sami bysmy za duzo nie mogli...
właśnie skończyłam przeglądać, myślę, że mogłybyśmy w miare sprawnie skompletować paczkę dla rodziny oznaczonej np LU-1-1982-W z listy na Radziszewskiego? lub innej podobnej rodziny - bo czasu troszkę faktycznie mało
__________________
"Miłość to nie pluszowy miś, ani kwiaty,...
Ale miłość, kiedy jedno spada w dół, drugie ciągnie je ku górze."

sija jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-06, 10:20   #32
bandola18
Zadomowienie
 
Avatar bandola18
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 347
Dot.: Lubelskie Żonki!! cz. II

Hej!
Cytat:
Napisane przez tola3804 Pokaż wiadomość
Jestem, tak jak obiecałam, melduję się. Pouczona ostatnimi wypadkami i nie wierząca chwilowo w to, że kiedykolwiek urodzę... mam pytanie do mamuś. Mam teraz zwolnienie do 12.12. Mojego lekarza cały przyszły tydzień nie będzie. Jeśli nie urodzę do 12.12, to co mam zrobić? Inny lekarz ze szpitala pewnie nie będzie chciał mi dać kolejnego zwolnienia, nie? A jeśli go nie dostanę, to czy automatycznie dostaję macierzyński czy jak to wygląda? Bo wiem, że czasami wysyłają na macierzyński jeszcze przed porodem... Jak to jest?

Jak tam Wasze prezenty? Chwalić się! Moje łupy :
Najlepszym wyjsciem jest pójście do lekarza rodzinnego aby Ci wypisał zwolnienie, najlepiej na 2 tygodnie, bo po 2 tygodniach musisz stawić się do szpitala na poród. Masz do tego prawo i większość osób tak robi gdy ginekolog nie chce wypisac zwolnienia po terminie porodu a większość nie chce.

Na Mikołaja nic nie dostałam tak jak zresztą na urodziny, no bo przecież mój mąż ostatnio czasu nie ma strasznie jest zarobiony, a to samochód a to nowa praca a teraz pojechał po świniaka, a imieniny Tesciowej też ma gdzieś -własna rodzina niech radzi sobie sama.
Tak więc Mikołaja mam gdzieś, chodzę wkurzona od wczoraj !!!

Cytat:
Napisane przez jodie Pokaż wiadomość
dzień dobry wszystkim w 2 części

koncert Ani fantastyczny, polecam naprawdę! świetna atmosfera a hotel w którym był koncert rewelacja! wracając do Ani - wszystko na żywo śpiewa,jest bardzo otwarta i i,edzy piosenkami sobie , muzyka grana także na żywo, no i fantastyczna gra świateł - to co lubie! cud , miód ,orzeszki...a po ostatniej piosence gdy Ania przedstawiała muzykow - okazało sie ze pana S. kolega gra w zespole na gitarze wiec jeszcze na malym after party wylądowaliśmy

a zły dzien mialam bo się poklóciłam z panem S. - z mojej winy,ehhh, szkoda gadać, bo pretekst byl banalny.
Też lubię Anię!

Cytat:
Napisane przez jodie Pokaż wiadomość
z łupów mikołajkowych - prostownica do włosów i tradycyjnie jak to w sobotę - śniadanko
a pan S. dostal - 4 książki Clarksona, bokserki w mikołaje i krem vichy
zaraz jadę do Drody - mam dla niej konika na baterie i tonę słodyczy

a teraz proszę o opinie - zamówilam dla pracowników prezenty na święta aparaty cyfrowe sony - jak myślicie dobry pomysł?
Ci Twoi pracownicy to mają dobrze!


Cytat:
Napisane przez Yoolia Pokaż wiadomość
potem podobno w Zusie mają problemy, jeśli zwolnienie pokrywa się z wnioskiem o urlop macierzyński



mi było wszystko jedno, bo po macierzyńskiem i tak szłam na zaległy urlop wypoczynkowy (2 miesiące ).
róznica bedie w kwocie wypłaty, bo od urlopu wypoczynkowego są odliczne składki na ubezpieczneia społeczne, a od macierzyńskiego tylko chyba zdrowotna i podatek. W wiekszosci wypadkow to kwestia kilku dni, więc róznica pewnie niewielka.
No niekoniecznie kilka dni, a jak będzie 2 tygodnie to szkoda wykorzystywać urlop wypoczynkowy, który później się przydaje.
__________________
bandola18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-06, 10:29   #33
sija
Zadomowienie
 
Avatar sija
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 189
Dot.: Lubelskie Żonki!! cz. II

A my w tym roku bojkotujemy mikołaja uznaliśmy, że wystarczą prezenty gwiazdkowe

zaraz pędze robić szarlotkę

pytanie do mamusiek: czy na pierwsze 3 miesiące maluszek potrzebuje dużo ubranek? I ile czego mniej więcej - tak żeby nie nakupić za dużo? (poza kombinezonami i inną odzieżą wierzchnią)
__________________
"Miłość to nie pluszowy miś, ani kwiaty,...
Ale miłość, kiedy jedno spada w dół, drugie ciągnie je ku górze."

sija jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-06, 10:38   #34
tola3804
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 3 429
Dot.: Lubelskie Żonki!! cz. II

Cytat:
Napisane przez martuko Pokaż wiadomość
oo, wuidzę że się odzew z paczką zrobil. nicky, ja slyszałam o tej akcji w kościele akademickim, mają tu wolontariat studencki, mam nadzieję że to oni zgłaszają rodziny potrzebujące. Ktoś w końcu musial poznać och potrzeby???
to może przejrzyjcie te rodziny, ja myśle że rzeczy nie muszą byc nowe wszystkie, moze jakies dzieciece bardziej? Jak macie pomysły co możecie zorganizować to dajcie, ja na razie zabieram sie za sprzątanie,ale postaram sie w ciagu kilku godzin tu zajrzeć i wybrać którąś rodzinę. od wybrania rodziny jest doba na potwierdzenie, poniewaz wybiera sie raz dlatego pomyslałam, zeby sie zebrac, bo sami bysmy za duzo nie mogli...
Ja myślę, że dobrze byłoby wybrać rodzinę z jak najmniejszymi wymaganiami, tak, żeby móc jej zapewnić wszystko z listy, ale np. w większych ilościach (w miarę możliwości oczywiście). Rzuciło mi się w oczy ogłoszenie LU-4-1586-S, tylko skąd wziąć drewno na opał No nie wiem... I myślałam, że najprościej byłoby zrzucić się np. po 20-30 zł i kupić wszystko w jakimś supermarkecie. Oczywiście to tylko propozycja. To był Twój pomysł Martuko, więc decyzja należy do Ciebie!

Cytat:
Napisane przez sija Pokaż wiadomość
właśnie skończyłam przeglądać, myślę, że mogłybyśmy w miare sprawnie skompletować paczkę dla rodziny oznaczonej np LU-1-1982-W z listy na Radziszewskiego? lub innej podobnej rodziny - bo czasu troszkę faktycznie mało
Tylko skąd komputer weźmiemy? Ja myślę, że jak już wybierać rodzinę to taką, której wszystko z listy moglibyśmy zapewnić, bo jak my wybierzemy jakąś rodzinę, to już nikt inny jej nie będzie mógł pomóc, a tym samym skompletować to, czego my nie damy...

Cytat:
Napisane przez bandola18 Pokaż wiadomość
Najlepszym wyjsciem jest pójście do lekarza rodzinnego aby Ci wypisał zwolnienie, najlepiej na 2 tygodnie, bo po 2 tygodniach musisz stawić się do szpitala na poród. Masz do tego prawo i większość osób tak robi gdy ginekolog nie chce wypisac zwolnienia po terminie porodu a większość nie chce.

Na Mikołaja nic nie dostałam tak jak zresztą na urodziny, no bo przecież mój mąż ostatnio czasu nie ma strasznie jest zarobiony, a to samochód a to nowa praca a teraz pojechał po świniaka, a imieniny Tesciowej też ma gdzieś -własna rodzina niech radzi sobie sama.
Tak więc Mikołaja mam gdzieś, chodzę wkurzona od wczoraj !!!
Dzięki!

A co do Twojego męża, to bardzo nieładnie, bardzo! Jak to tak zapominać o żonie?! O teściowej to jeszcze rozumiem, ale o żonie? Bu!
__________________
tola3804 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-06, 10:50   #35
Yoolia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 899
GG do Yoolia
Dot.: Lubelskie Żonki!! cz. II

Cytat:
Napisane przez bandola18 Pokaż wiadomość
No niekoniecznie kilka dni, a jak będzie 2 tygodnie to szkoda wykorzystywać urlop wypoczynkowy, który później się przydaje.
przecież napisałam, że w "większości przypadków", wydaje mi się, że statystycznie niewiele kobiet rodzi 2 tygodnie po terminie

wiesz co, wydaje mi się, że się mnie czepiasz, co nie napiszę to Ty masz jakieś ale do tego.
Nie chciałam tego pisać, ale to jest już kolejny raz

czasem aż mi się tutaj nie chce pisać

Cytat:
Napisane przez sija Pokaż wiadomość
pytanie do mamusiek: czy na pierwsze 3 miesiące maluszek potrzebuje dużo ubranek? I ile czego mniej więcej - tak żeby nie nakupić za dużo? (poza kombinezonami i inną odzieżą wierzchnią)
w pierwszych miesiącach dzieci szybko rosną, więc nie warto kupowac dużo ubranek jednego rozmiaru. Wystarczy po kilka sztukna zmianę.
W pierwszych dniach dla nas najwygodniejsze były takiepajacyki, rozpinane przez całą ługość az do stopek,wygodnie było maleństwo z tego rozebrać do zmiany pampersa, kąpili itp. Tak samo z wszelkimi śpiochami rozpinanymi w kroku.

Własnie Krakowskim przejechało stado Mikołai na motorach i mi dziecko obudzili
Yoolia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-06, 11:05   #36
bandola18
Zadomowienie
 
Avatar bandola18
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 347
Dot.: Lubelskie Żonki!! cz. II

Cytat:
Napisane przez Yoolia Pokaż wiadomość
przecież napisałam, że w "większości przypadków", wydaje mi się, że statystycznie niewiele kobiet rodzi 2 tygodnie po terminie

wiesz co, wydaje mi się, że się mnie czepiasz, co nie napiszę to Ty masz jakieś ale do tego.
Nie chciałam tego pisać, ale to jest już kolejny raz

czasem aż mi się tutaj nie chce pisać
Yoolia czy Ty czasem nie przesadzasz?

A co w moim tekście było czepialskiego, albo w innych moich tekstach? Jakieś przykłady, bo nie kojarzę, kiedy byłam taka wredna.
Nawet nie przyszło mi do głowy aby się Ciebie czepiać, skąd ten pomysł?
Wyraziłam swoją opinię i wiem, że napisałaś w "większości przypadków", chodziło mi o to, ze nie zaszkodzi wziąć na 2 tygodnie.
Nie mam nastroju aby się z Tobą spierać, mam dużo sympatii do Twojej osoby, więc ten tekst mnie trochę skrzywdził, ale jak masz na mnie alergię to nie będę się odzywać.
__________________
bandola18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-06, 11:12   #37
Yoolia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 899
GG do Yoolia
Dot.: Lubelskie Żonki!! cz. II

nie mam czasu żeby szukać
ale było kilka przypadków, kiedy mi dogadywałaś, ja obracałam o w żart.
nie zauważyłam abys innej osobie z wątku tak odpisywała

mnie również się przykro zrobiło, gdyby tak ie bylo to bym tego nie pisała, bo należę do osób spokojnych i ugodowych, ale do czasu.
Yoolia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-12-06, 11:18   #38
SELKA*
Zakorzenienie
 
Avatar SELKA*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 7 678
Dot.: Lubelskie Żonki!! cz. II

Dzień dobry mikołajkowo laseczki

Cytat:
Napisane przez miss.hot Pokaż wiadomość
SELKA* jak Twoje samopoczucie ?
Dzięki, dziś w miarę oki. Wczoraj byłam u gina i strasznie mnie wymęczył, całą noc nie spałam strasznie bolał mnie dół brzucha

A Mikołaj i do mnie przyszedł- przyniósł furę książek i słodyczy, na które niestety nie mam przez ciążę ochoty Nawet się postarał, bo ostatnie urodziny trochę zawalił...

Cytat:
Napisane przez martuko Pokaż wiadomość
Dziewczyny, chcialąm Wam coś pokazać. Zainteresowała mnie pewna akcja, wiem że jest mało czasu (do 12 grudnia) ale m oże udałoby się coś skompletować??? Jak myślicie?
http://www.szlachetnapaczka.pl/baza/...ist/lubelskie/
Jestem za Dostosuję się do Was ale uważam,że lepiej wybrać rodzinę, której jesteśmy w stanie realnie pomóc, komputer raczej odpada

Cytat:
Napisane przez jodie Pokaż wiadomość
a teraz proszę o opinie - zamówilam dla pracowników prezenty na święta aparaty cyfrowe sony - jak myślicie dobry pomysł?
Rozpieszczasz ich, ja też tak chcę
__________________
1.06.2009 Bartuś
1.05.2012 Hania
6/2017
SELKA* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-06, 11:26   #39
miss.hot
Zakorzenienie
 
Avatar miss.hot
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 8 734
GG do miss.hot
Dot.: Lubelskie Żonki!! cz. II

Idę już do domu, tzn jeszcze na małe zakupki do PLAZY

Miłego popołudnia
__________________




miss.hot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-06, 11:31   #40
tola3804
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 3 429
Dot.: Lubelskie Żonki!! cz. II

Cytat:
Napisane przez Yoolia Pokaż wiadomość
nie mam czasu żeby szukać
ale było kilka przypadków, kiedy mi dogadywałaś, ja obracałam o w żart.
nie zauważyłam abys innej osobie z wątku tak odpisywała

mnie również się przykro zrobiło, gdyby tak ie bylo to bym tego nie pisała, bo należę do osób spokojnych i ugodowych, ale do czasu.
Yoolia! Ja Cię zapewniam, że Bandola bardzo Cię lubi! Wiesz, czasami słowo pisane nie brzmi tak samo jak słowo mówione i można je trochę inaczej odebrać. Myślę, że naprawdę nie macie się co kłócić. Zresztą chyba wszystkie się tu lubimy, nie?
__________________
tola3804 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-06, 12:43   #41
martuko
Wtajemniczenie
 
Avatar martuko
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 140
Dot.: Lubelskie Żonki!! cz. II

dziewczyny, myślę że nie znając się można sobie różne rzeczy pomyśleć, mam nadzieję że wyjaśnicie sobie wątpliwości

Co do paczki, to nie jest powiedziane,że trzeba zapewnić rodzinie wszystko co wypisane - to sa propozycje, w jednym poście jest zapotrzebowanie na prawie całe umeblowanie domu - wyszłoby na to że jeśli ktoś chce pomóc a nie może to wogóle tej rodzinie nie pomoże????Poza tym można tez rozważyć które artykuly sa pierwszej potrzeby a co będzie prezentem specjalnym i wtedynie wszystko, prawda???
JA jeszcze podpytam czy można ew. dorzucić coś z listy jakiejś rodziny i dołoża do paczki. Np coś zmebli - jak wymieniałam swoje to coś niecoś zostalo i teraz stoi w piwnicy bo szkoda było wyrzucić. Co do tej kobiety z dzieckiem poczekam az przyjdzie moj mąz, może będzie w stanie załatwić komputer??? (kolega pracuje w firmie, ktora czasem sie komputerów pozbywa, nie sa to oczywiście super nowe modele, ale dziecku wystarczy).
Ja na pewno bym chciala wybrać rodzinę z listy Radziszewskiego bo tu mam najbliżej i najwygodniej dostarczyć. Ufam też że wolontariusze rzeczywiście znają potrzeby tych rodzin, bo się nimi opiekują. Zresztą zawsze mogę podpytać jak kogoś dorwę

odezwę sie później, jak już ustalę co i jak. Dzięki za odzew dziewczyny, macie serducha
martuko jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-06, 13:09   #42
nicky_1981
Rozeznanie
 
Avatar nicky_1981
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Lbn
Wiadomości: 729
Dot.: Lubelskie Żonki!! cz. II

Ja mam full ciuchów w szafie, których nie nosze. To samo z moim Ł. Mogę to śmiało oddać, dodatkowo myśle zeby zrzucić sie po 20-30zł i zrobić zakupy. Byłoby fajnie.
nicky_1981 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-06, 13:17   #43
miss.hot
Zakorzenienie
 
Avatar miss.hot
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 8 734
GG do miss.hot
Dot.: Lubelskie Żonki!! cz. II

Cytat:
Napisane przez tola3804 Pokaż wiadomość
Zresztą chyba wszystkie się tu lubimy, nie?



Nici z mojego zakupowania w Plazie - nie było gdzie zaparkować - praking podziemny zamknięty z powodu braku miejsc koło cmentarza i na Obrońców Pokoju też zastawione, to samo na Skłodowskiej i Grotgera Masakra
W Olimpie też nie lepiej, ale tam na szczęście znalazłam miejsce

Idę robić obiadek
__________________




miss.hot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-06, 14:28   #44
annabel_lee
Raczkowanie
 
Avatar annabel_lee
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 407
GG do annabel_lee
Dot.: Lubelskie Żonki!! cz. II

To i ja się melduję w drugiej części.
U mnie bardzo smutne Mikołajki, dzieci zawieżliśmy na weekend do teściowej, bo nie chcę, żeby mnie widziały w takim stanie, a nie mam juz siły się przy nich hamować. Mam nadzieję, ze teraz z każdym dniem będzie już coraz lepiej, bo wczoraj wreszcie mogłam wyrzucić cały mój żal-dawno nie czułam takiego bólu jak teraz. Nigdy nie sądziłam, że można aż tak tęsknić i płakać za dzieckiem, którego nawet się nie widziało. Najgorszy był sam zabieg-dali mi najpierw Cytotec na indukowanie poronienia, a potem lekarz na żywca wygrzebywał wszytsko ze mnie. W końcu dostałam krwotoku i poniewaz było zagrożenie życia łyżeczkowanie trzeba było robić natychmiast,a nie mogli mi dać znieczulenia ogólnego, bo jakiś palant kazał mi się wczesniej najeść i nie byłam na czczo. To był koszmar, nie chcę nigdy więcej czegoś takiego przechodzić. Przepraszam, ze piszę Wam tutaj takie rzeczy, ale w tej chwili nie potrafię o niczym innym myśleć.
Małpko, wiem, ze chodzisz do tego samego lekarza co ja, więc chciałam Ci napisać kilka słów o jego udziale w tej sprawie. Przede wszystkim potraktował mnie strasznie na USG-kazał mi nie płakać, tylko się cieszyć, że dziecko umarło, bo "to najwidoczniej zła ciąża była", ogólnie miał mnie gdzieś i chciał się jak najszybciej pozbyc mnie z gabinetu. A w szpitalu dowiedziałm się, że ten trzeci stopień cytologii jest najprawdopodobniej skutkiem tego, ze od co najmniej 3 tygodni nosiłam martwe dziecko i lekarz powinien to skojarzyć i sprawdzić, szczególnie, ze pół roku wcześniej miałam pierwszy stopień. Wiecie, że on w ogóle nie pamiętał, że tydzień wcześniej byłam u niego z tym wynikiem cytologii? Zrobił tylko wielkie oczy. A poza tym lekarz, który mnie badał w szpitalu stwierdził, że mój lekarz powinien wyczuć w zwykłum badaniu, że ciąża się nie rozwija. A on za każdym razem mnie badał i mówił, że "wszystko pięknie rośnie". Ja już na pewno nigdy więcej do niego nie pójdę.
SELKA, zdaje się, ze spotkamy sie w Sylwestra. My tez mamy iść do Fiesty-chociaż teraz sobie w ogóle tego nie wyobrażam. Ale już zapłacone, może do tego czasu poczuję się lepiej.
Martuko, postaram się jak najszybciej napisać do Ciebie na PW-naprawde potzrebuję rozmowy z kimś kto przeżył to co ja...
__________________
Nasz ślub
Adaś
Dominisia
Emilka 2. 12. 2008 (*)
Lubelskie Żonki prywatnie
annabel_lee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-06, 14:33   #45
sija
Zadomowienie
 
Avatar sija
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 189
Dot.: Lubelskie Żonki!! cz. II

Martuko ma rację, jak sobie poczytałam listę potrzeb wszystkich rodzin, to u rodzin wielodzietnych poza całą masą ubrań w konkretnych rozmiarach były też np konsole do gier i inne drogie gadżety - pewnie spisali to co dzieci chciałyby dostać i umieścili na liście. A przecież nie jest powiedziane, że koniecznie muszą być wszystkie rzeczy z listy zresztą musimy się spieczyć z wybraniem rodziny, bo np ta, o której pisałam wcześniej już zniknęła z listy, a zostają w większości rodziny z naprawdę pokaźnymi listami potrzebnych rzeczy.
Tola z drewnem na opał faktycznie miałybyśmy problem. I ciekawe jak to zapakować i zanieść ??

Yoolia dzięki za odpowiedź. A dużo takich np pajacyków trzeba? czy wystarczy ok 5 sztuk? i do tego np 5 śpioszków + kaftaników? czy to jakieś większe ilości? zupełnie zielona jestem w tym temacie

Annabel brak mi słów żeby Ci napisać coś, co Cię chociaż troche pocieszy. Strasznie żałuję, że musiałaś przez to wszystko przechodzić i to w ten właśnie sposób, a tego lekarza to należałoby i to publicznie.....
__________________
"Miłość to nie pluszowy miś, ani kwiaty,...
Ale miłość, kiedy jedno spada w dół, drugie ciągnie je ku górze."


Edytowane przez sija
Czas edycji: 2008-12-06 o 14:37
sija jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-06, 16:30   #46
tola3804
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 3 429
Dot.: Lubelskie Żonki!! cz. II

Annabel! Nawet nie mogę sobie wyobrazić tego, co przeżyłaś i jak się teraz musisz czuć. To straszne! A ten lekarz to po prostu brak słów... Tak bardzo mi Ciebie szkoda! Mam nadzieję, że wszystko się jakoś poukłada i tego z całego serca Ci życzę!
__________________
tola3804 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-06, 17:31   #47
katey
Rozeznanie
 
Avatar katey
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 843
GG do katey
Dot.: Lubelskie Żonki!! cz. II

Annabel
nie bede pisala słow pocieszenia bo bez sensu...wiem ze nic nie jest w stanie Cie pocieszyc...ale pomodle sie za Ciebie,zeby wszystko dobrze sie ulozylo....

ps. nie zdazylam sie przywitac na nowym watku a wiec: witam i zaczynamy nabijanie 5000 znowu
__________________
...obmyśliłam dla nas dobry plan, razem zestarzejmy się, wciąż tak mało jest dobranych par. Nie ma sensu szukać już, z nikim wcześniej nam nie było tak. Szansę mógł nam dać sam Bóg...

16.08.2008

http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/20080816020113.png

katey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-06, 17:41   #48
miss.hot
Zakorzenienie
 
Avatar miss.hot
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 8 734
GG do miss.hot
Dot.: Lubelskie Żonki!! cz. II

annabel_lee wiem, że jest Ci ciężko ściskam Cię i pamiętaj, że zawsze możesz na nas tu liczyć

tola3804 już chyba Miki nie będzie miał 3 uroczystości razeem

katey co u Ciebie ? rzadko się odzywasz

No i dziewczyny trzeba zdecydować co z tą pomocą dla rodziny i którąś wybrać w końcu
__________________




miss.hot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-06, 18:00   #49
tola3804
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 3 429
Dot.: Lubelskie Żonki!! cz. II

Cytat:
Napisane przez miss.hot Pokaż wiadomość
tola3804 już chyba Miki nie będzie miał 3 uroczystości razeem
No nie będzie miał.
__________________
tola3804 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-06, 18:05   #50
martuko
Wtajemniczenie
 
Avatar martuko
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 140
Dot.: Lubelskie Żonki!! cz. II

witajcie znowu. Ja po zakupach a przede mną mnośtwo pracy. Rodzinkę z komputerem "zarezerwowalam" ja osobiście - pojawila się szansa, że kolega męża będzie mial jakiś komputer oczywiście nie jakiś nowy m,odel, ale dla sześciolatka powinien wystarczyć. Moj mąż orientuje sieco jest potrzebne do obslugi różnych prorgramów ew. filmów więc myślę że nawet i to da się jakoś skleciś. A w najgorszym wypadku wymyślimy coś innego. A może okaże się że i uwas sa jakies częśći do komputera jeśłi czegoś zbraknie??? Ja na przykład mam kilka klawiaturek Mialam też komputer bo po połączeniu gospodarstw zdecydowaliśy że jeden wystarczy, ale dalam go siostrze, monitotr wcześniej tez komuś "pożyczylam" W każdym razie zbierajcie jakieś "pomoce naukowe, może zaraz wkleję co na liście było żeby pamiętać - może macie w rodzinie dzieci co wyrosly z edukacyjnych zabawek, było tam coś o nauce liczenia, pisania, czytania.
sześciolatek uwielbia "czytać, pisać, liczyć i rysować, a jego marzeniem jest komputer, przy pomocy którego mógłby rozwijać swoje zainteresowania.
Potrzeby: proszek do prania, herbata, kawa, bloki, kredki, farby, szampon, makaron, mąka, cukier, słodycze, płatki śniadaniowe, konserwy mięsne, konserwy rybne, przejściowa
Dodatkowo: Inne potrzeby: Erwin: (wzrost 128 cm), spodnie i bluzy. Izabela: spodnie (rozm. 38) Pomoce do nauki czytania, pisania, liczenia. Szampon Nivea Baby i inne kosmetyki tej marki oraz chusteczki nawilżające. Pani Izabela prosi o komputer dla synka jeśli to możliwe."


Do jutra mam potwierdzić wybór tej rodziny, w sumie o komputer dowiem sie i tak dopiero w poniedzialek, tak więc chyba kliknę. Myślicie że taki używany komputer może być??? Ewentualnie moge go "podbajerować" żeby się dzieciakowi podobal "
Jak potwierdzę to mam dostać więcej informacji o rodzinie, więc może jeszcze coś wymyślimy. Póki co proponuję rozejrzeć się za ubrankami, zabawkami itp, zakupy faktycznie można zrobić później. Możecie tez napisac jakieś karteczki dla rodzinki czy dla chłopaczka. Chciałabym tez pamiętać o dziadku, z którym mieszka ten maly, żeby i dla niego coś bylo. Podobno chory na cukrzycę. Do poniedzialku pewnie się pojawię przy komputerze toustalimy jakies szczegóły akcji. Paczki mają być zebrane do piątku - soboty. Jutro bede w kosciele to postaram sie zorientowac czy mozna ew.cos poza paczka dodac


martuko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-06, 18:11   #51
miss.hot
Zakorzenienie
 
Avatar miss.hot
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 8 734
GG do miss.hot
Dot.: Lubelskie Żonki!! cz. II

Cytat:
Napisane przez martuko Pokaż wiadomość
witajcie znowu. Ja po zakupach a przede mną mnośtwo pracy. Rodzinkę z komputerem "zarezerwowalam" ja osobiście - pojawila się szansa, że kolega męża będzie mial jakiś
Cytat:
Napisane przez martuko Pokaż wiadomość
komputer oczywiście nie jakiś nowy m,odel, ale dla sześciolatka powinien wystarczyć. Moj mąż orientuje sieco jest potrzebne do obslugi różnych prorgramów ew. filmów więc myślę że nawet i to da się jakoś skleciś. A w najgorszym wypadku wymyślimy coś innego. A może okaże się że i uwas sa jakies częśći do komputera jeśłi czegoś zbraknie??? Ja na przykład mam kilka klawiaturek Mialam też komputer bo po połączeniu gospodarstw zdecydowaliśy że jeden wystarczy, ale dalam go siostrze, monitotr wcześniej tez komuś "pożyczylam" W każdym razie zbierajcie jakieś "pomoce naukowe, może zaraz wkleję co na liście było żeby pamiętać - może macie w rodzinie dzieci co wyrosly z edukacyjnych zabawek, było tam coś o nauce liczenia, pisania, czytania.
sześciolatek uwielbia "czytać, pisać, liczyć i rysować, a jego marzeniem jest komputer, przy pomocy którego mógłby rozwijać swoje zainteresowania.
Potrzeby: proszek do prania, herbata, kawa, bloki, kredki, farby, szampon, makaron, mąka, cukier, słodycze, płatki śniadaniowe, konserwy mięsne, konserwy rybne, przejściowa
Dodatkowo: Inne potrzeby: Erwin: (wzrost 128 cm), spodnie i bluzy. Izabela: spodnie (rozm. 38) Pomoce do nauki czytania, pisania, liczenia. Szampon Nivea Baby i inne kosmetyki tej marki oraz chusteczki nawilżające. Pani Izabela prosi o komputer dla synka jeśli to możliwe."


Do jutra mam potwierdzić wybór tej rodziny, w sumie o komputer dowiem sie i tak dopiero w poniedzialek, tak więc chyba kliknę. Myślicie że taki używany komputer może być??? Ewentualnie moge go "podbajerować" żeby się dzieciakowi podobal "
Jak potwierdzę to mam dostać więcej informacji o rodzinie, więc może jeszcze coś wymyślimy. Póki co proponuję rozejrzeć się za ubrankami, zabawkami itp, zakupy faktycznie można zrobić później. Możecie tez napisac jakieś karteczki dla rodzinki czy dla chłopaczka. Chciałabym tez pamiętać o dziadku, z którym mieszka ten maly, żeby i dla niego coś bylo. Podobno chory na cukrzycę. Do poniedzialku pewnie się pojawię przy komputerze toustalimy jakies szczegóły akcji. Paczki mają być zebrane do piątku - soboty. Jutro bede w kosciele to postaram sie zorientowac czy mozna ew.cos poza paczka dodac


Super martuko, że mamy więcej info, no i czekam na więcej w poniedziałek, to zaczniemy działać
__________________




miss.hot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-06, 18:28   #52
sija
Zadomowienie
 
Avatar sija
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 189
Dot.: Lubelskie Żonki!! cz. II

Martuko ja myślę, że jakby się udało złożyć nawet ze starszych części jakiś sprzęt to i tak chłopczyk bardzo by się ucieszył. Gdybyś próbowała coś złożyć to daj znać, jakieś części powinnam mieć Na pewno mam obudowę, nagrywarke (niestety nie dvd) i zasilacz. A z resztą rzeczy z listy nie powinno być problemu
__________________
"Miłość to nie pluszowy miś, ani kwiaty,...
Ale miłość, kiedy jedno spada w dół, drugie ciągnie je ku górze."

sija jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-06, 19:37   #53
tola3804
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 3 429
Dot.: Lubelskie Żonki!! cz. II

Martuko! Wklej jeszcze te początkowe informacje o rodzinie, co?
__________________
tola3804 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-06, 19:52   #54
martuko
Wtajemniczenie
 
Avatar martuko
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 140
Dot.: Lubelskie Żonki!! cz. II

proszę bardzo:
Opis rodziny: Pani Izabela (26) wychowuje sześcioletniego synka. Mieszkają razem z ojcem pani Izabeli, który choruje na cukrzycę. Mały Erwin ma alergię i może używać wyłącznie kosmetyków Nivea Baby, na które bardzo trudno sobie pozwolić przy 400 zł pensji. Synek pani Izabeli uwielbia czytać, pisać, liczyć i rysować, a jego marzeniem jest komputer, przy pomocy którego mógłby rozwijać swoje zainteresowania.

I jeszcze jeśli ktoś nie doczytał to wrzucam linka, warto przeczytać począte, to co jest przed lista rodzin: http://www.szlachetnapaczka.pl/baza/...ist/lubelskie/

Jak dostanę więcej informacji to może prześlę zainteresowanym na pw. Albo zrobię ogólną listę rzeczy które zbieramy, skoro to sa dane nie publikowane to myślę że tak będzie lepiej...
martuko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-06, 21:51   #55
ruda3d
Zakorzenienie
 
Avatar ruda3d
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 240
GG do ruda3d
Dot.: Lubelskie Żonki!! cz. II

oj zostawić was same na kilka dni i już przeprowadzka do nowego wątku
ja jestem po wczorajszej W-wie (W-wa sama nie za bardzo zakorkowana, ale zaliczyliśmy gigantyczne korki w Kołbieli i przed Kurowem), a dzisiaj po zakupach... nawet w Plazie byłam, tylko jak zobaczyliśmy ten sznur samochodów przez całą Lipową, to od razu na Chopina pojechaliśmy zaparkować
kupiłam już sporo prezentów dla swojej rodziny, małż coś tam zaczął i dla swoich nieśmiało kupować, ale jak zwykłe brak mu pomysłów...
a w home&you miła niespodzianka - z okazji mikołajek 20% zniżki

Mikołaj u nas taki trochę na łapu-capu, bo z braku czasu i z powodu tego, że ciągle prawie jesteśmy razem, małż mnie zdybał, jak mu chciałam szybko kupić szalik, więc w prezencie od Mikołaja chodził już od tygodnia... a po mój pojechaliśmy dzisiaj razem, bo chociaż już chyba z 3 tygodnie temu mówiłam mu, co chce dostać, to też nie miał czasu żeby pojechać... no nic to - bardziej niespodziankowo będzie na gwiazdkę

a w ten weekend w supermarketach trwa zbiórka do banków żywności
__________________


ruda3d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-06, 22:26   #56
anadun
Rozeznanie
 
Avatar anadun
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 917
Dot.: Lubelskie Żonki!! cz. II

Annabel jak czytam o tych lekarzach, to mnie przerażenie ogarnia. Tak mi przykro, że musiałaś przez to wszystko przechodzić. Mam nadzieję, że wypłakanie żalu i smutku powoli zacznie przynosić ulgę.

Martuko świetny pomysł z tą paczką. Mnie trochę trudno coś wam dowieźć, chyba, że finansowo mogę wesprzeć, a Wy na miejscu w Lublinie coś kupicie ode mnie
__________________
EMIL
anadun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-07, 07:42   #57
miss.hot
Zakorzenienie
 
Avatar miss.hot
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 8 734
GG do miss.hot
Dot.: Lubelskie Żonki!! cz. II

Cytat:
Napisane przez ruda3d Pokaż wiadomość
a dzisiaj po zakupach... nawet w Plazie byłam, tylko jak zobaczyliśmy ten sznur samochodów przez całą Lipową, to od razu na Chopina pojechaliśmy zaparkować
kupiłam już sporo prezentów dla swojej rodziny, małż coś tam zaczął i dla swoich nieśmiało kupować, ale jak zwykłe brak mu pomysłów...
a w home&you miła niespodzianka - z okazji mikołajek 20% zniżki
No ja się właśnie na to home&you wczoraj nastawiłam....
Ale dziś podobno też jest zniżka, więc może mi się uda


Chyba zima wraca....
__________________




miss.hot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-07, 08:48   #58
tola3804
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 3 429
Dot.: Lubelskie Żonki!! cz. II

Cześć!
__________________
tola3804 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-07, 09:43   #59
sija
Zadomowienie
 
Avatar sija
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 189
Dot.: Lubelskie Żonki!! cz. II

Dzień dobry

Tola co tak skromnie z tym postem? Jak zdrówko? Przeszło Ci już przeziębienie?

Brrr jak wyglądam za okno to wcale mi się nie chce nigdzie wychodzić.
__________________
"Miłość to nie pluszowy miś, ani kwiaty,...
Ale miłość, kiedy jedno spada w dół, drugie ciągnie je ku górze."

sija jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-12-07, 10:09   #60
katey
Rozeznanie
 
Avatar katey
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 843
GG do katey
Dot.: Lubelskie Żonki!! cz. II

czesc w niedzielny dzionek
miss pytalas co u mnie...hmm leci jakos i to nawet szybko leci ten czas...praca,korki,spac do domu i tak mijaja te dni na tygodniu a w weekendy odpoczywanie
nie odzywam sie za czesto bo jakos tak nie bardzo mam kiedy..wracam wieczorami do domu, najczesciej kolo 19 i jak jzu cos zjem w koncu to prawie spie na siedzaco...wykanczam sie powoli i jeszcze ta pogoda....jak ja chce wiosny!!! slonca!!! ehhh marudze tylko....

co do tej paczki to macie swietny pomysl dziewczyny!mam nadzieje ze rtodzina doceni to, bo ja szczerze powiedziawszy mam mieszane uczucia co do takich akcji...my na nasz slub prosilismy gosci o zabawki,kredki,farby itp rzeczy zamaist kwiatow zeby zaniesc je do dzieciakow w potzrebie...
obmyslilam ze chyba dobrze bedzie jak zaniesiemy je do domu samotnej matki (obdzielilismy 2 takie) ale to co zobaczylam (i uslyszalam) w jednym na Bronowickiej zaskoczylo mnie...
podjechalismy z mezem (wczesniej uzgodnione wszystko telefonicznie z jakims kierownikiem placowki czy cos takiego) i wyjmujemy te torby z zabawkami itp a dzieci sie zlecialy do nas i krzycza :"pokaze nam pani,pokaze??" no to ten facet stwierdzil ze beda dzielic to jak sie wszyscy zbiora po obiedzie....a siedzialy kolo placowki takie 3 "mamusie" z maluchami na rekach (nie wspomne jak wygladaly te "panie") i do tych rozradowanych dzieciakow taki tekst:
"co sie tak podniecasz jakbys zabawek nie widziala?!"
normalnie wbilam w nia wzrok i mialam ochote cos powiedziec,ale uryzlam sie w jezyk i odjechalismy z tamtad.... po prostu brak slow! no przeciez co te dzieci zawinily ze sie ciesza jak ktos ma dla nich jakies zabawki, to normalna reakcja dzieciaka! a one siedza takie matrony i komentuja! ja rozumiem ze moze maja swoja dume i nie chca zeby ktos sie uzalal czy cos ale w koncu nie pojechalisy tam na pokaz zeby nas po nogach calowali za to ze im przywiezlismy troche zabawek,kredek i takich tam...

w tym drugim domu jak bylismy widac ze wszystko poukladane takie bo dom prowadza siostry zakonne i mysle ze lepiej bysmy zrobili zanoszac wszystko tam,ale bylo juz po fakcie i po podziale na 2 placowki...

ehh to sie rozpisalam

kurcze za bardzo czasu nie mam zeby lazic po sklepach na tygodniu,ale jesli sie nie obrazicie to moze bym pomogla tak ze przeleje ktorej kase na konto i zrobicie jakies zakupy zywnosciowe(jesli to nie bedzie problem ze "zwalam" robote na Was) mysle ze nawet za jakies 100zl mozna cos z ywnosci czy kosmetykow kupic....

jakby co to piszcie
__________________
...obmyśliłam dla nas dobry plan, razem zestarzejmy się, wciąż tak mało jest dobranych par. Nie ma sensu szukać już, z nikim wcześniej nam nie było tak. Szansę mógł nam dać sam Bóg...

16.08.2008

http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/20080816020113.png

katey jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:33.