Pokój chłopca a meble - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-07, 09:15   #1
Prywatna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 295
Question

Pokój chłopca a meble


Witam
Mam problem z doborem koloru ścian do pokoju syna. Otóż pokój ma od zachodu i jest mało światła w nim. A meble są takie jak poniżej i teraz pytanie jakie kolory, żeby pasowały do mebli i żeby było jasno i przytulnie? Może cappucino i jesienną mgłę z dekoralu? Albo słoneczny jakiś?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg tenus-iii.jpg (40,5 KB, 49 załadowań)
__________________
Nawet trzepot skrzydeł motyla może wywołać huragan na drugim końcu świata..

Edytowane przez Prywatna
Czas edycji: 2014-05-07 o 09:20
Prywatna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 13:53   #2
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: Pokój chłopca a meble

Do niebieskich mebli najlepiej pasują białe ściany Słoneczny będzie okropny.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 09:53   #3
jesienny_lisc
Zakorzenienie
 
Avatar jesienny_lisc
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 443
Dot.: Pokój chłopca a meble

Daj to cappucino duluxa, gwarantuję, że będzie tragicznie.

Na meblach masz chłodne barwy, czemu wymyślasz, żeby na ścianę dać ciepłe? Sam producent mebli Ci podpowiada, na jakim kolorze ściany meble wyglądają najkorzystniej - na szarej. Przecież jego graficy się nad tym nieźle głowili, jak te meble najlepiej zaprezentować i jaki dać kolor "tła". Jeśli już się upierasz przy ścianach w dwóch kolorach, to najlepszym wyborem będzie:
a) jedna szara + białe
b) powtórzenie na jednej ścianie koloru śmietankowego jak na meblach, tylko odcień chłodny, bez dodatku żółtego, + białe
c) powtórzenie na jednej ścianie niebieskiego z mebli - ten sam odcień, ale jaśniejszy + białe

BTW ciężko mi uwierzyć, że zachodni pokój jest mało słoneczny. Ja mam zachodnie okna i praktycznie cały dzień zaciągnięte rolety, jeśli jest słonecznie, bo nie da się wytrzymać.
jesienny_lisc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 10:18   #4
iceflower
Przyjaciółka KWC
 
Avatar iceflower
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 16 370
Dot.: Pokój chłopca a meble

Nic żółtego!

Szary jak na zdjęciu, o takim gołębim odcieniu, śmietanka jak na meblach, może być biel złamana chłodnym beżem.
__________________
nie musimy się katować
nienormalną sytuacją
nauczymy się kochać
przestaniemy się bać
życie stanie się muzyką
i stanie się to co ma się stać
iceflower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 10:59   #5
evela28
na drugie mam Irena
 
Avatar evela28
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: mój raj
Wiadomości: 29 359
Dot.: Pokój chłopca a meble

Cytat:
Napisane przez jesienny_lisc Pokaż wiadomość
Daj to cappucino duluxa, gwarantuję, że będzie tragicznie.

Na meblach masz chłodne barwy, czemu wymyślasz, żeby na ścianę dać ciepłe? Sam producent mebli Ci podpowiada, na jakim kolorze ściany meble wyglądają najkorzystniej - na szarej. Przecież jego graficy się nad tym nieźle głowili, jak te meble najlepiej zaprezentować i jaki dać kolor "tła". Jeśli już się upierasz przy ścianach w dwóch kolorach, to najlepszym wyborem będzie:
a) jedna szara + białe
b) powtórzenie na jednej ścianie koloru śmietankowego jak na meblach, tylko odcień chłodny, bez dodatku żółtego, + białe
c) powtórzenie na jednej ścianie niebieskiego z mebli - ten sam odcień, ale jaśniejszy + białe

BTW ciężko mi uwierzyć, że zachodni pokój jest mało słoneczny. Ja mam zachodnie okna i praktycznie cały dzień zaciągnięte rolety, jeśli jest słonecznie, bo nie da się wytrzymać.


moze masz południowo zachodnie okno, bo ja mam typowo zachodnie i z pewnością pół dnia mam w cieniu
ale dla ucznia to chyba dobry wybór, do południa jest pewnie w szkole
__________________

kiedy życie daje ci w twarz
uśmiechnij się i z politowaniem powiedz:
bijesz się jak ciota
evela28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 11:04   #6
jesienny_lisc
Zakorzenienie
 
Avatar jesienny_lisc
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 443
Dot.: Pokój chłopca a meble

Nie mam kompasu, ale wg mapy google to jest zachód. Słońce jest od południa do czasu aż zajdzie.
jesienny_lisc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 13:29   #7
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Pokój chłopca a meble

U mnie od zachodu tez jest slonce od poludnia az do jego zajscia. A i w ciagu dnia nie jest ciemno. I mam kompas.

Co do kolorw zgadzam sie ze wszystkim co napisala Jesienny. I najlepsza opcja imo jest bialy i szary, jesli dwa kolory to mus.
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-09, 13:58   #8
evela28
na drugie mam Irena
 
Avatar evela28
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: mój raj
Wiadomości: 29 359
Dot.: Pokój chłopca a meble

Cytat:
Napisane przez jesienny_lisc Pokaż wiadomość
Nie mam kompasu, ale wg mapy google to jest zachód. Słońce jest od południa do czasu aż zajdzie.
no z tym się zgodzę, ale wcześniej napisałaś że prawie cały dzień masz zasłonięte rolety i to mnie tak trochę zastanowiło, bo do południa jest w tym oknie ciut ciemniej zwłaszcza w pochmurny dzień

jestem ciekawa jak wygląda pokój z dwoma oknami dachowymi od zachodu
__________________

kiedy życie daje ci w twarz
uśmiechnij się i z politowaniem powiedz:
bijesz się jak ciota
evela28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 14:04   #9
jesienny_lisc
Zakorzenienie
 
Avatar jesienny_lisc
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 443
Dot.: Pokój chłopca a meble

No ale do południa też nie mam ciemno, jak Judith napisała, cały dzień praktycznie jest jasno. Zresztą ja wstaje dość późno (szczególnie w weekend), więc dla mnie od 12 do pójścia spać to jest właśnie większa część dnia, niż od wstania do 12.
jesienny_lisc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-11, 14:20   #10
malgorzatatete
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 10
Dot.: Pokój chłopca a meble

Dałabym szary... jest tylko jeden problem - z pokoju dziecinnego robi się wtedy taka trochę kancelaria prawnicza .
malgorzatatete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-11, 15:54   #11
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Pokój chłopca a meble

Cytat:
Napisane przez malgorzatatete Pokaż wiadomość
Dałabym szary... jest tylko jeden problem - z pokoju dziecinnego robi się wtedy taka trochę kancelaria prawnicza .
Niekoniecznie. Dzieci mają zwykle dużo kolorowych zabawek, do tego można dać jakiś kolorowy dodatek, np. dywan czy narzutę na łóżko, można też powiesić kolorowy plakat lub mapę na ścianę i pokój z szarymi ścianami będzie kolorowy i dziecięcy.
Mój siostrzeniec ma jasnobłękitne ściany, szary dywan, białe i drewniane meble, do tego akcenty czarne, białe zasłony, więc teoretycznie powinno być szaro-buro i nudno, ale za sprawą zabawek jest kolorowo, lecz nadmiar kolorów nie przytłacza i nie sprawia wrażenie chaosu.

Podobnie przy pokazanych meblach idealny byłby kolor biały, szary, brudny błękit itp. Dla ożywienia czerwone dodatki.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-12, 07:07   #12
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: Pokój chłopca a meble

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Niekoniecznie. Dzieci mają zwykle dużo kolorowych zabawek, do tego można dać jakiś kolorowy dodatek, np. dywan czy narzutę na łóżko, można też powiesić kolorowy plakat lub mapę na ścianę i pokój z szarymi ścianami będzie kolorowy i dziecięcy.
Mój siostrzeniec ma jasnobłękitne ściany, szary dywan, białe i drewniane meble, do tego akcenty czarne, białe zasłony, więc teoretycznie powinno być szaro-buro i nudno, ale za sprawą zabawek jest kolorowo, lecz nadmiar kolorów nie przytłacza i nie sprawia wrażenie chaosu.

Podobnie przy pokazanych meblach idealny byłby kolor biały, szary, brudny błękit itp. Dla ożywienia czerwone dodatki.
Dokładnie- same zabawki dają tyle różnych kolorów, że dodatkowe na ścianach i nawet meblach są zbędne, bo czasami aż cyrk powstaje, a pokój dziecka nie powinien być aż rak chaotyczny i drażniący dla oka.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-12, 07:45   #13
innowatorka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 3
Dot.: Pokój chłopca a meble

Szara lub biała farba jest najlepszym rozwiązanie ale żeby nie było smutno i troche rozjasniło sie w pokoju można dodać kolorowy element może jakaś naklejke xxxx czy cos w tym styu miłego malowania

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2014-05-12 o 12:02 Powód: link
innowatorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-17, 10:20   #14
deltadora
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 54
Dot.: Pokój chłopca a meble

Mam dwóch synów i dwa pokoiki jeden w kolorze zielonym jasnym drugi w niebieskim również jasnym . Zastanawiałam się nad rozwiązaniem dwóch ścian zielonych , dwóch ścian niebieskich po przekątnej . Ważne aby kolory były jasne i ciepłe ponieważ mają duży wpływ na rozwój i samopoczucie . Meble natomiast wybierałam z oferty xxx , mogę dodać że trafiłam na dobrą ofertę promocyjną więc koszty nie były wysokie .

Edytowane przez Elfia4
Czas edycji: 2014-05-17 o 20:18 Powód: reklama
deltadora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-17 11:20:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:40.