podwyższone beta hcg a brak ciąży - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-10-06, 08:38   #1
lola1912
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 11

podwyższone beta hcg a brak ciąży


mam bardzo ogromny problem przedwczoraj zrobiłam badanie beta hcg wyniosło 222,3 , ucieszyłam sie że jestem w ciąży, poszłam szybko do ginekologa i zrobił mi badanie usg macicy i okazało sie ze ciąży nie widac bo byc moze jest za wczesnie na jej wykrycie ale za to okazało sie ze jest jakis guz, torbiel albo jajniki wytworzyły torbiel który ma osłaniac ciąże, zrobiłam badanie ca 125 czy któraś z was miała taki przypadek błagam o pomoc
lola1912 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-06, 09:25   #2
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: podwyższone beta hcg a brak ciąży

A test zrobiłaś? Ciąża nie jest widoczna na USG do pewnego momentu (bodaj 6 tygodnia). Tylko badanie z krwi i testy powiedzą Ci wcześniej.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-06, 10:29   #3
Betti_84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 11
Dot.: podwyższone beta hcg a brak ciąży

Ja bylam u gina w 6 tyg liczac od ostatniej M i nic nie widzial, macica powiekszona ale nic na usg nie zobaczyl

---------- Dopisano o 11:29 ---------- Poprzedni post napisano o 11:28 ----------

A beta hcg przyrastala prawidlowo
Betti_84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-06, 10:47   #4
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: podwyższone beta hcg a brak ciąży

@up może do zapłodnienia doszło później... To nie jest reguła, że w ciążę zachodzi się zaraz po miesiączce.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-06, 10:57   #5
Betti_84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 11
Dot.: podwyższone beta hcg a brak ciąży

Sama sie zastanawiam czy jestem w ciązy czy nie, dzisiaj kolejny raz zrobilam beta hcg , o 18 wynik będzie i zobaczę, lekarz powiedział, że jeśli wzrosnie powyżej 10000 to może i coś z tego będzie, mdłości mam straszne, ledwo daje rade wysiedzieć w pracy
Betti_84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-06, 11:41   #6
celka2000
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4 778
Dot.: podwyższone beta hcg a brak ciąży

W takiej sytuacji moze to byc ciaza pozamaciczna (czego Ci nie zycze). Wtedy organizm reaguje tak, jaby byl w normalnej ciazy. Macica rozpulchniona, beta rosnie. A ciaza sie rozwija w jajniku, jajowodzie, tylko nie w macicy. WTrzymam kciuki, zeby tak nie bylo.

lola - jesli beta wyniola 222 to jest to niski wynik i moze oznaczac baaardzo wczesna ciaze, ktorej lekarz ma parwo nie zauwazyc. Powinnas powtorzyc badanie po dwoch dniach i powinien byc widoczny duzy przyrost bety

Edytowane przez celka2000
Czas edycji: 2011-10-06 o 11:45
celka2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-06, 12:40   #7
lola1912
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 11
Dot.: podwyższone beta hcg a brak ciąży

jutro bede robic nastepna bete to powinnam cos wiedziec
lola1912 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-06, 19:25   #8
Messuah
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 893
Dot.: podwyższone beta hcg a brak ciąży

ja w pierwszej ciazy mialam podobnie poszlam w ponad 6 tygodniu i nic nie bylo widac na usg a beta byla wysoka, lekarz mnie wtedy nastraszyl ze dziwne to wszystko i wogole nawymyslal, poszlam do innego lekarza powiedzial ze tez nic nie widzi ale mozliwe ze zaszlam w ciaze przed samym okresem i trzeba czekac, poszlam po 2 tygodniach i juz bylo ok
Messuah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-07, 12:08   #9
Betti_84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 11
Dot.: podwyższone beta hcg a brak ciąży

Ciąża pozamaciczna została wykluczona przez lekarza, ostatni raz usg mialam w 40 dniu cyklu i nic nie było widać, w 38 dniu cyklu moja beta hcg wyniosła 2999 a w 46 dniu cyklu wynik beta hcg to 35994, wizyta u lekarza za tydzien
Betti_84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-20, 13:34   #10
gosia3211
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 11
Dot.: podwyższone beta hcg a brak ciąży

Gratulujęwygląda na to,że zostaniesz mamusią
gosia3211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-14, 13:49   #11
krainaczarow
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 5
Dot.: podwyższone beta hcg a brak ciąży

Witam. Odrazu przepraszam że pisze w niewłaściwym wątku (tak mi się wydaje) ale nie mogłam znaleść nic podobnego do mojego "problemu".
Chodzi o to że ostatnią @ miałam 8 lutego (zaznacze że w sierpniu 2011 odłożyłam tabletki anty i @ strasznie mi sie rozregulowała). W marcu wogóle nie dostałam więc zrobiłam testy - chyba z 5 w odstępie 5-6 dni- wszystkie negatywne. Poszłam do gin która kazała zrobić bete- zrobiłam 2 kwietnia - wynik 2,0mUl/ml - czyli ciąży brak. Ponieważ to było okres przed świąteczny nie było mojej gin. Po świetach 13 kwietnia zrobiłam jeszcze jeden raze bete - i tu szok - wynik 1215,9 mUl/ml. Pani z laboratorium powiedziała że to 1-2 tydzien ciąży. Czy to możliwe że w tak długim okresie od ostatniej @ mogłam zajść w ciążę? W poniedziałek ide do lekarza - nie wiem o co tym myśleć. Pomóżcie
krainaczarow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-15, 20:41   #12
scarlett 18
Raczkowanie
 
Avatar scarlett 18
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: wielkopolska, konin
Wiadomości: 39
Dot.: podwyższone beta hcg a brak ciąży

Cytat:
Napisane przez krainaczarow Pokaż wiadomość
Witam. Odrazu przepraszam że pisze w niewłaściwym wątku (tak mi się wydaje) ale nie mogłam znaleść nic podobnego do mojego "problemu".
Chodzi o to że ostatnią @ miałam 8 lutego (zaznacze że w sierpniu 2011 odłożyłam tabletki anty i @ strasznie mi sie rozregulowała). W marcu wogóle nie dostałam więc zrobiłam testy - chyba z 5 w odstępie 5-6 dni- wszystkie negatywne. Poszłam do gin która kazała zrobić bete- zrobiłam 2 kwietnia - wynik 2,0mUl/ml - czyli ciąży brak. Ponieważ to było okres przed świąteczny nie było mojej gin. Po świetach 13 kwietnia zrobiłam jeszcze jeden raze bete - i tu szok - wynik 1215,9 mUl/ml. Pani z laboratorium powiedziała że to 1-2 tydzien ciąży. Czy to możliwe że w tak długim okresie od ostatniej @ mogłam zajść w ciążę? W poniedziałek ide do lekarza - nie wiem o co tym myśleć. Pomóżcie


jeżeli uprawiałas seks to jest to prawdopodobne gdyż jak sama mówisz rozregulował Ci się cykl i owulacja mogła się przesunąć.
albo miałas jeden cykl bezowulacyjny i dlatego nie było @ a owulacja wystąpiła dużo później w następnym cyklu i wtedy mogło dojść do zapłodnienia

Edytowane przez scarlett 18
Czas edycji: 2012-04-15 o 20:49
scarlett 18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-18, 17:09   #13
krainaczarow
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 5
Dot.: podwyższone beta hcg a brak ciąży

Lekarz potwierdził - jestem w ciąży usg 9 maja - wtedy będzie jasne który to tydzień
krainaczarow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:42.