'Prostowanie' biżuterii - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Biżuteria

Notka

Biżuteria Miejsce dla osób, które robią biżuterię. Tutaj możesz zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię, obejrzeć prace innych, podzielić się wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-17, 11:41   #1
Lorenail
Raczkowanie
 
Avatar Lorenail
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 195

'Prostowanie' biżuterii


Wybaczcie jeśli napisałam w niewłaściwym dziale, ale nie bardzo wiedziałam gdzie zapytać o rozwiązanie mojego problemu. O co chodzi...
Niedawno dostałam piękny wisiorek z kryształu górskiego lodowego, taki niby popękany w środku. Ubrałam go w południe, a wieczorem, kiedy zdejmowałam zobaczyłam, że pęknięcia zniknęły! Wygląda teraz normalnie jak zwyczajna szklana kulka :/

To samo zdarzyło mi się z kompletem z agatu - wisiorek i kolczyki. Początkowo wyglądały jakby składały się z wielu połączonych kruszynek (czarnych), poprzecinanych białymi liniami. Może głupie porównanie, ale jak pomniejszona wersja piłki do gry w nogę. Po jednym dniu noszenia są całe czarne. Bez kontaktu z wodą czy innymi substancjami.
Nie wiem czemu tak się dzieje, czy może spotkała się któraś z Was z takim zjawiskiem? Jak to odwrócić?
__________________
Rozciągamy się
Lorenail jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-17, 13:15   #2
rusa1ka
Zadomowienie
 
Avatar rusa1ka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraina Czarów
Wiadomości: 1 896
Dot.: 'Prostowanie' biżuterii

Cytat:
Napisane przez Lorenail Pokaż wiadomość
Wybaczcie jeśli napisałam w niewłaściwym dziale, ale nie bardzo wiedziałam gdzie zapytać o rozwiązanie mojego problemu. O co chodzi...
Niedawno dostałam piękny wisiorek z kryształu górskiego lodowego, taki niby popękany w środku. Ubrałam go w południe, a wieczorem, kiedy zdejmowałam zobaczyłam, że pęknięcia zniknęły! Wygląda teraz normalnie jak zwyczajna szklana kulka :/

To samo zdarzyło mi się z kompletem z agatu - wisiorek i kolczyki. Początkowo wyglądały jakby składały się z wielu połączonych kruszynek (czarnych), poprzecinanych białymi liniami. Może głupie porównanie, ale jak pomniejszona wersja piłki do gry w nogę. Po jednym dniu noszenia są całe czarne. Bez kontaktu z wodą czy innymi substancjami.
Nie wiem czemu tak się dzieje, czy może spotkała się któraś z Was z takim zjawiskiem? Jak to odwrócić?
Jedynie co mi przychodzi do głowy, to polać kamienie wrzątkiem a potem dokładnie osuszyć. Pęknięcia powinny się pojawić, ale pewnie po założeniu i noszeniu znów znikną - taki jest właśnie ich "urok".
__________________
Szukam natchnienia...



"Trzeba robić to, co się lubi, i wtedy robi się to dobrze" - Andrzej Zaucha

rusa1ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-21, 19:00   #3
joanna_k
Joanna d'Moder
 
Avatar joanna_k
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: z Planety Ziemia :-)
Wiadomości: 5 494
Dot.: 'Prostowanie' biżuterii

co do kryształu to nie wiem,ale gdzieś czytałam o podgrzewaniu.Natomiast co do agatu-pewnie masz komplet z agatu trawionego.Pod wpływem ciepła "spękania" znikają.Później wracają,ale nie tak urodziwe jak wcześniej.Jak pisała rusa1ka taki urok tych minerałów.
__________________
nasze wymianki
joanna_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-26, 20:13   #4
Lorenail
Raczkowanie
 
Avatar Lorenail
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 195
Dot.: 'Prostowanie' biżuterii

Dzięki Spróbuję może z tą gorącą wodą, jak nie pójdzie no to trudno
__________________
Rozciągamy się
Lorenail jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biżuteria


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:39.