Przeprowadzka do Warszawy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-14, 12:18   #1
coolasana
Zadomowienie
 
Avatar coolasana
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 283

Przeprowadzka do Warszawy


Niedługo zdaję maturę.

Chcę się potem przeprowadzić do Warszawy.
Interesuje mnie ceny wynajmu mieszkania i ogólnie życia w Warszawie..

Czy tam jest tak ciężko??


Chcę iść na germanistykę, i szukam osób, które również pragną wyjechać do Warszawy na studia lub do pracy.

Byłam tam z 3 razy i najbardziej przeraża mnie tam komunikacja miejska, to, ze jest tak tłoczno w metrze,autobusach itd.

Nie ukrywam, że było by mi raźniej gdybym znalazla osobe, z którą mogłabym zamieszkać, i która ma podobny problem do mnie.

odzywać się
coolasana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 17:08   #2
larva
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 434
Dot.: Przeprowadzka do Warszawy

Ja intensywnie myślę o Warszawie
larva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 18:16   #3
.:MaLwInKa:.
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 44
Dot.: Przeprowadzka do Warszawy

Ja już od 6 miesięcy mieszkam i studiuję w Warszawie i mogę Cię pocieszyć wcale nie jest strasznie
Dużo chyba zależy od tego, czy jesteś z większego miasta, czy małej miejscowości. Ja wcześniej mieszkałam w 250 tysięcznym mieście, więc jakiś straszny szok to dla mnie nie był.
A jeśli chodzi o komunikację miejską: to tylko tak strasznie wygląda. Jak już się wprowadzisz, posprawdzasz autobusy, tramwaje i metro, to po dwóch tygodniach będziesz już potrafiła dojechać wszędzie.
Co do cen wynajmu, to są baaaaaaardzo zróżnicowane: w zależności od wielkości, standardu, położenia.
Pozdrawiam i zapraszam do stolicy
.:MaLwInKa:. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 21:55   #4
coolasana
Zadomowienie
 
Avatar coolasana
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 283
Dot.: Przeprowadzka do Warszawy

no ja właśnie pochodzę z małego miasta-około 30 tys mieszkańców.

mam jakieś 370 km do Wawy, mam tam byłego chłopaka, z którym wiążę przyszłam, więc napewno nie byłabym tam całkiem sama.

problem w tym, że moi rodzice nie wyobrażają sobie, żebym tam sama zamieszkała itd.

a jak wygląda praca w Wawie? czy to nie problem?
coolasana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 23:26   #5
amuska
Raczkowanie
 
Avatar amuska
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 105
Dot.: Przeprowadzka do Warszawy

to ja Ci powiem tak- do Warszawy przeprowadziłam się z jeszcze mniejszego miasta niż Twoje, bo zalednie 10 tysięcznego. Byłam z początku trochę przestraszona, ale przecież nie po to męczyłam się 3 lata w liceum i uczyłam się do matury,żeby poddać się czemuś takiemu jak STRACHOWI
szukanie mieszkania to prawdziwa mordęga- ja szukałam od połowy lipca (czyli od wtedy, kiedy dowiedziałam się, że przyjęli mnie na studia, a mieszkanie znalazłam dopiero pod koniec sierpnia...). Ceny są różne i zależne od tego gdzie chcesz mieszkać, z iloma osobami, standardu pokojów itd... ale myślę, że za pokój samodzielony średnio od 600 do 1000 zł, współdzielne nawet od 300, ale jak powiedziałam- wszystko sprawą wzgędną. Ja wynajmuję ze znajomymi mieszkanie na skraju Woli przy samym Śródmieściu i na 4 osoby płacimy 1800zł+liczniki. A koszta ogólnego życia są jakie są- najlepiej robić zakupy w hipermarkecie- i jak każdy prawdziwy student- zaopatrywać się w produkty "z jedyneczką"
Kolejna rzecz- autobusy... Nie obawiaj się, bo nie ma czego. W punkcie ZTM zaopatrz się w darmową mapkę z rozkładami, a wcześniej skorzystaj z wyszukiwarki połączeń na stronie internetowej ZTMu. Ale po kilku tygodniach przekonasz się, że i bez tego będziesz w stanie (praktycznie) wszędzie sama dojechać
A życie- szybkie, często w biegu, ale ja to akurat lubię. Kwestia przyzwyczajenia. Ważne by robić to, co się lubi i żyć z pasją Jeśli Warszawa i germanistyka są Twoim marzeniem- to o nie walcz. Zobaczysz, że z resztą będziesz się w stanie uporać. Powodzenia!
__________________
party girls don't get hurt...
amuska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-15, 09:12   #6
.:MaLwInKa:.
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 44
Dot.: Przeprowadzka do Warszawy

Potwierdzam - MARZENIA NAJWAŻNIEJSZE!!!

A tak w ogóle, to Amuska, jesteśmy sąsiadkami - ja tez mieszkam na Woli
.:MaLwInKa:. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-15, 09:58   #7
et-ka
Zakorzenienie
 
Avatar et-ka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 6 202
GG do et-ka
Dot.: Przeprowadzka do Warszawy

wątek rozjaśniający

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...zawie+marzenie
__________________

Dyskretnej troski trzeba mi..
et-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-18, 12:34   #8
katarzyyyna
Raczkowanie
 
Avatar katarzyyyna
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 52
Dot.: Przeprowadzka do Warszawy

Temat ubiegłoroczny, ale ja mam teraz taki problem... Mieszkam od tygodnia w Warszawie, przeprowadziłam się z miasta (16 tys mieszkanców )żeby mieszkac z chłopakiem... tylko on pracuje a ja się nudze całymi dniami bo nikogo nie znam...:/ ;( z komunikacja sie zapoznaje, ale samej to sie nawet nigdzie jeździc, ani chodzić nie chce... Może jest tu ktos kto ma podobny problem?
katarzyyyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-18, 13:27   #9
Coma_
Zadomowienie
 
Avatar Coma_
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 552
Dot.: Przeprowadzka do Warszawy

Samotność w wielkim mieście to powszechny problem może znajdź sobie jakieś zajęcie? Szkoła, praca, kurs języka? Skoro przyjechałaś za facetem i rzuciłaś dla niego wszystko, on też powinien stanąć na wysokości zadania i zorganizować Ci jakoś czas, a przynajmniej wesprzeć w tym.
__________________

Coma_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-18, 13:47   #10
Kica.
Zakorzenienie
 
Avatar Kica.
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 453
Dot.: Przeprowadzka do Warszawy

mieszkam w Łodzi, ale w W-wie bywam często i znam tam sporo ludzi (co prawda większość już po studiach i nie mają problemów z mieszkaniem czy pracą) i sa b.zadowoleni -są to własnie głównei osoby które do Wawy sprowadziły się do pracy.

mnie klimat tego miasta pasuje, w porównaniu do swojego mogę też powiedzieć że czuję się tam bezpieczniej niż na łódzkich ulicach

jeżeli chcesz studiowac zaocznie to sądzę że z pracą nie bedziesz mieć problemu więc i na życie ci starczy (weź pod uwagę, że tam sa wyższe pensje)
__________________
INSTAGRAM
ZDROWIE.VEGIE.PL
Kica. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-18, 23:15   #11
żanetka91
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 688
GG do żanetka91
Dot.: Przeprowadzka do Warszawy

Cytat:
Napisane przez katarzyyyna Pokaż wiadomość
Temat ubiegłoroczny, ale ja mam teraz taki problem... Mieszkam od tygodnia w Warszawie, przeprowadziłam się z miasta (16 tys mieszkanców )żeby mieszkac z chłopakiem... tylko on pracuje a ja się nudze całymi dniami bo nikogo nie znam...:/ ;( z komunikacja sie zapoznaje, ale samej to sie nawet nigdzie jeździc, ani chodzić nie chce... Może jest tu ktos kto ma podobny problem?
A w jakiej dzielnicy mieszkasz? Ja tez sie niedawno przeprowadzilam do warszawy i nikogo nie znam
__________________
Że miłość może przegrać,to fakt z którym nie umiemy się pogodzić.
- Rabindranath Tagore
żanetka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-19, 12:37   #12
pycia17
Zakorzenienie
 
Avatar pycia17
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 792
GG do pycia17
Dot.: Przeprowadzka do Warszawy

ja mieszkam na wsi mieszka tam ok300 mieszkańców , duszę się w takim otoczeniu, bez pracy;/ mój narzeczony mieszka w warszawie bardzo bym chciała zamieszkać z nim i zrobić cos z swoim życiem,czuje sie niespełniona na wsi ;/ ale problem drugi nie wiem jak najbliższa rodzina zareaguje ale marzenia są najważniejsze

Edytowane przez pycia17
Czas edycji: 2010-06-19 o 12:38
pycia17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 14:37   #13
katarzyyyna
Raczkowanie
 
Avatar katarzyyyna
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 52
Dot.: Przeprowadzka do Warszawy

Cytat:
Napisane przez Coma_ Pokaż wiadomość
Samotność w wielkim mieście to powszechny problem może znajdź sobie jakieś zajęcie? Szkoła, praca, kurs języka? Skoro przyjechałaś za facetem i rzuciłaś dla niego wszystko, on też powinien stanąć na wysokości zadania i zorganizować Ci jakoś czas, a przynajmniej wesprzeć w tym.
Mój chlopak zapisał mnie na kurs, jednak kurs zaczyna sie w lipcu wiem, to juz niedlugo(2 tyg), tylko jestem osoba niecierpliwa i nienawidze sie nudzic

Cytat:
Napisane przez żanetka91
A w jakiej dzielnicy mieszkasz? Ja tez sie niedawno przeprowadzilam do warszawy i nikogo nie znam
Dokładnie to miasto pod Warszawą Ząbki.

Cytat:
Napisane przez pycia17
ja mieszkam na wsi mieszka tam ok300 mieszkańców , duszę się w takim otoczeniu, bez pracy;/ mój narzeczony mieszka w warszawie bardzo bym chciała zamieszkać z nim i zrobić cos z swoim życiem,czuje sie niespełniona na wsi ;/ ale problem drugi nie wiem jak najbliższa rodzina zareaguje ale marzenia są najważniejsze
ja wychowywałam sie na wsi 150 mieszkanców... wies jest fajna, bo cisza, spokój, zero pośpiechu, ale rozwijac sie, zwłaszcza dziewczynie ciężko... No i ta moja wioska byla taka ze mieszkali tam głównie emeryci, ludzie młodzi konczyli szkoly i wyjezdzali...
katarzyyyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 15:57   #14
Martika_
Rozeznanie
 
Avatar Martika_
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: domciu;)
Wiadomości: 797
Dot.: Przeprowadzka do Warszawy

Cytat:
Napisane przez katarzyyyna Pokaż wiadomość
Temat ubiegłoroczny, ale ja mam teraz taki problem... Mieszkam od tygodnia w Warszawie, przeprowadziłam się z miasta (16 tys mieszkanców )żeby mieszkac z chłopakiem... tylko on pracuje a ja się nudze całymi dniami bo nikogo nie znam...:/ ;( z komunikacja sie zapoznaje, ale samej to sie nawet nigdzie jeździc, ani chodzić nie chce... Może jest tu ktos kto ma podobny problem?
Pozwiedzaj! Ja mieszkam w Warszawie 3 lata i tak naprawdę dopiero niedawno wybrałam sie do paru muzeów, bo stwierdziłam ,że to straszne że kiedys (jeśli nie będę mieszkała w Wawie) pomyślę, że tyle czasu tam mieszkałam, a nic nie zwiedziłam... Idź na stare miasto, poszperaj w necie, jest sporo wydarzeń, jakieś wystawy, w Lunie są seanse filmowe za 5 zł raz w tygodniu (chyba w poniedziałki). Znajdź jakieś przepisy ciekawe i ugotuj chłopakowi coś oryginalnego

A tak w ogóle co zamierzasz robić w warszawie? Uczyć się? Czemu nie szukasz pracy?
Martika_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-20, 11:33   #15
katarzyyyna
Raczkowanie
 
Avatar katarzyyyna
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 52
Dot.: Przeprowadzka do Warszawy

Cytat:
Napisane przez Martika_ Pokaż wiadomość
Pozwiedzaj! Ja mieszkam w Warszawie 3 lata i tak naprawdę dopiero niedawno wybrałam sie do paru muzeów, bo stwierdziłam ,że to straszne że kiedys (jeśli nie będę mieszkała w Wawie) pomyślę, że tyle czasu tam mieszkałam, a nic nie zwiedziłam... Idź na stare miasto, poszperaj w necie, jest sporo wydarzeń, jakieś wystawy, w Lunie są seanse filmowe za 5 zł raz w tygodniu (chyba w poniedziałki). Znajdź jakieś przepisy ciekawe i ugotuj chłopakowi coś oryginalnego

A tak w ogóle co zamierzasz robić w warszawie? Uczyć się? Czemu nie szukasz pracy?
W sumie racja z tym zwiedzaniem a pracy nie szukam, bo za tydzien jade nad morze z chlopakiem, po powrocie jak juz wczesniej pisalam mam kurs, wiec narazie nie warto.. chociaz sa oferty takie na jeden, dwa dni np.wykładanie towaru. Powoli zaczynam się tu zaklimatyzowywać... Podoba mi się Warszawa

Dziękuje za rady
katarzyyyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-14, 11:45   #16
Gabriela_M
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 24
Dot.: Przeprowadzka do Warszawy

Mam sporo znajomych, którzy przeprowadzili się z mniejszych miast do Warszawy i każdy sobie poradził - ze znalezieniem pracy nie mieli problemów, z mieszkaniem może trochę wieksze ale jak mieszka się z większą liczbą ludzi to można znaleźć coś w naprawdę dobrym stanie i w dobrej cenie
Gabriela_M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-14, 13:36   #17
agniesiaa
Naczelna Wizażanka:)
 
Avatar agniesiaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 42 846
Dot.: Przeprowadzka do Warszawy

Hej, wynajem 2 pokojowego mieszkania w Warszawie to koszt ok. 1300 zł wzwyż plus opłaty czyli woda, prąd i gaz. Co do komunikacji miejsckiej, to tak strasznie tylko to wygląda. Wiadomo, w tramwajach ani w autobusach zbyt czysto nie jest, ale strona ztm.waw.pl funkcjonuje bardzo dobrze i można sobie wszystko posprawdzać. W razie co, polecam mapę, gdzie pozaznaczane są autobusy i tmamwaje. Koszt ok.20zł. Do wszystkiego można się przyzwyczaić. Do Warszawy także
agniesiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-21, 19:35   #18
akuku11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 12
GG do akuku11
Dot.: Przeprowadzka do Warszawy

Witam Wyprowadzam się z chłopakiem do Warszawy na początku lipca, sytuacja wygląda podobnie jak u założycielki wątku- nie znam tam nikogo, a chłopak większość dnia spędza w pracy Jak na razie nie mam wizji co mogłabym robić z nadmiarem wolnego czas, a dodam, że źle znoszę samotność- lubię ludzi Dlatego też mam pytanie- czy jest jakaś z forumowiczek, być może z podobnym problemem, która chciałaby wyjść na pogaduchy? Dodam, że będę mieszkać na Mokotowie. Pisać na priv, pozdrawiam
akuku11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-14, 16:27   #19
becia1994
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1
Dot.: Przeprowadzka do Warszawy

Chciałabym też się przeprowadzić do Warszawy, tam mieszkać, pracować, a co najważniejsze studiować.
Największy problem jest taki, że na necie znalazłam tylko studia niestandardowe I stopnia na Lingwistycznej Szkole Wyższej.
Może coś przeoczyłam i w jakiejś innej szkole są ?
I wgl jak tam jest na takich językowych studiach i czy zaoczne AŻ tak bardzo odbiegają od stacjonarnych ??

---------- Dopisano o 17:27 ---------- Poprzedni post napisano o 17:18 ----------

Hej chcialam się zapytać czy orientujesz się może na temat studiowania germanistyki w Warszawie ??
becia1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-17, 15:49   #20
niedopowiedzenia20
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 5
Dot.: Przeprowadzka do Warszawy

bardzo dobry wybór co do miasta Warszawa niesie ze sobą morze możliwości jest bardzo dużo perspektyw. Jeżeli chodzi o samą przeprowadzkę to moz
gę Ci polecić firmę która się tym zajmie . [SPAM!]

Edytowane przez sublime
Czas edycji: 2014-06-17 o 16:39
niedopowiedzenia20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-17 16:49:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:14.