Jaki materacyk do dziecięcego łóżeczka? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-03, 10:14   #1
eklerka
Zakorzenienie
 
Avatar eklerka
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 149

Jaki materacyk do dziecięcego łóżeczka?


Wiadomo, maluszek większość dnia przesypia. Materac jest więc bardzo ważny. Czym się kierować przy wyborze? Z jakich powinien być materiałów? Lepszy miękki/twardy?
Podpowiedzcie coś. Jestem zupełnie zielona.
__________________

eklerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-03, 13:08   #2
lachkasia
Zadomowienie
 
Avatar lachkasia
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 1 156
GG do lachkasia Send a message via Skype™ to lachkasia
Dot.: Jaki materacyk do dziecięcego łóżeczka?

Eklerko - znalazłam dwa ciekawe linki. Jak wiesz ja osobiście wybrałam materac od gryka - pianka - kokos, teraz dla drugiego dziecka kupię taki sam. Na pewno nie kupiłabym zwykłego piankowego - dlaczego? Po prostu wg mnie materac jest w łóżeczku najważniejszy i żeby był najlepszy. Małemu nie przeszkadza spanie na łuskach, ani na twardszym kokosie.

http://www.babyboom.pl/forum/polecam...ozeczka-11114/
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.ht...990&a=74002911
lachkasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-03, 14:25   #3
Glizda87
Rozeznanie
 
Avatar Glizda87
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Leszno
Wiadomości: 791
Dot.: Jaki materacyk do dziecięcego łóżeczka?

najbardziej zachwalany to wlasnie gryczano kokosowy... najpierw maluszek spi na kokosie, a pozniej na gryce
__________________
JULIANKA 28.01.2009
Glizda87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-03, 17:50   #4
eklerka
Zakorzenienie
 
Avatar eklerka
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 149
Dot.: Jaki materacyk do dziecięcego łóżeczka?

Dzięki.
Przynajmniej się dowiedziałam, że te materace mają różne strony, a nie gryka z kokosem wymieszana pod poszewką, albo kokos w piankę powtykany, ale te linki mi dużo nie wyjaśniły. Każdy ma inne zdanie.
__________________

eklerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-03, 22:09   #5
poissonivy
Zakorzenienie
 
Avatar poissonivy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 658
Dot.: Jaki materacyk do dziecięcego łóżeczka?

Cytat:
Napisane przez Glizda87 Pokaż wiadomość
najbardziej zachwalany to wlasnie gryczano kokosowy... najpierw maluszek spi na kokosie, a pozniej na gryce
O ile maluszek chce spać na gryce... moja bździągwa nie chce, dostaje histerii kiedy materac jest na gryce
poissonivy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-07, 09:32   #6
scorpionec
Zakorzenienie
 
Avatar scorpionec
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: "Na peryferiach miasta, gdzie asfalt trawą zarasta..."
Wiadomości: 6 545
Dot.: Jaki materacyk do dziecięcego łóżeczka?

my tez mamy gryczano kokosowy...

heh muszę sprawdzić czy na dobrej stronie śpi mala ... bo mogło mi sie zapomnieć
scorpionec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-07, 10:10   #7
mar_go
Rozeznanie
 
Avatar mar_go
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 899
GG do mar_go
Dot.: Jaki materacyk do dziecięcego łóżeczka?

Nam na szkole rodzenia Katarzyna Sepolinska (ta od "Aktywne 9 miesiecy") mgr rehabilitacji, mowila, ze maluszek ma za maly ciezar, by musial spac na twardym kokosowo-gryczanym materacu i ze jest mu na nim po prostu niewygodnie. Polecala lateksowe materace do lozeczek. Namieszala mi w glowie, bo tez bylam zdecydowana na G-K. No ale pojde do Selene obejrzec te lateksowe.
__________________
Więc teraz serca mam dwa
Smutki dwa
I miłość po kres
I radość do łez
mar_go jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-10, 18:28   #8
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Jaki materacyk do dziecięcego łóżeczka?

My mamy kokos z 2 stron. Gryka jakoś mnie nie przekonała.
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-10, 21:31   #9
lwica83
Wtajemniczenie
 
Avatar lwica83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 248
Dot.: Jaki materacyk do dziecięcego łóżeczka?

mar_go nie obraź się ale czy rehabilitantka powiedziała, że materace lateksowe potrzebują odpowiedniego stelaża którego szczebelki nie są rzadziej niż co 2.5 cm? i że jeżeli ma dużą zawartość naturalnego lateksu może wywołać reakcję alergiczną oraz że tak na prawdę nikt nie przeprowadził badań na grupie tak małych dzieci i jedyną ważną zasadą która jest jeszcze z dawnych lat przeciągnięta to, że dziecko powinno mieć twardo gdyby samo odwróciło się na brzuszek żeby się nie "zapadło" buźką... pracuję w sklepie meblowym i mam kontakt ze sporą ilością producentów materacy i głównie od nich mam te informacje, mój roczny syn śpi na materacu gryczano-kokosowym ale głównie na stronie z kokosem i nie zamieniłabym bo na żaden inny... i najlepsze jest to, że mam ogromny dylemat jaki następny materac kupić jak Dawid podrośnie i wyrośnie z obecnego łóżeczka... bo przeważnie większe materace mają tzw strefy które są dopasowane do poszczególnych odcinków kręgosłupa i ogólnie ciała i różnie się dopasowują, i w takiej sytuacji gdy powiedzmy będzie miał ok 120 cm i załóżmy, że będzie spał po środku łóżka 190 (bo taki jest najkrótszy materac standardowy u większości producentów - poza tymi do łóżeczek dziecinnych) to będzie spał na 2 z przeważnie 5-7 stref... i najlepszym rozwiązaniem wtedy chyba będzie materac z pianką termoelastyczną (tzw leniwą) ale mam jeszcze na to odrobinę czasu... na razie niech sobie śpi w swoim małym łóżeczku a nad resztą będę się zastanawiała pewnie gdzieś za rok półtora
lwica83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-15, 13:14   #10
tulumka
Raczkowanie
 
Avatar tulumka
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 269
Dot.: Jaki materacyk do dziecięcego łóżeczka?

Po zastanowieniu i konsultacji z pediatrą wybór padł na materacyk lateksowy. Z tego co wiem to alergia na lateks jest alergią kontaktową, więc raczej do uczulenia nie dojdzie A czy się sprawdzi to się okaże już niedługo.
tulumka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-16, 22:52   #11
wilczus
Raczkowanie
 
Avatar wilczus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 334
Dot.: Jaki materacyk do dziecięcego łóżeczka?

kokos gryka jest dobry jełśi dziecko nie ma alergii .... jak dla mnie najlepszy jest piankowy ....
wilczus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-17, 12:41   #12
precious_81
Wtajemniczenie
 
Avatar precious_81
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 447
Dot.: Jaki materacyk do dziecięcego łóżeczka?

Cytat:
Napisane przez wilczus Pokaż wiadomość
kokos gryka jest dobry jełśi dziecko nie ma alergii .... jak dla mnie najlepszy jest piankowy ....
Materac kokosowo-gryczany ma związek z alergią?

---------------------------------------
Czy pora roku też ma wpływ na rodzaj używanego materaca, czy nie ma to znaczenia?
precious_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-17, 16:53   #13
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: Jaki materacyk do dziecięcego łóżeczka?

5 lat temu kiedy zostałam mamą zakupiłam materacyk kokosowo-gryczany
na kokosie -do 6 mc życia
na gryce- powyżej
sprawdził się
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-26, 20:22   #14
kasiagora23
Zadomowienie
 
Avatar kasiagora23
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 142
Dot.: Jaki materacyk do dziecięcego łóżeczka?

Na wstępie zaznaczę że opinie na temat materacy zmieniaja sie z roku na rok, od 19 lat mój ojciec prowadzi sklep z wyprawkami dla dzieci, od paru lat wspólnie tam urzędujemy.
Pare lat temu z czystym sumieniem mogłabym polecić materac gryczano kokosowy, dziś już tak nie jest, zdanie zmieniłam po tym jak klient przyniósł mi do sklepu materac na reklamację gryczano kokosowy na którym pojawiła się pleśń oczywiście pod wpływem wilgoci.Od tego czasu nie zamówiłam już ani sztuki a te co miałam oddałam producentowi.
Już od dłuższego czasu sprzedajemy materace pianka(wysokoelastyczna) kokos+włóknina antyalergiczna z której jest uszyty pokrowiec(ściągany do prania),
Materace są z firmy goo goo, są różnej grubości i w zależności od tego czy kokos jest z jednej strony czy z dwuch ma różną cene od 60 do 120zł.
Synowi kupiłam ten najgrubszy, ma juz rok materac nie wygniutł się ani pół centymetra, dodam też że syn nie miał kojca więc łóżeczko nie służy mu tylko do spania ale też do "brykania".
KATEGORYCZNIE ODRADZAM ZWYKŁE PIANKOWE MATERACE W CENIE OK 20-30ZŁ
to są materace do zabawy a nie do spania a jeżeli kogoś nie stać na lepszy niech kupi gorsze łóżko,tańszą pościel i inne a do materaca radzę dołożyć.

---------- Dopisano o 21:22 ---------- Poprzedni post napisano o 21:19 ----------

Dodam też że bez względu na to jaki jest materac należy go zabezpieczyć ceratą(3-20zł), lub podkładem higienicznym(matex 19-18zł).Dlatego że o ile można wyprać pokrowiec tak materaca juz nie za bardzo.

---------- Dopisano o 21:22 ---------- Poprzedni post napisano o 21:22 ----------

Dodam też że bez względu na to jaki jest materac należy go zabezpieczyć ceratą(3-20zł), lub podkładem higienicznym(matex 19-28zł).Dlatego że o ile można wyprać pokrowiec tak materaca juz nie za bardzo.
kasiagora23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-02, 07:57   #15
tulumka
Raczkowanie
 
Avatar tulumka
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 269
Dot.: Jaki materacyk do dziecięcego łóżeczka?

Czyli jednak materace kokosowe-gryczne odchodzą w zapomnienie. Czytałam, że nalepsza jest pianka wysokoelastyczna, potem lateks, a na końcu materace kieszonkowe i na szarym końcu materace bonelowe. I to nie tylko jeśli chodzi dzieci, ale o dorosłych także. Swojemu synowi kupiłam łóżeczko za 100zł, a materac droższy i chyba będzie ok.
tulumka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 09:38   #16
tangerynka
Rozeznanie
 
Avatar tangerynka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 569
Dot.: Jaki materacyk do dziecięcego łóżeczka?

Mojemu młodszemu dziecku kupiłam materac lateksowy. Jestem z niego bardzo zadowolona. Po półtora roku nie widać na nim śladu użytkowania.
Moja starsza córka spała na materacu kokos z obu stron w środku pianka (wtedy chyba nie było tych kokosowo gryczanych). To była porażka i wiedziałam, że drugi raz nie popełnię tego błędu.
Po pierwsze materac potwornie się odkształcił. Po dwóch latach był już solidnie zapadnięty, mimo że używaliśmy go zamiennie na jednej i drugiej stronie. Nie chciałabym spać na czymś takim.
Po drugie, po zamoczeniu musiałam go rozłożyć na czynniki pierwsze (oderwać kokos od pianki) bo nie chciał wyschnąć Uważam że materace kokosowe są niehigieniczne. Nie rozumiem też skąd się bierze przekonanie o tym że są dobre dla alergików, kiedy jest wręcz przeciwnie.
Uczulenie na lateks owszem się zdarza, ale jest to alergia kontaktowa, a przecież materac jest w pokrowcu i nie ma kontaktu z ciałem dziecka. Poza tym w takim lateksie nic się nie rozwinie w przeciwieństwie do naturalnego środowiska kokosa czy gryki.
tangerynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-19, 18:14   #17
MONKA73
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1
Dot.: Jaki materacyk do dziecięcego łóżeczka?

dot. wypowiedzi lwica83:
ja jestem zdecydowana na lateksowo-piankowy. Dlaczego? Bo pod wpisami chwalącymi kokosowo-gryczane nie widzę argumentów "za" innych, niż :"moje dziecko śpi na takim od... miesięcy i ma się dobrze". A co miałoby mu się stać, poza dyskomfortem o którym Ci nie powie? Przy decyzji opieram się na opiniach osób, które są znawcami tematu potrzeb kręgosłupów naszych dzieci- czyli właśnie lekarzy i fizjoterapeutów. Przepraszam, ale producenci materaca nie prowadzą raczej badań nad potrzebami naszego układu kostnego - produkują to, co można szybko i z zyskiem sprzedać. Pracowałam w firmie , która produkowała urządzenia do kontaktu z wodą pitną i uwierzcie mi - włosy stają dęba, gdybyście wiedzieli w jakich warunkach są produkowane i jak bardzo producenta obchodzi dobro konsumentów!!! Nadmienię, że firma posiada spory udział w rynku produkowanych przez siebie wyrobów.
Wracając do tematu, nie zamierzam słuchać opinii producenta materaca - on może mnie poinformować, co włożył w środek materaca i na tym koniec. To tak, jakby oczekiwać od pielęgniarki diagnozy choroby i sposobu leczenia - od tego jest lekarz, pielęgniarka od wykonania technicznych czynności - tak, jak ten producenta materaca.
Myślę więc, że jednak warto oprzeć się na opiniach ekspertów nie w dziedzinie produkcji, a w dziedzinie wpływu "tej produkcji" na plecki naszych dzieci.
MONKA73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-19, 18:45   #18
scorpionec
Zakorzenienie
 
Avatar scorpionec
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: "Na peryferiach miasta, gdzie asfalt trawą zarasta..."
Wiadomości: 6 545
Dot.: Jaki materacyk do dziecięcego łóżeczka?

Cytat:
Napisane przez MONKA73 Pokaż wiadomość
Myślę więc, że jednak warto oprzeć się na opiniach ekspertów nie w dziedzinie produkcji, a w dziedzinie wpływu "tej produkcji" na plecki naszych dzieci.
a myślisz, ze eksperci nie sa sponsorowani przez producentów??

wiesz jesli sa dwa materacyki i zaden nie szkodzi ale i zaden cudów nie zdziala to eksperci beda polecac ten ktorego producent sie bardziej "wykaze"

a chec sponsorowania ekspertow zwlaszcza tych z znanym nazwiskiem i pojawiajacych sie w prasie czy tv jest przeogromna... przeciez to chodzace reklamy.. stad tez tak rozne opinie ekspertow z tej samej dziedziny na jeden temat..

chyba jednak lepiej czasami posluchac zdrowego rozsadku i doswiadczonych mam ktore za rade nie biora prowizji na boku
scorpionec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-14, 12:51   #19
Izunia13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1
Dot.: Jaki materacyk do dziecięcego łóżeczka?

Moja siostra kupiła dla swojego maluszka materac lateksowy . Jak na razie nic się z nim nie dzieje, nie odkształca się i nie uczulił no a siostrzenica bez problemu przesypia całe noce. Z czystym sumieniem mogę polecić materacyk.

Edytowane przez Izunia13
Czas edycji: 2010-12-14 o 22:09
Izunia13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-14, 14:07   #20
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Jaki materacyk do dziecięcego łóżeczka?

a ja z czystym sumienim polecam lekturę rugulaminu forum
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-19, 09:57   #21
prezydent10
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 50
Dot.: Jaki materacyk do dziecięcego łóżeczka?

Proponuję podnieć ten temat, bo spadł dość daleko a materac jest jednak dość ważnym a niedocenianym elementem wyprawki. Nie ukrywam, że zajmuje się sprzedażą art.dziecięcych w tym i materacy i chętnie posłucham opinii rodziców o materacykach dziecięcych jakie kupili lub jakie chętnie by polecili innym rodzicom. Zachęcam do wymiany poglądów. Czytałem sporo opinii Instytutu Matki i Dziecka o materacch dziecięcych więc mogę trochę pomóc jeśli pojawią się pytania.
prezydent10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 15:15   #22
Integra
Zakorzenienie
 
Avatar Integra
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 4 616
Dot.: Jaki materacyk do dziecięcego łóżeczka?

Właśnie stanęłam przed problemem kupna materacyka do łóżeczka i jedyne co zauważyłam, to "ilu ludzi, tyle opinii"... I jak tu wybrać coś odpowiedniego? Komu uwierzyć?
Zastanawiałam się nad lateksowo-kokosowym... Ma ktoś taki?
__________________


Edytowane przez Integra
Czas edycji: 2011-05-17 o 15:38
Integra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-19, 23:19   #23
prezydent10
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 50
Dot.: Jaki materacyk do dziecięcego łóżeczka?

Cytat:
Napisane przez Integra Pokaż wiadomość
Właśnie stanęłam przed problemem kupna materacyka do łóżeczka i jedyne co zauważyłam, to "ilu ludzi, tyle opinii"... I jak tu wybrać coś odpowiedniego? Komu uwierzyć?
Zastanawiałam się nad lateksowo-kokosowym... Ma ktoś taki?

tu poczytaj: http://sentozdrowie.pl/pl/Materace_dzieciece.html
prezydent10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-20, 14:04   #24
znasz_mnie
Matka na full etat
 
Avatar znasz_mnie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 315
Dot.: Jaki materacyk do dziecięcego łóżeczka?

ja też mam gryczano kokosowy i sprawdza się taki
znasz_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-21, 10:04   #25
magda-lenka*
Raczkowanie
 
Avatar magda-lenka*
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Wiadomości: 455
Dot.: Jaki materacyk do dziecięcego łóżeczka?

Po przeczytaniu wielu opinii zdecydowałam się na lateksowy i póki co nic złego się z nim nie dzieje.
magda-lenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-21, 16:48   #26
Integra
Zakorzenienie
 
Avatar Integra
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 4 616
Dot.: Jaki materacyk do dziecięcego łóżeczka?

Cytat:
Napisane przez prezydent10 Pokaż wiadomość
Czytałam, ale jakoś takie "testy" do mnie nie przemawiają. Informacje dość pobieżne i nie wiadomo za co te punkty są przyznawane... Mimo wszystko dziękuję

znasz_mnie no właśnie do tego jestem najmniej przekonana...
magda-lenka* u mnie raczej też stanie na lateksowym
__________________

Integra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-10, 09:55   #27
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: Jaki materacyk do dziecięcego łóżeczka?

Zamierzam kupić łóżeczko z IKEI, podoba mi się białe. I do tego materac. I teraz piankowy za ok. 129 zł czy lateksowy za 299 zł...? Ps. Jak to w końcu jest z wymiarami łóżek-pościeli -materacy? Można kupić łóżeczko w IKEI, a zamówić materac na Allegro? Pasowałby?
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-15, 20:20   #28
Malinka_gosiaczek
BAN stały
 
Avatar Malinka_gosiaczek
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 258
Dot.: Jaki materacyk do dziecięcego łóżeczka?

wątek jest dość stary, mam pytanie na tą chwilę które są dobre ze względu na zdrowie dziecka? i takie które zmiejszają ryzyko śmierci łóżeczkowej?
Malinka_gosiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-15, 20:27   #29
houseofcolours
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 852
GG do houseofcolours
Dot.: Jaki materacyk do dziecięcego łóżeczka?

Na tą chwilę z tego co się orientuję najbardziej polecane są lateksowe, naczelny fizjoterapeuta różnych pism o dzieciach paweł zawitkowski wiem, że również je poleca. Ja do łóżeczka kupiłam właśnie lateksowy (drogi, prawie 300 zł) a do wózka gryczany no i w wózeczku ciągle mi się córka wierciła, coś jej przeszkadzało, a na lateksie spi bez problemów, także ja polecam lateksowy a co do śmierci łóżeczkowej to chyba ona nie ma związku z rodzajem materaca
houseofcolours jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-16, 09:45   #30
Malinka_gosiaczek
BAN stały
 
Avatar Malinka_gosiaczek
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 258
Dot.: Jaki materacyk do dziecięcego łóżeczka?

dzięki houseofcolours a na ten lateks nie zauważyłaś żadnego uczulenia u dziecka?
Malinka_gosiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-05 12:53:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:14.