Już Maluszki są wśrod nas i do boju ruszyć czas:) listopad-grudzień 2010 - Strona 168 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-01-21, 19:11   #5011
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Już Maluszki są wśrod nas i do boju ruszyć czas:) listopad-grudzień 2010

ranka, po co robic, w biedronce jest taka pyszna kilowa
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-21, 19:18   #5012
irsin
Zakorzenienie
 
Avatar irsin
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 7 119
GG do irsin
Dot.: Już Maluszki są wśrod nas i do boju ruszyć czas:) listopad-grudzień 2010

Nowy watek trzeba zalozyc


irsin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-21, 19:25   #5013
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Już Maluszki są wśrod nas i do boju ruszyć czas:) listopad-grudzień 2010

O, Infiltracja na TVN, polecam

---------- Dopisano o 20:25 ---------- Poprzedni post napisano o 20:19 ----------

No wlasnie nowy watek

Macie pomysly na nazwe? bo ja tak

Do pampersa wciąż robimy i strzelamy śmieszne miny zartuje

Ide karmic mala
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-21, 19:26   #5014
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Już Maluszki są wśrod nas i do boju ruszyć czas:) listopad-grudzień 2010

a Incepcja jeszcze lepsza - ogladalyscie? uwielbiam
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-21, 19:28   #5015
bela14
Rozeznanie
 
Avatar bela14
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 772
Dot.: Już Maluszki są wśrod nas i do boju ruszyć czas:) listopad-grudzień 2010

ogladam maty edukacyjne ale o rany ceny masakra
macie? interesuja się wasz dzieciaczki?
bela14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-21, 19:38   #5016
niebieskaa
Rozeznanie
 
Avatar niebieskaa
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: zachodniopom.
Wiadomości: 724
Dot.: Już Maluszki są wśrod nas i do boju ruszyć czas:) listopad-grudzień 2010

Cytat:
Napisane przez Patrycja_1708 Pokaż wiadomość
niebieska czyli masz ta samą sytuacje co ja??? Ale dajesz cyca przed każdym karmieniem czy tylko jak widzisz że maluszek potrzebuje i szuka??? O 10 dałam małemu butle, zrobiłam 90ml ale wypił tylko 60 bo wczesniej dostał cyca i juz zaczął płakac przy butli wiec sie najadł jak juz nie chciał???
I równo dajesz co 3 godz butle czy jak wczesniej zawoła np po 2h to dajesz czy przetrzymujesz????????

I dodam że jak dostawał samą butle to ciężko miał zeby zasnąć a jak dostaje cyca i butle to z zasnieciem nie ma problemu
no chyba podobna, bo dawalam cyca 3 razy na dobe i 3razy mm czyli co drugie a teraz jak sciagalam laktatorem to taki niespokojny a jak dalam cyca to sie tak dorwal i od razu sie uspokoil, nie wiem moze to przypadek, juz zdrowieje wiec dalej bede go karmic z cyca co drugie (bo mi sie pokarm zbiera dopiero po 5h zeby on sie najadl w miare)

Wiesz moze on potrzebuje tego cycusia bo sie troche przyzwyczail, sama nie wiem, jak mozesz to dawaj skoro mu to pomaga no i mleczko Twoje zdrowe dla niego.

Jesli chodzi o przerwy w karmieniu to zauwazylam ze po mm wytrzymuje te 3h ale po cycku tylko 2h albo i mniej, ale staram sie jednak zeby nie jadł np po godzinie, bo jak Weronisia pisała mleczko potrzebuje czasu zeby sie strawic, wiec staram sie mm co3h a po cycu 2h. Probuje mu dawac herbatki-jak chce mu sie pic to pije, jak nie to nie pije


Cytat:
Napisane przez Patrycja_1708 Pokaż wiadomość
No to mnie Weronisia uspokoiłaś bo mały je bez problemów wiec to może faktycznie tylko nalot z mleka. A co do krzyków to odkąd znowu dostaje cycka jest spokój, zadnych krzyków i płaczów. Chyba mu tego brakowało mimo ze nie mam zbyt wiele mleka. Tylko sie zastanawiam czy on sie najada bo zjada 60ml z butli a przed butlą zawsze troche cyca i nie wiem czy on najedzony czy nie bo butli wiecej jak 60 nie chce.
Jesli nie chce wiecej tzn ze sie najada

Cytat:
Napisane przez _paulinka2 Pokaż wiadomość
mam pytanie, jeśli dziecko dostaję cyca i mm to musi być dopajane czy pokarm matki wystarczy ?
Ponoc wystarczy, to zalezy czy robi kupki normalnie, mozesz dac np wody, jak bedzie miala pragnienie to sie napije, jak nie to nie. ja przy dokarmianiu mm nie dawalam bo wszystko bylo ok, ale jak teraz pije wiecej mm to daje herbatki bo cos kupy sa rzadziej niz zwykle:/

Cytat:
Napisane przez JOANNA16 Pokaż wiadomość
dziewczyny ile kropelek dajecie cebion multi?
i czy dajecie dodatkowo jeszzce D3??
ja daje 3krople/dzien ale teraz jak bylam przeziebiona to daje mu 5 i znowu przejde na 3krople, wit D podaje, bo tak mi zalecono.

Cytat:
Napisane przez kliwia Pokaż wiadomość
ja tez mysle o wdrozeniu na stale mm+piers, wykancza mnie karmienie co godzine przez 2h i to bez snu malej pomiedzy.

dziewczyny ktore podaja bobotic - stosujecie sie do instrukcji? 8 kropli 4 razy na dobre? czy podajecie jak ss 15?
ale sie mala krzywila na boboticu
ja sie nie stosuje do instrukcji ale w druga strone, bo daje 8kropli ale 2razy dziennie.
niebieskaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-21, 19:38   #5017
sylwianna1985
Zakorzenienie
 
Avatar sylwianna1985
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 666
Dot.: Już Maluszki są wśrod nas i do boju ruszyć czas:) listopad-grudzień 2010

Cytat:
Napisane przez bela14 Pokaż wiadomość
lekarz stwierdził,ze jest wszystko ok.a niektóre dzieci tak mają.
a ten nutriton to sama zaczełam podawać,dosypuje zaledwie pół miareczki
ściągnełam to od Agas.i jest duzo lepiej.
a na kleiku pisze ze od 4mies.to chyba ta szczypta do kazdej butli nie poszkodzi czy lepiej zostac przy tym co jest ?
ja bym sprobowala, gdyby mnie to meczylo, tylko nie wiem czem,u skoro mowisz ze po nutritonie ok. czy ze drogi.
Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
O, Infiltracja na TVN, polecam

---------- Dopisano o 20:25 ---------- Poprzedni post napisano o 20:19 ----------

No wlasnie nowy watek

Macie pomysly na nazwe? bo ja tak

Do pampersa wciąż robimy i strzelamy śmieszne miny zartuje

Ide karmic mala
wlasnie ogladam,jescze nie widzialam.mnie by sie taki tytul podobal
Cytat:
Napisane przez bela14 Pokaż wiadomość
ogladam maty edukacyjne ale o rany ceny masakra
macie? interesuja się wasz dzieciaczki?
ja mam taka
http://allegro.pl/mata-edukacyjna-bi...424056667.html
z wymianki
nie jest super rewelacyjna ale i tak nie stac by mnie bylo na lepsza.paulinka generalnie ma w nosie zabawki poki co. woli lezec na kocyku na blacie w kuchni i obserwowacjak jej robie mleko
__________________
wymianka
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...5#post47257715

"Zanim zostałaś poczęta - pragnęłam Cie ,
zanim się urodziłaś - kochałam Cię ,
nim minęła pierwsza minuta Twojego życia...
- byłam gotowa za Ciebie umrzeć..."
sylwianna1985 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-21, 19:41   #5018
melabn
Wtajemniczenie
 
Avatar melabn
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 772
Dot.: Już Maluszki są wśrod nas i do boju ruszyć czas:) listopad-grudzień 2010

Cytat:
Napisane przez kliwia Pokaż wiadomość
ja tez mysle o wdrozeniu na stale mm+piers, wykancza mnie karmienie co godzine przez 2h i to bez snu malej pomiedzy.

dziewczyny ktore podaja bobotic - stosujecie sie do instrukcji? 8 kropli 4 razy na dobre? czy podajecie jak ss 15?
ale sie mala krzywila na boboticu
mi wczoraj lekarka kazala zmniejszyc bobotic do 2 razy na dobe bo mowila ,ze czasami ten lek moze dzialac przeciwnie w duzych ilosciach od zamierzonego efektu czy cos takiego
melabn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-21, 19:44   #5019
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Już Maluszki są wśrod nas i do boju ruszyć czas:) listopad-grudzień 2010

Cytat:
Napisane przez bela14 Pokaż wiadomość
ogladam maty edukacyjne ale o rany ceny masakra
macie? interesuja się wasz dzieciaczki?
Mam w spadku taka canpol baby, ale Nina w ogole sie nie interesuje. Za malo zabawek wisi i sa za daleko porozrzucane.. dla mnie beznadzieja. tzn dla niej Lepsza dla niej jest karuzelka i latajace baranki

mam inny pomysl:

Gaworzymy, marudzimy, ale czasem noc prześpimy
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-21, 19:48   #5020
bela14
Rozeznanie
 
Avatar bela14
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 772
Dot.: Już Maluszki są wśrod nas i do boju ruszyć czas:) listopad-grudzień 2010

Cytat:
Napisane przez sylwianna1985 Pokaż wiadomość
ja bym sprobowala, gdyby mnie to meczylo, tylko nie wiem czem,u skoro mowisz ze po nutritonie ok. czy ze drogi.

nie nie za drogi tylko o to mi chodzi,że wydaje mi sie ze to taki bardziej jakby lek
a kleik to zwykły kleik czy zle mysle?
to kto zakłada ten nowy wątek?
no mój tak wpyla rączki ze szok czemu tak?
bela14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-21, 19:57   #5021
Aliszcze
Zakorzenienie
 
Avatar Aliszcze
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 409
Dot.: Już Maluszki są wśrod nas i do boju ruszyć czas:) listopad-grudzień 2010

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
o mamo tez musze lazanie zrobic..

ogladalam dzis "Black Swan" z Natalie Portman - polecam
też już ktoś mi mówił, że świetny film, tez bym musiała obejrzeć no i ja bardzo lubię Natalie Portman
Cytat:
Napisane przez kretencja Pokaż wiadomość
Sylwianna, wiem, że to długo Ale spodziewałam się, że dziewczyny po sn były szyte znacznie krócej
ja nie pamiętam, ile byłam szyta, ale szwów miałam sporo, moja położna za głowę się schwyciła, jak zobaczyła ile i długo dochodzę do siebie (bo wciąż dochodzę), a mąż już po ścianach chodzi, bo posucha u nas
__________________
od. 04.04.2008 roku szczęśliwa mężatka

Joasia przyszła na świat 19.12.2010- jest naszym cudem

http://www.suwaczki.com/tickers/km5skrhmyifedqdn.png

nadzieja umiera ostatnia.....
Aliszcze jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-21, 20:04   #5022
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Już Maluszki są wśrod nas i do boju ruszyć czas:) listopad-grudzień 2010

Aliszcze, u mnie TZ tez po scianach chodzi a ja szczerze mowiac bede sie bala zaczac kochac nie no dla mnie sex moglby nie istniec

i jeszcze strach przed kolejna ciazą jak widac gumka nie zawsze sie sprawdza.. masakra a nie moge hormonalnych rzeczy przyjmowac

Kurde mała najedzona, w pieluszce sucho a jęczy/poplakuje i tak zawsze po jedzeniu.. o co chodzi???
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012

Edytowane przez Anecka
Czas edycji: 2011-01-21 o 20:06
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-21, 20:06   #5023
kotek81
Zakorzenienie
 
Avatar kotek81
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 4 690
Dot.: Już Maluszki są wśrod nas i do boju ruszyć czas:) listopad-grudzień 2010

ZAPRASZAM DO KOLEJNEJ CZĘŚCI WĄTKU :

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post24531390
kotek81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-21, 20:10   #5024
irsin
Zakorzenienie
 
Avatar irsin
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 7 119
GG do irsin
Dot.: Już Maluszki są wśrod nas i do boju ruszyć czas:) listopad-grudzień 2010

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
a Incepcja jeszcze lepsza - ogladalyscie? uwielbiam
bylam w kinie - bardzzzzo mi sie podobala
irsin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-21, 21:45   #5025
mimiskierka
Raczkowanie
 
Avatar mimiskierka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 176
Dot.: Już Maluszki są wśrod nas i do boju ruszyć czas:) listopad-grudzień 2010

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
a ja szczerze mowiac bede sie bala zaczac kochac
ja też! ! na razie nawet o tym nie chce myśleć ! ja się boję teraz nawet wizyty u ginekologa za pare tygodni, chyba sie rozpłaczę na kozetce... straszny uraz psychiczny mam po tym porodzie...nawet stwierdziłam , że juz nigdy wiecej nic mi do dziurek na dole nie wsadzi ani nic z nich nie wyjmie może jeszcze to zbyt świeże wspomnienie
a ja wierzyłam ze po SN szybciej sie dochodzi niż po cesarce.. jak się okazuje nie zawsze, zależy od przypadku

aliszcze jeżeli w ogóle kiedykolwiek zdarzyłoby sie że bede drugi raz w ciąży, to ja stane na rzęsach żeby mieć cc!

kretencja szyli mnie godzinę, chyba szyją wtedy bez znieczulenia, bo rodziłam bez znieczulenia, w sumie to po juz mi było obojętne co mi robią, zerkałam na niunie i napatrzeć się na nią nie mogłam
__________________

mimiskierka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-22, 08:01   #5026
anulka3999
Rozeznanie
 
Avatar anulka3999
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 673
Dot.: Już Maluszki są wśrod nas i do boju ruszyć czas:) listopad-grudzień 2010

Cytat:
Napisane przez kliwia Pokaż wiadomość
anulka to wam w szpitalu nie badali tak malucha na ten sluch?


Ja podalam wczoraj malej czopka by sie wyciszyla troche pomoglo. choc cala noc meczyly ja gazy ale na spiaco, i tylko stekala co jakis czas i z trudnoscia wypuszczala baka. ech.
Skonczyly nam sie ss i dzis maz kupuje bobotic. zobaczymy.
Badali, badali ale on niby mial jakąś nieprawidłowośc w prawym uszku i musial jechac na audiometr

---------- Dopisano o 08:43 ---------- Poprzedni post napisano o 08:38 ----------

Cytat:
Napisane przez sylwianna1985 Pokaż wiadomość
tym razem bez cytatów, bo co je zacznę rbić to i tak nie mam czasu odpisać więc niestety bezosobowo
gratuluję napisania pracyja nic nie robię konstruktywnego :/
tez się zastanawiam czy na moją viburcol nie podziaal odwrotnie, bo taka się aktywistka zrobiłą, myslę że to możliw, niektórzy po relanium zamiast się wyciszyć to też szaleją
mimo że sama pracuję w służbie zdrowia to popieram jest do dupy i sama nic sobie nie mogę załatwić nawet dodatkowo, bo niestety liczy się tylko kasa
wczoraj była u nas teściowa, jak ona się czepia, najpierw mnie zawsze beształa jak mówiłam że musze małą nosić lub bujać bo tak ją boli brzuszek, to ona tylko po co, a dlaczego to połóż, przytul itp- jakby to pomagało- w końcu po kilka h dziennie dla rozrywki jejnie noszę; zobaczyla w łóżeczku kiedyś misia od mojej mamy, lalkę za 10zł pluszową i karuzelkę ooo to już zabawek jej starczy, jak zobaczyła łańcuszek do smoczka który przypinam do śpioszków to ojej a po co Ci to mama kupiła....normalnie masakra. wczoraj pierwszy raz widziała szalony napad kolki to sama ją nosiła jak szalona....ehhh co za kobieta
byłam wczoraj u ginekologa, powiedział że wszystko super i, że goi się na mnie "jak na psie" i że 18mcy nie mogę zajść w ciążę z powodu cc no i pogadał o antykoncepcji- propagowal wkładkę, ale przepisał tabletki, zrobił usg oczyiście powróciła moja infekcja i już dostałam leki :/
Pauliśka wczoraj wieczorem po odlożeniu do łóżeczka tak się wywierciła że znalazła się w rogu łóżeczka, w nocy leżała w poprzek, a nad ranm z nóżkami wiszącymi...oczywiście prawie całą noc odkryta przez to wierzganie. teraz obudziała mamę i zasnęła a mama buszuje
Ja też ostatnio nie mam czasu odpisywać ....
Szczerze ci współczuje przezyc z teściówką - znam to doskonale, tylko u mnie wszytscy sie wtrącaja

---------- Dopisano o 08:46 ---------- Poprzedni post napisano o 08:43 ----------

Cytat:
Napisane przez kretencja Pokaż wiadomość
Hej.
Mój Mały Kotek od dwóch dni po ok. pół godziny po karmieniu (nie po każdym, średnio co drugie) woła dokładkę. Tzn. wygląda że się najada z jednej piersi, bo puszcza zadowolony, nieraz nawet uleje. Czasem przyśnie na trochę, a czasem pogada do siebie i za pół godziny znowu płacz i pchanie rączek do buzi. Daję smoka, ale wypluwa. Więc podaję drugą pierś, a on ciągnie i ciągnie, prawie do pusta... Wcześniej najadał się z jednej. Zastanawiam się, czy on po prostu potrzebuje więcej i ma teraz taki system jedzenia, czy ja od tego niejedzenia nabiału nie produkuję dość mleka

Kurde, jakieś przeziębienie krąży wokół mnie i krąży, i chyba zaczyna pomału się rozwijać Nie wiem co można podczas karmienia na to Na pewno jakieś Tantum Verde do psikania na gardło, a wewnętrznie? Rutinoscorbin można?

A my z małżonkiem dziś w nocy postanowiliśmy spróbować wreszcie "iść na całość". Kurde, nie wiem, jak to będzie, będę potrzebowała duuużo czasu, żeby na nowo się przyzwyczaić. Ból trudny do opisania (mimo żelu nawilżającego). Podobnie jak za pierwszym razem, a przecież rodziłam przez cc Zawsze byłam tam ciasna, w ciąży bardziej, ale myślałam, że to dlatego, że pod wpływem ukrwienia większego wszystko tam jest rozpulchnione... A tu dalej koszmar. Będzie trzeba mnie na nowo pomału rozepchnąć
Dokładnie, trzeba rozepchac
Ja np nie mogłam pozycji TZ na dole ja do góry coś przeszkadzało i bardzo bolało Wieć jedynie jodwrotnie było dobrze napoczatku
To chyba tez zależy jeszcze od tej mamcicy co wraca do siebie i na swoje miejsce

---------- Dopisano o 08:48 ---------- Poprzedni post napisano o 08:46 ----------

Cytat:
Napisane przez Patrycja_1708 Pokaż wiadomość
Tak sie zastanawiam co z tym nalotem na jezyczku u mojego urwisa... Czy to od mleka czy to będą te nieszczęsne pleśniawki?? Je normalnie,wiec nie wiem czy powinnam sie niepokoić???? Ma któraś z was podobny problem ???????
Mój tez ma taki nalot - u mnie raczej to nie wygląda na pleśniawki - bardziej sie nasila po karmeniu

---------- Dopisano o 08:51 ---------- Poprzedni post napisano o 08:48 ----------

Cytat:
Napisane przez kretencja Pokaż wiadomość

Ponawiam pytanie - co można bez recepty na lekkie przeziębienie w ciąży. Czy coś z witaminą C można? Nie chce mi się na razie iść do lekarza, zresztą idzie weekend i najwcześniej w poniedziałek bym mogła, więc chciałabym w domu sama to zwalczyć...
Ja jak karmilam piersią to brałam PROPOLKI na gardło a APAP na goraczkę i lekarz mi przepisał CALCIUM C do picia

---------- Dopisano o 09:01 ---------- Poprzedni post napisano o 08:51 ----------

Cytat:
Napisane przez _paulinka2 Pokaż wiadomość
mam pytanie, jeśli dziecko dostaję cyca i mm to musi być dopajane czy pokarm matki wystarczy ?
Ja dopajałam ale nie czesto co drugi dzień herbatka - pił ile chciał
anulka3999 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:54.