Miesiąc na siłowni - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-04-19, 18:11   #1
zuza774
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 1

Miesiąc na siłowni


Witajcie
Piszę ponieważ dziś nastąpiło u mnie apogeum!
Chodzę na siłownię od ponad miesiąca w sumie 5 dni w tyg. wykonuję raczej ćwiczenia cardio.
Moim celem było zrzucenie 3 kg jak i ujędrnienie ciała plus wyrobienie sobie wymarzonego brzucha.
Do tej pory odżywiałam się niezdrowo jadłam mało ale kalorycznie, od kiedy zapisałam się na siłownię staram się jeść zdrowo (dużo warzyw, zero słodyczy, mało pieczywa, dużo białka). Niestety wagowo ma się to nijak ponieważ przybyło mi 2 kg zamiast ubyć. Nie wiem skąd czy mój organizm może nadal się "bronić" przed wysiłkiem i magazynować wodę jak i kalorie z racji, że dawniej jadłam mniej?
Z góry dzięki za poświęcenie chwili.
Pozdrawiam Zuza!
zuza774 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-19, 18:20   #2
kalou88
Rozeznanie
 
Avatar kalou88
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Liverpool
Wiadomości: 582
Dot.: Miesiąc na siłowni

Może po prostu mięśnie spuchły? Za dużo sobie narzuciłas? Nie wiem nie znam sie, ale ja trenuje od jakiś dwóch lat, 3-4 razy w tygodniu siłowy trening oprócz tego biegan i robię interwały i waga... Startowałam z 50 kilogramami teraz jest 58 ale czuje sie lepiej, wyglądam lepiej. Nie przejmuj sie waga to nie jest wyznacznik...
kalou88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-19, 18:24   #3
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Miesiąc na siłowni

Patrz na to jak wyglądasz, a nie ile ważysz. Mięśnie ważą więcej od tłuszczu.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-19, 19:36   #4
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Miesiąc na siłowni

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;51098489]Patrz na to jak wyglądasz, a nie ile ważysz. Mięśnie ważą więcej od tłuszczu.[/QUOTE]

Jakie mięśnie po miesiącu cardio?

Zuza, zaczęłaś za ostro, nabrałas wody ktora organizm wykorzystuje do regeneracji.
Na razie rób jak robisz, daj organizmowi czas na przystosowanie się.

A jeszcze lepiej zluzuj do 3 razy w tygodniu, trzymaj dietę.
W treningu njważniejsza jest regeneracja , sam trening to tylko impuls.
W chudnięciu- ujemny bilans kaloryczny.

A najlepiej, jak i tak tłuczesz cardio (z czego brzycha nie będzie) to idz normalnie pobiegać i na rowerze pojezdzić a nie na siłowni sie kisić.

Kalou88, ja przez półtora roku nabiłam około 4 kg
zsacuję ze jakies 2,5 z tego to mięsnie, reszta co tu kryć, tłuszczor.
To by było na tyle, jak to na siłowni się chudnie.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-19, 19:39   #5
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Miesiąc na siłowni

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jakie mięśnie po miesiącu cardio?
Zakładam, że nie poprzestanie na tym miesiącu i mówię jej to na przyszłość.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-19, 19:45   #6
Aggis
Wtajemniczenie
 
Avatar Aggis
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 093
Dot.: Miesiąc na siłowni

Cytat:
Napisane przez zuza774 Pokaż wiadomość
Witajcie
Piszę ponieważ dziś nastąpiło u mnie apogeum!
Chodzę na siłownię od ponad miesiąca w sumie 5 dni w tyg. wykonuję raczej ćwiczenia cardio.
Moim celem było zrzucenie 3 kg jak i ujędrnienie ciała plus wyrobienie sobie wymarzonego brzucha.
Do tej pory odżywiałam się niezdrowo jadłam mało ale kalorycznie, od kiedy zapisałam się na siłownię staram się jeść zdrowo (dużo warzyw, zero słodyczy, mało pieczywa, dużo białka). Niestety wagowo ma się to nijak ponieważ przybyło mi 2 kg zamiast ubyć. Nie wiem skąd czy mój organizm może nadal się "bronić" przed wysiłkiem i magazynować wodę jak i kalorie z racji, że dawniej jadłam mniej?
Z góry dzięki za poświęcenie chwili.
Pozdrawiam Zuza!
Niestety nie ujędrnisz się i nie wyrobisz mięśni na brzuchu po miesiącu cardio. Wprowadź ćwiczenia siłowe ze 3 razy w tyg, cardio możesz robić po nich. No i daj sobie czas, miesiąc to nic.
Aggis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-05, 10:08   #7
Ewa_26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 75
Dot.: Miesiąc na siłowni

przez siłownie wyrobiłaś sobie mięśnie i to ci waży dlatego twoja waga wydaje ci się nie spadać, ale ona spadła tylko, że mięśnie ci ważą teraz..
Ewa_26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-05, 10:32   #8
kalou88
Rozeznanie
 
Avatar kalou88
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Liverpool
Wiadomości: 582
Dot.: Miesiąc na siłowni

Mięśnie? Po miesiącu cardio? Chyba nie.
kalou88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-04, 22:44   #9
Kocica77
Rozeznanie
 
Avatar Kocica77
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 555
Dot.: Miesiąc na siłowni

zamierzam się zapisac na siłkę w Kraku- jaką polecacie, żeby nie było zbyt tłoczno ?
próbowałam ćwiczeń w domu, ale mam telepiąco-skrzypiący sprzęt i mnie on wkurza zamiast motywować ....
Kocica77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-05, 17:12   #10
LittleBigAngel
Przyczajenie
 
Avatar LittleBigAngel
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14
Dot.: Miesiąc na siłowni

W której części Krakowa mieszkasz? Mam obyte wiele klubów, ale pewnie na drugi koniec miasta nie będzie chciało Ci się jechać.
__________________
http://katiabeauty.pl
LittleBigAngel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-06, 18:27   #11
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: Miesiąc na siłowni

Faktyczmie,przy tych temperaturach na dworze "kiszenie się" w siłowni nie ma sensu.Ja też przerzuciłam się na bieganie,rower,rolki,spac ery czyli,to co zimą jest niedostępne,a takie przyjemne

Myslę,że poełniasz błędy treningowe i zywieniowe,stąd przyrost wagi.Widziałam na siłowni osoby,które przebywają tam nawet 2 godziny,z czego rzeczywiście ćwiczą może 30 minut.Reszta czasu przegadana na przykład
__________________
mgr wychowania fizycznego
instrukor fitness,boksu,tańca
sędzia piłki nożnej
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-07, 13:18   #12
Matishau
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 140
Dot.: Miesiąc na siłowni

Czyli autorko, stawiasz hipotezę, że:
-Wykonując trening cardio i mając ujemny bilans kaloryczny przybywasz na wadzę? Bo zakładam, że wiesz o tym iż chudnąc z dodatnim bilansem energetycznym nie sposób...

Z matematyczno-fizyczno-bilogicznego punktu widzenia to jest niemożliwe.

Więc na pewno popełniasz parę błędów.

Co do wzrostu wagi, osoba zaczynająca przygodę z siłownią, a nie uprawiająca wcześniej sportu, potrzebuje bardzo niewiele by mięsnie zaczęły rosnącm nawet po miesiącu cardio, a wraz z nimi glikogen, glikogen który wiąże wodę, przy czym na 1g glikogenu przypadają około 3-3.5 grama powiązanej z nim wody.

Przejście na zdrowe żywienie spowodowało lepsze warunki do rozbudowy masy mięśniowej.

Więc przede wszystkim powinnaś zastanowić sie nad tym czy nie masz nadwyżki energetycznej i jesli tak, to ją po prostu obciąc i patrzyć na wage.

Z zaniżaniem podaży kalorii tez nie mozna przesadzać, żeby zbytnio nie spowolnić metabolizmu organizmu. Stąd moja propozycja by lekko oszukiwać organizm i robić sobie 1-2 dni tygodniowo z nadwyżką kalorii. Zapewni to bardzo fajne zrzucanie tkanki tłuszczowej, regularne, dzięki czemu nie wystapia jakieś efekty boczne.

Ilość dni treningowych - też przesada, 3 dni w tygodniu ostrjeszych interwałów + np. w pozostałe dni tylko spacer spokojnie tarczą i wyjda na zdrowie. Przetrenowanie jest bardzo niebezpieczne.



Nie rozumiem też stwierdzenia, że mięśnie ważą więcej od tłuszczu? Dla mnie 1kg mięsnia to to samo co 1kg tłuszczu.



Cytat:
przez siłownie wyrobiłaś sobie mięśnie i to ci waży dlatego twoja waga wydaje ci się nie spadać, ale ona spadła tylko, że mięśnie ci ważą teraz..
No super, ja widzę jednak +2kg, to jak z ta waga jest? Idzie w dół rosnąc jednocześnie?

Mięśnie brzucha to kwestia diety, a nie treningu siłowego. Każdy je ma i każdy może odsłonić, trening siowy poprawi ich definicje, siłe, wielość, ale to przede wszystkim od bf% zależy czy są widoczne.

Jak chcesz popracować nad brzuchem dorzuć planki 2-3 razy w tygodniu.



Podsumowując:
-ograniczenie treningów interwałowo-aeorbowych do 3x tygodniowo. Przy jednoczesnym zwiększeniu intensywności.
-Obniżenie bilansu kalorycznego, kiedy w tygodniu zaczniesz tracić około 0.5 kg, wagi w tedy mozna mówić, że dieta jest fanie dobrana i nie grozi np. efektem jojo.
-wprowadzenie regularnych pór odżywiania i podział np na 4 posiłki dziennie,
-rozważ wprowadzenie 1 dnia tygodniowo z nadwyżką kaloryczną,
-dodanie zwykłych spacerów na świeżym powietrzu,
-dodaj rozciąganie,
-możesz rozważyć wprowadzenie naturalnych pomocników spalania tłuszczu jak czerwona herbata pu-erh, warzywa bogate w błonnik.

To tyle, i waga musi iśc w dół.
Matishau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-08, 13:10   #13
hihicz
Raczkowanie
 
Avatar hihicz
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: ~Łdz
Wiadomości: 480
Dot.: Miesiąc na siłowni

Cytat:
Napisane przez Matishau Pokaż wiadomość
Nie rozumiem też stwierdzenia, że mięśnie ważą więcej od tłuszczu? Dla mnie 1kg mięsnia to to samo co 1kg tłuszczu.
Myślę, że chodziło o to: http://img8.demotywatoryfb.pl//uploa...aki3mg_600.jpg
__________________
2014: 107
2015: 80
2016: 51
hihicz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-08 14:10:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:44.