Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią - Strona 116 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-07, 10:37   #3451
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marcheweczka Pokaż wiadomość
Na wągry: LHA i glinki (chociaż zabieram się za algi). Tylko z tymi cudami trzeba ostrożnie, żeby wszystkich zanieczyszczeń nie wywalić na raz. Ja stosuję samorobiony krem z 2% LHA raz w tygodniu, nie jest fotouczulający, systematycznie usuwa wągierek po wągierku.

Krem: wszelkie samoróbki (właśnie testuję szałwiowy z HA, hydrolatem różanym, B3 na bazie z ZSK) oraz krem Best z Herba Studio.

Jak szukacie jakiejś serii wartej zaufania, bo się nie chce albo nie ma czasu merdać, eksperymentować i wysypywać to wypróbujcie Best z Herba Studio, moje ostatnie odkrycie. Taniocha, więc można zaryzykować, składy cud miód i delikatne antypryszczowe działanie, uspokoi każde pobojowisko Można zamówić w DoZie.
Możesz przybliżyć recepturę kremu LHA?
Dzięki za namiar na Best! co za składy, wow
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-08, 08:27   #3452
aliś
Zadomowienie
 
Avatar aliś
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 878
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Jeśli ktoś znalazłby chwilkę i zerknął na mój plan na poprzedniej stronie, byłabym wdzięczna
__________________
7.04.2013 Brunio

aliś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-11, 16:14   #3453
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Maggie_90 Pokaż wiadomość

Jesli chodzi o włosy to będę robić prostowanie keratynowe, szampon babydream+ serum jedwabno keratynowe z mazideł.
Ale to prostowanie będziesz robić tą keratyną ze zbiorowego zamówienia, tak ?
__________________
Jestem grze*na.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-11, 19:39   #3454
aisha_
Raczkowanie
 
Avatar aisha_
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 221
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez aliś Pokaż wiadomość
Ja już któryś raz tutaj pytam, ale ciągle popełniam błędy w pielęgnacji, dlatego teraz postanawiam wrócić do biochemicznej pielęgnacji i złozyc zamówienie na BU (w planach: żel hialuronowy, hydrolat oczarowy, olej tamanu i skwalan (bądz zamiast swalanu jakis inny lekki olej na dzień)
Mam cerę mieszaną z tendencją do suchych skórek, nie ma problemu ze zbytnim przetłuszczniem a jedynie z ciągle zapchanymi porami i pojecyńczymi wypryskami, raczej małowrażliwa i bez naczynek + zmarszczka na czole i pare przebarwień, z którymi intensywnie będę walczyć jesienią, bo po 3 latach filtrowania dałam sobie w te wakacje spokój. Mój plan
RANO:
- płyn micelarny DaxCosmetics lub hydrolat oczarowy (płyn będę stoswać na nastepny noc po nocy z tamanu, a na noc po OCM tylko hydrolat, zauwazyłam, że brak porannego mycia - tylko micel, korzystnie działa na moja skórę)
- Humektan + HA + ten lekki olej
- makijaż (mineralny lub zwykły)
WIECZOREM:
na przemian
- jeden dzień OCM (na razie pod 3 uzyciach jest ok, czyściła mi troche pory, stosuję taka na oko mieszankę 25-30% rycyny na oliwę z oliwek, którą chyba zastąpię kocanką) po którym już nic nie kłądę na buzię
- drugi dzień żel oliwkowy ziaji po którym nakładam tamanu z HA
- trzeci dzień ? co tutaj prponujecie? chciałabym coś na te zaskórniki, mam Brevoxyl, mogłaby stosowac i unikac słońca (w sumie siedze w pracy a na dni słoneczke moge się maziać Avene 50)mam też Juvit te krople dla dzieci, ale nie jestem pewna czy one mi służą, mam tez kwas salicylowy i migdałowy z mazideł, ale nie chcę robić peelingów lato, może jakiś ukręcony lakki i prosty tonik? Nie chcę kupować PHA bo uważam ze to dla mnie za lekki kaliber i w dodatku podobno się lepi. Nie ma tez sesnu kupowac gotowców z BU skoro mam czyste kwasy w domu.
OD CZASU DO CZASU: mam peeling z Ziaji Pro
Moim zdaniem plan masz niezły. Chociaż braku filtrów nie pochwalam Jeżeli z zaskórnikami chcesz walczyć jesienią, to teraz może rzeczywiście spróbuj Brvoxyl. Na mnie on nie działał w cale. Jeżeli nie zauważysz efektów to ukręcenie toniku migdałowego będzie dobrym pomysłem. W zasadzie... raczej zaczęłabym od toniku, jak nie będzie podrażnienia to można by połączyć z Brevo, mogą być niezłe efekty. Ale ja gruboskórna jestem

jeśli chodzi o OCM próbowałaś z czymś innym?

Juvit ja bardzo lubię, mnie nie zapycha nic a nic, rewelacyjnie poprawia wchłanialność filtra. Zostawiłabym na jesień jak będziesz rozprawiać się z zaskórnikami.

A peeling z Ziaji Pro bym robiła, jak będzie przesusz i łuszczenie przy toniku albo brevo.
aisha_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-11, 20:55   #3455
Non Adson
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 106
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Zacznę od tego, że skóra trądzikowa z dużą ilością zaskórników na całej powierzchni, wągrami na nosie i średnio kilkunastoma ropnymi na polikach i żuchwie. Mój obecny skład kosmetyków to: żel do mycia twarzy La Roche-Posay, krem Effaclar K, tonik oczyszczający Iwostin Purritin, Acnederm, Cetaphil MD Dermoprotektor, szare mydło, siarkowe mydło, olejek z drzewa herbacianego, citrosept. Oczywiście nie używam wszystkiego, tylko obrazuję co obecnie posiadam w łazience w razie, gdybym prosił was później o doradzenie czego używać Poza tym codziennie robię maseczkę drożdżową.
Dodam, że obecnie chodzę co tydzień do kosmetyczki na peeling kawitacyjny + mechaniczne oczyszczanie tych większych.
Postanowiłem spróbować z biochemią, za pośrednictwem biochemii urody.
1. Wpadłem na pomysł, aby zamówić: Zestaw - Tonik z kwasami AHA/BHA 10% bądź Zestaw - Serum migdałowe AHA 10% . Co z tych dwóch polecacie dla mnie ?
2. Czy polecacie coś dodatkowo z oferty BU, aby taniej wyszła mnie przesyłka ?
3. Czy przy takim toniku/serum 10% jako filtry wystarczy mi przykładowo taki La Roche-Posay Hydraphase XL (UVA12 / SPF15) ?

Edytowane przez Non Adson
Czas edycji: 2010-08-11 o 20:57
Non Adson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-11, 21:30   #3456
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Non Adson Pokaż wiadomość
3. Czy przy takim toniku/serum 10% jako filtry wystarczy mi przykładowo taki La Roche-Posay Hydraphase XL (UVA12 / SPF15) ?
Nie wystarczy. Minimum 50 jeśli nie chcesz nabawić się przebarwień.
Przydałoby się coś nawilżającego jeszcze, bo póki co prawie same wysuszacze masz.
Przy kwasie z BU odstawiłabym Effaclar, żeby nie przesadzić z kwasami.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-11, 21:55   #3457
Non Adson
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 106
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Nie wystarczy. Minimum 50 jeśli nie chcesz nabawić się przebarwień.
Przydałoby się coś nawilżającego jeszcze, bo póki co prawie same wysuszacze masz.
Przy kwasie z BU odstawiłabym Effaclar, żeby nie przesadzić z kwasami.
Effaclarem K od dawien dawna się nie smaruję, obecnie używam Acnederm, tonik Iwostin, żel LRP, Cetaphil MD.
Posiadam Eucerin Fluid Matujący 50+, może być ?

W takim przypadku jak rozmieściłabyś mi te specyfiki w ciągu dnia ? Oczywiście niekoniecznie wszystkie

PS. Przebarwienia mam i to niemało, potrądzikowe.
Non Adson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-12, 08:41   #3458
convali
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 96
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

W te wakacje zaczęłam stosować krem kolagenowy z lanoliną, Merino, który dodatkowo zawiera filtry przeciwsłoneczne UVA i UVB. Wydaje się być naprawdę skuteczny. Jednak, że jestem nowicjuszką jeśli chodzi o kremy z filtrami chciałabym się dowiedzieć czy ktoś jeszcze testował ten produkt?
convali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-12, 11:18   #3459
JellyJumper
Zadomowienie
 
Avatar JellyJumper
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 372
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witajcie!

Czytam od czasu do czasu wasz watek, ale mimo wszystko mam mnóstwo wątpliwości, może ktoś je rozwieje.

Moja cera, chyba dosyć sucha, bo się błyszczy a na nosie skórki tak odchodzą czasami, borykam sie z trązikeim zaskórnikowym tzn, mam mnóstwo zaskórników zamkniętych i otwartych, czasem pojawi sie kilka ropnych pryszczy, które pewnie by znikneły gdybym ich nie wyciskała.

Leczyłam sie juz davercinem, isotrexinem, epiduo, aknemycinem i cos tam jeszcze

Obecnie uzywam:
Rano żel AA do bardo suchem, wrazliwej i atopowej skóry , potem clindacne, olej z orzecha włoskiego, no i makijaz tj, dla zmatowienia mączka ziemniaczana i puder mineralny.
A no i jeszcze w zalezności od dnia filtr iwostin +50

Wieczorem:
Demakijaż micel Daxa, czasami taki płyn robiony z apteki, ale juz go kończe, Izotziaja, olej z orzecha + cos pod oczy

Niestety trądzik lecze od dawna, a efekty sa średnie, pomyslałam więc o kwasach
Niestety nie stać mnie na zabiegi w gabinetach kosmetycznych, dlatego pomyslałam żeby samemu w domu sobie zrobic zabiegi kwasami.
Tj. myslałam na poczatek nad tonikiem migdałowym, może potem peeling.
Czy może to dawac poodbne rezultatu, jak zabiegi kwasami u kosmetyczki?

Nie wiem jakie kwasy dla mojej buzi, raczej ona potrzebuje czegoś mocnego, bo gdy np większości po epiduo skóra łuszczyła się i piekła, ja nic nie czułam, nic sie nie łuszczyło.
Niestet mam problem, bo skóra często jest zaczerwieniona.

Co lepiej zamówić:
kwas migdałowy z mazideł i samemmu przygotowac tonikewentulanie potem peeling?
Zaczynac od steżenia 5 %?

Może lepiej serum migdałowe z biochemi?
Albo cos takiego http://biochemiaurody.com/sklep/tonikaha-bha.html?

Czytałam że po tych toniakch z kwasami, lepiej przyswajalne są retinoidy.

Bardzo prosiłabym o pomoc.

Edit: dodam, że mnóstwo kremów mnie zatyka, np wszelkie nivea, garniery, nawet ziaja nagietkowa i babydream nagietkowy. [opstawiła więc na oleje ale chyba słabo troche nawilzają, przynajmniej w pojedynke
__________________
ODCHUDZAM SIĘ

Waga:67kg--> 63 kg-->60
Udo: 55 cm-->52
Łydka: 34cm
Biodra: 96cm-->94
Talia: 68cm-->66

ZAPUSZCZAM WŁOSY

21.11 Jest: 33 cm


Edytowane przez JellyJumper
Czas edycji: 2010-08-12 o 11:19
JellyJumper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-12, 15:23   #3460
Maggie_90
Wtajemniczenie
 
Avatar Maggie_90
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Z Internetu :)
Wiadomości: 2 306
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Ale to prostowanie będziesz robić tą keratyną ze zbiorowego zamówienia, tak ?
Kupiłam na allegro, ale to dokładnie ta sama
Maggie_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-13, 10:59   #3461
Matti
Zadomowienie
 
Avatar Matti
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 017
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witajcie Dziewczyny

Od ok 2 m-cy używam na noc kremu Bandi z kwasami AHA+PHA, kwasem migdałowym i polihydroksykwasami a na dzień od niedawna krem kojący do cery tłustej Bandi oraz żel do mycia twarzy również Badni.

I mam pytanie.. jesli stosuje krem z kwasami na noc to jak wygląda sprawa opalania???

pozdrawiam
Mati

Matti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-13, 14:31   #3462
Non Adson
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 106
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Filtry 50+ i zero opalania twarzy. Nie tylko dziewczyny ; p
Non Adson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-13, 15:14   #3463
Matti
Zadomowienie
 
Avatar Matti
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 017
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Non Adson Pokaż wiadomość
Filtry 50+ i zero opalania twarzy. Nie tylko dziewczyny ; p

sorka ;p

to mam jeszcze drugie pytanie... gdybym np.wyjechała na urlop i miała zamiar się opalać, to rozumiem, że krem z kwasami muszę odstawić wczesniej? i potem normalnie mogę do niego wrócic?
Matti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-13, 15:19   #3464
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Matti Pokaż wiadomość
sorka ;p

to mam jeszcze drugie pytanie... gdybym np.wyjechała na urlop i miała zamiar się opalać, to rozumiem, że krem z kwasami muszę odstawić wczesniej? i potem normalnie mogę do niego wrócic?
Zaglądnij do wątków redakcyjnych - tam masz w pigułce podstawowe informacje o kwasach/filtrach/itp.
W tym wątku przedstawiamy do oceny już skonkretyzowane i oparte na jakiejś minimalnej wiedzy plany pielęgnacji
Odstawienie kwasów przed samym urlopem nie wystarczy. Masz złuszczoną skórę podatną na przebarwienia jeszcze długi zcas po odstawieniu. Dlatego kuracje kwasami są zalecane raczej dopiero jesienią.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-14, 09:17   #3465
paradiso perduto
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 073
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

hej, poprosze o ocene pielegnacji i wskazowki.

Obecnie walczę z wysypem po odstawieniu hormonów i wieczorem smaruję skórę Zinerytem.
Mam skórę mieszaną, teraz już bardziej uregulowaną, wcześniej w kierunku tłustej, a teraz suchej. Do tego naczynkową (nos, broda, policzki), skłonną do zaskórników (nos) i innych niedoskonałości, łatwo zapychającą się plus rozszerzony pory.

Rano:
-żel Olay do skóry normalnej i mieszanej
-hydrolat rumiankowy BU
-serum Estee Lauder Perfectionist zmieszane z 1% żelem hialuronowym z BU, bo w takiej postaci mnie nie zapycha, bądź zapycha mniej
-filtr Anthelios AC 30 do skóry tłustej, trądzikowej
-podkład Clarins Everlasting
-puder jedwabny


Wieczorem:
-żel Olay do skóry normalnej i mieszanej
-hydrolat rumiankowy BU
-Zineryt
-LRP Hydraphase Intense Legere


Zastanawiam się czy filtr 30 jest wystarczający na obecne słońce, gdy stosuję Zineryt Wiecie coś o tym?

Doczytałam się także, że na Avene można nakładać praktycznie każdą kolorówkę - prawda to? Musiałabym zmienić filtr, a antek ac 30 bardzo mi podpasował

Zineryt (smaruję nim tylko czoło i okolice żuchwy) jeszcze będę stosować przez około 2-3 tygodnie, a potem chciałabym powalczyć trochę z zaskórnikami na nosie. Zaopatrzyłam się w Effaclar K i zostało mi jeszcze trochę Effaclar Duo. Zacząć stosować któryś z nich jak skończę kurację z Zinerytem czy włączyć Effaclar już do pielęgnacji (tylko na naczynkowy nos ;/)? Mnie Zineryt nie wysusza, nie podrażnia, ale mimo wszystko boję się dorzucić mojej skórze jeszcze jakiegoś składnika, żeby się nie rozhisteryzowała bo Hydraphase Intense Legere tak cudownie ją ukoił.
__________________
Zaślubiny: 31.07.2021 r.




Wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1280977
paradiso perduto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-14, 09:38   #3466
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Możesz przybliżyć recepturę kremu LHA?
Dzięki za namiar na Best! co za składy, wow
A mogłabyś zdradzić, co dobrego jest w tym kremie Best? Poradzi sobie z zaskórnikami czy pryszczami? Nie wysuszy zbytnio?
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-14, 09:51   #3467
Non Adson
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 106
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

@ paradiso perduto

Moim zdaniem stosowanie Zinerytu nie wymaga żadnej specjalnej ochrony przed słońcem. Nie zawiera on żadnego kwasu, ani innych substancji powodujących złuszczanie naskórka lub zmniejszających naturalną ochronę skóry przed promieniami słonecznymi. W takiej sytuacji spokojnie wystarczy nawet filtr 15, czyli taki które stosuje na co dzień dużo osób nie borykających się z żadnymi problemami z cerą.

A effaclar na nos możesz spokojnie dorzucić.
Non Adson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-14, 11:51   #3468
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Jak mogę zlikwidować białe plamki [blizny] po trądziku? Do tego nadają się również kremy z kwasami czy lepiej pójść na zabiegi złuszczania kwasami do dermatologa/kosmetyczki?

Dołączam zdjęcia blizn:http://www.wizaz.pl/forum/attachment.php?attachment id=3325069&d=1281604771
http://www.wizaz.pl/forum/attachment...0&d=1281604771

Pomoże ktoś?
__________________
Only God can judge me.

Edytowane przez niczka87
Czas edycji: 2010-08-19 o 10:32
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-14, 12:56   #3469
paradiso perduto
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 073
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Non Adson Pokaż wiadomość
@ paradiso perduto

Moim zdaniem stosowanie Zinerytu nie wymaga żadnej specjalnej ochrony przed słońcem. Nie zawiera on żadnego kwasu, ani innych substancji powodujących złuszczanie naskórka lub zmniejszających naturalną ochronę skóry przed promieniami słonecznymi. W takiej sytuacji spokojnie wystarczy nawet filtr 15, czyli taki które stosuje na co dzień dużo osób nie borykających się z żadnymi problemami z cerą.

A effaclar na nos możesz spokojnie dorzucić.
No właśnie ja się tak zastanawiałam co z tymi filtrami, bo do tej pory używałam 15, max 25 w podkładach lub kremach, ale popozostawały mi takie nieciekawe, sine plamy po wypryskach i może dlatego derma zasugerowała wyższe filtry.
__________________
Zaślubiny: 31.07.2021 r.




Wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1280977
paradiso perduto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-14, 12:58   #3470
aliś
Zadomowienie
 
Avatar aliś
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 878
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Baaardzo dziękuję za sugestie i podpowiedzi

Cytat:
Napisane przez aisha_ Pokaż wiadomość
Moim zdaniem plan masz niezły. Chociaż braku filtrów nie pochwalam Jeżeli z zaskórnikami chcesz walczyć jesienią, to teraz może rzeczywiście spróbuj Brvoxyl. Na mnie on nie działał w cale. Jeżeli nie zauważysz efektów to ukręcenie toniku migdałowego będzie dobrym pomysłem. W zasadzie... raczej zaczęłabym od toniku, jak nie będzie podrażnienia to można by połączyć z Brevo, mogą być niezłe efekty. Ale ja gruboskórna jestem

Ja też jestem gruboskórna, na razie faktycznie czasem na noc kładę sobie brevoxyl (nie wiem czy działa czy nie, bo on jest w sumie na trądzik, a u mnie sporadycznie wyskakują krosty i raczej takie drobne, podskórne) i może od września ukręcę tonik migdałowy, a od października rozpocznę złuszczanie peelingami (jeszcze nie wiem czy salicylowym czy migdałowymi) no i wtedy oczywiści będę się filtrować 50
jeśli chodzi o OCM próbowałaś z czymś innym?
W OCM na razie miałam przerwę, bo mieszkałam poza domem i nie chciało mi się babrać z olejowaniem, ale zamierzam do niego wrócić, na razie nadal z oliwą z oliwek, bo wciąż nie złożyłam zamówienia na BU nie wiem też jaki olej wybrać do OCM, by był w miarę tani no i bym mogła go używać solo, gdyby w OCM się nie sprawdził. Póki co jednak efekt oczyszczonej skóry po tej metodzie mycia jest, i nawilżonej również. Przez ostatni tydzień używałam tylko Humektanu i żelu oliwkowego Ziaji i mam przesuszoną buzię
Juvit ja bardzo lubię, mnie nie zapycha nic a nic, rewelacyjnie poprawia wchłanialność filtra. Zostawiłabym na jesień jak będziesz rozprawiać się z zaskórnikami.
Mnie on wydaje się za tłusty na dzień, może gdy będę go mieszać z hialuronem będzie się nadawał pod makijaż. Jak miałabym nałożyć Juvit i na to jeszcze filtr to miałabym chyba ciapkę na twarzy i zważony podkład. Chyba, że mówimy o jakimś innym Juvicie, ja mam taki tani dla dzieci w kroplach.
A peeling z Ziaji Pro bym robiła, jak będzie przesusz i łuszczenie przy toniku albo brevo.
Na przesusz owszem, ale po peelingu to chyba nie wolno. Zaraz idę sobie zrobić a po nim OCM
__________________
7.04.2013 Brunio

aliś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-17, 08:43   #3471
klaudia_13
Raczkowanie
 
Avatar klaudia_13
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 232
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

dziewczyny proszę doradzcie nie bedę rozpisywać całego mojego planu, powiem tylko, że mam cerę trądzikową, bardzo zanieczyszczoną, tłustą, lekko wrażliwą.
Co drugi wieczór używam toniku PHA 6% jako przygotowanie do silniejszych kwasów jesienią. W pozostałe wieczory nakładam mieszankę olejków. Chciałabym teraz używać toniku pichtowego (olejek + jakiś lekki olej), początkowo w małych stężeniach co 3 dzień i mam kilka pytań.
* czy mogę go połączyć z tonikiem PHA?? nie gryzie się to w jakiś sposób??
* zastanawiam się też czy jak skończę PHA mogłabym używać toniku z kwasem migdałowym w niskim stężeniu, dopiero potem, późniejszą jesienią tonik AHA/BHA 10%
nie wiem czy ma to w ogóle jakiś sens - narazie tak kombinuję, dużo czytam ale moja wiedza nie jest jeszcze wystarczająco duża dlatego pytam
klaudia_13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-17, 10:51   #3472
Reavela
Zadomowienie
 
Avatar Reavela
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 186
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Bardzo proszę o ocenę obecnej pielęgnacji
Skóra mieszana (w stronę suchej), trądzikowa, rozszerzone pory, niedoskonałości, czasem mam tak, że policzki i nos są zaczerwienione nie wiem od czego to zależy, ale muszę się bliżej przyjrzeć kosmetykom na naczynka. W jesieni zacznę znów kwasy, na razie sobie daruję.

Rano:
Hydrolat oczarowy albo woda termalna avene,
Olej lniany,
Filtr bioderma akn mat 40 spf (tyle, ze mi się kończy i nigdzie jej u siebie nie widzę, wiec kupię lrp anthelios 50 spf)
Wieczorem:
Ziaja calma mleczko do demakijażu,
Avene Cleanance żel,
Tonik zweżający pory effaclar,
Krem avene cleanance k.
Reavela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-17, 13:25   #3473
BlackCat1990
Rozeznanie
 
Avatar BlackCat1990
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 981
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam.
Mam 20 lat,
-cera: normalna z minimalną skłonnością do przetłuszczania w strefie T, skłonnosć do zapychania i wyprysków (takie małe upierdliwe grudki- czy są to zaskórniki zamknięte?).
- lekka skłonnosc do zaczerwienień
- 2 lata temu leczyłam trądzik tetralysalem (wczesniej mialam kilka ale bolacych duzych gul zaplanych a teraz mam same grudki na całej(!) twarzy).
-niestety nałogowo wyciskam krostki (jestem bardzo nerwowa) i wiem, ze to może byc przyczyną stale nawracających zmian....
-odżywiam się zdrowo, piję dużo wody, 0 alkoholu, używek
- spię ok 5-6h na dobę,
- mam chorą tarczycę, nie mialam okresu przez pół roku ale teraz już wszystko ok
- nie biorę tabletek anty.

Rano:
-płyn miceralny Bioderma Sensibio
-clindacne (zel przepisany przez derm na grudki stosuje miesiac nie widze różnicy)
ok h pożniej kilka razy w tyg makijaż( podkład Bobbi Brown oil free)

w ciągu dnia: woda termalna Avene

po przyjściu do domu: płyn micerlay Biodermy
Alantan plus maśc z wit A na zaczeriwnienia i zmiany

wieczorem:
Avene Clean Ac zel do mycia twarzy
Avene Woda teramlna
duac żel na cała twarz ( lek przepisany przez derm)
pod oczy krem nawilżajacy Avene ten do skóry wrażliwej w około oczu( mialam podrażnienie po płynie do demakijażu ziaji)


*nie stosuje kremu nawilażajcego bo KAZDY mnie zapycha
zastanawiam sie nad Hydrance Optimalne Legere z Avene
* nie stosuje fitrów bo nie wiem jak je połaczyć potem z makijazem zeby jedno drugiego nie wykluczało używałam LRP Anthelios ale mnie wysypało po nim
(ale moj podklad ma spf 15)
* zdarza mi sie 5x dziennie przemywać twarz bo tyle razy jestem w stanie zmaskaorwać skórę naciskniem....... (proboje przestać.)
* nie stosuje peelingu bo boje sie ze mnie wysypie / czy powinnam mimo wszytsko sprobowac?
* czy moj zel do mycia powinien byc typowo antybakterujny bo ten clean AC nie jest.. on jest taki bbb delikantny.


bede bardzo wdzięczna za każdą poradę i krytykę również
pozdrawiam
BlackCat1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-18, 15:03   #3474
barto17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Legionowo
Wiadomości: 33
GG do barto17
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Reavela Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o ocenę obecnej pielęgnacji
Skóra mieszana (w stronę suchej), trądzikowa, rozszerzone pory, niedoskonałości, czasem mam tak, że policzki i nos są zaczerwienione nie wiem od czego to zależy, ale muszę się bliżej przyjrzeć kosmetykom na naczynka. W jesieni zacznę znów kwasy, na razie sobie daruję.

Rano:
Hydrolat oczarowy albo woda termalna avene,
Olej lniany,
Filtr bioderma akn mat 40 spf (tyle, ze mi się kończy i nigdzie jej u siebie nie widzę, wiec kupię lrp anthelios 50 spf)
Wieczorem:
Ziaja calma mleczko do demakijażu,
Avene Cleanance żel,
Tonik zweżający pory effaclar,
Krem avene cleanance k.


spokojnie możesz kupić Biodermę AKN MAT SPF 30, czyli tą wersję z 2010, bo to jest ten sam filtr (40) tylko oznaczenie zmienione
barto17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-19, 09:53   #3475
aisha_
Raczkowanie
 
Avatar aisha_
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 221
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez aliś Pokaż wiadomość
Ja też jestem gruboskórna, na razie faktycznie czasem na noc kładę sobie brevoxyl (nie wiem czy działa czy nie, bo on jest w sumie na trądzik, a u mnie sporadycznie wyskakują krosty i raczej takie drobne, podskórne) i może od września ukręcę tonik migdałowy, a od października rozpocznę złuszczanie peelingami (jeszcze nie wiem czy salicylowym czy migdałowymi) no i wtedy oczywiści będę się filtrować 50
Brevoxyl jest na zaskórniki, na mnie w ogóle nie działał. Jestem odporna na nadtlenek benzoilu. Za to u mojego TŻ, który ma koszmarnie szerokie pory i straszne zaskórniki radzi sobie nieźle. Jeśli nie widzisz efektów to nie ma co męczyć skóry. Zastanawiałaś się nad kwasem azelainowym? (Acnederm, Skinoren)

Cytat:
Napisane przez aliś Pokaż wiadomość
W OCM na razie miałam przerwę, bo mieszkałam poza domem i nie chciało mi się babrać z olejowaniem, ale zamierzam do niego wrócić, na razie nadal z oliwą z oliwek, bo wciąż nie złożyłam zamówienia na BU nie wiem też jaki olej wybrać do OCM, by był w miarę tani no i bym mogła go używać solo, gdyby w OCM się nie sprawdził. Póki co jednak efekt oczyszczonej skóry po tej metodzie mycia jest, i nawilżonej również. Przez ostatni tydzień używałam tylko Humektanu i żelu oliwkowego Ziaji i mam przesuszoną buzię
Do OCM mogę polecić oliwkę babydream fur Mama. W składzie ma na pewno olej migdałowy, jojoba, sojowy i słonecznikowy. Może coś jeszcze, ale nie pamiętam. Moim zdaniem jest rewelacyjna, ładnie pachnie. Jak nie będziesz zadowolona zawsze możesz zużyć do ciała Butelka kosztuje max. 11 zł, często są promocje w Ross, można dostać za 8 zł. Mi wystarcza na dość długo.
Jak masz przesusz to Humek jest za słaby do nawilżania. On jest leciutki, niezapychający, ale nawilża średnio. Ja nawilżam się Cetaphilem co drugą noc + filtry na dzień i przy zoracu nie łuszczę się praktycznie w ogóle. W KWC niezłe oceny ma też Dermedic Hydrain, ja planuję zakupić jak wykończę zapasy

Cytat:
Napisane przez aliś Pokaż wiadomość
Mnie on wydaje się za tłusty na dzień, może gdy będę go mieszać z hialuronem będzie się nadawał pod makijaż. Jak miałabym nałożyć Juvit i na to jeszcze filtr to miałabym chyba ciapkę na twarzy i zważony podkład. Chyba, że mówimy o jakimś innym Juvicie, ja mam taki tani dla dzieci w kroplach.
Ja mam ten sam. Też się obawiałam tego, jak będę wyglądać w makijażu, ale da się. Jest naprawdę niezły. Weź pod uwagę, że kwasy/retinoidy poprawiają wchłanialność wszystkiego, co położysz. Juvit lepiej włączyć później, jak skóra nie będzie podrażniona. Zaczynać od razu wszystkiego na raz raczej nie polecam.


Cytat:
Napisane przez BlackCat1990 Pokaż wiadomość
Witam.
Mam 20 lat,
-cera: normalna z minimalną skłonnością do przetłuszczania w strefie T, skłonnosć do zapychania i wyprysków (takie małe upierdliwe grudki- czy są to zaskórniki zamknięte?).
- lekka skłonnosc do zaczerwienień
- 2 lata temu leczyłam trądzik tetralysalem (wczesniej mialam kilka ale bolacych duzych gul zaplanych a teraz mam same grudki na całej(!) twarzy).
-niestety nałogowo wyciskam krostki (jestem bardzo nerwowa) i wiem, ze to może byc przyczyną stale nawracających zmian....
-odżywiam się zdrowo, piję dużo wody, 0 alkoholu, używek
- spię ok 5-6h na dobę,
- mam chorą tarczycę, nie mialam okresu przez pół roku ale teraz już wszystko ok
- nie biorę tabletek anty.

Rano:
-płyn miceralny Bioderma Sensibio
-clindacne (zel przepisany przez derm na grudki stosuje miesiac nie widze różnicy)
ok h pożniej kilka razy w tyg makijaż( podkład Bobbi Brown oil free)

w ciągu dnia: woda termalna Avene
po przyjściu do domu: płyn micerlay Biodermy
Alantan plus maśc z wit A na zaczeriwnienia i zmiany
wieczorem:
Avene Clean Ac zel do mycia twarzy
Avene Woda teramlna
duac żel na cała twarz ( lek przepisany przez derm)
pod oczy krem nawilżajacy Avene ten do skóry wrażliwej w około oczu( mialam podrażnienie po płynie do demakijażu ziaji)

*nie stosuje kremu nawilażajcego bo KAZDY mnie zapycha
zastanawiam sie nad Hydrance Optimalne Legere z Avene
* nie stosuje fitrów bo nie wiem jak je połaczyć potem z makijazem zeby jedno drugiego nie wykluczało używałam LRP Anthelios ale mnie wysypało po nim
(ale moj podklad ma spf 15)
* zdarza mi sie 5x dziennie przemywać twarz bo tyle razy jestem w stanie zmaskaorwać skórę naciskniem....... (proboje przestać.)
* nie stosuje peelingu bo boje sie ze mnie wysypie / czy powinnam mimo wszytsko sprobowac?
* czy moj zel do mycia powinien byc typowo antybakterujny bo ten clean AC nie jest.. on jest taki bbb delikantny.

bede bardzo wdzięczna za każdą poradę i krytykę również
pozdrawiam
Po pierwsze, przestań wyciskać! Wyciskaniem może zrobić sobie blizny, roznosisz bakterie po twarzy, a to daje więcej zmian. Także od tego trzeba zacząć. Na nerwy dobra jest melisa. Przepraszam, że od razu Cię zjechałam, ale sorry, jak chcesz mieć ładną skórę w ogóle nie powinnaś dotykać twarzy rękami w ciągu dnia. Ja mam tyle lat, co Ty, twarz wyleczyłam, opamiętałam się, a było bardzo źle (jestem po kuracji Curacne), ale blizny zostały i czeka mnie seria TCA, żeby się tego pozbyć.
Skoro masz skłonność do przetłuszczania, to nie masz skóry normalnej tylko mieszaną. Co Cię zapycha?
Masz skłonność do zaczerwienień, ale np. pod wpływem zmiany temperatury, czy jak wyciskasz? Bo to spora różnica.
To nie jest możliwe, żeby każdy krem Cię zapychał. Strefa T nie przestanie się przetłuszczać, jeżeli nie będziesz jej nawilżać. Sprawdź składy kremów, które Ci nie pasowały, jeżeli coś się powtarza, znalazłaś winowajcę. Nie rozumiem dlaczego używasz Alantanu i maści ochronnej skoro masz taką tendencję zapychania...
Nie wiem, czy wiesz, ale duac ma w składzie nadtlenek benzoilu, który dodatkowo wysusza. Brak nawilżania + wysuszacz = większe przetłuszczanie, a w konsekwencji więcej zmian na twarzy. Im częściej myjesz twarz, tym bardziej zmuszasz ją do wydzielania sebum.
Nie stosujesz filtrów. Bardzo niedobrze. Nawet w opisie Duacu na dozie jest info, że trzeba unikać słońca i innych źródeł. A jest jeszcze lato. Avene ma filtry na tinosorbach, które można łączyć z dowolnym makijażem. Chyba jeszcze Klorane, nie jestem pewna, musisz poczytać składy w KWC. To, że Twój podkład ma jakieś SPF nic nie znaczy, wizażanki używają flirtów chroniąc się przed UVA, które jest bardzo groźne, (powoduje przebarwienia) przechodzi przez szyby, chmury.
Moim zdaniem powinnaś używać peelingu. Jeżeli bardzo się boisz, to spróbuj enzymatycznego. Chociaż ja na Twoim miejscu próbowałabym jakiegoś drobnoziarnistego.
Żel do twarzy nie powinien wysuszać. Więc antybakteryjne raczej odpadają, bo mają w składzie wysuszacze. Osobiście polecam uniwersalny żel babydream z pompką zmieszany z oliwką.

Nie chcę, żebyś odebrała to co napisałam jako wymądrzanie czy coś, jestem na wizażu długo, sporo się naczytałam, Ty zarejestrowałaś się niedawno, szukasz pomocy. Tylko wiesz, dużo rzeczy było już napisanych, nie raz, nie dwa, więc radzę czytać starsze wątki. Jeśli masz jakieś pytania, możesz pisać na PW, chętnie pomogę
aisha_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-19, 10:19   #3476
nafiyqa
Zakorzenienie
 
Avatar nafiyqa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 17 000
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Moge jeszcze raz prosic o rade? Chodzi mi o kolejnosc uzycia roznych specyfikow, krok po kroku...
Rano:
- najpierw myje twarz zelem myjacym z BU/ewentualnie micelem
- potem serum
- filtr + puder

Wieczorem:
- znow zel do mycia twarzy/micel
- potem stosuje olej z BU w polaczeniu z zelem hialuronowym (czy taka mieszanka zastapi drogeryjny krem nawilzajacy? naprawde zapewni nawilzenie??)

Maseczka raz w tygodniu.

Czy to nie bedzie za wiele??

Bardzo prosze o pomoc.
__________________
Kubeczek - 17.02.2013


Edytowane przez nafiyqa
Czas edycji: 2010-08-19 o 10:21
nafiyqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-19, 10:27   #3477
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez nafiyqa Pokaż wiadomość
Moge jeszcze raz prosic o rade? Chodzi mi o kolejnosc uzycia roznych specyfikow, krok po kroku...
Rano:
- najpierw myje twarz zelem myjacym z BU/ewentualnie micelem
- potem serum
- filtr + puder
Wieczorem:
- znow zel do mycia twarzy/micel
- potem stosuje olej z BU w polaczeniu z zelem hialuronowym (czy taka mieszanka zastapi drogeryjny krem nawilzajacy? naprawde zapewni nawilzenie??)
Maseczka raz w tygodniu.
Czy to nie bedzie za wiele??
Bardzo prosze o pomoc.
Za wiele na pewno nie. To taki prosty, ale zawierający wszystko, co trzeba program.
A, jedynie złuszczania brakuje - jakiś peeling 1-2 razy w tygodniu, w zależności od tego jaką masz cerę, bo nie piszesz o tym a ja nie pamiętam wcześniejszych Twoich postów.
Jakie to serum?
Nawilżenie jest ok, ale to też sama zauważysz czy to wystarcza Twojej skórze czy jednak trzeba będzie coś dorzucić.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-19, 10:32   #3478
narjia
Zakorzenienie
 
Avatar narjia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Polska;)
Wiadomości: 5 547
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam, mam mały dylemat, jak myślicie, czy jeśli będę używała to serumhttp://www.zrobsobiekrem.pl/?250,ser...mina-c%29-25-g to mogę odpuścić sobie krem nawilżający, nie mam na myśli filtrów, bo to wiadomo że trzeba, chodzi mi o typowy nawilżacz? Używam teraz acne dermu, zaczełam 2 tubkę i od czasu do czasu nawilżam się Cetaphilemi nie mam przesuszonej skóry, moze odrobinke na policzkach, ale to w miejscach pryszczy i przebarwien.
Chciałabym używać to serum, ale jak ono jest niewystarczająco nawilżajace, to sobie chyba daruje, bo nie będę miała kiedy tego wszystkiego kłaść.
narjia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-19, 10:34   #3479
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
Jak mogę zlikwidować białe plamki [blizny] po trądziku? Do tego nadają się również kremy z kwasami czy lepiej pójść na zabiegi złuszczania kwasami do dermatologa/kosmetyczki?

Dołączam zdjęcia blizn:http://www.wizaz.pl/forum/attachment.php?attachment id=3325069&d=1281604771
http://www.wizaz.pl/forum/attachment...0&d=1281604771
Pomoże ktoś?
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-19, 10:39   #3480
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
Pomoże ktoś?
A Ty jesteś pewna, że to po trądziku? Na ramionach???
To wygląda na zmiany grzybiczne - one się właśnie nie opalają i tak wyglądają. Świetnie działa na to mycie szamponem Nizoral.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-25 19:31:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:42.