Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie... - Strona 63 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-06-03, 17:45   #1861
endorfina123
Wtajemniczenie
 
Avatar endorfina123
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: somewhere in between
Wiadomości: 2 345
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

a jaki masz teraz kolor? bo jeśli dość jasny, to chyba poziom 5 lepszy, bo i tak trochę się zmyje...
__________________


endorfina123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-03, 18:00   #1862
amstafy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 160
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

no i owszem sprał się na miedziany z ciemnymi końcami
jednak chyba spróbuję jeszcze raz położyć 5.11 może tak jak piszą dziewczyny trzeba czasu żeby kolor się wychłodził
amstafy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-03, 18:03   #1863
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez amstafy Pokaż wiadomość
śliczny kolorek
tylko że 6.1 to chyba ciemny popielaty blond ?ja farbowałam wcześniej 6.1 ale niestety wymył się zbyt szybko na jasny i nierówny kolor, bo po dekoloryzacji niestety tak bywa
ale u ciebie kolor jest super, bo nie wpada w czerń , ale nie jest też zbyt jasny, jest idealnie brązowy
mnie kusi teraz położyć 6.22 z 3% to wyjdzie troszkę ciemniej niż na 6%, i do tego mixton zielony.kładła któraś z was ten 6.22 z Majirel?
ja kładłam 6.22 powiem Ci ze polecam zmieszać z poziomem 5 bo sam 6.22 jest dość jasny ostatnio właśnie robiłam mieszanka 6.22+5.11 i fajnie wyszło, z tym ze robiłam na niskim oksydancie (3%) i już mi się troche wymyło, ale i tak włosy nie są zrudziałe tak bardzo jak po innych farbowaniach
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.

Edytowane przez viki1988
Czas edycji: 2009-06-03 o 18:05
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-03, 18:42   #1864
Mini1991
Zakorzenienie
 
Avatar Mini1991
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 846
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

czekoladko wygladasz swietnie! kolor o jakim marze
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/kalinowskaiza/
Mini1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-03, 20:06   #1865
Czekolada83
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 276
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez Mini1991 Pokaż wiadomość
czekoladko wygladasz swietnie! kolor o jakim marze
podalam przepis, dzialaj
Czekolada83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-03, 20:54   #1866
Mini1991
Zakorzenienie
 
Avatar Mini1991
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 846
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

słonce naturalne masz clipy?? gdzie kupiłas?? podasz aukcje?
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/kalinowskaiza/
Mini1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-04, 14:04   #1867
Czekolada83
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 276
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez Mini1991 Pokaż wiadomość
słonce naturalne masz clipy?? gdzie kupiłas?? podasz aukcje?
nturalne
TheHairUwear nazywa sie uzytkownik, musisz poszukac.
Czekolada83 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-04, 18:23   #1868
amstafy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 160
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

viki czyli ten 6.22 jk zmieszam z poziomem 5 to powinien pokryć włosy skoro farbowałam 5.11?czy raczej zrobić lekką dekoloryzację?
nie chcę żeby odrosty były jaśniejsze a później w miarę długości kolor coraz ciemniejszy.nie masz może fotek w tym kolorku??
po jakim czasie ci się wymyły??bo ja też robiłam na 3% le strasznie się szybko zmyw kolor, z 6% mam obawy bo w hurtowni powiedziano mi że może 6% lekko rozjaśnić odrost , więc efekt będzie wiadomy,odrost jasny a reszta ciemna
już kombinuje na wszystkie sposoby tu bym chciała coś z poziomu 6 ale jak miałam poprzednio 6.1 i odrobinę 3.o to wyszły jasne odrosty i kolor był nierówny no i mega bordowy
teraz ten 5.11 też się fatalnie wymył a dopiero miesiąc minie
amstafy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-04, 19:22   #1869
shilla
Raczkowanie
 
Avatar shilla
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 406
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Wiem , ze Wy tu walczycie z rudosciami , ale wiem , ze znacie sie tu na farbach majirelel - a ja chcialabym miec cos takiego na głowie. wiecie moze ktory numerek da mi cos takiego na głowie? W tej chwili mam ciemny braz.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC09311.jpg (87,6 KB, 71 załadowań)

Edytowane przez shilla
Czas edycji: 2009-06-04 o 19:23
shilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-04, 20:44   #1870
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez amstafy Pokaż wiadomość
viki czyli ten 6.22 jk zmieszam z poziomem 5 to powinien pokryć włosy skoro farbowałam 5.11?czy raczej zrobić lekką dekoloryzację?
nie chcę żeby odrosty były jaśniejsze a później w miarę długości kolor coraz ciemniejszy.nie masz może fotek w tym kolorku??
po jakim czasie ci się wymyły??bo ja też robiłam na 3% le strasznie się szybko zmyw kolor, z 6% mam obawy bo w hurtowni powiedziano mi że może 6% lekko rozjaśnić odrost , więc efekt będzie wiadomy,odrost jasny a reszta ciemna
już kombinuje na wszystkie sposoby tu bym chciała coś z poziomu 6 ale jak miałam poprzednio 6.1 i odrobinę 3.o to wyszły jasne odrosty i kolor był nierówny no i mega bordowy
teraz ten 5.11 też się fatalnie wymył a dopiero miesiąc minie
jak mówisz że Ci się 5.11 wymył to wydaje mi sie ze miesznak 5+6 powinna Ci normalnie chwycić bo to tylko pół tonu różnicy jest wiec wydaje mi sie ze dekoloryzacja jest zbędna, ja teraz też tak bede robić - z tym ze ja robiłam tym 6.22+5.11 a teraz bedę robić tylko poziom 6, a i ogólnie to powiem Ci ze mi wychodzą lepiej Majirele na oksydancie 3% niż na 6%, no a pozatym szóstka już troche wysusza włosy a po 3 mam włosy niemalże nienaruszone
a moje zdjęcia w tym kolorku sa chyba z 2-3 strony temu
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-04, 22:20   #1871
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomości: 1 480
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Dziewczynki... A ten mixton do wychładzania to w końcu lepiej zielony czy niebieski?? Bo już dwa się w tym wątku przewinęły.......

I gdzie to kupić?? Taki najlepszy żeby był...
Shade_23 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-04, 22:27   #1872
AbeilleMaja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 40
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez amstafy Pokaż wiadomość
viki czyli ten 6.22 jk zmieszam z poziomem 5 to powinien pokryć włosy skoro farbowałam 5.11?czy raczej zrobić lekką dekoloryzację?
nie chcę żeby odrosty były jaśniejsze a później w miarę długości kolor coraz ciemniejszy.nie masz może fotek w tym kolorku??
po jakim czasie ci się wymyły??bo ja też robiłam na 3% le strasznie się szybko zmyw kolor, z 6% mam obawy bo w hurtowni powiedziano mi że może 6% lekko rozjaśnić odrost , więc efekt będzie wiadomy,odrost jasny a reszta ciemna
już kombinuje na wszystkie sposoby tu bym chciała coś z poziomu 6 ale jak miałam poprzednio 6.1 i odrobinę 3.o to wyszły jasne odrosty i kolor był nierówny no i mega bordowy
teraz ten 5.11 też się fatalnie wymył a dopiero miesiąc minie
A ja mam takie pytanie apropo 3% oksydantu.
Czy używałyście po koloryzacji szamponu lub maski zakwaszającej?? Czy po prostu spłukiwałyście farbę wodą tylko???
AbeilleMaja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-05, 19:28   #1873
amstafy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 160
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

ja zawsze po koloryzacji używam płukanki z soku z cytryny i octu to zakwasza i domyka łuski .

jutro będę w hurtowni i pokombinuję,zobaczymy co wyjdzie
amstafy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-05, 22:25   #1874
AbeilleMaja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 40
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Ja się pytam, bo tak piszecie, że 3% oksydant szybko się spłukuje, natomiast mi powiedziano w sklepie fryzjerskim, że to się powinno względnie dobrze trzymać, o ile się użyje kwaśnego szamponu/maski. I tak się zastanawiam, czy drżeć o te włosy czy nie
AbeilleMaja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-08, 09:50   #1875
Agatau88
Zakorzenienie
 
Avatar Agatau88
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 13 006
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Długo mnie nie było, nie uwierzycie ale juz mialam dosc swoich ciemnych wlosow i pasemek. Oto moja mala zmiana
2 zdjecia mniej naslonecznione, 1 na sloneczku
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCN2881.jpg (60,6 KB, 55 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN2882.jpg (61,9 KB, 37 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN2883.jpg (58,2 KB, 70 załadowań)
Agatau88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-08, 11:11   #1876
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

czytam ten wątek i tak nieśmiało pomyślałam że skoro tyle tu ekspertek doradzających odpowiednie kolory i mieszanki to poproszę i ja o pomoc.
Ostatnio chodziłam do fryzjera farbować włosy. Odkąd zrezygnowałam z blond balejażu na rzecz koloru bardzo zbliżonego do mojego naturalnego czyli zimnego popielatego brązu moje włosy wyglądają lepiej. Przez kilka miesięcy farbowałam je u fryzjera farbami Capillum (znacie?) Przed Wielkanocą fryzjerka nałożyła mi dość ciemny chłodny brąz który zaraz po farbowaniu wyszedł prawie jak czarny. Teraz nieco zjaśniał ale niestety też ocieplił się. Za 3 tygodnie jadę na urlop a moja fryzjerka nie ma wolnego miejsca. Wymyśliłam że włosy podetnę i odświeżę fryzurę u innego fryzjera zaś kolor nałożę sama. Nie chcę sięgać po farny typowo marketowe, może doradzicie mi jaka marka profesjonalna i jakie odcienie będa dobre? Co powinnam kupić i gdzie (allegro?). Zależy mi na zimnym, bardzo popielatym brązie.
Będę wdzięczna
Dołączam zdjęcie moich włosów zrobione dzisiaj. Tu wyszły minimalnie jaśniej i chłodniej niż w rzeczywistości są. Dodaję jeszcze zdjęcie sprzed 3 tygodni, są mniej więcej tak ciepłe jak na nim.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ag.jpg (35,0 KB, 100 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg b.jpg (68,4 KB, 91 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg aga.jpg (45,9 KB, 96 załadowań)
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć




Edytowane przez agabil1
Czas edycji: 2009-06-08 o 11:12
agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-08, 11:41   #1877
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomości: 1 480
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Och Aga... Chciałabym mieć taki "ciepły" kolorek jak Ty! Twoje włoski są śliczne i cudownie zimne się wydają

Co do farb... My tu szalejemy za L'Oreal Majirel więc pewnie każdy będzie Ci polecał właśnie te. Najlepiej było by iść do sklepu fryzjerskiego (albo salonu, który pracuje na L'Oreal'u) i zobaczyć paletę. Tam jest fajny podział na kolory, więc na pewno wybrałabyś coś z popielatych. Najlepsze były by popielate pogłębione czyli np. 7,11 albo 5,11 ale zależy jaki chcesz osiągnąć kolorek. 7 to blond ale 5 przynajmniej u mnie zawsze wychodzi czarna. Najbezpieczniejsza była by chyba 6 (ciemny blond) ale nie jest pogłębiona czyli 6,1 dokładnie. Wszystko z "1" po przecinku to już coś z popielem Tyle o Majirel. Innych farb nie znam.
Shade_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-08, 11:52   #1878
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez Shade_23 Pokaż wiadomość
Och Aga... Chciałabym mieć taki "ciepły" kolorek jak Ty! Twoje włoski są śliczne i cudownie zimne się wydają

Co do farb... My tu szalejemy za L'Oreal Majirel więc pewnie każdy będzie Ci polecał właśnie te. Najlepiej było by iść do sklepu fryzjerskiego (albo salonu, który pracuje na L'Oreal'u) i zobaczyć paletę. Tam jest fajny podział na kolory, więc na pewno wybrałabyś coś z popielatych. Najlepsze były by popielate pogłębione czyli np. 7,11 albo 5,11 ale zależy jaki chcesz osiągnąć kolorek. 7 to blond ale 5 przynajmniej u mnie zawsze wychodzi czarna. Najbezpieczniejsza była by chyba 6 (ciemny blond) ale nie jest pogłębiona czyli 6,1 dokładnie. Wszystko z "1" po przecinku to już coś z popielem Tyle o Majirel. Innych farb nie znam.
Shade, dziękuję za odpowiedź.
Nie ukrywam że właśnie myślę o Majirel tylko mam obawy-jeśli wezmę dość ciemny odcień znowu wyjdą prawie czarne a jak nieco jaśniejszy to może nie złapie.
I czy zrobić jednym odcieniem czy pomieszać? Zależy mi na bardzo zimnym kolorze, mam teraz (zwłaszcza na końcach) przebłyski rudawego kasztana..
Przeczytałam w wątku że
zloto (zolty) neutralizuje opal (fiolet)
miedz (pomarancz) neutralizuje popiel (niebieski)
czerwien (czerwony) neutralizuje metaliczny (zieleń)
To moze zmieszać popiel z metalicznym albo opalem?

Nie za bardzo mam jak przejśc się po sklepach fryzjerskich by obejrzeć palety , jestem na zwolnieniu.

edit-pstryknęłam jeszcze , tu bardziej widac ciepłe refleksy.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg a.jpg (42,0 KB, 59 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg b.jpg (39,1 KB, 49 załadowań)
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć




Edytowane przez agabil1
Czas edycji: 2009-06-08 o 12:03
agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-08, 12:03   #1879
Agatau88
Zakorzenienie
 
Avatar Agatau88
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 13 006
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Aga moje zdjecia sa a w tym watku pare stron wczesniej. Farbowalam 5,71 i 5,11 czyli chyba najzimniejsza kombinacja, metal i popiele, zalaczylam zdjecia od razu po farbowaniu, tego samego dnia, potem oczywiscie pojasnialy ale raczej nie ocieplily sie.
Agatau88 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-08, 12:06   #1880
Shade_23
Zadomowienie
 
Avatar Shade_23
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Tu i Tam :-)
Wiadomości: 1 480
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

No dokładnie, dokładnie! My tu przeważnie wszystkie mieszamy co się da z czym się da i kombinujemy jak przysłowiowy "koń pod górę" Haha!!
A więc łącz i się nie obawiaj.
Shade_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-08, 12:07   #1881
jenny87
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 806
GG do jenny87
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

a mam takie pytanie ,ile mniej wiecej ten majirel kosztuje?
jenny87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-08, 12:55   #1882
Mini1991
Zakorzenienie
 
Avatar Mini1991
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 846
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

na allego tak ok 26 zł
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/kalinowskaiza/
Mini1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-08, 12:56   #1883
jenny87
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 806
GG do jenny87
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez Mini1991 Pokaż wiadomość
na allego tak ok 26 zł
dzieki za odp
jenny87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-08, 13:43   #1884
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez Agatau88 Pokaż wiadomość
Aga moje zdjecia sa a w tym watku pare stron wczesniej. Farbowalam 5,71 i 5,11 czyli chyba najzimniejsza kombinacja, metal i popiele, zalaczylam zdjecia od razu po farbowaniu, tego samego dnia, potem oczywiscie pojasnialy ale raczej nie ocieplily sie.
widziałam zimny piękny brąz, tylko boję sie że wyjdzie prawie czarny
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-08, 15:26   #1885
Mini1991
Zakorzenienie
 
Avatar Mini1991
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 846
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Aga bo dostaniesz masz bardzo ładny kolorek..
powiem ci ze ja robiłam 5,71 + 512 i na początku czarny.. ale po 1 myciu ahh najpiekniejszy zimny braz!
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/kalinowskaiza/
Mini1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-08, 15:58   #1886
madziunia80
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 471
GG do madziunia80 Send a message via Skype™ to madziunia80
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
Shade, dziękuję za odpowiedź.
Nie ukrywam że właśnie myślę o Majirel tylko mam obawy-jeśli wezmę dość ciemny odcień znowu wyjdą prawie czarne a jak nieco jaśniejszy to może nie złapie.
I czy zrobić jednym odcieniem czy pomieszać? Zależy mi na bardzo zimnym kolorze, mam teraz (zwłaszcza na końcach) przebłyski rudawego kasztana..
Przeczytałam w wątku że
zloto (zolty) neutralizuje opal (fiolet)
miedz (pomarancz) neutralizuje popiel (niebieski)
czerwien (czerwony) neutralizuje metaliczny (zieleń)
To moze zmieszać popiel z metalicznym albo opalem?

Nie za bardzo mam jak przejśc się po sklepach fryzjerskich by obejrzeć palety , jestem na zwolnieniu.

edit-pstryknęłam jeszcze , tu bardziej widac ciepłe refleksy.
Aguś, ja bym nie brała żadnego metalika, bo jak tak patrzę na zdjęcia to u Ciebie raczej złociste przebłyski są, lekko może miedziane, czerwieni ni w ząb. Stawiałabym bardziej na opal z popielem, ale raczej z przewagą opalu. I jeśli nie chcesz zbyt ciemnego koloru to lepiej pozostań na poziomie 6, ewentualnie np. przy 6.22 możesz sięgnąć po drugi odcień z poziomu 5, ponieważ 6.22 jest dość jasny.
__________________
.Portfolio
Zapraszam też na FP: https://www.facebook.com/Magdalena.Greinert.MUA

Edytowane przez madziunia80
Czas edycji: 2009-06-08 o 16:01
madziunia80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-08, 21:37   #1887
megan79
Raczkowanie
 
Avatar megan79
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 43
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Dziewczyny poradzcie,bo im więcej czytam tym mniej wiem.Chciałabym wrócić do swojego naturlanego ciemnego blondu o odcieniu popielatym.Mam włosy grube,gęste za łopatki,lekko falowane.Kiedyś robiłam stale pasemka jasny blond na tych swoich.Po lecie miałam jednak jedną taflę złotego blondu,więc zdecydowałam się na pasemka jasne i ciemne.Okazało się,że te ciemne podkreśliły moją czarną oprawę oczu i wyglądałam korzystniej.Stwierdziłam, że na zimę zafunduję sobie taki ciemny kolor na całości.Nie wiem jakim kolorem robiła mi fryzjerka,ale wyszedł taki brąz o chłodnym odcieniu.Niestety wypłukiwał się do rudawego.Później farbowałam jasnym brązem i brązem muszkatułowym.W sumie też efekt był w miarę chłodny.Ostatnio pojawiły się farby Palette 10minut i zrobiłam kolor średni brąz popielaty.Wyszedł ładny,ale bardzo ciemny i o bordowej poświacie.Farbowałam nim jakieś półtorej miesiąca temu i wiadomo,ze się wypłukuje,oczywiście do rudawego brązu.Teraz mam już cm odrost swojego ciemnego popielatego blondu i o ton ciemniejsze brązowe włosy o rudawej poświacie.No i myślałam o tej farbie Marijel lub Elgon.Nie wiem jednak jaki mam wybrać kolor i jaki do tego oksydant.Czy jak wybiorę jakiś popielaty ciemny blond to w ogóle weźmie mi te brązowe włosy?Czy ciemny blond na brązie w ogóle go rozjaśni?Czy dwie tubki mi wystarczą?A może zanim pofarbuję popłukać je systematycznie w rumianku lub wodzie z sokiem z cytryny żeby kolor jak najbardziej się wymył?Nie wybiorę się na pewno do fryzjera,bo za moje włosy biorą fortunę.
megan79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-09, 06:44   #1888
Mini1991
Zakorzenienie
 
Avatar Mini1991
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 846
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

oksydant to 3 % jak na zimne brazy
a co do kolorów (majirel) musisz wybrac metalik z racji tej czerwonej poswiaty.. metaliki jednak sa najjasniejsze tylko na poziomie 5 czyli niby jasnego brazu ale normalnie to jest ciemniej jak boisz sie ze włosy beda za ciemne to zmieszaj z poziomem 6
proponuje np;
5,71 + 5,11
5,71 + 6,1
zobacz na palecie jak wygladaja ale pamietaj ze musi byc 7 i 1 z racji tego ze masz czerwone i rude refleksy
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/kalinowskaiza/
Mini1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-09, 11:57   #1889
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez Mini1991 Pokaż wiadomość
Aga bo dostaniesz masz bardzo ładny kolorek..
powiem ci ze ja robiłam 5,71 + 512 i na początku czarny.. ale po 1 myciu ahh najpiekniejszy zimny braz!
Mini bardzo podoba mi się ta mieszanka, tak samo mieszanka Agatau88 5,71 i 5,11 ale trochę za ciemne wychodzą. Chce właśnie uniknąć tego efektu. Wiem że powinno się sprać ale tego nie da się przewidzieć, niestety.
Cytat:
Napisane przez madziunia80 Pokaż wiadomość
Aguś, ja bym nie brała żadnego metalika, bo jak tak patrzę na zdjęcia to u Ciebie raczej złociste przebłyski są, lekko może miedziane, czerwieni ni w ząb. Stawiałabym bardziej na opal z popielem, ale raczej z przewagą opalu. I jeśli nie chcesz zbyt ciemnego koloru to lepiej pozostań na poziomie 6, ewentualnie np. przy 6.22 możesz sięgnąć po drugi odcień z poziomu 5, ponieważ 6.22 jest dość jasny.
Madziu, liczyłam że zajrzysz i coś napiszesz. Myślisz że mieszanka 5 i 6 pokryje moje włosy które są ciemne? Mieszanki dwóch 5 się boję że wyjdzie baaardzo ciemna.
Patrzę teraz na kłaki i widzę miedziano-czerwone przebłyski więc może jednak brać metalik? Końcówki są brązowe z wyraźną nutą miedziano-czerwonawą.
Jaki utleniacz? Chyba 6%?

Dodaję więcej zdjęć, może one coś pomogą.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg wł.jpg (59,7 KB, 135 załadowań)
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć




Edytowane przez agabil1
Czas edycji: 2009-06-09 o 12:16
agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-09, 11:59   #1890
megan79
Raczkowanie
 
Avatar megan79
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 43
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Dzięki za podpowiedź. Tylko rzeczywiście obawiam się,że wyjdą ciemne,a nie chcę za ciemnych,bo wtedy odrost mam jaśniejszy,a to brzydko wygląda.A powiedz mi czy jak bym zdecydowała się na sam odcień 6,1 czy w ogóle mi pokryje ten brąz?I czy wtedy też oksydant 3%.A może żeby rozjaśnić ten brąz wybrac kolorek 7.1?
megan79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:15.