kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-01, 13:31   #361
Porandojin_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 18
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Moja cera - mieszana. Nie lubię uczucia lepkości i tłustości na skórze. Błyskawicznie się zapycham. Teraz używam filtry, bo robię kurację kwasami. Anthelios krem po 2 razach odpadł, ale SVR 50 w takim lekkim cielistym kolorze było ok. Mam też Bioderma Photoderm Bronz 50/35. Ten ostatni używam dopiero parę dni, ale ma najbardziej lekką formułę. Nie wiem, czy zostanę przy tak wysokich filtrach na dłużej po kuracji.
Pielęgnacja - ocm + hydrolat geraniowy.
Na to używam kremik z filtrm i zostawiam na parę minut.
Matuję to pudrem perłowym, a następnie nakładam podkład mineralny w pudrze Lumiere Casmhere. Jestem zachwycona efektem, jaki udaje mi sie w ten sposób uzyskać - jak po retuszu komputerowym.
Na razie się sprawdza, ale po ok. 6h muszę to znów zmatowić.
Nie wiem, czy robię dobrze, ale do pudru i podkładu używam dużego pędzla do pudru - nie umiem sobie wyobrazić używania czegoś innego.

Edytowane przez Porandojin_
Czas edycji: 2012-02-01 o 13:52
Porandojin_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 23:26   #362
midusia86
Zakorzenienie
 
Avatar midusia86
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: kk
Wiadomości: 4 863
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Kochane;
Jako że jestem w tym wszystkim jeszcze mocno zielona, ogromnie proszę Was o pomoc.
Planuję poeksperymentować troszkę z kwasami i w związku z tym szukam dobrego, mocnego filtra, który będę mogła stosować pod minerały na twarzy. Znalazłam ostatnio jeden taki w Makro. Ma jedną ogroooomną zaletę, że wchłania się praktycznie do matu. I w związku z tym mam pytanie: Czy mika lub inny składnik mineralnych kosmetyków go nie zdestabilizują? I czy ma wystarczającą ochronę UVA?
Skład: Aqua, Octocrylene, C12-15 Alkyl Benzoate, Glycerin, Alcohol Denat., Butyl Methoxydibenzoylmethane, Bis- Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triziane, Methylne Bis- Benzotriazolyn Tetramethylbutylphenol, Triacontazyl PVP, Dicaprylyn Carbonate, Titanium Dioxide, Benzotriazolyl Dodecyl p- Cresol, Tocopheryl Acetate, Phenoxyethanol, Panthenol, Parfum, Decyl Glucoside, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Coco- Glucoside, Aminomethyl Propanol, Simethicone, Xanthan Gum, Disodium EDTA, Citral, Propylene Glycol, Benzyl Alcohol, Linaloon, Citronellol, Tocopherol

Z góry przepraszam za błedy, przepisywanie tych nazw to dla mnie czysta abstrakcja
__________________
You are so much stronger than you think

Edytowane przez midusia86
Czas edycji: 2012-02-03 o 23:28
midusia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 23:42   #363
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
Nie mogę sie przyzwyczaić że scięłaś włosy

Mogłabys w przyblizeniu podać cenę?
http://www.drugstore.com/neutrogena-...rch=neutrogena

gdyby ktos podjal sie organizacji zamowienia z drugstore...
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 04:40   #364
LadyMadalena
Wtajemniczenie
 
Avatar LadyMadalena
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 145
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
http://www.drugstore.com/neutrogena-...rch=neutrogena

gdyby ktos podjal sie organizacji zamowienia z drugstore...
Też byłabym chętna choć może e-bay lepszy?
__________________
Stosuję bardziej lub mniej pokracznie zasady CG od 22.07.10r

Moja fragrantica
LadyMadalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 16:29   #365
lukrecja222
Zakorzenienie
 
Avatar lukrecja222
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 4 492
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

dziewczyny, a czy ten filtr z Babydream SPF50 nadaje się pod minerały? Widziałam ostatnio też takie w sprayu z Babydream i zastanawiam się czy warto spróbować.
lukrecja222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 16:45   #366
Chimita
Raczkowanie
 
Avatar Chimita
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Z Brokilonu ;)
Wiadomości: 282
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Witam.
Przymierzam się do zakupu filtra pod minerałki właśnie. Zależy mi, żeby był stabilny w miarę "bez świństw".
Czy taki skład byłby ok?:

Active Ingredients: Octinoxate (7.5%) (Sunscreen), Octisalate (5.0%) (Sunscreen), Octocrylene (6.0%) (Sunscreen), Oxybenzone (5.0%) (Sunscreen), Zinc Oxide (3.5%) (Sunscreen)

Inactive Ingredients: Aloe Vera (Aloe Barbadensis) Leaf Juice, Ascorbic Acid (Vitamin C), Bentonite, Butylene Glycol, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Caprylyl Glycerol, Stearate, Methylisothiazolinone, Octyldodecanol, PEG 8 Dimethicone, Phenoxyethanol, Picea Excelsa (Spruce) Extract, Polyethylene, Polysorbate 80, Retinyl Acetate (Vitamin A), Silica, Sodium Borate, Sodium Cetearyl Sulfate, Sodium Polyacrylate, Sodium Propoxyhydroxypropyl Thiosulfate Silica, Titanium Dioxide, Tocopheryl Acetate (Vitamin E), Vaccinium Macrocarpon (Cranberry) Seed Oil, Water, Xanthan Gum


i znalazłam jeszcze takie dwa, ale mają avobenzone ( a to podobno "zły" parsol ):

1.Active Ingredients: Octinoxate (7.5%), Oxybenzone 6%, Homosalate (5%), Octisalate (5%), Avobenzone 3%

Inactive Ingredients: Lavandula Angustifolia (Lavender) Flower (Organic), Water (Purified), Dimethicone, Glyceryl Stearate SE, Isopropyl Palmitate, VP/Eicosene Copolymer, Cetearyl Alcohol, Aloe Vera (Aloe Barbadensis) Leaf Juice, Cetyl Phosphate, Steareth 21, Lavandula Angustifolia (Lavender), Chamomilla Recutita (Chamomile) Flower Extract, Ginkgo Biloba Leaf, Calendula (Calendula Officinalis), Steareth 2, Carbomer, Vegetable Glycerin, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Tocopherol (Natural Vitamin E) (Vitamin E), Phenoxyethanol, Benzyl Alcohol, Potassium Sorbate, Botanical Fragrance (Parfum)


2.Active Ingredients: Benzophenone 3 (5.0%) (Sunscreen), Ethylhexyl Methoxycinnamate (7.5%) (Sunscreen), Avobenzone (3.0%) (Sunscreen), Zinc Oxide (3.5%) (Sunscreen)

Inactive Ingredients: Aloe Vera (Aloe Barbadensis) Leaf Juice, Ascorbyl Palmitate (Vitamin C), Bentonite (CI 77004), Butylene Glycol, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Cetearyl Alcohol, Cetyl Dimethicone, Vaccinium Macrocarpon (Cranberry) Seed Oil, Glycerin, Glyceryl Stearate, Methylisothiazolinone, Octydodecanol, PEG 8 Dimethicone, Picea Excelsa (Spruce) Bud Extract


czy któryś z nic mógłby w jakikolwiek sposób "pogryźć się" z minerałami ?
Będę bardzo wdzięczna za podpowiedź

Edytowane przez Chimita
Czas edycji: 2012-02-09 o 16:52
Chimita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-17, 13:26   #367
fluxus9
A cobra on my left...
 
Avatar fluxus9
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 782
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Cytat:
Napisane przez Chimita Pokaż wiadomość
Witam.
Przymierzam się do zakupu filtra pod minerałki właśnie. Zależy mi, żeby był stabilny w miarę "bez świństw".
Czy taki skład byłby ok?:

Active Ingredients: Octinoxate (7.5%) (Sunscreen), Octisalate (5.0%) (Sunscreen), Octocrylene (6.0%) (Sunscreen), Oxybenzone (5.0%) (Sunscreen), Zinc Oxide (3.5%) (Sunscreen)

Inactive Ingredients: Aloe Vera (Aloe Barbadensis) Leaf Juice, Ascorbic Acid (Vitamin C), Bentonite, Butylene Glycol, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Caprylyl Glycerol, Stearate, Methylisothiazolinone, Octyldodecanol, PEG 8 Dimethicone, Phenoxyethanol, Picea Excelsa (Spruce) Extract, Polyethylene, Polysorbate 80, Retinyl Acetate (Vitamin A), Silica, Sodium Borate, Sodium Cetearyl Sulfate, Sodium Polyacrylate, Sodium Propoxyhydroxypropyl Thiosulfate Silica, Titanium Dioxide, Tocopheryl Acetate (Vitamin E), Vaccinium Macrocarpon (Cranberry) Seed Oil, Water, Xanthan Gum

i znalazłam jeszcze takie dwa, ale mają avobenzone ( a to podobno "zły" parsol ):

1.Active Ingredients: Octinoxate (7.5%), Oxybenzone 6%, Homosalate (5%), Octisalate (5%), Avobenzone 3%

Inactive Ingredients: Lavandula Angustifolia (Lavender) Flower (Organic), Water (Purified), Dimethicone, Glyceryl Stearate SE, Isopropyl Palmitate, VP/Eicosene Copolymer, Cetearyl Alcohol, Aloe Vera (Aloe Barbadensis) Leaf Juice, Cetyl Phosphate, Steareth 21, Lavandula Angustifolia (Lavender), Chamomilla Recutita (Chamomile) Flower Extract, Ginkgo Biloba Leaf, Calendula (Calendula Officinalis), Steareth 2, Carbomer, Vegetable Glycerin, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Tocopherol (Natural Vitamin E) (Vitamin E), Phenoxyethanol, Benzyl Alcohol, Potassium Sorbate, Botanical Fragrance (Parfum)

2.Active Ingredients: Benzophenone 3 (5.0%) (Sunscreen), Ethylhexyl Methoxycinnamate (7.5%) (Sunscreen), Avobenzone (3.0%) (Sunscreen), Zinc Oxide (3.5%) (Sunscreen)

Inactive Ingredients: Aloe Vera (Aloe Barbadensis) Leaf Juice, Ascorbyl Palmitate (Vitamin C), Bentonite (CI 77004), Butylene Glycol, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Cetearyl Alcohol, Cetyl Dimethicone, Vaccinium Macrocarpon (Cranberry) Seed Oil, Glycerin, Glyceryl Stearate, Methylisothiazolinone, Octydodecanol, PEG 8 Dimethicone, Picea Excelsa (Spruce) Bud Extract

czy któryś z nic mógłby w jakikolwiek sposób "pogryźć się" z minerałami ?
Będę bardzo wdzięczna za podpowiedź
a mogłabyś podać nazwy tych filtrów?
fluxus9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-17, 18:15   #368
Chimita
Raczkowanie
 
Avatar Chimita
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Z Brokilonu ;)
Wiadomości: 282
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Cytat:
Napisane przez fluxus9 Pokaż wiadomość
a mogłabyś podać nazwy tych filtrów?
Pierwszy to Solar Sense Clear Zinc Advanced Sun Protection for Baby - SPF 50, Green Tea & Aloe, drugi: Alba Botanica Hawaiian Natural Sunblock with Green Tea - SPF 45, trzeci: Solar Sense Clear Zinc For Face and Body - SPF 70.
Chimita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-17, 18:44   #369
popolka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: wroclove
Wiadomości: 3 523
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

a co myślicie o tym filtrze?


Składniki INCI: Titanium dioxyde, Aluminium hydroxide, Stearic acid, Caprylic / capric triglycerides, Polyglyceryl-2 dipolyhydroxystearate, Polyglyceryl-3 diisostearate, Zinc oxide, Ribes nigrum flower water*, Coco caprylate caprate, Cocos nucifera oil*, Alcohol*, Glycerin, Butyrospermum parkii*, Mauritia flexuosa fruit oil*, Helianthus annuus seed oil*, Sodium chloride, Tocopherol.
100 % składników pochodzenia naturalnego.
33,8 % wszystkich składników pochodzi z upraw biologicznych.
* Składniki pochodzą z rolnictwa biologicznego certyfikowane przez Ecocert SAS BP 47, 32600 L'Isle Jourdain..
Formuła zagwarantowana bez parabenów, sztucznych barwników, syntetycznych perfum i nanocząstek.

Edytowane przez popolka
Czas edycji: 2012-02-17 o 18:49
popolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-22, 19:32   #370
LadyMadalena
Wtajemniczenie
 
Avatar LadyMadalena
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 145
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Cytat:
Napisane przez popolka Pokaż wiadomość
a co myślicie o tym filtrze?


Składniki INCI: Titanium dioxyde, Aluminium hydroxide, Stearic acid, Caprylic / capric triglycerides, Polyglyceryl-2 dipolyhydroxystearate, Polyglyceryl-3 diisostearate, Zinc oxide, Ribes nigrum flower water*, Coco caprylate caprate, Cocos nucifera oil*, Alcohol*, Glycerin, Butyrospermum parkii*, Mauritia flexuosa fruit oil*, Helianthus annuus seed oil*, Sodium chloride, Tocopherol.
100 % składników pochodzenia naturalnego.
33,8 % wszystkich składników pochodzi z upraw biologicznych.
* Składniki pochodzą z rolnictwa biologicznego certyfikowane przez Ecocert SAS BP 47, 32600 L'Isle Jourdain..
Formuła zagwarantowana bez parabenów, sztucznych barwników, syntetycznych perfum i nanocząstek.
Niezbyt, ochrona znikoma bo tylko filtry mineralne są obecne w składzie. Do tego dużo emolientów. Ja bym nie zaryzykowała.

Btw mam filtrowy hit 2012 roku. Zainwestowałam w Synchroline aknicare spf 30 z ppd 20(?) i powiem, że jest rewelacyjny. Wchłania się do matu, nie klei, oszczędza mój primer dzięki temu lirenka się nie umywa.
__________________
Stosuję bardziej lub mniej pokracznie zasady CG od 22.07.10r

Moja fragrantica
LadyMadalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-02, 16:04   #371
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Cytat:
Napisane przez lukrecja222 Pokaż wiadomość
dziewczyny, a czy ten filtr z Babydream SPF50 nadaje się pod minerały? Widziałam ostatnio też takie w sprayu z Babydream i zastanawiam się czy warto spróbować.
Podczepiam sie pod to pytanie, krem świetny i stosowany przeze mnie od dawna.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-02, 16:50   #372
Chimita
Raczkowanie
 
Avatar Chimita
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Z Brokilonu ;)
Wiadomości: 282
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Cytat:
Napisane przez LadyMadalena Pokaż wiadomość
Btw mam filtrowy hit 2012 roku. Zainwestowałam w Synchroline aknicare spf 30 z ppd 20(?) i powiem, że jest rewelacyjny. Wchłania się do matu, nie klei, oszczędza mój primer dzięki temu lirenka się nie umywa.
I jak się sprawdza ?
Chimita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-02, 17:54   #373
LadyMadalena
Wtajemniczenie
 
Avatar LadyMadalena
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 145
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Doskonale. Jestem zachwycona bo nie ma z nim żadnego problemu typowego dla filtrów. Jest jak lekki krem nawilżający.
__________________
Stosuję bardziej lub mniej pokracznie zasady CG od 22.07.10r

Moja fragrantica
LadyMadalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-02, 18:05   #374
Chimita
Raczkowanie
 
Avatar Chimita
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Z Brokilonu ;)
Wiadomości: 282
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Cytat:
Napisane przez LadyMadalena Pokaż wiadomość
Doskonale. Jestem zachwycona bo nie ma z nim żadnego problemu typowego dla filtrów. Jest jak lekki krem nawilżający.
dziękuję za informację, w takim razie koniecznie muszę wypróbować
Chimita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-02, 19:03   #375
lukrecja222
Zakorzenienie
 
Avatar lukrecja222
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 4 492
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość
Podczepiam sie pod to pytanie, krem świetny i stosowany przeze mnie od dawna.
a czy on jest stabilny?
lukrecja222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-03, 12:13   #376
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

O, to milusio. O ile będzie dostępny na Allegro to się zaopatrzę .
__________________
Młodość to...
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 07:53   #377
popolka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: wroclove
Wiadomości: 3 523
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Cytat:
Napisane przez LadyMadalena Pokaż wiadomość
Niezbyt, ochrona znikoma bo tylko filtry mineralne są obecne w składzie. Do tego dużo emolientów. Ja bym nie zaryzykowała.

Btw mam filtrowy hit 2012 roku. Zainwestowałam w Synchroline aknicare spf 30 z ppd 20(?) i powiem, że jest rewelacyjny. Wchłania się do matu, nie klei, oszczędza mój primer dzięki temu lirenka się nie umywa.
dziękuje za odpowiedz
w takim razie spróbuje ten co polecasz tylko mam pytanie jesli to jest krem przeciw tradzikowy, ja co prawda jestem teraz w trakcie kuracji Triacnealem, ale mam cere mieszaną czy nie zrobi mi jakiegos bubu jak ma w składzie denat
popolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 08:08   #378
LadyMadalena
Wtajemniczenie
 
Avatar LadyMadalena
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 145
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Cytat:
Napisane przez popolka Pokaż wiadomość
dziękuje za odpowiedz
w takim razie spróbuje ten co polecasz tylko mam pytanie jesli to jest krem przeciw tradzikowy, ja co prawda jestem teraz w trakcie kuracji Triacnealem, ale mam cere mieszaną czy nie zrobi mi jakiegos bubu jak ma w składzie denat
Nie powinien. Nie wygląda jakby było go dużo. Zdecydowanie właśnie polecam ten filtr do tłustych cer. Kwestia osobnicza do przetestowania na sobie czy nie będzie zapychał ale to z każdym produktem tak jest. Triacneal to delikatny kremik moim zdaniem
__________________
Stosuję bardziej lub mniej pokracznie zasady CG od 22.07.10r

Moja fragrantica
LadyMadalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-15, 21:26   #379
emilia129
Raczkowanie
 
Avatar emilia129
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 111
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

dziewczyny ja już zgłupiałam;/ mam zamiar kupić krem z filtrem LRP Anthelios XL spray. Czy mogę używać pudru z dodatkiem miki czy talku bo filtr jest fotostabilny?
emilia129 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-09, 19:47   #380
ZofianaZofia
Przyczajenie
 
Avatar ZofianaZofia
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 13
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Pod makijaz mineralny uzywam od niedawna kremow Ziaja Sopot Sun (filtr 25 lub 30) i jak na razie dosc dobrze sprawdzaja sie na upaly i na mojej przetluszczajacej sie cerze.

Czy rowniez macie tacie same odczucia?
Czy moze uwazacie, ze jednak powinnam poszukac czegos innego?
ZofianaZofia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-10, 06:17   #381
Alassiel_
Raczkowanie
 
Avatar Alassiel_
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 79
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Witam
Czekam właśnie na zamówione niedawno kosmetyki mineralne i zastanawiam się jakiego kremu pod nie używać.

Mam na stanie łazienkowym krem o składzie:

Aqua, Octocrylene, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Hydrogenated Polydecene, C12-15 Alkyl Benzoate, Cyclopentasiloxane (and) Glyceryl Stearate, Stearyl Alcohol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Titanum Dioxide (and) Hydroxystearic Acid, Glycerin, Bis-Ethylhexyphenol Methoxyphenyl Triazine, Polyacrylamide (and) C13-14 Isoparafin (and) Laureth-7, Propylene Glycol, Aesculus Hippocastanum (Horse Chestnut) Seed Extract, Equisetum Arvense Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Salvia Officinalis (Sage) Leaf Extract, Tussilago Farfara (Coltsfoot) Leaf Extract, Melissa Officinalis Leaf Extract, Urtica Dioica (Nettle) Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Hydroxy Dimethoxybenzyl Malonate, Stearic Acid, Allantoin, Benzyl Alcohol (and) Methylochloroisothiazolin one (and) Methylisothiazolinone.
Alassiel_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-10, 09:32   #382
carusa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 36
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

ja polecam filtr Lirene 50+, szybko się wchlania a mineralki nie rolują się ani nie wałkują
carusa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-01, 12:00   #383
smutna_dziewczyna
Zadomowienie
 
Avatar smutna_dziewczyna
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Kraina szczęścia :)
Wiadomości: 1 247
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

A do cery suchej jaki polecacie filtr pod minerałki Lily Lolo ?
Co myślicie o tym :
klik Używał ktoś?
__________________
01.06.2011 - dbam o włoski.


smutna_dziewczyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-01, 18:21   #384
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Cytat:
Napisane przez smutna_dziewczyna Pokaż wiadomość
A do cery suchej jaki polecacie filtr pod minerałki Lily Lolo ?
Co myślicie o tym :
klik Używał ktoś?
Zawiera Butyl Methoxydibenzoylmethane. Bardzo możliwe że minerały zdestabilizują filtr. Radzę szukać filtrów bez tego składnika

Edytowane przez Sabriel_
Czas edycji: 2013-02-01 o 18:23
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-01, 18:40   #385
smutna_dziewczyna
Zadomowienie
 
Avatar smutna_dziewczyna
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Kraina szczęścia :)
Wiadomości: 1 247
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Więc czym powinnam kierować się przy wyborze fltra?
Na pierwszej stronie jest napisane :

Cytat:
Napisane przez Ella77 Pokaż wiadomość
O stabilnych filtrach dużo jest TU zwłaszcza na pierwszej stronie.

W skrócie: jeśli kosmetyk zawiera chociaż jeden stabilny filtr to już jest godny uwagi i uważany za stabilny czyli taki na który można używać każdą kolorówkę (z talkiem miką itd), im więcej w składzie filtrów stabilnych tym lepiej
A krem z filtrem , do którego podałam link zawiera stabilny filtr, więc myślałam, że się nadawałby, ale jak nie to już nie wiem na co mam patrzeć w składzie.
__________________
01.06.2011 - dbam o włoski.



Edytowane przez smutna_dziewczyna
Czas edycji: 2013-02-01 o 18:49
smutna_dziewczyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-01, 19:03   #386
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Właśnie szukać filtra bez tego składnika (ma on jeszcze wiele innych nazw m.in Avobenzone, Parsol 1789, Eusolex 9020, Escalol 517). Kopiuję tutaj listę (z laboratoriuurody.pl) fotostabilnych filtrów bez tego składnika

SORAYA linia do opalania

LIRENE Sensitive - Mineralna emulsja do opalania SPF 30 (nowosc 2010)

SYNCHROLINE - Sunwards extreme SPF 50+ oraz Aknicare Sun cream SPF 30 (apteki, bardziej internetowe)

LIERAC Bronzage Securite krem SPF50, krem SPF 30, mleczko SPF 30 (apteka - drogi)

KLORANE Bebe (stan na rok 2009, byc moze sklad ulegl zmianie jak w przypadku Avene)

A-DERMA Dermo-pediatrie - krem z bardzo wysoką ochroną przeciwsłoneczną dla dzieci SPF 50+ (wyglada na to ze zastapil Spray solaire SPF 40)

PANTHEDERM Solar - krem do opalania SPF 50+ (vel kit )

APTONIA, produkowane dla i dostepne w sieci sklepow Decathlon

IKEA Lotion ochronny SPF 30

IVR Swiss+ Made - Krem ultra ochronny do twarzy SPF 50 w saszetkach (dostepny np w sieci SuperPharm)

THALGO Soin Solaire - Bio-Protective Sunscreen Cream [Créme-Ecran Bio-Protectrice] Bio-Ochronny Krem z Filtrem SPF 50+ oraz Rejuvenating Sun Cream krem odmladzajacy SPF 30 (salony kosmetyczne, drogie)

MUSTELA Bebe, Dla skory delikatnej i wrazliwej - krem ochronny oraz spray ochronny SPF 50+, sklady na stronie (apteki)

DUCRAY Melascreen SPF 50+ (apteki)

RILASTIL Sun System spray SPF 50+; spray SPF 30; mleczko Baby SPF 50+

DERMIKA Hypoalergica - krem ochronny SPF 30

BIELENDA Bikini Bioeco - Mleczko do opalania SPF 30, Mleczko do opalania dla dzieci i niemowląt SPF 30 (Tinosorb M)

NUXE Écran Prodigieux SPF 30

SVR Rubialine SPF 50 krem do skóry wrażliwej skłonnej do zaczerwień 50 ml

SVR Lysalpha SPF 50 Krem do skóry tłustej i trądzikowej 50 ml (nowosc 2011)

SVR Special Enfants SPF 50+ mleczko dla dzieci 100ml (nowosc 2011)


Na pewno znajdzie się jeszcze jakieś inne filtry. Musisz szukać. Możliwe że w tym wątku dziewczyny znalazły coś jeszcze

---------- Dopisano o 20:03 ---------- Poprzedni post napisano o 19:50 ----------

Cytat:
Napisane przez smutna_dziewczyna Pokaż wiadomość
A do cery suchej jaki polecacie filtr pod minerałki Lily Lolo ?
Co myślicie o tym :
klik Używał ktoś?
Cytat:
Napisane przez smutna_dziewczyna Pokaż wiadomość
Więc czym powinnam kierować się przy wyborze fltra?
Na pierwszej stronie jest napisane :



A krem z filtrem , do którego podałam link zawiera stabilny filtr, więc myślałam, że się nadawałby, ale jak nie to już nie wiem na co mam patrzeć w składzie.
A no to jesli został zweryfikowane przez specjalistki to jest ok Ja po prostu przy minerałkach wole używać filtrów bez Parasola
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-02, 09:11   #387
smutna_dziewczyna
Zadomowienie
 
Avatar smutna_dziewczyna
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Kraina szczęścia :)
Wiadomości: 1 247
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

A Ty jakiego kremu z filtrem używasz i jaką masz cerę?
__________________
01.06.2011 - dbam o włoski.


smutna_dziewczyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-02, 12:22   #388
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Póki co dokańczam La Roche Posay, ale mam zamiar kupić Lirene mineralne (czy jakoś tak). Cerę mam raczej normalną w kierunku mieszanej (nie błyszcze się, ale walczę z krostami).
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-12, 09:31   #389
Gwen_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 140
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
http://www.drugstore.com/neutrogena-...rch=neutrogena

gdyby ktos podjal sie organizacji zamowienia z drugstore...

Ja też bym się pisała! Potrzebuję setki od neutrogeny.
Gwen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-12, 10:51   #390
Anbar
Raczkowanie
 
Avatar Anbar
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Zielona Wyspa
Wiadomości: 80
Dot.: kremy z filtrem, które kochają mineralny makijaż

Cytat:
Napisane przez Gwen_ Pokaż wiadomość
Ja też bym się pisała! Potrzebuję setki od neutrogeny.
ja zamawialam sobie Neutrogene z tej strony

http://www.americaanywhere.co.uk/brands/Neutrogena.html

moze komus sie przyda... wysylaja wszedzie i niedrogo, szkoda tylko, ze oferta taka jakas uboga..
Anbar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-20 07:32:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:49.