tr±dzik-b³oto z morza martwego - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesuj± siê dermatologi± lub maj± problemy ze skór±. Masz tr±dzik lub atopowe zapalenie skóry? Do³±cz do nas, pomó¿ sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2013-06-11, 22:03   #1
lusi_112
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomo¶ci: 1

tr±dzik-b³oto z morza martwego


Witam
mam 18 lat zawsze mia³am idealn± cerê ale od tamtym wakacji pojawi³ sie u mnie tr±dzik wstydzi³am sie wychodziæ z domu robi³am wszystko ¿eby ludzie na mnie nie patrzyli, unika³am nawet przyjació³ wiem do chore ale po prostu mia³am srtaszne kompleksy. tr±dzik obj±³ mi tzw strefe T jezdzi³am do dermatologa od lutego wszystko ustopi³o zosta³y tylko czerwone zabarwienia wiec stosowa³am olejek arganowy pani w kosmetycznym mi poleci³a. i teraz problem znowu powróci³ co prawda nie tak mocno ale czo³o jest w ma³ych ropnych pryszczach, policzki juz pomijam bo jeszcze moge je jako¶ zakryæ.
Przegl±daj±c stronê bingospa natknê³am siê na b³oto z morza martwego nie wahaj±c sie postanowi³am zamówiæ i wypróbowaæ. Czyta³am w internecie ¿e skóra piecze troche sie tego ba³am ale jestem w³a¶nie po 1 aplikacji i u siebie nic takiego nie zauwa¿y³am skóra jest bardzo wyg³adzona i mi³a w dotyku, ale mam pytanie czy po tej maseczce z b³ota mogê stosowaæ dodatkowo krem do skóry tr±dzikowej dok³adnie z bielendy ogórek i limonka który redukuje równie¿ zaczerwienienia czy po prostu stosowaæ tylko ta maseczkê do zakoñczenia kuracji ?
je¶li macie kosmetyki naturalne godne polecenia na tr±dzik to by³abym wdziêczna za informacjê
lusi_112 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-06-11, 23:55   #2
GossipBoy
Raczkowanie
 
Avatar GossipBoy
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomo¶ci: 52
Dot.: tr±dzik-b³oto z morza martwego

Cytat:
Napisane przez lusi_112 Poka¿ wiadomo¶æ
Witam
mam 18 lat zawsze mia³am idealn± cerê ale od tamtym wakacji pojawi³ sie u mnie tr±dzik wstydzi³am sie wychodziæ z domu robi³am wszystko ¿eby ludzie na mnie nie patrzyli, unika³am nawet przyjació³ wiem do chore ale po prostu mia³am srtaszne kompleksy. tr±dzik obj±³ mi tzw strefe T jezdzi³am do dermatologa od lutego wszystko ustopi³o zosta³y tylko czerwone zabarwienia wiec stosowa³am olejek arganowy pani w kosmetycznym mi poleci³a. i teraz problem znowu powróci³ co prawda nie tak mocno ale czo³o jest w ma³ych ropnych pryszczach, policzki juz pomijam bo jeszcze moge je jako¶ zakryæ.
Przegl±daj±c stronê bingospa natknê³am siê na b³oto z morza martwego nie wahaj±c sie postanowi³am zamówiæ i wypróbowaæ. Czyta³am w internecie ¿e skóra piecze troche sie tego ba³am ale jestem w³a¶nie po 1 aplikacji i u siebie nic takiego nie zauwa¿y³am skóra jest bardzo wyg³adzona i mi³a w dotyku, ale mam pytanie czy po tej maseczce z b³ota mogê stosowaæ dodatkowo krem do skóry tr±dzikowej dok³adnie z bielendy ogórek i limonka który redukuje równie¿ zaczerwienienia czy po prostu stosowaæ tylko ta maseczkê do zakoñczenia kuracji ?
je¶li macie kosmetyki naturalne godne polecenia na tr±dzik to by³abym wdziêczna za informacjê
B³otko jak najbardziej pomocne, ale tr±dziku nie zlikwiduje. Co do kremu, to ten bym odstawi³, wystarczy zerkn±æ na sk³ad, i na drugim miejscu Aluminium, co dla mnie przekre¶la ka¿dy kosmetyk. Krem po maseczce trzeba jaki¶ stosowaæ Je¶li idzie o kosmetyki, to mnie ostatnio urzek³ ¯el micelarny do mycia twarzy z biedronki :P Równie¿ cud mo¿e zdzia³aæ zamienienie wody z kranu na przegotowan±/przeflitrowan±/mineraln±. Staraj siê nawil¿aæ skórê, a nie ci±gle odt³uszczaæ, bo osi±gniesz tym efekt odwrotny od zamierzonego Wrócê jeszcze do kremu Warto siêgn±æ po ¿urawinowy lub arbuzowy z Apisa. Naturalne, nie zapychaj±, nawil¿aj±. Ogólnie Apis ma wiele fajnych kosmetyków, warto rozejrzeæ siê po ich sklepie
GossipBoy jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-06-12, 21:27   #3
Figula94
Zadomowienie
 
Avatar Figula94
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomo¶ci: 1 146
Dot.: tr±dzik-b³oto z morza martwego

Cytat:
Napisane przez GossipBoy Poka¿ wiadomo¶æ
B³otko jak najbardziej pomocne, ale tr±dziku nie zlikwiduje. Co do kremu, to ten bym odstawi³, wystarczy zerkn±æ na sk³ad, i na drugim miejscu Aluminium, co dla mnie przekre¶la ka¿dy kosmetyk. Krem po maseczce trzeba jaki¶ stosowaæ Je¶li idzie o kosmetyki, to mnie ostatnio urzek³ ¯el micelarny do mycia twarzy z biedronki :P Równie¿ cud mo¿e zdzia³aæ zamienienie wody z kranu na przegotowan±/przeflitrowan±/mineraln±. Staraj siê nawil¿aæ skórê, a nie ci±gle odt³uszczaæ, bo osi±gniesz tym efekt odwrotny od zamierzonego Wrócê jeszcze do kremu Warto siêgn±æ po ¿urawinowy lub arbuzowy z Apisa. Naturalne, nie zapychaj±, nawil¿aj±. Ogólnie Apis ma wiele fajnych kosmetyków, warto rozejrzeæ siê po ich sklepie
Rady dobre, zgodzê siê. Ale je¶li chodzi o krem z Bielendy to nie zaszkodzi, ale te¿ ma³o co zdzia³a, wiêc warto go zamieniæ. Te kremiki, które poleci³a¶, to mo¿e sama bym wypróbowa³a, bo nigdy o nich nie s³ysza³am, a ostatnio mam problem ze znalezieniem sobie kremu, odk±d nigdzie nie mogê dostaæ mojego kremu z Eveline. Ja b³oto stosowa³am i mo¿liwe, ¿e pomaga, ale ja nie zauwa¿y³am wiêkszych efektów, ale ró¿nie to jest, wielu osobom pomagaj± glinki, a mi przeciwnie - szkodz±.
A tak to z czystym sumieniem mogê poleciæ olejek neem, chocia¿ tylko na noc i trzeba go dok³adnie zmywaæ, bo ¶mierdzi okropnie. Nie stosowa³am olejku tamanu, ale z tego co wiem to on te¿ dziwnie pachnie i ma podobne w³a¶ciwo¶ci. Poza tym woda termalna i hydrolaty to co¶ wspania³ego po prostu.
Figula94 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-06-13, 06:40   #4
GossipBoy
Raczkowanie
 
Avatar GossipBoy
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomo¶ci: 52
Dot.: tr±dzik-b³oto z morza martwego

Cytat:
Napisane przez Figula94 Poka¿ wiadomo¶æ
Rady dobre, zgodzê siê. Ale je¶li chodzi o krem z Bielendy to nie zaszkodzi, ale te¿ ma³o co zdzia³a, wiêc warto go zamieniæ. Te kremiki, które poleci³a¶, to mo¿e sama bym wypróbowa³a, bo nigdy o nich nie s³ysza³am, a ostatnio mam problem ze znalezieniem sobie kremu, odk±d nigdzie nie mogê dostaæ mojego kremu z Eveline. Ja b³oto stosowa³am i mo¿liwe, ¿e pomaga, ale ja nie zauwa¿y³am wiêkszych efektów, ale ró¿nie to jest, wielu osobom pomagaj± glinki, a mi przeciwnie - szkodz±.
A tak to z czystym sumieniem mogê poleciæ olejek neem, chocia¿ tylko na noc i trzeba go dok³adnie zmywaæ, bo ¶mierdzi okropnie. Nie stosowa³am olejku tamanu, ale z tego co wiem to on te¿ dziwnie pachnie i ma podobne w³a¶ciwo¶ci. Poza tym woda termalna i hydrolaty to co¶ wspania³ego po prostu.
Ja nie ufam aluminium i tyle Ogólnie mam zawalenie kremów, i to tych w wiekszej objêto¶ci :P Skórê mam nawil¿on± jak nigdy :P I jeszcze poleci³bym(a nie poleci³abym, bo kobiet± nie planujê zostaæ ) "obczaiæ" mazid³a, zrobsobiekrem, kolorowke Maj± tam sporo gotowych zestawów, ewentualnie mo¿na skomponowaæ krem wg w³asnego uznania(moja kolekcja kremików w³asnie jest domowej roboty ) Doda³bym jeszcze toniki z kwasami, które mog± byæ te¿ w pielêgnacji prze³omowe :P
GossipBoy jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-06-14, 18:06   #5
Figula94
Zadomowienie
 
Avatar Figula94
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomo¶ci: 1 146
Dot.: tr±dzik-b³oto z morza martwego

Cytat:
Napisane przez GossipBoy Poka¿ wiadomo¶æ
Ja nie ufam aluminium i tyle Ogólnie mam zawalenie kremów, i to tych w wiekszej objêto¶ci :P Skórê mam nawil¿on± jak nigdy :P I jeszcze poleci³bym(a nie poleci³abym, bo kobiet± nie planujê zostaæ ) "obczaiæ" mazid³a, zrobsobiekrem, kolorowke Maj± tam sporo gotowych zestawów, ewentualnie mo¿na skomponowaæ krem wg w³asnego uznania(moja kolekcja kremików w³asnie jest domowej roboty ) Doda³bym jeszcze toniki z kwasami, które mog± byæ te¿ w pielêgnacji prze³omowe :P
Wybacz, tak z przyzwyczajenia sobie pomy¶la³am, ¿e jeste¶ kobitk±...

Ja nigdy nie zauwa¿y³am wp³ywu aluminium na mnie, ale nie wiem w sumie. A na tych stronach ju¿ by³am, ale z tych, które wymieni³e¶ to jedynie na mazid³ach kupowa³am, oprócz tego helfy ma przyjemne kosmetyki i z BU korzysta³am, tak¿e mogê poleciæ te trzy sklepy.

Je¶li kiedy¶ bêdê chcia³a zrobiæ w³asny krem to siê do Ciebie zg³oszê, je¶li bêdzie mi pomoc potrzebna... Ja jak na razie to retinol na mazid³ach planujê kupiæ.
Figula94 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-06-15, 09:56   #6
GossipBoy
Raczkowanie
 
Avatar GossipBoy
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomo¶ci: 52
Dot.: tr±dzik-b³oto z morza martwego

Cytat:
Napisane przez Figula94 Poka¿ wiadomo¶æ
Wybacz, tak z przyzwyczajenia sobie pomy¶la³am, ¿e jeste¶ kobitk±...

Ja nigdy nie zauwa¿y³am wp³ywu aluminium na mnie, ale nie wiem w sumie. A na tych stronach ju¿ by³am, ale z tych, które wymieni³e¶ to jedynie na mazid³ach kupowa³am, oprócz tego helfy ma przyjemne kosmetyki i z BU korzysta³am, tak¿e mogê poleciæ te trzy sklepy.

Je¶li kiedy¶ bêdê chcia³a zrobiæ w³asny krem to siê do Ciebie zg³oszê, je¶li bêdzie mi pomoc potrzebna... Ja jak na razie to retinol na mazid³ach planujê kupiæ.
Ja obecnie zrobi³em tonik z kwasem migda³owym w stê¿eniu ok. 10% i zobaczymy co to bêdzie Co do retinolu siê nie wypowiem, bo nie u¿ywa³em, ale (jak zapewne wiesz ) opinie ma pozytywne
GossipBoy jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-06-15, 14:51   #7
Gucia222
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Wyszków
Wiadomo¶ci: 10
Dot.: tr±dzik-b³oto z morza martwego

Ja kupi³am wczoraj t± maseczkê z b³ota i szczerze mówi±c, te¿ nie odczuwa³am jakiego¶ szczególnego pieczenia na twarzy. Wydaje mi siê, ¿e mo¿esz u¿yæ tego kremu, ja u¿y³am z ziaji i by³o wszystko dobrze, skóra siê ³adnie nawil¿y³a i by³a g³adziutka Mo¿esz u¿yæ zamiast kremu oliwy z oliwek, itp.
Oprócz tego, przyjemnie jest mieæ t± maseczkê na twarzy, czuje siê, jakby co¶ wchodzi³o do tej skóry, no dos³ownie
A oprócz tego, chcê j± u¿yæ na klatkê piersiow± i ramiona, gdzie te¿ mam wysyp. Dobry pomys³??
Gucia222 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2013-07-25, 13:11   #8
dermat_paw
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomo¶ci: 3
Dot.: tr±dzik-b³oto z morza martwego

Maska z b³ota wywodz±cego siê z Morza Martwego jak najbardziej zalecana jest do tego typu kuracji, w przypad³o¶ciach z tr±dzikiem - wspomagaj±co.

Ze swojej strony, na przyk³adzie analizy i badañ sk³adu ogólnodostêpnych kosmetyków zawieraj±cych minera³y z Morza Martwego mogê poleciæ seriê Mineral Beauty System z olejkiem arganowym. Argan jest idealnym sk³adnikiem walcz±cycym z takimi zmianami skórnymi jak tr±dzik. Kremy idealnie nawil¿± wra¿liw± od innych leków skórê, a ¿el do twarzy oczy¶ci i za³agodzi podra¿nienia.
dermat_paw jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-03-13, 19:05   #9
Jolkatoja
Przyczajenie
 
Avatar Jolkatoja
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomo¶ci: 4
Dot.: tr±dzik-b³oto z morza martwego

Stosujê b³oto z morza martwego raz w tygodniu na twarz, szyjê i dekolt. Czêstsze zabiegi nie s± wskazane bo zbytnio podra¿niaj± skórê. Polecam dla osób z problemami skórnymi.
Jolkatoja jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-10-16, 19:55   #10
Silver1147
zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomo¶ci: 2
Lightbulb Dot.: tr±dzik-b³oto z morza martwego

,,Czyta³am w internecie ¿e skóra piecze troche sie tego ba³am ale jestem w³a¶nie po 1 aplikacji i u siebie nic takiego nie zauwa¿y³am skóra jest bardzo wyg³adzona i mi³a w dotyku, ale mam pytanie czy po tej maseczce z b³ota mogê stosowaæ dodatkowo krem tr±dzikowej dok³adnie z bielendy ogórek i limonka który redukuje równie¿ zaczerwienienia czy po prostu stosowaæ tylko ta maseczkê do zakoñczenia kuracji ? "

ja tam mam glinkê z jonami srebra,ale ¿adnych innych kosmetyków nie u¿ywaj w ¿adnym wypadku!
ka¿dy inny kosmetyk neutralizuje dzia³anie b³otka/glinki.

---------- Dopisano o 19:55 ---------- Poprzedni post napisano o 19:48 ----------

,,
B³otko jak najbardziej pomocne, ale tr±dziku nie zlikwiduje. "

b³otko oczyszcza i odblokowuje pory .ja sam go u¿ywam,ale nigdy nie chce mi siê gotowaæ wody i potem jeszcze czekaæ a¿ przestygnie

Edytowane przez Silver1147
Czas edycji: 2015-10-16 o 19:56
Silver1147 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-10-17, 20:00   #11
turu
Raczkowanie
 
Avatar turu
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomo¶ci: 44
Dot.: tr±dzik-b³oto z morza martwego

B³oto jest bardzo dobre, kiedy¶ robi³am dwa razy w tygodniu takie maseczki przy tr±dziku i bardzo mi pomaga³o
turu jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2016-10-04, 17:03   #12
paulin
Raczkowanie
 
Avatar paulin
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomo¶ci: 138
Dot.: tr±dzik-b³oto z morza martwego

Ja maski z b³ota nie próbowa³am, ale chyba spróbujê, bo s³ysza³am pozytywne opinie. Od jakiego¶ czasu stosuje myd³o z b³ota z Morza Martwego, mam mniejsze problemy skórne. Zastanawiam siê te¿ nad peelingiem z soli z Morza, bo podobno te¿ dzia³a
paulin jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Dermatologia


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2016-10-04 18:03:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:56.