Chow chow - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-12-03, 13:06   #451
daget
Zakorzenienie
 
Avatar daget
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wałbrzych/Pruszków/Legionowo
Wiadomości: 4 411
GG do daget
Dot.: Chow chow

Cytat:
Napisane przez jodiczka Pokaż wiadomość
No tak zima na całego i moja sunia ma radoche, czyste szaleństwo na śniegu, jak tylko widzi zaspę od razu w niej nurkuje! lub goni padające śnieżynki. Czy wasze pieski też tak reagują na śnieg?
Oooo moja w zime to by zamieszkala na dworze, zadna zaspa jej nie straszna. Tylko jak sobie tak polata to potem ma sniegowe korale na calej swojej grzywie. W zeszlym roku musialam je suszarka do wlosow odklejac bo inaczej sie nie dalo jej wyczyscic.
daget jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 11:12   #452
zizibi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 4
Dot.: Chow chow

Mam problem.Moja sunia 2 stycznia skończyła 9 miesięcy.Pierwszą cieczkę miała jak skończyła 5 miesięcy,czyli w pażdzierniku i teraz po upływie niespełna 4 miesięcy znowu zaczyna plamić.Czy to nie zawcześnie jak na kolejną cieczkę;Proszę napiszcie coś na ten temat,może ktoś miał podobną sytuację.Nie wiem co mam robić ,ogólnie jest pogodna ,apetyt bez zmian,psoci,czasem popiskuje.Proszę pomóżcie,doradźcie co mam robić,
zizibi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 11:36   #453
daget
Zakorzenienie
 
Avatar daget
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wałbrzych/Pruszków/Legionowo
Wiadomości: 4 411
GG do daget
Dot.: Chow chow

Cytat:
Napisane przez zizibi Pokaż wiadomość
Mam problem.Moja sunia 2 stycznia skończyła 9 miesięcy.Pierwszą cieczkę miała jak skończyła 5 miesięcy,czyli w pażdzierniku i teraz po upływie niespełna 4 miesięcy znowu zaczyna plamić.Czy to nie zawcześnie jak na kolejną cieczkę;Proszę napiszcie coś na ten temat,może ktoś miał podobną sytuację.Nie wiem co mam robić ,ogólnie jest pogodna ,apetyt bez zmian,psoci,czasem popiskuje.Proszę pomóżcie,doradźcie co mam robić,
Trudno jest mi cokolwiek doradzic u naszej miedzy jedna a druga cieczka zazwyczaj jest okolo 6-8 mcy przerwy. Moze zadzwon do lecznicy i spytaj sie lekarza.
daget jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 23:01   #454
milkanika
Rozeznanie
 
Avatar milkanika
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 751
Dot.: Chow chow

młoda,to na razie nie musi mieć regularnie,moja na początku też miała inaczej,teraz już się jej uregulowało, ja sądzę,że jak nie ma innych dziwnych objawów,to może to przez dojrzewanie,
milkanika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-29, 19:14   #455
slodkakotka82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 8
Dot.: Chow chow

Witam od dawna prosze narzeczonego o psiaka i długo zastanawiłam sie nad rasa..Miałam kiedyś kundelka ,ale niestety chorował i nie było dla niego juz ratunku..Szukałam szukałam odpowiedniej rasy i znalazłam chow chow taki jest mój wybór .Charakter psiaka z opisów bardzo mi odpowiada pytanie tylko jak to jest z rodowdem..Tak jak pisałam miałam kiedys kundelka i o rodowodzie wiem niewiele a na forach pisza tylko o tym ze rodowód=rasowy pies ..Prosze o pomoc może ktos ma jakaś wiedze na ten temat ...Z góry wielkie dzieki
slodkakotka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-29, 19:20   #456
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Chow chow

poczytaj ten temat
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=159199
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-29, 19:44   #457
slodkakotka82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 8
Dot.: Chow chow

Piknie dziękuje
slodkakotka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-30, 15:07   #458
slodkakotka82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 8
Dot.: Chow chow

Ma ktos moze doświadczenia z hodowla Kudełka okolice Inowrocławia??
slodkakotka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 21:41   #459
KENZO
Rozeznanie
 
Avatar KENZO
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 856
Dot.: Chow chow

Stokrotko ja mam 3 letniego Chowa oczywiscie z rodowodem - nie radzę kupować bez bo owszem zaoszczędzisz teraz przy zakupie a potem krotność tej kwoty wydasz na weterynarza - wiem co mówie bo mam kilka znajomych Chowków ktore non stop sa u weta a jednego ostatnio włascicielka musiala uspic bo mial liczne schorzenia ,w tym raka ,a mial tylko 3.5 roku. Rodowód to aboslutna podstawa bo daje ci gwarancje ze pies bedzie zdrowy i nie bedzie mial chorób genetycznych spotykanych notorycznie u mieszanców tej rasy.
Co do samej rasy Chow chow to poczytaj sobie forum o tej rasie od deski do deski - zaloguj sie tam jest mnostwo ciekawch tematów.
Jest to niezmiernie trudna rasa i nadaje sie tylko i wyłącznie dla bardzo bardzo doświadczonych włascicieli - sam krótki opis tej rasy moze byc niestety mylący a przede wszystkim nie daje pełnego obrazu tego psa.
Ja mam doswiadczenie w wychowywaniu psów - przeczytałam mnóstwo ksiązek w tym temacie, przewertowałam net itd a jednak wychowanie mojego chowka przysporzylo mi mnóstwo problemów, czasem nawet płakałam z bezsilności... takze zastanów sie sto razy zanim zdecydujesz sie na wybitnie trundą w wychowaniu rasę bo zbyt duzo psów potem ląduje w schronisku. Chow chow tylko wygląda jak miś ale ze słodkiego misia ma naprawde niewiele ...
KENZO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-07, 08:12   #460
slodkakotka82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 8
Dot.: Chow chow

Z tego co piszesz zgadzam sie z toba w 100%.Szukam juz tylko i wyłacznie psiaka z rodowodem ale jest trudniej niz myslałamJestem zalogowana na forum chow chow i naczytałam sie jakie obowiazki niesie ze soba posiadanie puchaczaZ natury jestem ambitna i wytrwała i jak najbardziej chce podjac sie wychowywania tej rasyProblem w tym ze wszedzie same pseudohodowle a u hodowców na szczenieta długi okres oczekiwanie no ale czego sie nie robi dla zdrowego maluszka,,,A ty z jakiej hodowli zakupiłas chowka???
slodkakotka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-07, 11:14   #461
KENZO
Rozeznanie
 
Avatar KENZO
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 856
Dot.: Chow chow

Jesli z natury jestes ambitna i wytrwała to pewnie dasz radę wychować tego pluszowego uparciuszka Ja mojego Melvinka uwielbiam i nie zamieniłabym na innego ale czasem z przykrością patrzę jak inne pieski pięknie słuchają swojej Pani, są grzeczne a mój taki rozbestwiony kociak Powiem ci ze od dziecka marzyłam o tej rasie i wiedziałam ze kiedys będę go mieć ale teraz wiem ze w przyszłości nie zdecyduję się juz na tę rasę bo pomimo wielu walorów to jest to naprawdę cięzka rasa - a miałam juz w domu nawet rottwailera wiec wiem co mówie
Moj ma wyjątkowo niechowkowy charakter bo ma ADHD i uwielbia ludzi - na spacerach sam zaczepia przechodniów , zawsze muszę pilnować zeby na kogos nie skoczył bo on chce się bawic, nie mogę go tego oduczyć pomomo ze ma juz 3 lata czasem faktycznie spaceruje dumnie ale w większosci przypadków pędzi na spacerze jak rakieta i poluje na koty - ale chce je tylko gonic - nie jest wogole agresywny
Ja kupiłam go z domowej hodowli od Pani Honoraty z Kostrzynia Wlkp - to jest niedaleko Poznania.
A ty skąd jestes? zobacz na allegro - tam też bardzo często są psy z rodowodem
KENZO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-07, 11:24   #462
daget
Zakorzenienie
 
Avatar daget
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wałbrzych/Pruszków/Legionowo
Wiadomości: 4 411
GG do daget
Dot.: Chow chow

Cytat:
Napisane przez KENZO Pokaż wiadomość
Moj ma wyjątkowo niechowkowy charakter bo ma ADHD i uwielbia ludzi - na spacerach sam zaczepia przechodniów , zawsze muszę pilnować zeby na kogos nie skoczył bo on chce się bawic, nie mogę go tego oduczyć pomomo ze ma juz 3 lata czasem faktycznie spaceruje dumnie ale w większosci przypadków pędzi na spacerze jak rakieta i poluje na koty - ale chce je tylko gonic - nie jest wogole agresywny
Ooo to zupelnie jak nasza. Na szczescie nei skkacze ale na kazdego czeka i kladzie sie na ziemi. A jak zobaczy kogos dla niej interesujacego to stoi i wolami jej nie ruszysz. A kot to jej najlepszy przyjaciel, nie wazne ze kot tak nie uwaza
daget jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-07, 13:01   #463
slodkakotka82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 8
Dot.: Chow chow

Jestem z Wawy szukałam juz ale jak narazie wszyscy to pseudohodowcy Na gratce tez sa psiaki ale ceny 500-800zł oczywiscie bez matryczki a ja juz sie naczytałam o tych chorobach genetycznych wiec bede szukała z rodowodem nie cena sie liczy tylko zdrówko maluszka
slodkakotka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-07, 20:38   #464
KENZO
Rozeznanie
 
Avatar KENZO
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 856
Dot.: Chow chow

Ja dzis widziałam jednego chowka z rodowodem na allegro- ale cena dziwnie niskia bo ok 1500zl - zobacz sobie

Daget moj Melvin tez jak kogos lub cos zobaczy na spacerze to koniec świata zaprze się tak ze trzeba by go siła ciągnąć musi poobserwować i jak sam stwierdzi ze mu sie znudziło to łaskawie pójdzie dalej ... zawsze staram sie prędzej odwrócic jego uwagę od interesującej rzeczy ale nie zawsze sie udaje
Nasz Mevin wszędzie ze mną podróżuje , zabieramy go na wakacje itd. codziennie jeździ też ze mna samochodem i bardzo to lubi
W opisie tej rasy jest napisane ze psy te nie lubią dzieci ale z moim jest zupełnie odwrotnie - moj lubi wszystkich i duzych i małych
KENZO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 07:15   #465
daget
Zakorzenienie
 
Avatar daget
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wałbrzych/Pruszków/Legionowo
Wiadomości: 4 411
GG do daget
Dot.: Chow chow

Cytat:
Napisane przez KENZO Pokaż wiadomość
W opisie tej rasy jest napisane ze psy te nie lubią dzieci ale z moim jest zupełnie odwrotnie - moj lubi wszystkich i duzych i małych
Sadze ze tu nie chodzi tyle o dzieci co o osoby, ktore moga mu dokuczac. Sa to indywidualisci, ktorzy sami wiedza co potrzebuja. Kiedy potrzebuje pomiziania to sam po to przyjdzie a jesli miziac chce czlowiek a on nie to sobie po prostu wstanie i odejdzie. DZieci natomiast moga byc zbyt natarczywe, ale nie jednemu doroslemu tez sie to zdarza.
daget jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 17:22   #466
jodiczka
Przyczajenie
 
Avatar jodiczka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 11
Dot.: Chow chow

To nieprawda, że chowki nie lubią dzieci, po prostu nie lubią gdy ktoś robi coś wbrew ich woli. Moja suczka bardzo lubi się bawić i z dziećmi i z dorosłymi. A tak jak pisała daget gdy pies nie che żeby ktoś traktował go jak pluszową zabawkę to odchodzi.
jodiczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 18:13   #467
KENZO
Rozeznanie
 
Avatar KENZO
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 856
Dot.: Chow chow

Oczywiscie ze chodzi o to ze dzieci mogą byc niedelikatne i nie miec wyczucia do piesków , ale generalnie mój jest taki ze zawsze ma ochote na zabawe i mizianki , na spacerach tez da sie każdemu pogłaskac i ochoczo podchodzi do nieznajomych osób, w przeciwieństwie do innych chowków ktore znam moj jest bardzo ufny
KENZO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 19:02   #468
mała82
Zakorzenienie
 
Avatar mała82
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 568
Dot.: Chow chow

Czytam Wasze wypowiedzi i wypowiem się, bo jestem na bieżąco Mój 2letni synek uwielbia Dreja, kocha, przytula... Drejo zachowuje się bardzo grzecznie, nigdy na małego nawet nie warknął, ale jak tylko może to ucieka, chowa się przed dzieckiem Krótko mówiąc woli oglądać dzieci na odległość. Ale jest bardzo towarzyski, wszystkich, nawet obcych wita z "uśmiechem". A bawić się lubi tylko jak ma na to ochotę...i to nie dłużej niż 5min. bo się męczy;p W ogóle jego ulubionym zajęciem jest spanie i chrapanie
__________________
Wymiana perfum
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post87460084
mała82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 21:10   #469
wilczus
Raczkowanie
 
Avatar wilczus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 334
Dot.: Chow chow

ja mam 2,5 miesięcznego chowa .... właśnie wczoraj wydrapał sobie sierść pod pachwiną prawej łapki :/
je Brento Kronen jagnięcina i ryż - hypoalergiczne i domowe obadki ( ryż , wołowna i marchew ) ...

nie wiem co spowodowało alergię kurczę :/
__________________
http://wilczy-pazoor.bloog.pl
wilczus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-08, 23:16   #470
KENZO
Rozeznanie
 
Avatar KENZO
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 856
Dot.: Chow chow

Wilczus gratuluję maleństwa a co do alergii to prawdopodobnie karma mogła wywołac alergię - w większosci karm nawet w tych z jagnięciną i ryżem jest kurczak niestety który uczula czesto nasze chowki - ja polecam karmę Acana - tak faktycznie jest jagnięcina a nie inne dodatki - super nam sie sprawdza seria Acana Pacyfica z rybą lub własnie seria Acana Grasslands - polecam obydwie - nie ma po nich alergii - ja dodaje troszke do smaku gotowanej jagnięciny bo moj Melvin jest niejadkiem . Pies po tych karmach ma super siersc - na spacerach ludzie zaczepiaja mnie i pytaja czym go karmie ze tak pięknie wygląda
KENZO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 08:19   #471
daget
Zakorzenienie
 
Avatar daget
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wałbrzych/Pruszków/Legionowo
Wiadomości: 4 411
GG do daget
Dot.: Chow chow

Cytat:
Napisane przez wilczus Pokaż wiadomość
ja mam 2,5 miesięcznego chowa .... właśnie wczoraj wydrapał sobie sierść pod pachwiną prawej łapki :/
je Brento Kronen jagnięcina i ryż - hypoalergiczne i domowe obadki ( ryż , wołowna i marchew ) ...
Wydrapywanie siersci moze byc rowniez spowodowane nagromadzeniem sie plynu w zatoce okoloodbytniczej. Powoduje on swedzenie skory, nieoproznione zatoki moga spowodowac infekcje i zapalenie. W naszym przypadku od tego zaczelo sie. Zbyt czeste gromadzenie sie tegoz plynu spowodowane bylo alergia pokarmowa.


Cytat:
Napisane przez KENZO Pokaż wiadomość
o prawdopodobnie karma mogła wywołac alergię - w większosci karm nawet w tych z jagnięciną i ryżem jest kurczak niestety który uczula czesto nasze chowki - super nam sie sprawdza seria Acana Pacyfica z rybą
To prawda, trzeba czytac sklad karm bo czesto malym drukiem jest dopisany kurczak. Nasza wcina na zmiane albo Acane Pacifica albo Hill`s z/d hypoalergiczna. W naszym przypadku wyszlo ze chowek jest uczulony prawie na wszystko, moze jest tylko ryby, warzywa i owoce. Nawet na ryz jest uczulona. Ale zesmy robili specjalistyczne badania krwi pod wzgledem alergii

Edytowane przez daget
Czas edycji: 2011-02-09 o 08:26
daget jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 09:50   #472
wilczus
Raczkowanie
 
Avatar wilczus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 334
Dot.: Chow chow

wiem o kurczaku - sprwadzałam skład karmy pod kątem kuraka i zbóż - bo tego nie chciałam mu podawać ...
muszę spróbować tą Acanę
dzięki za rady dzwczyny

jutro mamy kontrol u weta - zobaczymy

jestem alergiczką więc mój pies też jaki pan taki piesek
przynajmniej wiem jak to działa
__________________
http://wilczy-pazoor.bloog.pl
wilczus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 13:37   #473
mała82
Zakorzenienie
 
Avatar mała82
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 568
Dot.: Chow chow

Cytat:
Napisane przez daget Pokaż wiadomość

To prawda, trzeba czytac sklad karm bo czesto malym drukiem jest dopisany kurczak. Nasza wcina na zmiane albo Acane Pacifica albo Hill`s z/d hypoalergiczna. W naszym przypadku wyszlo ze chowek jest uczulony prawie na wszystko, moze jest tylko ryby, warzywa i owoce. Nawet na ryz jest uczulona. Ale zesmy robili specjalistyczne badania krwi pod wzgledem alergii
Popieram w 100% co do karmy!
A powiedz gdzie robiłaś takie badania? bo ja chciałąm ale jak podali mi cenę-100zł za 1alergen to zrezygnowałąm

Cytat:
Napisane przez wilczus Pokaż wiadomość
wiem o kurczaku - sprwadzałam skład karmy pod kątem kuraka i zbóż - bo tego nie chciałam mu podawać ...
muszę spróbować tą Acanę
dzięki za rady dzwczyny

jutro mamy kontrol u weta - zobaczymy

jestem alergiczką więc mój pies też jaki pan taki piesek
przynajmniej wiem jak to działa
A czeszesz małego regularnie,? Drejk jak był mały to denerwowała go niewyczesana sierść (tak mi się wydaje)
Oprócz tego dochodzi alergia...pasuje nam tylko i wyłącznie Acana lamb&apple bez zbóż i kurczaka
__________________
Wymiana perfum
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post87460084
mała82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 15:38   #474
wilczus
Raczkowanie
 
Avatar wilczus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 334
Dot.: Chow chow

mój Leon jest prawie taki sam jak twój drejk w wieku 4-mcy - widziałam fotkę na początku wątku ...

szczotkuję go codziennie ( choć może to zbyt dużo powedziane :P - obgryza szczotkę i nie da się czesać ,ale mam nadzieję ,że się przyzwyczai )

no to koszt jednego alergena jest taki jak u ludzi
na razie mam nadzieję ,że zweryfikowana dieta pomoże ...
w Brento Kronen ( mam hpoalergiczną ) też nie ma zbóż ,ani kuraków ...
ale dawałam mu puszki dla szczeniaków i to już nie były hipoalergiczne :/ - wycofałam i będziemy bazować na brento i obiadkach domowych pók co ....

chciałam też go wykąpać - zakupłam szampon 1all system .... tylko to dopiero jak skończy 3 m-ce , co ?
bo jest chyba za malutki .... ale na forum chowclub wyczytałam ,że niektórzy hodowcy kąpią od 10 tygodnia życia .... wstrzymam się jeszcze .... póki mu ASZ nie zejdzie ...
__________________
http://wilczy-pazoor.bloog.pl
wilczus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 15:48   #475
mała82
Zakorzenienie
 
Avatar mała82
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 568
Dot.: Chow chow

Cytat:
Napisane przez wilczus Pokaż wiadomość
mój Leon jest prawie taki sam jak twój drejk w wieku 4-mcy - widziałam fotkę na początku wątku ...

szczotkuję go codziennie ( choć może to zbyt dużo powedziane :P - obgryza szczotkę i nie da się czesać ,ale mam nadzieję ,że się przyzwyczai )

no to koszt jednego alergena jest taki jak u ludzi
na razie mam nadzieję ,że zweryfikowana dieta pomoże ...
w Brento Kronen ( mam hpoalergiczną ) też nie ma zbóż ,ani kuraków ...
ale dawałam mu puszki dla szczeniaków i to już nie były hipoalergiczne :/ - wycofałam i będziemy bazować na brento i obiadkach domowych pók co ....

chciałam też go wykąpać - zakupłam szampon 1all system .... tylko to dopiero jak skończy 3 m-ce , co ?
bo jest chyba za malutki .... ale na forum chowclub wyczytałam ,że niektórzy hodowcy kąpią od 10 tygodnia życia .... wstrzymam się jeszcze .... póki mu ASZ nie zejdzie ...
Wstrzymaj się
A nie ma sproszkowanych jaj lub mączki drobiowej? Bo u Dreja zauważyłam, że nawet te produkty w karmie mu nie służą, a wiele hipoalergicznych karm je posiada w składzie
__________________
Wymiana perfum
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post87460084
mała82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 16:17   #476
daget
Zakorzenienie
 
Avatar daget
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wałbrzych/Pruszków/Legionowo
Wiadomości: 4 411
GG do daget
Dot.: Chow chow

Cytat:
Napisane przez mała82 Pokaż wiadomość
A powiedz gdzie robiłaś takie badania? bo ja chciałąm ale jak podali mi cenę-100zł za 1alergen to zrezygnowałąm
Trafilismy na super dziewczyne robi doktorat z alergii u zwierzat. Za badania zaplacilismy 490zl i wysylane byly do badania do Szwecji. A badania byly poprzedzone 2 tyg dieta bialkowa, musielismy podac suni 18 konkretnych bialek. Reakcja alergenowa byla straszna, az musielismy ja wygolic zeby skore pozniej zaleczyc.

Cytat:
Napisane przez wilczus Pokaż wiadomość
s0zczotkuję go codziennie ( choć może to zbyt dużo powedziane :P - obgryza szczotkę i nie da się czesać ,ale mam nadzieję ,że się przyzwyczai )

chciałam też go wykąpać - zakupłam szampon 1all system .... tylko to dopiero jak skończy 3 m-ce , co ?
bo jest chyba za malutki .... ale na forum chowclub wyczytałam ,że niektórzy hodowcy kąpią od 10 tygodnia życia .... wstrzymam się jeszcze .... póki mu ASZ nie zejdzie ...
Spoko przyzwyczai sie do czesania, nasza teraz przy czesaniu czuje sie jak w niebie. A co do kapania to sie wstrzymaj az chowek zmieni puch na futro, gdyz puch posiada wlasne oleiste zabezpieczenie. Mysmy nasza pierwszy raz wykapali jak miala 8 m-cy. I pamietaj ze tych psow sie czesto nie kapie!!!
daget jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 20:29   #477
wilczus
Raczkowanie
 
Avatar wilczus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 334
Dot.: Chow chow

skład taki :
ryż, jagnięcina (min. 16%), tłuszcze zwierzęce, pulpa z buraka cukrowego, dehydratyzowana ryba, siemię lniane, drożdże piwne, sól, minerały, frukto-oligosacharydy, lecytyna (0,2%), pirofosforan sodowy, ekstrakt z nagietka lekarskiego

ale dawałam mu puszki anmondy :/ - zjadł dwie i to raczej po tych puszkach ... no chyba ,że mu nie przejdzie , to będę szukać dalej ... póki co ma steryd w areozolu od weta ( ja to mam śmierdzące kremki na moje AZS , a mój pesek areozolek ) .... jutro do kontroli ...

ale Leon już się nie drapie więc chyba lepiej ...

na fotkach wyszedł jakby był malutki :P
ale jest większy od sznaucera już
__________________
http://wilczy-pazoor.bloog.pl

Edytowane przez wilczus
Czas edycji: 2018-08-07 o 22:36
wilczus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 20:38   #478
daget
Zakorzenienie
 
Avatar daget
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wałbrzych/Pruszków/Legionowo
Wiadomości: 4 411
GG do daget
Dot.: Chow chow

Cytat:
Napisane przez wilczus Pokaż wiadomość
skład taki :
ryż, jagnięcina (min. 16%), tłuszcze zwierzęce, pulpa z buraka cukrowego, dehydratyzowana ryba, siemię lniane, drożdże piwne, sól, minerały, frukto-oligosacharydy, lecytyna (0,2%), pirofosforan sodowy, ekstrakt z nagietka lekarskiego

na fotkach wyszedł jakby był malutki :P
ale jest większy od sznaucera już
Sliczny maluch. A tak szczerze to pod haslem tluszcze zwierzece kryje sie mleko na ktore moze byc uczulony, ale to tylko domniemanie. Mam nadzieje z mu przejdzie. Grunt to szybka reakcja i nie pozwolenie aby alergia sie poglebiala. Niech zdrowo rosnie maly lobuz
daget jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 21:04   #479
wilczus
Raczkowanie
 
Avatar wilczus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 334
Dot.: Chow chow

właśnie chrapie obok mnie - głośniej niż mój mąż , co wydawało mi się niemożliwe

zakupię karmę ,którą polecacie - tą Acanę - jeszcze skład przejrzę ...
a jeśli nie pomoże to zapytam weta o karmę weterynaryjną lub będę mu gotować ,bo wtedy mam jasność co je zwłaszcza ,że zaopatruję się w produkty ekologiczne ( częściowo z hodowli u rodziny ) ...
tylko przy domowych obaidkach ciężko zbilansować wartości odżywcze :/
dajecie swoim miśkom jakieś preparaty na stawy ? typu canivition ?
jakieś wutaminki dajecie ? jeśl tak to jakie ?
__________________
http://wilczy-pazoor.bloog.pl
wilczus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-02, 21:07   #480
ewelina16k1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6
Dot.: Chow chow

Witam . Mam pytanie czy to normalne że 7 miesięczna suczka ma cieczkę?? i ile ona trwa . Moja Melisa własnie dostała i jestem trochę przestraszona .
ewelina16k1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-24 17:30:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:28.