Moda, która Cię "rozwala" cz.VI - Strona 105 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-11-16, 20:36   #3121
Dzejd
Raczkowanie
 
Avatar Dzejd
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: City
Wiadomości: 398
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" cz.VI

"Z wiekiem ciało się zmienia i żadna 30-latka nie będzie miała figury jak 15-stka z wybiegu."

Nie zgadzam się z tym, jak wyżej było pisane nie jedna dobrze dbająca o siebie 30 ma lepsze ciało niż nastolatki. Wiadomo ciało się zmienia z wiekiem, przemiana materii jest wolniejsza i jędrność ciała się zmniejsza, ale regularne ćwiczenia i zdrowa dieta zawsze wypływa na ciało i tak niektóre starsze już kobiety maja lepsze, jędrniejsze i bardziej wysportowane ciała niż nie które nastolatki z wybiegu, które z reguły mało ćwiczą a raczej się głodzą. Np. ja obecnie będąc już trochę, dobre po 20, mam lepsze ciało niż miałam będąc nastolatką. Wszystko dzięki regularnym ćwiczeniom i akceptacją siebie. Więc, na to nie ma reguły nigdy, więc może mówić tak i tak i obie opcje są nie raz potwierdzają regule.



__________________
Zaręczona z ukochanym TŻ od 2014 roku
Dzejd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-16, 21:16   #3122
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" cz.VI

Cytat:
Napisane przez nicRu Pokaż wiadomość
To otyłość jest chorobą. Można mieć niewielką nadwagę i być zdrowym.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-16, 22:11   #3123
Cinderella5x
Zadomowienie
 
Avatar Cinderella5x
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Huntington Beach, CA
Wiadomości: 1 302
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" cz.VI

Cytat:
Napisane przez bowszystkotoiluzjajest Pokaż wiadomość
Ja tam mówię chuda na osobę, która nosi spodnie 34/36,a górę XS/S, a bez koszulki widać żebra Niemniej w ubraniu wygląda OK. A szczupła to dla mnie osoba o rozmiarze M.

No a tak w ogóle, to zgadzam się z niektórymi opiniami wyżej - nie potrafię zrozumieć, dlaczego nie wolno komentować osób otyłych (bo przecież im się zrobi przykro), ale za to worki kości można komentować. I "przecież nie chciałem Cię urazić", chociaż to oczywiste, że to ma na celu podniesienie samooceny osoby, która sobie na pisanie takich komentarzy pozwala.
Nie zgadzam sie. Ja nosze 0 / 1 (to jest 34 / 36) lub XS / S i chuda nie jestem uwierz mi. Zeber widac mi zarys, ale nie wystajace paliki. Wygladam zwyczajnie, szczuplo, ale nie chudo. Nie kazdy noszacy XS / S jest chudy.

Niestety, tak sie jakos dziwnie porobilo, ze komentowanie osob otylych (zauwaz, otylych, nie grubych, okreslenie kogos "gruby" to obraza) jest "niepoprawne politycznie", ale komentowanie patykow czy chudzielcow (i to juz wolno powiedziec bez wiekszych problemow) jest w porzadku. Dziwny tez swiat.
__________________
NOTHING IS FORGOTTEN... NOTHING IS EVER FORGOTTEN...

"But what is truth, Not easy to define,
We both have truths, Are yours the same as mine?"
Cinderella5x jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-17, 07:11   #3124
zekori
Wtajemniczenie
 
Avatar zekori
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 178
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" cz.VI

Cytat:
Napisane przez Dzejd Pokaż wiadomość
Nie zgadzam się z tym, jak wyżej było pisane nie jedna dobrze dbająca o siebie 30 ma lepsze ciało niż nastolatki. Wiadomo ciało się zmienia z wiekiem, przemiana materii jest wolniejsza i jędrność ciała się zmniejsza, ale regularne ćwiczenia i zdrowa dieta zawsze wypływa na ciało i tak niektóre starsze już kobiety maja lepsze, jędrniejsze i bardziej wysportowane ciała niż nie które nastolatki z wybiegu, które z reguły mało ćwiczą a raczej się głodzą. Np. ja obecnie będąc już trochę, dobre po 20, mam lepsze ciało niż miałam będąc nastolatką. Wszystko dzięki regularnym ćwiczeniom i akceptacją siebie. Więc, na to nie ma reguły nigdy, więc może mówić tak i tak i obie opcje są nie raz potwierdzają regule.
Chodziło mi bardziej o to, że większość 15-latek nie ma jeszcze w pełni rozwiniętej figury- tj. szersze biodra, czy w pełni rozwinięty biust.
zekori jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-17, 07:24   #3125
funk_you
Wtajemniczenie
 
Avatar funk_you
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 2 549
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" cz.VI

To miał być wątek o modzie, która rozwala a nie rozważania na temat rozmiarów dziewczyny

Z serii moda która mnie rozwala: Tydzień temu, środek tygodnia, galeria. Panna ubrana jak na wesele, studniówkę, połowinki (wybierz odpowiednio ). Sukienka, z przodu krótka z tyłu długa- ta taka mgiełka, jasne rajstopy, szpilki na platformie koloru nude, żakiet jasny, mała kopertówka też nude i pokręcone włosy. Była z mamą na zakupach
funk_you jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-17, 08:04   #3126
magyarparaszt
Ha ha ha ha ha
 
Avatar magyarparaszt
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Mur.
Wiadomości: 7 547
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" cz.VI

Cytat:
Napisane przez funk_you Pokaż wiadomość
To miał być wątek o modzie, która rozwala a nie rozważania na temat rozmiarów dziewczyny

Z serii moda która mnie rozwala: Tydzień temu, środek tygodnia, galeria. Panna ubrana jak na wesele, studniówkę, połowinki (wybierz odpowiednio ). Sukienka, z przodu krótka z tyłu długa- ta taka mgiełka, jasne rajstopy, szpilki na platformie koloru nude, żakiet jasny, mała kopertówka też nude i pokręcone włosy. Była z mamą na zakupach
Może potem szła na wesele, studniówkę, połowinki
__________________
mięsem tylko rzucam


magyarparaszt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-17, 08:24   #3127
gozia
Zakorzenienie
 
Avatar gozia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Bristol
Wiadomości: 6 035
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" cz.VI

gwiazda zakupowa
__________________
instagram: wieszjakjest
gozia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-17, 09:24   #3128
asioollka
Zakorzenienie
 
Avatar asioollka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 3 426
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" cz.VI

Cytat:
Napisane przez funk_you Pokaż wiadomość
To miał być wątek o modzie, która rozwala a nie rozważania na temat rozmiarów dziewczyny

Z serii moda która mnie rozwala: Tydzień temu, środek tygodnia, galeria. Panna ubrana jak na wesele, studniówkę, połowinki (wybierz odpowiednio ). Sukienka, z przodu krótka z tyłu długa- ta taka mgiełka, jasne rajstopy, szpilki na platformie koloru nude, żakiet jasny, mała kopertówka też nude i pokręcone włosy. Była z mamą na zakupach
Haha, może to moja koleżanka : D ona uwielbia ubieranie się jak na bal na co dzień ; p
__________________

Be an advocate of joy, find your little heart's desire and follow it.
[/LEFT]

asioollka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-17, 11:11   #3129
smerfetk_a
Żona Gargamel
 
Avatar smerfetk_a
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 20 283
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" cz.VI

Cytat:
Napisane przez funk_you Pokaż wiadomość
To miał być wątek o modzie, która rozwala a nie rozważania na temat rozmiarów dziewczyny

Z serii moda która mnie rozwala: Tydzień temu, środek tygodnia, galeria. Panna ubrana jak na wesele, studniówkę, połowinki (wybierz odpowiednio ). Sukienka, z przodu krótka z tyłu długa- ta taka mgiełka, jasne rajstopy, szpilki na platformie koloru nude, żakiet jasny, mała kopertówka też nude i pokręcone włosy. Była z mamą na zakupach
Cytat:
Napisane przez asioollka Pokaż wiadomość
Haha, może to moja koleżanka : D ona uwielbia ubieranie się jak na bal na co dzień ; p

może się naoglądały Plotkary albo czegoś w tym stylu
__________________
All you need is love. But a new pair of shoes never hurt anyone.

smerfetk_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-17, 12:52   #3130
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" cz.VI

Cytat:
Napisane przez bowszystkotoiluzjajest Pokaż wiadomość
Ja tam mówię chuda na osobę, która nosi spodnie 34/36,a górę XS/S, a bez koszulki widać żebra Niemniej w ubraniu wygląda OK. A szczupła to dla mnie osoba o rozmiarze M.

No a tak w ogóle, to zgadzam się z niektórymi opiniami wyżej - nie potrafię zrozumieć, dlaczego nie wolno komentować osób otyłych (bo przecież im się zrobi przykro), ale za to worki kości można komentować. I "przecież nie chciałem Cię urazić", chociaż to oczywiste, że to ma na celu podniesienie samooceny osoby, która sobie na pisanie takich komentarzy pozwala.
rozmiar rozmiarowi nierówny, poza tym osoba o wzroście 180, ważąca 48kg i nosząca XS nie będzie tak samo wyglądać jak osoba o wzroście 150, ważąca 48 i również nosząca XS ;] w pierwszym przypadku - osoba chuda, w drugim - szczupła.
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-17, 15:13   #3131
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" cz.VI

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-17, 16:01   #3132
anlaya
Zakorzenienie
 
Avatar anlaya
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 3 146
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" cz.VI

Cytat:
Napisane przez Cinderella5x Pokaż wiadomość
Nie zgadzam sie. Ja nosze 0 / 1 (to jest 34 / 36) lub XS / S i chuda nie jestem uwierz mi. Zeber widac mi zarys, ale nie wystajace paliki. Wygladam zwyczajnie, szczuplo, ale nie chudo. Nie kazdy noszacy XS / S jest chudy.

Niestety, tak sie jakos dziwnie porobilo, ze komentowanie osob otylych (zauwaz, otylych, nie grubych, okreslenie kogos "gruby" to obraza) jest "niepoprawne politycznie", ale komentowanie patykow czy chudzielcow (i to juz wolno powiedziec bez wiekszych problemow) jest w porzadku. Dziwny tez swiat.
Witam po przerwie i to w dodatku mój ukochany temat: rozmiary i chudość
To jest akurat fakt, na osobę otyłą albo osobę "przy kości" nie wolno powiedzieć, że jest gruba. Osobiście nigdy(!) nie spotkałam się z tym, żeby ktokolwiek jedną ze swoich koleżanek w ten sposób określił, mówiąc prosto w twarz: "ale z ciebie słonica" lub też bardziej swojsko "gruba jesteś". Podobna sytuacja ma się do osób, szczególnie dziewczyn, które są wysokie. Nikt nie podejdzie do takiej ze słowami: "jaka ty jesteś gigantyczna" albo "żyrafa z ciebie". Natomiast dziewczynę niską można już nazwać (nie w sympatycznym znaczeniu - takie w ogóle jest?) "małą" albo lepiej - "karlicą". Dziewczynę bardzo szczupłą nazywa się bez problemu "chudzielcem", "chodzącą anoreksją" lub "patyczakiem". I osoba bardzo szczupła nie może się obrazić, ani poczuć dotknięta. Ale osobie puszystej nie możemy powiedzieć, że jest po prostu gruba, bo zrobi jej się przykro.

Kobieta może być atrakcyjna niezależnie od wzrostu lub rozmiaru. Czy ma 160 cm i waży 45kg, ale za to jest zgrabna, proporcjonalna, ma ładnie zbudowane ciało i kobiece kształty (nie tylko panie o większych obwodach niż 90 cm w biodrach i biuście mają prawo do używania tego określenia). To samo dotyczy dziewczyn, które mają tu i ówdzie więcej cm.
Najlepiej by było, gdyby inni przestali czuć się w obowiązku informować wszystkich wokół, jacy to oni są grubi/chudzi/wysocy/niscy. Każdy ma w domu lustro i jeśli akceptuje swoje ciało i dobrze się w nim czuje, to innym nic do tego. Oczywiście nie mówię tu o skrajnych przypadkach wychudzenia lub chorobliwej otyłości, gdzie wskazane jest, by bliscy pomogli takiej osobie, ale chyba niekoniecznie używając przymiotników, o których wyżej jest mowa.
anlaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-17, 16:08   #3133
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" cz.VI

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-17, 16:10   #3134
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" cz.VI

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Chudy oznacza bez tłuszczu. Można być otłuszczonym i smukłym, to sie nawet często widzi u drobnokościstych osób.

Można też mieć masywną budowę nie będąc otłuszczonym, np przy budowie muskularnej, albo grubych kościach, przy krępej sylwetce.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-17, 16:21   #3135
zekori
Wtajemniczenie
 
Avatar zekori
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 178
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" cz.VI

Miałyśmy rozmawiać o modzie, a nie o wojnie chude laski-grube laski. Jest na wizażu taki wątek, nawet w tym dziale i tam możecie się kłócić. Są różne gusta, tak jak różni są ludzie.
Rozwalają mnie ciuchy, tylko mają wyglądać jak zużyte. O ile porwane spodnie jeszcze jestem w stanie zrozumieć (sama mam jedne takie, na lato), to czegoś takiego nie ogarniam: http://1.bp.blogspot.com/-pMUdWa9sNg...0/IMG_4527.jpg
zekori jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-17, 16:24   #3136
bowszystkotoiluzjajest
Zakorzenienie
 
Avatar bowszystkotoiluzjajest
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 199
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" cz.VI

Cytat:
Napisane przez zekori Pokaż wiadomość
Rozwalają mnie ciuchy, tylko mają wyglądać jak zużyte. O ile porwane spodnie jeszcze jestem w stanie zrozumieć (sama mam jedne takie, na lato), to czegoś takiego nie ogarniam: http://1.bp.blogspot.com/-pMUdWa9sNg...0/IMG_4527.jpg
styl na śmiecia

Cytat:
Jest na wizażu taki wątek, nawet w tym dziale i tam możecie się kłócić. Są różne gusta, tak jak różni są ludzie.
Gdzie, bo nie mogę znaleźć? Przejechałam 5 stron i nie widzę nic poza jakimiś bershkoholiczkami czy tam stradivariuskami.

Edytowane przez bowszystkotoiluzjajest
Czas edycji: 2012-11-17 o 16:27
bowszystkotoiluzjajest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-17, 16:31   #3137
anlaya
Zakorzenienie
 
Avatar anlaya
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 3 146
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" cz.VI

Cytat:
Napisane przez zekori Pokaż wiadomość
Miałyśmy rozmawiać o modzie, a nie o wojnie chude laski-grube laski. Jest na wizażu taki wątek, nawet w tym dziale i tam możecie się kłócić. Są różne gusta, tak jak różni są ludzie.
Rozwalają mnie ciuchy, tylko mają wyglądać jak zużyte. O ile porwane spodnie jeszcze jestem w stanie zrozumieć (sama mam jedne takie, na lato), to czegoś takiego nie ogarniam: http://1.bp.blogspot.com/-pMUdWa9sNg...0/IMG_4527.jpg
Nikt się nie chce kłócić o nic. Wątek jest na tyle luźny, że często schodzimy w nim na inne tematy, ale na pewno to wiesz, jeśli udzielasz się lub podczytujesz od np. 2 lat
Każdy powiedział zapewne, co miał to powiedzenia i na tym można skończyć.

Cytat:
Z moich doświadczeń wynika co innego
Jeśli tak, to
Ale widocznie dla prymitywnych ludzi mówiących takie "komplementy" nie ma różnicy
anlaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-17, 16:45   #3138
magyarparaszt
Ha ha ha ha ha
 
Avatar magyarparaszt
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Mur.
Wiadomości: 7 547
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" cz.VI

Cytat:
Napisane przez anlaya Pokaż wiadomość
Najlepiej by było, gdyby inni przestali czuć się w obowiązku informować wszystkich wokół, jacy to oni są grubi/chudzi/wysocy/niscy.


Cytat:
Napisane przez zekori Pokaż wiadomość
Miałyśmy rozmawiać o modzie, a nie o wojnie chude laski-grube laski. Jest na wizażu taki wątek, nawet w tym dziale i tam możecie się kłócić. Są różne gusta, tak jak różni są ludzie.
Rozwalają mnie ciuchy, tylko mają wyglądać jak zużyte. O ile porwane spodnie jeszcze jestem w stanie zrozumieć (sama mam jedne takie, na lato), to czegoś takiego nie ogarniam: http://1.bp.blogspot.com/-pMUdWa9sNg...0/IMG_4527.jpg
Jak ze śmietnika
__________________
mięsem tylko rzucam


magyarparaszt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-17, 19:21   #3139
MadSyndrome
Zadomowienie
 
Avatar MadSyndrome
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 358
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" cz.VI

Cytat:
Napisane przez magyarparaszt Pokaż wiadomość
Przesadzasz trochę, dziewczę

---------- Dopisano o 09:07 ---------- Poprzedni post napisano o 09:06 ----------



1. Mam kolegę, który lubi duże tyłki I nie przekonasz go, że szczupłe jest lepsze.
2. Mam koleżankę, która chce przytyć, ale nie może


Chyba lubisz poprawiać sobie samoocenę grubymi ludźmi
problem w tym, że ja nie jestem ani chuda ani gruba. Oceniam to "z boku", więc Ci się nie udało oczywiste jest to, że jesteś grubszą osobą, przecież nie ma się czego wstydzić, to nie znaczy, że jesteś gorsza itp. Po prostu mi chodzi o osoby, które są bezczelne i mówią do swoich KOLEŻANEK teksty typu "ale jesteś chuda" itp. Nawet ja takie komentarze dostawałam, a jestem średnia o_o po prostu mam grubsze znajome i one sobie leczą kompleksy.
Do tego jak dziewczyna jest szczupła i ma małe piersi to - no cóż, pełno jest takich dziewczyn. A jak dziewczyna jest gruba i ma małe piersi to ma niestety podwójnie przerąbane Wiem, że niektórym może się to nie podobać, ale tak jest, czas się z tym pogodzić pozdrawiam

Cytat:
Napisane przez Zielone_korale Pokaż wiadomość
Jeszcze dodam, że jakby powiedzieć coś takiego grubej osobie to nie wypada i ktoś może się obrazić, ale teksty o kościach i połamaniu się w stosunku do chudych osób to "nic takiego" i są na porządku dziennych, a osoby wypowiadające je wcale nie uznają ich za obraźliwe, a jak dla mnie to to samo tylko, że w drugą stronę.

dokładnie tak, jakim prawem teksty w stylu "ale jesteś koścista" są w porządku a typu "ale jesteś grubaśna" nie? No właśnie.

Cytat:
Napisane przez anlaya Pokaż wiadomość
Witam po przerwie i to w dodatku mój ukochany temat: rozmiary i chudość
To jest akurat fakt, na osobę otyłą albo osobę "przy kości" nie wolno powiedzieć, że jest gruba. Osobiście nigdy(!) nie spotkałam się z tym, żeby ktokolwiek jedną ze swoich koleżanek w ten sposób określił, mówiąc prosto w twarz: "ale z ciebie słonica" lub też bardziej swojsko "gruba jesteś". Podobna sytuacja ma się do osób, szczególnie dziewczyn, które są wysokie. Nikt nie podejdzie do takiej ze słowami: "jaka ty jesteś gigantyczna" albo "żyrafa z ciebie". Natomiast dziewczynę niską można już nazwać (nie w sympatycznym znaczeniu - takie w ogóle jest?) "małą" albo lepiej - "karlicą". Dziewczynę bardzo szczupłą nazywa się bez problemu "chudzielcem", "chodzącą anoreksją" lub "patyczakiem". I osoba bardzo szczupła nie może się obrazić, ani poczuć dotknięta. Ale osobie puszystej nie możemy powiedzieć, że jest po prostu gruba, bo zrobi jej się przykro.

Kobieta może być atrakcyjna niezależnie od wzrostu lub rozmiaru. Czy ma 160 cm i waży 45kg, ale za to jest zgrabna, proporcjonalna, ma ładnie zbudowane ciało i kobiece kształty (nie tylko panie o większych obwodach niż 90 cm w biodrach i biuście mają prawo do używania tego określenia). To samo dotyczy dziewczyn, które mają tu i ówdzie więcej cm.
Najlepiej by było, gdyby inni przestali czuć się w obowiązku informować wszystkich wokół, jacy to oni są grubi/chudzi/wysocy/niscy. Każdy ma w domu lustro i jeśli akceptuje swoje ciało i dobrze się w nim czuje, to innym nic do tego. Oczywiście nie mówię tu o skrajnych przypadkach wychudzenia lub chorobliwej otyłości, gdzie wskazane jest, by bliscy pomogli takiej osobie, ale chyba niekoniecznie używając przymiotników, o których wyżej jest mowa.
Dobry i sensowny post! Szczególnie o tym, że nazywanie kogoś grubym i wielkim to obraza, a małym i chudym już nie.
I dobrze wiecie dlaczego tak jest. Szczupłe i niskie dziewczyny nie są zaczepiane z tego powodu, a osoby otyłe albo bardzo wysokie pewnie nie raz miały przykre sytuacje w szkołach. Dlatego kipi od nich zazdrością, zawiścią i trochę to smutne, że tak się przejmują zamiast się zaakceptować...

Ale widzę, że już nikt nie chce dyskutować na ten temat :P więc może poprzestanę na tym
__________________


Edytowane przez MadSyndrome
Czas edycji: 2012-11-17 o 19:31
MadSyndrome jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-17, 19:31   #3140
Zielone_korale
Wtajemniczenie
 
Avatar Zielone_korale
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 283
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" cz.VI

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Jestem raczej z tych "chudych" więc po kolejnym z wielu takich komentarzy zwróciłam grzecznie uwagę, mówiąc coś w stylu co napisałam wyżej to spotkałam sie ze zdziwieniem, ze jak to tak, niby dlaczego mi to przeszkadza.

Ostatnio zdarzyło mi sie usłyszeć, ze wieje silny wiatr wiec lepiej żebym nie wychodziła na zewnątrz, nie wpadlabym żeby coś takiego komuś powiedzieć, ludzie to maja pomysły...
Zielone_korale jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-17, 19:45   #3141
MadSyndrome
Zadomowienie
 
Avatar MadSyndrome
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 358
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" cz.VI

Cytat:
Napisane przez Zielone_korale Pokaż wiadomość
Z moich również.

Chociaz jak dla mnie to bardziej komplement, ale pewnie zależy to od punktu widzenia, bo ja osobiście chciałabym być wyższa niż jestem.

---------- Dopisano o 20:31 ---------- Poprzedni post napisano o 20:26 ----------


Jestem raczej z tych "chudych" więc po kolejnym z wielu takich komentarzy zwróciłam grzecznie uwagę, mówiąc coś w stylu co napisałam wyżej to spotkałam sie ze zdziwieniem, ze jak to tak, niby dlaczego mi to przeszkadza.

Ostatnio zdarzyło mi sie usłyszeć, ze wieje silny wiatr wiec lepiej żebym nie wychodziła na zewnątrz, nie wpadlabym żeby coś takiego komuś powiedzieć, ludzie to maja pomysły...
A ja jak ważyłam 46kg bo wcześniej byłam bardzo chora kilka miesięcy (wcześniej ważyłam 55, teraz 52) to robiłam wszystko, żeby przytyć bo wyglądałam po prostu mizernie i komentarze typu "jaki ty masz rozmiar ubrań? Oświęcim Size?" nie poprawiały mi humoru.
__________________

MadSyndrome jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-17, 23:16   #3142
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" cz.VI

Cytat:
Napisane przez MadSyndrome Pokaż wiadomość
A ja jak ważyłam 46kg bo wcześniej byłam bardzo chora kilka miesięcy (wcześniej ważyłam 55, teraz 52) to robiłam wszystko, żeby przytyć bo wyglądałam po prostu mizernie i komentarze typu "jaki ty masz rozmiar ubrań? Oświęcim Size?" nie poprawiały mi humoru.
Chamstwo.


Kiedyś ogoliłam głowę. Musze powiedzieć, że nie spodziewałam się po wielu osobach takiej delikatności. Dopiero, kiedy się upewnili, że po prostu obcięłam włosy, nie choruję na nic, zaczęli sobie pozwalać na żarciki. Niestety ludzie na ulicy bywali o wiele bardziej chamscy. Nie rozumiem takiej postawy, co komu do cudzej fryzury czy jej braku? teraz wystarczy sobie wyobrazić jak sie czują ludzie, którzy tracą włosy z powodu choroby.

---------- Dopisano o 00:16 ---------- Poprzedni post napisano o 00:13 ----------

Cytat:
Napisane przez MadSyndrome Pokaż wiadomość
Dobry i sensowny post! Szczególnie o tym, że nazywanie kogoś grubym i wielkim to obraza, a małym i chudym już nie.
I dobrze wiecie dlaczego tak jest. Szczupłe i niskie dziewczyny nie są zaczepiane z tego powodu, a osoby otyłe albo bardzo wysokie pewnie nie raz miały przykre sytuacje w szkołach. Dlatego kipi od nich zazdrością, zawiścią i trochę to smutne, że tak się przejmują zamiast się zaakceptować...
Tak nie jest.

Rożnica miedzy taktem a poprawnością polityczną polega na tym, ze pierwsze jest narzędziem wszechstronnym. Wiadomo czego nie mówić, z czego nie żartować.

Naprawdę ci się wydaje, że wszystkie tęgie albo wysokie osoby zazdroszczą szczupłym i niskim?
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-18, 08:23   #3143
MonikaFaustyna
Zakorzenienie
 
Avatar MonikaFaustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7 145
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" cz.VI

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Chamstwo.


Kiedyś ogoliłam głowę. Musze powiedzieć, że nie spodziewałam się po wielu osobach takiej delikatności. Dopiero, kiedy się upewnili, że po prostu obcięłam włosy, nie choruję na nic, zaczęli sobie pozwalać na żarciki. Niestety ludzie na ulicy bywali o wiele bardziej chamscy. Nie rozumiem takiej postawy, co komu do cudzej fryzury czy jej braku? teraz wystarczy sobie wyobrazić jak sie czują ludzie, którzy tracą włosy z powodu choroby.

---------- Dopisano o 00:16 ---------- Poprzedni post napisano o 00:13 ----------


Tak nie jest.

Rożnica miedzy taktem a poprawnością polityczną polega na tym, ze pierwsze jest narzędziem wszechstronnym. Wiadomo czego nie mówić, z czego nie żartować.

Naprawdę ci się wydaje, że wszystkie tęgie albo wysokie osoby zazdroszczą szczupłym i niskim?
Znam dziewczynę, która sobie baaaardzo krótko ścięła włosy i całkiem fajnie wyglądała. A znam też dziewczynę, która z powodu choroby w ogóle ich nie ma (nie z powodu nowotworu). Dopiero niedawno na zdjęciach zobaczyłam, że odważyła się zdjąć chustkę. Ładniej wyglądała, niż w chustce. Natomiast, nie rozumiem, czemu miałoby to być powodem do chamskich żartów? Smutne.

Z tymi grubymi/chudymi, to jak z rasizmem. Rasizm to jak biały kopnie czarnego... ale jak czarny kopnie białego, to widocznie sobie biały zasłużył. Nie jest to wyssane z palca. Mieszkam w dość kolorowej etnicznie dzielnicy i prędzej policja przyjedzie do Polaka bo rozrabia, niż do np. Surinamczyka, bo rozrabia.


Wracając do tematu, zainspirowana wątkiem blogerek.. dziwią mnie osoby kupujące brzydkie ubrania, albo niemodne wg kroju ubrania, tylko dlatego, że mają metkę znanego projektanta albo marki.
MonikaFaustyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-18, 08:33   #3144
magyarparaszt
Ha ha ha ha ha
 
Avatar magyarparaszt
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Mur.
Wiadomości: 7 547
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" cz.VI

Cytat:
Napisane przez MadSyndrome Pokaż wiadomość
problem w tym, że ja nie jestem ani chuda ani gruba. Oceniam to "z boku", więc Ci się nie udało

oczywiste jest to, że jesteś grubszą osobą, przecież nie ma się czego wstydzić, to nie znaczy, że jesteś gorsza itp.

Po prostu mi chodzi o osoby, które są bezczelne i mówią do swoich KOLEŻANEK teksty typu "ale jesteś chuda" itp.

Ale widzę, że już nikt nie chce dyskutować na ten temat :P więc może poprzestanę na tym
1. Nie musisz być chuda lub gruba, aby dowartościować się grubszymi osobami

2. Dziękuję, kochanie, spróbuję nie czuć się gorsza

3. Wg mnie to też zależy, czy mówią je z obrzydzeniem na twarzy (a pewnie nie) czy z rozmarzeniem w oczach Tzn oczywiście jestem przeciw wyrażaniom uwag dotyczących danej osoby, tak jak już ktoś wcześniej nadmienił (jesteś gruba, jesteś chuda, pada deszcz, o masz okulary (serio??)).

4. No lepiej dla wszystkich
__________________
mięsem tylko rzucam


magyarparaszt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-18, 09:56   #3145
MadSyndrome
Zadomowienie
 
Avatar MadSyndrome
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 358
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" cz.VI

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Naprawdę ci się wydaje, że wszystkie tęgie albo wysokie osoby zazdroszczą szczupłym i niskim?
Czasami. I w drugą stronę też. Znam wiele osób, którym nie pasuje wzrost, mam koleżankę, która ma 152cm wzrostu i zazdrości wszystkim dziewczynom, które mają 180cm.
Mam też koleżankę, która jest płaska z przodu i z tyłu, ma ponad 170cm wzrostu i waży 45kg, niedawno poszła na siłownię i jej babka powiedziała, że najpierw musi przybrać na wadze jeśli chce wyglądać tak jak sobie to wymarzyła i teraz oddałaby wszystko, żeby przytyć z 10kg.
Kolejna koleżanka, z którą chodziłam do podstawówki jeszcze - całe życie była najwyższa, teraz ma ok 185cm wzrostu i płacze za każdym razem jak się jej to wytknie nawet jako komplement
A co do grubszych koleżanek, które chciałyby być szczuplejsze i zazdroszczą innym - to chyba nawet nie muszę podawać przykładu, bo praktycznie to każda, którą znam. Nawet jeśli nie mówi tego otwarcie.


Swoją drogą nie doczekamy się tego filmiku z włosami? :P
Nowe notki są, obiecanego filmiku nie widzę, photoshop na włosach nadal obecny xD
http://2.bp.blogspot.com/-X6DIoj97XY...+(640x381).jpg

A Kamila to chyba wraca do kiczu powoli... ale bardzo powoli

http://3.bp.blogspot.com/-2kQiZqXQ6O...16576539_n.jpg
__________________


Edytowane przez MadSyndrome
Czas edycji: 2012-11-18 o 09:59
MadSyndrome jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-18, 10:01   #3146
asioollka
Zakorzenienie
 
Avatar asioollka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 3 426
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" cz.VI

Cytat:
Napisane przez MadSyndrome Pokaż wiadomość
Czasami. I w drugą stronę też. Znam wiele osób, którym nie pasuje wzrost, mam koleżankę, która ma 152cm wzrostu i zazdrości wszystkim dziewczynom, które mają 180cm.
Mam też koleżankę, która jest płaska z przodu i z tyłu, ma ponad 170cm wzrostu i waży 45kg, niedawno poszła na siłownię i jej babka powiedziała, że najpierw musi przybrać na wadze jeśli chce wyglądać tak jak sobie to wymarzyła i teraz oddałaby wszystko, żeby przytyć z 10kg.
Kolejna koleżanka, z którą chodziłam do podstawówki jeszcze - całe życie była najwyższa, teraz ma ok 185cm wzrostu i płacze za każdym razem jak się jej to wytknie nawet jako komplement
A co do grubszych koleżanek, które chciałyby być szczuplejsze i zazdroszczą innym - to chyba nawet nie muszę podawać przykładu, bo praktycznie to każda, którą znam. Nawet jeśli nie mówi tego otwarcie.


Swoją drogą nie doczekamy się tego filmiku z włosami? :P
Nowe notki są, obiecanego filmiku nie widzę, photoshop na włosach nadal obecny xD
http://2.bp.blogspot.com/-X6DIoj97XY...+(640x381).jpg

A Kamila to chyba wraca do kiczu powoli... ale bardzo powoli

http://3.bp.blogspot.com/-2kQiZqXQ6O...16576539_n.jpg
Skoro nie mówią tego otwarcie to skąd wiesz? Jakieś nadprzyrodzone umiejętności odczytywania ludzkich kompleksów?
Śmieszy mnie to Twoje przekonanie o tym, że każda grubsza dziewczyna zazdrości każdej chudszej
Poza tym nie odpowiedziałaś na moje pytanie - czemu według Ciebie się unoszę?

Nawet jeśli włosy tej dziewczyny są prawdziwe, to nie rozumiem co w tym ładnego. Jej kok wygląda jak gniazdo jaskółki.
__________________

Be an advocate of joy, find your little heart's desire and follow it.
[/LEFT]


Edytowane przez asioollka
Czas edycji: 2012-11-18 o 10:03
asioollka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-18, 10:06   #3147
MadSyndrome
Zadomowienie
 
Avatar MadSyndrome
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 358
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" cz.VI

Cytat:
Napisane przez asioollka Pokaż wiadomość
Skoro nie mówią tego otwarcie to skąd wiesz? Jakieś nadprzyrodzone umiejętności odczytywania ludzkich kompleksów?
Śmieszy mnie to Twoje przekonanie o tym, że każda grubsza dziewczyna zazdrości każdej chudszej
Poza tym nie odpowiedziałaś na moje pytanie - czemu według Ciebie się unoszę?

Nawet jeśli włosy tej dziewczyny są prawdziwe, to nie rozumiem co w tym ładnego. Jej kok wygląda jak gniazdo jaskółki.
Nie mówią tego otwarcie = np nie chodzą na pizzę z nami, bo się odchudzają, a jak się je o to zapyta to wielce obrażone (chociaż to prawda), kąsliwe uwagi na temat szczuplejszych dziewczyn.
Znowu się unosisz myślałam, że to było pytanie retoryczne, a może lubisz jak ktoś lustruje Twoje zachowanie i naprawdę nie masz pojęcia o czym mówię? Mówię właśnie o takich zaczepkach typu "a skąd wiesz??? masz jakieś nadprzyrodzone moce?!?!?"
__________________

MadSyndrome jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-18, 10:17   #3148
asioollka
Zakorzenienie
 
Avatar asioollka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 3 426
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" cz.VI

Cytat:
Napisane przez MadSyndrome Pokaż wiadomość
Nie mówią tego otwarcie = np nie chodzą na pizzę z nami, bo się odchudzają, a jak się je o to zapyta to wielce obrażone (chociaż to prawda), kąsliwe uwagi na temat szczuplejszych dziewczyn.
Znowu się unosisz myślałam, że to było pytanie retoryczne, a może lubisz jak ktoś lustruje Twoje zachowanie i naprawdę nie masz pojęcia o czym mówię? Mówię właśnie o takich zaczepkach typu "a skąd wiesz??? masz jakieś nadprzyrodzone moce?!?!?"
To, że ktoś się odchudza, nie znaczy, że zazdrości każdej chudej osobie. To, że ktoś się odchudza, nie znaczy, że jest gruby Myślę, że zbytnio generalizujesz i wrzucasz wszystkie odchudzające się lub grubsze osoby do worka "żałośni zazdrośnicy".
To przykre, że Twoje koleżanki wstydzą się tego, że są na diecie. To świadczy o tym, że są niepewne siebie.
Przykre jest to, że każdą kąśliwą uwagę wobec szczuplejszej dziewczyny odbierasz jako zazdrość. Spora część ludzi nie radzi sobie z tym, że ktoś coś może mieć, a oni nie - to prawda. To samo tyczy się pieniędzy, prestiżu.
Nie neguję, że takie dziewczyny zazdrośnice istnieją - sama znałam takich kilka - ale wkurza mnie, że Ty tak generalizujesz. Nie wiem, czemu nie możesz zrozumieć, że jak ktoś jest gruby to niekoniecznie musi zazdrościć chudemu albo jak ktoś jest wysoki to niskiemu.

I nie wiem po co te idiotyczne wykrzykniki w Twoim rzekomym cytowaniu mnie
__________________

Be an advocate of joy, find your little heart's desire and follow it.
[/LEFT]

asioollka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-18, 11:03   #3149
MadSyndrome
Zadomowienie
 
Avatar MadSyndrome
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 358
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" cz.VI

Cytat:
Napisane przez asioollka Pokaż wiadomość
To, że ktoś się odchudza, nie znaczy, że zazdrości każdej chudej osobie. To, że ktoś się odchudza, nie znaczy, że jest gruby Myślę, że zbytnio generalizujesz i wrzucasz wszystkie odchudzające się lub grubsze osoby do worka "żałośni zazdrośnicy".
To przykre, że Twoje koleżanki wstydzą się tego, że są na diecie. To świadczy o tym, że są niepewne siebie.
Przykre jest to, że każdą kąśliwą uwagę wobec szczuplejszej dziewczyny odbierasz jako zazdrość. Spora część ludzi nie radzi sobie z tym, że ktoś coś może mieć, a oni nie - to prawda. To samo tyczy się pieniędzy, prestiżu.
Nie neguję, że takie dziewczyny zazdrośnice istnieją - sama znałam takich kilka - ale wkurza mnie, że Ty tak generalizujesz. Nie wiem, czemu nie możesz zrozumieć, że jak ktoś jest gruby to niekoniecznie musi zazdrościć chudemu albo jak ktoś jest wysoki to niskiemu.

I nie wiem po co te idiotyczne wykrzykniki w Twoim rzekomym cytowaniu mnie
O, widzisz, o to właśnie mi chodziło. Od początku piszę, że NIE WSZYSTKIE, a Ty mi tu wrzucasz, że generalizuję proponuję odpocząć od komputera i wszelkich dyskusji
__________________

MadSyndrome jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-18, 11:11   #3150
BajaderkowaBaba
Zakorzenienie
 
Avatar BajaderkowaBaba
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: z łodzi na samo dno
Wiadomości: 4 888
GG do BajaderkowaBaba
Dot.: Moda, która Cię "rozwala" cz.VI

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Z moich też. I niestety, mimo że mam 27 l prawie, często słyszę "o jaka puszysta, taka grubsza, taka masywna". Nie jest mi zbyt fajnie, wolałabym, aby się ode mnie odwalono
A koleżanki o fajnych rozmiarach czasem potrafią walnąć "współczujący" tekst, bo one mają taką "dobrą przemianę i fajną figurkę"
No cóż, bywa różnie i ludzie są różni.

Ja tam zazdroszczę szczupłym

To powiem Wam co mnie rozwala Rozwala mnie najnowsza kolekcja H&M, ta taka speszial... WTF?! Kołdra, giga płaszcz... o co chodzi? To teraz będzie modne? Jakaś passe jestem

PS A propo chodzenia na pizze, ciastka itp. Nie jest fajnie, jak komuś mówisz, że nie zjesz i dziękujesz za poczęstunek, a ktoś na siłę "ojezu, od jednego kawałka nie przytyjesz"
BajaderkowaBaba jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:36.