Co sądzą o Polakach ludzie za granicą? - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-05-19, 02:06   #151
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

A mi ostanio facet w pracy powiedzial ze Polacy to b dobrzy pracownicy
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-28, 16:36   #152
Caramel Babe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 404
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

Wiekszosc Polakow ktorych spotkalam w Londynie oceniam bardzo pozytywnie, pracowici, inteligentni. Anglicy z ktorymi pracuje wypowiadaja sie bardzo korzystnie naszych rodakach.
__________________
Jestes tym co jesz
Caramel Babe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-03, 10:07   #153
Catarina71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: dębICa/NaPolI
Wiadomości: 289
GG do Catarina71
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

Rozejrzyjcie sie dookoła was jakich ludzi spotykacie?Różnych -dobrych i złych itp tak samo tam za granicami jestesmy tacy sami tylko w innym swiecie zyjemy
__________________
Catarina71 Życie jest piękne jak żyć się umie Pięć kilo mniej------i prawo jazdy------mój cel
Catarina71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-03, 17:32   #154
iwONKA595
Zadomowienie
 
Avatar iwONKA595
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: ck ;-))
Wiadomości: 1 434
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

Cytat:
Napisane przez Catarina71 Pokaż wiadomość
Rozejrzyjcie sie dookoła was jakich ludzi spotykacie?Różnych -dobrych i złych itp tak samo tam za granicami jestesmy tacy sami tylko w innym swiecie zyjemy
zgadzam sie

mi dzisiaj kobieta w pracy powiedziala ze wszystkie polki jakie widziala sa piekne i zgrabne
a starszy facet w pracy zagadal ze bardzo lubi polakow, ze sa bardzo pracowici i ze szkoda ze nie jest ze 40 lat starszy bo by z checia poumawial sie z tymi "Polish Flowers" bo to piekne kobiety
__________________
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, gdy nasze skrzydła zapomniały jak latać.
iwONKA595 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-03, 21:20   #155
sylwunia3009
Zadomowienie
 
Avatar sylwunia3009
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 942
GG do sylwunia3009
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

Cytat:
Napisane przez iwONKA595 Pokaż wiadomość
zgadzam sie

mi dzisiaj kobieta w pracy powiedziala ze wszystkie polki jakie widziala sa piekne i zgrabne
a starszy facet w pracy zagadal ze bardzo lubi polakow, szkoda ze nie jest ze 40 lat starszy bo by z checia poumawial sie z tymi "Polish Flowers" bo to piekne kobiety
No nie wiem czy mialby sily
__________________
Stworzenie świata to metafora ewolucji. Dlatego kobieta jest na końcu...

sylwunia3009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-04, 07:44   #156
Catarina71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: dębICa/NaPolI
Wiadomości: 289
GG do Catarina71
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

Cytat:
Napisane przez sylwunia3009 Pokaż wiadomość
No nie wiem czy mialby sily
Mialby siłę miał----my POLKI wiemy jak sie dostosować hihi
__________________
Catarina71 Życie jest piękne jak żyć się umie Pięć kilo mniej------i prawo jazdy------mój cel
Catarina71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-01, 23:13   #157
atka83
BAN stały
 
Avatar atka83
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 10 022
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

Cytat:
Napisane przez iwONKA595 Pokaż wiadomość
zgadzam sie

mi dzisiaj kobieta w pracy powiedziala ze wszystkie polki jakie widziala sa piekne i zgrabne
a starszy facet w pracy zagadal ze bardzo lubi polakow, ze sa bardzo pracowici i ze szkoda ze nie jest ze 40 lat starszy bo by z checia poumawial sie z tymi "Polish Flowers" bo to piekne kobiety
Ulalala jakie komplementy.
Mi się podoba jak angole zaganiają polaków do pracy-sibciej sibciej do roboty. Szczerze powiedziawszy nie rozmawiałam jeszcze z żadnym angolem na ten temat.
atka83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-09, 19:15   #158
1stLaDy
Wtajemniczenie
 
Avatar 1stLaDy
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 305
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

ja wczoraj bylam w klubie w paryzu i jeden facet jak usyszal ze jestm z polski to : oh, you're THE polish girl i usmieszek zdobywcy...barman jak sie dowiedzial ze jestem polka to mnie przeprosil z usmiechem za poprzedniego normalnie nalanego drinka i nalal mi pol na pol z wodka...a ja stalam w wielkim zdziwieniu...

spotkalam sie tez z podziwem - ze jestesmy madrzy i polki sa piekne, cytuje: wygladaja jak anioly z blond wlosami i swiecacymi niebieskimi oczami posrod innych kobiet

mowia ze polki sie puszczaja...ogolnie jestesmy ladniejsze,tanczymy bardziej wyzywajaco,czasami ubierzemy sie bardziej wyzywajaco bo mamy co pokazac ale do lozka szybko nie pojdziemy...a inne zagraniczne kobiety przyjda grubsze, o mniejszej urodzie, ubiora sie w skape ciuszki co juz i tak nie daje efektu 'wyzywajacosci', beda siedzialy jak mruki i szybko sie z kims przespia...ale one nie sa puszczalskie tylko my?

kilka osob powiedzialo tez ze polki to niesamowite kokietki ale sa niedostepne zeby wziac je na noc do siebie, szanuja sie pod tym wzgledem, a angielki czy niemki, francuzki sa jak pasztety ktore mozna wziac od razu - i to jest chyba kwintesencja

nie odnosi sie to do wszystkich: we wszystkich krajach sa puszczalskie, szanujace sie kobiety, kokietki, niesmiale dziewczyny i mieszanki roznych typow - ale to co napisalam jest uogolnionym zdaniem obcokrajowcow
__________________
65-64-63-62-61-60-59-58-57-56-55

171cm
1stLaDy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-10, 13:48   #159
szien
Wtajemniczenie
 
Avatar szien
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 2 366
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

nastepny powod do dumy :/

Cytat:
Niepełnosprawni, bo nie znają języka angielskiego
Polski emigrant chce, by osoby które nie znają języka angielskiego, a pracują w Wielkiej Brytanii uznane zostały za niepełnosprawne - podaje dziennik.pl.
Polak wystąpił z tym nietypowym wnioskiem do angielskiego Sądu Pracy. Jeśli wygra, wielu Polaków pracujących na Wyspach, może zostać objętych lepszą ochroną prawną.

- Spróbuję przekonać angielski Sąd Pracy, że niemożność porozumienia się po angielsku, to przypadłość czyniąca z człowieka pracującego w Wielkiej Brytanii, osobę niepełnosprawną - tłumaczy Tomasz Klarecki.Jak pisze "Dziennik", proces rusza 8 września. Podobna sprawa nie była jeszcze rozpatrywana przez angielskie sądy. Jeżeli Polakowi udałoby się wygrać, może to mieć daleko idące konsekwencje. Przede wszystkim imigranci otrzymaliby lepszą ochronę prawną i w przypadku konfliktu z pracodawcą mogliby liczyć na pomoc organizacji rządowych - wyjaśnia gazeta.

Sprawa trafia do sądu po tym, jak polskie sprzątaczki zatrudnione w jednym z hoteli w Luton złożyły skargę na pracodawcę, który zamiast przewidzianych ustawowo 5,52 funta płacił im zaledwie 3 funty. Kobiety były zatrudniane przez pośrednika - firmę ISS Recruitment.

- Dodałem do tej sprawy wątek niepełnosprawności, ponieważ poszkodowane nie znały angielskiego i wydaje mi się, że gdyby znały język, nie dałyby się tak wykorzystywać - dodaje na łamach "Dziennika" Klarecki.

Wśród sprzątaczek była jego żona. Na razie w sprawie są trzy poszkodowane. Kobiety szukają jednak innych osób, które pracowały razem z nimi.
__________________

I'm so glamorous, I piss glitter!

szien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-11, 09:14   #160
pani z herbata
Zadomowienie
 
Avatar pani z herbata
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: shannon irlandia
Wiadomości: 1 748
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

nie wierze
__________________
trying so hard lots of things not to do

pani z herbata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-12, 20:22   #161
Paulina1988
Rozeznanie
 
Avatar Paulina1988
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: B-Z
Wiadomości: 986
GG do Paulina1988 Wyślij wiadomość przez MSN do Paulina1988
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

ja uslyszlaam ze polacy sa znani w De z tego ze kradna samochody i radia samochodowe
ze w Polsce sa piekne kobiety
ze polacy sa punktualni
jak cos sie dowiem jeszcze to dopisze
__________________
jednak Monachium
jednak zostaje tu na caly rok
bedzie dobrze.. MA BYC!
Paulina1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-12, 22:11   #162
sylwia.gda
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Scandi
Wiadomości: 2 472
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

Mój szef także uważa że Polscy to dobrzy pracownicy.
Prawda jest też taka, że czasem swoją szybką i sprawną pracą sami robimy sobie pod górkę - zawyżąjąc normy. Pracodawcy widzą, że za tą samą stawkę można pracować wydajniej, i tym samym oczekują 140% normy.
Z tego też powodu koledzy po fachu-np. irlandczycy często za nami nie przepadają, bo muszą pracować wg nowych norm - inaczej na ich miejsce przyjdzie robiący swoje 140% normy Polak...



Dwa dni temu moja koleżanka z biura- Irlandka-zadała mi pytanie czy mamy w PL perfumerie Stało się tak zapewne dlatego, że widzi ona moje fascynacje kosmetyczne i zapewne pomyślała że to dla mnie nowość.
Zapytała też skąd znam text piosenki, którą nuciłam po angielsku razem z radiem I za tym poszło pytanie, czy mamy w PL taką zachodnią muzę
sylwia.gda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-14, 11:41   #163
pani z herbata
Zadomowienie
 
Avatar pani z herbata
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: shannon irlandia
Wiadomości: 1 748
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

jesli chodiz o Irlandczykow to wprost nie powiedza ze nas nie lubia, zdarza mi sie ze biora mnie za miejscowa i nie raz slyszalam o f*ckin Polish i takie tam

ale to tak jak pisala sylwia.gda - robimy za duzo zawyzajac normy

ostatnio moj TZ poszedl na impreze do irl jeden z nich to jego "przyjaciel" (pisze w " " bo oni maja odmienna definicje przyjaciol) TZ jest Ukriancem ale go biora za irola i jak sie napili wsyzscy to dopiero zaczeli na niego najezdzac i wyzywac..dostalo mu sie tez za Polakow. ale Irl to rasisci
wyjatki potwierdzaja regule
__________________
trying so hard lots of things not to do

pani z herbata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-06, 21:12   #164
Bloou
Rozeznanie
 
Avatar Bloou
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 558
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

Australijczycy uważają, że Polacy to wspaniali przyjaciele i ogólnie można usłyszec od nich wiele ciepłych słów o naszych przodkach.
__________________

Nobody
, not even the rain, has such small hands
- Cummings


JESTEM ZA WPROWADZENIEM WIĘKSZYCH KAR DLA OSÓB, KTÓRE ZNĘCAJĄ SIĘ NAD ZWIERZĘTAMI.

Bloou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-07, 09:49   #165
traci
Wtajemniczenie
 
Avatar traci
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Chocolate Factory
Wiadomości: 2 761
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

Cytat:
Napisane przez Bloou Pokaż wiadomość
Australijczycy uważają, że Polacy to wspaniali przyjaciele i ogólnie można usłyszec od nich wiele ciepłych słów o naszych przodkach.
Mieszkasz w Australi Bloou?
traci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-07, 10:46   #166
Bloou
Rozeznanie
 
Avatar Bloou
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 558
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

Cytat:
Napisane przez traci Pokaż wiadomość
Mieszkasz w Australi Bloou?
Nie, jeszcze nie, póki co za młoda jestem na samodzielną emigrację, a rodzice nigdzie nie jadą. Czekam na osiemnastkę, to może jakieś stypendium dostanę na studia, ale Australijczyków znam.
__________________

Nobody
, not even the rain, has such small hands
- Cummings


JESTEM ZA WPROWADZENIEM WIĘKSZYCH KAR DLA OSÓB, KTÓRE ZNĘCAJĄ SIĘ NAD ZWIERZĘTAMI.

Bloou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-07, 14:05   #167
traci
Wtajemniczenie
 
Avatar traci
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Chocolate Factory
Wiadomości: 2 761
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

Cytat:
Napisane przez Bloou Pokaż wiadomość
Nie, jeszcze nie, póki co za młoda jestem na samodzielną emigrację, a rodzice nigdzie nie jadą. Czekam na osiemnastkę, to może jakieś stypendium dostanę na studia, ale Australijczyków znam.
A myslam ,ze mieszkasz bo moze bys mi polecila miejsca ciekawe bo chce sie tam wybrac na wakacje
traci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-09, 12:51   #168
araneaa
Rozeznanie
 
Avatar araneaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 651
GG do araneaa
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

z tego co zauwazylam norwegowie i szwedzi lubia polakow, dopoki ci nie maja lepszej pracy i zarobkow hehe
__________________


zaczynamy walkę z wagą!

69 -68 -67 - 66 - 65,7 - 64,5 - 63 - 62,5 - 61 - 60 - 59 - 58 - 57 - 56! -----> tyle ma być )
araneaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-10, 14:58   #169
Bloou
Rozeznanie
 
Avatar Bloou
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 558
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

Cytat:
Napisane przez traci Pokaż wiadomość
A myslam ,ze mieszkasz bo moze bys mi polecila miejsca ciekawe bo chce sie tam wybrac na wakacje
A jesteś zainteresowana jakimś konkretnym regionem? Bo jak tak, to zawsze mogę coś polecić, zapytam się ewentualnie moich ziomków.
No chyba, że wszystko Cię interesuje, to posegreguję to 'regionowo' i podam Ci.
__________________

Nobody
, not even the rain, has such small hands
- Cummings


JESTEM ZA WPROWADZENIEM WIĘKSZYCH KAR DLA OSÓB, KTÓRE ZNĘCAJĄ SIĘ NAD ZWIERZĘTAMI.


Edytowane przez Bloou
Czas edycji: 2010-11-10 o 17:43
Bloou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-28, 17:05   #170
Bloou
Rozeznanie
 
Avatar Bloou
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 558
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

'Liechtensteinczycy' podobno bardzo lubią Polaków, zwłaszcza za zasługi św. p. Jana Pawła II w ich kraju. (Założył arcybiskupstwo w Vaduz)
__________________

Nobody
, not even the rain, has such small hands
- Cummings


JESTEM ZA WPROWADZENIEM WIĘKSZYCH KAR DLA OSÓB, KTÓRE ZNĘCAJĄ SIĘ NAD ZWIERZĘTAMI.

Bloou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-09, 12:03   #171
benkbeng
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

Myślę, że obcokrajowcy mają bardzo ograniczone pojęcie o tym jak wygląda nasz kraj, zwłaszcza amerykanie są upośledzenie pod tym względem, z resztą sami zobaczcie co mi ostatnio kumpel podesłał:

http://www.youtube.com/watch?v=JTVEGPzA-ac

Naprawdę aż szczęka opada jacy oni sa nadęci...
benkbeng jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-12, 13:13   #172
Denise
Raczkowanie
 
Avatar Denise
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: okolice Manchesteru
Wiadomości: 448
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

Rowniez spotkalam sie z przychylnym traktowaniem Polakow , zarowno przez Anglikow , jak i Irlandczykow . Wiele komplementow uslyszalam pod adresem budowlancow , chciano , aby rowniez w Irlandii budowano domy ta sama technologia , co w Polsce , zeby byly solidne , bo wiadomo.... jak sie w takim irlandzkim , czy angielskim domu , mocniej kopnie w sciane , czy drzwi , to o dziure nietrudno
Denise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-21, 11:15   #173
greenlemon
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 583
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

znajomi rok temmu pracowali fizycznie na plantacji w Holandii i opowiadali ze tak jak Polki to zadne kobiety się nie .... .
Młode, po 30, starsze, samotne, mężatki, gdziekolwiek, w brudnych łózkach w domkach campingowych. Dla zabawy, bo męza i dzieci nie ma, dla lżejszej pracy.
greenlemon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-25, 12:34   #174
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

Ja gadałam ostatnio z dziewczyną mieszkająca w Edynburgu, ona powiedziała mi właśnie, że u niej w otoczeniu to ludzie mają faktycznie "dziwny" stosunek do polaków czyli nie są specjalnie lubiani, ale ona sama nie wie dlaczego. I, że jej tata lubi polaków bo w kawiarni dają mu często darmową kawę.
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-27, 14:47   #175
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

Chciałam tylko dodać, że ta dziewczyna jak jej napisałam, że prawdopodobnie też będę musiała emigrować jak inni polacy przestała się odzywać


chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-30, 17:18   #176
881a135baa34e075ff271ac6ad77e43317518c11
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 151
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

bedac w Holandii dowiedzialam sie ze holendrzy uwazaja ze polay to alkoholicy i cpuni (mezczyzni) a polki sie puszczaja i sa latwe, szczegolnie Turcy maja takie zdanie o polkach nie raz zaczepil mnie turek czy murzyn na ulicy proponujac pieniadze wiadomo za co... rozumiem ze taka jest rzeczywistosc ale sa tez tam normalni ludzie a oni mysla tak o wszystkich, smutne..
881a135baa34e075ff271ac6ad77e43317518c11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-30, 23:48   #177
madebyvirginia
Raczkowanie
 
Avatar madebyvirginia
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 276
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

Osobiscie, obracam sie glownie w srodowisku studentow. Nastawienie jest pozytywne, o ile Polacy rowniez takie maja. Krzywo sie patrzy na osoby, ktore zamykaja sie w polskich klitkach, a potem maja problem z normalna rozmowa.

Osobiscie, zawsze spotykalam sie z dosc pozytywnymi sytuacjami, nigdy nie mialam do czynienia z negatywnym stosunkiem do mnie, po tym, jak dowiedzieli sie, ze jestem z Polski.
madebyvirginia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-07, 19:41   #178
kiniaczeq
Zakorzenienie
 
Avatar kiniaczeq
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 397
Thumbs down Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

[1=881a135baa34e075ff271ac 6ad77e43317518c11;4202414 8]bedac w Holandii dowiedzialam sie ze holendrzy uwazaja ze polay to alkoholicy i cpuni (mezczyzni) a polki sie puszczaja i sa latwe, szczegolnie Turcy maja takie zdanie o polkach nie raz zaczepil mnie turek czy murzyn na ulicy proponujac pieniadze wiadomo za co... rozumiem ze taka jest rzeczywistosc ale sa tez tam normalni ludzie a oni mysla tak o wszystkich, smutne..[/QUOTE]

też sie z tym spotkałam w Niemczech. Polki - puszczalskie. Polacy-alkoholicy. Niestety żyjąc tutaj widze, że pierwszy kto okradnie to polak a już napewno Ci nie pomoże . Całe szczęście niemcy są bardzo życzliwi i chętni do pomocy, nie patrzą Ci na ręce 'czy aby napewno nie masz więcej od niego'
__________________
kiniaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-08, 10:31   #179
Lazurowewybrzeze
Zadomowienie
 
Avatar Lazurowewybrzeze
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Marsylia
Wiadomości: 1 719
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

Cytat:
Napisane przez madebyvirginia Pokaż wiadomość
Osobiscie, obracam sie glownie w srodowisku studentow. Nastawienie jest pozytywne, o ile Polacy rowniez takie maja. Krzywo sie patrzy na osoby, ktore zamykaja sie w polskich klitkach, a potem maja problem z normalna rozmowa.

Osobiscie, zawsze spotykalam sie z dosc pozytywnymi sytuacjami, nigdy nie mialam do czynienia z negatywnym stosunkiem do mnie, po tym, jak dowiedzieli sie, ze jestem z Polski.
Dokladnie mam takie same doswiadczenia we Francji. Poza tym mowi sie tu "Il travaille comme un Polonais", czyli, ze dobrze pracuje i takze powiedzenie "Saoul comme un Polonais", o kims, kto mimo spozycia duzej ilosci alkoholu, zachowuje sprawnosc umyslu i ciala.

Oprocz tego ta legendarna uroda kobiet ze wschodu. Mimo tego, ze osobiscie spotykam tu wiecej ladnych kobiet, niz w Polsce. Poza tym spora czesc Polek ma wysokie mniemanie o sobie i twierdzi, ze wypada przy kobietach z innych narodwosci duzo lepiej. A tak naprawde to ile bylo z Polski, czy ogolnie z Europy Wschodniej slynnych pieknosci? Swiatowej slawy aktorek, modelek, miss swiata itp? Ile Polek wyglada naprawde dobrze bez makijazu? Poza tym Francuzki ogolnie w wiekszosci sa szczuple i zadbane, nawet w starszym wieku. Oprocz opinii o kobietach ze wschodu, jest tez opinia we Francji, ze najladniejsze kobiety na swiecie, to Francuzki, tez slyszalam takie opinie wypowiadane przez Francuzow, np. w telewizji. I, ze Francuzki na swiecie maja taka opinie. Mysle, ze kazdy narod (szczegolnie mezczyzni z danego narodu) sadzi podobnie o swoich kobietach. Ogolnie uwazam, ze w kazdym narodzie jest podobna liczba tych naprawde pieknych kobiet. Tak samo jest z mezczyznami.

Mimo, ze prostytutki w Nicei, to wieszosc pochodzi z Europy Wschodniej, jakos nie mialam odczucia, zeby traktowali nas jako puszczalskie. Nie malam okazji uslyszec osobiscie takich opinii o Polkach.

Edytowane przez Lazurowewybrzeze
Czas edycji: 2013-10-08 o 10:38
Lazurowewybrzeze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-09, 06:22   #180
Black_Rose
Zadomowienie
 
Avatar Black_Rose
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 003
GG do Black_Rose
Dot.: Co sądzą o Polakach ludzie za granicą?

Cytat:
Napisane przez Lazurowewybrzeze Pokaż wiadomość
Dokladnie mam takie same doswiadczenia we Francji. Poza tym mowi sie tu "Il travaille comme un Polonais", czyli, ze dobrze pracuje i takze powiedzenie "Saoul comme un Polonais", o kims, kto mimo spozycia duzej ilosci alkoholu, zachowuje sprawnosc umyslu i ciala.

Oprocz tego ta legendarna uroda kobiet ze wschodu. Mimo tego, ze osobiscie spotykam tu wiecej ladnych kobiet, niz w Polsce. Poza tym spora czesc Polek ma wysokie mniemanie o sobie i twierdzi, ze wypada przy kobietach z innych narodwosci duzo lepiej. A tak naprawde to ile bylo z Polski, czy ogolnie z Europy Wschodniej slynnych pieknosci? Swiatowej slawy aktorek, modelek, miss swiata itp? Ile Polek wyglada naprawde dobrze bez makijazu? Poza tym Francuzki ogolnie w wiekszosci sa szczuple i zadbane, nawet w starszym wieku. Oprocz opinii o kobietach ze wschodu, jest tez opinia we Francji, ze najladniejsze kobiety na swiecie, to Francuzki, tez slyszalam takie opinie wypowiadane przez Francuzow, np. w telewizji. I, ze Francuzki na swiecie maja taka opinie. Mysle, ze kazdy narod (szczegolnie mezczyzni z danego narodu) sadzi podobnie o swoich kobietach. Ogolnie uwazam, ze w kazdym narodzie jest podobna liczba tych naprawde pieknych kobiet. Tak samo jest z mezczyznami.

Mimo, ze prostytutki w Nicei, to wieszosc pochodzi z Europy Wschodniej, jakos nie mialam odczucia, zeby traktowali nas jako puszczalskie. Nie malam okazji uslyszec osobiscie takich opinii o Polkach.

to samo w UK, powtarzam sie, ale tylu pieknych kobiet w zyciu nie widzialam w PL. Nastolatki, kobiety w srednim czy nawet starszym wieku wygladaja zazwyczaj super, nawet bez przesadnej pielegnacji. To kwestia... dobrych genow i tyle, a takze wolnosci w stylu, swiadomosci swojego wygladu. Polki przesadzaja ze wszystkim, a zwlaszcza z jedzeniem Kiepsko pofarbowane wlosy, zazwyczaj nadwaga, tandetne dodatki. I urodą na pewno nie przebijaja Brytyjek, wrecz przeciwnie. Owszem, budzą zainteresowanie, moze dlatego, ze jestesmy inne, mamy bardziej kobiece sylwetki, szersze biodra i rzeczywiscie zazwyczaj piekne oczy. Poza tym wiele przyjezdza tu wylacznie w celu prokreacji, bo dodatki, pieniadze, bo latwiej i tak jak wygladaly w dniu porodu, tak wygladaja jeszcze przez kilka kolejnych lat.

Na lopatki rozklada mnie naiwnosc mlodych i nie tylko mlodych dziewczyn przybylych do UK z Polski, łapia sie na każdy kiepski komplement, wierzą we wszystko co milego slysza na swoj temat. Nie rozumieją, ze taka jest kultura brytyjska, ze meczyzni usmiechaja sie i podrywaja wszystko co sie rusza. A taka mloda gwiazda po jednej randce z Anglikiem sądzi, ze złapała pana Boga za nogi, po 3 spotkaniach zachodzi w ciąze i dziwi sie, ze zostaje sama.

Co do opini na temat Polek i Polakow w UK, to pomijajac Londyn, ktory rzadzi sie zupelnie innymi prawami (w stolicy trzeba sobie radzic, nie ogarniasz - odpadasz) stereotypy sa okrutne: Polki sa puszczalskie i bardzo otwarte, a Polacy pija, cpaja i kradną. No i slyniemy z agresji.

Paradoksalnie Brytyjki bija nas na leb na szyje ze swoja otwartoscia seksualna, daja na lewo i prawo, upijaja sie do nieprzytomnosci, ale to ich panstwo i niech robia co chca. Kiedyś usłyszalam komentarz z ust Anglika: "Wiesz, Ty jestes inna niz te WSZYSTKIE POLKI". Bardzo nieprzyjemna uwaga.

Poza tym dobrze miec Polakow w pracy - zawsze robią ponad normę, slabo mowia po angielsku (czesto kwestia wyksztalcenia - a wlasciwe to jego braku), wiec pracuja gorliwie, chetnie oczerniaja swoich kolegow w oczach przelozonych i kompletnie nie pojmuja, ze na pracy swiat sie nie konczy.

Edytowane przez Black_Rose
Czas edycji: 2013-10-09 o 06:30
Black_Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:56.