Holandia - Strona 116 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-10-06, 06:16   #3451
Key_b
Zadomowienie
 
Avatar Key_b
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 1 270
Dot.: Holandia

teraz jest martwy sezon, ci co sie zaczepili to maja prace... i ciezej cos znalezc ale na pewno cos ciekawego sie znajdzie
__________________
14.02.14->03.10.15->16.04.17...

"Na wspólna radość, na chleb powszedni, na poranne otarcie oczu w blasku słonecznym, na nieustanne sobą zdziwienie, na gniew, krzywdę i przebaczenie wybieram Ciebie." K.I.Gałczyński
Key_b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-06, 06:38   #3452
jagnapik
Raczkowanie
 
Avatar jagnapik
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 149
Dot.: Holandia

Pracy wbrew pozorom nie jest tak mało. Po prostu trzeba wiedzieć gdzie szukać. Np pośredników.
jagnapik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-06, 08:49   #3453
tekila901
Zakorzenienie
 
Avatar tekila901
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Biegun północny
Wiadomości: 8 098
Dot.: Holandia

Szykuję się do wyjazdu. Myślicie, że okres stycznia to dobra pora? Nie szukam pracy fizycznej, najlepiej praca biurowa. Znam angielski, nie znam holenderskiego. Myślicie, że o tej porze roku coś znajdę czy jednak będę długo szukać?
__________________
tekila901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-06, 10:18   #3454
Key_b
Zadomowienie
 
Avatar Key_b
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 1 270
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez jagnapik Pokaż wiadomość
Pracy wbrew pozorom nie jest tak mało. Po prostu trzeba wiedzieć gdzie szukać. Np pośredników.
ale ci posrednicy to jest zło, szukam jakiegoś W MIARE uczciwego ale jest dramat...

Cytat:
Napisane przez tekila901 Pokaż wiadomość
Szykuję się do wyjazdu. Myślicie, że okres stycznia to dobra pora? Nie szukam pracy fizycznej, najlepiej praca biurowa. Znam angielski, nie znam holenderskiego. Myślicie, że o tej porze roku coś znajdę czy jednak będę długo szukać?
ja szukam i szukam, nawet w zawodzie z dyplomem angielski to za malo, wymagaja specjalistycznych kursow, ktore sa prowadzone po holendersku.... wiec ciezko powiedziec
__________________
14.02.14->03.10.15->16.04.17...

"Na wspólna radość, na chleb powszedni, na poranne otarcie oczu w blasku słonecznym, na nieustanne sobą zdziwienie, na gniew, krzywdę i przebaczenie wybieram Ciebie." K.I.Gałczyński
Key_b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-07, 21:42   #3455
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez tekila901 Pokaż wiadomość
Szykuję się do wyjazdu. Myślicie, że okres stycznia to dobra pora? Nie szukam pracy fizycznej, najlepiej praca biurowa. Znam angielski, nie znam holenderskiego. Myślicie, że o tej porze roku coś znajdę czy jednak będę długo szukać?
Zależy.. Z tego co widze maja ogloazenia z j.angielskim ale musisz mieć wyjształcenie kierunkowe w tej pracy. I najlepiej doświadczenie. Duzo bylo ofert dla ludzi z licencjatem i przynajmniej 2 jezykami (poza ojczystym)
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-08, 15:53   #3456
tekila901
Zakorzenienie
 
Avatar tekila901
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Biegun północny
Wiadomości: 8 098
Dot.: Holandia

Dziękuję Czyli jednak lepiej poczekać do wiosny.
__________________

Edytowane przez tekila901
Czas edycji: 2016-10-08 o 15:54
tekila901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-13, 11:26   #3457
Karolato
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1
Dot.: Holandia

Zgadzam sie ze najlepiej przez posrednikow, bo samemu jeszcze jak sie nie zna super angielskiego to latwo dac sie oszukac... z drugiej strony duzo osob narzeka ze ich posrednik oszukal, wiec ciezka sprawa... moja siostra np znalazla prace przez nich xxx ale dobrze zna angielski wiec sie tak nie bała, a teraz mowi ze dobrze jej tam.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-10-14 o 16:33 Powód: Reklama.
Karolato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-10-19, 09:26   #3458
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: Holandia

Cześć dziewczyny, czy któraś z was mieszka w Holandii i pracuje w okolicach Rotterdamu, Bredy? Bądź pracowała? Szukam obecnie pracy, ale nie powiem, jest ciężko. Mam numer sofi, który ponoć też jest coraz ciężej załatwić. Jechałam go wyrobić z polską księgową, ona jest rekruterem firm, ale sama mówi że dla kobiet obecnie nie ma żadnej pracy. Jeśli ktoś może polecić jakieś biuro, bądź firmę, proszę o info na PW.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-24, 08:18   #3459
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez Antymionka Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, czy któraś z was mieszka w Holandii i pracuje w okolicach Rotterdamu, Bredy? Bądź pracowała? Szukam obecnie pracy, ale nie powiem, jest ciężko. Mam numer sofi, który ponoć też jest coraz ciężej załatwić. Jechałam go wyrobić z polską księgową, ona jest rekruterem firm, ale sama mówi że dla kobiet obecnie nie ma żadnej pracy. Jeśli ktoś może polecić jakieś biuro, bądź firmę, proszę o info na PW.
Ja pracowałam,ale to było dość dawno temu.Prace tylko zazwyczaj przez kwiecień aż do października zazwyczaj szklarnie,i produkcję nie pamiętaj jaka to była firma przez którą pracowałam.
Mieszkałam w Rotterdamie,pracowałam w Bredzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-31, 13:30   #3460
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez angelopss Pokaż wiadomość
Witaj,

Skontaktuj się z Tempo-teamem najlepiej holenderskim lub możesz też polskim. Oni zawsze mają prace, dla kobiet także. Ja pracowałam poprzez nich dla XPO Logistics. Dobra stawka, także możesz próbować. Kolejne biuro to Adecco, ale oni dają mniejsze stawki.
Gdybyś miała pytania pisz śmiało.

Pozdrawiam

Chyba ten post nie miał być do mnie
Ja obecnie nie mieszkam już w Holandii i nie szukam tam pracy
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-09, 19:07   #3461
asiulek19
Zakorzenienie
 
Avatar asiulek19
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 5 666
Dot.: Holandia

czy wątek nadal aktualny?
__________________
Uśmiechnij się...Jutro możesz nie mieć zębów

asiulek19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-09, 19:47   #3462
tekila901
Zakorzenienie
 
Avatar tekila901
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Biegun północny
Wiadomości: 8 098
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez asiulek19 Pokaż wiadomość
czy wątek nadal aktualny?
__________________
tekila901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-09, 19:54   #3463
asiulek19
Zakorzenienie
 
Avatar asiulek19
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 5 666
Dot.: Holandia

Co myślicie o holendrach i holenderkach ?
__________________
Uśmiechnij się...Jutro możesz nie mieć zębów

asiulek19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-09, 20:07   #3464
tekila901
Zakorzenienie
 
Avatar tekila901
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Biegun północny
Wiadomości: 8 098
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez asiulek19 Pokaż wiadomość
Co myślicie o holendrach i holenderkach ?
Wśród moich znajomych (niekonieczne Polaków) zdania są podzielone. Ja ich bardzo lubię i oni są dla mnie mili, ale wiem, że wiele osób narzeka, że Holendrzy mają swoją opinię na każdy temat i zawsze, ale to zawsze muszą ją wygłosić.
__________________
tekila901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-09, 20:21   #3465
asiulek19
Zakorzenienie
 
Avatar asiulek19
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 5 666
Dot.: Holandia

Mam znajomego holendra. Poznaliśmy się w pracy, byliśmy razem na wczasach. Na początku zauroczenie, zakochanie a teraz kontakt 2 x dziennie. Haha , może jest miły spokojny, kochany ,ale co z tego? Nie wiem czemu utrzymuję ze mną kontakt. Po to się pytam o tych holendrów.
__________________
Uśmiechnij się...Jutro możesz nie mieć zębów

asiulek19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-10, 09:24   #3466
tekila901
Zakorzenienie
 
Avatar tekila901
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Biegun północny
Wiadomości: 8 098
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez asiulek19 Pokaż wiadomość
Mam znajomego holendra. Poznaliśmy się w pracy, byliśmy razem na wczasach. Na początku zauroczenie, zakochanie a teraz kontakt 2 x dziennie. Haha , może jest miły spokojny, kochany ,ale co z tego? Nie wiem czemu utrzymuję ze mną kontakt. Po to się pytam o tych holendrów.
I? Polacy też tak robią
__________________
tekila901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-10, 09:46   #3467
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez asiulek19 Pokaż wiadomość
Mam znajomego holendra. Poznaliśmy się w pracy, byliśmy razem na wczasach. Na początku zauroczenie, zakochanie a teraz kontakt 2 x dziennie. Haha , może jest miły spokojny, kochany ,ale co z tego? Nie wiem czemu utrzymuję ze mną kontakt. Po to się pytam o tych holendrów.
Może to po prostu z nim wyjaśnij? Skąd ktoś na forum ma wiedzieć, co temu facetowi chodzi po głowie, skoro nawet z Twojego postu nie wynika, co Tobie chodzi (zakochanie - z czyjej strony, kochany, miły, ale co z tego - jako kogo go traktowałaś?). Uogólnianie jacy są Holendrzy nic Ci w tym przypadku nie pomoże.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-22, 18:02   #3468
ewelinka_1155
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 83
Dot.: Holandia

Cześć wszystkim Na początku marca jadę do Holandii za pośrednictwem biura Eena może ktoś coś o nim słyszał? Jakie macie opinie? Jadę sama i trochę się boje, może ktoś jedzie i się przyłączy? Jestem z Wrocławia, ale jadę z Rzeszowa
__________________
WROCLOVE
ewelinka_1155 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-05, 18:04   #3469
881a135baa34e075ff271ac6ad77e43317518c11
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 151
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez ewelinka_1155 Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim Na początku marca jadę do Holandii za pośrednictwem biura Eena może ktoś coś o nim słyszał? Jakie macie opinie? Jadę sama i trochę się boje, może ktoś jedzie i się przyłączy? Jestem z Wrocławia, ale jadę z Rzeszowa
hej, pracowalam przez eena pare miesiecy.... do jakiej pracy jedziesz?? tez chce jechac na poczatku marca ale nie wiem czy znow przez to biuro, raczej niie... jak cos to pisz PW
881a135baa34e075ff271ac6ad77e43317518c11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-18, 07:04   #3470
asiulek19
Zakorzenienie
 
Avatar asiulek19
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 5 666
Dot.: Holandia

hej, co u Was nowego odnośnie mieszkania w Holandii ?
Jaki jest wasz poziom angielskiego i niderlandzkiego ?
__________________
Uśmiechnij się...Jutro możesz nie mieć zębów

asiulek19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-27, 19:52   #3471
czekoladka3
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka3
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 7 631
Dot.: Holandia



można dołączyć?
W Holandii mieszkam już prawie rok Ogólnie mi się podoba, ale całego zycia raczej nie chciałabym tutaj spędzić.

I własnie mam takie pytanie- czy któraś z Was ma może namiary na jakichś dobrych ginekologów (najlepiej polaków) u których mozna załozyć wkładkę antykoncepcyjną? Słyszałam, że tutaj ta metoda antykoncepcji jest bardzo popularna
__________________
czekoladka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-02, 14:23   #3472
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez czekoladka3 Pokaż wiadomość


można dołączyć?
W Holandii mieszkam już prawie rok Ogólnie mi się podoba, ale całego zycia raczej nie chciałabym tutaj spędzić.

I własnie mam takie pytanie- czy któraś z Was ma może namiary na jakichś dobrych ginekologów (najlepiej polaków) u których mozna załozyć wkładkę antykoncepcyjną? Słyszałam, że tutaj ta metoda antykoncepcji jest bardzo popularna
W Holandii takimi rzeczami zajmuje się lekarz rodzinny. W ciąży jest się głównie pod opieką położnej, a do ginekologa trafia się, jak się ma większe problemy. Trochę inaczej ten system jest w Holandii skonstruowany, więc nie musisz szukać ginekologa, tylko idziesz z tym do rodzinnego. Nie wiem, jak to jest w przypadku kobiet, które jeszcze nie rodziły, o ile to Ciebie oczywiście dotyczy.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-02, 14:47   #3473
czekoladka3
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka3
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 7 631
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
W Holandii takimi rzeczami zajmuje się lekarz rodzinny. W ciąży jest się głównie pod opieką położnej, a do ginekologa trafia się, jak się ma większe problemy. Trochę inaczej ten system jest w Holandii skonstruowany, więc nie musisz szukać ginekologa, tylko idziesz z tym do rodzinnego. Nie wiem, jak to jest w przypadku kobiet, które jeszcze nie rodziły, o ile to Ciebie oczywiście dotyczy.
dziękuję za odpowiedź póki co udało mi się znaleźć polską przychodnię w Eindhoven, gdzie miałabym możliwość skorzystania z takiego zabiegu.
Trochę mam obawy iść do holenderskiej przychodni, głównie z obawy że nie uda mi się dogadać, jakby (odpukać) wystąpiły jakieś komplikacje.
__________________
czekoladka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-24, 20:47   #3474
Dead_Dreams
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 37
Dot.: Holandia

Hej, wybieram się niedługo do Holandii, czy słyszał ktoś z was o agencji pracy Up-Recruitment?
Dead_Dreams jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-25, 16:31   #3475
asiulek19
Zakorzenienie
 
Avatar asiulek19
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 5 666
Dot.: Holandia

Znasz język niderlandzki ?
__________________
Uśmiechnij się...Jutro możesz nie mieć zębów

asiulek19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-11, 09:28   #3476
justkaost
Raczkowanie
 
Avatar justkaost
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: GLIWICE
Wiadomości: 241
Dot.: Holandia

Witam Was serdecznie.
Dopiero zamierzam emigrować do Holandii, w okolice Hagi.
Jedyną moją obawą jest jak to będzie z moim synem. W czerwcu skończy 8 lat i ma zdiagnozowany Zespół Aspergera. Obecnie chodzi do 1 klasy do szkoły integracyjnej.
Czy ktoś też jest w podobnej sytuacji lub ma może kogoś kto taką sytuacje miał.
Może macie jakieś porady lub sugestie? Mam tyle pytań?
justkaost jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-11, 12:59   #3477
Sandieke
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 124
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez justkaost Pokaż wiadomość
Witam Was serdecznie.
Dopiero zamierzam emigrować do Holandii, w okolice Hagi.
Jedyną moją obawą jest jak to będzie z moim synem. W czerwcu skończy 8 lat i ma zdiagnozowany Zespół Aspergera. Obecnie chodzi do 1 klasy do szkoły integracyjnej.
Czy ktoś też jest w podobnej sytuacji lub ma może kogoś kto taką sytuacje miał.
Może macie jakieś porady lub sugestie? Mam tyle pytań?
Witaj. Mieszkam Holandii i znam rodzine, ktora ma syna 10 lat z zespolem Aspergera. To holenderska rodzina. Z tego, co sie orientuje chlopiec chodzi do normalnej podstawowki, a dodatkowo ma specjalne zajecia wspierajace i jego rodzice rowniez maja jakies wsparcie (psycholog?? nie jestem pewna). Jesli chcesz moge zapytac by nie wprowadzic Cie niechcaco w blad.
Sandieke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-11, 13:49   #3478
justkaost
Raczkowanie
 
Avatar justkaost
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: GLIWICE
Wiadomości: 241
Dot.: Holandia

Też słyszałam o takim wsparciu więc pewnie się nie mylisz. Mój Tymek jest zdolnym dzieckiem więc raczej nie nadaje się do szkoły specjalnej. Zmarnowałby się tam.

Największym problemem jest bariera językowa. Nawet nie wiedziałam, że tak ciężko znaleźć korepetytora tu w Polsce Tak już byśmy się uczyli języka i może na początku byłby lepszy start.
justkaost jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-11, 13:57   #3479
Sandieke
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 124
Dot.: Holandia

Jezeli chodzi o bariere jezykowa, to o dziecko sie nie martw, bardziej o siebie
Dzieci obcokajowcow zaczynajace nauke w holenderskich szkolach maja specjalny program nauki jezyka. Idzie im to blyskawicznie, im mlodsze tym szybciej. 8 lat to bardzo dobry wiek! Ty z kolei bedziesz musiala zapisac sie na kurs aby nauczyc sie jezyka. O ile oczywiscie chcesz, ale bez znajomosci jezyka jest o wiele trudniej.
Sandieke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-25, 21:10   #3480
katklesz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1
Dot.: Holandia

każda najmniejsza podpowiedź będzie cenna ...

---------- Dopisano o 22:08 ---------- Poprzedni post napisano o 22:07 ----------

Moi drodzy, otóż proszę o jakąkolwiek podpowiedź jak wyjechac z dziecmi, czy da się od razu, a jak nie to jak szybko można je ściągnąć ?

---------- Dopisano o 22:10 ---------- Poprzedni post napisano o 22:08 ----------

Chcemy wyjechac na stałe do Holandii, nie chcę opisywać tu naszej skomplikowanej sytuacji, ale właściwie to jedyne wyjście, które pozwoli nam przeżyć....
proszę więc o jakieś wskazówki, chodzi mi glownie o dzieci, bo gdyby nie one, to spakowalibysmy sie z mężem i spali na dworcu....
katklesz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-19 13:29:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:28.