Co ile należy podcinać włosy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-06-23, 17:31   #1
Heidi Lewis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 11

Co ile należy podcinać włosy?


Co ile czasu należy podcinać włosy?
Heidi Lewis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-23, 17:35   #2
kolezankaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 5 643
Send a message via Skype™ to kolezankaa
Dot.: Co ile należy podcinać włosy?

pewnie było sporo takich tematów, ale odpowiem, że co 3 miesiące należy podcinać końcówki.
kolezankaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-23, 18:57   #3
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Co ile należy podcinać włosy?

Włosy powinno sie podcinac wtedy kiedy tego potrzebuja U jednych to bedzie kilka tygodni a u innych nawet kilka miesiecy
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-23, 20:37   #4
gosiaczek6
Zakorzenienie
 
Avatar gosiaczek6
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 15 914
Dot.: Co ile należy podcinać włosy?

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Włosy powinno sie podcinac wtedy kiedy tego potrzebuja U jednych to bedzie kilka tygodni a u innych nawet kilka miesiecy
zgadza się, choc ja próbuje nie obcinać bo zapuszczalska jestem
gosiaczek6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-28, 09:43   #5
tulipanna.
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 233
Dot.: Co ile należy podcinać włosy?

Dokładnie - kiedy widzisz, że tego potrzebują. Należy regularnie nawilżać końcówki i chronić je przed zniszczeniami. Ja raz na jakiś czas obserwuję, jak mają się moje, żeby zapobiegać. A zamierzam podciąć je dopiero w maju 2009 - dokładnie rok po ostatniej wizycie u fryzjera, bo zapuszczam.
tulipanna. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-02, 13:08   #6
Ska
Zadomowienie
 
Avatar Ska
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 935
Dot.: Co ile należy podcinać włosy?

a ja muszę podcinać co miesiąc - tak mi się rozdwajają..
Ska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-03, 10:51   #7
dusia139
Wtajemniczenie
 
Avatar dusia139
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: mój mały pokoik na drugim piętrze...
Wiadomości: 2 624
Dot.: Co ile należy podcinać włosy?

Niektórzy twierdzą, że wzrost włosów nie zależy od ich podcinania. ja się z tym nie zgadzamBo niby dlaczego posiadaczki grzywek muszą je stale przycinać a włosy stoją w miejscu?
A tak poza tym, to włoski podcinam co 4 miesiące. bYł czas, kiedy 2 lata ich nie ruszałam, ale stały w miejscu i nie były takie ładne.. teraz regularnie je podcinam i wcale nie są krótsze.. <nawet wręcz przeciwnie> a ładniejsze.. Wiec zachecam do podcinania!
dusia139 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-06, 20:44   #8
kasienka.b
Wcale nie be, tylko cacy kasieńka
 
Avatar kasienka.b
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Diamentowa wyspa
Wiadomości: 9 682
GG do kasienka.b
Dot.: Co ile należy podcinać włosy?

Wlosy obcinałam w lipcu 2007 ( o zgrozo! ) i od tamtego czasu nie widziały nożyczek Nie sa rozdwojone ani zniszczone więc nie widzę powodu, dla kórego miałabym je podcinak kilka razy w roku. Zapuszcza je i zamierzam podciąć i jakos fajnie wycieniowac (i ufarbowac pozbywając sie ostatniego kolorystycznego błędu fryzjerki ) we wrzesniu przed moimi urodzinami. Włosy rosną mi około 1,5-2cm/miesiąc bez względu an to czy je podcinam czy nie.
__________________
Blog
kasienka.b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-16, 14:12   #9
dusia139
Wtajemniczenie
 
Avatar dusia139
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: mój mały pokoik na drugim piętrze...
Wiadomości: 2 624
Dot.: Co ile należy podcinać włosy?

Cytat:
Napisane przez kasienka.b Pokaż wiadomość
Wlosy obcinałam w lipcu 2007 ( o zgrozo! ) i od tamtego czasu nie widziały nożyczek Nie sa rozdwojone ani zniszczone więc nie widzę powodu, dla kórego miałabym je podcinak kilka razy w roku. Zapuszcza je i zamierzam podciąć i jakos fajnie wycieniowac (i ufarbowac pozbywając sie ostatniego kolorystycznego błędu fryzjerki ) we wrzesniu przed moimi urodzinami. Włosy rosną mi około 1,5-2cm/miesiąc bez względu an to czy je podcinam czy nie.

A kiedy masz urodziny? Bo ja też mam we wrześniu i może się okaże ze w tym samymdniu..;>
dusia139 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-16, 14:14   #10
anusiuniaa
Zakorzenienie
 
Avatar anusiuniaa
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 6 145
Dot.: Co ile należy podcinać włosy?

zgadzam się, czestotliwość podcinania włosów zależy od ich kondycjio
anusiuniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-16, 15:00   #11
dream-digger
Raczkowanie
 
Avatar dream-digger
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 192
Dot.: Co ile należy podcinać włosy?

Ostatnio podcinałam jakieś 1,5 miesiąca temu, 2 centymetry, ale odrosły wcześniej w sierpniu 2007, czyli przerwa wyniosła jakieś 10 miesięcy. Teraz chcę wytrwać tyle samo, a może nawet dłużej, bo także zapuszczam Zaczęłam stosować olejek rycynowy na końcówki, więc powinno być dobrze
__________________
pull me down again
and guide me into pain
...


dream-digger jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-16, 21:07   #12
Eyna
Zadomowienie
 
Avatar Eyna
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków/Monachium
Wiadomości: 1 259
GG do Eyna
Dot.: Co ile należy podcinać włosy?

Cytat:
Napisane przez dusia139 Pokaż wiadomość
Niektórzy twierdzą, że wzrost włosów nie zależy od ich podcinania. ja się z tym nie zgadzamBo niby dlaczego posiadaczki grzywek muszą je stale przycinać a włosy stoją w miejscu?
A tak poza tym, to włoski podcinam co 4 miesiące. bYł czas, kiedy 2 lata ich nie ruszałam, ale stały w miejscu i nie były takie ładne.. teraz regularnie je podcinam i wcale nie są krótsze.. <nawet wręcz przeciwnie> a ładniejsze.. Wiec zachecam do podcinania!
Kto powiedzial, ze w tym momencie grzywka rosnie szybciej? Moze sie tak wydawac, bo im krotszy wlos tym szybciej widac roznice w jego dlugosci, oraz, co czeste - dluzsze, zniszczone wlosy zwyczajnie sie krusza na koncach - co sprawia wrazenie wlosow "stojacych w miejscu". Wlosy jak najbardziej powinno sie podcinac, wtedy kiedy sa rozdwojone/uszkodzone, ale nie ma to wplywu na ich wzrost.
__________________
Zapuszczam włosy
Najdłuższy punkt: 72 cm.
Będzie: ...e, nie będzie
Eyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-17, 08:43   #13
Ska
Zadomowienie
 
Avatar Ska
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 935
Dot.: Co ile należy podcinać włosy?

Cytat:
Napisane przez dream-digger Pokaż wiadomość
Ostatnio podcinałam jakieś 1,5 miesiąca temu, 2 centymetry, ale odrosły wcześniej w sierpniu 2007, czyli przerwa wyniosła jakieś 10 miesięcy. Teraz chcę wytrwać tyle samo, a może nawet dłużej, bo także zapuszczam Zaczęłam stosować olejek rycynowy na końcówki, więc powinno być dobrze
napisz proszę jak go stosujesz i czy dał pożądany efekt
__________________
Szczęśliwa.
Ska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-11, 22:11   #14
dream-digger
Raczkowanie
 
Avatar dream-digger
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 192
Dot.: Co ile należy podcinać włosy?

Cytat:
Napisane przez Ska Pokaż wiadomość
napisz proszę jak go stosujesz i czy dał pożądany efekt

Ups... przepraszam za prawie miesięczne opóźnienie a więc niewielką ilość olejku prosto z buteleczki nabieram na palec i dalej normalnie na końcówki, ok 1 cm. Niestety nie jestem systematyczna, ale robiłam to już może jakieś 4 razy przed pójściem spać (potem rano myłam głowę) i z przyjemnością zauważam, że białe, łamiące się końcówki nie są już takie widoczne -> czyli efekt w stu procentach pożądany
__________________
pull me down again
and guide me into pain
...


dream-digger jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-13, 19:01   #15
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Co ile należy podcinać włosy?

Ja nie podcinałam włosów od 17 miesięcy i na rozdwojone końcówki nie narzekam,ale połamane się zdarzają.Więc spróbowałabym tego olejku rycynowego,tyle że(przepraszam za całkowity brak wtajemniczenia)nie wiem gdzie go kupić?Proszę o pomoc i z góry dziękuję
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-13, 22:03   #16
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: Co ile należy podcinać włosy?

Cytat:
Napisane przez dusia139 Pokaż wiadomość
Niektórzy twierdzą, że wzrost włosów nie zależy od ich podcinania. ja się z tym nie zgadzam
Gdzieś czytałam, że bardzo długi włos trochę wolniej rośnie, być może to wyjaśnia fenomen grzywek
Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
Ja nie podcinałam włosów od 17 miesięcy i na rozdwojone końcówki nie narzekam,ale połamane się zdarzają.Więc spróbowałabym tego olejku rycynowego,tyle że(przepraszam za całkowity brak wtajemniczenia)nie wiem gdzie go kupić?Proszę o pomoc i z góry dziękuję
W aptece

Ja podcinam zawsze jak widzę że są wysuszone. Wychodzi mniej więcej raz na 2-3 m-ce. Rozdwojonych końcówek sobie nie wyobrażam, miałam takie we wczesnym liceum kiedy przeżywałam okres buntu .
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-13, 22:16   #17
*piękna
Zakorzenienie
 
Avatar *piękna
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 5 673
Dot.: Co ile należy podcinać włosy?

Ja podcinam co kilka miesięcy bo się rozdwajają ale ogólnie je zapuszczam. Ostatnio musiałam obciąc 7cm ale już odrosły i dalej zapuszczam
__________________

*piękna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-14, 19:16   #18
Dori1981
Raczkowanie
 
Avatar Dori1981
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 484
Dot.: Co ile należy podcinać włosy?

Witam
A ja od lutego biegam co miesiąc do fryzjera na podcięcie końcówek ( tak od 0,5 do 1 cm) mimo tego częstego podcinania to widać ,że włosy urosły .Teraz zaczne podcinać je co dwa miesiące
Pozdrawiam
Dori1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-14, 22:38   #19
Habrova
Raczkowanie
 
Avatar Habrova
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: moje 4 ściany
Wiadomości: 71
Dot.: Co ile należy podcinać włosy?

mówi się ze co 8 tyg powinno sie podcinać włosy,mnie sie wydaje że to wszystko zleży od włosa, mnie włosy nie rozdwajają sie wcale (zawsze tak było) wiec podcinam je tylko w celu odświeżenia fryzury.
Niestety nie jestem szczęściarą,w zamian za brak rozdwojonych końcówek mam łamliwe włosy.Nie wiem co lepsze.
Habrova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-14, 23:55   #20
tulipanna.
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 233
Dot.: Co ile należy podcinać włosy?

Dopoki koncowki nie zaczynaja sie rozdwajac podcinanie wlosow NIE MA SENSU! W ten sposob nigdy nie zapusci sie ich. Sklonnosc do rozdwajania maja koncowki nie nawilzone. Trzeba pamietac, zeby raz w tygodniu potraktowac wlosy jakas dobra maseczka, podczas mycia stosowac odpowiednia odzywke i chronic konce...Jak? Na pewno nie zadnym kosmetykiem, ktory zawiera w skladzie alcohol denat, bo wysusza on wlosy. Warto zainwestowac w olej jojoba. Doskonale spisuje sie jako ochraniacz koncow.
tulipanna. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-15, 08:17   #21
maddzia007
Zakorzenienie
 
Avatar maddzia007
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: internet
Wiadomości: 3 491
Dot.: Co ile należy podcinać włosy?

Ja podcinam włosy średnio co 3 miesiące i to z dwóch powodów po pierwsze rozdwajające sie końcówki a po drugie dla odświeżenia fryzury bo mam mocne cieniowanie i po tych 3 miesiącach włosy już zaczynają sie brzydko układać
maddzia007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-15, 09:46   #22
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: Co ile należy podcinać włosy?

Cytat:
Napisane przez tulipanna. Pokaż wiadomość
Dopoki koncowki nie zaczynaja sie rozdwajac podcinanie wlosow NIE MA SENSU! W ten sposob nigdy nie zapusci sie ich.
Nie wyobrażam sobie czekać na rozdwojone końcówki! Zniszczonym nic już nie pomoże. Potem zamiast ciąć pół cm trzeba ścinać połowę żeby to jakoś wyglądało. Moim zdaniem zapuszczanie nie usprawiedliwia siana. Oczywiście można zapobiegać temu tak jak piszesz, chociaż włosy niszczą się też mechanicznie, ocierając się o ubranie itd. W moim wypadku obcięcie centymetra włosów 4 razy w roku daje: 24-4=20 więc i tak spokojnie jestem na plusie.
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-15, 10:01   #23
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Co ile należy podcinać włosy?

Cytat:
Napisane przez anna87 Pokaż wiadomość
Nie wyobrażam sobie czekać na rozdwojone końcówki! Zniszczonym nic już nie pomoże. Potem zamiast ciąć pół cm trzeba ścinać połowę żeby to jakoś wyglądało. Moim zdaniem zapuszczanie nie usprawiedliwia siana. Oczywiście można zapobiegać temu tak jak piszesz, chociaż włosy niszczą się też mechanicznie, ocierając się o ubranie itd. W moim wypadku obcięcie centymetra włosów 4 razy w roku daje: 24-4=20 więc i tak spokojnie jestem na plusie.
to nie do konca tak jest.

jezeli koncowki sa juz rozdwojone, nie zrobimy nic, pozostaja tylko nożyczki.

przesuszone, slabe koncowki da sie czasem jednak zregenerowac dobrymi odzywkami, ktore wypelnia ubytki keratyny wlosa.

warto w takiej sytuacji chociaz probowac ratowac wlosy

jestem za podcinaniem rozdwojonych, plączących sie koncowek. podcinania "na zapas" nie akceptuje moje wlosy ostatni raz (procz grzywki) widzialy nozyczki w kwietniu i nadal maja sie dobrze
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-15, 11:12   #24
tulipanna.
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 233
Dot.: Co ile należy podcinać włosy?

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
to nie do konca tak jest.

jezeli koncowki sa juz rozdwojone, nie zrobimy nic, pozostaja tylko nożyczki.

przesuszone, slabe koncowki da sie czasem jednak zregenerowac dobrymi odzywkami, ktore wypelnia ubytki keratyny wlosa.

warto w takiej sytuacji chociaz probowac ratowac wlosy

jestem za podcinaniem rozdwojonych, plączących sie koncowek. podcinania "na zapas" nie akceptuje moje wlosy ostatni raz (procz grzywki) widzialy nozyczki w kwietniu i nadal maja sie dobrze
Po przeczytaniu Twojej wypowiedzi w watku o skladach mam ochote edytowac tego Denata w powyzszym swoim poscie Nie robie tego, bo mnostwo wizazanek stosuje jedwab farouk, a ten ponoc koszmarnie wysusza. Moje wlosy nie reagowaly na denata wysuszeniem, dobrze sie u mnie spisywal ten jedwab przez cale pol roku stosowania. Inna rzecz, ze wowczas nie stosowalam zadnych masek nawilzajacych, a do mycia i jako odzywki uzywalam Herbal Essences fala nawilzenia, ktore jednak mialo pare silikonow w jednym i w drugim opakowaniu. Moje wlosy byly wiec suche w porownaniu do tego, co teraz mam na glowie. Tak wiec moja opinia nie jest obiektywna, musialabym teraz zaczac stosowac tego denata, a jakos wole nie

Anna87 ja nie mowie, zeby czekac, az koncowki beda rozdwojone na polowie dlugosci wlosa Tylko sie im przygladac od czasu do czasu i kiedy widac, ze wiele jest porozdwajanych fundnac sobie cm podciecia(chyba, ze komus nie zalezy na dlugosci). Moze nie jasno wyrazilam swoja intencje - powyzsze posty wskazuja na to, ze wizazanki czesto podcinaja wierzac w mit, jakoby wlosy podcinane szybciej rosly Co oczywiscie mija sie z prawda.
tulipanna. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-15, 11:36   #25
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: Co ile należy podcinać włosy?

Cytat:
Napisane przez tulipanna. Pokaż wiadomość
Anna87 ja nie mowie, zeby czekac, az koncowki beda rozdwojone na polowie dlugosci wlosa Tylko sie im przygladac od czasu do czasu i kiedy widac, ze wiele jest porozdwajanych fundnac sobie cm podciecia(chyba, ze komus nie zalezy na dlugosci). Moze nie jasno wyrazilam swoja intencje - powyzsze posty wskazuja na to, ze wizazanki czesto podcinaja wierzac w mit, jakoby wlosy podcinane szybciej rosly Co oczywiscie mija sie z prawda.
Nawet jedna zagnałabym mnie w te pędy do fryzjera. Mi się poprostu kojarzą z zaniedbaniem. Zniszczonych włosów już nic nie uratuje, nie ma takiego kosmetyku który zrobi coś poza chwilową poprawą wyglądu. Lekko przesuszone - ok. Ale zniszczone lub porozdwajane ... jeśli komus bardzo zależy na długości albo nie ufa fryzjerom może sam sprawić sobie profesjonalne nożyczki i likwidować to na bierząco. Plus oczywiście cały arsenał odżywek który ma nasze włosy chronić i nawilżać. Wybaczcie, ale włosy to mój mały schiz i bardzo się im przyglądam (i swoim własny i cudzym).
Szybciej nie będą rosły. Ale też nie znaczy, że nie urosną wcale, chyba że traficie na fryzjera-rzeźnika dla którego 1 cm to 20.
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-15, 12:31   #26
tulipanna.
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 233
Dot.: Co ile należy podcinać włosy?

Cytat:
Napisane przez anna87 Pokaż wiadomość
Nawet jedna zagnałabym mnie w te pędy do fryzjera. Mi się poprostu kojarzą z zaniedbaniem. Zniszczonych włosów już nic nie uratuje, nie ma takiego kosmetyku który zrobi coś poza chwilową poprawą wyglądu. Lekko przesuszone - ok. Ale zniszczone lub porozdwajane ... jeśli komus bardzo zależy na długości albo nie ufa fryzjerom może sam sprawić sobie profesjonalne nożyczki i likwidować to na bierząco. Plus oczywiście cały arsenał odżywek który ma nasze włosy chronić i nawilżać. Wybaczcie, ale włosy to mój mały schiz i bardzo się im przyglądam (i swoim własny i cudzym).
Szybciej nie będą rosły. Ale też nie znaczy, że nie urosną wcale, chyba że traficie na fryzjera-rzeźnika dla którego 1 cm to 20.
Mam wrazenie, ze nie chcesz zrozumiec, co pisze celowo Ale nie jestem za spiskowa wizja swiata, wiec spuszczam na to zaslone milosierdzia.
Tak sie sklada, ze jestem wlosomaniaczka do kwadratu, chucham i dmucham na swoje wlosy. Przy okazji je zapuszczam - w tej chwili moj cel to isc do fryzjera na podciecie dopiero w maju 2009, czyli po dokladnie rocznej przerwie Nie mam ani jednej rozdwojonej koncowki, chyba ze mam zeza i sklejaja sie one wizualnie, bo wzrok poki co mam wysmienity Oczywiscie, jesli z jakiegos powodu wlosy beda wymagac podciecia zaprowadze je do tego fryzjera wczesniej...Na razie robie co w mojej mocy, zeby temu zapobiec i wiem, ze sie tak da Wystarczy umiejetna pielegnacja i odrobina dobrych checi. Moja dlugowlosa siostra (wlascicielka lokow do pasa) chodzi na podciecie raz na 1,5 roku Nie pielegnuje wlosow specjalnie, bo jest na to jeszcze za glupia i nie docenia ich urody. Ale zarazem przysluguje im sie bardzo - nie suszy suszarka. Na ulicy kobiety ogladaja sie za jej wlosami i ide o zaklad, ze w zyciu nie zgadlabys z jaka czestotliwoscia bywa u fryzjera
Tez uwazam, ze masz jak to poetycko ujelas - schiza na punkcie wlosow. Szkoda, bo mozna dbac, pielegnowac i pilnowac ich kondycji bez popadania w histerie.
tulipanna. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-15, 14:08   #27
kosmita77
Zakorzenienie
 
Avatar kosmita77
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4 854
Dot.: Co ile należy podcinać włosy?

ja podcinam co 2 miesiące, bo już długość o którą walczyłam mam
kosmita77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-15, 14:11   #28
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: Co ile należy podcinać włosy?

Cytat:
Napisane przez tulipanna. Pokaż wiadomość
Tylko sie im przygladac od czasu do czasu i kiedy widac, ze wiele jest porozdwajanych fundnac sobie cm podciecia(chyba, ze komus nie zalezy na dlugosci).
Cytat:
Napisane przez tulipanna. Pokaż wiadomość
Tak sie sklada, ze jestem wlosomaniaczka do kwadratu, chucham i dmucham na swoje wlosy. Przy okazji je zapuszczam - w tej chwili moj cel to isc do fryzjera na podciecie dopiero w maju 2009, czyli po dokladnie rocznej przerwie Nie mam ani jednej rozdwojonej koncowki.
Narazie minęły trzy miesiące. Jeśli Twoje włosy są w dobrym stanie to masz rację, po co obcinać. Zresztą nawet gdybyś miała każdą koncówkę w trzech częściach to Twoja sprawa, u siebie poprostu bym tego nie tolerowała.
Pytanie było kiedy podciąć włosy - moim zdaniem kiedy są zniszczone należy je podciąć. I że to wcale nie przekreśla zapuszczania.
Z podcinaniem tak jak z myciem - robimy to tak często jak tego potrzebują. Mój ex fryzjer (bardzo dobry, czeka się w kolejce miesiącami, przy okazji maniak długich włosów) powiedział, że trzeba chwycić końce włosów o im się przyjrzeć. Jeśli miękko się układają to ok, jeśli zaczynają "sterczeć" - to pod nożyczki. Stosowałam to kryterium gdy miałam długie włosy. Teraz przejeżdzam ręką i jeśli czuję, że końce są bardziej szortkie niż reszta i że się plączą to umawiam się na wizytę.

Cytat:
Napisane przez tulipanna. Pokaż wiadomość
Tez uwazam, ze masz jak to poetycko ujelas - schiza na punkcie wlosow. Szkoda, bo mozna dbac, pielegnowac i pilnowac ich kondycji bez popadania w histerie.
Oj to chyba niezadokładnie śledzisz wizaż, moje wymagania co do stanu włosów to jeszcze nic Ja tylko uważam, że ładne włosy to włosy nieporozdwajane.
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-26, 14:52   #29
czorno18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 35
Dot.: Co ile należy podcinać włosy?

Właśnie grzywka jest idealnym dowodem na to iż włosy szybciej rosną po regularnym obcinaniu. A dlaczego? Otóż dlatego , że im częściej obcinasz włosy , tym szybciej pozbawiasz się zniszczonych włosów a jak wiemy zdrowe włosy rosną najszybciej! A grzywka rzadko kiedy jest zniszczona z racji tego iż z założenia jest krótka i trudno ją zniszczyć bo jest najczęściej podcinana no i co za tym idzie, szybciej rośnie.
czorno18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-26, 15:29   #30
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Co ile należy podcinać włosy?

Cytat:
Napisane przez czorno18 Pokaż wiadomość
Właśnie grzywka jest idealnym dowodem na to iż włosy szybciej rosną po regularnym obcinaniu. A dlaczego? Otóż dlatego , że im częściej obcinasz włosy , tym szybciej pozbawiasz się zniszczonych włosów a jak wiemy zdrowe włosy rosną najszybciej! A grzywka rzadko kiedy jest zniszczona z racji tego iż z założenia jest krótka i trudno ją zniszczyć bo jest najczęściej podcinana no i co za tym idzie, szybciej rośnie.
Ja rozumiem, że na zdrowych włosach szybciej widać porost, bo końcówki się nie wykruszają itp., ale twierdzenie, że coś szybciej rośnie bo jest podcinane (czyli, ze cebulki wiedzą, co się dzieje z końcem martwego przecież włosa) jest takie troszkę śmieszne

Tak swoją drogą- to, jak rosną włosy to kwestia indywidualna, ale bardzo często nieznacznie szybciej rosną z tyłu głowy, a nie na grzywce. Tylko, że jeśli ktoś podcina grzywkę, to jej porost bardziej rzuca się w oczy.
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-02 14:17:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:16.