problemy ze schudnieciem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-05, 18:59   #1
Antonina18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 10

problemy ze schudnieciem


Witam. Mam 19 lat, 158 cm wzrostu i waze 71kg. Od pewnego czasu probuje schudnac, 2 tygodnie temu bylam u pani dietetyk, ktora rozpisala mi diete. wiem, ze minal krotki okres i ciezko byloby spodziewac sie niewiadomo jakich efektow, ale jesli ona uwaza, ze schudne 3-4 kg w miesiac, to powinnam juz chociaz polowe. dodatkowo cwicze 4-5 razy w tygodniu przez 20min. problemem w rozpisaniu mojej diety bylo to, ze bardzo wielu rzeczy nie lubie, tak wiec moj jadlospis jest bardzo ograniczony. jednak w wydrukowanym przez nia jadlospisie na sniadanie, drugie sniadanie i kolacje podane jest biale pieczywo. tak wiec calkiem sporo go spozywam (ciemnego nie lubie). co moze byc przyczyna braku utraty wagi? prosze o pomoc.
Antonina18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-06, 07:22   #2
zrzuc brzuch
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 137
Dot.: problemy ze schudnieciem

Wydaje mi się, że właśnie białe pieczywo.
__________________
<ciach_reklama>
zrzuc brzuch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-06, 10:52   #3
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomości: 1 119
Dot.: problemy ze schudnieciem

Może wpisz tutaj ten jadłospis, to się zobaczy.
Erena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-06, 11:08   #4
mamasierpniowa
Zadomowienie
 
Avatar mamasierpniowa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 216
Dot.: problemy ze schudnieciem

białe pieczywo na kolację przy redukcji to nie jest chyba za dobry pomysł.Też chętnie zobaczę jadłospis
mamasierpniowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-06, 12:42   #5
marzenka_30
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 46
Dot.: problemy ze schudnieciem

Białe pieczywo? Dziwne, chyba że nie chciała spowodować u Ciebie jakiegoś szoku organizmu po obniżeniu ilości węglowodanów.

Ja próbowałam wielu diet, obecnie ograniczam do minimum spożycie węglowodanów i jestem zadowolona i z efektów, które są co prawda wolne ale są no i dobrze się czuję.
marzenka_30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-07, 16:29   #6
pan_to_felek
Przyczajenie
 
Avatar pan_to_felek
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9
Dot.: problemy ze schudnieciem

Co do diety to moim zdaniem najważniejsze jest racjonalne, zdrowe żywienie - można wszystkiego spróbować, ale w ograniczonych ilościach no i oczywiście rzeczy jak najmniej przetworzone. Moim zdaniem tego białego pieczywa jest za dużo, ale nie chce podważać zdania pani dietetyk
A pijesz przy tym dużo wody? Podobno czerwona herbata pomaga w walce z kilogramami
No i oczywiście ruch. Super, że ćwiczysz! Warto przy tym zmodyfikować swój styl życia, czyli zamiast windą - przejść się po schodach, zamiast autobusem - przejść się kilka przystanków
Życzę Ci dużo cierpliwości, wytrwałości. No i trzymam kciuki!
pan_to_felek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-08, 09:52   #7
Antonina18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 10
Dot.: problemy ze schudnieciem

Dziekuje za wszystkie odpowiedzi. Jesli chodzi o jadlospis to 6 na 7 propozycji towlasnie kromka chleba z wedlina/twarogiem/itd. Obiad to ziemniaki w kazdej postaci/ryz/makaron z jakims miesem/ryba. Kolacja to samo co na sniadanie. No i jeszcze 2 sniadanie, tez chleb. Posilki mozna jesc zamiennie.

---------- Dopisano o 10:52 ---------- Poprzedni post napisano o 10:47 ----------

Nie dostalam zadnych wytycznych co i kiedy. A jedynie czego kesc nie moge. O pieczywie mowa jest tylko:
Nie pelnoziarniste. Postanowilam nie isc juz do dietetyka, a sama zmienic swoj styl zycia i zywienie. Szkoda mi tylko czasu, ktory wg pani dietetyk byl dobrze wykorzystany. Jesli chodzi o mieso, czy mozna kesc je codziennie i schudnac? Nie lubie ryb. Probowalam sie zmusic, ale nie dam rady. Pani doetetyk zaproponowala abym jadla zamiennie: indyka, kurczaka, cielecine.
Antonina18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-08, 10:01   #8
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomości: 1 119
Dot.: problemy ze schudnieciem

Cytat:
Napisane przez Antonina18 Pokaż wiadomość
Dziekuje za wszystkie odpowiedzi. Jesli chodzi o jadlospis to 6 na 7 propozycji towlasnie kromka chleba z wedlina/twarogiem/itd. Obiad to ziemniaki w kazdej postaci/ryz/makaron z jakims miesem/ryba. Kolacja to samo co na sniadanie. No i jeszcze 2 sniadanie, tez chleb. Posilki mozna jesc zamiennie.

---------- Dopisano o 10:52 ---------- Poprzedni post napisano o 10:47 ----------

Nie dostalam zadnych wytycznych co i kiedy. A jedynie czego kesc nie moge. O pieczywie mowa jest tylko:
Nie pelnoziarniste. Postanowilam nie isc juz do dietetyka, a sama zmienic swoj styl zycia i zywienie. Szkoda mi tylko czasu, ktory wg pani dietetyk byl dobrze wykorzystany. Jesli chodzi o mieso, czy mozna kesc je codziennie i schudnac? Nie lubie ryb. Probowalam sie zmusic, ale nie dam rady. Pani doetetyk zaproponowala abym jadla zamiennie: indyka, kurczaka, cielecine.
Skad Ty te kobiete wytrzasnelas?

[COLOR="rgb(46, 139, 87)"]I slusznie.[/COLOR] Tak, mozesz jesc codziennie mieso i chudnac. Nie, nie uwazam, ze 6 posilkow pt. "kromka chleba z okladem" to jest dobra dieta.

A na dzien dobry, zeby nie bylo za ciezko sie przestawic i nie trzeba bylo kombinowac, zrob moze po prostu tak:
1. odstaw slodycze, slodzone napoje, slone przekaski typu chipsy, fast foody
2. Jedz kilka posilkow dziennie (jak Ci wygodnie, powiedzmy od 4 do 6).
3. W kazdym posilku jedz warzywa
4. Staraj sie komponowac posilki na zasadzie: w kazdym zrodlo bialka, weglowodanow i tluszczu, do tego warzywa.
5. Pij duzo plynow, najlepiej wode, zielona herbate, herbatki ziolowe itp.
6. wprowadz jakas forme aktywnosci fizycznej. Jaka - to zalezy od tego, ile sie dotad ruszalas i co lubisz.
Tego typu przykazan zywieniowych jest wiecej, ale wydaje mi sie, ze jesli ktos nie ma doswiadczenia, wielu rzeczy nie lubi, to na poczatek tyle wystarczy, zeby szoku nie bylo
Powodzenia!

Edytowane przez Erena
Czas edycji: 2014-02-08 o 10:02
Erena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-08, 11:29   #9
Antonina18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 10
Dot.: problemy ze schudnieciem

Z internetu..
Czy jadlospis
Sniadanie: chleb razowy z wedlina / platki corn flakes lub owsiane z mlekiem
Obiad: gulasz (nie z torebki) (tu nasuwa mi sie kolejne pytanie. Jesli chodzi o ziemniaki, ryz i makaron?) spaghetti z pieczarkami, mieso pieczone bez oleju oczywisxie, filet w papierku,
Caly dzien owoce
Drugie sniadanie: chleb razowy lub.. Tu nie mam pimyslu
I co z kolacja? Ciagle chleb razowy?
Antonina18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-09, 07:31   #10
mamasierpniowa
Zadomowienie
 
Avatar mamasierpniowa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 216
Dot.: problemy ze schudnieciem

Cytat:
Napisane przez Antonina18 Pokaż wiadomość
Z internetu..
Czy jadlospis
Sniadanie: chleb razowy z wedlina / platki corn flakes lub owsiane z mlekiem
Obiad: gulasz (nie z torebki) (tu nasuwa mi sie kolejne pytanie. Jesli chodzi o ziemniaki, ryz i makaron?) spaghetti z pieczarkami, mieso pieczone bez oleju oczywisxie, filet w papierku,
Caly dzien owoce
Drugie sniadanie: chleb razowy lub.. Tu nie mam pimyslu
I co z kolacja? Ciagle chleb razowy?
na poczatek napiszę że ta dietetyczka to moim zdaniem jakaś szarlatanka: /

Chleb razowy z wędliną może być, najlepiej jeśli to jest wędlinka chuda, polędwica z indyka, kurczaka itd...Do tego
warzywo, jakiś pomidorek, ogórek.
Corn flakesy nie są za dobrym pomysłem bo są mocno przetworzone, lepsza będzie owsianka, jakies musli bez cukry(można samemu zrobić

Na obiady jedz makaron, ryż ,ziemniaki.Tylko wybieraj te dobre produkty.Ziemniaki bez sosów, ryż naturalny brązowy lub dziki, makaron ciemny.Gotuj al dente
Spaghetti zrobione samemu( ja zawsze sos robie sama, pyszny a samo zdrowie nie to świństwo ze słoików).
Tłuszczu używaj, najlepiej oliwy z oliwek , jest sprzymierzeńcem odchudzania i koniecznością do prawidłowego funkcjonowania.
Owoców nie jedz na wieczór, mają dużo cukru.
Na kolację jedz lekkie produkty białkowe, np twaróg chudy, serek grani, twarożek granulowany,tuńczyk z puszki.
Pamietaj żeby jeść duuużo warzyw!!! Białego chleba, białego makaronu unikaj.
Pij dużo wody
Jedz orzechy w niewielkich ilościach

To moje propozycje: )
mamasierpniowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-09, 18:59   #11
Antonina18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 10
Dot.: problemy ze schudnieciem

Dlaczego warzywa sa az tak wazne?
Mam jeszcze pytanie i stewie, czy rzeczywiscie mozna stosowac zamiast cukru i jest niskokaloryczna? Znalazlam tylko kilka rozmow na ten temat i wciaz nie jestem pewna.
Jesli chodzi o cwiczenia ile minut dziennie WYSTARCZY?
Antonina18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-09, 20:40   #12
Martva
Zadomowienie
 
Avatar Martva
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 473
Dot.: problemy ze schudnieciem

Cytat:
Napisane przez Antonina18 Pokaż wiadomość
Dlaczego warzywa sa az tak wazne?
Mało kalorii, dużo witamin przy mniejszej niż w owocach zawartości cukrów, mikroelementy, błonnik, przeciwutleniacze (betakaroten, likopen, antocyjany, flawonoidy etc), . Czego oni Was teraz uczą w tych szkołach?
Martva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-10, 12:08   #13
marzenka_30
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 46
Dot.: problemy ze schudnieciem

Zgadzam się, należy ograniczyć owoce niestety (cukry) i niektóre, zwłaszcza strączkowe warzywa. Pomidory, cebula, brokuły, kalafior, nawet marchew tak.
Kurczak i indyk jak najbardziej, wołowina...
no ale jeść 2 czy 3 razy dziennie chleb? hmmm... chyba nie bardzo...
Ja mimo że byłam na wielu dietach bardzo długo, nigdy nie przemogłam się do dwóch rzeczy
1. śniadanie
2. 5 posiłków dziennie.

Próbowałam i niestety nie umiem
marzenka_30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-10, 14:49   #14
Antonina18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 10
Dot.: problemy ze schudnieciem

chleb rustykalny jest ok?
Antonina18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-10, 16:29   #15
mamasierpniowa
Zadomowienie
 
Avatar mamasierpniowa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 216
Dot.: problemy ze schudnieciem

tak jest ok bo na zakwasie żytnim.

Jeśli chodzi o ćwiczenia to nie ilość się liczy a raczej jakość. Ja ćwicze tak aby mięśnie rzeczywiście paliły( musisz czuć że napięcie które im serwujesz to dla nich wysiłek.Na tym polega wzmacnianie mięśni że powstają drobne mikrourazy które w trakcie odpoczynku regeneruja się już inną grubszą warstwą, dlatego mięśnie rosną i dlatego odpoczynek jest taki wazny. Poza tym im więcej mięśni tym szybciej chudniesz.
mamasierpniowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-11, 10:05   #16
Antonina18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 10
Dot.: problemy ze schudnieciem

Bardzo dziekuje wszystkim za odpowiedzi. Teraz czekac tylko na rezultaty..
Antonina18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-11, 11:58   #17
marzenka_30
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 46
Dot.: problemy ze schudnieciem

Trzymamy kciuki
marzenka_30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-11 12:58:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:35.