Co ćwiczyć ? - Siłownia ( ZDJĘCIE ) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-05, 19:30   #1
Liliannaaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 99

Co ćwiczyć ? - Siłownia ( ZDJĘCIE )


Od jutra planuję zejść z kanapy i ruszyć tyłek na siłownię.Niestety nie będzie trenera, który pomógłby mi ułożyć jakiś plan ćwiczeń, więc może tutaj uzyskam jakąś odpowiedź.
Chcę schudnąć max 4 kg, podnieść i uwypuklić pośladki, spalić tłuszcz z brzucha i go wyrzeźbić, wysmuklić nogi i zrobić coś z tłustymi i wątłymi ramionami.Od czego zacząć ? Czy może zrezygnować z siłowni i zacząć ćwiczyć w domu, np z Chodakowską ?
Wzrost : 161 cm
Waga : 55 kg

( oczywiście wiem, że daleka droga, masę pracy i odpowiednia dieta )

Załącznik 5571292

Edytowane przez Liliannaaaa
Czas edycji: 2014-03-04 o 20:29
Liliannaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-05, 21:56   #2
lolpik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 123
Dot.: Co ćwiczyć ? - Siłownia ( ZDJĘCIE )

Jeśli zdecydujesz się na siłownię to w Twoim wypadku powinnaś wykorzystywać:
-ciężary na poziomie 50% Twoich maksymalnych możliwości tak aby zrobić duża ilość powtórzeń minimum 12 ale lepiej więcej, tak żeby przynajmniej z 25 sekund trwała seria
-krótkie przerwy pomiędzy seriami 30-50 sekund
-trening powinien być stosunkowo krótki lecz intensywny

Niezbędne są aeroby (bieganie, rower). Dobre efekty przynosi krótki intensywny trening interwałowy.

Jeżeli chcesz ćwiczyć w domu. Osobiście treningów z Chodakowską nie widziałem (i nie chce widzieć :P). Ale widziałem i kilka treningów zrobiłem (z moją dziewczyną) TurboFire oraz Mel B.
Według mnie turbo fire jest typową palarnią tłuszczu, konkretnie dają popalić zwłaszcza treningi HIIT, a Mel B to takie dla początkujących, na podniesienie tyłka

Ale najważniejsza jest oczywiście DIETA mało węglowodanów, więcej białka i unikać słodkiego jak ognia , bez tego będzie ciężko.

Edytowane przez lolpik
Czas edycji: 2014-02-05 o 21:57
lolpik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-06, 07:19   #3
zrzuc brzuch
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 137
Dot.: Co ćwiczyć ? - Siłownia ( ZDJĘCIE )

Najlepiej zrób sobie plan np. 3 dni z Chodakowską czy jakiś inny wideotrening i dwa dni na siłowni. Jeśli pracujesz nad ramionami to polecam Ci ćwiczenia na biceps i triceps np. uginanie ramion ze sztangą albo hantlami, wyciskanie francuskie, pompki zwykłe, pompki na poręczach, przysiady ze sztangą, martwy ciąg, rozpiętki, wyciskanie na płasko. Najlepszy moim zdaniem będzie taki 40 - 50 minutowy trening ogólnorozwojowy 2 - 3 razy w tygodniu. Odnośnie liczby serii i powtórzeń oraz diety zgodzę się z przedmówcą
__________________
<ciach_reklama>
zrzuc brzuch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-06, 07:38   #4
mamasierpniowa
Zadomowienie
 
Avatar mamasierpniowa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 216
Dot.: Co ćwiczyć ? - Siłownia ( ZDJĘCIE )

Gdzie Ty masz tłuszcz na tym brzuchu?

Lepszym rozwiązaniem na redukcję jest trening aerobowy po godzinie 5 razy w tygodniu czy trzy razy w tygodniu po 2 h? Pytam, bo cele mam identyczne jak autorka tego wątku.
Co jeść przed treningiem a co po treningu na redukcji?
mamasierpniowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-06, 09:39   #5
lolpik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 123
Dot.: Co ćwiczyć ? - Siłownia ( ZDJĘCIE )

Według mnie 5x1h, bo 3x2h to jednak dość długo i ciężko utrzymać stałą dość duża intensywność treningu. Różne są opinie po jakim czasie spala się tkankę tłuszczową, ale na pewno nie potrzeba do tego aż 2h. Oczywiście z czasem możesz wydłużać treningi, jeżeli będziesz się czuła na siłach.

A co jeść? Zależy o jakiej porze trenujesz.
lolpik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-06, 10:22   #6
live
Rozeznanie
 
Avatar live
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 941
Dot.: Co ćwiczyć ? - Siłownia ( ZDJĘCIE )

Piękne ciałko do rzeźbienia na siłowni lub w domu jak dla mnie odpowiedz jest prosta http://www.sfd.pl/Trening_si%C5%82ow..._-t803543.html
live jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-06, 11:38   #7
mamasierpniowa
Zadomowienie
 
Avatar mamasierpniowa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 216
Dot.: Co ćwiczyć ? - Siłownia ( ZDJĘCIE )

Cytat:
Napisane przez lolpik Pokaż wiadomość
Według mnie 5x1h, bo 3x2h to jednak dość długo i ciężko utrzymać stałą dość duża intensywność treningu. Różne są opinie po jakim czasie spala się tkankę tłuszczową, ale na pewno nie potrzeba do tego aż 2h. Oczywiście z czasem możesz wydłużać treningi, jeżeli będziesz się czuła na siłach.

A co jeść? Zależy o jakiej porze trenujesz.
Problem polega na tym, że mam małe dziecko i ćwiczę wtedy kiedy chłopak jest w domu i się zajmie córką. Tylko wtedy moge wyjść na siłownie, tak wiec raz jestem o 9, raz o 17 a jeszcze kiedy indziej o 21. Nie wiem co mam jeść przed treningiem żeby nie przeszkadzało w redukcji.

Jestem w stanie cwiczyć w szybkim tempie przez te 2 h o ile to rzeczywiście przyniesie lepszy skutek niż godzina codziennie. Widzę w tym nawet plusy bo ten czas który codziennie poświęcam na dojazdy mogłabym wykorzystać dla córki i chłopaka. Co jest więc bardziej efektywne?


dodam, że chodzę na spinning i indoorwalking.

Edytowane przez mamasierpniowa
Czas edycji: 2014-02-06 o 11:41
mamasierpniowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-06, 13:01   #8
Liliannaaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 99
Dot.: Co ćwiczyć ? - Siłownia ( ZDJĘCIE )

Dziękuję za odpowiedzi Przeraża mnie trening ramion, bo zupełnie nie mam siły w rękach, starałam się robić pompki, ale nie dawałam rady, jedyne co to opanowałam ćwiczenia plank i ogólnie planuję do siłowni dołożyć 10 min plank i te ćwiczenia z Mel B na pośladki, bo robiłam kiedyś i widziałam fajne efekty
@Live, dziękuję przejrzę to forum i najlepiej rozpiszę sobie co jak i ile, żeby się jakoś zapoznać z tematem
Faktycznie będę chodzić 3 razy w tygodniu na siłownię i dwa dni będę ćwiczyć w domu te swoje planki i mel b dwa dni przerwy od ćwiczeń mi wystarczą, dłuższe zaowocowałyby lenistwem
Liliannaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-06, 13:49   #9
mamasierpniowa
Zadomowienie
 
Avatar mamasierpniowa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 216
Dot.: Co ćwiczyć ? - Siłownia ( ZDJĘCIE )

jeśli nie masz siły w rekach to zacznij od takich pompek: )

https://www.google.pl/search?q=pompk...ki%3B300%3B217

odwiedź sobie tą stronkę.

Edytowane przez mamasierpniowa
Czas edycji: 2014-02-06 o 13:51
mamasierpniowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-06, 13:58   #10
Liliannaaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 99
Dot.: Co ćwiczyć ? - Siłownia ( ZDJĘCIE )

Cytat:
Napisane przez mamasierpniowa Pokaż wiadomość
jeśli nie masz siły w rekach to zacznij od takich pompek: )

https://www.google.pl/search?q=pompk...ki%3B300%3B217

odwiedź sobie tą stronkę.

Dzięki, te też mi średnio wychodziły, ale będę próbować Przy ścianie może na początek będzie łatwiej ? Muszę to opanować, bo podobno pompki dobrze wpływają na klatkę piersiową Może tego nie widać, ale mam biust rozmiar C/D, pewnie stracę z dwa rozmiary jak schudnę, ale niech chociaż będzie biust uniesiony

---------- Dopisano o 14:58 ---------- Poprzedni post napisano o 14:55 ----------

Cytat:
Napisane przez mamasierpniowa Pokaż wiadomość
Gdzie Ty masz tłuszcz na tym brzuchu?
Jest, jest Jak siadam robi mi się taka fałdka brzydka Chociaż rano jak wstaję to brzuch mam płaski i nawet widać jakieś tam lekko zarysowane mięśnie ( kiedyś ćwiczyłam dużo na brzuch ) ale jak coś zjem to od razu mam tłusty brzuch


A to jak już wstawiłam zdjęcie może mi ktoś powiedzieć jaki mam typ figury ?

Edytowane przez Liliannaaaa
Czas edycji: 2014-02-06 o 14:01
Liliannaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-06, 14:03   #11
yessabell
Wtajemniczenie
 
Avatar yessabell
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: skądinąd
Wiadomości: 2 651
Dot.: Co ćwiczyć ? - Siłownia ( ZDJĘCIE )

Szukam tego tłuszczu na brzuchu i na nogach, kuźwa szukam i znaleźć nie mogę
__________________
The journey of thousand miles begins with one step.
yessabell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-06, 14:20   #12
werty
Zadomowienie
 
Avatar werty
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 817
Dot.: Co ćwiczyć ? - Siłownia ( ZDJĘCIE )

Cytat:
Napisane przez Liliannaaaa Pokaż wiadomość
Dzięki, te też mi średnio wychodziły, ale będę próbować Przy ścianie może na początek będzie łatwiej ? Muszę to opanować, bo podobno pompki dobrze wpływają na klatkę piersiową Może tego nie widać, ale mam biust rozmiar C/D, pewnie stracę z dwa rozmiary jak schudnę, ale niech chociaż będzie biust uniesiony

A to jak już wstawiłam zdjęcie może mi ktoś powiedzieć jaki mam typ figury ?
Trudno określić typ figury, ponieważ zdjęcie jest robione nieco z góry Na moje oko masz w miarę wąskie biodra, delikatne wcięcie w talii i proporcjonalną z nogami górę ciała.

Możesz być kolumną lub wazą.



Masz ładną figurę piękny punkt startowy do wysportowanej, zwartej sylwetki ćwicz z hantlami, szukaj różnych modyfikacji planka (deski), rób pompki w oparciu o ścianę, a szybciej niż myślisz wzmocnią się ręce,a brzuch zrobi się płaski i twardy
Jesteś szczupła (sama o tym piszesz, max 4kg do zrzucenia) dlatego ogranicz aeroby, nie są Tobie potrzebne- skup się na hantlach (lub początkowo ciężarze własnego ciała)
__________________
.

01.2013 Start

Od V/2013 sercem i ciałem z
Melissą Bender
werty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-06, 15:32   #13
lolpik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 123
Dot.: Co ćwiczyć ? - Siłownia ( ZDJĘCIE )

Cytat:
Napisane przez mamasierpniowa Pokaż wiadomość
Problem polega na tym, że mam małe dziecko i ćwiczę wtedy kiedy chłopak jest w domu i się zajmie córką. Tylko wtedy moge wyjść na siłownie, tak wiec raz jestem o 9, raz o 17 a jeszcze kiedy indziej o 21. Nie wiem co mam jeść przed treningiem żeby nie przeszkadzało w redukcji.

Jestem w stanie cwiczyć w szybkim tempie przez te 2 h o ile to rzeczywiście przyniesie lepszy skutek niż godzina codziennie. Widzę w tym nawet plusy bo ten czas który codziennie poświęcam na dojazdy mogłabym wykorzystać dla córki i chłopaka. Co jest więc bardziej efektywne?


dodam, że chodzę na spinning i indoorwalking.
Jeżeli ćwiczysz rano to np:
-pół kubka muesli egzotycznego z orzechami
-jogurtu naturalnego
-2 banany
-jakieś owoce- truskawki, maliny, borówki

Po treningu jakiś ryz/kasza/makaron (durum/orkiszowy) kurczak/ryba no i świeże warzywa.

Jeżeli ćwiczysz wieczorem i jadłaś już obiad, ale czujesz się głodna, wystarczą dwie kromeczki chleba razowego z miodem, solidna dawka energii do treningu, chodź osobiście znowu zjadłbym ryz z kurczakiem

Wieczorem po treningu jakiś koktajl (białko,mleko,jogurt naturalny,banan,twaróg)

Oczywiście to takie przykłady. Ogranicz węglowodany o wysokim IG, zwiększ za to ilość białka, a tłuszcze wybieraj te zdrowe (oliwa z oliwek, tran). W posiłkach około treningowych unikaj tłuszczy.

W Twojej sytuacji wybrał bym trzy treningi po 1h w tygodniu spinning i indoor walking, stawiając na interwały (jeżeli są możliwe bo to chyba zajęcia grupowe). Zaoszczędzisz czas, a skutek powinien być ten sam.
A w dni w których siedzisz w domu trenuj z np. Mel B, bardzo fajne ćwiczenia.

---------- Dopisano o 16:32 ---------- Poprzedni post napisano o 16:17 ----------

Cytat:
Napisane przez werty Pokaż wiadomość
Jesteś szczupła (sama o tym piszesz, max 4kg do zrzucenia) dlatego ogranicz aeroby, nie są Tobie potrzebne- skup się na hantlach (lub początkowo ciężarze własnego ciała)
Jeżeli @Liliannaaaa uważa ze ma fałdkę i chce spalić tłuszcz z brzucha, to własnie aeroby są niezbędne. Sama siłownia do tego celu nie wystarczy. Wyrzeźbi sylwetkę OK, ale tłuszczu na brzuchu na pewno się nie pozbędzie. Jak masz miejsce w domu, to spróbuj może skakanki kosztuje 5 zł, a nie musisz wychodzić z domu jak jest zimno.
lolpik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-06, 16:07   #14
Liliannaaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 99
Dot.: Co ćwiczyć ? - Siłownia ( ZDJĘCIE )

Podoba mi sie ten trening tabaty http://www.youtube.com/watch?v=qXODYPSAB64 dawno, dawno temu cwiczylam i efekty byly Ale wybiore jednak cwiczenia aerobowe na silowni, mysle, ze polubie cwiczenia na biezni, a moze jak poprawi mi sie kondycja to polubie sie z bieganiem i zaczne biegac Do spalenie troche z brzucha jest, miesnie pewnie mam ale ukryte pod nim

---------- Dopisano o 16:52 ---------- Poprzedni post napisano o 16:51 ----------

Cytat:
Napisane przez yessabell Pokaż wiadomość
Szukam tego tłuszczu na brzuchu i na nogach, kuźwa szukam i znaleźć nie mogę
Na nogach nie mam tluszczu, uda twarde jak kamienie, ale chcialabym je jakos wysmuklic

---------- Dopisano o 17:07 ---------- Poprzedni post napisano o 16:52 ----------

Cytat:
Napisane przez werty Pokaż wiadomość
Trudno określić typ figury, ponieważ zdjęcie jest robione nieco z góry Na moje oko masz w miarę wąskie biodra, delikatne wcięcie w talii i proporcjonalną z nogami górę ciała.

Możesz być kolumną lub wazą.



Masz ładną figurę piękny punkt startowy do wysportowanej, zwartej sylwetki ćwicz z hantlami, szukaj różnych modyfikacji planka (deski), rób pompki w oparciu o ścianę, a szybciej niż myślisz wzmocnią się ręce,a brzuch zrobi się płaski i twardy
Jesteś szczupła (sama o tym piszesz, max 4kg do zrzucenia) dlatego ogranicz aeroby, nie są Tobie potrzebne- skup się na hantlach (lub początkowo ciężarze własnego ciała)
Ślicznie dziękuję Fajnie usłyszeć, że da się coś zrobić w kierunku fit sylwetki, o 18 lecę działać
Liliannaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-06, 17:53   #15
mikasa5
Zadomowienie
 
Avatar mikasa5
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 520
Dot.: Co ćwiczyć ? - Siłownia ( ZDJĘCIE )

Cytat:
Napisane przez lolpik Pokaż wiadomość
Jeżeli ćwiczysz rano to np:
-pół kubka muesli egzotycznego z orzechami
-jogurtu naturalnego
-2 banany
-jakieś owoce- truskawki, maliny, borówki

Po treningu jakiś ryz/kasza/makaron (durum/orkiszowy) kurczak/ryba no i świeże warzywa.

Jeżeli ćwiczysz wieczorem i jadłaś już obiad, ale czujesz się głodna, wystarczą dwie kromeczki chleba razowego z miodem, solidna dawka energii do treningu, chodź osobiście znowu zjadłbym ryz z kurczakiem

Wieczorem po treningu jakiś koktajl (białko,mleko,jogurt naturalny,banan,twaróg)

Oczywiście to takie przykłady. Ogranicz węglowodany o wysokim IG, zwiększ za to ilość białka, a tłuszcze wybieraj te zdrowe (oliwa z oliwek, tran). W posiłkach około treningowych unikaj tłuszczy.

W Twojej sytuacji wybrał bym trzy treningi po 1h w tygodniu spinning i indoor walking, stawiając na interwały (jeżeli są możliwe bo to chyba zajęcia grupowe). Zaoszczędzisz czas, a skutek powinien być ten sam.
A w dni w których siedzisz w domu trenuj z np. Mel B, bardzo fajne ćwiczenia.

---------- Dopisano o 16:32 ---------- Poprzedni post napisano o 16:17 ----------



Jeżeli @Liliannaaaa uważa ze ma fałdkę i chce spalić tłuszcz z brzucha, to własnie aeroby są niezbędne. Sama siłownia do tego celu nie wystarczy. Wyrzeźbi sylwetkę OK, ale tłuszczu na brzuchu na pewno się nie pozbędzie. Jak masz miejsce w domu, to spróbuj może skakanki kosztuje 5 zł, a nie musisz wychodzić z domu jak jest zimno.
A wieczorem po treningu nie może wlecieć makaron z mięskiem i warzywami? Bo zazwyczaj ćwiczę wieczorem. Nie mam potem problemu z zaśnięciem, nie czuję się ociężała. Lepiej się przerzucić na koktajl?
__________________
wymiana
mikasa5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-06, 20:56   #16
lolpik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 123
Dot.: Co ćwiczyć ? - Siłownia ( ZDJĘCIE )

Cytat:
Napisane przez mikasa5 Pokaż wiadomość
A wieczorem po treningu nie może wlecieć makaron z mięskiem i warzywami? Bo zazwyczaj ćwiczę wieczorem. Nie mam potem problemu z zaśnięciem, nie czuję się ociężała. Lepiej się przerzucić na koktajl?
Tzn. @mamasierpniowa pisała ze ćwiczy nawet o 21, więc po powrocie do domu jest już późno i takie danie z makaronem raczej odpada. Ale jak ćwiczysz koło 18, a spać idziesz 23 to jak najbardziej. Staraj się wybierać makaron taki jak pisałem wcześniej.
lolpik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-06 21:56:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:47.