poród a duże dziecko - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-07-28, 10:21   #31
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: poród a duże dziecko

Cytat:
Napisane przez mili22o Pokaż wiadomość
Ponawiam pytanie z ciekawości, jaka byłaby Wasza reakcja, gdyby ktoś z rodziny urodził dziecko 65 cm i 4030. Myślicie, że jest grubsze, ma za dużą masę itp. ?
Ja np. spotykam się z komentarzami, że jakbym miała teraz 55 i 3500 to wyleci jak z katapulty po takim 4kg (nikt nie patrzy na wzrost), albo że na pewno też będzie wielkie jak będę za dużo jadła. Dużo przykrości ogólnie i boję się komukolwiek powiedzieć o ciąży.
Wiesz, moja córka na roczek miała 68cm, dla mnie każde normalne dziecko to gigant Waga 4kg jest normalna, ot długie i tyle.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-28, 11:19   #32
mili22o
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4
Dot.: poród a duże dziecko

Tak, to już sześciomiesięczne dziecko przeważnie ma te 65 cm. Pocieszyłyście mnie. Już myślałam, że cały świat zastanawia się, czy nie wyglądam tam na dole jak lej po bombie albo betoniarka.

Edytowane przez mili22o
Czas edycji: 2016-07-28 o 11:24
mili22o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-28, 11:24   #33
alkamor
Zakorzenienie
 
Avatar alkamor
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Sk-ce
Wiadomości: 12 413
GG do alkamor
Dot.: poród a duże dziecko

Spokojnie napewno nie
Moja jedyna myśl to to że długi bobas... Ale napewno nie gruby
__________________
Kuba

Maja
alkamor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-28, 11:53   #34
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: poród a duże dziecko

Ja bym przy tej długości powiedziała, że raczej chudziutki jak niteczka
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-28, 17:49   #35
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: poród a duże dziecko

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;63522911]Golgie, kupił? [/QUOTE]
Kupił
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-28, 19:45   #36
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: poród a duże dziecko

Cytat:
Napisane przez mili22o Pokaż wiadomość
Ponawiam pytanie z ciekawości, jaka byłaby Wasza reakcja, gdyby ktoś z rodziny urodził dziecko 65 cm i 4030. Myślicie, że jest grubsze, ma za dużą masę itp. ?
Ja np. spotykam się z komentarzami, że jakbym miała teraz 55 i 3500 to wyleci jak z katapulty po takim 4kg (nikt nie patrzy na wzrost), albo że na pewno też będzie wielkie jak będę za dużo jadła. Dużo przykrości ogólnie i boję się komukolwiek powiedzieć o ciąży.
Ale Ty masz problemy
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-31, 10:31   #37
oliviaoO
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 788
Dot.: poród a duże dziecko

Cytat:
Napisane przez mili22o Pokaż wiadomość
Ponawiam pytanie z ciekawości, jaka byłaby Wasza reakcja, gdyby ktoś z rodziny urodził dziecko 65 cm i 4030. Myślicie, że jest grubsze, ma za dużą masę itp. ?
Ja np. spotykam się z komentarzami, że jakbym miała teraz 55 i 3500 to wyleci jak z katapulty po takim 4kg (nikt nie patrzy na wzrost), albo że na pewno też będzie wielkie jak będę za dużo jadła. Dużo przykrości ogólnie i boję się komukolwiek powiedzieć o ciąży.
jak to jaka reakcja? Normalna. Nie mamy wpływu na to jak duże urodzi się dziecko (no chyba, że ktoś np. odchudza się w ciąży /znam taki przypadek niestety/ i dziecko rodzi się stanowczo za małe w stos. do tygodnia ciąży)
Co z tego, że dziecko będzie miało dużą masę urodzeniową, to nie ma wpływu na jego przyszłość. Ja urodziłam córkę 4400g 59 cm, teraz ma 6,5 roku i jest szczupła.
Nie rozumiem takiego przejmowania się ile będzie ważyć dziecko przy porodzie, chyba najważniejsze by urodziło się zdrowe a nie 3 czy 4 kg
__________________
Razem
Zaręczeni
Ślub

Julia

walka z kg:
81- 78 - 76 - 74 - 72- 70 - 68 - 66 - 64

oliviaoO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-07-31, 12:01   #38
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: poród a duże dziecko

Mili220 problemem dużo większym niż wielkość dziecka - które przecież problemem nie jest - jest podejście Twoich bliskich/znajomych i to jak na to reagujesz. Nie daj sobie wciskać takich komentarzy, z których wyłazi buractwo
__________________

żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-02, 14:27   #39
ktosia86
Zakorzenienie
 
Avatar ktosia86
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 602
Dot.: poród a duże dziecko

Cytat:
Napisane przez żurawinka Pokaż wiadomość
Przy szybkim podobno większe prawdopodobieństwo pęknięcia, u mnie niestety komuś się śpieszyło i mnie jeszcze naciął , lepiej jednak pęknąć samoistnie. Brzmi strasznie ale dopiero przy drugim porodzie zrozumiałam jak powinien wyglądać połóg ( czyli norma to nie problem z siedzeniem, chodzeniem i krwawieniem przez 3 miesiące a szwy goją się krócej niż tydzień)
Czy aby na pewno pęknięcie jest lepsze? To rana szarpana, nacięcie jest rana cięta, równe brzegi łatwiej zszyć, mniejsza blizna, mniejsze prawdopodobieństwo zbyt mocnego/zbyt słabego zszycia.
Byłam nacinana przy obu porodach, bo moim dzieciom się bardzo spieszyło, nie wspominam tego źle, rana goiła się szybko.
__________________
Szczęśliwa żonka
Mamusia
ktosia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-02, 14:35   #40
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: poród a duże dziecko

Rana cięta gorzej się goi. Poza tym pęknięcie może być lekkiego stopnia, nacięcie zawsze uszkadza kilka warstw tkanek.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-02, 14:44   #41
ktosia86
Zakorzenienie
 
Avatar ktosia86
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 602
Dot.: poród a duże dziecko

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
Rana cięta gorzej się goi. Poza tym pęknięcie może być lekkiego stopnia, nacięcie zawsze uszkadza kilka warstw tkanek.
Rana cięta ma równe brzegi, łatwiej ja zszyć, nie trzeba nczego wycinać, naciagać by połazczyć ze soba jej brzegi. Rana szarpana jest niekontrolowana w żaden sposób, trzeba wyrównać. Tak na logikę - łatwiej zszyć rozcięty równo nożyczkami kawałek materiału, czy podarty? Biorac nawet pod uwagę, że materiał i tak drze się wg włókien.
Oczywiście pęknięcie może być lekkiego stopnia, przy czym w momencie gdy kobieta zaczyna pękać przy porodzie nigdy nie wiadomo jak daleko i jak głęboko pęknie.
__________________
Szczęśliwa żonka
Mamusia

Edytowane przez ktosia86
Czas edycji: 2016-08-02 o 14:48
ktosia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-02, 15:04   #42
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: poród a duże dziecko

Dziecku mającemu 65 cm, a ważącemu 4 kg, bardzo daleko do bycia grubym. Po co w ogóle przejmować się takim gadaniem? Sama wiesz czy dla Ciebie poród był lekki czy ciężki, więc jakie znaczenie ma tu opinia innych ludzi?
Cytat:
Napisane przez ktosia86 Pokaż wiadomość
Rana cięta ma równe brzegi, łatwiej ja zszyć, nie trzeba nczego wycinać, naciagać by połazczyć ze soba jej brzegi. Rana szarpana jest niekontrolowana w żaden sposób, trzeba wyrównać. Tak na logikę - łatwiej zszyć rozcięty równo nożyczkami kawałek materiału, czy podarty? Biorac nawet pod uwagę, że materiał i tak drze się wg włókien.
Oczywiście pęknięcie może być lekkiego stopnia, przy czym w momencie gdy kobieta zaczyna pękać przy porodzie nigdy nie wiadomo jak daleko i jak głęboko pęknie.
Dokładnie. Nie spotkalam się jeszcze ze stwierdzeniem, że pęknięcie przy porodzie jest lepsze, niż nacięcie.
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-02, 16:09   #43
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: poród a duże dziecko

Gr
Cytat:
Napisane przez ktosia86 Pokaż wiadomość
Czy aby na pewno pęknięcie jest lepsze? To rana szarpana, nacięcie jest rana cięta, równe brzegi łatwiej zszyć, mniejsza blizna, mniejsze prawdopodobieństwo zbyt mocnego/zbyt słabego zszycia.
Byłam nacinana przy obu porodach, bo moim dzieciom się bardzo spieszyło, nie wspominam tego źle, rana goiła się szybko.
Jak pisałam o moim przypadku ktoś mnie jeszcze naciął czyli doszło i nacięcia i pęknięcia wgłąb dlatego dla mnie nacięcie nigdy nie będzie w porządku

http://www.poradnikzdrowie.pl/ciaza-...cza_35451.html tu porównanie obu technik

To że komuś nacięcie zrosło się szybko i bez problemu nie znaczy że jest lepsze od pęknięcia A tym bardziej jeśli nie miała pęknięcia to skąd wie co jest lepsze ?
Nasze krocza nie są materiałami i nie da się ich do nich porównać, można sobie za to obejrzeć jak idą chociażby mięśnie tego miejsca a jak są cięte

---------- Dopisano o 17:09 ---------- Poprzedni post napisano o 17:08 ----------

Cytat:
Napisane przez Lea_ny Pokaż wiadomość

Dokładnie. Nie spotkalam się jeszcze ze stwierdzeniem, że pęknięcie przy porodzie jest lepsze, niż nacięcie.
A ja odwrotnie że wszystko co stworzyła natura jest lepsze
__________________

żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-02, 16:22   #44
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: poród a duże dziecko

Cytat:
Napisane przez żurawinka Pokaż wiadomość
Gr

Jak pisałam o moim przypadku ktoś mnie jeszcze naciął czyli doszło i nacięcia i pęknięcia wgłąb dlatego dla mnie nacięcie nigdy nie będzie w porządku

http://www.poradnikzdrowie.pl/ciaza-...cza_35451.html tu porównanie obu technik

To że komuś nacięcie zrosło się szybko i bez problemu nie znaczy że jest lepsze od pęknięcia A tym bardziej jeśli nie miała pęknięcia to skąd wie co jest lepsze ?
Nasze krocza nie są materiałami i nie da się ich do nich porównać, można sobie za to obejrzeć jak idą chociażby mięśnie tego miejsca a jak są cięte

---------- Dopisano o 17:09 ---------- Poprzedni post napisano o 17:08 ----------



A ja odwrotnie że wszystko co stworzyła natura jest lepsze
Też słyszałam, że lepsze pęknięcie niż nacięcie.
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-02, 17:39   #45
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: poród a duże dziecko

Cytat:
Napisane przez ktosia86 Pokaż wiadomość
Rana cięta ma równe brzegi, łatwiej ja zszyć, nie trzeba nczego wycinać, naciagać by połazczyć ze soba jej brzegi. Rana szarpana jest niekontrolowana w żaden sposób, trzeba wyrównać. Tak na logikę - łatwiej zszyć rozcięty równo nożyczkami kawałek materiału, czy podarty? Biorac nawet pod uwagę, że materiał i tak drze się wg włókien.
Oczywiście pęknięcie może być lekkiego stopnia, przy czym w momencie gdy kobieta zaczyna pękać przy porodzie nigdy nie wiadomo jak daleko i jak głęboko pęknie.
Wolę ochronę krocza i lekkie pęknięcie niż nacinanie w ciemno, bo tak. Przez tysiące lat kobiety rodziły bez nacinania. Wymyslono nacinanie, by ułatwić rodzenie w pozycji horyzontalnej - ja wolę wertykalnie.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-02, 18:13   #46
ktosia86
Zakorzenienie
 
Avatar ktosia86
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 602
Dot.: poród a duże dziecko

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
Wolę ochronę krocza i lekkie pęknięcie niż nacinanie w ciemno, bo tak. Przez tysiące lat kobiety rodziły bez nacinania. Wymyslono nacinanie, by ułatwić rodzenie w pozycji horyzontalnej - ja wolę wertykalnie.
Pod warunkiem, że pęknięcie faktycznie skończy się lekkim pęknięciem, a nie takim aż po odbyt.
I oczywiście zgadzam się, że nacinanie rutynowe, "bo tak, bo szybciej, bo mniej roboty" jest chore, bo część kobiet ma tak elastyczne tkanki, że przy dużym dziecku nawet uda się tak przeprowadzić poród, że pękna lekko lub wcale. Ale z drugiej strony bez sensu jest "ochrona krocza" za wszelka cenę, czyli nie dam się naciać pomimo wskazań i będę czekać aż mnie za przeproszeniem rozerwie. Porównywanie do poprzednich wieków do mnie nie przemawia, bo wiele rzeczy robiło się dawniej, a teraz już wiadomo że były szkodliwe, jak choćby pojenie dzieci kompotem z maku

---------- Dopisano o 19:13 ---------- Poprzedni post napisano o 19:10 ----------

Cytat:
Napisane przez żurawinka Pokaż wiadomość
Gr

Jak pisałam o moim przypadku ktoś mnie jeszcze naciął czyli doszło i nacięcia i pęknięcia wgłąb dlatego dla mnie nacięcie nigdy nie będzie w porządku

http://www.poradnikzdrowie.pl/ciaza-...cza_35451.html tu porównanie obu technik

To że komuś nacięcie zrosło się szybko i bez problemu nie znaczy że jest lepsze od pęknięcia A tym bardziej jeśli nie miała pęknięcia to skąd wie co jest lepsze ?
Nasze krocza nie są materiałami i nie da się ich do nich porównać, można sobie za to obejrzeć jak idą chociażby mięśnie tego miejsca a jak są cięte

---------- Dopisano o 17:09 ---------- Poprzedni post napisano o 17:08 ----------



A ja odwrotnie że wszystko co stworzyła natura jest lepsze
Nie chodzi o to co lepsze, a co gorsze. Faktem jednak jest, że tak samo głęboka rana cięta zagoi się lepiej niż tak samo głęboka rana szarpana.

Ile osób, tyle opinii jak zawsze. Jest równie dużo opisów powikłań po nacięciu, co po pęknięciu. Nie da się zreszta dopasować jednego rozwiazania dobrego dla wszystkich.
__________________
Szczęśliwa żonka
Mamusia

Edytowane przez ktosia86
Czas edycji: 2016-08-02 o 18:19
ktosia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-02, 18:27   #47
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: poród a duże dziecko

Cytat:
Napisane przez ktosia86 Pokaż wiadomość
Pod warunkiem, że pęknięcie faktycznie skończy się lekkim pęknięciem, a nie takim aż po odbyt.
I oczywiście zgadzam się, że nacinanie rutynowe, "bo tak, bo szybciej, bo mniej roboty" jest chore, bo część kobiet ma tak elastyczne tkanki, że przy dużym dziecku nawet uda się tak przeprowadzić poród, że pękna lekko lub wcale. Ale z drugiej strony bez sensu jest "ochrona krocza" za wszelka cenę, czyli nie dam się naciać pomimo wskazań i będę czekać aż mnie za przeproszeniem rozerwie. Porównywanie do poprzednich wieków do mnie nie przemawia, bo wiele rzeczy robiło się dawniej, a teraz już wiadomo że były szkodliwe, jak choćby pojenie dzieci kompotem z maku

---------- Dopisano o 19:13 ---------- Poprzedni post napisano o 19:10 ----------



Nie chodzi o to co lepsze, a co gorsze. Faktem jednak jest, że tak samo głęboka rana cięta zagoi się lepiej niż tak samo głęboka rana szarpana.

Ile osób, tyle opinii jak zawsze. Jest równie dużo opisów powikłań po nacięciu, co po pęknięciu. Nie da się zreszta dopasować jednego rozwiazania dobrego dla wszystkich.
Nic dodać, nic ująć

Oczywiście, że nacinanie wszystkich dla zasady jest bezsensowne. Dlatego ja zdecydowałam się na szpital, gdzie przykladaja naprawdę dużą wagę do ochrony krocza - jeśli wszystko będzie ok, to nikt mnie tam nie natnie. Ale gdybym miała zacząć pękać, to zdecydowanie bardziej wolę małe nacięcie, które bez trudu będzie można równo zszyc, niż popekanie we wszystkie strony świata. Fajnie jakby dalo się przewidzieć czy pęknięcie będzie małe i niegrozne, czy może takie ze popeka też odbyt i będzie jedna wielka masakra - no ale jasnowidzem nie jestem, więc jeśli będzie potrzeba, to niech tną.
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-02, 18:52   #48
ktosia86
Zakorzenienie
 
Avatar ktosia86
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 602
Dot.: poród a duże dziecko

Cytat:
Napisane przez Lea_ny Pokaż wiadomość
Nic dodać, nic ująć
Oczywiście, że nacinanie wszystkich dla zasady jest bezsensowne. Dlatego ja zdecydowałam się na szpital, gdzie przykladaja naprawdę dużą wagę do ochrony krocza - jeśli wszystko będzie ok, to nikt mnie tam nie natnie. Ale gdybym miała zacząć pękać, to zdecydowanie bardziej wolę małe nacięcie, które bez trudu będzie można równo zszyc, niż popekanie we wszystkie strony świata. Fajnie jakby dalo się przewidzieć czy pęknięcie będzie małe i niegrozne, czy może takie ze popeka też odbyt i będzie jedna wielka masakra - no ale jasnowidzem nie jestem, więc jeśli będzie potrzeba, to niech tną.
Miałam dokładnie takie samo podejście W moim przypadku położna starała się chronić krocze, ale kiedy zobaczyła że zaczynam pękać to po konsultacji ze mna i z druga położna została podjęta decyzja o nacięciu.
__________________
Szczęśliwa żonka
Mamusia
ktosia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-02, 19:01   #49
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: poród a duże dziecko

Równe zszycie nijak się może mieć do rekonwalescencji po. Zresztą szkoda gadać, też kiedyś wydawało mi się że nacięcie jest ok
Nie znam osób które "pękły by wzdłuż i wszerz" ale znam takie które były "pocięte wzdłuż i wszerz" nawet tu na wizażu.
__________________

żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-02, 19:18   #50
martagruszka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 31
Dot.: poród a duże dziecko

Cytat:
Napisane przez żurawinka Pokaż wiadomość
Równe zszycie nijak się może mieć do rekonwalescencji po. Zresztą szkoda gadać, też kiedyś wydawało mi się że nacięcie jest ok
Nie znam osób które "pękły by wzdłuż i wszerz" ale znam takie które były "pocięte wzdłuż i wszerz" nawet tu na wizażu.

Ja byłam mocno pocięta, bo miałam dziecko 57 i 4370 i wyciągali mi dziecko vacuum pod znieczuleniem. Nie daliby rady inaczej, a tak pocięli mi w stronę odbytu i nawet nie widać, a zrobili konkretną dziurę. Nie wiem, czy dałabym radę bez nacięcia, chociaż nie wyglądało na swoją wagę, nie było tłuste w posturze tylko dużo tłuszczyku na policzkach, udkach, rączkach, pośladkach takie pulchne.
martagruszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-02, 19:42   #51
ktosia86
Zakorzenienie
 
Avatar ktosia86
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6 602
Dot.: poród a duże dziecko

Cytat:
Napisane przez żurawinka Pokaż wiadomość
Równe zszycie nijak się może mieć do rekonwalescencji po. Zresztą szkoda gadać, też kiedyś wydawało mi się że nacięcie jest ok
Nie znam osób które "pękły by wzdłuż i wszerz" ale znam takie które były "pocięte wzdłuż i wszerz" nawet tu na wizażu.
No ja niestety znam takie dziewczyny, które pękły wzdłuż i wszerz i bardzo długo dochodziły do siebie.
Tak jak pisałam wcześniej, jest tyle samo osób z powikłaniami po jednym jak i po drugim.
Równe zszycie może nijak ma się do samej rekonwalescencji, ale do późniejszego komfortu już tak, bo jeśli nie trzeba wycinać fragmentów poszarpanej tkanki, blizna jest równa i mniejsze ryzyko zgrubień i zrostów.
__________________
Szczęśliwa żonka
Mamusia
ktosia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-03, 11:50   #52
martagruszka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 31
Dot.: poród a duże dziecko

Chciałam zapytać te dziewczyny, które rodziły duże dzieci. Czy po porodzie czułyście, że jest luźniej albo jakiś problem ?
Dziś czytałam o różnych zagrożeniach, jestem świeżo po porodzie i nie wiem, czy mam szanse, że po okaże się wszystko ok.
martagruszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-04, 10:49   #53
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: poród a duże dziecko

Cytat:
Napisane przez martagruszka Pokaż wiadomość
Chciałam zapytać te dziewczyny, które rodziły duże dzieci. Czy po porodzie czułyście, że jest luźniej albo jakiś problem ?
Dziś czytałam o różnych zagrożeniach, jestem świeżo po porodzie i nie wiem, czy mam szanse, że po okaże się wszystko ok.
Rodziłam dwa razy, za drugim razem dziecko 3900g 56cm, więc sporei nie czuję jakbym była ,,luźna", pytałam męża i on też twierdzi, że jest jak było.
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-04 11:49:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:28.