storczyk (orchidea) cz.III - Strona 109 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-10-06, 08:36   #3241
doriskap
Rozeznanie
 
Avatar doriskap
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 592
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez nieinna Pokaż wiadomość
Raczej pędzik, wydaje mi sie ze keiki, jesli rosnie na pędzie, to troszkę "wyżej" tzn kiedy pęd jest trochę dłuższy. Tak najprowdopodobniej jest u mnie, załaczam zdjecie jak to wygląda (pęd do pewnego momentu rósł zwyczajnie, potem sie zatrzymał i ..."przepoczwarzył" w toto ), ale znam też inne przypadki, jednak zwykle taki pęd miał choćby kilka cm


Norka - piękne kwitnienia!
phdwao - slodki maluch
nieinna gratulacje dzieciaczka
ale sobie miejsce znalazł na końcu nowego pędu
doriskap jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-06, 19:07   #3242
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez ArakibA Pokaż wiadomość
Phdwao Twój też piękniś)

Cytat:
Napisane przez nieinna Pokaż wiadomość
phdwao - slodki maluch


podlalam dzis moje storki bo mam wrezenie ze kawlek lista zżółkł
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-06, 23:21   #3243
Sandy21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 5
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Witam wszystkich storczykomaniaków! Podczytuję to forum już od dłuższego czasu, ale jakoś nigdy nie miałam większych problemów z moimi storkami (choć nie oznacza to że kwitną jak szalone) więc o nic nie pytałam, teraz mam jedno pytanko: czy ta cała gutacja (chodzi o te kropelki, u mnie wystąpiło coś takiego na listkach od spodu) jest taka lekko lepka, czy raczej nie i powinnam się zacząć martwić?

Edytowane przez Sandy21
Czas edycji: 2010-10-06 o 23:23
Sandy21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-07, 08:24   #3244
doriskap
Rozeznanie
 
Avatar doriskap
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 592
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez Sandy21 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich storczykomaniaków! Podczytuję to forum już od dłuższego czasu, ale jakoś nigdy nie miałam większych problemów z moimi storkami (choć nie oznacza to że kwitną jak szalone) więc o nic nie pytałam, teraz mam jedno pytanko: czy ta cała gutacja (chodzi o te kropelki, u mnie wystąpiło coś takiego na listkach od spodu) jest taka lekko lepka, czy raczej nie i powinnam się zacząć martwić?
jest lepka, z doświadczenia wiem, że kropelki są równe kształtne, jak jest objawem szkodników to plamki sa nieregularne
doriskap jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-07, 14:26   #3245
norka27
Zakorzenienie
 
Avatar norka27
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 7 826
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Arakiba twoja 8-kilowa kulka jest rowniez slodziutka, ja lubie takie duze kociska Moj malenki Alficzek ma w tej chwili jakies 7kg i wcale nie uwazam ze jest grubaskiem W sam raz duzo cialka do wymiziania
Phdwao - kropeczek ma lobuzerskie spojrzenie haha one zawsze niby tak niewinnie wygladaja a swoje knuja
Buziaki i miziaki dla kociakow
norka27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-07, 15:36   #3246
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez norka27 Pokaż wiadomość
Arakiba twoja 8-kilowa kulka jest rowniez slodziutka, ja lubie takie duze kociska Moj malenki Alficzek ma w tej chwili jakies 7kg i wcale nie uwazam ze jest grubaskiem W sam raz duzo cialka do wymiziania
Phdwao - kropeczek ma lobuzerskie spojrzenie haha one zawsze niby tak niewinnie wygladaja a swoje knuja
Buziaki i miziaki dla kociakow
dziekuję

poprosze o rade? jak czesto podlewac storki teraz w okresie grzewczym? bo nie chce zalac, ale tez zasuszyc nie chce, a sama nie wiem czy co 2-2,5 tyg. to nie za rzadko?

Edytowane przez phdwao
Czas edycji: 2010-10-07 o 15:37
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-07, 15:58   #3247
kasia_tomeq
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 177
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Dziewczyny Waszym zdaniem to pęd czy keiki?
__________________
W Drodze do Celu...

...To jest mój sen...
http://s1.suwaczek.com/20120818060214.png


Edytowane przez kasia_tomeq
Czas edycji: 2010-10-07 o 16:00
kasia_tomeq jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-07, 16:39   #3248
kundzia07
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 149
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

stawiam na pęd
kundzia07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-07, 17:47   #3249
Maja 77
Zadomowienie
 
Avatar Maja 77
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Valhalla
Wiadomości: 1 756
GG do Maja 77
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez kasia_tomeq Pokaż wiadomość
Dziewczyny Waszym zdaniem to pęd czy keiki?
Słabo widać. Może to pęd, może korzonek ale keiki na pewno nie.
Maja 77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-07, 18:37   #3250
kasia_tomeq
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 177
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Niestety zdjęcie robione tel (kiedyś robił chyba ostrzejsze) naładuję baterię i wrzucę z aparatu. Korzonek nie bo to jest jakby to określić "warstwowe" korzeń jest jednolity tzn to na pewno będzie pęd bądź keiki wolałabym to pierwsze
__________________
W Drodze do Celu...

...To jest mój sen...
http://s1.suwaczek.com/20120818060214.png

kasia_tomeq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-07, 19:49   #3251
breda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 182
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

a u mnie niestety zgnilizna dopadła landrynka i czuję że będzie do wyrzucenia... na razie siedzi w wodzie z syfem już mu więcej chyba nie zaszkodzę...
breda jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-08, 10:19   #3252
ArakibA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
Wiadomości: 103
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez norka27 Pokaż wiadomość
Arakiba twoja 8-kilowa kulka jest rowniez slodziutka, ja lubie takie duze kociska Moj malenki Alficzek ma w tej chwili jakies 7kg i wcale nie uwazam ze jest grubaskiem W sam raz duzo cialka do wymiziania
Phdwao - kropeczek ma lobuzerskie spojrzenie haha one zawsze niby tak niewinnie wygladaja a swoje knuja
Buziaki i miziaki dla kociakow
Dziękujemy slicznie
Koty wycmokane i wymiziane))

Phdwao ja po prtosu obserwuje korzenie. I jak sucho to namaczam. Lepiej przesuszyc niz przelac

Kasia...ja stawiam na pędzik

A u mnie bordowa miniaturka ruszyla z 3 pedem
Bezkorzenny wyladowal wczoraj na podlodze z pomoca koteczkow oczywiscie, ale przynajmniej zobaczylam, ze ma juz 2 korzonki po pol cm
ArakibA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-08, 11:23   #3253
kasia_tomeq
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 177
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

wstawiam wyraźne zdjęcie szczerze to z każdym dniem wydaje mi się to bardziej zmutowane pęd najczęściej składa się jak ja to określam z dwóch łezek, a keiki ma od początku liście a mnie to na nic nie pasuje

Może teraz coś bardziej będzie widać czekam na Wasze opinie
__________________
W Drodze do Celu...

...To jest mój sen...
http://s1.suwaczek.com/20120818060214.png

kasia_tomeq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-08, 11:49   #3254
ArakibA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
Wiadomości: 103
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Ja tam dalej obstawiam pęd
ArakibA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-08, 14:56   #3255
doriskap
Rozeznanie
 
Avatar doriskap
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 592
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez ArakibA Pokaż wiadomość
Ja tam dalej obstawiam pęd
napewno pęd...
swoja drogą u mnie storki przed zimą szaleją z pedami - ciekawe dlaczego akurat teraz
doriskap jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-08, 16:31   #3256
solaola
Zakorzenienie
 
Avatar solaola
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 439
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Moje też teraz rozszalały się z produkcją korzonków i pędów
Dziewczyny, nie chcę kusić, ALE...
zajrzyjcie do biedronek- u mnie zostały miniaturki bordowe przepiękne po 12.99 . Może jak wrócę jutro z wycieczki to zakupię maleństwo. Chwyciło mnie za serce, cholerka.
__________________
"Ludzie, którzy odnoszą sukcesy na tym świecie,sami szukają odpowiadających im okoliczności,
a jeśli nie mogą ich znaleźć, to je tworzą."


Blog o życiu w Walii z przymrużeniem oka:
#23. Cieszę się ze złej pogody i wrzucam moje motywujące linki!
http://blondiewales.blogspot.co.uk/
solaola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-08, 17:07   #3257
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

u mnie kolejny storczyk poza przedłużeniem pędów puszcza nowy
Być może jest to efekt różnicy temperatur między dniem a nocą (jak wiosną). A to nie wiadomo co nadal nie wygląda jak typowy pędzik... czekam
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-08, 17:58   #3258
kasia_tomeq
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 177
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Biedronka obniżyła cenne bo u mnie też po tyle ale w jednym sklepie stały dosłownie w wodzie jak podniosłam doniczkę to się lało, a w drugim zostały tylko białe z żółtym środkiem nie ujęły mnie swoim pięknem wiec sobie podarowałam bo jak wiadomo na parapecie miejsca brak chociaż jakby mnie skusił to gdzieś bym go upchnęła i tak w porównaniu z wami jestem na szarym końcu:d mam 7 storczyków z czego trzy mieszkają w jednej doniczce a pozostałe 4 mają swoje

To mam nadzieję że to będzie pędzik bo to dopiero drugie kwitnienie u mnie moje stare storczyki wracają do życia
__________________
W Drodze do Celu...

...To jest mój sen...
http://s1.suwaczek.com/20120818060214.png


Edytowane przez kasia_tomeq
Czas edycji: 2010-10-09 o 09:09
kasia_tomeq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-08, 22:02   #3259
nieinna
Raczkowanie
 
Avatar nieinna
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 118
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

W Obi od dzisiaj promocja na hybrydy Phalaenopsis grandiflora. Nie przepadam do konca, bo tak wysokich nie mam gdzie stawiac, ale takie cudo wypatrzyłam, ze nie mogłam nie kupić. Teraz stoi na regale i napatrzeć na niego nie mogę.... Foty jutro, jak zrobię jakieś "atrakcyjne"
Dobrej nocki Wam
nieinna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-09, 08:25   #3260
norka27
Zakorzenienie
 
Avatar norka27
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 7 826
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

U mie tez szalenstwo pedowe a nigdy tak nie bylo, zawsze na wiosne ruszaly. Juz sie zaczelam zastanawiac czy nie czuje ze przeprowadzaka sie zbliza i moze byc selekcja haha ale tak swoja droga w wielu poradnikach piza ze wlasnie na jesieni lubi falenopsis zakwitnac a dendrobia standardowo zima Wiec wszystko zgodnie z grafikiem dziewczyny. Po pracy pstrykne fotusie Nelly bo kolezanka ma juz kwiaty na wszystkich pedach i wyglada niesamowicie
norka27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-09, 08:52   #3261
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez norka27 Pokaż wiadomość
U mie tez szalenstwo pedowe a nigdy tak nie bylo, zawsze na wiosne ruszaly. Juz sie zaczelam zastanawiac czy nie czuje ze przeprowadzaka sie zbliza i moze byc selekcja haha ale tak swoja droga w wielu poradnikach piza ze wlasnie na jesieni lubi falenopsis zakwitnac a dendrobia standardowo zima Wiec wszystko zgodnie z grafikiem dziewczyny. Po pracy pstrykne fotusie Nelly bo kolezanka ma juz kwiaty na wszystkich pedach i wyglada niesamowicie
ale superowo moj jeden szaleje, obfoce ja tez Wam dzis moje pieknoty
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-09, 09:03   #3262
ArakibA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
Wiadomości: 103
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Drogie panie!!

W Kauflandzie wczoraj trafiłam na półeczkę ze storkami. Niby nic powalajacego, ale wszystkie ładnie wygladające. Listeczki zieloniutkie, korzonki też. Nie przelane i co wiecej niektóre z całkiem już dużymi drugimi pędami!!!
Kolorystyka różna. Różowe w ciapki, zwykłe różowe, bladożółte, białe z żółtym środkiem, żółte z czerwoną wysypką bordowe nawet.
Były też takie, żółto-czerwono-brązowe (to chyba te zwane przez Was budyniami o ile się nie mylę).
Niestety tez się skusiłam...stał sobie w środku palety i zerkał na mnie z za innych no i się nie oparłam. Urzekł mnie układem kwiatów i kolorystyką. Jak się patrzy od góry to warżka jest różowa
Wygrzebałam więc kolegę, oblukałam dokładnie. Okazało się, że rósł mu pęd, ale ktoś mu go ułamał, za to od dołu wypuszcza coś nowego Podeszłam do męża i mówię... "takiego jeszcze nie mamy co?" na co on"chyba Ty nie masz...wkładaj go do wózka niech stracę" Na wszelki wypadek nie zapytałam drugi raz:P
Przy kasie zobaczyłam, że z oczka też coś wychodzi
Więc po podliczeniu jest to 15 mieszkaniec mojego domu.
Byłabym zapomniała...Cena 24,90

Wydaje mi się, że któraś z Was pokazywała już takiego. Oto i on:

Edytowane przez ArakibA
Czas edycji: 2010-10-09 o 09:05
ArakibA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-09, 09:39   #3263
norka27
Zakorzenienie
 
Avatar norka27
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 7 826
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Arakiba szalejesz ladniusi kolega Trzymam kciuki za przyszle pedziory - czyli to co sie tam niby wykluwa hehe.
A ja juz rozmyslam nad tym jak mam zorganizowac pokoj storczykowy - bo na pierwszy rzut musze je miec w 1 miejscu przez remont i chyba wykorzystam polki piwniczne ktoe uzywalismy dotychczas i zamkne je w 1 sypialni gdzie bede miec ogrzewanie. Koty sie nie dobiora, maz nie bedzie jeczal ze grzeje w kazdym pokoju i wszyscy beda zadowoleni jeszcze 2h i 20min i ide do domu
norka27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-09, 09:41   #3264
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez ArakibA Pokaż wiadomość
Drogie panie!!

W Kauflandzie wczoraj trafiłam na półeczkę ze storkami. Niby nic powalajacego, ale wszystkie ładnie wygladające. Listeczki zieloniutkie, korzonki też. Nie przelane i co wiecej niektóre z całkiem już dużymi drugimi pędami!!!
Kolorystyka różna. Różowe w ciapki, zwykłe różowe, bladożółte, białe z żółtym środkiem, żółte z czerwoną wysypką bordowe nawet.
Były też takie, żółto-czerwono-brązowe (to chyba te zwane przez Was budyniami o ile się nie mylę).
Niestety tez się skusiłam...stał sobie w środku palety i zerkał na mnie z za innych no i się nie oparłam. Urzekł mnie układem kwiatów i kolorystyką. Jak się patrzy od góry to warżka jest różowa
Wygrzebałam więc kolegę, oblukałam dokładnie. Okazało się, że rósł mu pęd, ale ktoś mu go ułamał, za to od dołu wypuszcza coś nowego Podeszłam do męża i mówię... "takiego jeszcze nie mamy co?" na co on"chyba Ty nie masz...wkładaj go do wózka niech stracę" Na wszelki wypadek nie zapytałam drugi raz:P
Przy kasie zobaczyłam, że z oczka też coś wychodzi
Więc po podliczeniu jest to 15 mieszkaniec mojego domu.
Byłabym zapomniała...Cena 24,90

Wydaje mi się, że któraś z Was pokazywała już takiego. Oto i on:
piękny jest
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-09, 10:09   #3265
nieinna
Raczkowanie
 
Avatar nieinna
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 118
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Arakiba, piękny tez takiego mam, nazywam go "koralem".

A teraz....tadam Moja wczorajsza zdobycz. To już piąty u mnie z rodzaju białych w bordo-fioletowe plamki
Obfociłam go już ze wszystkich stron dzisiaj..

Edytowane przez nieinna
Czas edycji: 2010-10-09 o 10:21
nieinna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-09, 10:50   #3266
ania4891
Zadomowienie
 
Avatar ania4891
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 211
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cześć dziewczyny, mam nadzieję, że mnie poratujecie.
W lipcu dostałam storczyka. Od razu zaniepokoił mnie jego stan bo miał przywiędnięte liście - podejrzewałam przelanie. Od razu postanowiłam go przesadzić i miałam rację - 90% korzonków była zgnita. Obcięłam je oraz te mocno przywiędnięte liście, dałam mikoryzę i nową ziemię. Bardzo szybko wypuścił młodego listka i kilka grubych korzonków! Podlewałam oszczędnie.
I myślałam, że wszystko jest w porządku ale teraz na listku coś się pojawiło. Ma tylko 2 listki - jeden zwiędnięty a drugi z tym czymś. Wykluczam poparzenie bo to wygląda nieco inaczej. Przede wszystkim sączy się z tego lepka wydzielina. Czy to jakaś zgnilizna bakteryjna? Co radzicie?
__________________
www.facebook.com/SzydelkowySzyk
ania4891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-09, 10:57   #3267
smerfetka25
Zakorzenienie
 
Avatar smerfetka25
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Siedlce
Wiadomości: 6 815
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Witam jestem tu na forum nowa ale w swojej kolekcji mam już 3 storczyki mam nadzieję że przyjmiecie mnie w swoje skromne progi i doradzicie w razie potrzeby

---------- Dopisano o 11:57 ---------- Poprzedni post napisano o 11:52 ----------

Cytat:
Napisane przez ania4891 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, mam nadzieję, że mnie poratujecie.
W lipcu dostałam storczyka. Od razu zaniepokoił mnie jego stan bo miał przywiędnięte liście - podejrzewałam przelanie. Od razu postanowiłam go przesadzić i miałam rację - 90% korzonków była zgnita. Obcięłam je oraz te mocno przywiędnięte liście, dałam mikoryzę i nową ziemię. Bardzo szybko wypuścił młodego listka i kilka grubych korzonków! Podlewałam oszczędnie.
I myślałam, że wszystko jest w porządku ale teraz na listku coś się pojawiło. Ma tylko 2 listki - jeden zwiędnięty a drugi z tym czymś. Wykluczam poparzenie bo to wygląda nieco inaczej. Przede wszystkim sączy się z tego lepka wydzielina. Czy to jakaś zgnilizna bakteryjna? Co radzicie?
No nie wiem, pierwszy raz coś takiego widzę, może powinnaś go podlać Ja jak kiedyś długo storczyka nie podlewałam to też mu liście wiotczały ale takich plamek nie było
__________________
Dieta "cud" czas Start... 91,5 - 87,5 - 85,0 - ??
smerfetka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-09, 10:58   #3268
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

nieinna cudny ten Twoj storas

wklejam moje:
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-09, 11:04   #3269
smerfetka25
Zakorzenienie
 
Avatar smerfetka25
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Siedlce
Wiadomości: 6 815
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Jeśli chodzi o podlewanie to ja na przykład swoje kwiaty raz na jakiś czas przelewam wodą i pozostawiam do obsiąknięcia Na chwilę obecna żaden mi nie kwitnie, za to wszystkie mają albo pączki albo nowe pędy Jak tylko pojawią się kwiaty to wrzucę fotki
__________________
Dieta "cud" czas Start... 91,5 - 87,5 - 85,0 - ??
smerfetka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-09, 11:05   #3270
doriskap
Rozeznanie
 
Avatar doriskap
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 592
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez ania4891 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, mam nadzieję, że mnie poratujecie.
W lipcu dostałam storczyka. Od razu zaniepokoił mnie jego stan bo miał przywiędnięte liście - podejrzewałam przelanie. Od razu postanowiłam go przesadzić i miałam rację - 90% korzonków była zgnita. Obcięłam je oraz te mocno przywiędnięte liście, dałam mikoryzę i nową ziemię. Bardzo szybko wypuścił młodego listka i kilka grubych korzonków! Podlewałam oszczędnie.
I myślałam, że wszystko jest w porządku ale teraz na listku coś się pojawiło. Ma tylko 2 listki - jeden zwiędnięty a drugi z tym czymś. Wykluczam poparzenie bo to wygląda nieco inaczej. Przede wszystkim sączy się z tego lepka wydzielina. Czy to jakaś zgnilizna bakteryjna? Co radzicie?
te plamy wyglądaja mi na cos poważniejszego polecam topsin bo biosept moze być za słaby, a jak zaczna się te plamki rozprzestrzeniac to ciachnąć listek w miejcu gdzie plamy nie dotarły
doriskap jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:24.