storczyk (orchidea) cz.III - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-04-15, 20:35   #121
norka27
Zakorzenienie
 
Avatar norka27
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 7 826
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Monii dokladnie stosujesz moja metode ratowania gnitkow- zostawiasz w spokoju Ja przewaznie zmieniam ziemie i wycinam gnijace korzenie, ewentualnie srodek zaradczy typu topsin, bayer lub przeciw robalom i odstawiam w kat. co ma umrzec umrze a co sie wykuruje to sie wykuruje. Im bardziej sie grzebie tym gorzej.
Dzisiaj mialam akcje ponownego smarowania bo plamki na kilku sztukach poszly w mega rozmiary, poucinalam najbardziej zakazone i jak mazidlo im nie pomoze to wyleca. Maja miesiac, juz mam dosyc zarazy ktora sie panoszy od 2 lat, po kazdej zimie atak a to dlatego ze sie litowalam nad zarazonymi, ale koniec z tym. maja szanse od Boga na nastepny miesiac. Te grzybowe zmiany rozlazly sie przez wspolne namaczanie w misce, dlatego tez nie polecam.
norka27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-16, 07:54   #122
Monii...
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 371
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Uczę się od mistrza

Dziewczyny, mam przeklęte ziemiórki Kupiłam na nie preparat w sprayu, ale to raczej jest do stosowania na liście. Można go jakoś rozcieńczyć, żeby podlać tym roztworem korzonki? Tylko tak żeby zadziałało, ale nie spaliło mi roślinek. Chyba wykąpie tak wszystkie, bo nie wiem w której siedzi ta zaraza Prawdopodobnie przyniosłam z poprzenim zakupem. Dziś jeszcze kupię żółte przylepki. Miałam je już w ręku przy poprzednich zakupach to Tż tylko się pukał w głowę że wymyślam... no i odłożyłam . Nie znają się a komentują..

Norka a Ty gdzie się zaopatrujesz w preparaty na robactwo, np ta kostka Bros? szukałam tu w Londynie i nigdzie nie ma. Chyba to było by najodpowiedniejsze
Monii... jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-16, 08:37   #123
pucca87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: dolny slask
Wiadomości: 107
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez Monii... Pokaż wiadomość

A może zmiana podłoża na keramzyt albo keramzyt wymieszany z korą by coś pomogło. Ja zauważyłam że mój kuracjusz doszedł do siebie jak odstawiłam go w kąt i przestałam się nim przejmować. Po prostu o nim zapomniałam. Ziemia mu przeschła, przestały korzoni gnić i wypuścił pęda Będą kwiatuszki
Moja mama cały czas mi mówi że ja poświęcam im za dużo czasu:/ Ale jak to zrobić by nie poświęcać? Muszę zakupić keramzyt i grubą korę i przesadzę wszystkie jak kwitnące przekwitną

Dzięki za odzew Moni
pucca87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-16, 08:52   #124
sdzidka
Raczkowanie
 
Avatar sdzidka
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Bełchatów
Wiadomości: 206
GG do sdzidka Send a message via Skype™ to sdzidka
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Kinaczku moje storczyki tez poczuły wiosnę i mają pędy na jednym końcu to nawet już 4 widać ,masz rację trzeba zrobić zdjęcia
__________________
Serdecznie pozdrawiam Dzidka a tu moje pracki na chomikuj/sdzidka
sdzidka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-16, 12:07   #125
jola2243
Zakorzenienie
 
Avatar jola2243
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Spod maszyny do szycia
Wiadomości: 20 694
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Dla poprawienia humoru w ten pochmurny dzień wklejam fotkę mojego biedronkoweko woskowego ciapatka po rozkwitnięciu pąków
__________________
Moje prace:

http://pasja-przeplatane.blogspot.com/

Lubimy Czytać--- jola2243
jola2243 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-16, 12:23   #126
solaola
Zakorzenienie
 
Avatar solaola
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 439
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez jola2243 Pokaż wiadomość
Dla poprawienia humoru w ten pochmurny dzień wklejam fotkę mojego biedronkoweko woskowego ciapatka po rozkwitnięciu pąków
Piękniś!
Dziewczyny, nie ma u Was jakiś przecen na storki? Chętnie zakupiłabym jeszcze i jeszcze

ED:
Cytat:
Napisane przez SpanishMyszka Pokaż wiadomość
A czy to aby nie jest początkowa faza choroby tzw. bakteryjna plamistość na liściu Phalaenopsis...

Ochrona: porażone liście lub ich fragmenty wycinamy nożem zdezynfekowanym denaturatem. Przy pierwszych objawach opryskujemy 3-krotnie, co 7 dni jednym z wyżej wymienionych preparatów (Kupromet 45 WG (o,35%), Mankuprox 50 WP (0,2%), Miedzian 50 WP).
Oglądałam linki podane przez Norkę, liść nie ma żadnej z choróbsk, które tam są pokazane, ale przemyję mu liście spirytusem. W dodatku, na tych punkcikach(na liściu) są przezroczyste, klejące kropki,tak samo jak na pędzie, który kwitnie( storas to 4 pędowiec, a kwitnie tylko jeden pęd, który wcześniej usechł ).Dzięki za zainteresowanie i odpowiedzi
__________________
"Ludzie, którzy odnoszą sukcesy na tym świecie,sami szukają odpowiadających im okoliczności,
a jeśli nie mogą ich znaleźć, to je tworzą."


Blog o życiu w Walii z przymrużeniem oka:
#23. Cieszę się ze złej pogody i wrzucam moje motywujące linki!
http://blondiewales.blogspot.co.uk/

Edytowane przez solaola
Czas edycji: 2010-04-16 o 12:57
solaola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-16, 12:29   #127
Ariena
Zakorzenienie
 
Avatar Ariena
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 258
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

EwelinQsia bardzo ładny ten żółtek.
Ariena jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-16, 13:26   #128
Monii...
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 371
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez pucca87 Pokaż wiadomość
Moja mama cały czas mi mówi że ja poświęcam im za dużo czasu:/ Ale jak to zrobić by nie poświęcać? Muszę zakupić keramzyt i grubą korę i przesadzę wszystkie jak kwitnące przekwitną

Dzięki za odzew Moni
Nie ma za co

Cytat:
Napisane przez jola2243 Pokaż wiadomość
Dla poprawienia humoru w ten pochmurny dzień wklejam fotkę mojego biedronkoweko woskowego ciapatka po rozkwitnięciu pąków

Cudowny
Monii... jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-16, 14:30   #129
Ariena
Zakorzenienie
 
Avatar Ariena
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 258
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Jola faktycznie cudooo! Pokaż jeszcze z bliska.
Ariena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-16, 15:24   #130
EwelinQsia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 1 843
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Jeden ze storków moja mama dostała z rok temu i miał intensywne różowo-fioletowe kwiaty, a dzisiaj rozkwitł mi pierwszy pąk i o dziwo ma tylko języczek różowy, a reszta prawie biała! Możliwe, że są niektóre w wytwórniach, szklarniach faszerowane jakimiś środkami żeby w sklepie ładnie i kolorowo się prezentowały?

Edytowane przez EwelinQsia
Czas edycji: 2010-04-16 o 15:44
EwelinQsia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-16, 16:41   #131
Ariena
Zakorzenienie
 
Avatar Ariena
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 258
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

A to dziwne taka zmiana koloru, no ale co-brzydki? Falki w sklepach to hybrydy więc może wyszedł kolor przodka, który był bardzo jasny.
Ariena jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-16, 19:56   #132
przedziorek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 144
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Norka święta racja, szkoda kasy i nerwów na ratowanie. Mam ponad 100 sztuk, te okazy które mają kilka lat są piękne i zdrowe, pozostałe zaprzestały kwitnienia i tak sobie stoją i czekają na cud. Byłam zakupić preparat na kolonie przędziorków, które dostałam gratis do świątecznych storczyków. W kwiaciarni dowiedziałam się, że obecnie za spore pieniądze, można zakupić storczyka, który ma wyglądać pięknie, z okazji np. dnia matki, lub dnia kobiet. Taki kwiatek kwitnie, najwyżej dwa razy, następnie zamiera i traci liście. Bez różnicy jakie ma korzenie i jak wygląda przy zakupie. No ale trudno, skoro obecnie liczy się tylko kasa. Jeśli coś zacznie się dziać z tymi kwiatami, trudno bo szkoda mi pozostałych kwiatów. Te preparaty na szkodniki w aerozolu to masakra, dwa razy popsikane i już aerozol zepsuty, a taki spryskiwacz to pobiera tyle preparatu, że na dwa kwiatki wystarczy
przedziorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-16, 21:28   #133
kanett
Raczkowanie
 
Avatar kanett
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 270
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez EwelinQsia Pokaż wiadomość
Jeden ze storków moja mama dostała z rok temu i miał intensywne różowo-fioletowe kwiaty, a dzisiaj rozkwitł mi pierwszy pąk i o dziwo ma tylko języczek różowy, a reszta prawie biała! Możliwe, że są niektóre w wytwórniach, szklarniach faszerowane jakimiś środkami żeby w sklepie ładnie i kolorowo się prezentowały?

Miałam podobnie Dostalam storczyka kilka lat temu, byl piekny rozowy a od dwoch lat kwitnie na bialo W zeszlym roku mama przywiozla mi z holandii jeszcze dwa, jeden byl rozowo-bialy w takie prazki... Ciekawa jestem czy jak zakwitnie ponownie to nadal bedzie mial taki kolor
kanett jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-17, 06:44   #134
nieinna
Raczkowanie
 
Avatar nieinna
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 118
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

jola2243 śliczny ciapek

Przędziorku witamy, długo milczałaś, już myślałam ze się obraziłaś na storczyki

Zajechałam wczoraj do Casto...a tam przy wejsciu kolosy za 19 z groszem i takie ciekawe kolorki, ze trudno mi było od nich odejść z pustymi rękoma a wybrałabym chyba z pięć naraz...ech
nieinna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-17, 09:02   #135
EwelinQsia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 1 843
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez Ariena Pokaż wiadomość
A to dziwne taka zmiana koloru, no ale co-brzydki? Falki w sklepach to hybrydy więc może wyszedł kolor przodka, który był bardzo jasny.
Nie powiedziałam, że brzydki Tylko bardzo mnie zdziwiła ta zmiana koloru

Cytat:
Napisane przez kanett Pokaż wiadomość
Miałam podobnie Dostalam storczyka kilka lat temu, byl piekny rozowy a od dwoch lat kwitnie na bialo W zeszlym roku mama przywiozla mi z holandii jeszcze dwa, jeden byl rozowo-bialy w takie prazki... Ciekawa jestem czy jak zakwitnie ponownie to nadal bedzie mial taki kolor
Moja reszta kwitnie już drugi raz więc mają takie same kolorki jak na początku A jeden nawet ładniejsze, bardziej intensywne

A na fotce właśnie on

Edytowane przez EwelinQsia
Czas edycji: 2010-04-17 o 10:29
EwelinQsia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-17, 15:12   #136
Kasiarzynek
Zadomowienie
 
Avatar Kasiarzynek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 212
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Czesć dziewczyny, właśnie wróciłam ze sklepu z dwoma nowymi kfiotkami (Prezent od TŻ)
W Lerła Merle mają promocję (podejrzewam że we wszystkich sklepach sieci) - storczyki są po niecałe 15zł.
Na szczęście skończył mi się parapet na kwiatki.



A tak korzystając z okazji chciałam się dowiedzieć czego oznaką są pomarszczone korzenie - zdrowe, tylko pomarszczone (wcześniej były gładkie)?? A może to taka uroda? Przeszukałam wątki, ale nic konkretnego w sumie nie znalazłam...
Kasiarzynek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-17, 15:31   #137
sdzidka
Raczkowanie
 
Avatar sdzidka
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Bełchatów
Wiadomości: 206
GG do sdzidka Send a message via Skype™ to sdzidka
Question Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

JOLA śliczny piękny ten storczyk gratuluję
Cytat:
Napisane przez jola2243 Pokaż wiadomość
Dla poprawienia humoru w ten pochmurny dzień wklejam fotkę mojego biedronkoweko woskowego ciapatka po rozkwitnięciu pąków




Moja reszta kwitnie już drugi raz więc mają takie same kolorki jak na początku A jeden nawet ładniejsze, bardziej intensywne

A na fotce właśnie on [/QUOTE]
Ewelin faaktycznie ma piękny kolor ,może stoczyki się wybarwiają jak nie stosuje się opowiednich odżywek
__________________
Serdecznie pozdrawiam Dzidka a tu moje pracki na chomikuj/sdzidka

Edytowane przez sdzidka
Czas edycji: 2010-04-17 o 15:34
sdzidka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-17, 15:41   #138
esel12345
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 190
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Monii...

kup sobie kostke brosa,)JEST ONA NA MUCHY) albo taki preparat na much w proszku i rozcięcz go z wodą. zreszta tak trzeba.
i nalej to osłonki. i posmaruj tym brzegi doniczki
mi wytępiło w mgnieniu oka
esel12345 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-17, 16:44   #139
Monii...
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 371
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez esel12345 Pokaż wiadomość
Monii...

kup sobie kostke brosa,)JEST ONA NA MUCHY) albo taki preparat na much w proszku i rozcięcz go z wodą. zreszta tak trzeba.
i nalej to osłonki. i posmaruj tym brzegi doniczki
mi wytępiło w mgnieniu oka
Tylko właśnie pytanie gdzie taką kostkę kupić w Londynie Szukałam i nic. Jeszcze pozostaje zamówić przez internet. Póki co wyrozwieszałam pułapki - żółte przylepki. Złapały się już 3, a z 10 zakończyło żywot w salwach oklasków
Monii... jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-18, 11:56   #140
norka27
Zakorzenienie
 
Avatar norka27
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 7 826
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Monii w Norwegii nie mam szansy kupic takowych srodkow poniewaz jest zabroniona publiczna sprzedaz trucizn - co za tym idzie wszystkiego na opryski wiec orpyskow nie robia zwykli ludzie tylko profesjonalni hodowcy (wszystkei owoce w ogrodkach z parchami i tak dalej brr... a moje parchow nie maja ). Szmugluje wiec z Polski, przewaznie wyciagam z karrtonika i wsadzam do kosmetyczki w glownym bagazu, lub saszetki miedzy strony gazet - zeby nie wygladalo podejrzanie W kazdym Praktikerze, Obi, Castoramie i ogrodniczych masz palete srodkow na robale i choroby. Kiedys kupilam w Kauflandzie spray na szkodniki - antyszkodnik domowy - i opryskalam tym ziemie u amarylisow bo zaczelo latac z niej i sie ruszalo i po godzinie padlo wszystko a kwiatki dale byly ladne a cebule zyja do teraz wiec chuba zwykly oprysk podloza od gory tez daje rezultaty. Nie wiem czy na ziemiorki akurat ale trucizna to trucizna i zabija wszystko - nawet nas moze podtruc
Przedziorku cos jest w tym co piszesz - te ktore mam od kilku lat kwitna regularnie i sa przewaznie zdrowe, te ktore sie nie trzymaja to nabytki nowe chociaz niektore z nich batalie przezyly i jakos sie trzymaja do dzisiaj - jeszcze neiw eim co z powtornymi kwitnieniami, zobacymy. Kilka po drugim kwitnieniu (pierwszym u mnie) zwyczajnie zaczelo chorowac i marnialy w oczach wiec wyrzucilam. Moze oni je czyms szprycuja i rosliny tego nie wytrzymuja czy co? Bo mam kilkanascie co stoja zielone i ladne a o kwitnieniu ani widu ani slychu
norka27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-18, 12:34   #141
solaola
Zakorzenienie
 
Avatar solaola
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 439
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez Kasiarzynek Pokaż wiadomość
Czesć dziewczyny, właśnie wróciłam ze sklepu z dwoma nowymi kfiotkami (Prezent od TŻ)
W Lerła Merle mają promocję (podejrzewam że we wszystkich sklepach sieci) - storczyki są po niecałe 15zł.
Na szczęście skończył mi się parapet na kwiatki.



A tak korzystając z okazji chciałam się dowiedzieć czego oznaką są pomarszczone korzenie - zdrowe, tylko pomarszczone (wcześniej były gładkie)?? A może to taka uroda? Przeszukałam wątki, ale nic konkretnego w sumie nie znalazłam...
Nie kuś kobieto
Dziewczyny, niedługo wakacje.... Tutaj pojawia się mój problem. Wyjeżdżam na ponad miesiąc, jak nie lepiej,pewnie na wakacje w ogóle nie będzie mnie w domu, martwię się trochę o storki, ale zostawię tacie instrukcje i przypomnienia w telefonie, i może nie będzie źle. Co robicie ze storkami na wakacje?
Zastanawiam się, czy nie kupić kolejnej sztuki, ale mam wątpliwości,bo nie chciałabym robić tacie większego kłopotu(każdego podlewam oddzielnie).
__________________
"Ludzie, którzy odnoszą sukcesy na tym świecie,sami szukają odpowiadających im okoliczności,
a jeśli nie mogą ich znaleźć, to je tworzą."


Blog o życiu w Walii z przymrużeniem oka:
#23. Cieszę się ze złej pogody i wrzucam moje motywujące linki!
http://blondiewales.blogspot.co.uk/
solaola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-18, 15:20   #142
bierka83
Zadomowienie
 
Avatar bierka83
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 734
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Witam w piekny sloneczny dzien
Ja tez niepotrafie tu znalezc tych kostek brosa Moze ktoras z Was wie,czy jest cos podobnego na ziemiorki w niemczech Jakis czas temu poprosilam babke w jednym ze sklepow z kwiatami min.o srodek na robaki to dala mi paleczki,ktore bardzo ciezko rozpuszczaja sie w wodzie i nic nie pomogly.

Zmieniajac temat,za niedlugo powinny dojsc do mnie Vandzie Mezus zamowil mi 3,z czego dwie sa juz z malusimi pedami wiec mam nadzieje,ze pieknie mi beda kwitly.Jak ich oczywiscie nie ukatrupie Naprawde sie oplaca,w sklepach ceny jednej sa od ok.40€ a ja mam trzy za niecale 60€
Moze ktos doradzi jak sie nimi opiekowac-bylabym bardzo wdzieczna.
Chce trzymac je w szklanych wazonach bez ziemi,bo z tego co czytalam wsadzenie Vand do ziemi je zabija.Wiem,ze sa tez koszyczki tylko nie mialabym ich chyba gdzie przywiesic.

Pozdrawiam Was cieplo
__________________
13.01.2012
-oficjalny kierowca-
bierka83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-18, 15:32   #143
kundzia07
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 149
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

a ja chciała bym dowiedziec sie co sądzicie o ten miniaturce, trzymałam ją w ziemi, ale chyba to nie sposób dla niego na reanimacje, wiec myśle o włożenie go do kieliszka, gdzie na dnie był by karemzyt i by woda parowała, podobnie zrobiłam z innym choruskiem, bo reanimacja w karemzycie, tak że jest cała roslina zakryta u mnie kiedys juz sie nie sorawdził,

pierwsze zdjęcia 3 to miiaturka, a potem ten inny
kundzia07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-18, 15:39   #144
kundzia07
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 149
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

a propo ziemiórek, tez u mnie sie pojawiły, a dokładnie w amarylisie mamy, puki co tłuke je ręcznie gdzie znajde, i postawiłam obok pojemnik z słodka wodą z płynem, nie chciała bym stosować chemii bo mama astmatyczka, i mi sie poddusi kobieta
kundzia07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-18, 17:22   #145
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez kundzia07 Pokaż wiadomość
a propo ziemiórek, tez u mnie sie pojawiły, a dokładnie w amarylisie mamy, puki co tłuke je ręcznie gdzie znajde, i postawiłam obok pojemnik z słodka wodą z płynem, nie chciała bym stosować chemii bo mama astmatyczka, i mi sie poddusi kobieta
To naczynie postaw żółte, one lecą do żółtego.
Mozna też kupić żółta folię samoprzylepną, odlepić papier i zostawić kawałek foli zklejem do wirzchu- będą na to leciały, siadały i... dalej nigdzie nie polecą juz nigdy
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-18, 17:39   #146
Ariena
Zakorzenienie
 
Avatar Ariena
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 258
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez kundzia07 Pokaż wiadomość
a ja chciała bym dowiedziec sie co sądzicie o ten miniaturce, trzymałam ją w ziemi, ale chyba to nie sposób dla niego na reanimacje, wiec myśle o włożenie go do kieliszka, gdzie na dnie był by karemzyt i by woda parowała, podobnie zrobiłam z innym choruskiem, bo reanimacja w karemzycie, tak że jest cała roslina zakryta u mnie kiedys juz sie nie sorawdził,

pierwsze zdjęcia 3 to miiaturka, a potem ten inny
No co Ty, trzymałaś ją w ziemi?? Toż to zabójstwo storczyka. One muszą mieć przewiewne podłoże czyli korę, ewentualnie pomieszaną z czipsami kokosowymi, keramzytem itp!
Tego, który ma korzenie radzę właśnie wsadzić do takiego podłoża z kory. Tego bez korzeni jak najbardziej do keramzytu, ale nasyp całą doniczkę, żeby trzon też był w keramzycie. Podlewa się spodek by keramzyt nasiąknął, a jak będzie suchy to wtedy się znów wlewa wodę do spodka.
Ariena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-18, 18:24   #147
kundzia07
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 149
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

nie no oczywiście że nie trzymam ich w ziemi ogrodowej, tak mi sie napisałało

i własnie chodzi o to że kiedyś juz robilam jednego w karemzycie, to tylko zgnił i spleśniał, dla tego cos takiego wymysiłam,

tego z korzonkami miałam w korze, ale tez chciał pleśnieć,

a Wy jakie macie spososby reanimacji
kundzia07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-18, 18:33   #148
Maja 77
Zadomowienie
 
Avatar Maja 77
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Valhalla
Wiadomości: 1 756
GG do Maja 77
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Popatrzcie na zdjęcie ostatnie z pojedynczym kwiatem, jakie "synuś" ma "wąsy"
A oto mój "wąsaty" synuś.
Maja 77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-18, 19:26   #149
Monii...
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 371
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Cytat:
Napisane przez norka27 Pokaż wiadomość
Monii w Norwegii nie mam szansy kupic takowych srodkow poniewaz jest zabroniona publiczna sprzedaz trucizn - co za tym idzie wszystkiego na opryski wiec orpyskow nie robia zwykli ludzie tylko profesjonalni hodowcy (wszystkei owoce w ogrodkach z parchami i tak dalej brr... a moje parchow nie maja ). Szmugluje wiec z Polski, przewaznie wyciagam z karrtonika i wsadzam do kosmetyczki w glownym bagazu, lub saszetki miedzy strony gazet - zeby nie wygladalo podejrzanie W kazdym Praktikerze, Obi, Castoramie i ogrodniczych masz palete srodkow na robale i choroby. Kiedys kupilam w Kauflandzie spray na szkodniki - antyszkodnik domowy - i opryskalam tym ziemie u amarylisow bo zaczelo latac z niej i sie ruszalo i po godzinie padlo wszystko a kwiatki dale byly ladne a cebule zyja do teraz wiec chuba zwykly oprysk podloza od gory tez daje rezultaty. Nie wiem czy na ziemiorki akurat ale trucizna to trucizna i zabija wszystko - nawet nas moze podtruc
Tu w Londynie znalezienie preparatu na szkodniki do roślin pokojowych też jest trudne. Kwiatów się nie leczy. Panie kupują kwiaty a po przekwitnięciu najczęściej wyrzucają. Tym sposobem zostałam posiadaczką moich 5 storczyków. Tylko w tak fatalnym stanie zasuszenia, że do dziś 3 z nich wyglądają kiepsko. Ale walczę uparcie by odzyskały wigor

Kupiłam taki http://www.diy.com/diy/jsp/bq/nav.js...ondid=10777792
Plus żółte przylepki. Wylatujące muszki będą się łapać. Mam nadzieję, że pomoże.

Cytat:
Napisane przez bierka83 Pokaż wiadomość
Witam w piekny sloneczny dzien
Ja tez niepotrafie tu znalezc tych kostek brosa Moze ktoras z Was wie,czy jest cos podobnego na ziemiorki w niemczech Jakis czas temu poprosilam babke w jednym ze sklepow z kwiatami min.o srodek na robaki to dala mi paleczki,ktore bardzo ciezko rozpuszczaja sie w wodzie i nic nie pomogly.

Zmieniajac temat,za niedlugo powinny dojsc do mnie Vandzie Mezus zamowil mi 3,z czego dwie sa juz z malusimi pedami wiec mam nadzieje,ze pieknie mi beda kwitly.Jak ich oczywiscie nie ukatrupie Naprawde sie oplaca,w sklepach ceny jednej sa od ok.40€ a ja mam trzy za niecale 60€
Moze ktos doradzi jak sie nimi opiekowac-bylabym bardzo wdzieczna.
Chce trzymac je w szklanych wazonach bez ziemi,bo z tego co czytalam wsadzenie Vand do ziemi je zabija.Wiem,ze sa tez koszyczki tylko nie mialabym ich chyba gdzie przywiesic.

Pozdrawiam Was cieplo
Czekamy na zdjęcia Vandy. Widziałam taki hak na vandę kwitnącą. Świetnie to musi wyglądać przy dużym okazie. Ale to zajmuje sporo miejsca. http://www.easyorchids.co.uk/shop/ME...NDA-STAND.html
Wazon też myślę, że się sprawdzi. http://www.easyorchids.co.uk/shop/Deco-Vanda-Vase.html




Cytat:
Napisane przez Maja 77 Pokaż wiadomość
A oto mój "wąsaty" synuś.
Uroczy wąsacz

Edytowane przez Monii...
Czas edycji: 2010-04-18 o 19:28
Monii... jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-18, 20:00   #150
pucca87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: dolny slask
Wiadomości: 107
Dot.: storczyk (orchidea) cz.III

Maja śliczny synuś A ja postanowiłam odizolować się na jakiś czas od storków. Kiedyś jak o nich zapominałam to pięknie kwitły nawet robaków nie miały...a teraz jak się wciągnęłam i zaglądam do nich codziennie, to marnie mi się odwdzięczają:/

Nie wiem co zrobić z moim "chorusem" obcięłam mu dziś pęd, bo zaczął usychać. Po wszystkich plagach jakie go dopadły, ma jednego liścia i kilka korzeni. Szkoda mi go bo to jedyny ciemnokolorowy storek jakiego mam i chciałabym go odratować, tylko nie wiem czy jeszcze jest sens.Dodam że kwiatek siedzi w mieszance z kory, chipsów i keramzytu.


Właśnie zauważylam że wypuszcza maleńkiego listka, czyli chyba nie jest z nim aż tak źle Ale wyjęłam go z doniczki i ma tylko 3 korzenie w tym jeden na pół suchy ale na końcu zielony. Wsadzić do keramzytu, czy zreanimować jakąś inną metodą?????

Edytowane przez pucca87
Czas edycji: 2010-04-18 o 20:12
pucca87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:55.