Wady wzorku/okulary/krótkowidze-zbiorczo - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-14, 18:18   #1
bbehindBLUEeyess
Raczkowanie
 
Avatar bbehindBLUEeyess
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 199

Wady wzorku/okulary/krótkowidze-zbiorczo


Witam serdecznie
Nie natknęłam się na tego typu wątek, dlatego zdecydowałąm sie go napisać.
Mam 23lata i od..hm...około 8/9 roku życia wykryto u mnie wadę wzroku. Sukcesywnie się zwiększała i dziś w wieku 23 lat moja wada wynosi -8 drioprii i - 8,5 drioprii.

Jak Wy moje drogie radzicie sobie z wadami wzroku?
Teraz, w poniedziałek odieram nowe okularki Będą różowo czarne, zaginane lekko do góry
Mimo że mam okulary to od 10 lat żyję na soczewkach kontowych ale moje oczy mają już dosyć(niepolecam!!)
Okularki wybrałam sobie naprawdę śliczne,jak już je będę miała to wyślę focię, ale mam pewne obawy...Bo co z tego że sa takie ładne, skoro miały zwykłe "szyby"? Na pewno ze szkłąmi będą wyglądały gorzej np.oczy będą mniejsze...

eh

nienawidze mojej wady


PS:Spotkałyście się kiedyś z jakims niemiłymi uwagami na temat waszego wzroku? Ja mam kolegę który śmieje sie z niej;/ Jest to mój dobry kumpel,ale np. oglądaliśmy teraz mecz euro, a miałam stare okulary -5 (dużó słabsze) i mruzyłam oczy a on "aż tak ślepa jesteś?" Zrobiło mi się przykro To nie był pierwszy raz
bbehindBLUEeyess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-14, 18:23   #2
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Wady wzorku/okulary/krótkowidze-zbiorczo

Okulary noszę od 5 roku życia, więc - ponieważ stateczna ze mnie pani- dłuuugo; z takimi uwagami się nie spotkałam , jak twój buracki kolega, chociaż potwierdzam: ślepa jestem , mam astygmatyzm -5, -2,5 cylindry- od lat jednak nosze soczewki, co powoduje, że mam wrażenie, że mam swoje oczy i super wzrok; okulary mam, ale noszę tylko wieczorem , jak zdejmuję soczewki.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-14, 18:24   #3
leniwca
Zakorzenienie
 
Avatar leniwca
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 854
Dot.: Wady wzorku/okulary/krótkowidze-zbiorczo

Cytat:
Napisane przez bbehindBLUEeyess Pokaż wiadomość
Witam serdecznie
Nie natknęłam się na tego typu wątek, dlatego zdecydowałąm sie go napisać.
Mam 23lata i od..hm...około 8/9 roku życia wykryto u mnie wadę wzroku. Sukcesywnie się zwiększała i dziś w wieku 23 lat moja wada wynosi -8 drioprii i - 8,5 drioprii.

Jak Wy moje drogie radzicie sobie z wadami wzroku?
Teraz, w poniedziałek odieram nowe okularki Będą różowo czarne, zaginane lekko do góry
Mimo że mam okulary to od 10 lat żyję na soczewkach kontowych ale moje oczy mają już dosyć(niepolecam!!)
Okularki wybrałam sobie naprawdę śliczne,jak już je będę miała to wyślę focię, ale mam pewne obawy...Bo co z tego że sa takie ładne, skoro miały zwykłe "szyby"? Na pewno ze szkłąmi będą wyglądały gorzej np.oczy będą mniejsze...

eh

nienawidze mojej wady


PS:Spotkałyście się kiedyś z jakims niemiłymi uwagami na temat waszego wzroku? Ja mam kolegę który śmieje sie z niej;/ Jest to mój dobry kumpel,ale np. oglądaliśmy teraz mecz euro, a miałam stare okulary -5 (dużó słabsze) i mruzyłam oczy a on "aż tak ślepa jesteś?" Zrobiło mi się przykro To nie był pierwszy raz
Co do kolegi- chmsko się zachował. Szczerze- nie wiem czemu dalej się znim kumplujesz i uważasz za 'dobrego' kolegę? Bo ruzumiem, że to nie pierwszy raz taki komentarz? Ale nie przejmuj się idiotą, więcej pewności siebie.

I takie pytanie. Wady '-' mogą się podobno pogłębiać? Czy to te większe się pogłębiają? Ja mam -1,5 i -0,7, nie noszę okularów, bo na co dzień nie muszę, jedynie jest uciążliwa w pewnych sytuacjach, np. gdy idę np. na przystanek, widzę, że jakiś autobus podjeżdża, i nie wiem czy mam biec, bo nie widzę numeru Okulista mówiła, że przy takiej wadzie okulary nie są konieczne, a kolei od koleżanek okularnic słyszałam, że powinnam nosić, bo może się pogarszać.
__________________
samica leniwca
_______________________
*projekt denko.
*o włosy dbam i zapuszczam!
leniwca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-14, 18:27   #4
69d5782cb96c44b77f6e0ec22c8f79bc60c635f6_65a5448a32992
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 9 276
Dot.: Wady wzorku/okulary/krótkowidze-zbiorczo

oo, wątek dla mnie
we wrześniu miałam -1,25 na obu oczach plus astygmatyzm, ale obawiam się, że niedługo czeka mnie kolejna wizyta u okulisty, bo moje okulary przestają wystarczać
69d5782cb96c44b77f6e0ec22c8f79bc60c635f6_65a5448a32992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-14, 18:29   #5
0aguuu0
Raczkowanie
 
Avatar 0aguuu0
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 203
Dot.: Wady wzorku/okulary/krótkowidze-zbiorczo

W życiu nie pomyslałabym o nikim kto nosi okulary że jest pod jakimkolwiek względem gorszy. W ogole nie rozpatrzam tej kwestii. Sama noszę okulary, mam małą wadę, ale przeszkadza mi, niedawno zmieniłam na mocniejsze i kupiłam sobie fajne, modne okulary. U mnie jest tak że niektórzy myślą że noszę zerówki- bo moje okulary są w stylu ray-ban ale mniejsze.
Mam kolegę na studiach ktory ma duża wadę wzroku, czasami coś tam w żartach mówimy sobie o tej wadzie. Ale nigdy nikt nie ma nic złego na myśli... A jeśli niektóre komentarze wg Ciebie są obrazliwe to znaczy że ten człowiek reprezentuje bardzo niski poziom inteligencji..

dodatkowo ja totalnie nie rozumiem jak można brać pod uwagę w wyborze partnera to czy nosi okulary czy nie..
__________________
Moja główna dewiza życiowa? MYŚL POZYTYWNIE !
0aguuu0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-14, 18:31   #6
bbehindBLUEeyess
Raczkowanie
 
Avatar bbehindBLUEeyess
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 199
Dot.: Wady wzorku/okulary/krótkowidze-zbiorczo

Hmm u mnie sie pogłebiały;/
jeszce z pocztku, to moja mama wypożyczała jakies ksiazki, i ćwiczyła ze mną wzrok...żeby pomogło.
Ale tak na prawdę nie wiadomo czy ta wada jest spowodowana tym że ejstem dość wysoka ,mam 180cm iże tak poszybowałam(?)czy poprstu genetycznie?Choć w mojej rodzinie tylko ja mam oksy...

Wada może sie powięszyć czy nosisz okulary,czy nie, tak mnie się wydaje. ja już nie pamiętam jak to było ze mną, bo to mama zadecydowała o okularach gdy byłam mała. Czynniki moga być różne:mechaniczne (siedzenie przed komputerem;p,telewizor) i własnie genetycznie.
Kolega burak...nie wiem..hm..jakbymu sie odgryźć.
bbehindBLUEeyess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-14, 18:42   #7
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Wady wzorku/okulary/krótkowidze-zbiorczo

Ale teraz jest przecież taki wybór naprawdę pięknych oprawek, które są twarzowe bardzo; moja koleżanka np. wygląda o wiele ładniej, atrakcyjniej w okularach (świetnie dobranych) niż bez nich; poza tym poleca soczewki: rewelacja i dla mnie wynalazek równie wspaniały jak pralka czy zmywarka.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-14, 18:47   #8
lina_09
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 401
Dot.: Wady wzorku/okulary/krótkowidze-zbiorczo

Hm, okulary noszę od wczesnego dzieciństwa Nie wiem od kiedy dokładnie, przed 5 rokiem życia już na pewno miałam od dawna. Moja wada na ten moment to zdaję się -7 i -5. Jako 7-latka przeszłam przez operację oczu, ze względu na zeza. Kilka lat temu próbowano u mnie z soczewkami (twardymi), ale zasadniczo nie przeszło, miałam zbyt duże trudności z zakładaniem ich i przyzwyczajeniem się. Tak z ponad pół roku temu znów spróbowałam z soczewkami - tym razem miękkimi, ale ze skutkiem tym samym. Po prostu został mi pewien uraz, po tym jak na chama wręcz próbowano je wkładać Ogólnie z wadą wzroku żyję od dawna. Jako dziecko był to dla mnie swego rodzaju kompleks, teraz jestem już pogodzona z tym, że jestem ślepa i okulary mi będą pewnie całe życie towarzyszyć.
lina_09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-14, 18:48   #9
zjedzmniebejbe
Zakorzenienie
 
Avatar zjedzmniebejbe
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 3 180
Dot.: Wady wzorku/okulary/krótkowidze-zbiorczo

Jasne że się pogłębia wada..
Ja z niewinnych -0,5 doszłam do -2,5
A wszystko przez olewanie i nienoszenie okularów. Tak to jest z nastolatkami "nie będę nosić i już".. i do teraz tak mam, bo z okularami wyglądam koszmarnie, przeszkadzają mi więc noszę soczewki. Tania sprawa, wygodna i świat jest piękniejszy.

Z soczewkami przeżyłam dużo nieciekawych chwil.. często oczy mi wysychały na wiór i czułam je na oczach, kiedyś mi pękła w oku (pod soczewkę dostał się jakiś paproch i nie dało ich się zdjąć, tak długo kombinowałam żeby je ściągnąć ze pękły i wyciągnęłam w dwóch kawałkach.. ale się wtedy wystraszyłam), ale mimo tego dalej jestem ich wielką fanką.
__________________


plecaczkiem: 7250 km

Edytowane przez zjedzmniebejbe
Czas edycji: 2012-06-14 o 18:51
zjedzmniebejbe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-14, 18:53   #10
heart_shaped_box
Zadomowienie
 
Avatar heart_shaped_box
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: usa
Wiadomości: 1 521
Dot.: Wady wzorku/okulary/krótkowidze-zbiorczo

Ja mam tylko okulary do czytania, ale moj TZcik ma bardzo duza wade wzroku + astygmatyzm. Na prawe oko praktycznie nie widzi. Wcale mi to nie przeszkadza. Niestety jego wady nie mozna zoperowac
heart_shaped_box jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-14, 18:59   #11
Malta Kano
Raczkowanie
 
Avatar Malta Kano
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 66
Dot.: Wady wzorku/okulary/krótkowidze-zbiorczo

Ja noszę okulary od 8 roku życia. Na dzień dzisiejszy moja wada wynosi -7 , czyli dość sporo. Znajomi często przymierzają moje okulary i dziwią się z tego jakie są to mocne szkła Nigdy nie słyszałam niemiłych uwag związanych z wadą wzroku, bardziej dokuczliwa niż ludzie jest sama wada. Okulary przeszkadzają w uprawnianiu niektórych sportów, muszę dobierać troszkę inne makijaże. No i słabo siebie widzę w lustrze po zdjęciu okularów
Malta Kano jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-14, 19:06   #12
Kajosek
Raczkowanie
 
Avatar Kajosek
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Swindon, UK
Wiadomości: 119
GG do Kajosek
Dot.: Wady wzorku/okulary/krótkowidze-zbiorczo

No to i ja się dołączę okulary mam co prawda tylko do czytania, ale pracuję w dużej firmie optycznej więc co nie1co wiem i uwierz mi autorko widziałam więcej niż +8,5
Kajosek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-14, 19:15   #13
_chocolate
Zakorzenienie
 
Avatar _chocolate
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 343
Dot.: Wady wzorku/okulary/krótkowidze-zbiorczo

Ja też mam wadę wzroku, noszę soczewki. To jeden z najlepszych wynalazków ludzkości.
Co do krytycznych uwag to mój brat się zawsze ze mnie wyśmiewał i do tej pory przy byle okazji mi cos dogaduje, ale staram się nie przejmować.
Na Twoim miejscu bym pogadała z kolegą, że nie życzę sobie takich uwag. Nigdy nie wiadomo co nas spotka, więc nie rozumiem takich ludzi, totalny brak empatii...

Cytat:
Napisane przez zjedzmniebejbe Pokaż wiadomość
Z soczewkami przeżyłam dużo nieciekawych chwil.. często oczy mi wysychały na wiór i czułam je na oczach, kiedyś mi pękła w oku (pod soczewkę dostał się jakiś paproch i nie dało ich się zdjąć, tak długo kombinowałam żeby je ściągnąć ze pękły i wyciągnęłam w dwóch kawałkach.. ale się wtedy wystraszyłam), ale mimo tego dalej jestem ich wielką fanką.
Ooo, mi też kiedyś soczewka pękła w oku. Myślałam, że wtedy zemdleję ze strachu. To było zaraz na początku, może drugi miesiąc jak zaczęłam nosić soczewki. Chcę sobie wyciągnać soczewkę, a tu patrzę, że mam na palcu tylko "odłamek"
__________________


_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-14, 19:33   #14
basior
Rozeznanie
 
Avatar basior
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 916
Dot.: Wady wzorku/okulary/krótkowidze-zbiorczo

ooo wreszcie coś dla mnie
jestem krótkowidzem, od 10. roku życia noszę okulary. soczewki od kilku lat, ale nie mogę ich nosić zbyt długo. niedługo zmieniam oprawki i jak zwykle mam dramat- jakie dobrać? czy jest gdzieś na świecie kompetentny salon, gdzie zrobią to za mnie? przymierzyłam ostatnio pól asortymentu i nic mi nie pasowało...

p.s. moja wada od kilku lat już się nie pogłębia. jak się wzbogacę to robię laser
__________________
"Dlaczego wszystko jest tak proste póki nie przytrafi się Tobie?"

Edytowane przez basior
Czas edycji: 2012-06-14 o 19:35
basior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-14, 19:33   #15
Black Rainbow
Zadomowienie
 
Avatar Black Rainbow
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 641
Dot.: Wady wzorku/okulary/krótkowidze-zbiorczo

Okulary zaczęłam nosić niedawno (październik 2011) Wzrok zaczął mi się psuć, gdy skończyłam 21 lat, niestety zbagatelizowałam to. Mam -1,25 na lewe oko i -1,00 na prawe.

Okulary, które noszę to czarne kujonki, bo wyjątkowo mi pasują Myślę, że w okularach znacznie mi ładniej niż bez. No i gdy noszę okulary to widzę

Black Rainbow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-14, 19:39   #16
Naina22
Raczkowanie
 
Avatar Naina22
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 55
Dot.: Wady wzorku/okulary/krótkowidze-zbiorczo

Ja mam krótkowzroczność i noszę okulary od drugiej klasy gimnazjum... Rok temu przerzuciłam się na soczewki. Nieraz powtarzam, że powinno się przyznać najważniejsze nagrody świata nauki dla tego, kto je wymyślił! Obecnie moja wada wynosi -2 i -2,25. Wiem że w porównaniu z innymi nie jest aż tak duża... Jednak gdy ściągnę soczewki czuję się jakbym była niemal ślepa. Boję się najbardziej tego , że ta wada będzie mi się pogłębiać. Mam przecież dopiero 23 lata. Jedna okulistka powiedziała mi, że wada będzie mi się pogłębiać jedynie do 21 roku życia, natomiast drugi okulista stwierdził że nie można tego do końca określić; koniec końców przez ostatnie dwa lata wzrok mi się pogorszył, ale nieznacznie. Słyszałam o laserowej korekcie wzroku, marzę żeby sobie taką operację zafundować jeśli to możliwe... Dodam jeszcze że moi rodzice nie noszą okularów, natomiast ja, brat i siostra - tak. Druga siostra ma na szczęście dobry wzrok i życzę by jej tak zostało!
Naina22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-14, 19:44   #17
leniwca
Zakorzenienie
 
Avatar leniwca
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 854
Dot.: Wady wzorku/okulary/krótkowidze-zbiorczo

Cytat:
Napisane przez zjedzmniebejbe Pokaż wiadomość
Jasne że się pogłębia wada..
Ja z niewinnych -0,5 doszłam do -2,5
Cytat:
Napisane przez Black Rainbow Pokaż wiadomość
Okulary zaczęłam nosić niedawno (październik 2011) Wzrok zaczął mi się psuć, gdy skończyłam 21 lat, niestety zbagatelizowałam to. Mam -1,25 na lewe oko i -1,00 na prawe.
Weźcie mnie nie stresujcie...
Można temu zapobiec? Okulary na co dzień są konieczne, żeby nie pogłębić wady? Okulistka i inny lekarz pracy nie wspominali, że to może się pogorszyć...
__________________
samica leniwca
_______________________
*projekt denko.
*o włosy dbam i zapuszczam!
leniwca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-14, 19:59   #18
Asji
Zadomowienie
 
Avatar Asji
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 763
Dot.: Wady wzorku/okulary/krótkowidze-zbiorczo

Cytat:
Napisane przez leniwca Pokaż wiadomość
Weźcie mnie nie stresujcie...
Można temu zapobiec? Okulary na co dzień są konieczne, żeby nie pogłębić wady? Okulistka i inny lekarz pracy nie wspominali, że to może się pogorszyć...
Mi zawsze okuliści mówili, że wada będzie mi się pogłębiać przez okres dojrzewania, potem się zatrzyma. Teraz mam 24 lata, a wzrok dalej słabnie, czuję się oszukana
Teraz mam -2,5 i -3,25. Bardzo nie lubię nosić okularów, zakładam tylko gdy muszę coś dojrzeć z daleka i jak oglądam tv/siedzę przy kompie, bo ekran bardzo mi oczy męczy.
Asji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-14, 20:00   #19
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Wady wzorku/okulary/krótkowidze-zbiorczo

Cytat:
Napisane przez leniwca Pokaż wiadomość
Weźcie mnie nie stresujcie...
Można temu zapobiec? Okulary na co dzień są konieczne, żeby nie pogłębić wady? Okulistka i inny lekarz pracy nie wspominali, że to może się pogorszyć...

raczej nie można, choć niektórzy twierdzą, ze wyciąg z czarnych jagód ma zbawienne właściwości choć nie wiem na ile to prawda.

a jaką masz wadę? ja przy minus dwa i pół śmigałam bez okularów i soczewek ( nie wiem jak nie wpadłam pod samochód, na drzewo i wsiadałam do odpowiednich numerów środków komunikacji miejskiej ) i jakoś wada mi bardzo nie poszła od braku ocznych wspomagaczy.
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-14, 20:04   #20
bbehindBLUEeyess
Raczkowanie
 
Avatar bbehindBLUEeyess
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 199
Dot.: Wady wzorku/okulary/krótkowidze-zbiorczo

Jeśli chodzi o przygody z soczewkami
to
*kiedys zmieniłam płyn do soczewek na inny niż dotąd(oszczędności) i myślałam że mi wypali oczy po kilku dniach.Wróciłam do Renu (mi odpowiada)
* zdarzało się,ok3 razy, że z jakiegoś powody np.tarcia oka,soczewka chowała mi się za powiką,albo z boku oka;p i wtedy niestety, wychodziłam z poważną miną do pokoju i mówiłam :" mamo,trzeba na pogotowie"Jej mina-bezcenna;p Później już sie rpzyzwyczaiła. Tam zalewali mi oko żółta cieczą,żeby ją znaleźć, i wyciągali całkowicie bezboleśnie.
*kiedyś zemdlałam z powodu silnego przeziębienia i połamałam sobie nowiutki okulary;((
*po zatym regularnie z nimi sypiam i są powykrzywiane;p
*miałąm już okulary w duszki, czarno-białe,i żółte,Teraz będą różwo-czarne.
*w tych "kujonkach"nie było mi zbyt ładnie;// ale znalazłąm też odlotowe,także bedzie czad;D Nie mogę sie doczekac;]]]

PS:nacie jakies sposoby na to by "powiększyć oko" w okularach> z racji tej wady, oczka chodć są śliczne, sątakie malutkie(
bbehindBLUEeyess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-14, 20:07   #21
_Marta_M_
Zadomowienie
 
Avatar _Marta_M_
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 535
Dot.: Wady wzorku/okulary/krótkowidze-zbiorczo

Temat dla mnie

W podstawówce nosiłam okulary, wada leciała na łeb na szyję więc okulistka zaleciła szkła kontaktowe. Podobno noszone masują gałkę i pomagają w rozluźnieniu oka, w związku z czym wada nie pogłębia się w tak zastraszającym tempie jak powiększała się moja. Nie wiem ile w tym prawdy, ale mi szkła pomogły.

Niestety przyszły studia, siedzenie po nocach w książkach i efekt jest taki że mam aktualnie -7,5 na każde oko. Jak zdejmę szkła nie widzę nic, jedynie kontury przedmiotów. Wada ciągle mi się pogarsza więc nie mogłabym przejść laserowej operacji oczu.

Okulary odradzam jeśli ktoś może nosić szkła (a teraz na rynku ich tyle, że myślę, że bez problemu można dobrać odpowiednie, ja aktualnie noszę AirOptics). Mi w trakcie ich noszenia wada leciała dalej.

Natomiast odradzam nienoszenie ani szkieł ani okularów, bo to pogłębia wadę.


Na pocieszenie: mój ojciec zawsze miał sokoli wzrok, dopiero w okolicy 30 roku życia zaczęły się problemy. Powód jeden: komputer, dużo pracy biurowej. Niestety ale w obecnych czasach ciężko jest znaleźć pracę, w której nie trzeba skupiać wzroku na jednym punkcie czy pracować przy komputerze.



Mnie zastanawia jedno: jak to jest z porodem naturalnym przy tak dużej wadzie jak moja?
Ciśnienie w oku mam w porządku, ponoć nie byłoby przeciwskazań, ale mojej mamie (też krótkowidz) w ciąży i podczas porodu wada skoczyła z -3,5 na -4...a niby też nie było przeciwskazań

Edytowane przez _Marta_M_
Czas edycji: 2012-06-14 o 20:11
_Marta_M_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-14, 20:08   #22
bbehindBLUEeyess
Raczkowanie
 
Avatar bbehindBLUEeyess
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 199
Dot.: Wady wzorku/okulary/krótkowidze-zbiorczo

Cytat:
Napisane przez suszarka Pokaż wiadomość
raczej nie można, choć niektórzy twierdzą, ze wyciąg z czarnych jagód ma zbawienne właściwości choć nie wiem na ile to prawda.
też mi tak mówiono,Zresztą do tej pory mam gdzieś tabletki. Keidyś je jadłam, ejszce jako anstolatka w wersji,pamiętam super drogiej,i WYDAJE mi się że na jakis czas nie tyle sie nie powiększyła co poprstu...wolniej się zwiększałą wada. Później kupiłam jakieś inne, ale już nie działają. Myślę że tutaj też chodzi o to ile amsz lat keidy je bierzesz.
W podstawówce chodziłam na zastrzyki żeby zatrzymać to paskudztwo,starsznie bolesne były i oczywiście drogie. Ale nic nie pomogło.
Mam torche doswadczenia z tymi oczami.

Laserowo też chciałam sie poprawić,ale wysiłek fizyczny(chodź mi tutaj o poród) może popsuć efekt operacji, a z kolei naturalny poród w moim wypadku,moze spowodować to,ze wada sie powiększy.

Edytowane przez bbehindBLUEeyess
Czas edycji: 2012-06-14 o 20:11 Powód: myślałąm o czymś innym a napisałam co innego
bbehindBLUEeyess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-14, 20:10   #23
leniwca
Zakorzenienie
 
Avatar leniwca
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 854
Dot.: Wady wzorku/okulary/krótkowidze-zbiorczo

Cytat:
Napisane przez suszarka Pokaż wiadomość
a jaką masz wadę?
Lewe -1,5, prawe -0,7. Niby mało, ale mam problemy np. na uczelni nie dowidzę slajdów czy tekstu na tablicy, wyżej opisałam sytuację z numerami autobusów w pracy muszę podejść tuż pod sam ekran, czyli przejść całą kuchnię, żeby sprawdzić zamówienia, i takie tam drobiazgi- ale to trochę uciążliwe.

Cytat:
Napisane przez Asji Pokaż wiadomość
Mi zawsze okuliści mówili, że wada będzie mi się pogłębiać przez okres dojrzewania, potem się zatrzyma. Teraz mam 24 lata, a wzrok dalej słabnie, czuję się oszukana
Ja mam 21, ciągle ta sama. Chyba, bo dokładne badania miałam trochę ponad rok temu, bo w szkole wymagali
Nie chcę okularów, z moim szczęściem to długo bym ich nie ponosiła- zgubiła albo przypadkiem usiadła na nich czy coś w tym stylu...
__________________
samica leniwca
_______________________
*projekt denko.
*o włosy dbam i zapuszczam!
leniwca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-14, 20:13   #24
biala17a
Zadomowienie
 
Avatar biala17a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Bieszczady
Wiadomości: 1 476
Dot.: Wady wzorku/okulary/krótkowidze-zbiorczo

O wątek także dla mnie - okulary noszę juz od 13 lat czyli polowę życia Mam duża krótkowzroczność i dodatkowo astygmatyzm, soczewki niestety kiepsko toleruje. Tak jak pisala moja poprzedniczka kiepsko sie widze w lustrze, dużo trudniej mi się malować, na basenie nie ciepię tego uczucia że nie rozpoznaje ludzi z którymi przyszlam W sumie nie spotkalam się z żadnymi przykrymi komentarzami, nie powinnam być przewrażliwiona, ale wkurzają mnie dwie sytuacje:
- kiedy ktos chce przymierzać moje okulary - dopóki jeszcze na to pozwalalam, mowiąc zeby uważać bo są "silne" to zawsze kończyło się durnym komentarzem - ojej, nie widzę w nich wyraźnie
- kiedy ktoś sie pyta jaką mam wadę a wiem że pytanie podyktowane jest ciekawością a nie chęcią uzyskania jakis praktycznych informacji typu dostępność soczewek itp. No kurde ja nie zadaję innym ludziom pytań w stylu ile masz kilogramów nadwagi czy który stopień niepełnosprawności i sama bym wolalbym nie byc pytania o rzeczy zdrowotne

Cytat:
Napisane przez Malta Kano Pokaż wiadomość
Ja noszę okulary od 8 roku życia. Na dzień dzisiejszy moja wada wynosi -7 , czyli dość sporo. Znajomi często przymierzają moje okulary i dziwią się z tego jakie są to mocne szkła Nigdy nie słyszałam niemiłych uwag związanych z wadą wzroku, bardziej dokuczliwa niż ludzie jest sama wada. Okulary przeszkadzają w uprawnianiu niektórych sportów, muszę dobierać troszkę inne makijaże. No i słabo siebie widzę w lustrze po zdjęciu okularów
biala17a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-14, 20:14   #25
_Marta_M_
Zadomowienie
 
Avatar _Marta_M_
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 535
Dot.: Wady wzorku/okulary/krótkowidze-zbiorczo

Cytat:
Napisane przez leniwca Pokaż wiadomość
wyżej opisałam sytuację z numerami autobusów w pracy muszę podejść tuż pod sam ekran, czyli przejść całą kuchnię, żeby sprawdzić zamówienia, i takie tam drobiazgi- ale to trochę uciążliwe.
Dobrze, że w ogóle widzisz
Ja jak raz mi kobieta kazała przyjść na badania bez szkieł i mówić jakie cyferki widzę, zapytałam "dobra,niech mi pani lepiej powie gdzie jest tablica, bo nie mam pojęcia"
_Marta_M_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-14, 20:16   #26
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Wady wzorku/okulary/krótkowidze-zbiorczo

Cytat:
Napisane przez bbehindBLUEeyess Pokaż wiadomość
też mi tak mówiono,Zresztą do tej pory mam gdzieś tabletki. Keidyś je jadłam, ejszce jako anstolatka w wersji,pamiętam super drogiej,i WYDAJE mi się że na jakis czas nie tyle sie nie powiększyła co poprstu...wolniej się zwiększałą wada. Później kupiłam jakieś inne, ale już nie działają. Myślę że tutaj też chodzi o to ile amsz lat keidy je bierzesz.
W podstawówce chodziłam na zastrzyki żeby zatrzymać to paskudztwo,starsznie bolesne były i oczywiście drogie. Ale nic nie pomogło.
Mam torche doswadczenia z tymi oczami.

Laserowo też chciałam sie poprawić,ale wysiłek fizyczny(chodź mi tutaj o poród) może popsuć efekt operacji, a z kolei naturalny poród w moim wypadku,moze spowodować to,ze wada sie powiększy.

też brałam to jako nastolatka i mam wrażenie, że mimo wszystko wada szła wolniej choć też nie siedziałam tyle przy kompie ile siedzę teraz.


Cytat:
Napisane przez leniwca Pokaż wiadomość
Lewe -1,5, prawe -0,7. Niby mało, ale mam problemy np. na uczelni nie dowidzę slajdów czy tekstu na tablicy, wyżej opisałam sytuację z numerami autobusów w pracy muszę podejść tuż pod sam ekran, czyli przejść całą kuchnię, żeby sprawdzić zamówienia, i takie tam drobiazgi- ale to trochę uciążliwe.
no nie dziwota, -1,5 może lekko utrudniać życie, choć dla mnie osiągniecie -2,5 pretenduje już do okularów, bo inaczej jest dość ciężko.
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-14, 20:36   #27
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 282
Ja również nosze okulary, mam zacme wrodzona w lewym oku i przez to pogorszył mi sie wzrok w prawym..niestety ze względu na alergie nie mogę nosić soczewek:/ wkurzało mnie to przede wszystkim przez to, ze nie mogłam nosić okularów przeciwsłonecznych, bo od razu sie czułam jakbym sie upila... Najpierw zainwestowałem w szkła transitions i nie był to dobry pomysł...a w tym roku kupiłam sobie piękne korekcyjne okulary przeciwsłoneczne i jestem wniebowzięta
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-14, 20:45   #28
Alassiel
Raczkowanie
 
Avatar Alassiel
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Valimar
Wiadomości: 342
Dot.: Wady wzorku/okulary/krótkowidze-zbiorczo

Ja mam -4 i -4,25 plus astygmatyzm. Od ok. 2 lat noszę soczewki, to była jedna z lepszych decyzji w moim życiu, bardzo je sobie chwalę. Wada aż tak bardzo mi nie przeszkadza, może tylko wtedy gdy budzę się koło Lubego i widzę go za mgłą i kompletnie rozmytego Poza tym jakoś sobie radzę nawet bez okularów/szkieł, dom znam już na pamięć, czasy gdy w nocy rozbijałam się o futryny już minęły Z głupimi uwagami nigdy się nie spotkałam, czasem sobie z TŻ-em żartujemy rano/wieczorem w stylu "halo, tu jestem, widzisz mnie?" Wada się niestety pogarsza, nie wiem jak to będzie w przyszłości, chciałabym zafundować sobie zabieg laserem, ale na razie marne widoki...
Alassiel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-14, 20:47   #29
leniwca
Zakorzenienie
 
Avatar leniwca
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 854
Dot.: Wady wzorku/okulary/krótkowidze-zbiorczo

Cytat:
Napisane przez _Marta_M_ Pokaż wiadomość
Dobrze, że w ogóle widzisz
Ja jak raz mi kobieta kazała przyjść na badania bez szkieł i mówić jakie cyferki widzę, zapytałam "dobra,niech mi pani lepiej powie gdzie jest tablica, bo nie mam pojęcia"
Nie no, u mnie nie ma tak źle.
Tą największą literę na tablicy bez problemu przeczytałam. Problemy zaczęły się przy 3 czy 4 linijce
__________________
samica leniwca
_______________________
*projekt denko.
*o włosy dbam i zapuszczam!
leniwca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-14, 20:54   #30
LadyBeatta
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 200
Dot.: Wady wzorku/okulary/krótkowidze-zbiorczo

wita Was skromne() -7 i -7,5. w ciazy w przeciagu jakichs 2-3 mscy skoczyla mi tak wada od -6 na obojgu oczach. a zaczynalam od -1,25 w gimnazjum. stwierdzilam, ze pora do okulisty, kiedy musialam siedziec metr przed telewizorem, zeby wyraznie widziec od dziecka duzo czytalam, ciemno, nie ciemno, Beatka meczyla swoje patrzalki od 6, 7 lat nosze soczewki i dziekuje niebiosom za ten wynalazek. okulary tylko wieczorem i rano
__________________
konto nieaktywne

Edytowane przez LadyBeatta
Czas edycji: 2012-06-14 o 20:56
LadyBeatta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-28 10:44:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:20.