EPIDUO- jak na was działa? - Strona 55 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-01, 14:36   #1621
karolinho1991
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 4
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

hej , epiduo stosuje juz prawie 4 miesiące , buzia juz dosc ladnie sie wyczyscila ale od kilku dni znowu zaczęlo się cos pojawiac , mam jeszcze jedno pytanie do was , czy zdzieracie te strupki po wypryskach czy czekacie az same odpadną ?
karolinho1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-01, 22:04   #1622
paugla
Raczkowanie
 
Avatar paugla
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 101
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Ja się smaruję codziennie od wtorku epiduo, (oprócz wysuszenia, takich "suchych skórek" i lekkiego swędzenia w niektórych miejscach to nic mi nie jest) biorę raz dziennie tetralysal 300, skrzyp, parę krostek "wyciągnęło" na wierzch, ale to chyba tak ma być. W miarę szybko się goi, więc spoko. Ja ostatnio jestem mistrzem samoopanowania, bo nie wyciskam niczego (jak jakiś pryszcz podejdzie ropą, to nie wyciskam, przy myciu, osuszaniu czy przemywaniu twarzy się to ściera jak jest już na wierzchu, wtedy przemywam to miejsce wodą utlenioną/tonikiem z avonu z kwasem salicylowym i jest ok), dzięki temu nie mam tak podrażnionej skóry i chyba mniej syfów się robi jak się nie wyciska, goi się szybciej i bez śladów, nie roznosi po skórze. Jaka ja jestem z siebie dumna że nie wyciskam! Ach! Strupków bym nie zdrapywała sama, czekała aż same odpadną, niech skóra się dobrze wygoi.
No, to czekamy teraz parę tygodni na efekty leczenia. Trzeba być dobrej myśli i cierpliwym. Ehh jak ja bym chciała mieć buźkę w stylu: "rano myję, smaruję kremem, tusz, błyszczyk i wychodzę" a nie się bawić w jakieś pudry i korektory żeby ludzko wyglądać :<

Edytowane przez paugla
Czas edycji: 2010-10-01 o 22:11
paugla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-04, 22:17   #1623
Laura088
Raczkowanie
 
Avatar Laura088
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Z chałupencji z niewielkiej mieściny
Wiadomości: 89
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Mam skinoren i dostałam zamiennie epiduo co drugi dzień jedno i drugie podrażniają skórę na samym początku, po nałożeniu po paru minutach nie czuje już pieczenia. Popiecze na początku ale efekty są!
__________________
Z nadzieją na lepsze jutro
Razem od 7.02.2007
Zaręczyny 1.01.2011
13.08.2011

Szczęśliwa żona

Edytowane przez Laura088
Czas edycji: 2010-10-04 o 22:18
Laura088 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-05, 18:55   #1624
madlen06
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez Laura088 Pokaż wiadomość
Mam skinoren i dostałam zamiennie epiduo co drugi dzień jedno i drugie podrażniają skórę na samym początku, po nałożeniu po paru minutach nie czuje już pieczenia. Popiecze na początku ale efekty są!
A powiedz mi jaką konsystencje ma skinoren? Bo ja kiedys używałam Hascodermu (ten sam sklad) i on ładnie wygładzał mi twarz i rozjaśniał przebarwienia, ale do stosowania w dzien sie nie nadawał, a wieczorem miałam wrażenie, że wycieram go w poduszkę (cięzka konsystencja, w ogole nie wsiąka).
madlen06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-06, 15:30   #1625
paugla
Raczkowanie
 
Avatar paugla
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 101
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

epiduo mnie podrażnił, mam odstawić na 2 - 3 dni, mam wysyp, przesuszoną skórę i wycisnęłam parę krostek. a najlepsze jest to, że 1 policzek mam wygojony, to 2 szaleje. gule, krostki, nie mogę już tego ogarnąc, załamuje się psychicznie. kiedy będzie lepiej?
paugla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-08, 15:58   #1626
Marzena17
Rozeznanie
 
Avatar Marzena17
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: lubin/wrocław
Wiadomości: 638
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez paugla Pokaż wiadomość
epiduo mnie podrażnił, mam odstawić na 2 - 3 dni, mam wysyp, przesuszoną skórę i wycisnęłam parę krostek. a najlepsze jest to, że 1 policzek mam wygojony, to 2 szaleje. gule, krostki, nie mogę już tego ogarnąc, załamuje się psychicznie. kiedy będzie lepiej?
Będzie lepiej jak przestaniesz wyciskać, zaczniesz nawilżać, a epiduo możesz używać co drugi dzień, żeby nie wysuszała za mocno
Marzena17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-08, 20:03   #1627
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

zrezygnowalam z Epi chyba ponad miesiac temu. Nie widzialam roznicy, a bez sensu bylo smarowanie bez efektow. Przerzucilam sie na cos slabszego, Effaclar K i fajnie wygladza buzie, ale tez bez spektakularnych efektow.
pumas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-12, 13:19   #1628
Marttitta87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 13
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

hej!
ja tez mam problemy z twarzą, mam bardzo pozatykane pory po wakacjach i przez to okropne pryszcze, najpierw były tylko na brodzi a teraz przenoszą się w gorę na policzki.
byłam dziś u dermatologa i przepisal mi 3 różne specyfiki:
epiduo
klindacin t
mecortolon n
i nie jestem do końca pewna czy wiem jak to razem stosowac
epiduo na noc to wiem
klindacin t 2 razy dziennie punktowo
ale mam problem z mecortoloem n, bo na intrukcji od lekarza mam napisane ze raz dziennie ale nie wiem czy rano czy po południu? ktoś może sie orientuje?
Marttitta87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-14, 19:58   #1629
Czarna Zmora Nocy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 7
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cześć dziewczyny
Byłam dzisiaj u mojej dermatolożki, i przepisała mi ; epiduo, cetaphil, cetaphil dm i atrederm. Mam taki mały problem z epiduo. Dzisiaj wieczorem pierwszy razy go wypróbuję, a zwykłego cetaphilu nie mam jeszcze bo nie było w aptcece, czy po epiduo mogę dać punktowo cetaphil md ?
Czarna Zmora Nocy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-15, 20:04   #1630
loveletters
Raczkowanie
 
Avatar loveletters
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 182
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez Czarna Zmora Nocy Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny
Byłam dzisiaj u mojej dermatolożki, i przepisała mi ; epiduo, cetaphil, cetaphil dm i atrederm. Mam taki mały problem z epiduo. Dzisiaj wieczorem pierwszy razy go wypróbuję, a zwykłego cetaphilu nie mam jeszcze bo nie było w aptcece, czy po epiduo mogę dać punktowo cetaphil md ?
czesc
cetaphil md ma za zadanie m.in. ulatwic dzialanie lekow i nawilzyc to, co epiduo wysuszy. mysle więc, ze gdy np. stosujesz epiduo wieczorem, to zastosuj cetaphil md rano na cała buzie (lub odwrotnie - lek rano, kosmetyk wieczorem).
w leczeniu i pielęgnacji dermatologicznej nie stosujemy niczego miejscowo ani punktowo. i troche szkoda obciążac buziaczka warstwami leku i kosmetyku.

pozdrawiam
__________________
Pomagamy pieskom!!!
http://www.pustamiska.pl/
Twoje kliknięcie może uratować życie zwierzaka!!!
Dziękuję!
Zapraszam do poczytania moich recenzji na KWC!
loveletters jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-15, 21:17   #1631
Marzena17
Rozeznanie
 
Avatar Marzena17
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: lubin/wrocław
Wiadomości: 638
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez loveletters Pokaż wiadomość
czesc
cetaphil md ma za zadanie m.in. ulatwic dzialanie lekow i nawilzyc to, co epiduo wysuszy. mysle więc, ze gdy np. stosujesz epiduo wieczorem, to zastosuj cetaphil md rano na cała buzie (lub odwrotnie - lek rano, kosmetyk wieczorem).
w leczeniu i pielęgnacji dermatologicznej nie stosujemy niczego miejscowo ani punktowo. i troche szkoda obciążac buziaczka warstwami leku i kosmetyku.

pozdrawiam
Cetaphil można nakładać pół godziny od nałożenia epiduo i nieczego to nie obciąża, a jedynie skóra się tak nie wysusza. (ale fakt punktowo się tego nie stosuje) Miałam kiedyś jakąś reklamę epiduo, czy coś w tym rodzaju i tam nawet było napisane właśnie, żeby tak nakładać. Zresztą niektórym nie pasuje Cetaphil na dzień, bo na przykład potrafi zostawić błyszczącą warstwę. Na dzień polecam krem z filtrem.
Marzena17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-16, 10:45   #1632
paugla
Raczkowanie
 
Avatar paugla
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 101
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

ja właśnie zrezygnowałam z cetaphilu na dzień, za bardzo się świeciłam, nakładam go tak jak mówisz - poł h od epiduo, i jest ok.
myślę że już najgorszy wysyp przeszłam, i teraz może być tylko lepiej. wyglądam jak biedronka, no ale jeszcze parę tygodni, 2,3 i powinno być już ok. we wtorek będzie 3tygodnie jak jestem na tetralysalu i epi.
na dzień jak nie wychodzę, punktowo smaruję krostki i ślady pastą cynkową- trochę rozjaśnia, przysusza i szybciej się goją, a że to jest sam cynk, to krzywdy mi to chyba nie zrobi
paugla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-16, 12:19   #1633
loveletters
Raczkowanie
 
Avatar loveletters
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 182
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez paugla Pokaż wiadomość
we wtorek będzie 3tygodnie jak jestem na tetralysalu i epi.
hej
ja brałam tetralysal 300 tylko przez 31 dni, wczoraj bylam u dermatologa i zdecydowaliśmy się z niego zrezygnowac. mimo tego, ze lek jest bardzo bezpieczny, nie czulam się po nim dobrze (skurcze brzucha). dzisiaj wzięlam ostatnią tabletke i zegnam się z tym lekiem na wieki.
teraz wracam do epiduo i rozpoczynam zindaclin. nie dostanę juz zadnych doustnych antybiotykow, gdyz tetra jest jednym z najbezpieczniejszych, a ja źle na niego zareagowalam. będę zwalczać moje grudy od zewnątrz...

zobaczymy jak to będzie...

na ulotce, która dostalam jest napisane, zeby wszelkie leki 'wypalające' skorę stosować na noc. a jesli skora jest przesuszona i sciągnięta, rano mozna nawilzyc ją dermoprotektorem.
ja uzbroilam się w krem physiogel

pozdrawiam
__________________
Pomagamy pieskom!!!
http://www.pustamiska.pl/
Twoje kliknięcie może uratować życie zwierzaka!!!
Dziękuję!
Zapraszam do poczytania moich recenzji na KWC!
loveletters jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-16, 19:54   #1634
Nesslin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10
GG do Nesslin
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Ja bardzo lubię Epiduo, stosuję go zwykle od czasu do czasu- wtedy raz na dwa lub trzy dni (np przez tydzień i potem przerwa). Niestety dwa razy wpadłam na fatalny pomysł "przyspieszenia" sobie doprowadzania swojej cery do porządku i przesadziłam. Potem przez kilka dni miałam czerwona, piekącą twarz. Także dla dziewczyn z delikatną cerą odradzam codzienne stosowanie. Poza tym, jeżeli już mam go nałożony wieczorem i następnego dnia mocno nawilżam buzię i nakładam filtr p/słoneczny (lub też krem z filtrem. Czasem po Epiduo zdarzało się, że wyskoczyło mi kilka krostek ale zagryzałam zęby i nie dotykałam ich-wtedy szybko znikały.
Nesslin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-17, 17:31   #1635
Burzum
Raczkowanie
 
Avatar Burzum
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 218
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cześć,
ja Epiduo stosuję już prawie rok.
Zużyłam 2 opakowania, jest bardzo wydajny.
Poprawę widzę ogromną.
Jednak zauważyłam, że moja cera się do niego przyzwyczaiła
Jutro idę do dermatologa i jak myślicie dziewczyny,
prosić ją, żeby przepisała mi coś podobnego?
Chciałabym spróbować czegoś innego, na zasadzie podobnych składników.
Czy polecacie coś, z czego będę równie zadowolona, co z Epi?
__________________
Póki co wątku wymiankowego nie ma,
powoli wkręcam się w to wszystko,
być może przyjdzie z czasem
Burzum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-17, 18:49   #1636
Marzena17
Rozeznanie
 
Avatar Marzena17
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: lubin/wrocław
Wiadomości: 638
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez Burzum Pokaż wiadomość
Cześć,
ja Epiduo stosuję już prawie rok.
Zużyłam 2 opakowania, jest bardzo wydajny.
Poprawę widzę ogromną.
Jednak zauważyłam, że moja cera się do niego przyzwyczaiła
Jutro idę do dermatologa i jak myślicie dziewczyny,
prosić ją, żeby przepisała mi coś podobnego?
Chciałabym spróbować czegoś innego, na zasadzie podobnych składników.
Czy polecacie coś, z czego będę równie zadowolona, co z Epi?
Być może coś pokręcę, ale generalnie do tego typu leków skóra się nie przyzwyczaja, bo to nie antybiotyk przecież. Ja też go używam od prawie roku i nie zauważyłam przyzwyczajenia. Może masz takie wrażanie po prostu, bo teraz masz podleczoną buźkę i to, co zostało znika wolniej, u mnie tak jest, ale to nie znaczy, że on nie działa. Niestety u niektórych nie da się uzyskać efektu gładkiej, czystej buzi po roku smarowania epiduo.
Ciężko jest polecić coś innego, żadna z nas nie jest dermatologiem (moge się mylić, życiorysów nie znam) i nie wiemy, jak zareaguje Twoja cera. Najlepiej będzie jak powiesz dermatologowi o swoich obawach, ale również o oczekiwaniach. Być może powie, że trzeba dalej stosować epiduo, a może da Ci coś innego, generalnie ciężko stwierdzić.
Marzena17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-18, 08:18   #1637
Burzum
Raczkowanie
 
Avatar Burzum
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 218
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Marzena17, dzięki za odpowiedź!
Tak więc właśnie wróciłam od lekarza.
Babka zmieniła mi leki. Teraz będę stosować:
Atrederm (lek silniejszy od Epi, na początku tylko punktowo)
+ Skinoren (lżejszy, można nawet 2 razy dziennie cienko, na całą powierzchnię).
Więc dziewczyny, życzę Wam powodzenia w leczeniu
i zmykam na inny wątek!
__________________
Póki co wątku wymiankowego nie ma,
powoli wkręcam się w to wszystko,
być może przyjdzie z czasem
Burzum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-18, 19:24   #1638
Czarna Zmora Nocy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 7
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Czyli epiduo mam stosować na całą twarz ? :O
Słyszałam że wtedy robi się "buraczana" twarz, dlatego postanowiłam smarować punktowo. I mam jeszcze jedno pytanie, najpierw cetaphil a potem dopiero Epi ?
Czarna Zmora Nocy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-19, 12:13   #1639
yellowstone
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 14
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Hej dziewczyny. Ja stosuję epiduo już od ponad miesiąca codziennie. Moja cera się poprawiła jednak co jakiś czas mam ,,wysyp'' pryszczy. Jestem cierpliwa wiem , że moja skóra się oczyszcza , ale co z bliznami ? Epiduo miał także pomóc na blizny a puki co nie widzę żadnej różnicy w związku z bliznami. Czy którejś z Was epiduo pomógł na blizny i po jakim czasie ?
__________________
Słuchaj po prostu głosu swego serca. Ono wie wszystko.
yellowstone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-20, 15:03   #1640
Czarna Zmora Nocy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 7
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez yellowstone Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny. Ja stosuję epiduo już od ponad miesiąca codziennie. Moja cera się poprawiła jednak co jakiś czas mam ,,wysyp'' pryszczy. Jestem cierpliwa wiem , że moja skóra się oczyszcza , ale co z bliznami ? Epiduo miał także pomóc na blizny a puki co nie widzę żadnej różnicy w związku z bliznami. Czy którejś z Was epiduo pomógł na blizny i po jakim czasie ?
Moja dermatolożka ostrzegła mnie iż wysyp pryszczy to częste objawy przy leczeniu epi, jednak z czasem one znikną. A na blizny polecam inny lek,z tym lekiem na blizny nie warto się katować.
Czarna Zmora Nocy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-20, 15:18   #1641
loveletters
Raczkowanie
 
Avatar loveletters
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 182
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez Czarna Zmora Nocy Pokaż wiadomość
Czyli epiduo mam stosować na całą twarz ? :O
Słyszałam że wtedy robi się "buraczana" twarz, dlatego postanowiłam smarować punktowo. I mam jeszcze jedno pytanie, najpierw cetaphil a potem dopiero Epi ?
czesc,
w dermatologii nie stostujemy niczego punktowo, nawet jesli np. masz 'czyste' policzki, nie znaczy, ze nie rezydują na nich bakterie.
oczywiscie, omijamy blony sluzowe nosa, powieki i usteczka
__________________
Pomagamy pieskom!!!
http://www.pustamiska.pl/
Twoje kliknięcie może uratować życie zwierzaka!!!
Dziękuję!
Zapraszam do poczytania moich recenzji na KWC!
loveletters jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-20, 15:50   #1642
zetkax3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 8
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

hej. Ja z trądzikiem zmagam się już 6 lat;/ Nic nie pomaga. Tyle maści, antybiotyków, maseczek żeli na nic Byłam u dermatologa i przepisała mi epiduo oraz antybiotyk tetralysal. Wczoraj poczytałam wasze wypowiedzi i zdecydowałam użyć epiduo. Ale nie widze zeby coś z twarza sie działo nic nie piekło skóra normalna trądzik tak jak wyglądał;/ Czy to oznacza że nie pomaga czy też u was na początku tak było?
zetkax3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-20, 16:00   #1643
loveletters
Raczkowanie
 
Avatar loveletters
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 182
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez zetkax3 Pokaż wiadomość
hej. Ja z trądzikiem zmagam się już 6 lat;/ Nic nie pomaga. Tyle maści, antybiotyków, maseczek żeli na nic Byłam u dermatologa i przepisała mi epiduo oraz antybiotyk tetralysal. Wczoraj poczytałam wasze wypowiedzi i zdecydowałam użyć epiduo. Ale nie widze zeby coś z twarza sie działo nic nie piekło skóra normalna trądzik tak jak wyglądał;/ Czy to oznacza że nie pomaga czy też u was na początku tak było?
czesc głowa do góry!
pierwsze efekty stosowania leków dermatologicznych mogą byc widoczne po ok. miesiącu. Pierwszą oznaką poprawy jest fakt, ze stan skóry się nie pogarsza.
Epiduo ma to do siebie, ze bedzie 'zbierał' zanieczyszczenia z głębi skóry, dlatego na początku niedoskonałości bedzie więcej i mogą pojawić się podrażnienia. Potem stan skóry się poprawi. Trzeba naprawdę sporo cierpliwości, efekty nie będą widoczne po jednym dniu. Wazne, zeby nie zrezygnować z leczenia po jednej tubce leku, bo leczenie trwa nawet do 6 miesiecy.
Robilas kiedys testy hormonalne? 6 lat to strasznie dlugo. Może warto zbadac poziom testosteronu i progesteronu... bo jesli masz zaburzenia hormonalne i o tym nie wiesz, mozesz bawic się w leczenie trądziku następne 6 lat.

pozdr.
__________________
Pomagamy pieskom!!!
http://www.pustamiska.pl/
Twoje kliknięcie może uratować życie zwierzaka!!!
Dziękuję!
Zapraszam do poczytania moich recenzji na KWC!
loveletters jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-20, 16:22   #1644
zetkax3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 8
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

jej pani dermatolog kazała mi sie zgłosić po 2tyg;/ i hm myślałam że coś tam szybciej działa no ale cóż tyle wycierpiałam że teraz to i tak mały pikus. Ehh nie robiłam żadnych badań hormonalnych i cóż moja dermatolożka wie o tym że tak długo sie lecze ale nic nie mówiła o żadnych badaniach. Dziś kupiłam jeszcze specjalnie cetaphil. Będe smarować i sie okaże co dalej oby pomogło. A hm Ty ile leczysz sie już epiduo?
dzieki za odp loveletters
zetkax3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-20, 17:52   #1645
loveletters
Raczkowanie
 
Avatar loveletters
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 182
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez zetkax3 Pokaż wiadomość
jej pani dermatolog kazała mi sie zgłosić po 2tyg;/ i hm myślałam że coś tam szybciej działa no ale cóż tyle wycierpiałam że teraz to i tak mały pikus. Ehh nie robiłam żadnych badań hormonalnych i cóż moja dermatolożka wie o tym że tak długo sie lecze ale nic nie mówiła o żadnych badaniach. Dziś kupiłam jeszcze specjalnie cetaphil. Będe smarować i sie okaże co dalej oby pomogło. A hm Ty ile leczysz sie już epiduo?
dzieki za odp loveletters
wiesz, teraz epiduo mam bodajze od niedzieli., zeszla mi juz troche skora na podbródku.
kiedys juz stosowalam ten lek, poprawilo mi się nieco, ale musialam przerwac leczenie, bo okazalo sie, ze dodatkowo mam gnonkowca. Leczenie gnonkowca jest wazniejsze niz leczenie trądziku...
Mam 22 lata i moj pierwszy trądzik pojawil sie ok 18 roku zycia, wiec w moim przypadku bylo jasne, ze ma podłoże hormonalne. Nie chcę wchodzic w szczegoly, ale moj poziom progesteronu we wszystkich fazach cyklu byl nizszy od najnizszej normy.
Polecam takie badanie hormonow, pobiera się wtedy krew. I nawet jesli normy się nie zgadzaja, to nie znaczy, ze ginekolog od razu przepisuje pigułki anty.
__________________
Pomagamy pieskom!!!
http://www.pustamiska.pl/
Twoje kliknięcie może uratować życie zwierzaka!!!
Dziękuję!
Zapraszam do poczytania moich recenzji na KWC!
loveletters jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-20, 18:13   #1646
Czarna Zmora Nocy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 7
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez loveletters Pokaż wiadomość
czesc,
w dermatologii nie stostujemy niczego punktowo, nawet jesli np. masz 'czyste' policzki, nie znaczy, ze nie rezydują na nich bakterie.
oczywiscie, omijamy blony sluzowe nosa, powieki i usteczka
Ok, dziękuje. A po jakim czasie (mniej więcej) smarować buzię dermoprotektorem ?
Czarna Zmora Nocy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-20, 18:27   #1647
paugla
Raczkowanie
 
Avatar paugla
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 101
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

ja też mam tetrę i epiduo, już 3 tygodnie. wysyp był, mniej więcej już przysuszony, w większości plamki pozostawały no ale jeszcze kilka krostek do wyleczenia jest.
chodziłam załamana po tym wysypie, bo niby się leczę a tu co, gorzej? no, ale widze że to normalne. mówicie że po miesiącu jest jakiś efekt? hm, może za tydzień, dwa już mi się wszystko wygoi, taką mam nadzieję.

ja robię tak: myję buzię, jakieś 20-25 minut, epiduo, znowu 20-25 min i cetaphil
paugla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-20, 18:35   #1648
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez zetkax3 Pokaż wiadomość
hej. Ja z trądzikiem zmagam się już 6 lat;/ Nic nie pomaga. Tyle maści, antybiotyków, maseczek żeli na nic Byłam u dermatologa i przepisała mi epiduo oraz antybiotyk tetralysal. Wczoraj poczytałam wasze wypowiedzi i zdecydowałam użyć epiduo. Ale nie widze zeby coś z twarza sie działo nic nie piekło skóra normalna trądzik tak jak wyglądał;/ Czy to oznacza że nie pomaga czy też u was na początku tak było?
Mnie epiduo całkowicie wyleczyło z trądziku.
Tez nie czułam żadnego pieczenia, swędzenia ani zaczerwienia jak się pierwszy raz posmarowałam.
Wysyp miałam dopiero po chyba dwóch (?) miesiącach.
A teraz cieszę się gładką twarzą, ale epi mam w pogotowiu jak czasem jakaś mała krostka wyjdzie przed okresem.
Cierpliwości i powodzenia.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-20, 18:50   #1649
paugla
Raczkowanie
 
Avatar paugla
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 101
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

a po jakim czasie widziałaś efekty?
paugla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-20, 20:14   #1650
loveletters
Raczkowanie
 
Avatar loveletters
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 182
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

wlasnie uzylam epiduo, czuje jak mnie piecze... nie mam zbyt wielkich zmian, ale epiduo ma ponoc poradzic sobie ze sladami i bliznami... naprawde na to licze...
cetaphil nakladam po ok 3 godz, przed samym pojsciem spac. daje czas, zeby lek się wchłonął. oraz zeby skora trochę przybladła.
zauwazylam, ze jesli trochę nie odczekam, pieczenie się nasila i niechcący mogę rozprowadzic kosmetyk i lek po calej skorze, a takiego pieczenia na np. powiekach chyba bym nie zniosla.
w zakamarkach kosmetyczki mam tez cold cream avene, myslicie ze by się nadawal zamiast cetaphilu? jego konsystencja jest taka smietankowa... duzo przyjemniejsza...
__________________
Pomagamy pieskom!!!
http://www.pustamiska.pl/
Twoje kliknięcie może uratować życie zwierzaka!!!
Dziękuję!
Zapraszam do poczytania moich recenzji na KWC!
loveletters jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-01-25 13:42:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:00.