Cilest/Elin - wątek zbiorczy! - Strona 38 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-11, 23:57   #1111
xxxpacia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 16
Dot.: Cilest - wątek zbiorczy!

Witam dziewczyny!
6 grudnia skończyłam pierwsze opakowanie, dziś zaczęłam krwawić. Wszystko było by dobrze, ale równocześnie mam okropne bóle podbrzusza(aż muszę usiąść i zaczynam głęboko oddychać). Muszę zaznaczyć, że zazwyczaj miałam bolesne miesiączki, ale tak źle to nie było.
Już zarejestrowałam się do gin na przyszły tydzień, ale głównie po receptę
Od rana szukam po forach i już w głowie mam milion dziwnych scenariuszy tych złych oczywiście Nic nie znalazłam co pasowało by do moich objawów i dlatego piszę tu do was
Może jesteście w stanie coś mi poradzić?
Pozdrawiam Serdecznie
xxxpacia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-12, 15:59   #1112
reactiooon
Rozeznanie
 
Avatar reactiooon
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 659
Dot.: Cilest - wątek zbiorczy!

Nie denerwuj się, wydaje mi się, że Twój organizm musi się przyzwyczaić. Ja kiedy mam bardziej stresujący czas i wypada mi okres to jakoś też go gorzej znoszę i mam duże bóle podbrzusza. A zdarza się, że brzuch boli mnie tylko pierwsze 2 dni. Moim zdaniem nie musisz się martwić, poczekaj do kolejnego okresu i wtedy zobaczysz co i jak
reactiooon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-27, 10:05   #1113
zuzikkk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 34
Dot.: Cilest - wątek zbiorczy!

kupno/sprzedaż

Edytowane przez Frutti
Czas edycji: 2012-12-27 o 14:11
zuzikkk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-29, 10:43   #1114
patussia
Raczkowanie
 
Avatar patussia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 253
Dot.: Cilest - wątek zbiorczy!

hej!
Od 2 lat biorę Cilest, od jakis 2 mies zauważyłam, że po zażyciu pigułki robi mi się nie dobrze, boli mnie żołądek i czuję jakbym miala zwymiotować, chociaż tylko na tym się konczylo i nigdy nie zwróciłam. To pewnie skutki uboczne, ale czy po 2 latach moga sie dopiero pojawic? moze zmienic je na inne?
__________________
"Twój stosunek do samej siebie decyduje o tym jak widzi Cię mężczyzna."
-'Dlaczego mężczyźni kochają zołzy'


http://suwaczki.slub-wesele.pl/201205192337.html
patussia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-31, 15:13   #1115
baby montana
Zakorzenienie
 
Avatar baby montana
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 329
Dot.: Cilest - wątek zbiorczy!

właśnie dzisiaj dostałam receptę na cilest, mam brać żeby nie pojawiały się u mnie kolejne torbiele krwotoczne i żeby wyregulował mi się cykl.
wyjeżdżam za granicę więc będe oddalona od swojego gin, mam nadzieję, że przyjmą się u mnie w miarę prawidłowo szczególnie boję się przytycia i wypadania włosów
__________________
'zapytaj się siebie, czy chcesz mieć "poważaną" pracę, czy być szczęśliwa'

http://www.youtube.com/watch?v=h7NEQT3tQu8 soy orgullosa de vivir en ese lugar unico, en CANARIAS <3

mi vida en cholas czyli moje życie na Wyspach Kanaryjskich - 12 dni w Kostaryce
baby montana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-31, 15:41   #1116
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Cilest - wątek zbiorczy!

Ale tabletki nie powodują tycia
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-03, 14:55   #1117
malaczarna92
Przyczajenie
 
Avatar malaczarna92
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 3
Dot.: Cilest - wątek zbiorczy!

Witajcie!
Martwie się troszkę.
Gin. przepisał mi dwa razy po dwie paczki cilestu ( 4 paczki-4 miesiące)
teraz skończyłam już całkiem, bo w moim przypadku nie chodzilo o antykoncepcje tylko o wykluczenie endometriozy. dokladnie to skonczylam 28.12. a dzisiaj 03.01 dostałam okres choć ostatnimi czasy dostawałam go w okolicach 10 stycznia a nawet pozniej. powinnam się martwić czy raczej to normalne ze tak wczesnie wyskoczył??

Edytowane przez malaczarna92
Czas edycji: 2013-01-03 o 14:56
malaczarna92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-03, 14:58   #1118
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Cilest - wątek zbiorczy!

Nie powinnaś się martwić
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-03, 15:00   #1119
malaczarna92
Przyczajenie
 
Avatar malaczarna92
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 3
Dot.: Cilest - wątek zbiorczy!

dzięki za odpowiedź ja jak zwykle zaczynam świrować przedwcześnie
malaczarna92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-04, 09:01   #1120
paugla
Raczkowanie
 
Avatar paugla
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 101
Dot.: Cilest - wątek zbiorczy!

Hej dziewczyny
dziś dostałam okres, więc od dziś zacznę też moje przygody z Cilestem.
Są to moje pierwsze tabletki. Dobrze że poszłam do ginekologa, bo się okazało że mam torbiel na jajniku na 6cm.. Trochę mnie to dziwi, bo mam dopiero 19 lat i nie myślałam, że takie problemy mogą wystąpić już w tym wieku.
Te tabletki dostałam w dużej mierze ze względu na tę torbiel. Za miesiąc mam przyjść znów na kontrolne usg. Mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku, bo jutro wyjeżdżam na studia i trochę się boję skutków ubocznych - to będzie ciężki miesiąc na uczelni
paugla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-09, 18:44   #1121
Sandra1100
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 5
Dot.: Cilest - wątek zbiorczy!

Hej dziewczyny mam pytanie. Czy grypa ma wpływ na działanie tabletek? Miałam temperature teraz został tylko kaszel, nie brałam żadnych antybiotyków, tylko 2 tabletki paracetamolu + syrop na gardło..
Sandra1100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-09, 18:51   #1122
karolinuuusia
Zakorzenienie
 
Avatar karolinuuusia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 118
Dot.: Cilest - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że u mnie tak nie będzie. Zmieniam tabletki z Diane na Cilest. Diane biorę już około roku(trochę za długo) i mniej więcej rok temu zaczęły mi wyłazić włosy. Powodem mogą być tabletki, albo farbowanie.
wiesz, że mi też wypadają, ale po ok pół roku od zaczęcia wypadania odstawiłam i dalej się sypią

---------- Dopisano o 19:51 ---------- Poprzedni post napisano o 19:47 ----------

Cytat:
Napisane przez Sandra1100 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny mam pytanie. Czy grypa ma wpływ na działanie tabletek? Miałam temperature teraz został tylko kaszel, nie brałam żadnych antybiotyków, tylko 2 tabletki paracetamolu + syrop na gardło..
myślę, że nie, ale jakbyś teraz kochała się to lepiej z prezerwatywą tak na wszelki wypadek
karolinuuusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-09, 19:17   #1123
Sandra1100
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 5
Dot.: Cilest - wątek zbiorczy!

Dzięki a tak z innej beczki ..wiem ze to wątek o tabletkach Cilest ale czy Ty albo któraś z Was brala kiedyś Novynette? Miałyście jakieś skutki uboczne po nich?Bo moja ginekolog chce mi je przepisać a nie wiem czy nie są one gorsze od Cilestu
Sandra1100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-09, 19:21   #1124
karolinuuusia
Zakorzenienie
 
Avatar karolinuuusia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 118
Dot.: Cilest - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Sandra1100 Pokaż wiadomość
Dzięki a tak z innej beczki ..wiem ze to wątek o tabletkach Cilest ale czy Ty albo któraś z Was brala kiedyś Novynette? Miałyście jakieś skutki uboczne po nich?Bo moja ginekolog chce mi je przepisać a nie wiem czy nie są one gorsze od Cilestu
te same tabletki działają inaczej na każdą kobietę, nie sugeruj się opiniami, bo u innych kobiety mogą powodować skutki uboczne, a u Ciebie nie i odwrotnie, więc to różnie jest
karolinuuusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-10, 08:45   #1125
sylwia7_89
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 500
Dot.: Cilest - wątek zbiorczy!

ja biore cilest pewnie gdzies juz z pol roku, i wlasnie zauwazylam ze strasznie duzo wlosow mi wypada, podejrzewam ze to od tych tabletek, teraz nie wiem co robic czy znow zmieniac na inne czy co... poza tym to wszystko jest w porzadku
sylwia7_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-10, 10:32   #1126
karolinuuusia
Zakorzenienie
 
Avatar karolinuuusia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 118
Dot.: Cilest - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez sylwia7_89 Pokaż wiadomość
ja biore cilest pewnie gdzies juz z pol roku, i wlasnie zauwazylam ze strasznie duzo wlosow mi wypada, podejrzewam ze to od tych tabletek, teraz nie wiem co robic czy znow zmieniac na inne czy co... poza tym to wszystko jest w porzadku
też mam ten sam problem, zaczęło się przy mercilonie, zmieniłam na diane i było to samo, więc odstawiłam, już 2 miesiąc nie biorę tabletek i poprawy brak, włosy wypadają garściami i nie umiem temu zaradzić
karolinuuusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-10, 12:18   #1127
Zielona Finezja
Przyczajenie
 
Avatar Zielona Finezja
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1
Dot.: Cilest - wątek zbiorczy!

Witam
Stosowałam Cilest od 3ech miesięcy ....
Wszystko okej pierwszy miesiąc plamiłam przez 2 tygodnie i bolał brzusio.... no okej wiadomo organizm się przyzwyczaja.
Minus---> spuchłam.... Nie zmieniłam nic w swojej diecie, na wadze nawet 1kg mniej (jakoś tak) A czuje się spuchnięta jak balon jeszcze biust mi się powiększył co w moim przypadku to niekorzystne ;/ No i wysyp pryszczy na twarzy (w trzecim miesiącu mniejszy ale jednak...)
Teraz zmieniłam tabletki na vibowin zobaczymy czuje się jak króliczek doświadczalny grrr
Zielona Finezja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-10, 13:05   #1128
IwOOOnek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 37
Dot.: Cilest - wątek zbiorczy!

sprzedaz

Edytowane przez Frutti
Czas edycji: 2013-01-10 o 13:49
IwOOOnek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-11, 21:26   #1129
justii25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 26
Dot.: Cilest - wątek zbiorczy!

Witam ! Jestem tu nowa i przeglądam na razie wątki.
Ja stosowałam cilest przez 2 lata, przed nim miałam microgynon, kiedy zmieniłam lekarza, zmienił mi tabletki ( microgynon starej generacji czułam się fatalnie po nich, nawracające grzybice) i byłam z nich bardzo zadowolona.
Potem odstawiłam i od razu po okresie zaszłam w ciążę A GI mi mówił, że to będzie niemożliwe, że organizm, cykl musi się uregulować. Synek urodził się zdrowy, śliczny
Po powrocie wróciłam do cilestu i teraz mam problemy. Wzięłam po @ wczoraj pierwszą pigułkę i cała noc było mi niedobrze..miałam tak kiedyś po tych poprzednich pigułach. Zawsze pierwsze 2-3 piguły wywołują zawroty głowy i wymioty po ciąży dopiero. Do tego doszedł spadek libido (seks raz na miesiąc to i tak za dużo dla mnie:/) ale to zwalam też na spadek po porodzie.
W tygodniu wybieram się do lekarza, zobaczymy co mi na to powie
justii25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-12, 09:57   #1130
sylwia7_89
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 500
Dot.: Cilest - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez karolinuuusia Pokaż wiadomość
też mam ten sam problem, zaczęło się przy mercilonie, zmieniłam na diane i było to samo, więc odstawiłam, już 2 miesiąc nie biorę tabletek i poprawy brak, włosy wypadają garściami i nie umiem temu zaradzić
tez bralam wczesniej mercilon ale jakos wtedy tak mi chyba nie wypadaly, dopiero teraz przy cilescie...
sylwia7_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-12, 16:44   #1131
karolinuuusia
Zakorzenienie
 
Avatar karolinuuusia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 118
Dot.: Cilest - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez sylwia7_89 Pokaż wiadomość
tez bralam wczesniej mercilon ale jakos wtedy tak mi chyba nie wypadaly, dopiero teraz przy cilescie...
mi zapoczątkowały wszystko mercilon, zmieniłam na diane i było jeszcze gorzej i tak się utrzymuję
karolinuuusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-14, 21:59   #1132
emciu
Wtajemniczenie
 
Avatar emciu
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2 266
Dot.: Cilest - wątek zbiorczy!

Hej,
Czy zazywanie leku z dziurawcem moze wplynac na zachowanie atykoncepcji podczas 7 dniowej przerwy (3 dzien)? Sa to krople na zoladek Digestonic?
Czy jaki kolwiek lek, nawet antybiotyk wplywa na antykoncepcje przy przyjmowaniu podzas przerwy? Nalezy sie dodatkowo zabezpieczac, przez kolejny tydzien?
__________________
Never ignore someone who cares for you
because someday you will realize
you have lost a diamond
while you were busy collecting stones.
emciu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-19, 14:14   #1133
God Of War 20
Zakorzenienie
 
Avatar God Of War 20
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Okolice Rzeszowa:)
Wiadomości: 8 484
Dot.: Cilest - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez emciu Pokaż wiadomość
Hej,
Czy zazywanie leku z dziurawcem moze wplynac na zachowanie atykoncepcji podczas 7 dniowej przerwy (3 dzien)? Sa to krople na zoladek Digestonic?
Czy jaki kolwiek lek, nawet antybiotyk wplywa na antykoncepcje przy przyjmowaniu podzas przerwy? Nalezy sie dodatkowo zabezpieczac, przez kolejny tydzien?
Z tego co wiem lek z dziurawcem moze wplywac, przynajmniej tak pisze na ulotce. Radze ją dokładnie przeczytać. Antybiotyk też z tego co wiem ma jakiś wpływ, koniecznie ULOTKA, tam wszystko pisze.
__________________
Zuzia 24.09.2014
God Of War 20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-28, 17:16   #1134
Bunny_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 14
Dot.: Cilest - wątek zbiorczy!

Hej dziewczyny, chciałam zwrócić się z prośbą o pomoc. Z góry powiem, że wiem, że troszkę nawaliłam. Chodzi mi tylko o Wasze zdanie odnośnie tego, co powinnam postanowić teraz. Otóż dzisiaj i jutro to dwa ostatnie dni brania tabletek przed 7-dniową przerwą. Chciałam teraz wziąć szybciutko tabletkę za wczoraj, bo wydawało mi się, że o niej zapomniałam, ale jak teraz patrzę na blister, to tabletki z niedzieli już nie mam, natomiast została z soboty Nie jestem teraz pewna, czy faktycznie zapomniałam w sobotę a wczoraj wzięłam, czy w sobotę pomyliłam okienka, i wzięłam tę z niedzieli, a wczoraj zapomniałam. Któregoś dnia w każdym razie musiałam zapomnieć. Czy w jednym drugim przypadku mogłabym teraz wziąć tą zaległą tabletkę oraz tą dzisiejszą i jutro? Czy w przypadku kiedy pominęłabym ją w sobotę a wzięła wczoraj powinnam nie brać już tych 3 tabletek, które zostały? I kiedy w takim wypadku powinnam zacząć kolejne opakowanie?
Bunny_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-28, 19:32   #1135
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Cilest - wątek zbiorczy!

bierz dalej jak leci, nie rób przerwy i będzie ok
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-28, 23:14   #1136
Bunny_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 14
Dot.: Cilest - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
bierz dalej jak leci, nie rób przerwy i będzie ok
dziękuję za odpowiedź. tylko dla ścisłości, nie robić przerwy w sensie brać dalej kolejne opakowania, tak? nie chodzi o pominięcie przerwy 7-dniowej?
Bunny_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-28, 23:34   #1137
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Cilest - wątek zbiorczy!

W sensie nie rób 7 dniowej przerwy tylko zacznij od razu kolejne opakowanie, żebyś była bezpieczna
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-29, 12:15   #1138
Bunny_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 14
Dot.: Cilest - wątek zbiorczy!

akurat w tym momencie tabletki biorę bardziej z innych względów niż jako zabezpieczenie więc chodziło mi po prostu o utrzymanie odpowiedniego poziomu hormonów, żeby później się tam coś nie poknociło dostałam już dzisiaj okres (na dzisiaj została ostatnia tabletka), w takim razie co robić?
Bunny_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-29, 13:02   #1139
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Cilest - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Bunny_ Pokaż wiadomość
akurat w tym momencie tabletki biorę bardziej z innych względów niż jako zabezpieczenie więc chodziło mi po prostu o utrzymanie odpowiedniego poziomu hormonów, żeby później się tam coś nie poknociło dostałam już dzisiaj okres (na dzisiaj została ostatnia tabletka), w takim razie co robić?
Dostałaś okres w czasie brania tabletek. Przecież krwawienie powinno pojawić się w którymś dniu z tej 7-dniowej przerwy... Czy ja czegoś nie rozumiem?
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-29, 13:39   #1140
Bunny_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 14
Dot.: Cilest - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Dostałaś okres w czasie brania tabletek. Przecież krwawienie powinno pojawić się w którymś dniu z tej 7-dniowej przerwy... Czy ja czegoś nie rozumiem?
tak. dzisiaj powinnam wziąć ostatnią tabletkę a dostałam już okres. podejrzewam, że jest to spowodowane pominięciem jednej z końcowych tabletek.
Bunny_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-14 10:44:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:33.