Spirala - wątek zbiorczy! - Strona 139 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-12-24, 13:47   #4141
zulinka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Czy ktos moglby mi polecic ginekologa w Katowicach lub okolicy, ktory zalozy spirale nierodce?
zulinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-25, 22:31   #4142
shiwa880
Raczkowanie
 
Avatar shiwa880
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 250
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

dr Wieczorek w prywatnym szpitalu na Łubinowej
shiwa880 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-03, 13:27   #4143
Lacturia
Wtajemniczenie
 
Avatar Lacturia
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 961
GG do Lacturia Send a message via Skype™ to Lacturia
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Ja dzisiaj miałam zakładana. NiNie powiem bo ból spory. Wciąż mnie boli podbrzusze

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
__________________
http://lacturia.blogspot.com Mój blog

Wymiana kosmetyczna&biżuteria&tor ebki -> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778720

Wish -> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=47297911
Lacturia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-01, 20:21   #4144
Misiowa_m
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4
Mirena a cisnienie tetnicze?

Drogie wizazanki czy ktoras z was miala/ma podwyzszone cisnienie tetnicze przy wkladce mirena?

Jestem mama rocznego dziecka. Oczywiscie po porodzie postanowilam sie zabezpieczyc. Bralam tabletki, ale po jednych mialam bole glowy, po innych kosmiczne nadcisnienie. Kiedys kilka lat temu rowniez bralam tabletki i przerwalam wlasnie dlatego bo powodowaly u mnie nadcisnienie.

Zalozylam wiec zwykla wkladke domaciczna (spirale). Niestety przez nia moje miesiaczki, nie tyle co sie wydluzyly, co staly sie bardzo obfite i bardzo uciazliwe. Usunelam ja, byc moze zbyt pochopnie. W sumie nie byla to najgorsza rzecz w zyciu.

Teraz chce zalozyc wkladke i nie wiem, ktora wybrac czy zwykla i jakos sie meczyc te kilka dni w miesiacu, czy moze mirene. Mam pewne obawy co do mireny. Jest hormonalna, a to wlasnie one wywoluja u mnie nadcisnienie. Dr powiedzial, ze warto zalozyc i zobaczyc jak to bedzie wygladac, czy cisnienie nie bedzie skakac w gore. Owszem, pomijam juz te 1200zl 'na probe' ale do tego dochodzi bol podczas zakladania (mnie bolalo niemilosiernie). Chce spytac o opinie innych.

Pytam wiec, czy ktoras z was miala problemy z cisnieniem tetniczym przy mirenie?
I jeszcze jedno. Mirena z czasem moze powodowac zatrzymanie miesiaczek. Czy nie macie wrazenia jakbyscie byly opuchniete? Przepraszam ciezko mi znalezc porownanie. Znajome ktore przyjmowaly leki hormonalne i nie mialy miesziaczek opowiadaly mi, ze czuly sie bardzo zle. Napuchniete, jakby nabrzmiale.
Jak z wahaniami wagi?
Bede wdzieczna za info.
Misiowa_m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-01, 20:49   #4145
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Mirena a cisnienie tetnicze?

Nie mam problemów z ciśnieniem na Mirenie (mam załozoną prawie rok).
Nie miesiączkuję ale nie mam wrażenia opuchnięcia o którym mówisz.
Nie przybrałam na wadze.

__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-08, 20:33   #4146
m_anita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 153
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Dziewczyny, czy jest jakaś Pani doktor w Poznaniu, która założy spirale bez hormonów na NFZ (ewentualnie prywatnie w dobrej cenie) osobie, która nie rodziła?
m_anita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 21:49   #4147
figa_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: bielsko-biała
Wiadomości: 36
GG do figa_
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

witam miałam właśnie ok 3 godziny temu zakładaną spirale Nova T 380 podczas zakładania odczułam ukłucie nieprzyjemne ale sekundowe...reszta to pikuś ..lekkie napięcie w brzuszku ale luzik,,ukłucie było najgorsze ...i to tyle po założeniu bez znieczulenia pełen luzik nic nie boli po ok 2 godzinach ból ustawał ... załozenie nieprzyjemne ale spokojnie da sie przeżyć..ja urodziłam 2 dzieci może dlatego tak łatwo poszło..oby eraz nie wypała po 1 miesiączce..czuje sie super w porówwnaniu do tabletek
__________________
Pozdrawiam
figa_

http://annab-paznokcie.blog.onet.pl/
figa_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-17, 15:25   #4148
fok
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 5
Dot.: Mirena a cisnienie tetnicze?

Cytat:
Napisane przez Misiowa_m Pokaż wiadomość
Drogie wizazanki czy ktoras z was miala/ma podwyzszone cisnienie tetnicze przy wkladce mirena?

Jestem mama rocznego dziecka. Oczywiscie po porodzie postanowilam sie zabezpieczyc. Bralam tabletki, ale po jednych mialam bole glowy, po innych kosmiczne nadcisnienie. Kiedys kilka lat temu rowniez bralam tabletki i przerwalam wlasnie dlatego bo powodowaly u mnie nadcisnienie.

Zalozylam wiec zwykla wkladke domaciczna (spirale). Niestety przez nia moje miesiaczki, nie tyle co sie wydluzyly, co staly sie bardzo obfite i bardzo uciazliwe. Usunelam ja, byc moze zbyt pochopnie. W sumie nie byla to najgorsza rzecz w zyciu.

Teraz chce zalozyc wkladke i nie wiem, ktora wybrac czy zwykla i jakos sie meczyc te kilka dni w miesiacu, czy moze mirene. Mam pewne obawy co do mireny. Jest hormonalna, a to wlasnie one wywoluja u mnie nadcisnienie. Dr powiedzial, ze warto zalozyc i zobaczyc jak to bedzie wygladac, czy cisnienie nie bedzie skakac w gore. Owszem, pomijam juz te 1200zl 'na probe' ale do tego dochodzi bol podczas zakladania (mnie bolalo niemilosiernie). Chce spytac o opinie innych.

Pytam wiec, czy ktoras z was miala problemy z cisnieniem tetniczym przy mirenie?
I jeszcze jedno. Mirena z czasem moze powodowac zatrzymanie miesiaczek. Czy nie macie wrazenia jakbyscie byly opuchniete? Przepraszam ciezko mi znalezc porownanie. Znajome ktore przyjmowaly leki hormonalne i nie mialy miesziaczek opowiadaly mi, ze czuly sie bardzo zle. Napuchniete, jakby nabrzmiale.
Jak z wahaniami wagi?
Bede wdzieczna za info.
Witaj,ja miałam mirene 3 lata,nie miałam problemów z ciśnieniem ale i tak postanowiłam ją usunąć,była dla mnie zbyt uciążliwa.Mój lekarz powiedział że po pół roku miesiączka powinna zaniknąć,niestety tak się nie stało z początku miałam lekkie plamienia ale po roku te plamienia stały się obfite i przedłużyły się do 3 tygodni.Miesiąc temu pozbyłam się wkładki bo nie jest normalne że człowiek w miesiącu nie ma tylko tydzień okresu.To moje doświadczenie jeśli chodzi o Mirene chciałam się nim podzielić,pozdrawiam.
fok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-31, 17:00   #4149
morena_91
Przyczajenie
 
Avatar morena_91
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 15
Wkładka domaciczna Jaydess

Hej,

moja ginekolog zaproponowała mi założenie wkładki domacicznej Jaydess ( podobno to jakaś nowość , dla kobiet, które jeszcze nie rodziły).
Czy ktoraś z wizażanek ma/miała zakładaną ta wkładkę i mogłaby się podzielić opiniami? Jak skutki uboczne itd.
No i jedno z najważnieszych - jak to wygląda cenowo- widziałam , że wkładka to koszt ok 600 zł(przynajmniej taka cena wyskoczyła mi a aptece doz), jaki jest mniej więcej koszt założenia?
pozdrawiam
morena_91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-01, 10:29   #4150
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Wkładka domaciczna Jaydess

Założenie jest refundowane- ale mało który lekarz ci załozy na nfz- koszty zalozenia od 300 zł w górę. Skoro zaproponowal ci to lekarz to dlaczego nie zapytalas o koszty załozenia?
Szukaj wkladki w innych aptekach, może bedzie taniej.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-09, 22:26   #4151
paugla
Raczkowanie
 
Avatar paugla
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 101
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cześć,

Zastanawiam się nad wkładką bo mam straszne jazdy z tabletkami anty - nie mogę brać dwuskładnikowych bo mam migreny z aurą które są przeciwwskazaniem (mimo to przetestowałam 3 ich rodzaje, Cilest, Novynette i Vibin Mini, dopiero na tym ostatnim migrena naprawdę się nasiliła).

Dostałam teraz jedoskładnikowe - Cerazette, ale mam wieczną deprechę, trądzik (znów! a już myślałam, że go wyleczyłam..) i przetłuszczające się włosy. Niedobrze. Dlatego zaczęłam się zastanawiać nad jakimiś innymi metodami.

Mam 20 lat, jestem studentką, nie rodziłam. Niby nie powinno się zakładać nieródkom, ale wiem, że są też wkładki przeznaczone specjalnie dla nich.
Jako studentka nie mieszkam w rodzinnym mieście, jestem w domu tylko na święta, co trochę utrudnia mi kontakt z moim ginekologiem.

Czy któraś z Was mogłaby mi polecić dobrego ginekologa w Warszawie/Piasecznie, który mógłby mi pomóc?
paugla jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-10, 08:09   #4152
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Zastanawiam się na rezygnacją z antykoncepcji hormonalnej. Niby teraz nie mam sutków ubocznych (oprócz możliwej utraty wagi ale nie jestem pewna czy to w 100% od tabletek) ale jednak nie jest to do końca zdrowe.

Mam 24 lata, nie chcę mieć dzieci a nawet jak za x lat zechcę to już mój problem. Na tym etapie nie chcę wpaść.- czy w tym niby cywilizowanym świecie jakiś ginekolog zgodzi się na założenie wkładki?

Jakie są rodzaje? Czym się różnią? One nie zawierają hormonów?
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-10, 08:17   #4153
aguusia88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 705
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Lekarze moga zaproponowac spirale hormonalna albo zwykla. Nierodka tez moze nosic spiralke. Ja lekarzowi powiedzialam ze nie mam luznego tysiaka na mirene/ jaydess. A 3 ginow jest zgodnych

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
aguusia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-10, 19:20   #4154
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez aguusia88 Pokaż wiadomość
Lekarze moga zaproponowac spirale hormonalna albo zwykla. Nierodka tez moze nosic spiralke. Ja lekarzowi powiedzialam ze nie mam luznego tysiaka na mirene/ jaydess. A 3 ginow jest zgodnych

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
A które są bardziej polecane? Jednak chciałabym ''uciec'' od hormonów. Boję się problemów zdrowotnych za x lat. Chyba czas wybrać się do gin, zapytać o wkładki.
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-10, 22:22   #4155
zulinka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Mam 20 lat, nie rodziłam i mam miedzianą spirale . Miesiączki są trochę dłuższe i dużo bardziej bolesne ale da się przeżyć. Ciężko znaleźć lekarza który się tego podejmie, miałam zakładaną wersje mini (20mm x 27mm) ze znieczuleniem. Ogólnie polecam dobra alternatywa dla tych które nie mogą brać tabletek.
zulinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-11, 06:05   #4156
luffka
Zakorzenienie
 
Avatar luffka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 814
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Deborah100 Pokaż wiadomość
A które są bardziej polecane? Jednak chciałabym ''uciec'' od hormonów. Boję się problemów zdrowotnych za x lat. Chyba czas wybrać się do gin, zapytać o wkładki.
Lekarz dobierze najwłaściwszą po przeprowadzeniu USG, jeśli nie będzie przeciwskazań, to pewnie zaproponuje kilka do wyboru.
Ja nie rodziłam, mam Gynefix mini od grudnia (sama sprowadzałam z Belgii).
__________________
fata viam invenient
luffka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-12, 02:55   #4157
Radoja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 66
Thumbs up Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Deborah100 Pokaż wiadomość
Jakie są rodzaje? Czym się różnią? One nie zawierają hormonów?
Odpowiedzi na Twoje pytania już w tym wątku padły.
Rozumiem, że wątek ma już trooche stron, ale warto je poczytać

Rodzaje są właśnie takie, że są wkładki bez hormonów (miedziane) i Mirena - z hormonami.
Poza tym różnią się wielkością - i to już dobiera lekarz.

Ja używam wyłącznie niehormonalnych (obecnie to już trzecia), okres miałam dłuższy tylko pierwszy po założeniu danej wkładki (każdej). Poza tym żadnych dolegliwości, żadnego dyskomfortu, zmian wagi, cery, nic z tych rzeczy
Radoja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-14, 00:59   #4158
m_anita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 153
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Dziewczyny, ponawiam pytanie.
Czy jest jakiś normalny lekarz (najlepiej kobieta) w Poznaniu, który założy wkładkę miedzianą nieródce?

Pytałam w LuxMedzie (mam pakiet) jednej babeczki, ale ona powiedziała, że bez znieczulenia nie założy, a na Roosevelta nie mają możliwości takiego znieczulenia zrobić, nie wiem w sumie jak na Półwiejskiej, ale pewnie też nie.
m_anita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-15, 13:05   #4159
truskawk_a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 379
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Wczoraj usunęłam wkładkę mirena. Ginekolog powiedział, abym dziś wzięła pierwszą tabletkę antykoncepcyjną. Ale zapomniałam go spytać od kiedy będę zabezpieczona. Myślicie, że od pierwszej tabletki, czy lepiej zabezpieczać się dodatkowo?
truskawk_a jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-15, 17:25   #4160
aguusia88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 705
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Czyt ulotke. 1 dzien okresu jesteś zabezpieczona, w pozostale dni po 7 dniach

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
aguusia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-18, 23:29   #4161
201707171403
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 179
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez truskawk_a Pokaż wiadomość
Wczoraj usunęłam wkładkę mirena. Ginekolog powiedział, abym dziś wzięła pierwszą tabletkę antykoncepcyjną. Ale zapomniałam go spytać od kiedy będę zabezpieczona. Myślicie, że od pierwszej tabletki, czy lepiej zabezpieczać się dodatkowo?
Zawsze lepiej zabezpieczać się dodatkowo. Natomiast w internecie są różne informacje. Na przykład takie, że po mirenie płodność nie wraca od razu po jej usunięciu.
201707171403 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-19, 22:29   #4162
fankam
Rozeznanie
 
Avatar fankam
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 590
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Czy sa kobiety ktore od poczatku nie czuly zadnych nitek?
__________________
fankam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-20, 00:16   #4163
Radoja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 66
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez fankam Pokaż wiadomość
Czy są kobiety, które od początku nie czuły żadnych nitek?
tak xDD

Od poczatku nie czułam zadnych nitek - przy żadnej z moich wkładek.
wg mnie nitki nie są po to, by je wyczuwać
Radoja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-09, 09:22   #4164
Athii
Raczkowanie
 
Avatar Athii
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 191
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Zgadzam się, bez sensu są jeżeli mają być do 'wyczuwania'. Do wyciągania spirali juz bardziej ;-) To jakaś pomyłka, Ja nie sprawdzam. Nie lubię tego. To jest strasznie głęboko a one są cieniutkie. Trudno, ja sprawdzam kiedy idę do gina ;-)

Sent from my D6503 using Tapatalk
Athii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-09, 09:55   #4165
katarzyna_szy
Wtajemniczenie
 
Avatar katarzyna_szy
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 216
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

dziewczyny, możecie polecić konkretnego lekarza z Warszawy który zakładał Wam spiralę? chodzi mi o nieródki. przeszukałam wątek, ale żadne nazwisko nie padło. myślę, że dobrze byłoby w pierwszym poście wpisać polecanych lekarzy, niestety w internecie ubogo z takimi informacjami.
katarzyna_szy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-09, 10:42   #4166
Athii
Raczkowanie
 
Avatar Athii
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 191
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Deborah100 Pokaż wiadomość
A które są bardziej polecane? Jednak chciałabym ''uciec'' od hormonów. Boję się problemów zdrowotnych za x lat. Chyba czas wybrać się do gin, zapytać o wkładki.
Moim zdaniem straszy bo mu się nie chce założyć. Śmieszne haha. Niezłych wymówek szukają lekarze. Znieczulenie ogólne haha i co jeszcze ))





Cytat:
Napisane przez Ikatasza Pokaż wiadomość
Jestem nierodząca i mój ginekolog stwierdził, że w moim przypadku założenie wkładki jest możliwe tylko przy znieczuleniu ogólnym. Wyciągniecie również. Ból jest nie do zniesienia i odradza tą meteodę antykoncepcji dla mnie. Nie podał mi moich wymiarów dróg rodnych ale podobno jest wąsko i ciasno. Zostaje przy plastrach. Natura nie daje mi możliwości wyboru.


Sent from my D6503 using Tapatalk
Athii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-09, 22:38   #4167
kasika84
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 769
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Witam Was dziewczęta. Od 12 lat przyjmuję tabletki anty (z przerwą na córeczkę ) i w końcu zdecydowałam się odstawić hormony. Byłam już u mojej pani dr i umówiłam się na założenie spirali niehormonalnej. Ale przeczytałam jedną rzecz (już po wizycie), która bardzo mnie zmartwiła. Ponoć przy spirali nie można używać tamponów? Czy to prawda? Jeśli tak, to będę zmuszona pozostać przy tabletkach, bo dla mnie podpaski są nie do przyjęcia
__________________
13.05.2014 termin op. dr. S.Ł. Wawa
kasika84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-10, 07:38   #4168
aguusia88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 705
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Mozna uzywac
aguusia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-10, 16:16   #4169
Radoja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 66
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kasika84 Pokaż wiadomość
... przeczytałam jedną rzecz (już po wizycie), która bardzo mnie zmartwiła. Ponoć przy spirali nie można używać tamponów? Czy to prawda?
nie to nieprawda, to bzdura.
Nie wiem, gdzie to przeczytałaś, ale to złe źródło .
Mam już trzecią "spiralkę", zawsze używam tamponów (też bym nie wyrobiła na podpaskach ). Także co do tamponów mogę Cię na 100% uspokoić - nie kolidują
"Spiralkę" polecam
Radoja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-11, 09:16   #4170
Athii
Raczkowanie
 
Avatar Athii
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 191
Dot.: spirala-co i jak - wątek zbiorczy

Haha potwierdzam, tampony można używać )))

Sent from my D6503 using Tapatalk
Athii jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-07 18:10:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:07.