Spirala GyneFix dla nieródek - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-01-26, 07:53   #121
jiggy11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 140
Dot.: Spirala GyneFix dla nieródek

Cytat:
Napisane przez frikoo Pokaż wiadomość
Ja tu nikogo nie piętnuje kobieto! To jest tylko zyczliwa rada. 16 lat temu tez polecalam swoim koleżankom tabletki anty i dyskutowalam z niedoszła teściowa, gdy mnie ostrzegała. Twoj wybór... A uważam ze należy opisywać wszystkie doświadczenia zarówno pozytywne jak i negatywne, zeby każdej z Was dało do myślenia nim podejmie decyzje ważąca na całym zyciu. Zbyt długo plątam sie miedzy przychodniami, oddziałami i poradniami ginekologiczno-endokrynologicznymi zeby na dziś dzien bezmyślnie polecać hormony. A Ty po prostu masz szczęście albo jeszcze za krótko brałaś ta cudowna tabletkę. Nie u każdego tez powoduje zaburzenia, bo nie kazdy ma tak czuła gospodarkę hormonalna, ale biorąc pod uwagę czasy w jakich żyjemy, gdzie wszystko naszpikowane chemia i hormonami, wszechobecny stres, albo choroby w rodzinie przekazane w genach, ktore potrzebują tylko czynnika do aktywacji - tabletki sa wówczas gwoździem do trumny.. Kwestia predyspozycji.. Problem w tym, ze dziś ma je 80% kobiet..
Szkoda, że masz złe doświadczenia, jednak wiele kobiet nie ma żadnych kompliacji nawet po starych spiralach. Ja od wielu lat biore tabletki i też jestem zdrowa. Każdy swiadomy człowiek czyta o możliwych skutkach ubocznych i podejmuje decyzje.

Ja nie lubię gumek i czekam na dalsze wieści od użytkowniczek GyneFix
jiggy11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-26, 08:21   #122
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Spirala GyneFix dla nieródek

Byłam na anty hormonalnej przez 15 lat. KOBIETO.
piszesz jakieś farmazony i uogólniasz na podstawie własnych problemów, których związek z antykoncepcją nie został udowodniony. A jeśli twierdzisz, że udowodniony, to proszę linki do opracowań, badań, artykułów.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-26, 17:47   #123
owowow
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 12
Dot.: Spirala GyneFix dla nieródek

Dla niektórych prezerwatywy mają zbyt niską skuteczność no i nie chronią przed HPV, przekonałam się o tym na własnej skórze. Mimo, że nigdy nie brałam tabletek antykoncepcyjnych i jestem młoda, też przez kilka miesięcy biegałam po lekarzach i wylądowałam w szpitalu na ginekologii. Każdy wybiera to co dla niego odpowiednie z pełną świadomością skutków ubocznych, a takie posty chyba nikogo nie zniechęcą. Poza tym nie jest to forum o tabletkach, tylko o wkładce Gynefix, tutaj kobiety szukają przydatnych informacji, które mają pomóc w podjęciu decyzji, a posty frikoo zdecydowanie odbiegają od tematu.
owowow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-27, 00:29   #124
frikoo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 58
Dot.: Spirala GyneFix dla nieródek

Nikogo nie mam zamiaru zniechęcać.. Wasze macice wasza sprawa. Prosicie o doświadczenia z wkładka ginefix to opisałam (o tabletkach wspomniałam na marginesie) U mnie sie nie przyjęła i kazdy lekarz informuje o tym przed założeniem ze istnieje taka możliwość... A ze wam sie nie podoba moja opinia... Coz na każdego moze trafić... Ja rownież byłam pewna ze trafie do szczęśliwego grona..
frikoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-27, 00:57   #125
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 812
Dot.: Spirala GyneFix dla nieródek

Cytat:
Napisane przez frikoo Pokaż wiadomość
Nikogo nie mam zamiaru zniechęcać.. Wasze macice wasza sprawa. Prosicie o doświadczenia z wkładka ginefix to opisałam (o tabletkach wspomniałam na marginesie) U mnie sie nie przyjęła i kazdy lekarz informuje o tym przed założeniem ze istnieje taka możliwość... A ze wam sie nie podoba moja opinia... Coz na każdego moze trafić... Ja rownież byłam pewna ze trafie do szczęśliwego grona..
Bardziej mnie zaniepokoilo, że swojej córce( o ile bedziesz ja miala) nie pozwolisz ma wkładki i pigulki. Raczej jak ktoś jest dorosły to sam zadecyduje o formie antykoncepcji, a jeśli masz zamiar swoim dzieciom zaglądać do łozka i rozporzadzac takimi sprawami to bedziesz na dobrej drodze do urwania kontaktu przez nie z despotyczna matka.

Co do wkładki szczerze mówiąc zachecilyście mnie, tylko obawiam się bolesnych miesiączek, które swoją drogą u mnie i tak są katorga, nawet przy tabletkach krwawienia są bolesne.
Ile prywatnie kosztuje mniej więcej zalozenie jej+potrzebne badania?
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-27, 10:49   #126
dakota35
Raczkowanie
 
Avatar dakota35
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: Sylt
Wiadomości: 66
Dot.: Spirala GyneFix dla nieródek

dakota35 dziękuję za wypowiedź, proszę napisz o wrażeniach w kolejnym cyklu.[/QUOTE]

hej dziewczęta,
melduję się grzecznie by zaktualizowac info
od wczoraj mam okres,który był poprzedzony plamieniami ktore trwały 4 dni.nic mnie nie boli,okres normalny,nie widze żadnych zmian w obfitość a w sumie to nawet mam wrażenie,że leci jak w zwolnionym tempie.
jedyna zmiana to to,że pojawil się o 5 dni za wcześniei to że wcześniej nie miałam plamień.to jedyny minus u mnie ale dam tej wkładce jeszcze troche czasu,może się unormuje.gynefix miałam zalożony 05.01 więc okres przyszedł własciwie po 3 tyg.a zwykle mam co 26 dni.teraz poczekam,aż minie i za jakis tydz zrobię usg żeby potwierdzić,że wszystko gra.i dopytam lekarza co z tymi plamieniami bo w sumie one mi az tak nie przeszkadzają tylko mam obawe czy nie świadczą o infekcji..

---------- Dopisano o 11:49 ---------- Poprzedni post napisano o 11:41 ----------

Co do wkładki szczerze mówiąc zachecilyście mnie, tylko obawiam się bolesnych miesiączek, które swoją drogą u mnie i tak są katorga, nawet przy tabletkach krwawienia są bolesne.
Ile prywatnie kosztuje mniej więcej zalozenie jej+potrzebne badania?[/QUOTE]

hej,
jeśli masz na myśli wkładkę gynefix to np w Warszawie wkladka 3 letnia kosztuje 1000zł z założeniem a 5letnia 1300zł z założeniem ale musisz jeszcze zrobic cytologię wcześniej i usg czyli dochodzi normalna wizyta czyli w idealist to ok.250 zł.i dobrze po miesiacu tez zrobic usg sprawdzajace czyli pewnie kolejne 250,suma sumarum wyjdzie 1 500-1800zl.także koszt spory.
pół biedy jeśli wszystko jest dobrze i wkładka się przyjmie,to można to przezyć raz na pięc lat.gorzej jak sie nie przyjmie
co do bolesnych miesiączek to trudno powiedziec bo każdy jest inny,podobno gynefix nie zmienia przebiegu okresu więc pewnie bolesne będziesz nadal miała ale to nie reguła.
tu jest cennik w idealist:
http://idealistgin.pl/cennik-uslugi-ginekologiczne
dakota35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-27, 11:38   #127
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 812
Dot.: Spirala GyneFix dla nieródek

Cytat:
Napisane przez dakota35 Pokaż wiadomość
dakota35 dziękuję za wypowiedź, proszę napisz o wrażeniach w kolejnym cyklu.

hej dziewczęta,
melduję się grzecznie by zaktualizowac info
od wczoraj mam okres,który był poprzedzony plamieniami ktore trwały 4 dni.nic mnie nie boli,okres normalny,nie widze żadnych zmian w obfitość a w sumie to nawet mam wrażenie,że leci jak w zwolnionym tempie.
jedyna zmiana to to,że pojawil się o 5 dni za wcześniei to że wcześniej nie miałam plamień.to jedyny minus u mnie ale dam tej wkładce jeszcze troche czasu,może się unormuje.gynefix miałam zalożony 05.01 więc okres przyszedł własciwie po 3 tyg.a zwykle mam co 26 dni.teraz poczekam,aż minie i za jakis tydz zrobię usg żeby potwierdzić,że wszystko gra.i dopytam lekarza co z tymi plamieniami bo w sumie one mi az tak nie przeszkadzają tylko mam obawe czy nie świadczą o infekcji..
Co do wkładki szczerze mówiąc zachecilyście mnie, tylko obawiam się bolesnych miesiączek, które swoją drogą u mnie i tak są katorga, nawet przy tabletkach krwawienia są bolesne.
Ile prywatnie kosztuje mniej więcej zalozenie jej+potrzebne badania?

hej,
jeśli masz na myśli wkładkę gynefix to np w Warszawie wkladka 3 letnia kosztuje 1000zł z założeniem a 5letnia 1300zł z założeniem ale musisz jeszcze zrobic cytologię wcześniej i usg czyli dochodzi normalna wizyta czyli w idealist to ok.250 zł.i dobrze po miesiacu tez zrobic usg sprawdzajace czyli pewnie kolejne 250,suma sumarum wyjdzie 1 500-1800zl.także koszt spory.
pół biedy jeśli wszystko jest dobrze i wkładka się przyjmie,to można to przezyć raz na pięc lat.gorzej jak sie nie przyjmie
co do bolesnych miesiączek to trudno powiedziec bo każdy jest inny,podobno gynefix nie zmienia przebiegu okresu więc pewnie bolesne będziesz nadal miała ale to nie reguła.
tu jest cennik w idealist:
http://idealistgin.pl/cennik-uslugi-ginekologiczne
Dzięki za odpowiedź, ale to bardzo dużo tym bardziej, że wazektomia kosztuje 2000zl do końca życia. Czyli wychodzi na to, że już lepiej dołożyć te 200 zł i pomyśleć nad wazektomią, albo podwiązanie jajowodów (niestety w Polsce nie robia).

Edytowane przez 7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30
Czas edycji: 2017-01-27 o 11:40
7cd1d0bf3fc279e4e45587f61c3d7242fa9c0a30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-01-27, 11:52   #128
owowow
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 12
Dot.: Spirala GyneFix dla nieródek

Z tego co wiem, nie ma czegoś takiego jak Gynefix na 3 lata... Przynajmniej tak uważa mój lekarz. Ja też przeczytałam coś takiego na forum i byłam zdziwiona gdy powiedział mi że gynefix mini jest tak samo na 5 lat jak ten 'normalny', tyle że różni się rozmiarem. Dostałam ulotkę, mini czyli Gynefix 200, jest tam napisane że działa on przez 5 lat.
owowow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-27, 12:43   #129
dakota35
Raczkowanie
 
Avatar dakota35
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: Sylt
Wiadomości: 66
Dot.: Spirala GyneFix dla nieródek

Cytat:
Napisane przez owowow Pokaż wiadomość
Z tego co wiem, nie ma czegoś takiego jak Gynefix na 3 lata... Przynajmniej tak uważa mój lekarz. Ja też przeczytałam coś takiego na forum i byłam zdziwiona gdy powiedział mi że gynefix mini jest tak samo na 5 lat jak ten 'normalny', tyle że różni się rozmiarem. Dostałam ulotkę, mini czyli Gynefix 200, jest tam napisane że działa on przez 5 lat.
w sumie masz racje,bo u mnie w ulotce tez tak jest,że czas działania obu to maksymalnie 5 lat..ja mam ten mini rozmiar i lekarz twierdzil ze jest 5 letnia.
tylko czemu w idealist sprzedaja niby dwa rodzaje tych spiral i jedna niby jest 3 letnia??

---------- Dopisano o 13:43 ---------- Poprzedni post napisano o 13:41 ----------

[1=7cd1d0bf3fc279e4e45587f 61c3d7242fa9c0a30;7021034 6]Dzięki za odpowiedź, ale to bardzo dużo tym bardziej, że wazektomia kosztuje 2000zl do końca życia. Czyli wychodzi na to, że już lepiej dołożyć te 200 zł i pomyśleć nad wazektomią, albo podwiązanie jajowodów (niestety w Polsce nie robia). [/QUOTE]

to prawda,tylko namów faceta
oni się wszystkiego boją,też ogólnie wolalabym sterylkę,nawet stwierdziłam,że jak mi sie spirala nie przyjmie lub coś będzie nie tak to jade się podwiązać,bo nigdy nie chciałam miec dzieci.
dakota35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-27, 20:21   #130
luffka
Zakorzenienie
 
Avatar luffka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 814
Dot.: Spirala GyneFix dla nieródek

Na 3 lata jest GyneNext 3... Ale nie mam pojęcia czym się różni od Gynefix bo wygląda tak samo 😊 ja mam Gynefix mini już 3 lata i mam zamiar wymienić dopiero za kolejne 2.
__________________
fata viam invenient
luffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-27, 23:21   #131
owowow
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 12
Dot.: Spirala GyneFix dla nieródek

Nad tym samym się zastanawiam- czym różni się GyneNext3 od Gynefix mini, gdy ją założyłam spędziłam dużo czasu w internecie na poszukiwaniu informacji czy mini na prawdę działa przez 5 lat tak samo, ale tak jak mój chłopak powiedział, lepiej wierzyć przeszkolonemu w tym zakresie lekarzowi i ulotce niż internetowi
Z resztą na polskiej stronie gynefix jest napisane:
"GyneFix może być założony na 5 lat (wersja mini lub standard) lub na 3 lata (tzw. GynNext 3)."

Edytowane przez owowow
Czas edycji: 2017-01-27 o 23:23
owowow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-28, 00:26   #132
frikoo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 58
Dot.: Spirala GyneFix dla nieródek

W załączniku zgoda otrzymana od lekarza na zabieg założenia gynefix i informacje o niej oraz ewentualnych powikłaniach..
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg image.jpg (150,4 KB, 32 załadowań)
frikoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-28, 00:28   #133
frikoo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 58
Dot.: Spirala GyneFix dla nieródek

Ciag dalszy..
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg image.jpg (122,4 KB, 35 załadowań)
frikoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-28, 00:31   #134
frikoo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 58
Dot.: Spirala GyneFix dla nieródek

Sorry ze bokiem, nie wiem czemu tak sie wysłało... Spróbuje jeszcze raz..
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg image.jpg (152,6 KB, 34 załadowań)
frikoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-28, 09:38   #135
dakota35
Raczkowanie
 
Avatar dakota35
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: Sylt
Wiadomości: 66
Dot.: Spirala GyneFix dla nieródek

Cytat:
Napisane przez luffka Pokaż wiadomość
Na 3 lata jest GyneNext 3... Ale nie mam pojęcia czym się różni od Gynefix bo wygląda tak samo 😊 ja mam Gynefix mini już 3 lata i mam zamiar wymienić dopiero za kolejne 2.
Luffka,
fajnie,że się tu odezwałaś,kiedys czytałam Twoje posty a że masz już pewnien staż w temacie to odpowiedz mi prosze na pytania
1.czy mialas plamienia między okresami?i czy Twoje okresy przychodza w terminie czy cos się pozmienialo?
2.rozumiem,że jesteś zadowolona ze skuteczności wkladki?nigdy nie miałaś chociaż cienia wątpliwość,że to może jednak ciąża?czy stosujecie jeszcze dodatkowe zabezpieczenia?omijacie dni płodne?
ja mam schize na punkcie dzieci,tak bardzo nie wyobrażam sobie ich miec..
dakota35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-28, 13:31   #136
luffka
Zakorzenienie
 
Avatar luffka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 814
Dot.: Spirala GyneFix dla nieródek

Ja też dzieci nie planuję, mimo że już dawno po trzydziestce jestem plamień nie miałam, przynajmniej nie przypominam sobie... No może czasem podczas dni płodnych jakieś nitki krwi, ale to pomijalne bo miałam tak i przed wkładką. Okresy mam w miarę regularne, żadnego wpływu wkładka przecież na to nie ma wątpliwości tez nie miałam nigdy, zawsze kochamy się do końca, nawet w dni płodne... Jestem bardzo zadowolona i polecam wszystkim tą metodę. Jak macie jakieś pytania to śmiało ☺
__________________
fata viam invenient
luffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-28, 15:18   #137
owowow
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 12
Dot.: Spirala GyneFix dla nieródek

Mogę chyba już stwierdzić, że 2 miesiączka po założeniu się skończyła, dlatego napiszę 'aktualizację'.
Tak samo jak pierwsza miesiączka pojawiła się kilka dni wcześniej niż powinna (3 dni). Moje miesiączki zawsze wyglądały tak, że zaczynało się bardzo mocnym krwawieniem, które stopniowo malało. Teraz jest na odwrót- pierwsze 2 dni dość spokojne, 3 dnia coraz więcej krwi, a 4 dnia potop- czułam się okropnie, kilka razy byłam bliska omdlenia, bałam się pójść spać, bo myślałam, że w nocy się wykrwawię, oczywiście największe dostępne podpaski które ledwo dawały radę... Dzień 5 już troszkę spokojniejszy i nagle wszystko ustało, dziś mam już tylko delikatne plamienie. Ból podczas okresu nie był mocniejszy niż zazwyczaj, jednak pobolewanie odczuwałam cały czas, a nie tylko 1 dzień jak zwykle. Czyli było tak jak miesiąc temu, niestety zero poprawy. Najbardziej się cieszę z faktu że w trakcie tego cyklu nie miałam już żadnych plamień i krwawień, mam nadzieję, że organizm po prostu potrzebuje czasu na przyzwyczajenie się i miesiączki się uspokoją, bo szczerze mówiąc ten jeden dzień był tragiczny i ciężko byłoby przechodzić to co miesiąc.

Co do skuteczności też jak na razie, hm.. mam pewne opory i nie jestem jeszcze przekonana co do tego, że ona na prawdę tak świetnie działa i nie mogę się przełamać żeby zrezygnować z prezerwatyw, chociaż taki właśnie był cel. Dziecko byłoby dla mnie największą tragedią i dlatego jestem po prostu przewrażliwiona. Chociaż jestem teraz o wiele spokojniejsza i w ogóle nie martwię się ewentualną ciążą (chyba dlatego, że 2 metody na raz ) Wydaje mi się, że skoro nitki na swoim miejscu to wkładka leży dobrze i działa, jednak strach jest silniejszy jak na razie, mam nadzieje że niedługo się przełamię.

Edytowane przez owowow
Czas edycji: 2017-01-28 o 15:19
owowow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-28, 15:35   #138
dakota35
Raczkowanie
 
Avatar dakota35
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: Sylt
Wiadomości: 66
Dot.: Spirala GyneFix dla nieródek

Cytat:
Napisane przez luffka Pokaż wiadomość
Ja też dzieci nie planuję, mimo że już dawno po trzydziestce jestem plamień nie miałam, przynajmniej nie przypominam sobie... No może czasem podczas dni płodnych jakieś nitki krwi, ale to pomijalne bo miałam tak i przed wkładką. Okresy mam w miarę regularne, żadnego wpływu wkładka przecież na to nie ma wątpliwości tez nie miałam nigdy, zawsze kochamy się do końca, nawet w dni płodne... Jestem bardzo zadowolona i polecam wszystkim tą metodę. Jak macie jakieś pytania to śmiało ☺
hej,
dziękuję bardzo za szybka odpowiedz
ja we wtorek skoncze 35 lat i tez nie wyobrażam sobie być matką,jak pomyslę ile lat jeszcze to może potrwać(płodność)to się troche podłamuje..
oby wkładka rzeczywiście działała jak powinna,umówiłam sie na usg ale dopiero 13.02 wcześniej nie było ,miejsc

---------- Dopisano o 16:35 ---------- Poprzedni post napisano o 16:32 ----------

Cytat:
Napisane przez owowow Pokaż wiadomość
Mogę chyba już stwierdzić, że 2 miesiączka po założeniu się skończyła, dlatego napiszę 'aktualizację'.
Tak samo jak pierwsza miesiączka pojawiła się kilka dni wcześniej niż powinna (3 dni). Moje miesiączki zawsze wyglądały tak, że zaczynało się bardzo mocnym krwawieniem, które stopniowo malało. Teraz jest na odwrót- pierwsze 2 dni dość spokojne, 3 dnia coraz więcej krwi, a 4 dnia potop- czułam się okropnie, kilka razy byłam bliska omdlenia, bałam się pójść spać, bo myślałam, że w nocy się wykrwawię, oczywiście największe dostępne podpaski które ledwo dawały radę... Dzień 5 już troszkę spokojniejszy i nagle wszystko ustało, dziś mam już tylko delikatne plamienie. Ból podczas okresu nie był mocniejszy niż zazwyczaj, jednak pobolewanie odczuwałam cały czas, a nie tylko 1 dzień jak zwykle. Czyli było tak jak miesiąc temu, niestety zero poprawy. Najbardziej się cieszę z faktu że w trakcie tego cyklu nie miałam już żadnych plamień i krwawień, mam nadzieję, że organizm po prostu potrzebuje czasu na przyzwyczajenie się i miesiączki się uspokoją, bo szczerze mówiąc ten jeden dzień był tragiczny i ciężko byłoby przechodzić to co miesiąc.

Co do skuteczności też jak na razie, hm.. mam pewne opory i nie jestem jeszcze przekonana co do tego, że ona na prawdę tak świetnie działa i nie mogę się przełamać żeby zrezygnować z prezerwatyw, chociaż taki właśnie był cel. Dziecko byłoby dla mnie największą tragedią i dlatego jestem po prostu przewrażliwiona. Chociaż jestem teraz o wiele spokojniejsza i w ogóle nie martwię się ewentualną ciążą (chyba dlatego, że 2 metody na raz ) Wydaje mi się, że skoro nitki na swoim miejscu to wkładka leży dobrze i działa, jednak strach jest silniejszy jak na razie, mam nadzieje że niedługo się przełamię.
co do okresu to zauważyłam coś bardzo podobnego u siebie,dzis mam 3 dzień i czuje jak by sie delikatnie nasilał,a zwykle to już byl u mnie koniec,mam nadzieję,że w przyszlości to się unormuję.
co do ciąży to jakbym o sobie czytała..
dakota35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-04, 09:22   #139
dakota35
Raczkowanie
 
Avatar dakota35
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: Sylt
Wiadomości: 66
Dot.: Spirala GyneFix dla nieródek

Ja zaktualizuję swoje info.Jestem po pierwszym okresie z Gynefix(jutro minie miesiąc od założenia)
Powiem tak było niezle ale jednak troche inaczej niż zwykle.Okres przyszedł jakies 5 dni wczesniej niż powinien i zaczął się 4 dniowymi plamieniami potem 2 dni były skąpe 3 i 4 dnia troche sie rozkrecił by w końcu 5 dnia powoli odchodzić i zakonczyl sie 2 dniami plamienia.
Był troche obfitszy ale w normie,to nie było silne krwawienie ale dla mnie osoby rozpieszczonej max.4 dniowymi,skąpymi okresami to był jednak szok!Czułam sie mniej więcej jak 18 latka która dopiero zaczyna porządnie miesiączkowac(w tamtym czasie takie miałam okresy)No nic teraz kontrola 13.02 i się okaże jak wkładka siedzi ale chyba dobrze,nitki wyczuwam normalnie.Co jeszcze zauważyłam to to,że w ogóle mnie brzuch nie bolał,żadnych skurczy ani nic...
dakota35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-22, 10:49   #140
paugla
Raczkowanie
 
Avatar paugla
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 101
Dot.: Spirala GyneFix dla nieródek

Hej, zastanawiam się nad tą wkładką właśnie, bo nie mogę brać hormonów, a prezerwatywy są dość uciążliwe dlatego robię rozeznanie. Bardzo ucieszyło mnie, że w tej wkładce nie ma hormonów i jest mała. W Warszawie jak rozumiem to tylko idealist, nie? Jak oceniacie tę metodę, i tę klinikę? Jak się czujecie? Z góry dzięki za info

Edit: Przeczytałam cały wątek, no i jak z każdą metodą - zależy od organizmu.
Zdecydowałam się jednak spróbować, za tydzień mam wizytę w Idealist i zobaczymy co lekarz powie, będę informować.

Edytowane przez paugla
Czas edycji: 2017-03-23 o 08:13
paugla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-24, 14:26   #141
dakota35
Raczkowanie
 
Avatar dakota35
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: Sylt
Wiadomości: 66
Dot.: Spirala GyneFix dla nieródek

Cytat:
Napisane przez paugla Pokaż wiadomość
Hej, zastanawiam się nad tą wkładką właśnie, bo nie mogę brać hormonów, a prezerwatywy są dość uciążliwe dlatego robię rozeznanie. Bardzo ucieszyło mnie, że w tej wkładce nie ma hormonów i jest mała. W Warszawie jak rozumiem to tylko idealist, nie? Jak oceniacie tę metodę, i tę klinikę? Jak się czujecie? Z góry dzięki za info

Edit: Przeczytałam cały wątek, no i jak z każdą metodą - zależy od organizmu.
Zdecydowałam się jednak spróbować, za tydzień mam wizytę w Idealist i zobaczymy co lekarz powie, będę informować.
hej,ja właściwie żadnych problemów nie mam,własnie przechodzę 3 okres po zainstalowaniu wkładki i generalnie wszystko jest ok,jedynie okres jest troche nasilony i mam 2 dni plamienia przed a po to róznie,ostatnio nie miałam,okres przychodzi w terminie,żadnych innych zmian nie obserwuje,kontrolne usg wyszlo dobrze,wkladka siedzi,ja nic nie czuję,zaczełam wsółżyc nawet w płodne dni i w ciązy nie jestem i oby tak zostało.(mam ją dopiero od 05.01).dla mnie metoda jest odpowiednia,bo bez hormonów i mało inwazyjna.co do idealist to ja tam nie zakładałam,ale opinie klinika ma dobre więc myślę,że jeśli dasz radę finansowo i nie masz przeciwwskazań zdrowotnych to śmiało zakładaj
dakota35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-26, 08:26   #142
paugla
Raczkowanie
 
Avatar paugla
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 101
Dot.: Spirala GyneFix dla nieródek

Dzięki wielkie za odpowiedź! w czwartek wizyta, będę informować o postępach masz na 3 lata czy na 5?
paugla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-27, 19:51   #143
dakota35
Raczkowanie
 
Avatar dakota35
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: Sylt
Wiadomości: 66
Dot.: Spirala GyneFix dla nieródek

ja mam gynefix na 5 lat,
a propos dziewczęta powiedzcie mi czy jesteście w stanie same wyczuc palcami obecność nitek?
ja mam wrażenie,że moje nitki sa jakby ciut dluższe ale własnie kończy mi sie okres i szyjka jest troche jakby cofnięta jednak obawiam sie czy coś sie nie wysuneło..
dakota35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-28, 13:55   #144
owowow
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 12
Dot.: Spirala GyneFix dla nieródek

Ja kazałam zostawić bardzo długie niteczki, gdybym ich nie czuła to bym panikowała, że wypadła, więc wolę móc w każdej chwili się upewnić że tam sobie siedzi. Skrócić zawsze można, ale w niczym nam one nie przeszkadzają. Długość szyjki macicy zmienia się wraz z cyklem, więc logicznie rzecz biorąc zmienia się również długość nitek. Trzeba je sprawdzać po miesiączce z tego co wiem, wtedy są najdłuższe. A dopóki nie czujesz wystającej wkładki, to pewnie wszystko ok. Gynefix raczej się nie przesunie skoro jest tak jakby implantem w dnie macicy.
owowow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-30, 11:47   #145
paugla
Raczkowanie
 
Avatar paugla
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 101
Dot.: Spirala GyneFix dla nieródek

Byłam na wizycie, jestem pozytywnie zaskoczona kompleksowym badaniem i tym, że lekarz wszystko tłumaczy i zwraca uwagę na dużo rzeczy. usg ok, na wyniki cytologii trzeba poczekać tydzień, i wtedy się potwierdzi, czy jestem kwalifikowana do zabiegu. Martwi mnie tylko fakt, że mam dość krótkie miesiączki, niecałe 3 dni i potem plamienie. Planowo mam dostać w niedzielę za tydzień, pewnie potrwa do środy, a dr przyjmuje w idealist tylko w czwartki będę musiała się zapytać, czy to duży problem, żeby założyć wkładkę dzień po skończeniu okresu, w 5 dc. Jakoś nie ogarnęłam tego na wizycie
paugla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-01, 17:56   #146
trzymajciemnie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 36
Dot.: Spirala GyneFix dla nieródek

Hej, hej

Ja założyłam Gynefix w Warszawie, ale nie w Idealist tylko u innego lekarza - było sporo taniej, a lekarz przeszkolony. Mam ją od niedawna, ok 3 tygodnie.

Bolało jak chooooleeera (2 dzień cyklu) Ale po 2-3 godzinach od założenia ból przeszedł. Pierwszy tydzień - lekkie bóle podbrzusza, plamienia. Kontrola i usg po tygodniu - wszystko ok, trzyma się mięśnia macicy jak zła

Po dwóch tygodniach plamienia nadal są, ale powiedzmy - raz dziennie coś tam się pojawia więc bez tragedii. Żadnego bólu ani dyskomfortu podczas stosunku.

Jestem baaaardzo zadowolona. A co do plamień, to jednak jest to ciało obce, więc być może potrzeba czasu, żeby organizm się przyzwyczaił :P

Mój lekarz pracuje w klinice leczenia niepłodności i zdecydowanie wie co robi. Jeżeli mówi, że wkładka nie wpłynie na płodność, wierzę mu, ma ogromne doświadczenie i Gynefix zakłada od początku jego wejścia na polski rynek.

---------- Dopisano o 17:56 ---------- Poprzedni post napisano o 17:55 ----------

Cytat:
Napisane przez paugla Pokaż wiadomość
Byłam na wizycie, jestem pozytywnie zaskoczona kompleksowym badaniem i tym, że lekarz wszystko tłumaczy i zwraca uwagę na dużo rzeczy. usg ok, na wyniki cytologii trzeba poczekać tydzień, i wtedy się potwierdzi, czy jestem kwalifikowana do zabiegu. Martwi mnie tylko fakt, że mam dość krótkie miesiączki, niecałe 3 dni i potem plamienie. Planowo mam dostać w niedzielę za tydzień, pewnie potrwa do środy, a dr przyjmuje w idealist tylko w czwartki będę musiała się zapytać, czy to duży problem, żeby założyć wkładkę dzień po skończeniu okresu, w 5 dc. Jakoś nie ogarnęłam tego na wizycie

Można założyć do ok. 7 dnia cyklu, ale najlepiej jednak podczas miesiączki bo szyjka macicy jest wtedy naturalnie rozszerzona. Ja zakładałam 2 dnia kiedy mam najobfitsze krwawienie a mimo tego bolało jak nie wiem. Chyba, że dadzą Ci znieczulenie miejscowe, bo słyszałam, że też tak można.
trzymajciemnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-02, 18:05   #147
owowow
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 12
Dot.: Spirala GyneFix dla nieródek

Ja miałam zakładaną 3 dni po miesiączce czyli chyba 8 dnia cyklu. Mój lekarz mówił, że zakładać można w pierwszej połowie cyklu. Miałam znieczulenie miejscowe, bolało, ale do przeżycia.
owowow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-03, 07:02   #148
dakota35
Raczkowanie
 
Avatar dakota35
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: Sylt
Wiadomości: 66
Dot.: Spirala GyneFix dla nieródek

Hej dziewczęta.
dzięki za odp,moje niteczki wróciły na miejsce więc myślę,że jest ok
co do zakładania gynefixu to ja miałam w 2 dniu cyklu i własciwie w ogóle nie bolało,tylko czułam rozpieranie ale to chwila,Jeśli jednak jest możliwość znieczulenia to warto brać bo nie wiemy jak organizm zareaguje,po co dodawać sobie stresu.
ja póki co jestem zadowolona z tej wkładki,to moja pierwsza w życiu,poza plamieniami w pierwszym cyklu nie działo sie nic,teraz jestem po 3 okresie i też mam wrażenie że sie zaczyna normowac,jest coraz krótszy i mniej obfity i niech tak zostanie

---------- Dopisano o 07:02 ---------- Poprzedni post napisano o 06:59 ----------

Cytat:
Napisane przez paugla Pokaż wiadomość
Byłam na wizycie, jestem pozytywnie zaskoczona kompleksowym badaniem i tym, że lekarz wszystko tłumaczy i zwraca uwagę na dużo rzeczy. usg ok, na wyniki cytologii trzeba poczekać tydzień, i wtedy się potwierdzi, czy jestem kwalifikowana do zabiegu. Martwi mnie tylko fakt, że mam dość krótkie miesiączki, niecałe 3 dni i potem plamienie. Planowo mam dostać w niedzielę za tydzień, pewnie potrwa do środy, a dr przyjmuje w idealist tylko w czwartki będę musiała się zapytać, czy to duży problem, żeby założyć wkładkę dzień po skończeniu okresu, w 5 dc. Jakoś nie ogarnęłam tego na wizycie
hej,
daj znać jak poszło zakładanie,trzymamy kciuki
aha,rzeczywiście lepiej zakładac podczas okresu bo szyjka jest rozszerzona ale jak dostaniesz znieczulenie to dacie rade
dakota35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-03, 08:02   #149
trzymajciemnie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 36
Dot.: Spirala GyneFix dla nieródek

Cytat:
Napisane przez owowow Pokaż wiadomość
Ja miałam zakładaną 3 dni po miesiączce czyli chyba 8 dnia cyklu. Mój lekarz mówił, że zakładać można w pierwszej połowie cyklu. Miałam znieczulenie miejscowe, bolało, ale do przeżycia.
Ja widzę, że każdy lekarz ma swoje mądrości Mój się upierał że nie później nić do 7 dnia cyklu bo wtedy szyjka się kurczy po okresie i jest ryzyko jej uszkodzenia przy rozszerzaniu.

Ja bez znieczulenia. Powiedział mi, że nic nie poczuję ha! Dziwne, że nie zemdlałam Ale na szczęście to w zasadzie chwila więc nie było to coś co mi będzie sen z powiek spędzać.

Dziewczyny a jak to jest z wypadaniem wkładki?

Mój lekarz powiedział, że ryzyko jest tylko statystyczne, i że odkąd zakłada nie spotkał się z jej wypadnięciem, ani jego znajomi po fachu zakładający Ginefix też się z tym nie spotkali.

Jeszcze lekko schizuję jeżeli chodzi o jej skuteczność bo mi się w głowie to nie mieści jak miedź może paraliżować te miliony plemników... A jak one mają wielką wolę walki, to co?
trzymajciemnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-03, 10:29   #150
paugla
Raczkowanie
 
Avatar paugla
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 101
Dot.: Spirala GyneFix dla nieródek

Hm, jak do 7 dc to spokojnie chyba, mimo że krwawienie się konczy po 3-4. Ja mam dość spora odporność na ból i bólu się nie boję, tylko chce żeby "wszystkie kryteria były spełnione". W czwartek najpóźniej ma być cytologia, i na 13. 04 sobie zaklepalam już termin na zakładanie co do działania, to w specyfikacji produktu leczniczego jest napisane że mechanizm plemnikobojczego działania miedzi nie jest do końca wyjaśniony, ale jest skuteczny i to się liczy. Laski w ciążę jakoś nie zachodzą. Mam tylko takie pytanie, czy już od 1 cyklu z wkladka nie zabezpieczacie się dodatkowo?

---------- Dopisano o 11:29 ---------- Poprzedni post napisano o 11:26 ----------

Zresztą nawet jak jakiś waleczniejszy osobnik się znajdzie, to chyba prawdopodobieństwo, że coś z tego będzie, jest nikłe przez to że wkladka siedzi w środku
paugla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-05-09 22:53:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:10.