nagle pojedyncze pryszcze na normalnej skorze:( -jak zapobiegacie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-13, 22:24   #1
kaska3010
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 227

nagle pojedyncze pryszcze na normalnej skorze:( -jak zapobiegacie?


mam 22 lata , jeszcze ok. rok temu mialam idealna cere , nigdy nie goscily mi na twarzy stany zapalne , nawet male , zadnych krost co najwyzej wagra..Ale od roku zaczely sie czasem pojawiac krosty i to nie male
Mam normalna skore, nie przetluszcza mi sie wiec nie wiem co jest powodem , juz dawno nei dojrzewam , jako nastolatka mialam nieskazitelna cere.Wiec sklonnosci nie mam jakis faktycznie teraz mam okres i moze to byc powodem chociaz nigdy mi w okres nie wyskakiwaly zadne zmiany!a zdarzaja sie w roznym czasie, kolo ust to jest taka plamka zapalna podskorna czerwona jakby cos mialo urosnac ....dlugo sie to goi.Co moglo byc przyczyna? dodam ze w lipcu i sierpniu mialam sliczna cere znow normalna , myslalam ze B kompeleks i cynk pomogli ale znow czasem cos wyjdzie.Nie wiem moze przesuszylam skore, ostatnio zaczelam sie tym interesowac i uzywam z clean clear toniki alkoholowego moze on szkodzi? chociaz uzywam go juz kilka lat i nie mialam wczesniej problemow duzo tez sie opalalam ale zawsz esie opalam duzo a zima tez mialam problemy...wiec nie wiem...smaruje cos punktowo ale to walka z wiatrakami bo nie zapobiega, czasem cos wycis w koncowej fazie ...i zauuwzylam ze miejsca zmian sa obok siebie po zagojeniu obok cos nowego...
Jem duzo slodyczy ale zawsze jadlam , moze dieta nei ejst jakas super zdrowa , ale nei pale nie pije alkoholu.
Moze komus zmiana kosmetykow jakos pomogla na takie cos ? moze jakis suplement diety? bo dermatolog moze mi co najwyzej antybiotyk doustny dac ale bralam juz kiedys i dzialal nie na dlugo..
a gdzies musi byc przycyzna i musi byc jakis sposob zeby znow cera byla normalna...Bo ile mozna sie z takim glupstwem meczyc ..Meczy mneit o starsznei bo cale zycie nie mialam nic....i takie cos w tym wieku zeby wyszlo to dziwne to troche
bardzo mi to pogarsza nastroj ....ciagle mam nadzieje ze to juz koniec tego problemu....z ta zmiana ktora wlasnie mamm a trwa to juz rok.
__________________
„Powinien mnie akceptować taka, jaka jestem!”mówi kobieta z gatunku zbyt miłych. Powinien cię akceptować?
O nie, Puknij się w czoło. On powinien za tobą szaleć. Akceptacja nie ma z tym nic wspólnego. On akceptuje popychadło..
Jeśli chcesz akceptacji, zgłoś się do grupy wsparcia"

Edytowane przez kaska3010
Czas edycji: 2013-10-13 o 22:29
kaska3010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-13, 23:19   #2
delfix10
Zakorzenienie
 
Avatar delfix10
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 17 352
Dot.: nagle pojedyncze pryszcze na normalnej skorze:( -jak zapobiegacie?

ja ma podobne problemy i postanowiłam,że we wtorek idę do ginekologa poprosić o skierowanie na badania hormonalne bo może to wina hormonów


ps.
a tobie polecam odstawić całkiem słodycze! i to nie tylko przez problemy z cerą!!

Edytowane przez delfix10
Czas edycji: 2013-10-13 o 23:21
delfix10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-14, 18:49   #3
miss89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 14
Dot.: nagle pojedyncze pryszcze na normalnej skorze:( -jak zapobiegacie?

tez mam to samo mam 24 lata i jako nastolatka miałam czystą cerę a teraz ciągle coś punktowego wyskakuje... próbowałam wielu kosmetyków głównie oczyszczających między innymi Clinique anti blemish czy jakos tak, z la roche posay czy eucerin, kosmetylki były drogie i nie było efektu ''cudu''... miałam wrazenie ze im wiecej oczyszczam skore tym bardziej jest wrazliwa na rozne bakterie... dlatego przestałam używać wody do mycia twarzy, całkowicie! Teraz ''myję'' twarz wacikiem nasączonym mleczkiem oczyszczającym z nivea (używam różowego z olejkiem migdałowym bo moja skóra jest sucha), rano czasem używam tez takiego samego toniku bo jesli przemyje nim oczy to tak jakbym przemyła je wodą... czaasem jakis ''syfek'' wyskoczy ale to raczej przy okresie a ogolnie jest ok, duzo lepiej niz było no i nie rujnuje sie finansowo
miss89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-15, 12:15   #4
barbarka001
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3
Dot.: nagle pojedyncze pryszcze na normalnej skorze:( -jak zapobiegacie?

zawsze można spróbować maści ichtiolowej - niedroga, a na mnie działa
barbarka001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-16, 11:21   #5
paula689
Rozeznanie
 
Avatar paula689
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 717
GG do paula689 Send a message via Skype™ to paula689
Dot.: nagle pojedyncze pryszcze na normalnej skorze:( -jak zapobiegacie?

Odłożyć ten tonik z alkoholem, ewentualnie możesz go punktowo na pryszcze stosować. Staraj się nie wygniatać nic.
Może ostatnio więcej mleka pijesz??(może jesteś uczulona na laktozę)?!
Przeanalizuj co ostatnio nowego wprowadziłaś?
__________________
Odchudzam się
74-73-72-71-70-69-68-67-66-65-64-63-62-61-60

Zapuszczam włosy
35-40-45-50-55-60-65
paula689 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-16, 18:39   #6
miss89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 14
Dot.: nagle pojedyncze pryszcze na normalnej skorze:( -jak zapobiegacie?

ja tez wyprobowalam masc ichtiolowa, ale nic a nic nie zadziałała... całe szczeście ze taka tania, przynajmniej duzo na nia nie wydałam.
miss89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-16, 20:19   #7
kaska3010
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 227
Dot.: nagle pojedyncze pryszcze na normalnej skorze:( -jak zapobiegacie?

odlozylam ten tonik od 2 dni....zobaczymy ...nie wiem czy to jakas alergia raczej nie zmienilam diety jescze jedno nei uschlo a juz widze ze na obok brody duze chce wyjsc a juz okres mi sie skonczyl...akne dermem dzis nasmaruje na noc bo zle to wyglada ach i chyba bede musiala zmienic diete albo cos....chociaz ciezko mi to idzie...Kurcze strasznie mnei krepuje takie cos...bo to nie malenstwa jakies...
nie wiem co ja moge zrobic biore wit6amine b i cynk i nie poamaga moze a plus e powinnam kupic...ehhh jak to ogaranac? czy cos komus pomoglo na takie problemY? w tymw ieku anwet osoby co mialy caly okres dojrzewqnaia problemy to ich sie pozbywaja a mi teraz dokucza moze mi przejdzie....ale punktowe dzialanie to jedno a jak wyjdzie wielkie cos to malo dziala cokolwiekChodiz o profilaktyke....zeby to juz nie wychodzilo..przeciez to nie jest normalne....
__________________
„Powinien mnie akceptować taka, jaka jestem!”mówi kobieta z gatunku zbyt miłych. Powinien cię akceptować?
O nie, Puknij się w czoło. On powinien za tobą szaleć. Akceptacja nie ma z tym nic wspólnego. On akceptuje popychadło..
Jeśli chcesz akceptacji, zgłoś się do grupy wsparcia"

Edytowane przez kaska3010
Czas edycji: 2013-10-16 o 20:23
kaska3010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-12-14, 14:35   #8
karast0l
Przyczajenie
 
Avatar karast0l
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 19
Dot.: nagle pojedyncze pryszcze na normalnej skorze:( -jak zapobiegacie?

Mam 20 lat i mam ten sam problem.. Nagle znikąd pojawiły się krosty! Już miesiąc. Próbowałam to zrzucić na tabletki anty, ale na ten "efekt" już nieco za późno, bo to już któreś tam opakowanie.. Zrezygnowałam z makijażu, codziennie czyszczę krostki tonikiem, nakłam żel punktowy albo maść cynkową, ale to nic nie daje. Pije dużo coca coli i codziennie jem paczkę słonecznika, więc może albo za dużo cukru, albo soli.. Ograniczę do zera i zobaczę co z tego wyjdzie..

Jak się toczy Twoja walka z krostkami?
__________________


"Kto czyta książki, żyje podwójnie." ;-)


karast0l jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:20.