Depilacja / poglądy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-04-18, 09:33   #1
bagera
Rozeznanie
 
Avatar bagera
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 786

Depilacja / poglądy


Mam już szesnaście lat i tak jak wiele dziewczyn w moim wieku, a także już w młodszym powinno zacząć depilacja bo zaczyna być widać nieestetyczne włoski na nóżka. Wszystko byłoby okey gdyby nie moja mama. Ona uważą , że nie powinnam golić nóg (nawet do końca życia, ona tak robi /bo tak ją mama uczyła)bo przecież ich nie widać. Nic by w tym dziwnego nie było , ale moja mam jest blonynką i tych włosów u niej na nogach nie widać tak bardzo jak u mnie (mam ciemne włosy). Uważa(moja mama) , ża od depilowania maszynką włosy są mocniejsze i grubsze i tylko sobie utrudnie życie bo nogi mi będą zarastać . Głosi też , że depilatorem nie ziemsko boli i uyważa że nie dam rady go systematycznie używać. Już nie mówi o wosku (bo sama o tym czytałam i wiem jak boli :/). I tak naprawdę ja nie mam żadnego zdania w tej rozmowie , bo ona tak postanowiła. .A jeśli jej nie posłucham tonie będzie się do mnie odzywać, jak zawsze kiedy mam jakieś zdanie:/.Ja nie mam 5 lat tylko 16 I chyba mogę już o sobie decydować , bo to już nie te czasy kiedy był jeden produkt na półce w sklepie. W końcu przeczytałam na wizażu o utlenianiu(był to temat akurat o wąsikach a nie o depilacji). Powiedziałam o tym mamie i w końcu przyznała mi racje.Teraz chciałabym się dowiedzieć o tek metodzie czegoś więcej.Dowiedziałam się żę ten rodzaj usuwania włosków występuje w kremach do depilacji . Mam kilka pytań związanych ze środkami do depilacji tego typu. Czy znacie jakieś produkty o takim działaniu?? i jak one dokładnie działają??Jakie produkty możecie polecić???
I czy moja mama ma racje , bo "wszysko wie lepiej" --'
__________________
nikt nie przytula jej i nikt nie ma jej
nie zdobyta wciąż od tylu lat
nie pamięta już czego tak jej brak
bagera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-18, 11:24   #2
bagera
Rozeznanie
 
Avatar bagera
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 786
Re: Depilacja / poglądy/Czy nikt mi nie pomoże

Podciągam.
__________________
nikt nie przytula jej i nikt nie ma jej
nie zdobyta wciąż od tylu lat
nie pamięta już czego tak jej brak
bagera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-18, 12:13   #3
cheetah
Zadomowienie
 
Avatar cheetah
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 143
GG do cheetah
Re: Depilacja / poglądy/Czy nikt mi nie pomoże

Na temat wszelakiego rodzaju depilacji watkow bylo mnostwo. Wystarczy wpisac w wyszukiwarke tylko 'depilacja' lub 'wosk' lub inne zwiazane z tym pojecia, a pojawi ci sie wiele watkow. Ja uwazam, ze wosk nie boli tak strasznie jak boli depilacja depilatorem. Ale to sa indywidualne sprawy, kazdy (kazda) z nas odczuwa inaczej bol. Ja zazwyczaj robie wosk u kosmetyczki, jednak wczoraj kupilam wosk na cieplo Veeta, no i jakos chyba mi nie do konca to wyszlo, za duzo wosku mi sie nakladalo, moze sprobuje nakladac go nozem do masla

Jakos nie jestem zwolenniczka uzywania maszynki do golenia, chyba, ze nie ma sie innego wyjscia (problemy ze skora itp). Uwazam, ze depilacja woskiem, czy depilatorem jest o wiele bardziej skuteczna, bo wystarcza na o wiele dluzej.

A systemetyczne uzywanie depilatora, czy wosku to mniej wiecej co miesiac (tez zalezy od konkretnego przypadku), wiec nie jest to chyba az taki problem.

Cheetah
cheetah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-18, 12:18   #4
Komanka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 807
Re: Depilacja / poglądy

Konflikt pokoleń, prawda? Twoja mama powinna zrozumieć, że chcesz wyglądać ładnie, podobać się, być "na czasie" itp. Czasy się zmieniają i coś, co kiedyś było nie do pomyślenia, teraz jest zwyczajną czynnością.
Depilacja nóg to nie widzimisię, ale przede wszystkim estetyka, zaś depilacja pach to zarówno estetyka, jak i dbałość o higienę.
Kremy do depilacji powodują, że włoski odrastają słabsze, cieńsze i jaśniejsze. Po goleniu maszynką rzeczywiście włoski są nieco ciemniejsze, ale jak dla mnie to najszybszy i najtańszy sposób depilacji. Z tym "zarastaniem" to przesada, bo nie wyrasta włosków więcej, ale są ciemniejsze i przez to może się wydawać, że nogi zarastają
Zaczęłam golić nogi na wakacjach po 8 klasie, bo wtedy też moje włoski na nogach stały się widoczne, a wcześniej były jasniutkie. Nawet nie dyskutowałam o tym z Mamą, bo i Ona maszynki uzywała i używa.

PS1. Tak mi się napisało o depilacji pach, bo niedawno byłam na weselu; mama panny młodej miała bluzkę bez rękawów i widok pod pachami odrzucał od jedzenia

Życzę owocnych negocjacji z mamą
Komanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-18, 17:50   #5
dziewczyna
Zakorzenienie
 
Avatar dziewczyna
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 29 946
Re: Depilacja / poglądy

W lecie nie golone nogi wyglądają nieestetycznie. Jeżeli są oczywiście dość widoczne. Powoduje to też dyskomfort u posiadaczki takich nóg. Ja używałam maszynek, kremów i debilatora i najlepszy jest ten ostatni. Użyje się go raz i ma się spokój przynajmniej na pół miesiąca. Przynajmniej u mnie, bo miałam długie (ok. 1 cm) i ciemne włosy na nogach ina rękach. Te włoski podrosły i stały się bardziej widoczne po goleniu maszynką. Do kremów nie miałam cierpliwości. W końcu kupiłam depilator. Fakt, że to boli jak diabli - co sekundę robiłam przerwy. Ale w końcu dostawałam znieczulicy i dalej szło jak po maśle. Po tym jednym użyciu (trochę się boję użyć go po raz kolejny) włoski stały 2/3 mniejsze, nie są tak ciemne i nie jest tak gęsto.
dziewczyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-18, 20:09   #6
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte
Re: Depilacja / poglądy

Ja golę nogi gdzieś od około 15 roku życia. Mama pozwoliła mi bez probemu i jakoś problemów nie mam (a mam "już" 23 latka).

Jeśli chodzi o estetykę, to uważam, że owłosione nogi wyglądają obrzydliwie. Jak widzę latem babę z czarnymi, grubymi, długaśnymi włochami na nogach, to mi się chce... oczywiście od razu odwracam wzrok, no ale co zobaczyłam to już moje

Oczywiście rozumie, że niektóre kobiety nie mogą golić nóg (żylaki) więc nie skreślam z góry poczucia estetyki tych kobiet, tylko po prostu stwierdzam, że niezbyt przyjemnie zobaczyć takie nóżki

Moja mama też goli sobie nogi (a ma żylaka - robi to bardzo ostrożnie w tym miejsu). Tak jak ja, uważa po prostu, że owłosione są brzydkie.

Co do depilacji depilatorem - uważam, że boli potwornie. Próbowałam kilka razy i nie dość że bolało, to jeszcze przez tydzień miałam czerwone kropy.

Za to ciepły wosk u kosmetyczki jest ok. Praktycznie prawie mnie to nie boli.

Podsumowując - uważam, że powinnaś kupić sobie na początek krem depilujący, a z czasem pójść na ciepły wosk. Maszynki może rzeczywiście nie używaj, bo odrastają twardsze włoski.
Chociaż ja używałam maszynki 7 lat bez przewy praktycznie i jakoś żyję Dopiero od niedawna chodzę na wosk, bo mam dość golenia co 3 dzień

Pogadaj jeszcze z mamą i spróbuj Ją przekonać szkoda, żeby chłopcy i koleżanki gadali, że masz owłosione nogi Z tego co mi się przypomina, to mi ktoś (jakiś chłopak) w podstawówce zwrócił uwagę, że nogi się goli - nie życzę Ci tego...
Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-21, 14:29   #7
bagera
Rozeznanie
 
Avatar bagera
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 786
Re: Depilacja / poglądy

Przepraszam że tak póxno pisze ale miałam nawał sprawdzianów i nie było czasu.Dziękuje serdecznie wszystkim za odpowiedzi Też uważam że jak ktoś by mi zwrócił uwagę na nie ogolone nogi zapłonełabym rumieńcem (nic przyjemnego). Narazie jeszcze nie jest tak strasznie ciepło więc jeszcze mogę pozastanawiać którą metode wybrać.Jednak wydaje mi się , że zaczne od kremu i na to mam najszybciej się zgodzi:/.Jeszcze jedno pytanko, jakie kremy są dobre?? jakich firm?? które możecie mi polecić?? byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedź
I wielkie dzienki za poprzednie
__________________
nikt nie przytula jej i nikt nie ma jej
nie zdobyta wciąż od tylu lat
nie pamięta już czego tak jej brak
bagera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-04-21, 15:14   #8
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Re: Depilacja / poglądy

ja zaczelam po skonczeniu 18-tki bo tak mi zciemnialy wloski przed tem mialam ich malo byly krotkie i jasne blond jak te na glowie. Okolo 18-tego roku zycia zaczela mi wlosy ciemniec na glowie i na nogach i na dodatek te drugie zrobily sie taki dlugie cos strasznego. najpierw uzywalam kremow zwyklych na Veet nie bylo mnie stac. Ale po trzech dniach wlosy byly juz, wiec po jakims czasie stwierdzilam ze wosk. Kupilam Tanita w plastrach. Cos strasznego nie dosc ze wszystko sie na raz nie wyrwalo to bolalo. Ogrzewalam je w dloni jak bylo na przepisie ale efakt byl taki sam i nogi bardzo podraznione, czerwone bomble mialam. Wiec zaczelam uzywac maszynej jednorazowych BICA te kolorowe, wiecie jakie sa takie komplety dla mezczyzn. jeden w tych kompletow jest w pastelowych kolorach, kazada maszynak ma inny kolor te sa dla kobiet. Wkoncu w wieku 21 lat zarobilam sobie na moj depilator marzenei od wielu lat. fakt pierwszy raz bolalo ale nie tak jak po wosku. Spokuj mama na miesiac. Wloski sa delikatne, teraz prawie nie boli(polecam depilowanie po miesiaczce nie przed bo wtedy bardziej boli, wina jest wtedy tych naszych chormonow a raczej meskich chormonow). Przy kostce nie odrastaja mi juz zadne wloski mysle ze po tylu latach wkoncu misialy sie wyrwac z celulkami wiec juz tam nie rosna. Podraznienie jest mniejsze niz przy wosku i szybciej schodzi. Przynajmniej u mnie tak jest wiec jak sama widzisz kazdy czuje to inaczej.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-21, 15:27   #9
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte
Re: Depilacja / poglądy

moni napisał(a):
>Podraznienie jest mniejsze niz przy wosku i szybciej schodzi. Przynajmniej u mnie tak jest wiec jak sama widzisz kazdy czuje to inaczej.

No, u każdego jest inaczej. U mnie np. po depilatorze miałam krostkę przy krostce, czerwone kropki, również krostki ropne i bąble. I tak tydzień. Potem włoski wrastały (bardzo dużo).

Teraz chodzę na ciepły wosk do kosmetyczki. Co prawda nie jestem w 100% zadowolona z rezultatów, bo po depilacji nogi nie są gładkie, ale sama depilacja praktycznie mnie nie boli, a po niej moje nogi wyglądają całkiem normalnie. No są jakieś blado czerwone kropki, ale to znika po dwóch godzinkach. I dużo mniej włosków wrasta (ale wrastają).

Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-21, 21:55   #10
superka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 738
Re: Depilacja / poglądy

bagera napisał(a):
>Jeszcze jedno pytanko, jakie kremy są dobre?? jakich firm?? które możecie mi polecić?? byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedź
> I wielkie dzienki za poprzednie

Dziewczyno, a od czego masz KW? Zajrzyj do działu Depilacja.

pzdr.
superka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-21, 23:07   #11
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte
Re: Depilacja / poglądy

bagera napisał(a):
>Jeszcze jedno pytanko, jakie kremy są dobre?? jakich firm?? które możecie mi polecić?? byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedź
> I wielkie dzienki za poprzednie

Pewnie moja opinia będzie mało popularna i popierana ale ja odradzam kremy Veet, a już na pewno odradzam takie coś do depilacji w spray'u Veeta
Krem odradzam, bo po prostu go nie lubię. Jest drogi a rezultaty identyczne jak przy tańszych kremach (a nawet gorsze, bo mi np. Veet nie depiluje wszystkich włosów i jest mało wydajny przy stosunkowo wysokiej cenie).
Piankę w spray;u odradzam, bo strasznie szczypie (nie tylko mnie) i nie depiluje

Polecam natomiast krem do depilacji nóg Joanny. 5 minut i wszystkie włoski zeszły. Zero podrażnienia, a jeszcze dodali w saszetce cudnie pachnący balsam po depilacji

Teraz w szfce czeka na mnie krem Tanity, bo Joanny akurat nie byl w sklepie a nie chciało mi się szukać. Ale o nim jeszcze nie mogę nic powiedzieć

Buziaki
Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-22, 19:01   #12
bagera
Rozeznanie
 
Avatar bagera
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 786
Re: Depilacja / poglądy

dziękuje za wszystko dziewczyny
__________________
nikt nie przytula jej i nikt nie ma jej
nie zdobyta wciąż od tylu lat
nie pamięta już czego tak jej brak
bagera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:29.