Czy oceny na studiach mają znaczenie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-16, 11:19   #1
monia1748
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 465

Czy oceny na studiach mają znaczenie?


Zaczęłam się nad tym zastanawiać czy oceny za poszczególne przedmioty na danych semestrach studiów wliczają się gdzieś później? Są ujęte na dyplomie? Poza oceną z obrony licencjatu?

Tylko nie piszcie, że oceny odzwierciedlają poziom naszej wiedzy (nie zawsze tak jest ) i dają nam satysfakcję (czasem). Bo nie o to mi chodzi.

Tylko czy formalnie ma to jakieś znaczenie później, odzwierciedlenie czy miało się same 4.0 czy leciało na 3? Czy było różnie?
Może wyciąga się jakąś średnią ze średnich? No nie wiem, czy to zależy od uczelni?

Z góry dzięki za odpowiedź
monia1748 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-16, 11:21   #2
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Czy oceny na studiach mają znaczenie?

tak, jak idziesz do pracy to szef prosi o przyniesienie indeksu i przepytuje dlaczego z językoznawstwa ogólnego jest tylko 4-
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-16, 11:31   #3
monia1748
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 465
Dot.: Czy oceny na studiach mają znaczenie?

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
tak, jak idziesz do pracy to szef prosi o przyniesienie indeksu i przepytuje dlaczego z językoznawstwa ogólnego jest tylko 4-
hahahah a jak z matmy mam 3 to nie mogę liczyć na pracę gdzie jest Excel mimo, że umiem go obsłużyć?
monia1748 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-16, 11:32   #4
acelinka
Zakorzenienie
 
Avatar acelinka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: r-k, śląskie
Wiadomości: 5 782
Dot.: Czy oceny na studiach mają znaczenie?

U mnie na obu uczelniach średnią z ocen brało się pod uwagę przy ocenie na dyplomie. Najlepiej spytać w dziekanacie albo jakiegoś absolwenta jak to wygląda na danej uczelni bo każda ma swój system obliczania tej końcowej oceny.

Ale nie ma co świrować na ocenę z dyplomu tez mało kto patrzy

Edytowane przez acelinka
Czas edycji: 2013-03-16 o 11:34
acelinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-16, 11:33   #5
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Czy oceny na studiach mają znaczenie?

U mnie liczona jest średnia ze studiów, ze wszystkich semestrów razem i wtedy oceny za poszczególne przedmioty mają znaczenie. Pytanie, czy średnia ze studiów ma znaczenie
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-16, 11:33   #6
Autumn Witch
Raczkowanie
 
Avatar Autumn Witch
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Jesienna Kraina
Wiadomości: 336
Dot.: Czy oceny na studiach mają znaczenie?

U mnie były brane pod uwagę przy obronie magisterki. Wyliczali średnią z 5 lat + ocena odpowiedzi + ocena z pracy.

Jako ciekawostka, zostałam zapytana o ocenę jaką uzyskałam z pracy magisterkiej na rozmowie kwalifikacyjnej w UK (prawdopodobnie dlatego że aplikowałam na stanowisko o statusie graduate). W Polsce nigdy mi się nie zapytali o żadną ocenę ze studiów.
__________________
Vampires have risen from the dead, the grave and the crypt, but have never managed it from the cat.
Terry Pratchett, Witches Abroad
Autumn Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-16, 11:34   #7
klaudynaeL
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 41
Dot.: Czy oceny na studiach mają znaczenie?

oceny są brane pod uwagę, gdy idziesz na magisterkę. poczytaj sobie o Procesie Bolońskim i punktach ECTS
klaudynaeL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-16, 11:38   #8
wizmod
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 116
Dot.: Czy oceny na studiach mają znaczenie?

Cytat:
Napisane przez Autumn Witch Pokaż wiadomość
U mnie były brane pod uwagę przy obronie magisterki. Wyliczali średnią z 5 lat + ocena odpowiedzi + ocena z pracy.

Jako ciekawostka, zostałam zapytana o ocenę jaką uzyskałam z pracy magisterkiej na rozmowie kwalifikacyjnej w UK (prawdopodobnie dlatego że aplikowałam na stanowisko o statusie graduate). W Polsce nigdy mi się nie zapytali o żadną ocenę ze studiów.

bo w uk niestety potencjalny pracodawca ma dostep do wszystkich wynikow z calych studiow .
wizmod jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-16, 11:41   #9
Autumn Witch
Raczkowanie
 
Avatar Autumn Witch
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Jesienna Kraina
Wiadomości: 336
Dot.: Czy oceny na studiach mają znaczenie?

Cytat:
Napisane przez wizmod Pokaż wiadomość
bo w uk niestety potencjalny pracodawca ma dostep do wszystkich wynikow z calych studiow .
I tak i nie. Np nigdy nie poprosili mnie o przyniesienie dowodu uzyskania oceny, lub dowodu uzyskania mgr. Tak samo mój TŻ, mimo że szkot, mówi że tutaj w zasadzie wierzą na słowo.
__________________
Vampires have risen from the dead, the grave and the crypt, but have never managed it from the cat.
Terry Pratchett, Witches Abroad
Autumn Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-16, 11:50   #10
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Czy oceny na studiach mają znaczenie?

U mnie w suplemencie do dyplomu są wyszczególnione wszystkie oceny z wszystkich semestrów, ale czy pracodawca sprawdza suplement? Chyba zadowala się samym dyplomem.
Znajoma za to opowiadała, że jak jej koleżanka chciała się zatrudnić w jednej korporacji, to jej przeglądali indeks czy nie brała jakiejś dziekanki. Pewnie to dlatego, że korporacja chce mieć pracownika na wyłączność i lepiej żeby nie miał zawirowań w życiu osobistym. No bo jaki może być inny powód
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-16, 12:36   #11
urodzona3maja
Rozeznanie
 
Avatar urodzona3maja
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 815
Dot.: Czy oceny na studiach mają znaczenie?

Cytat:
Napisane przez Autumn Witch Pokaż wiadomość
I tak i nie. Np nigdy nie poprosili mnie o przyniesienie dowodu uzyskania oceny, lub dowodu uzyskania mgr. Tak samo mój TŻ, mimo że szkot, mówi że tutaj w zasadzie wierzą na słowo.
Czyli mogę zostać lekarzem bez ukończenia medycyny ? Uwierzą ?
__________________
less is more
urodzona3maja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-16, 12:44   #12
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Czy oceny na studiach mają znaczenie?

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
tak, jak idziesz do pracy to szef prosi o przyniesienie indeksu i przepytuje dlaczego z językoznawstwa ogólnego jest tylko 4-
a ja nie mam indeksu mam tylko kartę ocen w necie i tylko ja i dziekanat mają do niego dostęp to jak każą przynieść indeks to coooo?
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-16, 13:05   #13
MonikaFaustyna
Zakorzenienie
 
Avatar MonikaFaustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7 145
Dot.: Czy oceny na studiach mają znaczenie?

Oceny się liczą...jak chcesz mieć stypendium naukowe, potem do oceny końcowej na obronie (na licencjacie i magisterce). Nie spotkałam się jeszcze, żeby przepytywali mnie z ocen, ze studiów. Raz usłyszałam, że niepotrzebnie zrobiłam LO i poszłam na studia, jak mogłam iść do technikum...pewnie się ktoś bał, że zażądam wyższej stawki płacowej .
MonikaFaustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-16, 13:17   #14
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Czy oceny na studiach mają znaczenie?

Cytat:
Napisane przez MonikaFaustyna Pokaż wiadomość
Oceny się liczą...jak chcesz mieć stypendium naukowe, potem do oceny końcowej na obronie (na licencjacie i magisterce). Nie spotkałam się jeszcze, żeby przepytywali mnie z ocen, ze studiów. Raz usłyszałam, że niepotrzebnie zrobiłam LO i poszłam na studia, jak mogłam iść do technikum...pewnie się ktoś bał, że zażądam wyższej stawki płacowej .
raczej nie o stawkę mu chodziło tylko o to, że ludzie po technikach mają lepsze wykształcenie niż ci po mgr czy licencjacie...oni są czysto teoretyczni i coraz więcej firm woli wziąć osobę po technikum czy kogoś po LO z mgr.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-16, 13:27   #15
MonikaFaustyna
Zakorzenienie
 
Avatar MonikaFaustyna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 7 145
Dot.: Czy oceny na studiach mają znaczenie?

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
raczej nie o stawkę mu chodziło tylko o to, że ludzie po technikach mają lepsze wykształcenie niż ci po mgr czy licencjacie...oni są czysto teoretyczni i coraz więcej firm woli wziąć osobę po technikum czy kogoś po LO z mgr.
Tak, ale ja mam licencjat nie z uniwerku a państwowej wyższej szkoły zawodowej, gdzie były praktyki zawodowe, jak w technikach... . Dla mnie magisterka, to pomyłka i dzisiaj się sama z tego śmieję, że się zdecydowałam. Nic do mojego życia nie wniosła, prócz paru fajnych znajomości.
MonikaFaustyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-16, 13:49   #16
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Czy oceny na studiach mają znaczenie?

Mają:
- są często brane pod uwagę przy wyliczaniu oceny, która pojawi się na dyplomie
- pomijając decydowanie o stypendium to zdarza się, że przy wybieraniu promotora gdy jest dużo chętnych, to decyduje średnia, czasami to jakie miało się u tej osoby oceny
- niektóre wielkie firmy (no... korporacje typu big4) chcą wykazu wszystkich ocen przy przystępowaniu do procesu rekrutacyjnego, niektóre pytają o średnią ze studiów
- średnia jest jednym z elementów branych pod uwagę przy przyjmowaniu studenta na studia II stopnia
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-16, 14:03   #17
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Czy oceny na studiach mają znaczenie?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-16, 14:45   #18
Suvia
Zakorzenienie
 
Avatar Suvia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: in Terra Mirabili
Wiadomości: 6 560
Dot.: Czy oceny na studiach mają znaczenie?

Rozumiem, że pytanie dotyczy znaczenia ocen PO studiach? Bo kwestia potrzeby posiadania dobrych ocen odnośnie stypendiów czy kontynuacji studiów, to się akurat sama przez się rozumie.

Ale odnośnie życia po studiach, to jak wszystko - zależy. Mnie osobiście to zwisają oceny cząstkowe i wyciągana z nich ocena na dyplomie. Nikt na nie nawet na nie nie spojrzy przy rekrutacji w mojej docelowej pracy. Więc się określ co mniej więcej chcesz robić (i gdzie) i masz odpowiedz
__________________
My whole life is about doing better tomorrow, that's a solid philosophy.

~ Hank Moody
Suvia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-16, 15:46   #19
kk888
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 142
Dot.: Czy oceny na studiach mają znaczenie?

.

Edytowane przez kk888
Czas edycji: 2014-11-23 o 08:21
kk888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-16, 19:14   #20
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Czy oceny na studiach mają znaczenie?

U mnie oceny też liczą się do oceny na dyplomie ze studiów (waga 0,6 * średnia z całego toku nauki). Pierwszy rok trochę sobie przeleciałam, teraz jednak trochę się ogarnęłam z nauką, żeby mieć łatwiej dostać się na wymarzone studia II stopnia - mimo że to nie jest najważniejsze...
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-16, 20:03   #21
platekrozy
Zakorzenienie
 
Avatar platekrozy
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: II piętro
Wiadomości: 8 496
Dot.: Czy oceny na studiach mają znaczenie?

Nie ma to żadnego znaczenia. Miałam stypendium naukowe i skończyłam na 5,a moje szefostwo w ogóle na to nie patrzyło.
__________________



platekrozy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-16, 21:18   #22
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Czy oceny na studiach mają znaczenie?

Cytat:
Napisane przez platekrozy Pokaż wiadomość
Nie ma to żadnego znaczenia. Miałam stypendium naukowe i skończyłam na 5,a moje szefostwo w ogóle na to nie patrzyło.
bo patrzą na to, że jest papier a nie na oceny.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-17, 09:35   #23
6610e975c85461a73511d7b83bf3e01cd5d91d24_6487a38504e0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 105
Dot.: Czy oceny na studiach mają znaczenie?

Mnie zapytano o średnią na rozmowie o staż, ale raczej nie było to ważne kryterium, bo i tak go dostałam
6610e975c85461a73511d7b83bf3e01cd5d91d24_6487a38504e0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-17, 09:59   #24
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Czy oceny na studiach mają znaczenie?

[1=6610e975c85461a73511d7b 83bf3e01cd5d91d24_6487a38 504e0b;39813255]Mnie zapytano o średnią na rozmowie o staż, ale raczej nie było to ważne kryterium, bo i tak go dostałam [/QUOTE]
Wydaje mi się, że to też kwestia tego, czy umie się z takiego pytania wybrnąć w momencie, gdy nie ma się średniej typu 4.5 Wiadomo, że nie można powiedzieć " ojej, bo to studia trudne, a ja zdaję na trójach, u mnie to dużo, bo Ci profesorowie cisną a mnie to nie interesuje i dlatego szukam pracy, bo do niczego się nie nadaję to blablabla"...

U mnie padło np. pytanie o to jakie przedmioty lubiłam najbardziej i z jakiego miałam najlepsze oceny a jakie przedmioty podchodziły mi najmniej
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-17, 11:27   #25
chellow
Raczkowanie
 
Avatar chellow
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 126
Dot.: Czy oceny na studiach mają znaczenie?

U mnie średnia ocen z całych studiów to 1/2 oceny na dyplomie, 1/4 to ocena z pracy dyplomowej a 1/4 to obrona. Nie ma szans, żeby ktoś kto leciał na 3 lub 4 miał 5 na dyplomie nawet jeżeli pracę napisał na 5 i obronił się na 5. Także jak widzisz oceny mają duże znaczenie ;-) i uważam że jest to bardzo uczciwe ponieważ na ocenę na dyplomie pracuje się wtedy przez cały okres studiów.
chellow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-17, 11:37   #26
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Czy oceny na studiach mają znaczenie?

Cytat:
Napisane przez chellow Pokaż wiadomość
U mnie średnia ocen z całych studiów to 1/2 oceny na dyplomie, 1/4 to ocena z pracy dyplomowej a 1/4 to obrona. Nie ma szans, żeby ktoś kto leciał na 3 lub 4 miał 5 na dyplomie nawet jeżeli pracę napisał na 5 i obronił się na 5. Także jak widzisz oceny mają duże znaczenie ;-) i uważam że jest to bardzo uczciwe ponieważ na ocenę na dyplomie pracuje się wtedy przez cały okres studiów.
Ja obliczyłam, że w moim systemie muszę mieć minimum 4,52, żeby było 5. Raczej nierealne w moim przypadku, ale te 4,5 całkiem prawdopodobne i jeśli będę miała podobne oceny co teraz to spokojnie będę miała tę średnią na dyplomie. Piszę to po to, żeby się motywować i później się wstydzić w razie czego
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-17, 13:32   #27
fabregasowa
Zakorzenienie
 
Avatar fabregasowa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 793
Dot.: Czy oceny na studiach mają znaczenie?

zależy gdzie, w korpo patrzą, w takim Ernst&Young przy rekrutacji na praktyki wypisujesz oceny z indeksu :P
__________________
Wymiana kosmetyczna

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post52630770
fabregasowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-08, 11:13   #28
sketchkurs
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 3
Dot.: Czy oceny na studiach mają znaczenie?

Oceny na studiach mają znaczenie. Przede wszystkim dla twojej samooceny.
sketchkurs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-09, 08:58   #29
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Czy oceny na studiach mają znaczenie?

Cytat:
Napisane przez sketchkurs Pokaż wiadomość
Oceny na studiach mają znaczenie. Przede wszystkim dla twojej samooceny.
chyba kpisz dla samooceny to jest ważne jak trudny jest przedmiot i ile się włożyło w ocenę pracy a nie czy to jest 4 czy 5.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-09, 09:43   #30
Tutli
Zadomowienie
 
Avatar Tutli
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 777
Dot.: Czy oceny na studiach mają znaczenie?

Cytat:
Napisane przez monia1748 Pokaż wiadomość
Zaczęłam się nad tym zastanawiać czy oceny za poszczególne przedmioty na danych semestrach studiów wliczają się gdzieś później? Są ujęte na dyplomie? Poza oceną z obrony licencjatu?

Tylko czy formalnie ma to jakieś znaczenie później, odzwierciedlenie czy miało się same 4.0 czy leciało na 3? Czy było różnie?
Może wyciąga się jakąś średnią ze średnich? No nie wiem, czy to zależy od uczelni?
Np. na UW wszystkie oceny masz w dodatku do dyplomu, zaś ocena na dyplomie to średnia ważona z obrony i ocen z całego toku studiów na danym etapie.

Niektóre korpo w formularzach aplikacyjnych proszą o podanie ocen, normalnie zaglądanie w oceny nie jest praktykowane, bo doświadczony pracodawca zdaje sobie sprawę, że aplikant z 5 ze studiów nijak nie musi być lepszy od takiego z 3,5.

Moje oceny ze studiów nie były oszałamiające (szczególnie w I terminach ) i nigdy się nimi nie przejmowałam, natomiast faktycznie zdobyłam na studiach umiejętności i wiedzę, która została i mi służy, bo zawsze starałam się zrozumieć to, czego się uczę a że nie wykułam na blachę to 5 nie było. Dzięki temu po latach pamiętam znacznie więcej niż spory odsetek osób, które ze wszystkiego musiały mieć 5 (zbadałam to, serio) i radzę sobie na rynku pracy znacznie lepiej od wielu piątkowiczów.
__________________
http://oleosa.blogspot.com

Kobiety
-statystyka spojrzenie na makijaż, kuchnię i co-do-głowy-przyjdzie.

Obiecuję, że nie będzie statystyki.
Tutli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-14 22:13:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:21.