konspekt - pedagogika - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-04-11, 20:24   #1
zerooo
Raczkowanie
 
Avatar zerooo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 139

konspekt - pedagogika


hej dziewczyny!
muszę napisać konspekt do "pracy licencjackiej" na zaliczenie ćwiczeń. dotyczy współczesnych problemów pedagogiki. i jest to "szkolnictwo domowe w Polsce i na świecie" - z uwzględnieniem "na świecie"
Chciałam wybrać inny temat, ale zabrano mi go sprzed nosa
I stąd moje pytanie. Jak ująć to szkolnictwo jako problem wspolczesnej pedagogiki? dla mnie jest to mozliwość, a nie problem czy to oznacza jakieś sprawy formalne, legalność czy relacje szkoła-rodzice? Nie wiem jak ugryźć ten temat. Będę wdzięczna za jakąkolwiek pomoc! Naprawdę
__________________
[SIZE="2"][I]# dbam o włosy * akcja zagęszczanie *
# trening z chodakowską
# picie pokrzywy!
zerooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-15, 06:28   #2
Lunak
Wtajemniczenie
 
Avatar Lunak
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 353
Dot.: konspekt - pedagogika

Cześć,
Może coś na zasadzie porównania: tradycyjne szkolnictwo rozwija więzi społeczne, rozszerza horyzonty poprzez kontakt z ludźmi o różnych poglądach, sprzyja ogólnie rozumianej socjalizacji, dziecko ma możliwość nauki współdziałania w grupie rówieśników, ludzie pracujący w szkołach mają odpowiednie przygotowanie do swojej pracy i ostatni powód bardzo przyziemny - brak szkół = brak nauczycieli, czyli wzrost bezrobocia wśród społeczeństwa; szkolnictwo domowe jest prowadzone w większości przez rodziców, niekiedy są oni specjalistami z jednej dziedziny, a dziecko ma zdobyć wiedzę ogólną z każdego przedmiotu, dziecko nie ma możliwości działania z rówieśnikami a przez co ma ograniczone grono przyjaciół, więcej czasu spędza w domu, rodzice muszą skupić się na kształceniu domowym swoich dzieci, gdyż piszą one takie zwykłe sprawdziany wiedzy, które obowiązują wszystkich uczniów przez co mogą zaniedbywać swoją pracę zawodową.

Mam nadzieję, że troszkę Ci tym pomogłam
Lunak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-15 07:28:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:37.