farmacja - brak doświadczenia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-10, 10:29   #1
OceanSoul123
Raczkowanie
 
Avatar OceanSoul123
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 236
Unhappy

farmacja - brak doświadczenia


Witajcie Na pewno jest tu więcej osób związanych z uczelniami medycznymi, dlatego chciałabym się poradzić..

Jestem po 3 roku farmacji, ale zaczęłam się zastanawiać nad tym, co potem - do tej pory nigdzie nie pracowałam, bo wcześniej podzielałam zdanie rodziców "teraz masz się uczyć, a nie łapać pare srok za ogon", a teraz na wakacje miałam pierwsze praktyki i obecnie mam dużo nauki do poprawki z chemii leków (ponoć najtrudniejszy egzamin..) - dlatego odpuściłam po raz kolejny jakieś szukanie pracy wakacyjnej, żeby nie zawalić znowu egzaminu (bo powtarzanie za rok kosztuje zbyt dużo..). W ciągu roku akademickiego ciężko jest pogodzić zajęcia z pracą, bo zajęć od groma...

I tak się zastanawiam, czy za rok w ogóle przyjmą mnie do jakiejś pracy, jakiejkolwiek, w wieku 23 lat bez żadnego doświadczenia...

Albo czy po takim kierunku w cv jest konieczne inne doświadczenie niezwiązane z kierunkiem - czy samo ukończenie studiów + praktyki i staż są wystarczające. Nie wiem, jak to wygląda "od wewnątrz" w tej branży, znajomi w sumie też średnio sie orientują, bo ci z rodzin farmaceutycznych są ustawieni, a reszta - tak jak ja, snują tylko domysły..

Bardzo proszę o jakieś odpowiedzi, porady...
OceanSoul123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-10, 12:01   #2
nelciak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 989
Dot.: farmacja - brak doświadczenia

Jeśli chcesz pracować w aptece, to co byś więcej chciala zrobić, niż praktyki w aptece? Na tym chyba polega farmacja, że na staż idzie sie potem bez doświadczenia, ale w trakcie stazu się go zdobywa?
nelciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-10, 13:07   #3
OceanSoul123
Raczkowanie
 
Avatar OceanSoul123
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 236
Dot.: farmacja - brak doświadczenia

No właśnie kierunek taki, że nie ma zbytnio możliwości wcześniejszej pracy w zawodzie.. Ale mi chodziło o jakieś inne dorywcze, czy to nie jest brane pod uwage jednak, że się gdzieś pracowało wczesniej albo nie.. Bo tyle sie trąbi o tym, że doświadczenie wszędzie potrzebne.
OceanSoul123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-11, 13:17   #4
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: farmacja - brak doświadczenia

Cytat:
Napisane przez OceanSoul123 Pokaż wiadomość
No właśnie kierunek taki, że nie ma zbytnio możliwości wcześniejszej pracy w zawodzie.. Ale mi chodziło o jakieś inne dorywcze, czy to nie jest brane pod uwage jednak, że się gdzieś pracowało wczesniej albo nie.. Bo tyle sie trąbi o tym, że doświadczenie wszędzie potrzebne.
Oczywiście, że bardzo często doświadczenie jest potrzebne, ale ty je zdobędziesz na praktykach i stażu. Przecież praca w sklepie nic do twojego późniejszego życia zawodowego w aptece nie wniesie. Z resztą kierunki medyczne mają trochę inną specyfikę, więc się nie przejmuj tylko ucz do egzaminu.
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-11, 15:31   #5
Ofelia 20
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 826
Dot.: farmacja - brak doświadczenia

Przesadzasz Przyjmą Cię do pracy, bo wszyscy absolwenci będą w takiej samej sytuacji. W aptece może pracować tylko mgr lub technik, więc to logiczne, że nie możesz zdobyć teraz doświadczenia w zawodzie. Czeka Cię półroczny, darmowy staż tam zdobędziesz doświadczenie.

Na 5 roku jest dużo czasu, cały semestr wolny, jak wybierzesz sobie jakąś mało upierdliwą katedrę na pisanie mgr, to będziesz mogła trochę popracować
__________________

"Pierwsza miłość z wiatrem gna, z niepokoju drży,
Druga miłość życie zna i z tej pierwszej drwi ,
A ta trzecia jak tchórz w drzwiach przekręca klucz
I walizkę ma spakowaną już ... "

Ofelia 20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-11, 16:50   #6
OceanSoul123
Raczkowanie
 
Avatar OceanSoul123
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 236
Dot.: farmacja - brak doświadczenia

No troche faktycznie przesadzam, jak to ja Ale jakoś tak mnie wzieło, bo wiekszość znajomych pracuje albo szukają czegoś, a ja się czuję dziwnie..
No ale taki specyficzny kierunek żem wybrała

Za rok może obejdzie się bez kampanii wrześniowej, to dla samej siebie poszukam może czegoś dorywczego
OceanSoul123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-18, 08:23   #7
martynusia222
Zakorzenienie
 
Avatar martynusia222
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 524
Dot.: farmacja - brak doświadczenia

Jeśli nie musisz pracować to po co szukać czegokolwiek? Ja na Twoim miejscu darowałabym sobie szukanie pracy, tylko skupiła się na nauce. Jak będziesz po studiach szukała pracy w zawodzie to uwierz, nikogo nie zainteresuje Twoje doświadczenie z zakresu pracy w sklepie czy barze itp.
A zawsze możesz poszukać apteki, która przyjmie Cię na wolontariat, mogłabyś chodzić na kilka godzin tygodniowo i pomagać w aptece, wiadomo niczego ważnego nie dadzą Ci do zrobienia, ale sam fakt podpatrywania pracy na pewno coś daje w późniejszym poszukiwaniu stażu/ pracy. I to zawsze możesz sobie w cv wpisać.
__________________
Wciąż nie rozumiem, już nigdy nie zrozumiem
czemu nie umiem odnaleźć się w ludzi tłumie.
martynusia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-18, 11:31   #8
splukanamama
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 10
Dot.: farmacja - brak doświadczenia

Myśle, że na początek próbuj na asystentkę w firmach farmaceutycznych lub staże w aptekach. Potem chyba fajnie będziesz zarabiała jako przedstawiciel medyczny, o ile relacyjnie jesteś dobra.
Sama pracuję w farmacji, zaczynałam bez doświadczenia
__________________
Zapraszam na BLOGA - wszystko o wszystkim z kasą w tle www.splukanamama.pl
splukanamama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-18, 12:17   #9
malwoz88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 231
Dot.: farmacja - brak doświadczenia

Spróbuj jako pomoc apteczna, ew. podpytaj w firmach farmaceutycznych, czy nie poszukują. Poza tym możesz iść na słuchawkę do call center do hurtowni farmaceutycznych.

I nie słuchaj ludzkiego gadania, bo niepotrzebnie się stresujesz.
malwoz88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-18, 20:09   #10
OceanSoul123
Raczkowanie
 
Avatar OceanSoul123
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 236
Dot.: farmacja - brak doświadczenia

Cytat:
Napisane przez splukanamama Pokaż wiadomość
Myśle, że na początek próbuj na asystentkę w firmach farmaceutycznych lub staże w aptekach. Potem chyba fajnie będziesz zarabiała jako przedstawiciel medyczny, o ile relacyjnie jesteś dobra.
Sama pracuję w farmacji, zaczynałam bez doświadczenia
A pracujesz jako przedstawiciel czy w aptece? Bo ciekawi mnie, jak praca przedstawiciela wygląda, czy jest w miarę opłacalna itp

No muszę zainteresować się jakimiś dodatkowymi praktykami/wolontariatami... Dobry pomysł z tym call center w hurtowni
Pomyślę o tym
OceanSoul123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-18, 23:05   #11
nelciak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 989
Dot.: farmacja - brak doświadczenia

A co mozna robić na wolontariacie - nie oficjalnym stazu - w aptece, poza sprzątaniem?
Moze lepiej w jakies kolo naukowe sie zaangazowac, to zawsze niezle wyglada?
nelciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-19, 09:55   #12
splukanamama
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 10
Dot.: farmacja - brak doświadczenia

Cytat:
Napisane przez OceanSoul123 Pokaż wiadomość
A pracujesz jako przedstawiciel czy w aptece? Bo ciekawi mnie, jak praca przedstawiciela wygląda, czy jest w miarę opłacalna itp

No muszę zainteresować się jakimiś dodatkowymi praktykami/wolontariatami... Dobry pomysł z tym call center w hurtowni
Pomyślę o tym

Pracuję jako biurwa w firmie farmaceutycznej i powiem Ci, że współpracując z przedstawicielami mogę Ci powiedzieć, że nie narzekają Finansowo opłaca się bardzo. Musisz być nieco elastyczna czasowo, w miarę dostępna, praca jest relatywnie łatwa, wymaga cierpliwości i czasu, jest jednak trochę stresująca. Im bardziej jesteś ambitna i pracowita, tym więcej zarabiasz Oczywiście też jest stałe wynagrodzenie.
__________________
Zapraszam na BLOGA - wszystko o wszystkim z kasą w tle www.splukanamama.pl
splukanamama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-19, 11:11   #13
malwoz88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 231
Dot.: farmacja - brak doświadczenia

Hm no nie wiem, czy praca przedstawiciela medycznego jest taka relatywnie łatwa... Trzeba jednak mieć bardzo dobre wyniki, bo rotacja w firmach jest b. duża. W kółko słyszę "witam, jestem nowa...". Oczywiście nie chcę nikogo zniechęcać, ale jeśli masz dobre preparaty, które się same sprzedają (np. Apap), to faktycznie - nie ma co narzekać. Jednak trzeba mieć tzw. gadanę, świetne umiejętności personalne i być dość elastycznym dla osób, którym sprzedajesz pakiety .
malwoz88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-19 12:11:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:15.