Gabinet Trychologii. Powrót do pięknych włosów? Rezultaty. - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-11-18, 10:51   #121
czarna67
Raczkowanie
 
Avatar czarna67
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 60
Dot.: Gabinet Trychologii. Powrót do pięknych włosów? Rezultaty.

Cześć Maria, jest to możliwe. Przy czym może nie spowodował tego sam steryd ale składnik preparatu, który działa na warstwę rogową naskórka.

---------- Dopisano o 11:47 ---------- Poprzedni post napisano o 11:45 ----------

irrssin Trichoscan ( komputerowa wersja trichogramu ) kosztowała w o

---------- Dopisano o 11:48 ---------- Poprzedni post napisano o 11:47 ----------

sorry co

---------- Dopisano o 11:51 ---------- Poprzedni post napisano o 11:48 ----------

Coś mi się z kompem porobiło. Trichoscan kosztował w ośrodkach dermatologicznych od 250-300 zł. Nie można na podstawie tylko jednego objawu zdiagnozować łysienia androgenowego. Trzeba wykluczyć inne zaburzenia.
__________________
mój blog o trychologii http://ilonajunga.pl/
czarna67 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-18, 11:31   #122
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Dot.: Gabinet Trychologii. Powrót do pięknych włosów? Rezultaty.

Czarna67 --> jak zniknęły mi te czopy, to dermatolog powiedziała, że odzyskam wszystkie włosy, ale ja mam wciąż wątpliwości, czy to AGA, bo po 10 latach łysienia nie mam miniaturyzacji, a problem dotyczy wszystkich włosów, w tym brwi, rzęs (wolno rosną), nawet mój endokrynolog ma wątpliwości, czy to AGA.
__________________
Wewnętrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnętrznie: szampon/żel do mycia ciała glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost włosów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-19, 08:13   #123
czarna67
Raczkowanie
 
Avatar czarna67
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 60
Dot.: Gabinet Trychologii. Powrót do pięknych włosów? Rezultaty.

Maria masz przewlekły telogen a nie AGA. U kobiet klasyczne AGA występuje niezwykle rzadko. Masz jeszcze niedobory vit D? Z tego co pamiętam chyba suplementowałaś?
__________________
mój blog o trychologii http://ilonajunga.pl/
czarna67 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-24, 09:57   #124
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Dot.: Gabinet Trychologii. Powrót do pięknych włosów? Rezultaty.

Czarna67 --> kocham Panią! Ja też uważam, ze telogen, bo zawsze, jak wypadały, to znałam przyczynę - zawsze były to infekcje z gorączką (wypadania po loxonie nie wliczam) Tak, oficjalnie nadal mam niedobór d3, biorę 2tys. Vigantolu, na więcej mój nefrolog się nie zgodził. Będę próbować naciągnąć moich lekarzy na bad.wit.d3. Mój endokrynolog wcale nie jest pewny, że to jest AGA. Jak czytam, to od Rakowskiej b.dużo dziewczyn wychodzi z AGA.
__________________
Wewnętrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnętrznie: szampon/żel do mycia ciała glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost włosów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-25, 10:00   #125
czarna67
Raczkowanie
 
Avatar czarna67
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 60
Dot.: Gabinet Trychologii. Powrót do pięknych włosów? Rezultaty.

. Postawienie diagnozy AGA jest bardzo wygodne ponieważ "zamyka" się drogę dalszej diagnostyce. Żeby zdiagnozować przyczynę telogenu przewlekłego trzeba się sporo nagimnastykować ponieważ przyczyny mogą być wielopoziomowe. Tutaj trzeba komplementarnego podejścia. Jeśli postawimy diagnozę AGA to sprawa jest prosta-Loxon, Spironol ewentualnie jakąś Dianę (octan cyproteronu) albo inny drospirenon i czasami (o zgrozo) Finasteryd i Flutamid i "do widzenia". Wiele jednak wskazuje na to, że kobiety NIE chorują na klasyczne AGA tylko przyczyna jest dużo bardziej złożona.
__________________
mój blog o trychologii http://ilonajunga.pl/
czarna67 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-25, 11:33   #126
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Dot.: Gabinet Trychologii. Powrót do pięknych włosów? Rezultaty.

U mnie jest co najmniej kilka powodów problemów z włosami. Niestety, za namową dermatolog znów szepnęłam sie na loxon5% i niestety odrosło trochę, za to sporo leci. Co mam robić? Odstawiłam już loxon, a włosy lecą, niby nie po 500, ale tak do 60-100 na mycie ( z czesaniem), ale efekty już widać - masakra, wypadła większość włosów z potylicy, mam dużo odrostów, cześć nawet nie wiem od czego, ale co z tego, skoro lecą, odrost urośnie i wypadnie - nie wypadają mi na razie nowe włosy, a jedynie takie 2-3 letnie/roczne.
__________________
Wewnętrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnętrznie: szampon/żel do mycia ciała glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost włosów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-10, 15:36   #127
Kolia_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 2
Dot.: Gabinet Trychologii. Powrót do pięknych włosów? Rezultaty.

Byłam u trychologa w Gdyni. Pani poleca mi firmę Vivipharma seria glycosan plus bio complex - przeciw wypadaniu włosów i przeciw łupieżowi i świądowi. Czy ktoś używał? Polecacie czy nie? Nie wiem jak cenowo, bo akurat ich nie miala, dopiero zamówi.
Kolia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-12-17, 20:06   #128
gusiarska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1
Dot.: Gabinet Trychologii. Powrót do pięknych włosów? Rezultaty.

Byłam dziś u trychologa. Pani stwierdziła, że mam łysienie androgenowe i że problemem jest tarczyca (TSH badałam we wtorek i wyszło 7,19 ). Dostałam szampon Selsun Blue i ampułki DSD 3.4.1. Zastanawiam się nad tymi ampułkami. Koszt to 190zł, ale jak mam tyle wydać i nie zauważyć żadnych efektów...
Doradźcie coś, proszę
gusiarska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-18, 09:38   #129
czarna67
Raczkowanie
 
Avatar czarna67
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 60
Dot.: Gabinet Trychologii. Powrót do pięknych włosów? Rezultaty.

gusiarska tsh na poziomie 7 to jest galopująca niedoczynność. Jest sporym nadużyciem diagnozować przy tym łysienie androgenowe ( na które tak naprawdę kobiety nie chorują). Najpierw dobry endokrynolog, który ustawi tarczycę, w następnym etapie dobre oczyszczanie skóry głowy i preparaty dynamizujące odrost. Inaczej to będzie tylko zamalowanie grzyba na ścianie farbą olejną...
__________________
mój blog o trychologii http://ilonajunga.pl/
czarna67 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-18, 11:11   #130
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Dot.: Gabinet Trychologii. Powrót do pięknych włosów? Rezultaty.

Czarna67 --> Zatrzymałam wypadanie po loxonie 5%. Znów pomógł szampon przeciwłupieżowy, tym razem Selsun Blue, to nie jest pierwszy raz, kiedy ten szampon mi pomógł. Mam teorię, ze włosy nie lecą mi od minoxidilu, ale od mieszanki glikolu propylenowego i alkoholu stanowiących bazę Loxonu 5%, bo one powodują u mnie łupież. Z tego też powodu, inne preparaty z minoxidilem nie powodują u mnie wypadania, bo po prostu mają inną bazę.

Niestety bilans wypadania jest kiepski, włosy mocno przerzedzone, góra mocno łysa, ale była taka wcześnie, bo zaliczyłam wypadanie po DHEA. Pocieszam się tym, że mam dużo nowych włosów po Diprosalicu. Niestety, nawet Dirposalic nie poradził sobie z łupieżem po loxonie 5%.

Mam też las takich 3-3,5cm włosów z kwietnia, tak dobrze przeczytałyście: od kwietnia włosy urosły mi ok. 3-4cm. Masakra.
__________________
Wewnętrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnętrznie: szampon/żel do mycia ciała glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost włosów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-18, 12:09   #131
Lena783
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 187
Dot.: Gabinet Trychologii. Powrót do pięknych włosów? Rezultaty.

Cytat:
Napisane przez czarna67 Pokaż wiadomość
gusiarska tsh na poziomie 7 to jest galopująca niedoczynność. Jest sporym nadużyciem diagnozować przy tym łysienie androgenowe ( na które tak naprawdę kobiety nie chorują). Najpierw dobry endokrynolog, który ustawi tarczycę, w następnym etapie dobre oczyszczanie skóry głowy i preparaty dynamizujące odrost. Inaczej to będzie tylko zamalowanie grzyba na ścianie farbą olejną...
Czarna, zaciekawiłaś mnie tym, że kobiety "tak naprawdę nie chorują" na łysienie androgenowe. Nie wiedziałam o tym, zazwyczaj spotykam się z takimi wpisami, że dziewczyny mają problem, że lekarz lub specjalista stwierdza im właśnie takie łysienie... od czego to zależy? moja siostra ma w domu te ampułki, ja z kolei mam peeling dsd, bardzo ładnie pachnie. Co do takiego zestawu to u niektórych zmiany sa widoczne na wizycie kontrolnej po miesiącu (mam tu na mysli zmiany na oczyszczonej skórze głowy), co do wypadania to juz kazdy moze oszacowac sam. Mi teraz z kolei troche wypadają, może to ze względu na porę roku i jakieś osłabienie organizmu, ale nie lecą garsciami wiec nie zamierzam panikować.

Edytowane przez Lena783
Czas edycji: 2015-12-18 o 12:11
Lena783 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-19, 08:33   #132
czarna67
Raczkowanie
 
Avatar czarna67
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 60
Dot.: Gabinet Trychologii. Powrót do pięknych włosów? Rezultaty.

Marysiu, mam kilka pacjentek/klientek, które są uczulone na glikol propylenowy, wtedy musimy tak dobierać preparaty żeby dodatkowo nie podrażnić skóry. Regeine nie ma glikolu, próbowałaś go? Myślałaś o zwiększeniu dawki D3 (np do 5000 jedn)? Badałaś ostatnio estradiol?

Lena o AGA i jego diagnozowaniu pisałam kilka postów wyżej, kobiety łysieją inaczej, nie idą na leczenie inhibitorami więc stwierdzenie u kobiety klasycznego AGA jest wg mnie nadużyciem. Pisałam o tym kilka postów powyżej, cytat:"Postawienie diagnozy AGA jest bardzo wygodne ponieważ "zamyka" się drogę dalszej diagnostyce. Żeby zdiagnozować przyczynę telogenu przewlekłego trzeba się sporo nagimnastykować ponieważ przyczyny mogą być wielopoziomowe. Tutaj trzeba komplementarnego podejścia. Jeśli postawimy diagnozę AGA to sprawa jest prosta-Loxon, Spironol ewentualnie jakąś Dianę (octan cyproteronu) albo inny drospirenon i czasami (o zgrozo) Finasteryd i Flutamid i "do widzenia". Wiele jednak wskazuje na to, że kobiety NIE chorują na klasyczne AGA tylko przyczyna jest dużo bardziej złożona."

Jeśli chodzi o oczyszczanie i efekty, zawsze sprawdzam na wizycie kontrolnej moich klientów, którzy prowadzą sobie kuracje sami w domu i efekty zawsze są. Nadmienię tylko, że nie pracuje na dsd tylko na preparatach o połowę tańszych.

---------- Dopisano o 09:33 ---------- Poprzedni post napisano o 09:32 ----------

Marysiu, mam kilka pacjentek/klientek, które są uczulone na glikol propylenowy, wtedy musimy tak dobierać preparaty żeby dodatkowo nie podrażnić skóry. Regeine nie ma glikolu, próbowałaś go? Myślałaś o zwiększeniu dawki D3 (np do 5000 jedn)? Badałaś ostatnio estradiol?

Lena o AGA i jego diagnozowaniu pisałam kilka postów wyżej, kobiety łysieją inaczej, nie idą na leczenie inhibitorami więc stwierdzenie u kobiety klasycznego AGA jest wg mnie nadużyciem. Pisałam o tym kilka postów powyżej, cytat:"Postawienie diagnozy AGA jest bardzo wygodne ponieważ "zamyka" się drogę dalszej diagnostyce. Żeby zdiagnozować przyczynę telogenu przewlekłego trzeba się sporo nagimnastykować ponieważ przyczyny mogą być wielopoziomowe. Tutaj trzeba komplementarnego podejścia. Jeśli postawimy diagnozę AGA to sprawa jest prosta-Loxon, Spironol ewentualnie jakąś Dianę (octan cyproteronu) albo inny drospirenon i czasami (o zgrozo) Finasteryd i Flutamid i "do widzenia". Wiele jednak wskazuje na to, że kobiety NIE chorują na klasyczne AGA tylko przyczyna jest dużo bardziej złożona."

Jeśli chodzi o oczyszczanie i efekty, zawsze sprawdzam na wizycie kontrolnej moich klientów, którzy prowadzą sobie kuracje sami w domu i efekty zawsze są. Nadmienię tylko, że nie pracuje na dsd tylko na preparatach o połowę tańszych.
__________________
mój blog o trychologii http://ilonajunga.pl/
czarna67 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-19, 17:31   #133
Lena783
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 187
Dot.: Gabinet Trychologii. Powrót do pięknych włosów? Rezultaty.

Czarna, sorki nie zauważyłam, że wyjaśniałaś to wyżej Dzięki za informacje.
"przyczyna jest dużo bardziej złożona." - jak to u kobiet (nie jest to ironiczne stwierdzenie).
Ja tam efekty u siebie czuję i widzę, a co do moich znajomych to czasami jest tak, ze oni sami nie dostrzegają poprawy ale właśnie na wizycie kontrolnej na kamerce podczas badania widzą, że na skórze głowy jest mniej łoju, że wygląda to lepiej niż w porównaniu z zeszłym miesiącem.
Lena783 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-19, 18:39   #134
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Dot.: Gabinet Trychologii. Powrót do pięknych włosów? Rezultaty.

Pani trycholog --> wypadanie całkowicie zatrzymane. Wystarczyły 4 mycia Selsun Blue, ale mnie zawsze tyle wystarczy przy myciu szamponem o właściwościach przeciwłupieżowych - niekoniecznie taki szampon musi być skierowany do skóry z łupieżem. Wit. D3 badałam kilka dni temu, miałam 35, więc juz norma, a miałam chyba 12. To jest taka dolna norma, mam nadal brać 2tys. jednostek D3, nie wolno mi samodzielnie zwiększać dawek. Estradiolu nie badałam, ale zrobię to.
__________________
Wewnętrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnętrznie: szampon/żel do mycia ciała glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost włosów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-24, 22:02   #135
mikmar
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3
Dot.: Gabinet Trychologii. Powrót do pięknych włosów? Rezultaty.

Hej. Widzę ze większość postów dotyczy problemów kobiet. Być może mężczyźni mniej się przejmują problemami i akceptują łysienie. Jednak nie wszyscy Chciałbym zaczerpnąć porady od Was. Od czego zacząć, od jakich badań i do jakiego lekarza udać się w Poznaniu/okolicach. Szczeże mam dość dermatologów którzy bez podejscia do pacjenta twierdzą że to łysienie androgenowe - tragedia. Wszyscy zapisują luxon i twierdzą, że to naturalna kolej rzeczy. Oczekuje trochę więcej konkretnej diagnozy i propozycji leczenia. Miałem badany TSH wyszło 1,34mlU/I, mocz, biochemie (AST, ALT, glukoze), hematologie. Czy coś jeszcze powinienem zrobić przed wizytą u trychologa? Z gory będe bardzo wdzięczny za odpowiedź. pozdrawiam
mikmar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-25, 10:42   #136
czarna67
Raczkowanie
 
Avatar czarna67
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 60
Dot.: Gabinet Trychologii. Powrót do pięknych włosów? Rezultaty.

mikmar niestety medycyna w tej chwili nie ma zbyt dużego pola do popisu jeżeli chodzi o łysienie androgenowe. To jest niestety wada genetyczna, polegająca na mutacji materiału genetycznego w mieszkach włosowych. Czy tego chcesz czy nie, wada jest od poczęcia i nie da się tego "wydłubać" z komórek. Są w tej chwili 3 drogi postępowania:
1. finasteryd+loxon+ketokona zol, czyli farmakologia, obarczona skutkami ubocznymi. Włosy odrastają pod warunkiem, że leki się bierze cały czas. Po odstawieniu wszystko leci i jesteśmy w punkcie wyjścia.
2. postępowanie trychologiczne czyli odpowiednia pielęgnacja, oczyszczanie skóry, odblokowanie ujść mieszków włosowych, przywrócenie optymalnych warunków na skórze, naświetlanie laserem LLLT, dieta, tryb życia. To są działania, które nie przywracają utraconych włosów ale utrzymują w dobrej kondycji to co zostało, przedłużając troszkę żywotność mieszków jeżeli jest to w ogóle u danej osoby możliwe.
3. przeszczep włosów. Mamy w tej chwili do dyspozycji bardzo bezpieczne i efektywne metody, n.p. SAFER. W tym przypadku trzeba dysponować sporą gotówką.
__________________
mój blog o trychologii http://ilonajunga.pl/
czarna67 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-01, 01:54   #137
mikmar
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3
Dot.: Gabinet Trychologii. Powrót do pięknych włosów? Rezultaty.

Cześć. Czarna a możesz napisać dokładnie jakie badania potrzebuje oprócz TSH do oceny ewentualnego schorzenia utraty części włosów, z gory dziekuje
mikmar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-14, 22:02   #138
mikmar
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3
Dot.: Gabinet Trychologii. Powrót do pięknych włosów? Rezultaty.

Cześć. Ponawiam prośbę. Mogła byś dokładnie opisać jakie badania powinienem zrobić aby zbadać ewentualną przyczynę utraty moich włosów. Na pewno na ostatnich badaniach robiłem TSH i to wyszło w normie. Będę wdzięczny za odpowiedź. Pozdrawiam
mikmar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-18, 13:12   #139
kaYa
Zadomowienie
 
Avatar kaYa
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 1 697
GG do kaYa
Dot.: Gabinet Trychologii. Powrót do pięknych włosów? Rezultaty.

do Czarna67 - poszukuję trychologa w Elblągu lub trójmieście - polecisz kogoś ?
kaYa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-19, 08:25   #140
czarna67
Raczkowanie
 
Avatar czarna67
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 60
Dot.: Gabinet Trychologii. Powrót do pięknych włosów? Rezultaty.

mikmar posłałam odp. na priva, mam ostatnio takie zakręcenie, że mi to umknęło.

---------- Dopisano o 09:25 ---------- Poprzedni post napisano o 09:21 ----------

Cytat:
Napisane przez kaYa Pokaż wiadomość
do Czarna67 - poszukuję trychologa w Elblągu lub trójmieście - polecisz kogoś ?
Gabinet Trychologii Zdrowe Włosy Małgosia Miszkowicz. Powiedz , że jesteś ode mnie, będzie to ze mną konsultować (to jest moja absolwentka).
__________________
mój blog o trychologii http://ilonajunga.pl/
czarna67 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-20, 13:17   #141
Mini007
Zakorzenienie
 
Avatar Mini007
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Środa Wielkopolska
Wiadomości: 3 178
Dot.: Trycholog Środa Wielkopolska

I ja byłam dzisiaj po raz pierwszy u trychologa. Od jakiegoś czasu zauważyłam wzmożone wypadanie włosów i, wystraszona, że w końcu będę łysa, skorzystałam z tego, że w Środzie Wielkopolskiej otwarło się Centrum Trychologiczne i umówiłam się na wizytę. Pani wypytała mnie o tryb życia, choroby, same włosy, obejrzała wyniki morfologii, po czym przystąpiła do badania. Widziałam obraz razem z nią, na bieżąco wszystko tłumaczyła i pokazywała. Powiedziała, że na szczęście nic złego się nie dzieje, najprawdopodobniej zwykła wymiana włosa , bo w mieszkach są cebulki nowych włosów, a z każdego wyrasta od jednego do nawet czterech włosów (nie wiem, czy czegoś nie pokręciłam). Dużo jest też młodych włosków, pozostaje więc cierpliwie patrzeć, jak wypadają stare, a rosną nowe. Jedynie gdzieniegdzie mam zatkane przez kurz czy resztki kosmetyków mieszki. Mówiła też, że nie ma sensu naciągać mnie na jakieś zabiegi, poleciła mi jedynie dwa lotiony Gestil Care (numerków nie pamiętam, ma mi napisać) oraz opracuje mi jakieś zabiegi, które oczyszczą i ewentualnie wspomogą trochę skórę głowy. Czym mnie zaskoczyła, to stwierdzeniem, że mam gęste włosy (no, może jak mi odrosną to będą gęste :P) i zdrowe, co sama widziałam na ekranie. Od zawsze byłam przekonana, że mam na głowie suche siano.
Tak wyglądała w moim przypadku pierwsza wizyta i nie żałuję ani złotówki z tych 80, które wydałam. Uspokoiłam się i spokojnie czekam na lśniącą czuprynę.
Mini007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-21, 07:50   #142
czarna67
Raczkowanie
 
Avatar czarna67
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 60
Dot.: Trycholog Środa Wielkopolska

Mini007 jak nie przestaną wypadać zrób badania (od tego się powinno zawsze zacząć). Z Gestilem jest taki problem, że już tego nie produkują, mamy resztki na stanie. W przyszłym tygodniu będzie dostępna marka ( również włoska), która zastąpi Gestil Care na rynku polskim. Napisz mi co Ci polecono, napiszę czy jest dostępne.
__________________
mój blog o trychologii http://ilonajunga.pl/
czarna67 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-22, 12:34   #143
trycho
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 5
Dot.: Gabinet Trychologii. Powrót do pięknych włosów? Rezultaty.

a czy przy łysieniu androgenowym można połączyć 2 podejścia: to farmakologiczne i to nawykowe?
trycho jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-22, 18:04   #144
JuStYsCk2
Zadomowienie
 
Avatar JuStYsCk2
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 1 368
Dot.: Gabinet Trychologii. Powrót do pięknych włosów? Rezultaty.

a czy któraś z Was ma tai problem jak ja?
Wypadło mi duzo wlosow a te, ktore mam wyglądają jakby połamane na każdej mozliwej długości. Niektore maja 2 cm, inne z 5, 7, 10, 15, 20 no kazdy inny porażka

Wybrałam sie do trychologa w wawie. Stwierdzila, ze wszystko super dopoki nie wyrwała cebulek do badań. Oznajmiła mi, że moje włosy są w fazie telegenu i one nie są jak mi sie to wydawało połamane tylko zwyczajnie przestały rosnąć w różnych momentach. Byłam przerażona a ona zleciła mi serie badań krwi. Wydałam kupe kasy i wyszła mi tarczyca, później za 2 dni powtózyłam badania w innym labolatorium, wyszły troche lepsze ale nadal złe. Zaczełam sie leczyć i włosy wypadają mniej ale nadal sa jakby "połamane". Kontaktowałam się z panią @mailowo, gdyz tak sie umowiłyśmy ale niestety mi nie odpowiedziala. Pisałam jeszcze kilka razy i nic. W koncu dorwałam ją na facebooku to zapraszała tylko do gabinetu

czy któraś z Was miala moze taki przypadek jak ja? Szczerze mówiąc boje sie nawet podciąć włosy o 5 cm bo boje się, że nie urosną. Co byscie zrobiły na moim miejscu? Jest sens znowu jechac do tej babki? Boje sie, że pojade na darmo bo bedzie mi tylko wpychała jakies kosmetyki, ktore nie mam pewnosci, ze cos pomogą
JuStYsCk2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-22, 20:24   #145
trycho
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 5
Dot.: Gabinet Trychologii. Powrót do pięknych włosów? Rezultaty.

tak szybko stwierdziła że to telogen? jakiego rodzaju badania zrobiłaś?
trycho jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 08:27   #146
czarna67
Raczkowanie
 
Avatar czarna67
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 60
Dot.: Gabinet Trychologii. Powrót do pięknych włosów? Rezultaty.

Cytat:
Napisane przez trycho Pokaż wiadomość
a czy przy łysieniu androgenowym można połączyć 2 podejścia: to farmakologiczne i to nawykowe?
Co to znaczy nawykowe? Przy AGA są 3 drogi.

---------- Dopisano o 09:27 ---------- Poprzedni post napisano o 09:24 ----------

Cytat:
Napisane przez JuStYsCk2 Pokaż wiadomość
a czy któraś z Was ma tai problem jak ja?
Wypadło mi duzo wlosow a te, ktore mam wyglądają jakby połamane na każdej mozliwej długości. Niektore maja 2 cm, inne z 5, 7, 10, 15, 20 no kazdy inny porażka

Wybrałam sie do trychologa w wawie. Stwierdzila, ze wszystko super dopoki nie wyrwała cebulek do badań. Oznajmiła mi, że moje włosy są w fazie telegenu i one nie są jak mi sie to wydawało połamane tylko zwyczajnie przestały rosnąć w różnych momentach. Byłam przerażona a ona zleciła mi serie badań krwi. Wydałam kupe kasy i wyszła mi tarczyca, później za 2 dni powtózyłam badania w innym labolatorium, wyszły troche lepsze ale nadal złe. Zaczełam sie leczyć i włosy wypadają mniej ale nadal sa jakby "połamane". Kontaktowałam się z panią @mailowo, gdyz tak sie umowiłyśmy ale niestety mi nie odpowiedziala. Pisałam jeszcze kilka razy i nic. W koncu dorwałam ją na facebooku to zapraszała tylko do gabinetu

czy któraś z Was miala moze taki przypadek jak ja? Szczerze mówiąc boje sie nawet podciąć włosy o 5 cm bo boje się, że nie urosną. Co byscie zrobiły na moim miejscu? Jest sens znowu jechac do tej babki? Boje sie, że pojade na darmo bo bedzie mi tylko wpychała jakies kosmetyki, ktore nie mam pewnosci, ze cos pomogą
Rzuć mi skany wyników na priva. To może być wielopoziomowe.
__________________
mój blog o trychologii http://ilonajunga.pl/
czarna67 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-24, 13:08   #147
trycho
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 5
Dot.: Gabinet Trychologii. Powrót do pięknych włosów? Rezultaty.

połączenie obu metod, stosowanie oczyszczania trychologicznego (kosmetyki, naświetlanie itd.) oraz dodanie farmacutyków
trycho jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-25, 08:17   #148
czarna67
Raczkowanie
 
Avatar czarna67
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 60
Dot.: Gabinet Trychologii. Powrót do pięknych włosów? Rezultaty.

Cytat:
Napisane przez trycho Pokaż wiadomość
połączenie obu metod, stosowanie oczyszczania trychologicznego (kosmetyki, naświetlanie itd.) oraz dodanie farmacutyków
Oczywiście można.
__________________
mój blog o trychologii http://ilonajunga.pl/
czarna67 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-25, 23:31   #149
jagna16
Raczkowanie
 
Avatar jagna16
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: ByToM
Wiadomości: 185
Dot.: Gabinet Trychologii. Powrót do pięknych włosów? Rezultaty.

Witam, Pani Ilono chętnie wybrałabym się do Pani na konsultację niestety mieszkam w Bytomiu, może mogłaby Pani polecić kogoś z okolic? Byłabym bardzo wdzięczna.

I jeszcze pytanie odnośnie peelingu noszę się z zamiarem kupna i zastanawiam się między :

- Peelingiem higienicznym TFSG Mineral Treatment który zawiera w sobie kwas salisylowy a
- Wzmacniającym peelingiem do skóry głowy Energetica D Orising na bazie kwasu mlekowego

co według Pani lepiej oczyści skórę głowy ?

Pozdrawiam
Lena
jagna16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-27, 08:23   #150
czarna67
Raczkowanie
 
Avatar czarna67
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 60
Dot.: Gabinet Trychologii. Powrót do pięknych włosów? Rezultaty.

Cytat:
Napisane przez jagna16 Pokaż wiadomość
Witam, Pani Ilono chętnie wybrałabym się do Pani na konsultację niestety mieszkam w Bytomiu, może mogłaby Pani polecić kogoś z okolic? Byłabym bardzo wdzięczna.

I jeszcze pytanie odnośnie peelingu noszę się z zamiarem kupna i zastanawiam się między :

- Peelingiem higienicznym TFSG Mineral Treatment który zawiera w sobie kwas salisylowy a
- Wzmacniającym peelingiem do skóry głowy Energetica D Orising na bazie kwasu mlekowego co według Pani lepiej oczyści skórę głowy ?

Pozdrawiam
Lena
W Katowicach Pani Basia Butwin, proszę jej powiedzieć o co chodzi, jeżeli będą jakieś wątpliwości skonsultuje to ze mną. Ewentualnie zapraszam do Cieszyna .

Jeżeli chodzi o peeling polecam peeling z kwasem salicylowym firmy Giomat. U mnie w gabinecie już jest dostępny, cena 49 zł. Niebawem też będzie dostępny w sklepie hairprof.
__________________
mój blog o trychologii http://ilonajunga.pl/
czarna67 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-12-04 22:05:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:37.