Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrażliwej - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-03-05, 11:32   #31
confused_girl
Zadomowienie
 
Avatar confused_girl
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 541
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

Cytat:
Napisane przez pani-jesień Pokaż wiadomość
Bo fizyczne pobielają, mogą zapychać i łatwo je zetrzeć?
No widzisz, tego nie wiedziałam
Czyli jeśli chodzi o ochronę to jest porównywalna? Zwłaszcza jeśli chodzi o UVA?
confused_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-05, 12:03   #32
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

Cytat:
Napisane przez confused_girl Pokaż wiadomość
No widzisz, tego nie wiedziałam
Czyli jeśli chodzi o ochronę to jest porównywalna? Zwłaszcza jeśli chodzi o UVA?
confused_girl, polecam ten artykuł -> http://www.wizaz.pl/basia_opalanie_cz7_filtry.php

Ja osobiście przymierzam się do tego, by zrezygnować z ultrawysokiej ochrony UV czy to chemicznej, czy mineralnej... Oznacza to równocześnie rezygnację z kwasów i retinoidów - płakać jednak z tego powodu nie będę, bo oceniam te specyfiki raczej średnio, spektakularny efekt ich stosowania, owszem, jest, ale ten negatywny - efekt jaszczurki w fazie wylinki

Chyba zostawię sobie tylko maseczkę z glinki, zakupię krem Active C z LRP i może moja tłusta, trądzikowa cera jakoś to zniesie... Prawdę mówiac mam już dość tego łuszczenia, babrania się ze świecącym, śmierdzącym filtrem, niemożnosci używania samoopalacza (ze względu na łuszczenie) etc... A teraz jeszcze dowiedziałam się o negatywnym działaniu filtrów chemicnych. I o pobielaniu, zapychaniu oraz ścieraniu filtrów mineralnych - a już myślałam, że to coś dla mnie...

No, to się pożaliłam, przepraszam za OT.
__________________
Jesteś!

Edytowane przez pani-jesień
Czas edycji: 2008-03-05 o 12:11 Powód: literówka
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-05, 12:42   #33
eternalvoyageur
Wtajemniczenie
 
Avatar eternalvoyageur
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Augsburg (Niemcy)
Wiadomości: 2 657
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

Mineralne maja rownie dobra ochrone UVA co chemiczne.
edit:
z linka podanego przez Pani Jesien, wynika ze mineralne chronia duzo lepiej.

Cytat:
Filtry mineralne
Dwutlenek tytanu (Titanium Dioxide) UVA/UVB ok. 2 do 25 % w zależności czy występuje sam czy w połączeniu z innymi filtrami chemicznymi
Tlenek cynku (Zinc Oxide) UVA/UVBok. 2 do 25 % w zależności czy występuje sam czy w połączeniu z innymi filtrami chemicznymi
Filtry chemiczne

Parsol 1789 (Avobenzone) Buthyl Methoxydibenzoylmethane UVA 2-3%
Mexoryl SX Terephthalidene Dicamphor Sulfonic Acid UVA/UVB 1-3%
Mexoryl XL Drometriloze Trisiloxane UVA/UVB

Filtry mineralne wcale nie sa iedalem, ale mnie bardziej martwia dzalania hormonalne filtrow chemicznych niz pobielanie. Zreszta nie wszystkie pobielaja, a zapychanie to kwestia indywidualna. A z zcieraniem... no coz, po nalozeniu filtra trzeba lapki przecz od buzi...

Pani-jesien, istnieja tez filtry organiczne, olekji itp. Nie maja tak wysokiej ochrony, ale zawsze cos.
__________________
eternalvoyageur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-05, 12:51   #34
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

Cytat:
Napisane przez eternalvoyageur Pokaż wiadomość
Mineralne maja rownie dobra ochrone WVA co chemiczne.

Filtry mineralne wcale nie sa iedalem, ale mnie bardziej martwia dzalania hormonalne filtrow chemicznych niz pobielanie. Zreszta nie wszystkie pobielaja, a zapychanie to kwestia indywidualna. A z zcieraniem... no coz, po nalozeniu filtra trzeba lapki przecz od buzi...

Pani-jesien, istnieja tez filtry organiczne, olekji itp. Nie maja tak wysokiej ochrony, ale zawsze cos.
Ja chyba jednak postawię na Active C XL, filtr marny w porównaniu do mojego 50+, ale lepszy rydz niż nic. Jakiejś szczególnej obsesji zmarszczek nie mam, jestem przeciwniczką wszechobecnego, chorego kultu młodości 50+ będę używać latem, a w pozostałym okresie tylko pod oczy.

Mnie też bardziej martwi hormonalne działanie filtrów (pewnie przesadzam, ale lepiej dmuchać na zimne) niż pobielanie. Ale jednak bielenia nie znoszę O zapchanie przy mojej cerze nietrudno, a łapki staram się trzymać z dala od twarzy, ścieranie jednak byłoby nieuchronne, gdyż jestem zmuszona do używania chusteczek matujących w ciągu dnia... Tak więc filtry mineralne jednak nie dla mnie.

Wyczytałam przed chwilą w jakimś wątku, że filtry mineralne słabiej chronią przed UVA niż chemiczne... Pogubić się w tym można...
__________________
Jesteś!

Edytowane przez pani-jesień
Czas edycji: 2008-03-05 o 12:54 Powód: dopisek
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-05, 12:59   #35
cobraverde
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 71
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

Dokładnie tak
Mineralna Hauschka przetestowana na rodzinie& reszcie-zapychania nie zaobserwowano
Ta Lavera nie jest tłusta,powinna nadać się pod makijaż:
http://apmp.natura.xip.pl/product_in...roducts_id/146
Lekki kolor i lekką ochronę daje mój ulubieniec:
http://apmp.natura.xip.pl/product_in...oducts_id/1096
Ja co prawda nie stosuję podkładu klasycznego,tylko albo puder sypki,albo podkład mineralny,ale twarz wygląda OK.Wszystko ładnie się trzyma do popołudnia.
cobraverde jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-05, 15:34   #36
fruity
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Frankfurt nad Odra
Wiadomości: 2 506
Wyślij wiadomość przez ICQ do fruity GG do fruity
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

eternalvoyageur
Z tych wyzej wymienionych "groznych" filtrach od Ciebie i na tej polskiej stronce zadnego nie ma w mojej avence. Ale co mnie zastanawia, to ze ten skladnik Ethylhexyl Methoxycinamate jest niby niestabilny, a Avenki podobno sa fotostabilne. (Ten skladnik jest tez w mojej Avene na drugim miejscu)

To czyli tylko te sa jak narazie "najlepsze" jesli chodzi o sklad? (przynajmniej wedlug ökotest)
Dr. Hauschka sensitiv 20 (30 ma pachnidla ktore moga uczulac) i Lavera Sun sensitiv
Jesli chodzi o Lavere, to co oznacza alkohol tluszczowy? Jest on nieszkodliwy dla naczynek? Trojglicerydy w tym moga tez zapychac, ale to pewnie indiwidualna sprawa.

Co powiecie o tych skladach?
http://www.lavera.de/sunantiagemilch.html
http://www.lavera.de/sunneutralmilch.html
http://www.lavera.de/sunbabykindermilch.html

Sa tam jeszcze spraye. Tez mnie ciekawia.Ale kurcze, nie ma chyba lavery bez alkoholu..wszedzie jest albo weingeist, albo bioalkohol...

Ten kremik tez niby jest ok. ale jest tam alkohol.
http://www.weleda.de/Koerperpflege/K...nneLSF20.html#

Chyba mnie powoli przekonujecie do mineralnych filtrow.
A tak ogolnie. Na mineralne filtre mozna tylko skrobie lub pudry bez mici i talku?

Edit: przeoczylam post, w ktorym jedna wizazanka wstawila link do ultrasun 30. Jak narazie dla mnie brzmi najlepiej ze wszystkich tu wymienionych.


Edytowane przez fruity
Czas edycji: 2008-03-05 o 16:46 Powód: dodanie informacji
fruity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-05, 17:30   #37
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

Od dawna poszukuję jakiś kremiszcza z filtrem, który dawałby wysoką ochronę. Oczywiście, wolałabym, żeby był jak najmniej szkodliwy. Swego czasu przyglądałam się filtrom mineralnym - SVR - kolor zbyt ciemny, efekt tynku, Avene - powoduje powstawanie zmian skórnych, to samo Lavera.

Piszecie, że filtry mineralne chronią tak samo jak chemiczne, a może i lepiej. Jak ma się do tego fakt, iż po prostu nie da się nałożyć ich solidnej porcji bez pokrycia twarzy tytanową maską, a kremy apteczne, które zawierają kombinacje filtrów mineralnych (w przeciwieństwie do ekologicznych, gdzie zazwyczaj występuje tylko jeden rodzaj filtru) deklarowana ochrona UVA jest znacznie niższa niż w przypadku znaczącej większości filtrów chemicznych. Tutaj np. Avene - 50 UVB / 10 UVA
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,9...am-spf-50.html

Można sobie wyobrazić jak chronią przed UVA kremy o niższych faktorach.

Eternalvoyageur, tabelka, którą wkleiłaś ilustruje zakres ochrony i stężenie danego filtru w produkcie. Nie pokazuje jednoznacznie, że minerały są skuteczniejsze. Przecież filtry chemiczne występują zazwyczaj w kombinacjach.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-05, 17:36   #38
eternalvoyageur
Wtajemniczenie
 
Avatar eternalvoyageur
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Augsburg (Niemcy)
Wiadomości: 2 657
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

Pani jesien do matowienia najlepsza skrobia ziemniaczana. Jest gzis o niej watek, wiekszosc dziewczyn zachwala z dzieki niej maja kompletny mat, nawet po najtlustszym filtrze.

fruity ten skladnik jest niestabilny, ale inne skladniki go stabilizuja. Nie znam sie na tym, ale mozesz poszukac na wizazu jaki filtry jest stabilizowany jakim skladnikiem.
Mnie tez smuci ze Lavery maja alkohol... Alkohol tluszczowy to chyba jakis rodzaj alkoholu naturalnego, pewnie z lanoliny, lub innych podobnych. Przypuszczam ze naczynkowcom szkodzi, bo to przeciez alkohol. Ale dla normalnych cer jest nieszkodliwy, w przeciwienstwie do alkohol dean i innych takich.
__________________
eternalvoyageur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-05, 17:43   #39
fruity
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Frankfurt nad Odra
Wiadomości: 2 506
Wyślij wiadomość przez ICQ do fruity GG do fruity
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

Juz myslalam,ze mam z glowy szukanie filtra.
Skoro tych innych skladnikow w tej Avene nie ma, moze nie jest taka zla?
Czy juz sam fakt, ze jest chemicznym filtrem wystarcza?

Ja mam skrobie z mazidel, matuje super, ale bieli. Na filtrze, ktory tez bieli jeszcze bardziej robisz sie biala. :/

Martwie sie tylko podkladami. Ja musze czyms zakryc naczynka i rumience.
fruity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-05, 17:49   #40
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

Cytat:
Napisane przez eternalvoyageur Pokaż wiadomość
Pani jesien do matowienia najlepsza skrobia ziemniaczana. Jest gzis o niej watek, wiekszosc dziewczyn zachwala z dzieki niej maja kompletny mat, nawet po najtlustszym filtrze.

fruity ten skladnik jest niestabilny, ale inne skladniki go stabilizuja. Nie znam sie na tym, ale mozesz poszukac na wizazu jaki filtry jest stabilizowany jakim skladnikiem.
Mnie tez smuci ze Lavery maja alkohol... Alkohol tluszczowy to chyba jakis rodzaj alkoholu naturalnego, pewnie z lanoliny, lub innych podobnych. Przypuszczam ze naczynkowcom szkodzi, bo to przeciez alkohol. Ale dla normalnych cer jest nieszkodliwy, w przeciwienstwie do alkohol dean i innych takich.
Używam skrobii, owszem - mat absolutny, ale na jakieś 2 godzinki
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-05, 23:57   #41
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

Dziewczyny a czy na filtry mineralne mozna uzywac podkladow mineralnych?Bo mam swoj ulubiony podklad mineralny w ktorym jestem zakochana i nie chcialabym z niego rezygnowac...

Upatrzylam sobie kolejny mineralny krem dzisiaj w sklepie ze zdrowa zywnoscia,testowalam na rece-pachnie przyjemnie,nie jest zbyt gesty..chyba go kupie.

http://www.iherb.com/productdetails....&utm_medium=f3
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-06, 10:54   #42
fruity
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Frankfurt nad Odra
Wiadomości: 2 506
Wyślij wiadomość przez ICQ do fruity GG do fruity
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

Elfie wydaje mi sie, ze Lumiere wlasnie nie mozna, bo jak patrzylam w ingredients, to bylo napisane, ze ma mice. A mici chyba nie wolno na mineralnych filtrach. Zreszta kurcze obojetnie jaki podklad, ale przy nakladaniu podkladu pewnie wiecej sie zciera filtra mineralnego niz chemicznego.
fruity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-06, 12:07   #43
Justin Timberlake
Zakorzenienie
 
Avatar Justin Timberlake
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 307
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

Dziewczyny, ten alkohol tłuszczowy (Cetearyl Alcohol) jest całkowicie bezpieczny. Cytat dr Różański
Cytat:
Cetearyl alcohol - cetearylowy alkohol umożliwia uzyskanie stabilnych emulsji (systemów emulsyjnych - emulsifier systems), dlatego często wystepuje w kremach, śmietankach i mleczkach. Ma postać białych płatków lub grudek. Rozpuszcza się w temperaturze ponad 48 stopni.
Pod względem chemicznym jest to mieszanina alkoholu stearylowego i alkoholu cetylowego (alcohol cetylicus et stearylicus).
Najczęstsze nazwy synonimowe tego składnika to: Cetearylalkohol, cetostearylalkohol, Cetearyl alcohol, cetyl stearyl alcohol, cetostearyl alcohol, emulisifying wax.
Nie działa szkodliwie na skórę. Posiada właściwości matujące i zmiękczające. Najczęściej jest łączony z Ceteareth-20 lub Polysorbate 60.
Na naczyka szkodzi tylko zwykły etylowy bądź denat, a to i tak nie wszystkim..



Fruity na mineralne można kłaść wszystko o ile dobrze pamiętam (kiedyś się w to wgłębiałam teraz już pozapominałam), ponieważ działają one na zasadzie odbijania, czyli tak jakby nie można ich zdestabilizować, co najwyżej zetrzeć, natomiast na filtry chemiczne nie należy kłaść talku ani miki, ani niektórych filtrów anty-UVB, które dodaje sie czasem do podkładów
Justin Timberlake jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-06, 12:16   #44
fruity
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Frankfurt nad Odra
Wiadomości: 2 506
Wyślij wiadomość przez ICQ do fruity GG do fruity
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

Ale na wszystkich watkach filtrowych mowia, ze na Avenki pomaranczowe mozna klasc wszystkie podklady.

Na stronie Lavery niestety nie jest napisane jaki to alkohol. Na tej innej stronie podanej przez jedna wizazanke bylo cos o tym alkoholu tluszczowym. Ale na Laverze nie wiadomo co to. Bo jest napisane tylko alkohol, bioalkohol lub weingeist.
fruity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-06, 12:37   #45
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

Na Avenki można, owszem, kłaść wszystkei podkłady. Ale np. na LRP już nie. Zawierają one parsol, który destabilizuje talk i mika.
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-06, 12:41   #46
Justin Timberlake
Zakorzenienie
 
Avatar Justin Timberlake
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 307
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

Chodziło mi o kilka konkretnych typów związków, wystepują one w filtrach typowo chemicznych jakimi są LRP, a "pół na pół" Avenki ich nie mają

Cytat:
Napisane przez Noor
jeśli krem z filtrem zawiera Parsol 1789 (Avobenzone, Buthyl Methoxydibenzoylmethane - nie ma go w filtrach Avene) lepiej unikać w kosmetykach substancji, które go destabilizują (octyl methoxycinnamate -> popularny filtrzyk UVB, dodawany do podkładów; talk; mika; tlenek cynku; dwutlenek tytanu; niektóre barwniki CI -> zaleca się używać podkłady i pudry, w których pigmenty-tlenki żelaza są w silikonowych otoczkach - w Polsce dostępne są takie Avene Couverance i LRP Unifiance Touche Pro oraz Toleriane Make-up
Justin Timberlake jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-06, 18:29   #47
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

.

Edytowane przez CzarnyElf
Czas edycji: 2008-03-06 o 22:31
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-06, 22:32   #48
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

Czyli mozna na mineralne filtry mineraly?zamotalam sie troche

W kazdym razie nie zamierzam zrezygnowac z mojego podkladu nawet gdyby nie bylo mozna(to jedyny podklad po ktorym mnie nie wysypuje)
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-07, 10:23   #49
utrapienie
Rozeznanie
 
Avatar utrapienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 735
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

Ja też ostatnio odkryłam filtr mineralny Avene i w sumie, to porównując go do chemicznego, który obecnie stosuję, to komfort jest podobny. Bieli lekko, nie zapycha w ogóle.
Tylko się zastanawiam, co oznaczają tak naprawdę opinie, że trzeba go często reaplikować bo się ściera. Jest w tym trochę sprzeczności, no bo skoro się ściera, to znaczy, że lepiej nie używać kolorówki i nie nakładać pudru pędzelkiem czy puszkiem, a tymczasem wszędzie pisze, że filtrów mineralnych kolorówka nie destabilizuje.
Już mi się wszystko kręci.
__________________
Życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci
utrapienie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-07, 12:54   #50
eternalvoyageur
Wtajemniczenie
 
Avatar eternalvoyageur
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Augsburg (Niemcy)
Wiadomości: 2 657
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

Wynika ze alkohole naturanle sa bezpieczne dla cery naczynkowej !

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=240799
__________________
eternalvoyageur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-07, 13:26   #51
fruity
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Frankfurt nad Odra
Wiadomości: 2 506
Wyślij wiadomość przez ICQ do fruity GG do fruity
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

Mnie wciaz najbardziej interesuje czy napewno mozna uzywac wszystkie pudry?
fruity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-07, 13:45   #52
Justin Timberlake
Zakorzenienie
 
Avatar Justin Timberlake
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 307
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

Cytat:
Napisane przez utrapienie Pokaż wiadomość
Tylko się zastanawiam, co oznaczają tak naprawdę opinie, że trzeba go często reaplikować bo się ściera. Jest w tym trochę sprzeczności, no bo skoro się ściera, to znaczy, że lepiej nie używać kolorówki i nie nakładać pudru pędzelkiem czy puszkiem, a tymczasem wszędzie pisze, że filtrów mineralnych kolorówka nie destabilizuje.
Już mi się wszystko kręci.
Gdzie ta sprzeczność? Fakt, lepiej nie używać kolorówki, ale jak już ktoś musi to może kłaść każdą Poprzez destabilizację raczej rozumiemy hmm chemiczne znaczenie, tak jak np. zasada neutralizuje kwas
Justin Timberlake jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-11, 12:54   #53
Justin Timberlake
Zakorzenienie
 
Avatar Justin Timberlake
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 307
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

Eternal a Ty używasz tego filtra Eucerin, którego podałaś na samym początku wątku? Bo nie wiem czy zauważyłaś, ale na samym początku składu ma Ethylhexyl Methoxycinnamate, który jest podejrzewany własnie o przenikalność

A co do filtra Ultrasun, to sama sie napaliłam na niego, ale ten z kolei zawiera aluminę. Było podejrzenie, że sole aluminium przenikają przez skórę, więc mam obawy, że tlenek glinu tym bardziej będzie przenikał Jak myslicie?

aha, pisałyście jeszcze, że na Laverach nie piszę jaki to alkohol, no więc podejrzewam, że chodzi o zwykły etylowy, który jest tam jako rozpuszczalnik (nie sądzę, żeby któryś z tych alkoholi naturalnych mógłby spełniać funkcję rozpuszczalnika) i może podrażniać cerę naczynkową..
Justin Timberlake jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-11, 14:10   #54
eternalvoyageur
Wtajemniczenie
 
Avatar eternalvoyageur
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Augsburg (Niemcy)
Wiadomości: 2 657
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

Justin nie kupilam Eucerin, chociaz mialam na niego chetke... dzieki za ostrzerzenie. Musze poczytac o tym alumie.
Tu pisze ze w Laverce jest alkohol z ziarna
http://cosmeticdatabase.com/product.php?prod_id=90915
__________________
eternalvoyageur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-11, 14:19   #55
Justin Timberlake
Zakorzenienie
 
Avatar Justin Timberlake
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 307
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

Alkohol z ziarna to etylowy

Jak coś znajdziesz więcej na temat tego glinu nieszczęsnego to napisz, bo ja już zwątpiłam, jak coś nie ma filtrów podejrzewanych o przenikalność to ma jakieś inne świństwa

Podam Wam link, tam pisze o tych badaniach dot. filtrów, tak na wszelki wypadek jakbyście czytały składy, żeyście wiedziały czego unikać
http://www.biotechnologia.pl/kosmetologia/35/2135542483

edit: Właśnie mi sie przypomniało, że tlenek glinu jest też czasem stosowany jako filtr mineralny..hmm i teraz już sama nie wiem?? Ma większe cząsteczki niż sole glinu, dlatego nie przenika?? A może przenika? Czy jakiś fachowiec mógłby sie wypowiedzieć?



edit2: zapytałam fachowca i okazuje się, że to sole glinu mogą przedostawać się do krwioobiegu, tlenek glinu jest bezpieczny raczej A co do stosowania Aluminy jako fitra to wycztalam to gdzieś na wizazu, ale to jest niepotwierdzina informacja

Edytowane przez Justin Timberlake
Czas edycji: 2008-03-12 o 12:49
Justin Timberlake jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-13, 22:01   #56
cassatta
Zadomowienie
 
Avatar cassatta
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 764
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

Cześć dziewczyny mam pytanko jestem zupełnie ciemna czy mam filtr mineralny czy chemiczny.
Firmy Mene&Moy Facial C sunblock SPF30
Titanium Dioxide
Zinc Oxide
Vitamin C Derivative
Pycnogenol
Phytic Acid
Vitamnin E
Oil Free .
Podaję jego skład: Aqua, SorbitanStearate,PVP/Eicosene Copolymer, Allantoin, Glycerine, Cyclomethicone, Ascorbyl Methylsilonol Pectinate, Dimethicone, Stearyl Alcohol, PEG-40 Stearate, Pinus Pineaster, Phytic Acid, Disodium Loureth Sulfo Succinate, Tocopheryl Acetate, Diazolidinyl Urea, Panthenol, Propylparaben, Methylparaben.
Uf skończyłam
Jestem z niego zadowolona, dobrze chroni i nie pozostawia białej maski, ani nie zatyka mnie. Szkoda by mi było się z nim rozstawać.
cassatta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-13, 22:58   #57
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

Cytat:
Napisane przez cassatta Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny mam pytanko jestem zupełnie ciemna czy mam filtr mineralny czy chemiczny.
Firmy Mene&Moy Facial C sunblock SPF30
Titanium Dioxide
Zinc Oxide
Vitamin C Derivative
Pycnogenol
Phytic Acid
Vitamnin E
Oil Free .
Podaję jego skład: Aqua, SorbitanStearate,PVP/Eicosene Copolymer, Allantoin, Glycerine, Cyclomethicone, Ascorbyl Methylsilonol Pectinate, Dimethicone, Stearyl Alcohol, PEG-40 Stearate, Pinus Pineaster, Phytic Acid, Disodium Loureth Sulfo Succinate, Tocopheryl Acetate, Diazolidinyl Urea, Panthenol, Propylparaben, Methylparaben.
Uf skończyłam
Jestem z niego zadowolona, dobrze chroni i nie pozostawia białej maski, ani nie zatyka mnie. Szkoda by mi było się z nim rozstawać.
Wydaje mi sie ze mineralny
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-14, 06:28   #58
utrapienie
Rozeznanie
 
Avatar utrapienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 735
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

Cytat:
Napisane przez Justin Timberlake Pokaż wiadomość
Gdzie ta sprzeczność? Fakt, lepiej nie używać kolorówki, ale jak już ktoś musi to może kłaść każdą Poprzez destabilizację raczej rozumiemy hmm chemiczne znaczenie, tak jak np. zasada neutralizuje kwas

No tak.... drugiej Curie-Skłodowskiej ze mnie nie będzie
__________________
Życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci
utrapienie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-14, 16:07   #59
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

Cytat:
Napisane przez cassatta Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny mam pytanko jestem zupełnie ciemna czy mam filtr mineralny czy chemiczny.
Firmy Mene&Moy Facial C sunblock SPF30
Titanium Dioxide
Zinc Oxide
Vitamin C Derivative
Pycnogenol
Phytic Acid
Vitamnin E
Oil Free .
Podaję jego skład: Aqua, SorbitanStearate,PVP/Eicosene Copolymer, Allantoin, Glycerine, Cyclomethicone, Ascorbyl Methylsilonol Pectinate, Dimethicone, Stearyl Alcohol, PEG-40 Stearate, Pinus Pineaster, Phytic Acid, Disodium Loureth Sulfo Succinate, Tocopheryl Acetate, Diazolidinyl Urea, Panthenol, Propylparaben, Methylparaben.
Uf skończyłam
Jestem z niego zadowolona, dobrze chroni i nie pozostawia białej maski, ani nie zatyka mnie. Szkoda by mi było się z nim rozstawać.
NO ale gdzie ten filtr w skladzie? Wczesniej wypisalas dwa filtry, ale jak juz przeszlas do konkretnego skladu to ich tam nie ma. Za to znajduja sie pozostale aktywne substancje ktore wymienilas wczesniej. Dla mnie to nie filtr, tylko zwykly krem bez filtra
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-14, 20:27   #60
bambinosek
Raczkowanie
 
Avatar bambinosek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: kuj-pomorskie
Wiadomości: 55
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

Cytat:
Napisane przez cassatta Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny mam pytanko jestem zupełnie ciemna czy mam filtr mineralny czy chemiczny.
Firmy Mene&Moy Facial C sunblock SPF30
Titanium Dioxide
Zinc Oxide
Vitamin C Derivative
Pycnogenol
Phytic Acid
Vitamnin E
Oil Free .
Podaję jego skład: Aqua, SorbitanStearate,PVP/Eicosene Copolymer, Allantoin, Glycerine, Cyclomethicone, Ascorbyl Methylsilonol Pectinate, Dimethicone, Stearyl Alcohol, PEG-40 Stearate, Pinus Pineaster, Phytic Acid, Disodium Loureth Sulfo Succinate, Tocopheryl Acetate, Diazolidinyl Urea, Panthenol, Propylparaben, Methylparaben.
Uf skończyłam
Jestem z niego zadowolona, dobrze chroni i nie pozostawia białej maski, ani nie zatyka mnie. Szkoda by mi było się z nim rozstawać.
Titanium Dioxide i Zinc Oxide są filtrami mineralnymi. Ale faktycznie podajesz skład, a w tym składzie jakoś ich nie widać
bambinosek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-13 13:28:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:49.