Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrażliwej - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-05-30, 18:16   #121
eternalvoyageur
Wtajemniczenie
 
Avatar eternalvoyageur
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Augsburg (Niemcy)
Wiadomości: 2 657
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

Dziewczyny, znalazlam niezly filtr: Avene 50 w kremie.
Nie bieli, i sie wchlania, i nie jest tlusty. Na razie mnie nie zapchal. Jedyny minusik to metaliczny zapach, za ktorym nie przepadam.
__________________
eternalvoyageur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-30, 20:07   #122
Justin Timberlake
Zakorzenienie
 
Avatar Justin Timberlake
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 307
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

Eternal to jakaś nowość? Wklej proszę fotkę i skład

A moja mama ostatnio byla w Niemczech i wysłałam ja na poszukiwanie Ultrasun Reflex 30, ale nie znalazła w żadnej drogerii DM Czy go wycofali może?
Justin Timberlake jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-30, 20:20   #123
yuki23
Raczkowanie
 
Avatar yuki23
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 280
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

Cytat:
Napisane przez cobraverde Pokaż wiadomość
Uprzejmie donoszę,że zakupiłam taki oto filtr:
http://www.kosmetykinaturalne.sklep....aktor-30-100ml

Mam go ponad tydzień,na razie sprawuje się OK.Konsystencja lekko tępawa(jak to minerały),bardziej treściwy niż Lavera(20 i 40).Bielenie w normie,u mnie daje efekt wychłodzenia odcienia skóry(co w przypadku kilku naczynek jest pozytywne),zapychania brak(przynajmniej dotychczas).
Chroni dobrze,z wyprawy w górki tylko ja wróciłam z nieopaloną(o zgrozo!)twarzą.Przypudrow any jedwabnikiem Hauschki i brązerem CMH Essentials wytrzymał dzielnie kilka bitych godzin.Spod pudrów nie wylazł
Generalnie niezły filtr za niedużą kasę.
Skład też niczegowaty:
Aqua (Water), Olus, Glycine Soja (Soybean) Oil*, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Glycerin,Titanium Dioxide, Zink Oxide, Polyglyceryl -2 Dipolyhydroxystearate, Aluminum Stearate, Aluminum Hydroxide, Magnesium Stearate, Parfum (Essential Oils), Glyceryl Oleate, Tocopherol, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Phytic Acid, Limonene, Linalool, Citral,


Też się nad nim zastanawiam, tym bardziej, że jest promocja na ten produkt.
Czy nadal podtrzymujesz swoją dobrą opinię o nim ?
yuki23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-30, 20:31   #124
eternalvoyageur
Wtajemniczenie
 
Avatar eternalvoyageur
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Augsburg (Niemcy)
Wiadomości: 2 657
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

To zadna nowosc, tylko ja to dopiero odkrylam.

Sklad:

Cytat:
Ingredients from packaging: Active Ingredients: Titanium Dioxide 14.86%; Zinc Oxide 6.86% ; Inactive Ingredients: Caprylic/Capric Triglyceride; Bis-Diglyceryl Polyacryladipate-2; Hydrogenated Polyisobutene; Hydrogenated Vegetable Oil; Mineral Oil (Paraffinum Liquidum); Water (Aqua); Beeswax (Cera Alba); Silica; Dimethyl Silylate; BHT; C20-40 Pareth-10; Cetyl Alcohol; Cetyl Phosphate; Glyceryl Linoleate; Glyceryl Stearate; Iron Oxides (CI 77492/CI 77491/CI 77499); Methicone; Methylparaben; Sodium Hydroxide; Tocopheryl Glucoside; Triethanolamine; Triethoxycaprylylsilane; Trimethoxycaprylylsilane
Cosmeticdatabase wystawil mu b. dobra ocene, na skali "hazardu dla skory" dostal jedynke, czyli b. niski poziom hazardu dla zdrowia.
http://cosmeticdatabase.com/product.php?prod_id=101336

Tylko TRIETHANOLAMINE budzi moje zastrzezenia.

PS tubka wyglada tak: http://www.kaboodle.com/reviews/aven...n-cream-spf-50


edit: ojej, wlasnie wyczytalam ze filtr zawiera nano-czasteczki. One sa tak male, ze przenikaja doslownie przez WSZYSTKO i dostaja sie do krwi. I nie wiadomo co sie potem z nimi w ciele dzieje.

Oj, dosc mam tego wszystkiego... czy nie ma jakiegos normalnego bezpiecznego filtru ktory nie bieli ?
__________________
eternalvoyageur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-30, 21:04   #125
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

Ja bym tak nie przerażała sie tym przenikaniem, bo w końcu większość składników nie przechodzi głębiej niz w naskórek. Gdyby tak łatwo było storzyc nano cząsteczki w kosmetykach to w takiej postaci bożnabyłoby transportować do skóry własciwej substancje kosmetyków. Tymczasem wszędzie słychać o tym, jak trudno jest dostarczyć aktywne substancje w głąb skóry.
Tak samo jest z filtrami przenikajacymi, w testach na szczurach wykazano ich negatyne działanie, ale szczury dostawały bardzo duze ilości takich substancji. Na to tez trzeba wziac poprawkę. Jasne, że lepiej uważać, ale z jedzeniem tez dostarczamy do organizmu mnóstwo chemii, często jeszcze gorszej, a z układu pokarmowego to wszystko się świetnie wchłania.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-31, 10:44   #126
eternalvoyageur
Wtajemniczenie
 
Avatar eternalvoyageur
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Augsburg (Niemcy)
Wiadomości: 2 657
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

Wlasnie te czasteczki nano nie dostarczaja substancje "do skory" ale przenikaja skore, i wchodza duzo glebiej. Radze o tym poczytac.
__________________
eternalvoyageur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-31, 13:59   #127
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

Cytat:
Napisane przez Justin Timberlake Pokaż wiadomość
Eternal to jakaś nowość? Wklej proszę fotkę i skład

A moja mama ostatnio byla w Niemczech i wysłałam ja na poszukiwanie Ultrasun Reflex 30, ale nie znalazła w żadnej drogerii DM Czy go wycofali może?
Nic mi o tym nie wiadomo. Nie kazdy DM prowadzi sprzedaz Ultrasunow. Mama mogla isc do apteki i w razie czego zamowic. Gdyby poszla przed poludniem to po poludniu mogla by juz odebrac.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-31, 16:15   #128
cobraverde
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 71
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

Cytat:
Napisane przez yuki23 Pokaż wiadomość
Też się nad nim zastanawiam, tym bardziej, że jest promocja na ten produkt.
Czy nadal podtrzymujesz swoją dobrą opinię o nim ?
Dzisiaj u mnie upał okrutny,i czułam się z nim mało komfortowo jednak treściwy jest.Chroni dobrze i nie zapycha,ale czujesz go na twarzy w taką pogodę.Nad wodą czy w górach by mi to nie przeszkadzało,ale w mieście Chyba rzucę w diabły to filtrowanie
cobraverde jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-01, 22:06   #129
yuki23
Raczkowanie
 
Avatar yuki23
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 280
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

Dziękuję cobraverde

Już mi bokiem to wszystko wychodzi...od tygodnia wertuje ten wizaz w sprawie filtra i dalej chodzę bez żadnego a skwar niemiłosierny...na nic nie potrafie sie zdecydować

Teraz jeszcze chcialabym się dowiedziec jakie PPD ma ten filtr mineralny Sante...bo rozumiem ,ze to 30, to tyczy się UVB...

No i teraz doszedł jeszcze SVR50 Ecran Teente tez bez alkoholu i podobno jakis kolor rzuca na twarz a nie białą maskę...

Ktos sie nim interesował ??
yuki23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-02, 11:20   #130
cobraverde
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 71
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

yuki-> obejrzałam dokładnie opakowanie,ani śladu info na temat PPD Zresztą o ile sobie dobrze przypominam,na żadnym z mineralnych filtrów jakie miałam(Lavera.Eco Cosmetic,Dr.Hauschka) takiej informacji nie było.
Bardzo mnie kusi taki krem:
http://www.biolander.com/index.php?m...3d77c35c3e2704
ale boję się wtopy
cobraverde jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-02, 14:04   #131
eternalvoyageur
Wtajemniczenie
 
Avatar eternalvoyageur
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Augsburg (Niemcy)
Wiadomości: 2 657
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

Dzidiaj testowalam filtr Sante spf 20, i byl niezly. Ma ciekawa konzystecje, prawie taka pasta, ktore szybko wysycha. WIec daje pelny mat. Tylko nie wiem jak sie sprawdza na skorach suchych.
Mysle ze wroce do tej drogerii i jeszcze raz go sprawdze, i jesli bedzie ok to go lupie.
__________________
eternalvoyageur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-02, 17:51   #132
cleer
Raczkowanie
 
Avatar cleer
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 48
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

Cytat:
Napisane przez yuki23 Pokaż wiadomość

No i teraz doszedł jeszcze SVR50 Ecran Teente tez bez alkoholu i podobno jakis kolor rzuca na twarz a nie białą maskę...

Ktos sie nim interesował ??
Kupiłam go właśnie, poleciła mi babka w superpharmie, bo ona go też stosuje na cerę wrązliwą/naczynkową i jest z niego zadowolona. Zastanawiałam się pomiędzy nim a avene: http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=11308 (też barwiony jak svr), a ostatecznie wzięłam svr bo wg ekspedientki jest podobno mniej tłusty, bardziej wchłanialny na buzi. Wygląda tak: http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...recenzja=95918 (zdjęcie i skład). Jeszcze go nie próbowałam, dam znać jak to zrobię. Kupiłam go za 42 zł z groszami w promocji. Niestety ma alkohol. Jeśli ktoś orientuję się co to za alkohol (bo ja nie mam pojęcia) i jakie ma działanie może skomentuje.
cleer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-02, 18:56   #133
vLain
Rozeznanie
 
Avatar vLain
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 821
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

Próbowała któraś z Was filtrów Hauschki? Głównie ciekawi mnie jak reagują cery naczynkowe/wrażliwe na alkohol wysoko w składzie. Kompletnie nie mogę znaleźć sobie zadawalającego filtra. Miałam jeden filtr Avene, ale nie jestem zadowolona. Szukam czegoś bez silikonów, możliwie niezbyt ciężkiego i niedrażniącego (mam skłonności do podrażnień na policzkach, kiedyś miałam też popękane naczynka). Bardzo ciężko mi znaleźć coś, co by mi pasowało pod względem INCI. Składy filtrów Hauschki wyglądają całkiem fajnie, tylko ten alkohol. Gdzieś tu niektóre z Was pisały, że alkohol w tego typu kosmetykach ich nie podrażnia, ale nie jestem pewna czy u mnie też tak będzie. Mam krem do ciała z filtrem Eco Cosmetics z alkoholem - nałożyłam go ostatnio na policzki i niby nie zwiększył zaczerwienienia, które akurat miałam, ale jednak było mi z nim jakoś dziwnie. Nie mam niestety możliwości zaopatrzyć się w próbki Hauschki, więc stąd pytanie do Was - czy ktoś ma z filtrami z tej firmy jakieś doświadczenia?
vLain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-02, 19:46   #134
Justin Timberlake
Zakorzenienie
 
Avatar Justin Timberlake
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 307
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

Cytat:
Napisane przez cobraverde Pokaż wiadomość
yuki-> obejrzałam dokładnie opakowanie,ani śladu info na temat PPD Zresztą o ile sobie dobrze przypominam,na żadnym z mineralnych filtrów jakie miałam(Lavera.Eco Cosmetic,Dr.Hauschka) takiej informacji nie było.
Bardzo mnie kusi taki krem:
http://www.biolander.com/index.php?m...3d77c35c3e2704
ale boję się wtopy

Mnie też on kusi Ale boję się, że mnie zapcha i będzie mega bielił Ale ostatnio zauważyłam, że moja skóra nie lubi juz tak bardzo mojego ulubionego Lait Velouta z LRP, kiedyś miałam super buźkę po nim, a teraz po całym dniu mam mini-wypryski, które przez noc znikają i pod kremem przez pół dnia też nie wyskakują, dopiero pod wieczór.. Tak jakby cały dzień to by było dla niej za długo
No i dlatego muszę zmianić na jakiś inny, chciałabym mineralny i naturalny jak ten

Eternal dzięki za odpowiedź i składzik

Cleer to alkohol etylowy Mnie etylowy podrażnia i wg mnie nie nadaje się dla cer wrażliwych...Zresztą chciałam jeszcze dodać, że alkohol etylowy to trucizna, co prawda nie w takim sensie, że zrobimy łyczek i umieramy, ale działa on strasznie drażniąco i zabójczo na komórki-dlatego nadaje się do dezynfekcji..Nic dziwnego, że nie nadaje się dla naczynkowców
Justin Timberlake jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-02, 20:06   #135
cobraverde
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 71
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

Cytat:
Napisane przez vLain Pokaż wiadomość
Nie mam niestety możliwości zaopatrzyć się w próbki Hauschki, więc stąd pytanie do Was - czy ktoś ma z filtrami z tej firmy jakieś doświadczenia?
Miałam Hauschkę w zeszłym roku.O ile dobrze pamiętam z filtrem 15.Nie zapychał i nie podrażniał,lepił się ociupinę.Mam kilka pękniętych naczynek z boku nosa(od noszenia okularów,wrrr)i jeśli coś ma podrażnić to podrażnia właśnie tę okolicę.Przy Hauschce niczego złego nie zaobserwowałam.Nie wiem jak się zachowa przy totalnie wrażliwej cerze,bo takich osób w rodzince brak.

Wyczaiłam jeszcze coś takiego:
http://natura24.pl/go/_info/?user_id=86&lang=pl
mam ktoś jakieś doświadczenie z tym cosiem?
cobraverde jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-03, 14:29   #136
fruity
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Frankfurt nad Odra
Wiadomości: 2 506
Wyślij wiadomość przez ICQ do fruity GG do fruity
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

Ja juz coraz bardziej watpie w to, ze kiedys bede codziennie uzywala filtrow. Doprowadzaja mnie do szalu. Wszystkie biela, nie moge duzo nalozyc, o dobrym makijazu nie ma mowy.
Ultrasun bieli, podkresla skorki, zbiera sie wszedzie i 1ml nie da rady naniesc.
Kupilam ostatnio filtr mineralny dla dzieci Kolastyna. Jest perfumowany, ale jak dla mnie zapach jest ok. Jest gesty i nawilzajacy, co tez jest plusem. Ale wlalam do miarki 1ml i nanioslam na twarz. Wygladam jak z grubo nalozona maseczka na twarzy. To tak jakbym miala 10ml a nie 1ml. Czy wy nakladacie ile sie da czy naprawde sumiennie odliczacie?
I czy sa filtry mineralne, ktore nawilzaja ale nie sa tluste? Ale filtry mineralne chyba tak nie wsiakaja, wiec mysle, ze chyba takich, ktorych sie nie wyczuwa na skorze nie ma.
fruity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-03, 20:18   #137
cleer
Raczkowanie
 
Avatar cleer
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 48
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

Cytat:
Napisane przez Justin Timberlake Pokaż wiadomość

Cleer to alkohol etylowy Mnie etylowy podrażnia i wg mnie nie nadaje się dla cer wrażliwych...Zresztą chciałam jeszcze dodać, że alkohol etylowy to trucizna, co prawda nie w takim sensie, że zrobimy łyczek i umieramy, ale działa on strasznie drażniąco i zabójczo na komórki-dlatego nadaje się do dezynfekcji..Nic dziwnego, że nie nadaje się dla naczynkowców
Dziękuję Justin Timberlake

No to super, tubka do kosza? Czym ja się będe smarować? Wyrzuciłabym, ale to kosztowało pieniądze. Jestem w kropce...
cleer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-04, 08:23   #138
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

Cytat:
Napisane przez cleer Pokaż wiadomość
Dziękuję Justin Timberlake

No to super, tubka do kosza? Czym ja się będe smarować? Wyrzuciłabym, ale to kosztowało pieniądze. Jestem w kropce...

Moze najpierw przetestuj. Alkohol jest daleko w skladzie. Zreszta tak sie zastanawiam czy on tam jest, czy sie ktos nie rypnal w skladzie? Posiadam ten filtr juz w tej bialej tubce( w starej zoltej tez mialam) i nie przypominam sobie zeby na opakownaiu pisal alkohol w skladzie. Opakowanie juz dawno wywalilam, wiec pewnosci nie mam czy czasem nie przyoczylam.
Posiadam SVR krem dla cery naczynkowej i tez sklad sie rozni niz ten podany na KWC. Zachwyty ze krem nie zawiera parafiny, a na moim kartoniku( jeszcze go posiadam) jak byk stoi Parafinum Liquidum. Fakt pod koniec skladu, ale jest. druga sprawa filtr i krem na naczynka od SVR posiadam z Francji, chodz nie wydaje mi sie zeby sklady sie roznily. cenowo oczywiscie w Pl wychodzi drozej , ale sklad powinien byc ten sam.
Ja uwazam, ze z tym filtrem to mozesz miec inny problem. On jest barwiony i to wcale nie na jasno. Jest dosc ciemny. Nalozony w przepisowej ilosci, albo chodzby 1ml moze zrobic z ciebie murzynke, a przynajmniej ze mnie robi. Gdy naloze go jak krem tonujacy czyli jak zwykle krem w malej ilosci, naprawde malej to owszem jest ok. Lekko tonuje, wyrownuje koloryt, dlatego nakladam go( jesli uzywam) na inny filtr, sam sie u mnie nie da, jest zbyt ciemny dla mnie.


Ja ostatnio odkrylam nowy filtr Babydream SPF 50. Nie jest to filtr tylko mineralny, posiada tez filtry chemiczne. Nie zawiera alkoholu, ma przyjemna kremowa konsystencje i jak na swoja gestosc wchlania sie wysmienicie, az mnie to dziwi. Nie jest perfumowany i moje dziecie tez nie ucieka jak go nim smaruje

http://www.rossmann.de/DesktopModule...d=56528&id=354

Sklad:aqua, octocrylene, c12-15 alkyl benzoate, titanium dioxide, butyl methoxydibenzoylmethane, glycerin, propylene glycol dicaprylate/dicaprate, glyceryl stearate citrate, bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine, caprylic/capric/myristic/stearic triglyceride, dicaprylyl carbonate, cetearyl alcohol, panthenol, bis-diglyceryl polyacyladipate-2, phenoxyethanol, tocopheryl acetate, vp/eicosene copolymer, microcrystalline cellulose, behenyl alcohol, caprylyl glycol, simethicone, xanthan gum, benzoic acid, cellulose gum, dehydroacetic acid, disodium edta, citric acid, sodium hydroxide, methylisothiazolinone, tocopherol.

Wysuszona skore moze podkreslac te suche skorki, ale nie jest tak zle. Ja juz doszlam do wprawy. Najpier wcieram ile sie da, a resztki wklepuje, ewentualne lekkie pobielenie traktuje brazerem.
Moze to bedzie dla was jakas alternatywa, ale jesli kazdy filtr chemiczny was podraznia to bedzie klapa. Mam nadzieje, ze te podraznienia to wynik alkoholu a nie chemicznych filtrow, badz jeslit o filtry to akurat tych co was podrazniaja moze nie bedzie w skladzie.

Zycze wam powodzenia w szukaniu swoje HG.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-04, 09:37   #139
Paris_Paris
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kętrzyn
Wiadomości: 29
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

hej dziewczyny w przyszlym tygodnu mam zabieg zamykania naczynek na udach, jaki krem bycie polecily na nogi(chodzi mi o filtr na wakacje), taki sam jak do twarzy? tylko pojemnosc powinna byc wieksza bo troche wiecej cialka do smarowania , dziekuje za rade
Paris_Paris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-06-04, 20:04   #140
cleer
Raczkowanie
 
Avatar cleer
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 48
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Moze najpierw przetestuj. Alkohol jest daleko w skladzie. Zreszta tak sie zastanawiam czy on tam jest, czy sie ktos nie rypnal w skladzie? Posiadam ten filtr juz w tej bialej tubce( w starej zoltej tez mialam) i nie przypominam sobie zeby na opakownaiu pisal alkohol w skladzie. Opakowanie juz dawno wywalilam, wiec pewnosci nie mam czy czasem nie przyoczylam.

Mój ma alkohol-wyraźnie jak byk stoi na ulotce i też mam w białej tubie.

Posiadam SVR krem dla cery naczynkowej i tez sklad sie rozni niz ten podany na KWC. Zachwyty ze krem nie zawiera parafiny, a na moim kartoniku( jeszcze go posiadam) jak byk stoi Parafinum Liquidum. Fakt pod koniec skladu, ale jest. druga sprawa filtr i krem na naczynka od SVR posiadam z Francji, chodz nie wydaje mi sie zeby sklady sie roznily. cenowo oczywiscie w Pl wychodzi drozej , ale sklad powinien byc ten sam.

Jaki masz na mysli? Czy jest on dostępny w Polsce? (ten svr dla naczynkowej)

Czy jak pisze na tubce, ze made in france i cały adres francuski tylko, że jest tłumaczenie po polsku, że to filtr etc to znaczy, że to ten sam co z Francji?

Ja uwazam, ze z tym filtrem to mozesz miec inny problem. On jest barwiony i to wcale nie na jasno. Jest dosc ciemny. Nalozony w przepisowej ilosci, albo chodzby 1ml moze zrobic z ciebie murzynke, a przynajmniej ze mnie robi. Gdy naloze go jak krem tonujacy czyli jak zwykle krem w malej ilosci, naprawde malej to owszem jest ok. Lekko tonuje, wyrownuje koloryt, dlatego nakladam go( jesli uzywam) na inny filtr, sam sie u mnie nie da, jest zbyt ciemny dla mnie.

Specjalnie dla Ciebie pierwszy raz go użyłam i kolor jest jasny różowawy, kilka razy popaćkałam w jedno miejsce i dalej jest jasny róż.


Ja ostatnio odkrylam nowy filtr Babydream SPF 50. Nie jest to filtr tylko mineralny, posiada tez filtry chemiczne. Nie zawiera alkoholu, ma przyjemna kremowa konsystencje i jak na swoja gestosc wchlania sie wysmienicie, az mnie to dziwi. Nie jest perfumowany i moje dziecie tez nie ucieka jak go nim smaruje

http://www.rossmann.de/DesktopModule...d=56528&id=354

Sklad:aqua, octocrylene, c12-15 alkyl benzoate, titanium dioxide, butyl methoxydibenzoylmethane, glycerin, propylene glycol dicaprylate/dicaprate, glyceryl stearate citrate, bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine, caprylic/capric/myristic/stearic triglyceride, dicaprylyl carbonate, cetearyl alcohol, panthenol, bis-diglyceryl polyacyladipate-2, phenoxyethanol, tocopheryl acetate, vp/eicosene copolymer, microcrystalline cellulose, behenyl alcohol, caprylyl glycol, simethicone, xanthan gum, benzoic acid, cellulose gum, dehydroacetic acid, disodium edta, citric acid, sodium hydroxide, methylisothiazolinone, tocopherol.

Wysuszona skore moze podkreslac te suche skorki, ale nie jest tak zle. Ja juz doszlam do wprawy. Najpier wcieram ile sie da, a resztki wklepuje, ewentualne lekkie pobielenie traktuje brazerem.

Ale to chyba tylko ewentualnie przez internet żeby go kupić. I czy tych kilka alkoholi w składzie to nie alkohol?
Jak już pisałam wypróbowałam tego "swojego" i wiesz, że też podkreśla mi suche skórki? No co za dziad, ale przynajmniej nie jest tłusty na buzi-taki gęsty lekki mat.


Moze to bedzie dla was jakas alternatywa, ale jesli kazdy filtr chemiczny was podraznia to bedzie klapa. Mam nadzieje, ze te podraznienia to wynik alkoholu a nie chemicznych filtrow, badz jeslit o filtry to akurat tych co was podrazniaja moze nie bedzie w skladzie.

Moniko mnie chemiczny nie podrażnia, ale wyczytawszy tutaj o wyższości mineralnych nad chem, że fotostabilne, że nie przepuszczają prom., że łagodniejsze dla naczynkowej buzi zdecydowałam się wypróbować. Ale jak zdążyłam się zorientować w aptece, wszystkie mineralki prócz avene tej białej dla cery wrażliwej zawierały jakiś tak zwiazek alkoholu(czy rzeczywiscie był to alkohol i szkodliwy nie umiem rozpoznać niestety)

Zycze wam powodzenia w szukaniu swoje HG.
Dziękuję moniko za posta
cleer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-05, 13:04   #141
nieco
Raczkowanie
 
Avatar nieco
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 95
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

Moniko, w Polsce niestety nie ma (albo stety ) tego filtra SVR barwionego w wersji dla cery naczynkowej. Ja ostatnio sobie kupiłam, po raz kolejny, ten filtr i nie ma w składzie Parafinum Liquidum.
Co do jego koloru, to nie nadaje się dla bladzioszków oraz osób o chłodnym odcieniu karnacji, bo moim zdaniem ma on w sobie jakby różowy pigment. Jednakże jego kolor jest dużo jaśniejszy niż np. Biodermy. Ponadto ma bardzo dobre właściwości kryjące.
Pozdrawiam
nieco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-05, 13:33   #142
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

świetny wątek, wpadłam na niego z innego wątku, gdzie w sumie czytałam na temat pielęgnacji skóry tłustej i odwodnionej zarazem. przerażało mnie, ile tam dziewczyny pisały o filtrach.
ja w dzień głównie siedzę w pracy, klimatyzowany biurowiec, słońca zero. z promieniami styczność mam tylko o 8.00 rano, kiedy biegnę do metra i z metra do pracy, i wieczorem, koło 19.00, znów do metra i do domu. łącznie może 10 minut! z tym to ja sobie i bez filtra poradzę
jednak w weekendy - wypady w góry, nad alpejskie jeziorka, sporo jeżdżę na rowerze - czasem w ostrym, górskim słońcu. wówczas dobry filtr by się przydał. poszukam w DM tego Ultrasun Reflex 30 (mam również cerę wrażliwą, więc coś delikatnego będzie dobre). w mojej wysyłkowej aptece znalazłam z tej firmy tylko jakieś Protect 17, 20 lub 28, nie ma też opisu, ale DM niedaleko, miejmy nadzieję, że dobrze wyposażony.
czy to szaleństwo filtrowe musi iść aż tak daleko? czy trzeba sobie smarować aż 50tki i więcej? moje zdanie: po prostu nie smażyć się godzinami, kapelusik na łeb i nie dać się zwariować, a jak już większa wycieczka w planie, to sie w filtry poważne bawić. na codzień to chyba wystarczy jakaś 15tka zawarta w kremie nawilżającym? zastanawia mnie konkretnie Roche Posay Hydraphase XL, albo wersja bezfiltrowa, skoro słońca nie oglądam, wówczas lepiej bym się zajęła odwodnieniem skóry...

czy ja jestem zbyt lekkomyślna, czy raczej dziewczyny od filtrów 50+ szaleją???
w co lepiej wg was zainwestować?
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-05, 19:40   #143
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

cleer ten krem do cery naczynkowej od SVR to Rubialine czy jakos tak sie nazywa i mimo ze w KWC nie ma parafiny w skladzie moj ja ma.
A czy produkt ten sam to wydaje mi sie ze tak. MOj pierwszy filtr od SVR mialam z PL i pisalo na nim tak samo jak na tej nowej wersji w bialej tubce. Opis w paru jezykach po wlosku, po francusku, po polsku, angielsku i nawet po niemiecku. mimo to firma SVR nie jest dostepna w DE.

Jesli babydream jest w polskim Rossmannie a wiem ze jest to moze i filtr sie niedlugo pojawi. A alkohole w skladzie to nie te alkohole o ktorych ty myslisz. Ten zwykly alkohol to albo pisze alkohol albo alkohol denat.

Jak cie chemiczne filtry nie podrazniaja to probuj z chemicznymi skoro z mineralnymi ci nie po drodze. chemiczne tez sa fotostabilne.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-07, 14:59   #144
cleer
Raczkowanie
 
Avatar cleer
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 48
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

Moniko to wyjaśniłaś mi parę rzeczy. Jeszcze mam pytanie czy phenoxyethanol jaki jest w tym filtrze babydream (i nie tylko w tym) jest szkodliwy dla cery naczynkowej?, tzn czy w tej postaci połączonej, bo wiadomo al.etylowy sam w sobie jest szkodliwy.
Ja używam z kremów rilastila, rubialine jeszcze nie próbowałam. Cały czas myślałam, że mówisz o filtrze od svr do cery naczynkowej i tak się zastanawiałam który to moze być, źle doczytałam
Jeszcze apropos alkohol denat. to jest on w auridermie (swoją drogą chciałam go wypróbować a tu patrzę na skład i zdziwienie), który przecież jest przeznaczony do pielęgnacji cery naczynkowej, z rumieniem. Nie rozumiem tego zabiegu.
Hm, wyczytałam to, że substancje z fil.chem. przenikaja do organizamu, że przepuszczają prom. Nie jestem w tej dziedzinie ekspertką, ale jeśli mozesz to wyjaśnij jeszcze raz wady i zalety obu rodzaji fitrów
cleer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-07, 19:42   #145
seszen5
Raczkowanie
 
Avatar seszen5
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Ipsos ;)
Wiadomości: 174
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

no to juz się w tym wszystkim zagłubiłm ...
Zaczne więc od początku, jak w temacie mam naczynkową cerę i szukam jakiegoś dobrego kremu który będzie miał wysoką ochronę a przy okazji miłoby było żeby miał np jakieś zabarwienie i ukrywał moje naczynkowe niedoskonałości których niestety jest sporo...nie licze na jakieś ekstra krycie bo wiadomo na plaży to nie istotne, byle by to wszystki "zgrabnie" wygladało
Z tego co poczytałam w tym wątku chyba lepsze byłyby te filtry mineralne, ale sama nie wiem. Szukałam na KWC jakiegoś dobrego kremiku ale tam tyyyyle tego
także zastanawiam się nad takimi opcjami:

1. AVENE MLECZKO SPF 25 FILTR MINERALNY - SKÓRA WRAŻLIWA - http://www.lekolandia.pl/avene-spf-25-mleczko-filtr-mineralny-skora-wrazliwa-p-3014.html

2.BIODERMA PHOTODERM AR SPF 50+ UVA 33 KREM TONUJĄCY C. NACZYNKOWA - http://www.lekolandia.pl/bioderma-photoderm-ar-spf-50-uva-33-krem-tonujacy-naczynkowa-p-8697.html

3.SVR 50 ECRAN TEINTE - KREM -http://www.lekolandia.pl/svr-50-ecran-teinte-krem-p-125.html

4.La Roche Posay, Anthelios Creme Fondante SPF 40 (Krem do twarzy do cery wrażliwej) - http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=20549 &recenzja=202068

z tych 4 w/w jeden jest mineralny, jeden kryjący bo niestety nie można mieć wszystkiego...a może można i znacie jakiś super kremik bo ja już naprawde pojęcia nie mam
Z góry dziękuje za wszelkie podpowiedzi !!
__________________
SOUTH BEACH
Faza I - dzień 10 / 17
71 kg70->69->68->67->66->65->64->63kg
seszen5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-07, 19:53   #146
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

Phenoxyethanol to konserwant.

Alkohol denat , czyli zwykly alkohol ktorego boi sie wiele z nas dodany do filtra czy kremu z activasami powoduje lepsze wchlanianie sie tego produktu w skore. Jesli krem zawiera jakies activasy (witaminy czy wyciagi ziolowe) to alkohol pomaga im przedostac sie w skore( tak mi sie wydaje) i lepsze zadzialanie chodzby w plytszych warstwach skory, a nie pozostac tylko w naskorku, w ktorym za duzo to one nam skory nie odzywia i nawet wlasciwei nie zadzialaja. Dlatego tak sobie mysle, ze w tak wielu produktach dla cery naczynkowej mimo to ten alkohol jest. Czy to dobre rozwiazanie? Nie wiem. Dla tych, ktore alkohol nawet w malych ilosciach podraznia( ja sie do tych osob nie zaliaczam) to klapa, ale jesli kogos alkohol nie podraznia to czemu nie wyprobowac?

Z tego co mi wiadomo, a dawno sie tematem nie interesowalam ( moze sa jakies nowe studia na ten temat) to normalnie nic nie przenika. sa 4 filtry chemiczne ktore przenikaja, a wiadomo to stad, ze znalezino te filtry w mleku kobiet karmiacych piersia. Odbiega sie juz od uzywania tych filtrow. najczesciej jeszcze spotykany to Ethylhexyl Methoxycinnamate.
A jaka jest roznica miedzy kremami z filtrami chemicznymi, a z samymi mineralnymi? Filtry chemiczne pochlaniaja promienie sloneczne , a mineralne odbijaja promienie UV.
Wady i zalety. No wlasciwie to kazdy rodzaj filtra ma zalety, ale i wady. Filtry mineralne sa czesto tluste, bo titanium dioxide jest rozpuszczalny w tluszczach. Im wiecej tego filtra czyli wieksza ochrona to zazwyczaj wieksza ilosc tluszczu w kosmetyku i czujemy sie zaklajstrowane, krem sie nie wchlania i wygladamy jak wysmarowane smalcem. Do tego dochodzi bielenie. Jak ciezko znalesc filtr mineralny o wysokim LSF i do tego zeby nie bielil i sie w miare wchlanial, to wiekszosc z was juz wie hihih ,syzyfowa praca, prawda?
No a filtry chemiczne, tutaj to inna bajka. Znalesc kosmetyk z odpowiednia dla nas konsystencja jest znacznie prosciej. Robie sie pod gorke gdy podraznia nas alkohol. Wiekszosc firm zmienia formuly swoich filtrow i doklada alkohol zeby poprawic wchlanianie produktu, bo klientki sie skarza na tlusta glajde ktora sie nie wchlania, wiec co? trzeba zmienic formule, dowalic alkoholu, bo tak najprosciej poprawic wchlanialnosc.
Poza tym produkty z filtrami chemicznymi maja ta przewage nad produktami tylko mineralnymi ze lepiej chronia gdyz zawieraja oba rodzaje filtrow i chemiczne i mineralne, a kazdy filtr chroni w okreslonym spektrum, czyli w okreslonej dlugosci fali. Jak tak zbierzemy do kupy te wszystkie filtry umieszczone w jednym kremie to chroni on w wiekszej dlugosci fal niz tylko filtry mineralne. samo to ze produkty na filtrach chemicznych chronia lepiej przed UVA o czyms dowodzi, niz filtry mineralne. Jesli z jakis przyczyn ktos nie umie uzywac kremow z filtrami chemiczynymi to oczywiscie minerane sa jakims rozwiazaniem.
zachwalam wam tutaj produkty z filtrami chemicznymi, ale bynajmniej nie jestem przeciwna filtrom tylko mineralnym. Sama uzywalam i jeszcze uzywam( mam resztki Ultrasun Reflex 30) . Uwazam filtra mineralne za super rozwiazanie gdy sie ma male dziecko, zwlaszcza niemowlaka, a takiego malucha lepiej potraktowac mineralnym produktem, zmniejsza sie ryzyko ewentualnego podrazniena delikatenj skory.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-09, 18:01   #147
cleer
Raczkowanie
 
Avatar cleer
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 48
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

Ha to ja specjalnie Moniko zakupiłam mineralny bo myślałam, że to lepsze dla naczynek, a tu okazuje się, że chemiczne lepiej chronią przed słońcem co jest bardzo istotne przy takiej buzi. Jestem skonfudowana całą ta wiedzą
Dziękuję

Seszen5 ja mam dwa z tych co wymieniłaś:
.BIODERMA PHOTODERM AR SPF 50+ UVA 33 KREM TONUJĄCY C. NACZYNKOWA ma on słabe krycie, jeśli ktoś nie ma dużego problemu z naczynkami, mnie on denerwuje bo w ogóle mi się nie wchłania na buzi, maże sie i jakoś tak waży, kolor niewidoczny na twarzy-ogólnie taki słabiak
SVR 50 ECRAN TEINTE - KREM ten amm od niedawna, jest on tępy, gorzej się rozprowadza po buzi, podkręsla suchce skórki, ale w porównaniu z biodermą to jest prawdziwy mat-kolor ciemniejszy-taki bardziej jasny niz ciemny róż.
cleer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-09, 22:42   #148
seszen5
Raczkowanie
 
Avatar seszen5
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Ipsos ;)
Wiadomości: 174
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

Cytat:
Napisane przez cleer Pokaż wiadomość
Ha to ja specjalnie Moniko zakupiłam mineralny bo myślałam, że to lepsze dla naczynek, a tu okazuje się, że chemiczne lepiej chronią przed słońcem co jest bardzo istotne przy takiej buzi. Jestem skonfudowana całą ta wiedzą
Dziękuję

Seszen5 ja mam dwa z tych co wymieniłaś:
.BIODERMA PHOTODERM AR SPF 50+ UVA 33 KREM TONUJĄCY C. NACZYNKOWA ma on słabe krycie, jeśli ktoś nie ma dużego problemu z naczynkami, mnie on denerwuje bo w ogóle mi się nie wchłania na buzi, maże sie i jakoś tak waży, kolor niewidoczny na twarzy-ogólnie taki słabiak
SVR 50 ECRAN TEINTE - KREM ten amm od niedawna, jest on tępy, gorzej się rozprowadza po buzi, podkręsla suchce skórki, ale w porównaniu z biodermą to jest prawdziwy mat-kolor ciemniejszy-taki bardziej jasny niz ciemny róż.
No to z tego co piszesz wynika, że w sumie żaden nie jest za dobry ... a może masz jakiś bądź przetestowałaś taki kremik z którego jesteś zadowolona?? Przydałaby mi sie jakaś podpowiedź ...
Z góry dziękuje
__________________
SOUTH BEACH
Faza I - dzień 10 / 17
71 kg70->69->68->67->66->65->64->63kg
seszen5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-10, 15:44   #149
cleer
Raczkowanie
 
Avatar cleer
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 48
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

Seszen ale chodzi ci o krem do cery naczynkowej czy o filtry przeciwsłoneczne do takiej cery?
cleer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-10, 17:37   #150
seszen5
Raczkowanie
 
Avatar seszen5
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Ipsos ;)
Wiadomości: 174
Dot.: Filtry mineralne dla cery naczynkowej / wrazliwej

Cytat:
Napisane przez cleer Pokaż wiadomość
Seszen ale chodzi ci o krem do cery naczynkowej czy o filtry przeciwsłoneczne do takiej cery?
filtry, filtry kremik na naczynka mam już swój ulubiony.
__________________
SOUTH BEACH
Faza I - dzień 10 / 17
71 kg70->69->68->67->66->65->64->63kg
seszen5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-13 13:28:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:27.