Kolczyk w pępku - opinie wrażenia problemy - Strona 105 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-05-20, 15:57   #3121
eeffy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 4
Dot.: Kolczyk w pępku - opinie wrażenia problemy

Mam kolczyka w pepku juz od 2-3 lat. Od razu ladnie mi sie zagoil, nie bylo problemow, tak samo jak z kolczykiem w jezyku. Jednak chcialabym pozbyc sie ozdoby z pepka i wyjac kolczyk na stale. Najlepiej po wakacjach, zeby nie bylo widac az tak bardzo dziurki. Kolczyk wyjmuje bardzo rzadko. Gdy kiedys wyjelam i chcialam wlozyc po godzinie, to dziurka zrobila mi sie bardzo 'ciasna'. Macie jakies opinie na temat: jak dlugo dziurka po kolczyku sie zarasta? Wiem, ze u kazdego jest inaczej, ale chcialabym wiedziec tak 'mniej wiecej'. Polecacie moze jakies masci, ktorymi moglabym smarowac miejsce przeklucia, aby zmniejszyc blizne?
__________________
cel: 46.
eeffy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-21, 22:22   #3122
kaffa91
Raczkowanie
 
Avatar kaffa91
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 33
Dot.: Kolczyk w pępku - opinie wrażenia problemy

witam
Podłączam się do wątku. Wczoraj kosmetyczka przekuła mi pępek. Miało być wszystko ładnie, pięknie no ale... Chciałoby się xP
Problem polega na tym, iż mam nieodparte wrażenie iż przekute zostało to krzywo. Byłam dziś u tej kosmetyczki ponownie, lecz upierał się że jest prosto i pięknie, jednakże jak na mój gust, górna kuleczka powinna być z 2-3mm w prawo.
Załączam fotki, pierwsza przedstawia wygląd tegoż "dzieła" gdy jakoś się niefortunnie przekręciło, reszta po lekkim naprostowaniu. Nie mam pojęcia co z tym zrobić. Czy po włożeniu innego kolczyka będzie to lepiej wyglądać, czy może trzeba to w jakiś sposób poprawić?Czy Wasze kolczyki też przekręcają się pod różnymi kątami sprawiając wrażenie iż są krzywo?
Liczę na szybką odpowiedź

aha,radzę oglądać fotki w pełnym rozmiarze, na miniaturkach jakoś "krzywiej" niż w rzeczywistości to wygląda ;p
__________________
Why so serious... ?
kaffa91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-21, 23:44   #3123
Paulinax123
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Eternia ;)
Wiadomości: 1 745
Dot.: Kolczyk w pępku - opinie wrażenia problemy

Cytat:
Napisane przez kaffa91 Pokaż wiadomość
witam
Podłączam się do wątku. Wczoraj kosmetyczka przekuła mi pępek. Miało być wszystko ładnie, pięknie no ale... Chciałoby się xP
Problem polega na tym, iż mam nieodparte wrażenie iż przekute zostało to krzywo. Byłam dziś u tej kosmetyczki ponownie, lecz upierał się że jest prosto i pięknie, jednakże jak na mój gust, górna kuleczka powinna być z 2-3mm w prawo.
Załączam fotki, pierwsza przedstawia wygląd tegoż "dzieła" gdy jakoś się niefortunnie przekręciło, reszta po lekkim naprostowaniu. Nie mam pojęcia co z tym zrobić. Czy po włożeniu innego kolczyka będzie to lepiej wyglądać, czy może trzeba to w jakiś sposób poprawić?Czy Wasze kolczyki też przekręcają się pod różnymi kątami sprawiając wrażenie iż są krzywo?
Liczę na szybką odpowiedź

aha,radzę oglądać fotki w pełnym rozmiarze, na miniaturkach jakoś "krzywiej" niż w rzeczywistości to wygląda ;p
Mi się wydaję, że trochę jest. No ale takie uroki przebijania u kosmetyczki. Na następny raz polecam salon tatuażu i piercingu
__________________
"Bo życie to coś więcej, nie tylko krew,pot sperma i łzy "
Marzą się lepsze dni ? One przyjdą z czasem. Wystarczy ruszyć dupę i pokazać klasę !
Na pewno znasz takie noce, ten destrukcyjny moment, w którym każda myśl waży grubo ponad tonę
Paulinax123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-22, 00:40   #3124
kaffa91
Raczkowanie
 
Avatar kaffa91
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 33
Dot.: Kolczyk w pępku - opinie wrażenia problemy

Cytat:
Napisane przez Paulinax123 Pokaż wiadomość
Mi się wydaję, że trochę jest. No ale takie uroki przebijania u kosmetyczki. Na następny raz polecam salon tatuażu i piercingu
Co więc polecasz w takim razie? Wyjąć i poczekać az sie zagoi i zrobić to profesjonalnie? Czy co... Czy może jednak nie rzuca sie tak w oczy? Jakbym wyjęła to czy zagoi się z blizną mocną? Czy będzie można powtórzyć zabieg, skoro poprzedni tak niedawni, a jeśli nie teraz to kiedy powtórzyć?
help?
__________________
Why so serious... ?
kaffa91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-22, 08:47   #3125
Paulinax123
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Eternia ;)
Wiadomości: 1 745
Dot.: Kolczyk w pępku - opinie wrażenia problemy

Cytat:
Napisane przez kaffa91 Pokaż wiadomość
Co więc polecasz w takim razie? Wyjąć i poczekać az sie zagoi i zrobić to profesjonalnie? Czy co... Czy może jednak nie rzuca sie tak w oczy? Jakbym wyjęła to czy zagoi się z blizną mocną? Czy będzie można powtórzyć zabieg, skoro poprzedni tak niedawni, a jeśli nie teraz to kiedy powtórzyć?
help?
Bardzo krzywo nie jest, jeśli Ci to przeszkadza to wyjmij poczekaj trochę i na nowo przebij- jeśli nie to zostaw. Swoją drogą mam nadzieję, że kolczyk jest tytanowy, bo jak nie jest możliwość, że będzie Ci się źle goić, ale kto wie...
__________________
"Bo życie to coś więcej, nie tylko krew,pot sperma i łzy "
Marzą się lepsze dni ? One przyjdą z czasem. Wystarczy ruszyć dupę i pokazać klasę !
Na pewno znasz takie noce, ten destrukcyjny moment, w którym każda myśl waży grubo ponad tonę
Paulinax123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-26, 11:34   #3126
CrazyLadyStyle
Przyczajenie
 
Avatar CrazyLadyStyle
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 11
Dot.: Kolczyk w pępku - opinie wrażenia problemy

Cześć dziewczyny
Chce odświeżyć swoją "kolczykową garderobe" i kupic sobie 2 fajne kolce na lato ale nie mogę się zdecydować które:
http://www.sklep-piercing.pl/SREBRNY...TKI_214_2.html
http://www.sklep-piercing.pl/KOLCZYK...YSTAL_4_2.html
http://www.sklep-piercing.pl/KOLCZYK...AZKA_36_2.html
http://www.sklep-piercing.pl/KOLCZYK...CUDO_38_2.html
Będę wdzięczna za Wasze opinie
CrazyLadyStyle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-27, 09:23   #3127
darunia89
Raczkowanie
 
Avatar darunia89
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Grudziądz
Wiadomości: 59
GG do darunia89
Dot.: Kolczyk w pępku - opinie wrażenia problemy

mi sie podoba ten http://www.sklep-piercing.pl/SREBRNY...TKI_214_2.html
__________________
...Patrz na świat jakbyś oglądał go po raz pierwszy...




darunia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-27, 10:06   #3128
aniuska_90
Raczkowanie
 
Avatar aniuska_90
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 423
Dot.: Kolczyk w pępku - opinie wrażenia problemy

mi tez sie ten podoba , mam taki podobony tylko z trzema kwiatkami Fajnie wyglada na opalonym brzuszku ;p
http://www.sklep-piercing.pl/SREBRNY...TKI_214_2.html
aniuska_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-28, 09:05   #3129
totylkotwemarzenie
Raczkowanie
 
Avatar totylkotwemarzenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 153
Dot.: Kolczyk w pępku - opinie wrażenia problemy

Tak sobie czytam tu i ówdzie i ośmieliłam się odezwać Wydaje mi się, że snide ma sporą wiedzę i doświadczenie, dlatego opiszę swój mały problem i zapytam o radę...
Kolczyk w pępku zrobiłam jakieś 3 tygodnie temu, wszystko ok - dokładnie takie warunki sterylne w studiu piercingu jakie powinny być (nie będę tu przepisywać jak to wyglądało, bo dokładnie tak jak wg fachowców być powinno). Wszystko się ładnie goiło, więc pomyślałam, że wrócę do a6w (robiłam wczoraj), by brzuch jakoś wyglądał na lato. I tu pojawia się moje pytanie- czy biała wydzielina z tego przekłutego miejsca jest normalna, czy powinnam z nią coś zrobić- przemyć czy coś? A może chwilowo zostawić ćwiczenia? Poza tym nic mnie nie boli i jakby się przyjrzeć to tylko lekko zaczerwienione wokół górnej kulki jest... Proszę o poradę
totylkotwemarzenie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-28, 09:34   #3130
snide
Zadomowienie
 
Avatar snide
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 086
GG do snide
Dot.: Kolczyk w pępku - opinie wrażenia problemy

moja wiedza jest naprawdę mała ale w podstawowych kwestiach mogę pomóc
biała wydzielina to limfa jest normalną wydzieliną podczas gojenia. zaczerwienieniem również nie masz się co martwić. standardowo przemywaj przekłucie 2 max. 3 razy dziennie najpierw solą fizjologiczną/roztworem morskiej następnie octeniseptem. ćwiczenia nie są wskazane podczas gojenia ponieważ cały czas pracują mięśnie brzucha co wpływa niekorzystnie na gojenie, spowalnia proces gojenia.
__________________
snidehead.blogspot.com sneakers
facebook.com/snidehead
snide jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-28, 12:23   #3131
Fureyka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 2 863
Dot.: Kolczyk w pępku - opinie wrażenia problemy

Cytat:
Napisane przez snide Pokaż wiadomość
ćwiczenia nie są wskazane podczas gojenia ponieważ cały czas pracują mięśnie brzucha co wpływa niekorzystnie na gojenie, spowalnia proces gojenia.
Czy pływanie na basenie zalicza się do ćwiczeń? Pływając pracują też wszystkie mięśnie, ale czy na tyle brzuch, bym musiała zrobić przerwę? I jeszcze jedno, jak z pływaniem w morzu, odpada z powodu ryzyka infekcji?
Nie mam jeszcze kolczyka, choruje na niego długo i chyba w końcu go zrobię, stąd muszę się podowiadywać sporo rzeczy, więc nie bijcie...
__________________
Wystarczy tylko wierzyć, że się uda...
A uda się na pewno jak sie szczerze wierzy...

Edytowane przez Fureyka
Czas edycji: 2010-05-28 o 12:25
Fureyka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-28, 12:33   #3132
miss venflon
Zakorzenienie
 
Avatar miss venflon
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: bielsko
Wiadomości: 3 607
Dot.: Kolczyk w pępku - opinie wrażenia problemy

Cytat:
Napisane przez Fureyka Pokaż wiadomość
Czy pływanie na basenie zalicza się do ćwiczeń? Pływając pracują też wszystkie mięśnie, ale czy na tyle brzuch, bym musiała zrobić przerwę? I jeszcze jedno, jak z pływaniem w morzu, odpada z powodu ryzyka infekcji?
Nie mam jeszcze kolczyka, choruje na niego długo i chyba w końcu go zrobię, stąd muszę się podowiadywać sporo rzeczy, więc nie bijcie...
zarówno basen jak i morze czy jezioro odpadają z powodu ryzyka infekcji-mozna wrócić jak przestanie się cokolwiek wysączać z miejsca przekłucia(minimum 1,5 -2 miesiące) a najlepiej do pełnego wygojenia
__________________
MISS VENFLON PORTFOLIO
miss venflon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-28, 12:55   #3133
Fureyka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 2 863
Dot.: Kolczyk w pępku - opinie wrażenia problemy

Cytat:
Napisane przez miss venflon Pokaż wiadomość
zarówno basen jak i morze czy jezioro odpadają z powodu ryzyka infekcji-mozna wrócić jak przestanie się cokolwiek wysączać z miejsca przekłucia(minimum 1,5 -2 miesiące) a najlepiej do pełnego wygojenia
Czyli lepiej zrobić go jesienią, bo inaczej mogę sobie nieźle spaprać. :/
Bardzo dziękuje za szybką odpowiedz!
__________________
Wystarczy tylko wierzyć, że się uda...
A uda się na pewno jak sie szczerze wierzy...
Fureyka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-28, 13:57   #3134
asia_ai8
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Bruksela
Wiadomości: 113
Dot.: Kolczyk w pępku - opinie wrażenia problemy

No hej dziewczęta. To i ja się dołączam do wątku Wyczytałam już wszystko i ośmieliłam się sama zrobić sobie kolczyka, a to z tego względu iż obecnie jestem w Brukseli i nie znam jej jeszcze na tyle dobrze by znaleźć tu studio, nikt też nie wiedział dokładnie gdzie ono jest więc... Wiem jakie są z nimi problemy, jak trzeba uważać. Ja postanowiłam przemywać kolczyk czymś do dezynfekcji o nazwie "iso - Betadine 4%" i rumiankiem. Co na to powiecie? Każdy kolczyk (w uszach czy nosie) przemywałam rumiankiem i pięknie mi się goiło, więc i teraz stwierdziłam że to będzie dobry pomysł. Kolczyk jest ze stali chirurgicznej z plastikowymi kuleczkami (by był jak najbardziej lekki). Teraz moje pytanie. Jak najlepiej dbać o niego teraz by mi nie migrował?
asia_ai8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-28, 15:45   #3135
miss venflon
Zakorzenienie
 
Avatar miss venflon
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: bielsko
Wiadomości: 3 607
Dot.: Kolczyk w pępku - opinie wrażenia problemy

kolczyk ztymi akrylowaymi kulkami masz od początku?
betadine to silnie działający lek nie ma sensu go stosowac do póki nie dzieję sie nic złego -odstawiłabym
poszukaj też w aptece soli fizjologicznej/saline injection -wydaje mi się tez że możesz spytac w aptece o roztwór Octenidine-u nas wystepuję pod nazwą handlową Octenispet
__________________
MISS VENFLON PORTFOLIO
miss venflon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-28, 15:45   #3136
totylkotwemarzenie
Raczkowanie
 
Avatar totylkotwemarzenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 153
Dot.: Kolczyk w pępku - opinie wrażenia problemy

Snide, dzięki bardzo Czyli muszę zrezygnować z moich treningów, no trudno Zastanawia mnie jednak skąd taka duża rozbieżność w terminach np. jedni mówią, że kolczyk mogę zmienić na inny już teraz, inni że po 2 miesiącach od zrobienia, tak samo z opalaniem - że już / 1 miesiąc od zrobienia i pływaniem w jeziorze/ morzu- po miesiącu, dwóch od zrobienia / 3 miesiące... Kogo słuchać?
No i hasło klucz - ile się goi ponoć ten pępek, bo te podane terminy tak się różnią, że się gubię?
totylkotwemarzenie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-28, 16:14   #3137
miss venflon
Zakorzenienie
 
Avatar miss venflon
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: bielsko
Wiadomości: 3 607
Dot.: Kolczyk w pępku - opinie wrażenia problemy

Cytat:
Napisane przez totylkotwemarzenie Pokaż wiadomość
Snide, dzięki bardzo Czyli muszę zrezygnować z moich treningów, no trudno Zastanawia mnie jednak skąd taka duża rozbieżność w terminach np. jedni mówią, że kolczyk mogę zmienić na inny już teraz, inni że po 2 miesiącach od zrobienia, tak samo z opalaniem - że już / 1 miesiąc od zrobienia i pływaniem w jeziorze/ morzu- po miesiącu, dwóch od zrobienia / 3 miesiące... Kogo słuchać?
No i hasło klucz - ile się goi ponoć ten pępek, bo te podane terminy tak się różnią, że się gubię?
ja zalecam swoim klientom minimum 1,5-2 miesiące "odwyku" od opalania,ćwieczeń,basenów-jeśli są jakiekolwek problemy bądź nadal sączy się limfa to ten okres automatycznie się wydłuża
a czas gojenia jest różny bo zależy od predyspozycji danego organizmu-ale umownie mówi się o od 2 miesięcy w górę-może to nawet i byc pół roku
__________________
MISS VENFLON PORTFOLIO
miss venflon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-28, 18:33   #3138
asia_ai8
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Bruksela
Wiadomości: 113
Dot.: Kolczyk w pępku - opinie wrażenia problemy

Cytat:
Napisane przez miss venflon Pokaż wiadomość
kolczyk ztymi akrylowaymi kulkami masz od początku?
betadine to silnie działający lek nie ma sensu go stosowac do póki nie dzieję sie nic złego -odstawiłabym
poszukaj też w aptece soli fizjologicznej/saline injection -wydaje mi się tez że możesz spytac w aptece o roztwór Octenidine-u nas wystepuję pod nazwą handlową Octenispet
tak taki kolczyk mam od początku. Takie jakby plastikowe kuleczki... taki kupiłam u kosmetyczki, a i tak szukałam bardzo długo zanim znalazłam kosmetyczkę u której bym cos takiego kupiła. Betadine sprzedał nam farmaceuta w aptece jako płyn antybakteryjny, który używaliśmy do odkażania stóp po kąpieli bo lokatorka ma problem ze śmierdzącymi nogami... my też nie chcieliśmy, ale że mam tylko to , więc tego użyłam do odkażenia brzucha, igły, rąk i kolczyka
Wszystko zapisałam , jutro pójdę do apteki i zapytam. Biegać można prawda?

Edytowane przez asia_ai8
Czas edycji: 2010-05-28 o 18:37
asia_ai8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-28, 19:20   #3139
miss venflon
Zakorzenienie
 
Avatar miss venflon
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: bielsko
Wiadomości: 3 607
Dot.: Kolczyk w pępku - opinie wrażenia problemy

Cytat:
Napisane przez asia_ai8 Pokaż wiadomość
tak taki kolczyk mam od początku. Takie jakby plastikowe kuleczki... taki kupiłam u kosmetyczki, a i tak szukałam bardzo długo zanim znalazłam kosmetyczkę u której bym cos takiego kupiła. Betadine sprzedał nam farmaceuta w aptece jako płyn antybakteryjny, który używaliśmy do odkażania stóp po kąpieli bo lokatorka ma problem ze śmierdzącymi nogami... my też nie chcieliśmy, ale że mam tylko to , więc tego użyłam do odkażenia brzucha, igły, rąk i kolczyka
Wszystko zapisałam , jutro pójdę do apteki i zapytam. Biegać można prawda?
no to niedobrze że tak kolczyk jest od początku-bo akrylu nie można wysterylizować -więc jeśli sama go sobie zakładałaś to popełniłaś wielką głupotę,bo dezynfekcja tym preparatem kolczyka niewiele dała
jest chyba róznica w odkażaniu stóp a pielęgnacja rany
__________________
MISS VENFLON PORTFOLIO
miss venflon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-28, 19:50   #3140
kamagg
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3
Dot.: Kolczyk w pępku - opinie wrażenia problemy

Wiem ze takie tamty byly tu poruszane i w ogole ale zapytam sie osobicie gdyz czytac ponad 100 stron to nie latwe zadanie ;p
Mam kolczyk od stycznia, no i się jeszcze nie zagoil ;/ skora dookola nie jest czerowna jak niekote dziewczyny pokazuja zdjecia, moja skora tuz przy kolczyku (nie widac tego) jak podniose kulke jest lekko sina no i wyplywa z niej wydzielina (mysle iz to ropa) no a jak go przemywam czyli wyjmuje i przemywam najpierw sola fizjologiczna i octenisteptem to czasami leci krew i mam cos dziwnie czerwonego w srodku co moge po wielu probach "wyrwac" tak na codzien mi nie boli, ale przy zahaczaniu to jednak troche tak ;/ dodam ze robilam w salonie a nie u kosmetyczki
Isc do salonu czy przemywac i czekac?
kamagg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-29, 11:58   #3141
asia_ai8
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Bruksela
Wiadomości: 113
Dot.: Kolczyk w pępku - opinie wrażenia problemy

Cytat:
Napisane przez miss venflon Pokaż wiadomość
no to niedobrze że tak kolczyk jest od początku-bo akrylu nie można wysterylizować -więc jeśli sama go sobie zakładałaś to popełniłaś wielką głupotę,bo dezynfekcja tym preparatem kolczyka niewiele dała
jest chyba róznica w odkażaniu stóp a pielęgnacja rany
Nie, nie źle mnie zrozumiałaś. Kolczyk nie jest cały plastikowy. Część która jest w ciele jest ze stali chirurgicznej, a same kuleczki są plastikowe. Proszę Cię nie strasz mnie.... Mam nadzieje że nic się nie stanie jak noszę taki kolczyk. Piszecie że im lżejszy tym lepszy. Innych nie mieli, ale pani mówiła że takie też się zakłada na początek....
Oczywiście że odkażanie skóry przed przekłuciem jest baaardzo ważne. Jest to płyn odkażający, więc jaki inny miałam użyć jak właśnie to dał nam pan w aptece. Mówił że będzie dobry, a uprzedzałam że ma posłużyć też do dezynfekcji przebijanej skóry. Co teraz zrobić żeby nic mi się nie stało? Jakiś preparat to dobrze odkazi? Robiłam kolczy wczoraj. Zaczerwienienie już prawie zeszło, troszkę boli jak go ruszam, ale z tego co wiem to normalne, nic poza tym się nie dzieje
Ah i mam cos takiego jak "Naaprep" (natrii chloridum 9mg - aqua parafica)jest w ampułce jak sól fiziologiczna
Hej byłam w aptece. Farmaceuta odradził mi Betadine, to coś jak jodyna. Naapap który mam to sól fiziologiczna Mogę jej użyć. I mam coś co rozwiało moje obawy. Kupiłam płyn który dezynfekuje wszystko o nazwie "Cedium" i działa dobrze na takiego typu rany, nie wchodzi w reakcje ze stalą

Edytowane przez asia_ai8
Czas edycji: 2010-05-29 o 13:57
asia_ai8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-29, 13:49   #3142
owned05
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 20
Dot.: Kolczyk w pępku - opinie wrażenia problemy

Cytat:
Napisane przez kamagg Pokaż wiadomość
Wiem ze takie tamty byly tu poruszane i w ogole ale zapytam sie osobicie gdyz czytac ponad 100 stron to nie latwe zadanie ;p
Mam kolczyk od stycznia, no i się jeszcze nie zagoil ;/ skora dookola nie jest czerowna jak niekote dziewczyny pokazuja zdjecia, moja skora tuz przy kolczyku (nie widac tego) jak podniose kulke jest lekko sina no i wyplywa z niej wydzielina (mysle iz to ropa) no a jak go przemywam czyli wyjmuje i przemywam najpierw sola fizjologiczna i octenisteptem to czasami leci krew i mam cos dziwnie czerwonego w srodku co moge po wielu probach "wyrwac" tak na codzien mi nie boli, ale przy zahaczaniu to jednak troche tak ;/ dodam ze robilam w salonie a nie u kosmetyczki
Isc do salonu czy przemywac i czekac?

Własnie ja mam podobny problem, tylko że ja przebijałam pod koniec lutego, i przedwczoraj też jak wyjełam zaczeła mi lecieć krew. ale mnie za to w ogóle nie boli. co do tego wyrywania to pewnie strupki tak jak u mnie. Odnosze wrażenie jakby skóra sie chciala zagoic i powstawaly gdzie niegdzie strupki ,tylko że one sie skruszają i od początku jest goła rana. Ale na pewno jest bardziej podgojone niż na początku I w sumie nic dziwnego by dla mnie było bo kolczyk w pepku podobno nawet do roku może sie goić ale u mnie wszytkie przekłucia goją sie zdumiewająco szybko. Wszyscy sie dziwili jak np widzieli że moje przekłucie po 2 tyg wygląda jak u wiekszości po 2 miesiącach tak samo szybko goją mi sie rany. Może dlatego ze przy badaniu wyszło że mam za dużo czegos tam we krwi i moja krew zaraz po wypłynieciu zamienia sie w takiego 'gluta' ze tak powiem
owned05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-29, 17:47   #3143
kamagg
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3
Dot.: Kolczyk w pępku - opinie wrażenia problemy

powiem Ci ze to nie sa strupki, to jest jakby zywe mieso takie galaretowate
kamagg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-31, 12:58   #3144
totylkotwemarzenie
Raczkowanie
 
Avatar totylkotwemarzenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 153
Dot.: Kolczyk w pępku - opinie wrażenia problemy

Tak się zastanawiam nad tym osceniseptem, farmaceutka powiedziała, że to na kanał rany ale może być silny i że jest na dezynfekcję owej rany... Czy jest to aż tak niezbędne? W jakim celu się to stosuje? Czy nie będzie tak, że za dużo "grzebię" przy tym przebiciu ? W ostatnim poście się pomyliłam- kolczyk mam jednak dopiero 2 tygodnie i wszystko było ok do tych felernych ćwiczeń, które zresztą już odstawiłam. Co ciekawe, w salonie mówili, że wygląda ładnie, nawet lepiej niż u niektórych i jestem trochę przewrażliwiona, ale o zgrozo mówili o spirytusie i tribioticu jeśli bardzo się upieram, ale co jeszcze ciekawsze, sam zabieg wyglądał tak jak powinien i mieli odpowiedni sprzęt O.o
totylkotwemarzenie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-31, 19:17   #3145
kasia2904
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 78
Dot.: Kolczyk w pępku - opinie wrażenia problemy

Witajcie. Kiedyś do Was pisałam, ale teraz mam nowy problem. Być może spowodowany jest moja nadwrażliwością A mianowicie chodzi o migrację kolczyka. Chciałabym sięgnąć fachowej rady, wiec zwracam się do Was. Niestety w moim mieście zamknęli już ten jeden jedyny salon pierceingu. Wydaje mi się, że jest znacznie mniej tej skóry pomiędzy kulką a pępkiem. Nie wydaje Wam się za mało? Załączam zdjęcia (przy zmniejszaniu, pogorszyła się jakość). Proszę o odpowiedź.
kasia2904 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-31, 19:25   #3146
snide
Zadomowienie
 
Avatar snide
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 086
GG do snide
Dot.: Kolczyk w pępku - opinie wrażenia problemy

Cytat:
Napisane przez totylkotwemarzenie Pokaż wiadomość
Tak się zastanawiam nad tym osceniseptem, farmaceutka powiedziała, że to na kanał rany ale może być silny i że jest na dezynfekcję owej rany... Czy jest to aż tak niezbędne? W jakim celu się to stosuje? Czy nie będzie tak, że za dużo "grzebię" przy tym przebiciu ? W ostatnim poście się pomyliłam- kolczyk mam jednak dopiero 2 tygodnie i wszystko było ok do tych felernych ćwiczeń, które zresztą już odstawiłam. Co ciekawe, w salonie mówili, że wygląda ładnie, nawet lepiej niż u niektórych i jestem trochę przewrażliwiona, ale o zgrozo mówili o spirytusie i tribioticu jeśli bardzo się upieram, ale co jeszcze ciekawsze, sam zabieg wyglądał tak jak powinien i mieli odpowiedni sprzęt O.o
czasami bywają tacy agenci, którzy przekłucie zrobią dobrze, ale braki w wiedzy jednak mają. octenisept jest niezbędny z tego względu, że służy on do dezynfekcji rany.

kasia2904 na zdjęciach wygląda ok.
__________________
snidehead.blogspot.com sneakers
facebook.com/snidehead

Edytowane przez snide
Czas edycji: 2010-05-31 o 19:28
snide jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-31, 19:28   #3147
kasia2904
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 78
Dot.: Kolczyk w pępku - opinie wrażenia problemy

dzieki, obawialam sie najgorszego ;-)

Edytowane przez kasia2904
Czas edycji: 2010-05-31 o 19:30
kasia2904 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-31, 22:02   #3148
totylkotwemarzenie
Raczkowanie
 
Avatar totylkotwemarzenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 153
Dot.: Kolczyk w pępku - opinie wrażenia problemy

Podreptałam do apteki zasięgnąć porady kolejnego magistra farmacji... Powiedziałam o co mi chodzi, na co kobieta z przerażeniem, że jak to octenisept, przecież on na zapalenia jest, na zakażenia i nie wiem co jeszcze... Matko ... A ponoć takie duże miasto... Chyba pójdę do kolejnego piercera i zapytam, bo ten mój zrobił swoje i nadal upiera się przy tribioticu o ile "muszę" bo wg niego jest wszystko ok. Czyżbym była aż tak przewrażliwiona? O.o
totylkotwemarzenie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-31, 23:28   #3149
snide
Zadomowienie
 
Avatar snide
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 086
GG do snide
Dot.: Kolczyk w pępku - opinie wrażenia problemy

octenisept nie jest antybiotykiem jak trybiotyk dlatego stosujemy go do dezynfekcji ran, które jest istotnym elementem odpowiedniego wygojenia przekłucia. trybiotyk stosujemy gdy występuje zapalenie lecz nie dłużej niż 5-7 dni. poza tym to maść, a te moga spowolnić proces gojenia poprzez nieodpowiednie stosowanie-odetnie ranie dostęp powietrza etc.
__________________
snidehead.blogspot.com sneakers
facebook.com/snidehead
snide jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-01, 10:00   #3150
rowan berry
Raczkowanie
 
Avatar rowan berry
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 447
Dot.: Kolczyk w pępku - opinie wrażenia problemy

totylkotwemarzenie ja mam kolczyk od pół roku. Przez cały ten czas przemywałam go octeniseptem na przemian z solą fizjologiczną. Nie miałam żadnych problemów. Octenisept to naprawdę dobry środek, nie jest za mocny, nie podrażnia. Wszyscy go tu zalecają nie bez powodu
__________________
MŻ - WR!!!
rowan berry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-26 18:50:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:59.