Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie - Strona 86 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-07-30, 22:08   #2551
201606211611
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 640
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez seductivee Pokaż wiadomość
Ja wydrukowałam sobie w formie normalnej książki I wydałam na to o wiele mniej niż 50zł...

Ucz się szwedzkiego Będę miała kompankę w zmaganiu się z tym językiem
Myślałam ostatnio nad trzecim językiem, ale waham się. Chciałam skupić się na hiszpańskim, żeby dobić do B1/B2 przed wyjazdem. Jeżeli więc wzięłabym się za coś, to nie poświęcałabym temu zbyt dużo czasu. Niby kiedyś uczyłam się niemieckiego na kursie i mając zajęcia dwa razy w tygodniu i nie robiąc nic w domu, sporo wiedziałam. Może więc znalazłabym jakieś pół godziny dziennie. Dobre i to.
201606211611 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-30, 22:14   #2552
seductivee
Zakorzenienie
 
Avatar seductivee
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 426
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez springsteen Pokaż wiadomość
Myślałam ostatnio nad trzecim językiem, ale waham się. Chciałam skupić się na hiszpańskim, żeby dobić do B1/B2 przed wyjazdem. Jeżeli więc wzięłabym się za coś, to nie poświęcałabym temu zbyt dużo czasu. Niby kiedyś uczyłam się niemieckiego na kursie i mając zajęcia dwa razy w tygodniu i nie robiąc nic w domu, sporo wiedziałam. Może więc znalazłabym jakieś pół godziny dziennie. Dobre i to.
Od szwedzkiego do norweskiego 2 kroki (tak słyszałam... )
__________________

02.08.2008 - 12.11.2012 - 12.09.2015


seductivee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-30, 22:22   #2553
201606211611
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 640
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Nie ma Trolla, ale mam książkę z serii teach yourself. Swoją drogą, jak Ci idzie to teach yourself do szwedzkiego? Dajesz radę?
201606211611 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-30, 22:28   #2554
seductivee
Zakorzenienie
 
Avatar seductivee
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 426
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez springsteen Pokaż wiadomość
Nie ma Trolla, ale mam książkę z serii teach yourself. Swoją drogą, jak Ci idzie to teach yourself do szwedzkiego? Dajesz radę?

Nie ma Trolla ze szwedzkiego?
Póki co nie daję, bo nie wydrukowałam książki
Zajrzałam tylko na pierwsze strony Jutro zabiorę się za to
__________________

02.08.2008 - 12.11.2012 - 12.09.2015


seductivee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-30, 22:40   #2555
201606211611
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 640
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez seductivee Pokaż wiadomość

Nie ma Trolla ze szwedzkiego?
Póki co nie daję, bo nie wydrukowałam książki
Zajrzałam tylko na pierwsze strony Jutro zabiorę się za to
Nie ma norweskiego Trolla, bo szwedzki od dawna mam na dysku (pierwszą część) i się kurzy. Któregoś dnia wpadłam w szał sprawdzania książek, podręczników i mam też do estońskiego, niderlandzkiego, koreańskiego i japońskiego (oczywiście nie Trolla ;x). Szkoda, że z tej serii profesorów jest tak mało języków do wyboru. :<
201606211611 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-30, 22:49   #2556
seductivee
Zakorzenienie
 
Avatar seductivee
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 426
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez springsteen Pokaż wiadomość
Nie ma norweskiego Trolla, bo szwedzki od dawna mam na dysku (pierwszą część) i się kurzy. Któregoś dnia wpadłam w szał sprawdzania książek, podręczników i mam też do estońskiego, niderlandzkiego, koreańskiego i japońskiego (oczywiście nie Trolla ;x). Szkoda, że z tej serii profesorów jest tak mało języków do wyboru. :<

Moje czytanie ze zrozumieniem kłania się... Może powinnam zacząć od powtórzenia języka polskiego
__________________

02.08.2008 - 12.11.2012 - 12.09.2015


seductivee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-30, 23:23   #2557
201606211611
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 640
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Właśnie przeczytałam na blogu Futbolowej o tej gramatyce z PONSA i chyba się skuszę. :< Ale już więcej na bloga nie wejdę. Wcześniej dowiedziałam się też o English Matters i tej drugiej gazetce, do hiszpańskiego. Kuszą mnie też te fiszki dla dorosłych (chyba są też do hiszpańskiego?), mimo że nie przepadam za fiszkami. Jeszcze kilka postów i poleconych rzeczy i będę mogła spać na materiałach językowych. Na półce mi się już przestają mieścić.
201606211611 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-31, 07:51   #2558
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez springsteen Pokaż wiadomość
Nie ma norweskiego Trolla, bo szwedzki od dawna mam na dysku (pierwszą część) i się kurzy. Któregoś dnia wpadłam w szał sprawdzania książek, podręczników i mam też do estońskiego, niderlandzkiego, koreańskiego i japońskiego (oczywiście nie Trolla ;x). Szkoda, że z tej serii profesorów jest tak mało języków do wyboru. :<
Springsteen a co masz do japonskiego I koreanskiego? Napisalabys tytuly prosze?
favianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-31, 08:24   #2559
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez springsteen Pokaż wiadomość
Właśnie przeczytałam na blogu Futbolowej o tej gramatyce z PONSA i chyba się skuszę. :< Ale już więcej na bloga nie wejdę. Wcześniej dowiedziałam się też o English Matters i tej drugiej gazetce, do hiszpańskiego. Kuszą mnie też te fiszki dla dorosłych (chyba są też do hiszpańskiego?), mimo że nie przepadam za fiszkami. Jeszcze kilka postów i poleconych rzeczy i będę mogła spać na materiałach językowych. Na półce mi się już przestają mieścić.


Tak, są do hiszpańskiego. I do niemieckiego też widziałam. Czy jakieś jeszcze - nie wiem. W każdym razie są dość ciekawe, przynajmniej te do angielskiego Chociaż fakt jest taki, że fiszki z oznaczeniem 'tylko dla dorosłych' nie są tam w przewadze.
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-31, 08:27   #2560
nerveuse
Raczkowanie
 
Avatar nerveuse
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 482
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

dzięki faktycznie coś się z odpowiedzi wyświetliło od cle


Co myślicie o kursie Język angielski Łatwo i przyjemnie z Assimila? Warte to jest swojej ceny? Zastanawiam się nad tym, bo muszę angielski odkurzyć po 5 latach kompletnego nieużywania, i mimo, że uczyłam się go dobre 8lat mam wrażenie, że jestem na poziomie A0
nerveuse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-31, 12:31   #2561
201606211611
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 640
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
Springsteen a co masz do japonskiego I koreanskiego? Napisalabys tytuly prosze?
Trochę tego mam, ale na razie nic nie mogę polecić, bo po prostu nie uczę się tych języków i wszystkie książki tylko przejrzałam. Dopiero jak ogarnę inne języki, to się wezmę za koreański.
Ale tak ogólnie to mam:
Kurs audio Edgarda (no ok, akurat tego nie polecam), japoński nie gryzie, remembering the kanji, Japanese the manga way, kanji isn't that hard, let's learn Japanese basic (tu nie ma krzaczków i wszystko jest napisane "po naszemu", więc nie wiem jak ktokolwiek chce się z tego czegokolwiek nauczyć ), let's learn more kanji, Oxford Japanese grammar&verbs, i oczywiście teach yourself Japanese.
A z koreańskiego: basic Korean (grammar and workbook), beginner (tylko to jest w tytule), elementary Korean, grammar&patterns, Korean grammar for international learners, Korean level 1 (Seoul National University Language Education Institute), teach yourself Korean.

Ale najpierw trzeba się nauczyć hiragany, katakany i hangul.


Cytat:
Napisane przez Futbolowa Pokaż wiadomość


Tak, są do hiszpańskiego. I do niemieckiego też widziałam. Czy jakieś jeszcze - nie wiem. W każdym razie są dość ciekawe, przynajmniej te do angielskiego Chociaż fakt jest taki, że fiszki z oznaczeniem 'tylko dla dorosłych' nie są tam w przewadze.
Chyba kupię tylko do hiszpańskiego, bo z angielskiego mam tę książeczkę "bez cenzury".
201606211611 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-31, 16:24   #2562
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez springsteen Pokaż wiadomość
Trochę tego mam, ale na razie nic nie mogę polecić, bo po prostu nie uczę się tych języków i wszystkie książki tylko przejrzałam. Dopiero jak ogarnę inne języki, to się wezmę za koreański.
Ale tak ogólnie to mam:
Kurs audio Edgarda (no ok, akurat tego nie polecam), japoński nie gryzie, remembering the kanji, Japanese the manga way, kanji isn't that hard, let's learn Japanese basic (tu nie ma krzaczków i wszystko jest napisane "po naszemu", więc nie wiem jak ktokolwiek chce się z tego czegokolwiek nauczyć ), let's learn more kanji, Oxford Japanese grammar&verbs, i oczywiście teach yourself Japanese.
A z koreańskiego: basic Korean (grammar and workbook), beginner (tylko to jest w tytule), elementary Korean, grammar&patterns, Korean grammar for international learners, Korean level 1 (Seoul National University Language Education Institute), teach yourself Korean.

Ale najpierw trzeba się nauczyć hiragany, katakany i hangul.
dziekuje

Apke do nauki kany mam na telefonie, ogolnie ciezko idzie, ja mam oko do obrazkow i roznic z razji zawodu ale i tak masakrycznie trudno.
Ogladalam ostatnio film pop-naukowy o mozgu i juz wiadomo po badaniach ze mozgi osob uczacych sie pisma znakowego oraz pisma zapisu fonetycznego rozwijaja sie w inny sposob i innymi drogami biegna polaczenia. Wiec nie dziwi mnie ze tak ciezko sie tego nauczyc. Ale jak sie czlowiek nauczy to murowany skok w inteligencji i odmlodzenie mozgu
favianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-31, 16:54   #2563
201606211611
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 640
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
dziekuje

Apke do nauki kany mam na telefonie, ogolnie ciezko idzie, ja mam oko do obrazkow i roznic z razji zawodu ale i tak masakrycznie trudno.
Ogladalam ostatnio film pop-naukowy o mozgu i juz wiadomo po badaniach ze mozgi osob uczacych sie pisma znakowego oraz pisma zapisu fonetycznego rozwijaja sie w inny sposob i innymi drogami biegna polaczenia. Wiec nie dziwi mnie ze tak ciezko sie tego nauczyc. Ale jak sie czlowiek nauczy to murowany skok w inteligencji i odmlodzenie mozgu
Ja najbardziej lubię uczyć się z obrazków, tabelek, znaczków i sprawnie mi to idzie, ale mam za to inny problem. Co z tego, że nauczę się krzaczków, jak stawiam takie krzywe, że strach na to patrzeć. Na same "a", "i", "u", "e", "o" swego czasu zużyłam z 10 kartek (później kupiłam małą tablicę i już mogłam do woli mazać i ścierać). Do dzisiaj trzymam brudnopis z tymi krzywulcami i się z nich śmieję. Wiem, że to dla większości jest kłopot, ale ja jestem jakaś utalentowana w tym kierunku i jak mam narysować krzaczek, to moja ręka zapomina co to znaczy "równo" i zwykła kreska potrafi mi wyjść bardzo krzywo. o ___ O"
Pocieszam się tylko tym, że raczej z nikim nie będę pisać "ręcznie" i wszystko wklepię w komputer. A te bazgroły zostaną w zeszycie i tylko dla moich oczu.
201606211611 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-31, 20:48   #2564
Paula_95
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula_95
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 2 538
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Jednak rosyjski odpuszczam na razie, muszę się na angielskim i francuskim skupić. Może za kilka lat wezmę się za ten rosyjski i/lub koreański. Nie wiem, na daną chwilę czuję się zbytnim nieukiem i debilem, żeby aż tak w przyszłość wybiegać. Planuję, jakich języków się będę po studiach, po mgr uczyć, a nawet na studia jeszcze nie poszłam jak to było...słoniną kapusty nie okrasisz, czy jakoś tak...

Springsteen, oglądałaś wczoraj ostatni odcinek ''Ruby Ring''? Jeju, ale mnie to wciągnęło, ciągle na KBS siedzę

Z francuskiego dzisiaj ogarnęłam fiszki i zrobiłam swoje w ''pas de probleme''.
__________________
Studentka psychologii. Jak szaleć, to szaleć

Kierowca 09.03.2015 rok, godz. 10.25
Paula_95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-31, 21:06   #2565
nerveuse
Raczkowanie
 
Avatar nerveuse
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 482
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

a ja dzisiaj w swoim francuskim podchodziłam 2x do gramatyki, bo chociaż minimalnie muszę ją ogarniać i przy obu podejściach poległam i suma summarum wyszło, że dzisiaj nic nie zrobiłam Jak ja nie cierpię gramatyki , żebym ja to chociaż później potrafiła spontanicznie w praktykę wprowadzić
nerveuse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-31, 21:25   #2566
Aulnay
Raczkowanie
 
Avatar Aulnay
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 216
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez nerveuse Pokaż wiadomość
a ja dzisiaj w swoim francuskim podchodziłam 2x do gramatyki, bo chociaż minimalnie muszę ją ogarniać i przy obu podejściach poległam i suma summarum wyszło, że dzisiaj nic nie zrobiłam Jak ja nie cierpię gramatyki , żebym ja to chociaż później potrafiła spontanicznie w praktykę wprowadzić
A ja bardzo lubię gramatykę Podoba mi się ogarnianie systemu Ale co do spontanicznego stosowania, to wychodzę z założenia, że to przychodzi późno i w sumie nie przykładałam od początku wielkiej wagi do tego, żeby wszystko jak najszybciej zapamiętać. Regularnie przypominam sobie różne zagadnienia (w sensie że ciągle coś robię, a nie że mam system powtórek z prawdziwego zdarzenia;P), ale za każdym razem gdy spotykam się z moją Francuzką, to mówiąc robię masę błędów. Potrzeba naprawdę dużo czasu, obcowania z językiem i prób i błędów, żeby nabrać odpowiednich nawyków i nie myśleć o gramatyce.
Chociaż ostatnio staram się trochę myśleć gdy mówię, bo już mnie wkurzało, że za każdym razem stwierdzałam "O nie, conditionnel! Hm, jakby to powiedzieć prościej?" :P Więc teraz próbuję mówić powoli i nie pozwalam sobie podpowiadać, bo to też spowalnia proces nauki.
Aulnay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-31, 21:36   #2567
201606211611
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 640
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Paula_95 Pokaż wiadomość
Springsteen, oglądałaś wczoraj ostatni odcinek ''Ruby Ring''? Jeju, ale mnie to wciągnęło, ciągle na KBS siedzę
Nie oglądałam żadnego odcinka, bo wzięłam się za oglądanie (drugi raz) "to the beautiful you". A jak już obejrzę do końca, to planuję jeszcze coś obejrzeć z Sulli (urocza jest ). Jeżeli słuchasz też koreańskiej muzyki, to f(x) jest całkiem fajne. Dowiedziałam się o nich, bo właśnie Sulli tam jest .

A ja zdecydowałam się na uczenie tego szwedzkiego. Już nawet zaopatrzyłam się w jakieś książki. Nie wiem czy dobre, bo tylko tego Trolla przejrzałam, ale zobaczę w trakcie nauki. Mam zamiar uczyć się jakieś 45 minut, co drugi dzień. Tak wstępnie ustaliłam, bo może jeszcze zmienię to trochę. ;<

Cytat:
Napisane przez Aulnay Pokaż wiadomość
A ja bardzo lubię gramatykę Podoba mi się ogarnianie systemu Ale co do spontanicznego stosowania, to wychodzę z założenia, że to przychodzi późno i w sumie nie przykładałam od początku wielkiej wagi do tego, żeby wszystko jak najszybciej zapamiętać. Regularnie przypominam sobie różne zagadnienia (w sensie że ciągle coś robię, a nie że mam system powtórek z prawdziwego zdarzenia;P), ale za każdym razem gdy spotykam się z moją Francuzką, to mówiąc robię masę błędów. Potrzeba naprawdę dużo czasu, obcowania z językiem i prób i błędów, żeby nabrać odpowiednich nawyków i nie myśleć o gramatyce.
Chociaż ostatnio staram się trochę myśleć gdy mówię, bo już mnie wkurzało, że za każdym razem stwierdzałam "O nie, conditionnel! Hm, jakby to powiedzieć prościej?" :P Więc teraz próbuję mówić powoli i nie pozwalam sobie podpowiadać, bo to też spowalnia proces nauki.

Też bardzo lubię gramatykę i zawsze najchętniej się jej uczyłam. Jak tylko patrzę na moją hiszpańską cegłę do gramatyki, to od razu lepiej mi się robi. Jakoś lubię ogarniać te wszystkie skomplikowane rzeczy, konstrukcje i takie tam.
201606211611 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-01, 09:52   #2568
mimi_91
Raczkowanie
 
Avatar mimi_91
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 326
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Hej!
W ramach nauki francuskiego chcę sobie wykupić kurs Pas de problem, tyle że nie wiem jaki poziom wybrać. Teoretyczne jestem na samym początku poziomu A2 ( według szkoły językowej) ale trochę czasu już minęło. Zastanawiam się czy wybrać ten dla początkujących czy jednak może być trochę za łatwy dla mnie? Z drugiej strony nie chcę też zrazić się trudnością przy wyborze tego wyższego

BTW. Z jakiej strony kupowałyście ten kurs? ( znalazłam dwie w internecie i nie wiem którą wybrać)
__________________
Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem.

— Arthur Schopenhauer
mimi_91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-01, 09:56   #2569
seductivee
Zakorzenienie
 
Avatar seductivee
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 426
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez springsteen Pokaż wiadomość
A ja zdecydowałam się na uczenie tego szwedzkiego. Już nawet zaopatrzyłam się w jakieś książki. Nie wiem czy dobre, bo tylko tego Trolla przejrzałam, ale zobaczę w trakcie nauki. Mam zamiar uczyć się jakieś 45 minut, co drugi dzień. Tak wstępnie ustaliłam, bo może jeszcze zmienię to trochę. ;<




Też bardzo lubię gramatykę i zawsze najchętniej się jej uczyłam. Jak tylko patrzę na moją hiszpańską cegłę do gramatyki, to od razu lepiej mi się robi. Jakoś lubię ogarniać te wszystkie skomplikowane rzeczy, konstrukcje i takie tam.


Zaczniesz od Trolla, czy Teach Yourself? A może Edgard?
Jakie książki kupiłaś?

Ja wczoraj wydrukowałam połowę TY, bo mi papieru zabrakło. Dzisiaj dodrukuję i zabiorę się za fiszki - poukładam wg własnych kategorii


Cytat:
Napisane przez Aulnay Pokaż wiadomość
A ja bardzo lubię gramatykę Podoba mi się ogarnianie systemu Ale co do spontanicznego stosowania, to wychodzę z założenia, że to przychodzi późno i w sumie nie przykładałam od początku wielkiej wagi do tego, żeby wszystko jak najszybciej zapamiętać. Regularnie przypominam sobie różne zagadnienia (w sensie że ciągle coś robię, a nie że mam system powtórek z prawdziwego zdarzenia;P), ale za każdym razem gdy spotykam się z moją Francuzką, to mówiąc robię masę błędów. Potrzeba naprawdę dużo czasu, obcowania z językiem i prób i błędów, żeby nabrać odpowiednich nawyków i nie myśleć o gramatyce.
Chociaż ostatnio staram się trochę myśleć gdy mówię, bo już mnie wkurzało, że za każdym razem stwierdzałam "O nie, conditionnel! Hm, jakby to powiedzieć prościej?" :P Więc teraz próbuję mówić powoli i nie pozwalam sobie podpowiadać, bo to też spowalnia proces nauki.

Też uwielbiam gramatykę !
Taka logiczna układanka Badanie gramatyki sprawia mi dużą przyjemność i łatwo ją zapamiętuję
__________________

02.08.2008 - 12.11.2012 - 12.09.2015


seductivee jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-01, 10:49   #2570
Aulnay
Raczkowanie
 
Avatar Aulnay
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 216
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez mimi_91 Pokaż wiadomość
Hej!
W ramach nauki francuskiego chcę sobie wykupić kurs Pas de problem, tyle że nie wiem jaki poziom wybrać. Teoretyczne jestem na samym początku poziomu A2 ( według szkoły językowej) ale trochę czasu już minęło. Zastanawiam się czy wybrać ten dla początkujących czy jednak może być trochę za łatwy dla mnie? Z drugiej strony nie chcę też zrazić się trudnością przy wyborze tego wyższego

BTW. Z jakiej strony kupowałyście ten kurs? ( znalazłam dwie w internecie i nie wiem którą wybrać)
Ja mam z tej strony http://www.supermemo.net.pl/
A co do wyboru poziomu, to po zalogowaniu można wypróbować każdy w bardzo obszernym zakresie. Według mnie lepiej brać wyższy poziom
Aulnay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-01, 11:18   #2571
mimi_91
Raczkowanie
 
Avatar mimi_91
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 326
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Aulnay Pokaż wiadomość
Ja mam z tej strony http://www.supermemo.net.pl/
A co do wyboru poziomu, to po zalogowaniu można wypróbować każdy w bardzo obszernym zakresie. Według mnie lepiej brać wyższy poziom
Dziękuję za odpowiedź
Zdecydowałam się jednak na trudniejszą wersję
Teraz jeszcze tylko muszę ogarnąć jakąś fajną książkę do gramatyki i francuski jest mój
__________________
Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem.

— Arthur Schopenhauer
mimi_91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-01, 11:37   #2572
wskazówka
Zakorzenienie
 
Avatar wskazówka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Czy english vocabulary in use pre-intermediate & intermediate jest kilka edycji? Macie jakieś porównanie? Nie wiem czy edycja 2 jest ostatnia czy nie.
wskazówka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-01, 12:39   #2573
201606211611
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 640
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez seductivee Pokaż wiadomość

Zaczniesz od Trolla, czy Teach Yourself? A może Edgard?
Jakie książki kupiłaś?
Jeszcze żadnej nie kupiłam. Na razie mam z Chomika, bo jeszcze się nie zorientowałam co z tego zbiorku jest dobre, a co mogę odrzucić.
Przejrzę na spokojnie wszystkie książki, pouczę się trochę i zdecyduję się, żeby coś kupić. Ale na pewno uzbroję się w Trolla i jakiś słownik.
Na razie mam Trolla, teach yourself, an essential grammar, szwedzki nie gryzie (nie wiem czy uczyć się z tego, czy raczej zabrać się za coś innego, a to potraktować bardziej jako ciekawostkę i tak tylko przejrzeć ) i jakiś Swedish basic course.
Na razie muszę się nauczyć jak to wszystko się wymawia, bo widziałam, że nie będzie tak kolorowo jak w hiszpańskim.
201606211611 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-01, 13:38   #2574
seductivee
Zakorzenienie
 
Avatar seductivee
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 426
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez springsteen Pokaż wiadomość
Jeszcze żadnej nie kupiłam. Na razie mam z Chomika, bo jeszcze się nie zorientowałam co z tego zbiorku jest dobre, a co mogę odrzucić.
Przejrzę na spokojnie wszystkie książki, pouczę się trochę i zdecyduję się, żeby coś kupić. Ale na pewno uzbroję się w Trolla i jakiś słownik.
Na razie mam Trolla, teach yourself, an essential grammar, szwedzki nie gryzie (nie wiem czy uczyć się z tego, czy raczej zabrać się za coś innego, a to potraktować bardziej jako ciekawostkę i tak tylko przejrzeć ) i jakiś Swedish basic course.
Na razie muszę się nauczyć jak to wszystko się wymawia, bo widziałam, że nie będzie tak kolorowo jak w hiszpańskim.

Troll jest fajnie napisany
Noo... wymowa Ja nawet jak znam kilka słów to i tak nie umiem ich w tekście mówionym wyłapać...
__________________

02.08.2008 - 12.11.2012 - 12.09.2015


seductivee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-01, 13:52   #2575
201606211611
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 640
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez seductivee Pokaż wiadomość
Troll jest fajnie napisany
Noo... wymowa Ja nawet jak znam kilka słów to i tak nie umiem ich w tekście mówionym wyłapać...
Ja znam całe dwa słowa (żółty, samochód), bo kiedyś obejrzałam filmik PewDiePie z Marzią i tam losowali karteczki z angielskim słowem i mieli przetłumaczyć. xD Felix na włoski, a Marzia na szwedzki.
201606211611 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-01, 14:07   #2576
seductivee
Zakorzenienie
 
Avatar seductivee
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4 426
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez springsteen Pokaż wiadomość
Ja znam całe dwa słowa (żółty, samochód), bo kiedyś obejrzałam filmik PewDiePie z Marzią i tam losowali karteczki z angielskim słowem i mieli przetłumaczyć. xD Felix na włoski, a Marzia na szwedzki.

Pierwsze moje zetknięcie ze szwedzkim: słowo tågstation - stacja kolejowa Wymówiłam i przesłuchałam prawidłowej wymowy... zdębiałam Ja bym to przeczytała: togstejszyn
__________________

02.08.2008 - 12.11.2012 - 12.09.2015


seductivee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-01, 14:15   #2577
201606211611
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 640
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez seductivee Pokaż wiadomość

Pierwsze moje zetknięcie ze szwedzkim: słowo tågstation - stacja kolejowa Wymówiłam i przesłuchałam prawidłowej wymowy... zdębiałam Ja bym to przeczytała: togstejszyn
Mój chłopak jak zobaczył "Grzegorz Brzęczyszczykiewicz", to miał taką minę:
A dla Polaków to normalne i łatwe do wymówienia.
201606211611 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-01, 14:39   #2578
LilyAllen
Zadomowienie
 
Avatar LilyAllen
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Córdoba! <3
Wiadomości: 1 625
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez springsteen Pokaż wiadomość
Mój chłopak jak zobaczył "Grzegorz Brzęczyszczykiewicz", to miał taką minę:
A dla Polaków to normalne i łatwe do wymówienia.
Twój chłopak jest Szwedem?
LilyAllen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-01, 14:45   #2579
201606211611
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 640
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez LilyAllen Pokaż wiadomość
Twój chłopak jest Szwedem?
Nie, jest Latynosem. Uczy się właśnie polskiego i chciałam mu dopiec tym Grzegorzem, bo śmiał się, że nie umiem wymówić "jednego, bardzo prostego" słówka po hiszpańsku. Dałam mu do wymówienia tamto i już nie było mu tak wesoło.
201606211611 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-01, 14:46   #2580
hedwigaa
Raczkowanie
 
Avatar hedwigaa
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 48
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez springsteen Pokaż wiadomość
Mój chłopak jak zobaczył "Grzegorz Brzęczyszczykiewicz", to miał taką minę:
A dla Polaków to normalne i łatwe do wymówienia.
A skąd Twój chłopak?
__________________
Keep calm and wear your bitch face.
hedwigaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-03 11:35:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:18.