problem przerwy 7-dniowej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-10-28, 08:09   #1
Dariela
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 13

problem przerwy 7-dniowej


Witam, mam do Was pytanie, bo nie mam kogo się poradzić.
w sobotę wzięłam ostatnią pigułkę z opakowania yasminelle, a we wtorek współżyłam z chłopakiem, czy jest możliwość,że zaszłam w ciąże w przerwie 7-dniowej, jeśli teraz w niedziele wezmę pigułkę z nowego opakowania.
Dariela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-28, 09:11   #2
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: problem przerwy 7-dniowej

Cytat:
Napisane przez Dariela Pokaż wiadomość
Witam, mam do Was pytanie, bo nie mam kogo się poradzić.
w sobotę wzięłam ostatnią pigułkę z opakowania yasminelle, a we wtorek współżyłam z chłopakiem, czy jest możliwość,że zaszłam w ciąże w przerwie 7-dniowej, jeśli teraz w niedziele wezmę pigułkę z nowego opakowania.
co jak co ale w ulotce od yasminelle jest to jasno zaznaczone (czytałaś w ogóle?!) :
Cytat:
Jak stosować lek Yasminelle

Należy przyjmować jedną tabletkę Yasminelle codziennie, w razie potrzeby z niewielką ilością wody. Można przyjmować tabletki z pokarmem, lub bez, ale należy przyjmować je codziennie, mniej więcej o tej samej porze.
Blister zawiera 21 tabletek. Obok każdej tabletki wydrukowany jest dzień tygodnia, w którym powinna być przyjęta. Jeżeli, na przykład, zaczyna się we środę, należy wziąć tabletkę z napisem "Śr" obok niej. Należy przesuwać się zgodnie z kierunkiem strzałki na blistrze, aż wszystkie 21 tabletek zostanie przyjętych.
Następnie, nie należy przyjmować tabletek przez 7 dni. Podczas tej 7-dniowej przerwy (zwanej też tygodniem przerwy) powinno rozpocząć się krwawienie. To tak zwane "krwawienie z odstawienia" zwykle rozpoczyna się w 2. lub 3. dniu tygodnia przerwy.
W 8. dniu po ostatniej tabletce Yasminelle (to znaczy po 7-dniowej przerwie), należy rozpocząć kolejny blister, nawet jeżeli krwawienie nie ustało. Oznacza to, że należy rozpocząć kolejny blister w tym samym dniu tygodnia i, że krwawienie z odstawienia powinno występować w tych samych dniach co miesiąc.
Jeżeli pacjentka stosuje Yasminelle w powyższy sposób, jest chroniona przed ciążą także w ciągu 7 dni, w których nie przyjmuje tabletek.
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-28, 09:36   #3
Dariela
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 13
Dot.: problem przerwy 7-dniowej

tak, jak byłam w domu miesiąc temu... aktualnie jestem na studiach, więc nie miałam skąd wytrzasnąć ulotki czy iść do lekarza. poprostu padł na mnie strach, dlatego zapytałam. dziękuje za odpowiedź
Dariela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-28, 09:54   #4
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: problem przerwy 7-dniowej

Cytat:
Napisane przez Dariela Pokaż wiadomość
tak, jak byłam w domu miesiąc temu... aktualnie jestem na studiach, więc nie miałam skąd wytrzasnąć ulotki czy iść do lekarza. poprostu padł na mnie strach, dlatego zapytałam. dziękuje za odpowiedź
masz dostęp do neta więc i do ulotki : www.yasminelle.pl - na przyszłość
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-28, 11:09   #5
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: problem przerwy 7-dniowej

gdyby ochrona nie rozciągała się na 7-dniową przerwę to jaki byłby sens jej robienia?

effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-28, 15:07   #6
studi
Zakorzenienie
 
Avatar studi
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: żółty domek
Wiadomości: 9 336
Dot.: problem przerwy 7-dniowej

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
gdyby ochrona nie rozciągała się na 7-dniową przerwę to jaki byłby sens jej robienia?

a ile byłoby dzieci...ulotka jest wszedzie dostępna również w internecie, to ,że nie masz jej przy sobie nie znaczy ,że nie jest dostępna w google.pl
__________________
65-64-63-62-61-60-59-58-57-56-55
studi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-28, 18:35   #7
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: problem przerwy 7-dniowej

juz nie mowiac o tym ze na forum jest przyklejona na gorze uniwersalna ulotka.
jak w ogole mozna gdzies wyjechac, wziac tabletki i nie wziac ulotki? ja to mam caly czas ze soba w torebce :|
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-28, 19:05   #8
ojejka89
Zadomowienie
 
Avatar ojejka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Sk-wy/Gdańsk
Wiadomości: 1 680
Dot.: problem przerwy 7-dniowej

mozna. ja tez nie biore ulotki ze soba, wyrzucam od razu po otworzeniu opakowania;p a to dlatego ze moja ulotka jest bardzo krotka i znam ja juz wpraktycznie na pamiec.

ja raczej nie rozumiem jak mozna zadawac TAKIE pytania....wystarczy RAZ przeczytac ulotke ze zrozumieniem zeby zapamietac NAJWAZNIEJSZE rzeczy... a to chyba do najwazniejszych nalezy...
ojejka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-28, 19:13   #9
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: problem przerwy 7-dniowej

ja tez znam na pamiec, ale wole miec na wszelki wypadek
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:27.