Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.III - Strona 85 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-21, 18:05   #2521
Sheraa
Przyczajenie
 
Avatar Sheraa
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 18
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Właśnie kończę moją buteleczkę z nowym hydrolatem oczarowym i jestem z niego bardzo zadowolona. Używałam jako tonik rano i wieczorem. Fajnie działa, ziołowy zapach też mi odpowiada. Na pewno zamówię kolejny raz

Niektóre z Was pisały, że połaczenie żelu HA z olejem nie jest wystarczającym nawilżeniem dla skóry. A co myślicie o połączeniu olejku i potrójnego żelu HA 1,5% z ZSK? Ponoć lepiej wnika w skóre ze względu na zawartość kwasu ultraniskocząsteczkowego. Albo o używaniu na skóre na przemian z kremem?
Sheraa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-22, 11:09   #2522
maleeva
Raczkowanie
 
Avatar maleeva
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 150
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Sheraa Pokaż wiadomość
Właśnie kończę moją buteleczkę z nowym hydrolatem oczarowym i jestem z niego bardzo zadowolona. Używałam jako tonik rano i wieczorem. Fajnie działa, ziołowy zapach też mi odpowiada. Na pewno zamówię kolejny raz

Niektóre z Was pisały, że połaczenie żelu HA z olejem nie jest wystarczającym nawilżeniem dla skóry. A co myślicie o połączeniu olejku i potrójnego żelu HA 1,5% z ZSK? Ponoć lepiej wnika w skóre ze względu na zawartość kwasu ultraniskocząsteczkowego. Albo o używaniu na skóre na przemian z kremem?
u mnie nie ma znaczenia czy jest to zwykły żel 1% czy 1,5% z ultra-cząsteczkowym kwasem i tak nawilżenie jest za słabe,mam ściągniętą skórę , ale nie powiedziane jest,że Tobie taka mieszanka nie wystarczy, u mnie takie serum się nie sprawdziło, nawet jak dodawałam kapkę d-panthenolu, po prostu moja skóra woli kremy


wykończyłam moje serum rozjaśniające EXTRA, starczyło mi na ok. miesiąc i mogę powiedzieć, że trochę rozjaśniło mi przebarwienia( są w kolorze żółtawym, jak lekka opalenizna), może nie jest to spektakularny efekt,ale jednak widzę różnicę na plus
maleeva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-22, 11:31   #2523
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez maleeva Pokaż wiadomość
u mnie nie ma znaczenia czy jest to zwykły żel 1% czy 1,5% z ultra-cząsteczkowym kwasem i tak nawilżenie jest za słabe,mam ściągniętą skórę
Przy odpowiedniej okluzji HA nie będzie ściągał. Wystarczy dodać więcej oleju, nawet 2 krople robią różnicę.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-22, 11:55   #2524
maleeva
Raczkowanie
 
Avatar maleeva
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 150
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Przy odpowiedniej okluzji HA nie będzie ściągał. Wystarczy dodać więcej oleju, nawet 2 krople robią różnicę.

próbowałam różnych proporcji, więcej oleju, więcej HA, w równych proporcjach, zmieniałam oleje, przetestowałam ich naprawdę wiele, nakładałam na suchą, na wilgotną skórę , aplikowałam najpierw mieszając składniki na dłoni, potem zaczęłam najpierw nakładać olej a na to Ha,ale niestety nic się nie sprawdziło,jakby taka mieszanka nie mogła "przeniknąć przez skórę", nie odżywiała, więc wróciłam do kremów i od razu ulga, ha mogę dodawać tylko do kremów i tutaj tylko nie powoduje ściągnięcia
maleeva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-23, 08:36   #2525
Melmania
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 114
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez maleeva Pokaż wiadomość
próbowałam różnych proporcji, więcej oleju, więcej HA, w równych proporcjach, zmieniałam oleje, przetestowałam ich naprawdę wiele, nakładałam na suchą, na wilgotną skórę , aplikowałam najpierw mieszając składniki na dłoni, potem zaczęłam najpierw nakładać olej a na to Ha,ale niestety nic się nie sprawdziło,jakby taka mieszanka nie mogła "przeniknąć przez skórę", nie odżywiała, więc wróciłam do kremów i od razu ulga, ha mogę dodawać tylko do kremów i tutaj tylko nie powoduje ściągnięcia
Najważniejsze, że znalazłaś coś dla siebie

Wiem, że niektóre z Was używają żelu HA na końcówki włosów. Czy kładziecie go na mokre czy na suche włosy? a może dodajecie do odżywki?
Ja nałożyłam raz na wilgotne i nie byłam zadowolona z efektu a bardzo bym chciała zabezpieczyć końcówki włosów - zwłaszcza teraz latem.
Melmania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-23, 09:32   #2526
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Ja nakładam na suche końce. Równie dobrze sprawdza się olej kokosowy, ale naprawdę odrobina!! Większa ilość obciąża włosy, podobnie jak z jedwabiem.
__________________
Młodość to...
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-23, 17:02   #2527
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Melmania Pokaż wiadomość
Najważniejsze, że znalazłaś coś dla siebie

Wiem, że niektóre z Was używają żelu HA na końcówki włosów. Czy kładziecie go na mokre czy na suche włosy? a może dodajecie do odżywki?
Ja nałożyłam raz na wilgotne i nie byłam zadowolona z efektu a bardzo bym chciała zabezpieczyć końcówki włosów - zwłaszcza teraz latem.
wydaje mi się, że ha nie zabezpieczy końcówek- on służy raczej do nawilżania polecam serum a+e z biovaxu (wiadomo, same silikony ale właśnie one według mnie najlepiej zabezpieczają)
__________________
Happiness only real when shared
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-24, 10:30   #2528
Melmania
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 114
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Iclosemyeyes Pokaż wiadomość
wydaje mi się, że ha nie zabezpieczy końcówek- on służy raczej do nawilżania polecam serum a+e z biovaxu (wiadomo, same silikony ale właśnie one według mnie najlepiej zabezpieczają)
Faktycznie masz rację - HA mi chyba raczej nawilży (co też się bardzo przyda).
Ja mam zawsze problem z minimalną ilością jeśli chodzi o włosy jak ostatnio nakładałam monoi to skończyłam z tłustymi włosami i musiałam je myć.
Melmania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 23:40   #2529
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Też mam z olejami problem, jak mało dam, to nie widać efektu, jak więcej to włosy wyglądają tłustawo, ale i tak wg mnie lepsze efekty daje nawet sporadyczne używanie olejów niż zwykłe odzywki... Od dłuższego czasu prawie nie używam produktów silikonowych ani odżywek, tylko sporadycznie serum na wielkie wyjścia a maska elseve kiedy miałam bardzo sianowate włosy po farbowaniu i nie mogłam rozczesać. Po paru miesiącach widać różnicę, końce się tak nie rozdwajają. Jednak brakuje mi produktu bez silikonów i parabenów, który by ułatwiał rozczesywanie, moje włosy zawze się trudno rozczesywały a po szamponach bez sls to juz w ogóle potrafią się buntowac.

Efekt na włosach może tez zależeć od rodzaju oleju, jak dla mnie olej kokosowy jest taki "suchawy", łatwo znika we włosach i mało daje poślizgu przy czesaniu. U mnie zdecydowany efekt daje masło karite, więc używam tych dwóch olejów jako dwa rodzaje odżywek.

Btw jak się nakłada olej na włosy to najlepiej dobrze rozetrzeć małą ilość w dłoniach, tak żeby mieć tłustawe ręce, w razie potrzeby można powtórzyć - tak jest bezpieczniej niż nakładać na ręce dużą ilość. Ja zwykle też nakładam wieczorem, czesto do rana nadmiar zdąży się wchłonąć.
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 09:46   #2530
kael
Raczkowanie
 
Avatar kael
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 107
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

U mnie na rozczesywanie sprawdzają się póki co odżywka alterry z granatem (choć sporo jej muszę nałożyć) i maska biovax latte, ale mam zamiar wypróbować inne jak tylko dobiję do końca opakowań. Co do włosów, to ja nie widzę efektów po żadnym oleju oprócz oliwy z oliwek... Mam alterrę z papają, ale szkoda mi tego olejku na włosy, więc spróbuję wykorzystać do OCM, bo ponoć niektóre dziewczyny używają go do tego celu. Właściwie to nie jestem przekonana do tej szmatkowej metody, ale spróbuję, tylko czy jest sens nakładać to wszystko jedynie w strefie T? Policzki mam naczynkowe więc raczej odpada ten ciepły ręcznik...

---------- Dopisano o 10:46 ---------- Poprzedni post napisano o 10:32 ----------

Cytat:
Napisane przez maleeva Pokaż wiadomość
u mnie nie ma znaczenia czy jest to zwykły żel 1% czy 1,5% z ultra-cząsteczkowym kwasem i tak nawilżenie jest za słabe,mam ściągniętą skórę , ale nie powiedziane jest,że Tobie taka mieszanka nie wystarczy, u mnie takie serum się nie sprawdziło, nawet jak dodawałam kapkę d-panthenolu, po prostu moja skóra woli kremy
Dobrze, że masz za sobą eksperymenty i że doszłaś metodą prób i błędów do tego, że służą Ci kremy Bo ja swego czasu wmówiłam sobie, że tylko kremy i koniec, ślepa na wszystko inne! Dopóki mi się nie pokończyły i nie miałam już żadnych oprócz filtra, ani też kasy na następne - wtedy w ruch poszły zapasy z lodówki, o których wcześniej nie pamiętałam i w ten sposób odkryłam, że żel hialuronowo-peptydowy z BU + oleje to jest to. Swoją drogą ileż to różności kryje lodówka, nawet nie byłam świadoma ile tego jest i kto tego tyle nakupował
kael jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 10:46   #2531
olidi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

witajcie drogie Panie zaintrygowana wladciowosciami produtkow i wiekiem 31 lat :P chcialabym skorzystac z dobrodziejstw owych kosmetykow
prosze natomiast o porade, mam skore twrazy sucha ale nie bardzo sucha, widoczne juz zmarszczaki na czole z ktorymi chcialabym powalczyc, nie mam problemow z wypryskami zdarzala mi sie w przeszlosci lekkie uczulenia generlanie staram sie uzywac dermokosmetykow. Przyznaje sie bez bicia rzadko korzystam z maseczke nigdy nie bylam u kosmetyczki na zabiegi twarzy
moj typ na pierwsze zakupy to Żel hialuronowo-peptydowy i Peeling enzymatyczny EKO czy to dobre typy, czy może poleciacie inne specyfiki? Za 3 tygodnie wybieram sie w tropiki i zapewne do tego czasu zdraze cos zamowic i wyprobowac czy to dobry pomysl przed opalaniem?
olidi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-25, 13:00   #2532
kael
Raczkowanie
 
Avatar kael
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 107
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez olidi Pokaż wiadomość
witajcie drogie Panie zaintrygowana wladciowosciami produtkow i wiekiem 31 lat :P chcialabym skorzystac z dobrodziejstw owych kosmetykow
prosze natomiast o porade, mam skore twrazy sucha ale nie bardzo sucha, widoczne juz zmarszczaki na czole z ktorymi chcialabym powalczyc, nie mam problemow z wypryskami zdarzala mi sie w przeszlosci lekkie uczulenia generlanie staram sie uzywac dermokosmetykow. Przyznaje sie bez bicia rzadko korzystam z maseczke nigdy nie bylam u kosmetyczki na zabiegi twarzy
moj typ na pierwsze zakupy to Żel hialuronowo-peptydowy i Peeling enzymatyczny EKO czy to dobre typy, czy może poleciacie inne specyfiki? Za 3 tygodnie wybieram sie w tropiki i zapewne do tego czasu zdraze cos zamowic i wyprobowac czy to dobry pomysl przed opalaniem?
Jeśli chodzi o ten żel, to moim zdaniem jest najlepszy z oferty BU - sprawdził się, bo rzeczywiście nawilżył. Ale samego żelu nie ryzykowałabym przy suchej skórze, trzeba go z czymś wymieszać, np. z olejem, albo nakładać wraz z kremem. Peeling enzymatyczny fajnie wygładza, buzia jest po nim delikatna i rozjaśniona, ale niestety trzeba pilnować żeby nie zasechł na twarzy, no i może podrażniać, o czym była mowa wcześniej, ale to oczywiście indywidualna reakcja (choć dość powszechna z tego co zdążyłam zauważyć). Co do opalania, to ogólnie dobrze jest wcześniej zrobić peeling całego ciała i dobrze skórę nawilżyć
kael jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 14:02   #2533
zywieczdroj
Zakorzenienie
 
Avatar zywieczdroj
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 11 439
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Czy można po użyciu na noc toniku AHA/BHA 10% posmarować twarz kremem nawilżającym czy to się mija z celem?
zywieczdroj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 16:44   #2534
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez zywieczdroj Pokaż wiadomość
Czy można po użyciu na noc toniku AHA/BHA 10% posmarować twarz kremem nawilżającym czy to się mija z celem?
można, gdzieś tak czytałam i sama stosuję
__________________
Happiness only real when shared
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 17:51   #2535
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez olidi Pokaż wiadomość
witajcie drogie Panie zaintrygowana wladciowosciami produtkow i wiekiem 31 lat :P chcialabym skorzystac z dobrodziejstw owych kosmetykow
prosze natomiast o porade, mam skore twrazy sucha ale nie bardzo sucha, widoczne juz zmarszczaki na czole z ktorymi chcialabym powalczyc, nie mam problemow z wypryskami zdarzala mi sie w przeszlosci lekkie uczulenia generlanie staram sie uzywac dermokosmetykow. Przyznaje sie bez bicia rzadko korzystam z maseczke nigdy nie bylam u kosmetyczki na zabiegi twarzy
moj typ na pierwsze zakupy to Żel hialuronowo-peptydowy i Peeling enzymatyczny EKO czy to dobre typy, czy może poleciacie inne specyfiki? Za 3 tygodnie wybieram sie w tropiki i zapewne do tego czasu zdraze cos zamowic i wyprobowac czy to dobry pomysl przed opalaniem?
Chyba dobrze by było użyć kosmetyków zamiast opalania... A w tropiki koniecznie trzeba zabrac mocny filtr, najlepiej coś o lekkiej konsystencji bo w takim klimacie wszystko lubi spływać z twarzy, nawet z suchej cery.
Żel hialuronowo-peptydowy to chyba dobry wybór przy pierwszych zmarszczkach, ale do suchej skóry trzeba też coś natłuszczającego - jakiś olej, serum, czy krem. Złuszczanie zawsze dobrze robi, ale należy dobrać kosmetyk do rodzaju skóry, akurat ten peeling jest dość delikatny ale należy wziąć pod uwagę ostrzeżenia sprzedawcy.
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 19:22   #2536
Lillou
Raczkowanie
 
Avatar Lillou
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 49
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Witam, właśnie robie kolejne zamówienie na BU i chciałam prosić o poradę, otóż na lato odstawiłam Triacneal i niestety cera znowu mi sie pogorszyła, zastanawiam się nad czymś co by pomogło głównie z wypryskamii, ale nadawało się na lato. Zastanawiam się nad kremem rozjaśniająco - wygładzającym azelo, czy stosując go konieczne jest, aby uzywać filtrów? może polecacie coś innego?

Stosowała któraś z Was krem sojowy na biust? Również zastanawiam się nad jego zakupem.. Bardzo proszę o odp i pozdrawiam
Lillou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-26, 08:21   #2537
olidi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez kael Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o ten żel, to moim zdaniem jest najlepszy z oferty BU - sprawdził się, bo rzeczywiście nawilżył. Ale samego żelu nie ryzykowałabym przy suchej skórze, trzeba go z czymś wymieszać, np. z olejem, albo nakładać wraz z kremem. Peeling enzymatyczny fajnie wygładza, buzia jest po nim delikatna i rozjaśniona, ale niestety trzeba pilnować żeby nie zasechł na twarzy, no i może podrażniać, o czym była mowa wcześniej, ale to oczywiście indywidualna reakcja (choć dość powszechna z tego co zdążyłam zauważyć). Co do opalania, to ogólnie dobrze jest wcześniej zrobić peeling całego ciała i dobrze skórę nawilżyć
mam pytanie z jakim olejem mieszac żel i czy nie ma ryzyka przy mieszaniu z kremem (rozumiem ze mowa o gotowym produkcie sotosowanym do codziennego uzytku) ze dojdzie do reakcji alergicznej?
olidi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-26, 11:55   #2538
kael
Raczkowanie
 
Avatar kael
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 107
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez olidi Pokaż wiadomość
mam pytanie z jakim olejem mieszac żel i czy nie ma ryzyka przy mieszaniu z kremem (rozumiem ze mowa o gotowym produkcie sotosowanym do codziennego uzytku) ze dojdzie do reakcji alergicznej?
Olej avokado, jojoba, macadamia, kokosowy... wybór jest duży do suchej cery, można poszperać w opisach np. na ZSK czy innych. Ja zwykle daję po 2-3 krople oleju do porcji żelu (jedna pompka z buteleczki air-less) i się sprawdza, ale mam cerę mieszaną, ze skłonnością do suchej.
Co do tego kremu, to tu cytat z BU:
"Przetrzyj skórę wybranym Hydrolatem i aplikuj na lekko wilgotną skórę twarzy, szyi i okolice oczu, delikatnie wklepując. Po wchłonięciu, nałóż dodatkowy preparat nawilżający - krem, serum, olejek lub inny." i drugi przykładowy sposób:
"Odrobinę żelu można dodać do kremu do twarzytuż przed nałożeniem, zwiększa to właściwości nawilżające preparatu, w przypadku tłustej skóry taka metoda zmniejsza możliwość "zatykania" porów, w przypadku gęstych maści i kremów daje lepszy poślizg przy nakładaniu (nałożyć na zagłębienie dłoni porcję kremu, dodać odrobinę żelu, zmieszać palcami na jednolitą masę i nakładać opuszkami palców, delikatnie masując i wklepując w skórę)."
Nie spotkałam się osobiście z nikim , u kogo żel HA powodowałby uczulenie, jedynie półprodukt jaki się dodało mógł podrażnić. Ale z tego co pamiętam, ktoś chyba pisał kiedyś tutaj, że nie może stosować HA ze względu na uczulenie czy coś... Jeśli nie uczula sam żel, ani sam krem, to mieszanka raczej też tego nie zrobi
kael jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-27, 13:53   #2539
Melmania
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 114
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Też mam z olejami problem, jak mało dam, to nie widać efektu, jak więcej to włosy wyglądają tłustawo, ale i tak wg mnie lepsze efekty daje nawet sporadyczne używanie olejów niż zwykłe odzywki... Od dłuższego czasu prawie nie używam produktów silikonowych ani odżywek, tylko sporadycznie serum na wielkie wyjścia a maska elseve kiedy miałam bardzo sianowate włosy po farbowaniu i nie mogłam rozczesać. Po paru miesiącach widać różnicę, końce się tak nie rozdwajają. Jednak brakuje mi produktu bez silikonów i parabenów, który by ułatwiał rozczesywanie, moje włosy zawze się trudno rozczesywały a po szamponach bez sls to juz w ogóle potrafią się buntowac.
Też nie używam SLS ani silikonów. Fajnie rozczesuje się po Isanie z olejkiem z babassu.
A teraz żeby nie było totalnie off-top - czy ktoś już używał miksturę ochronną do włosów z BU?
I w ogóle jak to jest z tymi produktami do włosów? Czy któraś z Was jest z nich szczególnie zadowolona? I jeśli tak, to z którego najbardziej?
Z góry dziękuję za opinie
Melmania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-29, 02:14   #2540
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 333
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Melmania Pokaż wiadomość
Też nie używam SLS ani silikonów. Fajnie rozczesuje się po Isanie z olejkiem z babassu.
A teraz żeby nie było totalnie off-top - czy ktoś już używał miksturę ochronną do włosów z BU?
I w ogóle jak to jest z tymi produktami do włosów? Czy któraś z Was jest z nich szczególnie zadowolona? I jeśli tak, to z którego najbardziej?
Z góry dziękuję za opinie
Ale silikony wcale nie sa takie zle. Moje wlosy bardzo lubia amodimethicone (jest to jeden z lzejszych silikonow, ktore nie obciazaja i nie oblepiaja tak wlosa jak np. dimethicone).

Odnosnie Twego pytania to ja mam te miksture do wlosow. Ogolnie to po jej uzyciu wlosy pieknie sie blyszcza, ale z tej racji,ze moje wlosy sa bardzo bardzo wybredne i rzadko co im podpasuje tak tez jest i w tym przypadku, mikstura powoduje,ze wlosy sa bardziej usztywnione,nie wiem jak to okreslic. W kazdym razie po jej uzyciu wlosy nie sa takie lejace ale lekko tepe. Byc moze na innych wlosach sprawdzi sie lepiej.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-29, 22:59   #2541
Magnoliah
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 13
Question Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Witam,
Jak sądzicie, które z olei z BU działają bajbardziej antyoksydacyjnie, tak trochę zamiast serum z vit C?
Przyglądam sie malinie i olejkowi arganowemu
mam cerę mieszaną, wrażliwą, trądzikową, z pre-rosacea, więc szukam czegoś takiego, żeby stosować na zmianę z serum azelooliwkowym. Help
Magnoliah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-31, 10:50   #2542
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Magnoliah Pokaż wiadomość
Witam,
Jak sądzicie, które z olei z BU działają bajbardziej antyoksydacyjnie, tak trochę zamiast serum z vit C?
Przyglądam sie malinie i olejkowi arganowemu
mam cerę mieszaną, wrażliwą, trądzikową, z pre-rosacea, więc szukam czegoś takiego, żeby stosować na zmianę z serum azelooliwkowym. Help
Hm, oni w sumie bardzo dokładnie opisują kosmetyki. A dlaczego zależy ci akurat na przeciwutleniaczach?

Do takiej cery to chyba będzie dobry hydrolat z kocanki i olej z pestek malin - ja sobie taki zestaw bardzo chwaliłam i kilka osób tutaj też polecało te produkty.

Aha, i serum różane ładnie koi i uspokaja skórę, tylko jest nieco cięższe - mi pasuje po złuszczaniu kwasami.

Edytowane przez Wampierz
Czas edycji: 2012-07-31 o 10:51 Powód: Dopisek
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-31, 16:31   #2543
geraldine2030
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 224
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Magnoliah Pokaż wiadomość
Witam,
Jak sądzicie, które z olei z BU działają bajbardziej antyoksydacyjnie, tak trochę zamiast serum z vit C?
Przyglądam sie malinie i olejkowi arganowemu
mam cerę mieszaną, wrażliwą, trądzikową, z pre-rosacea, więc szukam czegoś takiego, żeby stosować na zmianę z serum azelooliwkowym. Help
Chyba żaden olej nie zastąpi serum z witaminą C, gdybym miała jednak wybierać to postawiłabym na olej z maliny z dodatkiem olejku z rokitnika- działa silnie antyoksydacyjnie. Arganowy może być zbyt tłusty dla cery trądzikowej - moja mieszana cera z tendencja do trądziku nie bardzo go toleruje w stężeniu wyższym niż 5% - 10%.
A może wybierz serum olejowe Granat Eko+ CQ10? W składzie są raczej lekkie oleje między innymi olej z maliny i ma dużo dodatkowych antyoksydantów.
geraldine2030 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-01, 08:37   #2544
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez geraldine2030 Pokaż wiadomość
Chyba żaden olej nie zastąpi serum z witaminą C, gdybym miała jednak wybierać to postawiłabym na olej z maliny z dodatkiem olejku z rokitnika- działa silnie antyoksydacyjnie. Arganowy może być zbyt tłusty dla cery trądzikowej - moja mieszana cera z tendencja do trądziku nie bardzo go toleruje w stężeniu wyższym niż 5% - 10%.
A może wybierz serum olejowe Granat Eko+ CQ10? W składzie są raczej lekkie oleje między innymi olej z maliny i ma dużo dodatkowych antyoksydantów.
Też nie polecam arganowego do tłustej cery. Nie tyle zapycha co jakby zbiera zanieczyszczenia..brudzi pory. Jakoś nie służy.
W tym względzie pachnotka jest super z lżejszych olejków.
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-01, 11:35   #2545
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Ja mam właśnie rpoblem z tymi atyoksydacyjnymi kosmetykami. Na Q10 jestem chyba uczulona, bo po każdym kosmetyku mnie zesypuje i twarz mam jak tarka. Z kolei po wit C mam w diabły pryszczy -_-
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-01, 12:33   #2546
Sheraa
Przyczajenie
 
Avatar Sheraa
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 18
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Dziewczyny, muszę się Wam pożalić.
Ostatnio moja cera całkiem nieźle wyglądała. Raz na jakiś czas pojawiały sie pryszcze, a ślady po dawnych wypryskach już się pogoiły. Kiedy wróciłam do domu użyłam 2 razy eliksiru winogronowego mojej mamy (u niej sprawdza się świetnie). I zrobił totalna masakre na mojej twarzy. W ciągu dwóch nocy pojawiło sie z 15 duzych i czerwonych pryszczy, które nie znikaja od kilku dni. Rozumiem, że jest to produkt do cery dojrzałej, jednak czymś dziwnym dla mnie jest, że po zaledwie 2 użyciach wywołał taka reakcje na mojej skórze. Takiego wysypu nie miałam od bardzo dawna. Jak myślicie który składnik jest winny?
Sheraa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-01, 13:17   #2547
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Sheraa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, muszę się Wam pożalić.
Ostatnio moja cera całkiem nieźle wyglądała. Raz na jakiś czas pojawiały sie pryszcze, a ślady po dawnych wypryskach już się pogoiły. Kiedy wróciłam do domu użyłam 2 razy eliksiru winogronowego mojej mamy (u niej sprawdza się świetnie). I zrobił totalna masakre na mojej twarzy. W ciągu dwóch nocy pojawiło sie z 15 duzych i czerwonych pryszczy, które nie znikaja od kilku dni. Rozumiem, że jest to produkt do cery dojrzałej, jednak czymś dziwnym dla mnie jest, że po zaledwie 2 użyciach wywołał taka reakcje na mojej skórze. Takiego wysypu nie miałam od bardzo dawna. Jak myślicie który składnik jest winny?
Może za tłusty po prostu
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-01, 13:43   #2548
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Może za tłusty po prostu
no co ty, eliksir w ogole nie jest tłusty

moja teoria jest taka - jesli uzywamy czego co sie dla nas nie nadaje to cera zaraz nam o tym da znac, a który składnik eliksiru to spowodował to tutaj raczej zadna z nas nie jest jasnowidzem
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-01, 14:17   #2549
Melmania
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 114
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez ktsw Pokaż wiadomość
moja teoria jest taka - jesli uzywamy czego co sie dla nas nie nadaje to cera zaraz nam o tym da znac, a który składnik eliksiru to spowodował to tutaj raczej zadna z nas nie jest jasnowidzem
Też mi się wydaje, że taka natychmiastowa reakcja jest całkiem normalna. Nawet po jednorazowym użyciu.
Bardzo Ci współczuję Sheraa wysypu Mam nadzieję, że szybko Ci minie (może spróbuj czasowo do minimum ograniczyć jakiekolwiek kosmetyki, aż się cera uspokoi?).
Melmania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-01, 17:10   #2550
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Przedwczoraj zrobiłam małe zamówienie, wczoraj za nie zapłaciłam, a dziś dostałam maila, że zamówienie wysłane
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-25 20:03:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:54.