Nowy rok, nowe ciało. Od 2015 bierzemy się za siebie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-12-27, 11:50   #1
Noeloel
Raczkowanie
 
Avatar Noeloel
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 112

Nowy rok, nowe ciało. Od 2015 bierzemy się za siebie


Hej, jak większość z Was tu zgromadzonych mam jakieś plany odnośnie swojej wagi i oczywiście chcę, aby pokazywała znacznie mniej. Wiem również, że wyzwania najłatwiej roczpoczyna się wraz z jakimś szczególnym wydarzeniem, a początek nowego roku wydaje się być idealny do tego. Dlatego też mam nadzieję, że przyłączycie się do mnie i wspólnie osiągniemy nasz cel. Tym samym nie chcę was (oraz siebie) namawiać do niezdrowych głodówek, a do rozpoczęcia zdrowej diety połącząnej z regularnymi ćwiczeniami.

Poniżej wrzucam link do tabelki z wymiarami (uzupełniamy ją 31.12/01.01)
https://docs.google.com/spreadsheets...#gid=177564337

Edytowane przez Noeloel
Czas edycji: 2015-01-01 o 13:57
Noeloel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-27, 12:09   #2
tubisiowy_klem
Zadomowienie
 
Avatar tubisiowy_klem
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 1 339
Dot.: Nowy rok, nowe ciało. Od 2015 bierzemy się za siebie

Hej

Ja właściwie już zaczęłam, ale chętnie będę zaglądać
Do zrzucenia mam jakieś 7kg (tyle przytyłam od maja) - oczywiście regularne ćwiczenia + zmiana nawyków żywieniowych na lepsze
tubisiowy_klem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-27, 12:36   #3
Farisss
Wtajemniczenie
 
Avatar Farisss
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: z raju na ziemi
Wiadomości: 2 675
Dot.: Nowy rok, nowe ciało. Od 2015 bierzemy się za siebie

Ja też to mam w planach. W zasadzie miałam zacząć po świętach teraz już, ale nie mam czasu na ćwiczenia, a i tak to jest "wyjadanie resztek z lodówki", które niby złe nie są, ale sałatka ocieka majonezem jednak :P
Ja po prostu muszę się ruszyć na jakieś ćwiczenia bo inczej nie schudnę. Do zrzucenia mam około 10 kilo Ważę jakieś 67-68, a dla mnie najlepsza waga to ~ 57.
__________________
Lubię czytać
Farisss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-27, 13:21   #4
Noeloel
Raczkowanie
 
Avatar Noeloel
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 112
Dot.: Nowy rok, nowe ciało. Od 2015 bierzemy się za siebie

Tak od razu po świętach jest bardzo ciężko zacząć, więc przez te kilka dni, aż do pierwszego najlepiej zacząć ograniczać słodycze, żeby potem nie robić wszykich zmian na raz.
Noeloel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-27, 14:06   #5
amisu24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 13
Dot.: Nowy rok, nowe ciało. Od 2015 bierzemy się za siebie

witajcie! z checia do was dołacze od nowego roku. Do zrzucenia mam ok 20kg. W zeszlym roku rowniez startowalam, od stycznia do marca zrzucilam 10kg i wszystko zaprzepascilam. Waga wrocila
amisu24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-27, 14:27   #6
Beatagr3
Zadomowienie
 
Avatar Beatagr3
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 456
Dot.: Nowy rok, nowe ciało. Od 2015 bierzemy się za siebie

To ja też dołączę.
U mnie balast większy bo jakieś 20 kg , zaczynam od nowego roku, teraz już powoli zacznę ograniczać
__________________
?
Beatagr3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-27, 14:57   #7
loonah
Raczkowanie
 
Avatar loonah
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 81
Dot.: Nowy rok, nowe ciało. Od 2015 bierzemy się za siebie

Allo allo

Bardzo się ucieszyłam z okazji znalezienia gotowego już tematu startujących z początkiem nowego roku - chciałabym dołączyć

Mam już za sobą kilka prób, cóż, niestety najczęściej noworocznych, które kończyły się w okolicach maja - a potem powolny przyrost i powrót do dawnej "równowagi" - może tym razem pójdzie lepiej i ostatecznie! Nie wiem jaka będzie waga na początku stycznia, ale liczę że do zrzucenia będzie jakieś ~10, do wagi 59-60kg, tak coby ciałko było szczupłe ale jeszcze ładnie kształtne

Pozdrawiam
__________________
W drodze do celu
69.1 - 68 - 67 - 66.9 - 66 - 65 - 64 - 63 - 62 - 61 - 60
loonah jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-27, 15:26   #8
KasiakGW
Raczkowanie
 
Avatar KasiakGW
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Wiadomości: 157
Dot.: Nowy rok, nowe ciało. Od 2015 bierzemy się za siebie

Witajcie !
W końcu wątek dla mnie.
Już od jakiegoś czasu śledzę forum (inne wątki o odchudzaniu) i nastawiam się na zmiany.
U mnie: Nowy Rok = Nowy Rozdział. Muszę wziąć się za siebie. W czasie ciąży i rocznego pobytu w domu strasznie przytyłam. W lutym wracam do pracy. Pora wrócić do rzeczywistości, do ludzi, do starej wagi!

Wygrzebałam z szafy krótkie spodnie i bardzo lubianą przeze mnie bluzkę. Mój cel to wcisnąć się w te ubrania. Czyli zmniejszyć sadło o ~20kg!

Mam jeszcze 3 dni na pokonanie świątecznych resztek i zapasów z zamrażarki. Sylwestra nie liczę, bo nigdzie się nie wybieramy i zostawiam sobie ten dzień na oczyszczenie organizmu.
KasiakGW jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-27, 18:35   #9
Farisss
Wtajemniczenie
 
Avatar Farisss
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: z raju na ziemi
Wiadomości: 2 675
Dot.: Nowy rok, nowe ciało. Od 2015 bierzemy się za siebie

Ja mam taki problem, że jak jest zima i zimno to mnie się chce słodkiego. I robię sobie muffinki albo jakieś ciasteczka i potrafię sama wszystkie zjeść :/
Moje współlokatorki uważają, że żeby schudnąć to najlepiej nic nie jeść, a wpierdzielają ciasto francuskie

Teraz miałam kruchą wypłatę to wszystko wydam na normalne jedzenie = mięcho, mięcho, jaja, warzywa i trochę owoców
Postanowiłam sobie, że będę jeść jak najmniej chleba, chyba że uda mi się gdzieś kupić jakiś dobry ziarnisty ale bezglutenowy, i ogólnie kieruję się w dietę bezglutenową. Nie całkowicie, ale gluten chcę mocno ograniczyć. I jeść więcej mięska i jajek a nie słodkich bułeczek w pracy :/
__________________
Lubię czytać
Farisss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-27, 18:59   #10
KasiakGW
Raczkowanie
 
Avatar KasiakGW
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Wiadomości: 157
Dot.: Nowy rok, nowe ciało. Od 2015 bierzemy się za siebie

Ja mam taki problem przez cały rok Wielbię słodycze, ciastka, ciasteczka, serniczki i inne cukry
Ale będę dzielna ! Postanowione Zero słodyczy.
KasiakGW jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-27, 19:36   #11
Farisss
Wtajemniczenie
 
Avatar Farisss
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: z raju na ziemi
Wiadomości: 2 675
Dot.: Nowy rok, nowe ciało. Od 2015 bierzemy się za siebie

Ja w lecie się obżeram owocami... i pizzą
__________________
Lubię czytać
Farisss jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-27, 20:26   #12
loonah
Raczkowanie
 
Avatar loonah
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 81
Dot.: Nowy rok, nowe ciało. Od 2015 bierzemy się za siebie

Cytat:
Napisane przez KasiakGW Pokaż wiadomość
Ja mam taki problem przez cały rok Wielbię słodycze, ciastka, ciasteczka, serniczki i inne cukry
Ale będę dzielna ! Postanowione Zero słodyczy.
Haha! No to możemy podać sobie ręce KasiakGW... Cały rok te straszne pokusy
Dla mnie jedynie te zimne krótkie dni są pozytywne pod tym względem że łatwiej się zebrać do ćwiczeń bo dzieciarnia idzie spać trochę wcześniej... A im dzień dłuższy i dłużej spędzany na świeżym powietrzu tym jest trudniej :/ I dlatego potem wszelkie wysiłki idą w pi*du...
__________________
W drodze do celu
69.1 - 68 - 67 - 66.9 - 66 - 65 - 64 - 63 - 62 - 61 - 60
loonah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-27, 20:47   #13
Ivona89
Przyczajenie
 
Avatar Ivona89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 22
Dot.: Nowy rok, nowe ciało. Od 2015 bierzemy się za siebie

To ja też do Was dołączę. Szukałam już wcześniej wątku do którego mogłabym dołączyć, ale tak od samego początku, a nie w trakcie, no i dzisjaj znalazłam ten
Ja chciałabym zrzucić 10kg. Chciałabym, bo będę zadowolona nawet z 5 Moim problemem jest to, że za nic w świecie nie potrafię się zmotywować, ale koniec z tym i od 3 stycznia ruszam z dietą, albo raczej ze zmianą nawyków. Do 3 stycznia będę odstawiała wszystko to, co niezdrowe oczywiście o ile się uda.
Ivona89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-27, 21:17   #14
KasiakGW
Raczkowanie
 
Avatar KasiakGW
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Wiadomości: 157
Dot.: Nowy rok, nowe ciało. Od 2015 bierzemy się za siebie

Cytat:
Napisane przez Farisss Pokaż wiadomość
Ja w lecie się obżeram owocami... i pizzą
Ja też. Stanowi to dokładkę do słodyczy.
Lub między słodyczami
Ughh... Koniec z tym!
Ale jeszcze dzisiaj wyżarłam czekoladę z okienkiem
Na swoje usprawiedliwienie powiem, że zjadłam ją po to, żeby nie kusiła mnie w nowym roku !
KasiakGW jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-27, 22:01   #15
paula689
Rozeznanie
 
Avatar paula689
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 717
GG do paula689 Send a message via Skype™ to paula689
Dot.: Nowy rok, nowe ciało. Od 2015 bierzemy się za siebie

Chętnie dołączę
Cytat:
Napisane przez loonah Pokaż wiadomość
Allo allo

Bardzo się ucieszyłam z okazji znalezienia gotowego już tematu startujących z początkiem nowego roku - chciałabym dołączyć

Mam już za sobą kilka prób, cóż, niestety najczęściej noworocznych, które kończyły się w okolicach maja - a potem powolny przyrost i powrót do dawnej "równowagi" - może tym razem pójdzie lepiej i ostatecznie! Nie wiem jaka będzie waga na początku stycznia, ale liczę że do zrzucenia będzie jakieś ~10, do wagi 59-60kg, tak coby ciałko było szczupłe ale jeszcze ładnie kształtne

Pozdrawiam
O to właśnie tyle ile ja bym chciała zrzucić i też ważyć 60kg. Jaki masz wzrost?

Cytat:
Napisane przez Farisss Pokaż wiadomość
Ja mam taki problem, że jak jest zima i zimno to mnie się chce słodkiego. I robię sobie muffinki albo jakieś ciasteczka i potrafię sama wszystkie zjeść :/
Moje współlokatorki uważają, że żeby schudnąć to najlepiej nic nie jeść, a wpierdzielają ciasto francuskie

Teraz miałam kruchą wypłatę to wszystko wydam na normalne jedzenie = mięcho, mięcho, jaja, warzywa i trochę owoców
Postanowiłam sobie, że będę jeść jak najmniej chleba, chyba że uda mi się gdzieś kupić jakiś dobry ziarnisty ale bezglutenowy, i ogólnie kieruję się w dietę bezglutenową. Nie całkowicie, ale gluten chcę mocno ograniczyć. I jeść więcej mięska i jajek a nie słodkich bułeczek w pracy :/
Zakupiłam ostatnimi czasy na targach książki "Kuchnia polska bez glutenu" i są tam fajnie niektóre przepisy(nie wiem jak smakują) i są też proste i szybkie przepisy na chleb bez glutenu.
__________________
Odchudzam się
74-73-72-71-70-69-68-67-66-65-64-63-62-61-60

Zapuszczam włosy
35-40-45-50-55-60-65
paula689 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-27, 23:55   #16
mija24
Raczkowanie
 
Avatar mija24
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 414
Dot.: Nowy rok, nowe ciało. Od 2015 bierzemy się za siebie

Witam
też będę do was zaglądać
ciekawa jestem jak długo przetrwa ten wątek
powodzenia
__________________
dieta cud nic nie jeść i czekać na cud
wzrost - 175 i raczej już nie urosnę
01.03.2014r.- 89kg 01.08.2014r.- 80kg 12.08.2014r.- 78,5kg 26.08.2014r.-77kg
09.09.2014r. - 75kg 23.09.2014r. - 73kg


mija24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-28, 06:07   #17
loonah
Raczkowanie
 
Avatar loonah
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 81
Dot.: Nowy rok, nowe ciało. Od 2015 bierzemy się za siebie

Paula689 fakt cele podobne Ja mam wzrostu 167cm. Ktoś by powiedział że przy tym wzroście to cel mógłby być ambitniejszy Ale mnie jakoś wystarczy, mąż chce mieć się do czego przytulić, pasuje by i biustu kawałeczek został, bo u mnie to zawsze strefa problematyczna - wszędzie za dużo a akurat tam za mało :P

Stawiacie tylko na dietę czy ruchu też tu będzie dużo???
__________________
W drodze do celu
69.1 - 68 - 67 - 66.9 - 66 - 65 - 64 - 63 - 62 - 61 - 60
loonah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-28, 06:52   #18
tubisiowy_klem
Zadomowienie
 
Avatar tubisiowy_klem
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 1 339
Dot.: Nowy rok, nowe ciało. Od 2015 bierzemy się za siebie

Dzień dobry



Cytat:
Napisane przez loonah Pokaż wiadomość
Paula689 fakt cele podobne Ja mam wzrostu 167cm. Ktoś by powiedział że przy tym wzroście to cel mógłby być ambitniejszy Ale mnie jakoś wystarczy, mąż chce mieć się do czego przytulić, pasuje by i biustu kawałeczek został, bo u mnie to zawsze strefa problematyczna - wszędzie za dużo a akurat tam za mało :P

Stawiacie tylko na dietę czy ruchu też tu będzie dużo???
Ja stawiam przede wszystkim na ruch + zmiana nawyków żywieniowych
tubisiowy_klem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-28, 08:54   #19
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 167
GG do VI4
Dot.: Nowy rok, nowe ciało. Od 2015 bierzemy się za siebie

Witam, chciałabym dołączyć Fajnie, że udało mi się od początku wątku.

Nie chcę zrzucić dużo, bo ok 4 - 5 kilo - ale głównym miernikiem jest dla mnie centymetr, nie waga (ćwiczę, zamierzam wreszcie robić to regularnie, i wtedy waga potrafi niemal stać w miejscu, a obwód bioder spada).

Moje postanowienia noworoczne:

1) zdrowiej jeść - pracuję w mężem w domu, więc gotuję, unikam gotowców, ale i tak czuję, że warto coś poprawić. Na pewno - jemy za mało kasz (mąż nienawidzi gryczanej), ryżu, jajek, no i ryb - to jest dla mnie trudne do poprawy, bo ryb nie znoszę - ani smaku, zapach mnie odrzuca, Ew wędzony łosoś...

2) Regularnie ćwiczyć - obydwoje z mężem się wspinamy, rekreacyjnie, acz często - ja do wspinania dokładam siłownię, bo po pierwsze lubię, po drugie - jestem z natury słaba i nawet mały przyrost siły daje u mnie widoczne efekty.

3) Wziąć rozwód z alkoholem - od chyba trzech lat nie ma wieczoru bez winka/piwka/słodkiej nalewki, a do tego dochodzi żarcie - alkohol wzmaga apetyt, więc siedzę sobie, popijam piwko, zajadam chipsy/kanapki/inne śmiecie - więc wiem doskonale, skąd nadmierne kilogramy.

Dodam, że wg norm jestem jak najbardziej w normie - ale dużo lepiej się czuję szczuplejsza, poza tym u mnie te nadmiarowe kilogramy objawiają się celulitem na udach i pośladkach - wystarczy, że dwa tygodnie regularnie ćwiczę i zarzucę wieczorne chipsowanie, i od razu widzę efekty.
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-28, 10:42   #20
KasiakGW
Raczkowanie
 
Avatar KasiakGW
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Wiadomości: 157
Dot.: Nowy rok, nowe ciało. Od 2015 bierzemy się za siebie

Cytat:
Napisane przez mija24 Pokaż wiadomość
Witam
też będę do was zaglądać
ciekawa jestem jak długo przetrwa ten wątek
powodzenia
Ooo czyżbyś nam źle życzyła i sugerowała, że to tylko kolejne postanowienie noworoczne, które się skończy przy pierwszej okazji obżarstwa ? O nie nie! Zepniemy nasze piękne zadki i dopniemy celu!

loonah prócz zaprzestania w obżarstwie stawiam też na więcej ruchu. Nie powiem żebym jakoś wybitnie lubiła sport, ale już się tak zawzięłam, że jakoś sobie z tym poradzę
__________________
81,9 kg - 01.01.2015 - START !
77kg - 19.02.2015

Zarządzam 100 Dni Bez Słodyczy i Słonych Przekąsek !

KasiakGW jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-28, 10:49   #21
tubisiowy_klem
Zadomowienie
 
Avatar tubisiowy_klem
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 1 339
Dot.: Nowy rok, nowe ciało. Od 2015 bierzemy się za siebie

VI4 też tak mam z alkoholem Dlatego porzuciłam piwko, słodkie nalewki, półsłodkie/słodkie wina na rzecz czerwonego, wytrawnego wina od czasu do czasu do kolacji
tubisiowy_klem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-28, 11:10   #22
rombek
Wtajemniczenie
 
Avatar rombek
 
Zarejestrowany: 2014-10
Lokalizacja: Kraina Lodu
Wiadomości: 2 758
Dot.: Nowy rok, nowe ciało. Od 2015 bierzemy się za siebie

Ja również chciałabym dołączyć, czy można?
__________________
rombek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-28, 11:15   #23
KasiakGW
Raczkowanie
 
Avatar KasiakGW
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Wiadomości: 157
Dot.: Nowy rok, nowe ciało. Od 2015 bierzemy się za siebie

Cytat:
Napisane przez rombek Pokaż wiadomość
Ja również chciałabym dołączyć, czy można?

Pewnie, że można!
Im nas więcej tym raźniej
__________________
81,9 kg - 01.01.2015 - START !
77kg - 19.02.2015

Zarządzam 100 Dni Bez Słodyczy i Słonych Przekąsek !

KasiakGW jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-28, 11:21   #24
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 167
GG do VI4
Dot.: Nowy rok, nowe ciało. Od 2015 bierzemy się za siebie

Cytat:
Napisane przez tubisiowy_klem Pokaż wiadomość
VI4 też tak mam z alkoholem Dlatego porzuciłam piwko, słodkie nalewki, półsłodkie/słodkie wina na rzecz czerwonego, wytrawnego wina od czasu do czasu do kolacji
ech, chciałabym - tylko ja nie znoszę wina wytrawnego, ani czerwonego - taninowy posmak mnie odrzuca. Dla mnie sposób to rezygnacja całkowicie - po kilku dniach abstynencji nawet nie mam ochoty, tylko te kilka pierwszych dni ciężko przebrnąć. Ale - dziś centymetr pokazał 103,5 w biodrach, od ponad 10 lat tyle nie było - idę na steper.
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-28, 11:33   #25
SzA10
Zadomowienie
 
Avatar SzA10
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 242
Dot.: Nowy rok, nowe ciało. Od 2015 bierzemy się za siebie

Cytat:
Napisane przez Farisss Pokaż wiadomość
Ja też to mam w planach. W zasadzie miałam zacząć po świętach teraz już, ale nie mam czasu na ćwiczenia, a i tak to jest "wyjadanie resztek z lodówki", które niby złe nie są, ale sałatka ocieka majonezem jednak :P
Ja po prostu muszę się ruszyć na jakieś ćwiczenia bo inczej nie schudnę. Do zrzucenia mam około 10 kilo Ważę jakieś 67-68, a dla mnie najlepsza waga to ~ 57.
Hery właśnie weszłam na wagę idź czasu jej unikałam i co ? Zobaczyłam 67 kg nigdy wcześniej tyle nie ważyłam !!! Mój cel podobny 57 kg .... Ale chyba nierealny... Nieśmiało chce zacząć z nowym rokiem ale boje się słomianego zapału
Cytat:
Napisane przez VI4 Pokaż wiadomość
Witam, chciałabym dołączyć Fajnie, że udało mi się od początku wątku.

Nie chcę zrzucić dużo, bo ok 4 - 5 kilo - ale głównym miernikiem jest dla mnie centymetr, nie waga (ćwiczę, zamierzam wreszcie robić to regularnie, i wtedy waga potrafi niemal stać w miejscu, a obwód bioder spada).

Moje postanowienia noworoczne:

1) zdrowiej jeść - pracuję w mężem w domu, więc gotuję, unikam gotowców, ale i tak czuję, że warto coś poprawić. Na pewno - jemy za mało kasz (mąż nienawidzi gryczanej), ryżu, jajek, no i ryb - to jest dla mnie trudne do poprawy, bo ryb nie znoszę - ani smaku, zapach mnie odrzuca, Ew wędzony łosoś...

2) Regularnie ćwiczyć - obydwoje z mężem się wspinamy, rekreacyjnie, acz często - ja do wspinania dokładam siłownię, bo po pierwsze lubię, po drugie - jestem z natury słaba i nawet mały przyrost siły daje u mnie widoczne efekty.

3) Wziąć rozwód z alkoholem - od chyba trzech lat nie ma wieczoru bez winka/piwka/słodkiej nalewki, a do tego dochodzi żarcie - alkohol wzmaga apetyt, więc siedzę sobie, popijam piwko, zajadam chipsy/kanapki/inne śmiecie - więc wiem doskonale, skąd nadmierne kilogramy.

Dodam, że wg norm jestem jak najbardziej w normie - ale dużo lepiej się czuję szczuplejsza, poza tym u mnie te nadmiarowe kilogramy objawiają się celulitem na udach i pośladkach - wystarczy, że dwa tygodnie regularnie ćwiczę i zarzucę wieczorne chipsowanie, i od razu widzę efekty.
. Punkt 3 tyczy mnie w 100% czas na rozwód z alko bo ostatnio przesadziłam z desperadosami . Tylko mam problem od czego zacząć czym się kierować skąd brać pomysły na Dania itp
SzA10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-28, 11:37   #26
Madzia87
Zakorzenienie
 
Avatar Madzia87
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 4 277
GG do Madzia87
Dot.: Nowy rok, nowe ciało. Od 2015 bierzemy się za siebie

Cześć dziewczyny Chętnie się dołączę bo po świętach znowu ze 2 kg przybyły, a przed świętami i tak sporo było do zrzucenia
Moim celem jest zrzucenie ok. 10 kg. Od kilku lat mam problemy z hormonami, PCOS, ale mam wrażenie, że czasem traktuję to jako wymówkę dla mojej wagi, a moje odżywianie jest bardzo bardzo dalekie od idealnego. Przede wszystkim bardzo lubię słodycze i nie ma dnia żebym nie zjadła czegoś słodkiego
Mam zamiar kupić Inofem, który pomaga w walce z PCOS. Dodatkowo dziś czytałam o occie jabłkowym i podobno wspomaga odchudzanie więc też muszę zaopatrzyć się w buteleczkę..tylko za bardzo nie wiem, który jest godny polecenia Próbowałyście się już nim wspomagać?
__________________
Nigdy nie jest za późno stać się tym czym mogłbyś się stać.
George Eliot
Człowiek ma w życiu albo wymówki, albo wyniki.
Jack Canfield i Mark Victor Hansen




Madzia87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-28, 11:42   #27
rombek
Wtajemniczenie
 
Avatar rombek
 
Zarejestrowany: 2014-10
Lokalizacja: Kraina Lodu
Wiadomości: 2 758
Dot.: Nowy rok, nowe ciało. Od 2015 bierzemy się za siebie

Cytat:
Napisane przez SzA10 Pokaż wiadomość
Hery właśnie weszłam na wagę idź czasu jej unikałam i co ? Zobaczyłam 67 kg nigdy wcześniej tyle nie ważyłam !!! Mój cel podobny 57 kg .... Ale chyba nierealny... Nieśmiało chce zacząć z nowym rokiem ale boje się słomianego zapału
. Punkt 3 tyczy mnie w 100% czas na rozwód z alko bo ostatnio przesadziłam z desperadosami . Tylko mam problem od czego zacząć czym się kierować skąd brać pomysły na Dania itp
Mnie też otrzeźwił widok 67 kilogramów na wadze...
__________________
rombek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-28, 11:50   #28
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 167
GG do VI4
Dot.: Nowy rok, nowe ciało. Od 2015 bierzemy się za siebie

Cytat:
Napisane przez SzA10 Pokaż wiadomość
Hery właśnie weszłam na wagę idź czasu jej unikałam i co ? Zobaczyłam 67 kg nigdy wcześniej tyle nie ważyłam !!! Mój cel podobny 57 kg .... Ale chyba nierealny... Nieśmiało chce zacząć z nowym rokiem ale boje się słomianego zapału
ja wiem jedno - bo zawsze miałam świra na punkcie sylwetki, dopiero ostatnio się bardzo rozpuściłam - że nie można wdrażać kategorycznych środków. Żadnych głodówek, jedzenia tylko sałaty etc. Primo, to niezdrowe, secundo, trzy dni głodu, efektu zero (nie oszukujmy się, nie chudnie się w tydzień) - i człowiek gruby i wściekle głodny znów zaczyna żreć.

U mnie jest dość prosto, bo mnie pogrążają tylko wieczorne posiadówki z alko, żarciem i kryminałem - kiedy nie piję, wystarczy mi zwykła lekka kolacja i nie jestem głodna.

Najlepiej - wyeliminować to, co ewidentnie niezdrowe i tuczące. Dodam, że mój mąż identycznie jak ja jeszcze trzy lata temu popijał słodkie wódeczki, a do tego żarcia ile wlezie - i tak codziennie. Przybyło mu parę kilo w formie mało estetycznych boczków - dwa late temu z dnia na dzień przestał popijać i podżerać do tego - w kilka miesięcy wrócił do poprzedniej sylwetki (uprawia sport, ale mało aerobowy, i ma świra na punkcie sylwetki gorszego niż nastoletnia modelka).

Cytat:
Napisane przez SzA10 Pokaż wiadomość
. Punkt 3 tyczy mnie w 100% czas na rozwód z alko bo ostatnio przesadziłam z desperadosami . Tylko mam problem od czego zacząć czym się kierować skąd brać pomysły na Dania itp
No niestety, trzeba czasu na dłubanie w necie. Ja obiecuję, że jak będę widzieć jakieś fajne przepisy czy blogi, będę wrzucać.

Jeszcze jedno - jestem leniem i nigdy nie będę liczyć kalorii, gramów białek i tłuszczy etc. Nie mam zaburzeń przemiany materii, nie jestem zawodowym sportowcem trzymającym poziom tkanki tłuszczowej, więc uważam, że zwykły umiar wystarczy.
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-28, 12:06   #29
paula689
Rozeznanie
 
Avatar paula689
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 717
GG do paula689 Send a message via Skype™ to paula689
Dot.: Nowy rok, nowe ciało. Od 2015 bierzemy się za siebie

Cytat:
Napisane przez loonah Pokaż wiadomość
Paula689 fakt cele podobne Ja mam wzrostu 167cm. Ktoś by powiedział że przy tym wzroście to cel mógłby być ambitniejszy Ale mnie jakoś wystarczy, mąż chce mieć się do czego przytulić, pasuje by i biustu kawałeczek został, bo u mnie to zawsze strefa problematyczna - wszędzie za dużo a akurat tam za mało :P

Stawiacie tylko na dietę czy ruchu też tu będzie dużo???
Oj znam ten problem, wszystko duże tylko biust nie proporcjonalny do sylwetki: (

Cytat:
Napisane przez tubisiowy_klem Pokaż wiadomość
Dzień dobry





Ja stawiam przede wszystkim na ruch + zmiana nawyków żywieniowych
Ruch to podstawa, podobno 70% to ćwiczenia, a tylko 30% to dieta.
__________________
Odchudzam się
74-73-72-71-70-69-68-67-66-65-64-63-62-61-60

Zapuszczam włosy
35-40-45-50-55-60-65
paula689 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-28, 12:07   #30
SzA10
Zadomowienie
 
Avatar SzA10
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 242
Dot.: Nowy rok, nowe ciało. Od 2015 bierzemy się za siebie

Oj masz racje drastyczne kroki na starcie odpadaja bo zmian zapałem będzie tak jak piszesz. Kiedyś trenowałam mnóstwo codziennie na sali gimnastycznej po kilka godzin.... Ale to było kupę lat temu a mój umysł chyba myśli ze ja ciagle tak potrafię ... Żyje przeszłością a teraźniejszość wyglada żenująco - tryb 100% siedzący... Od kilku miesięcy tylko auto potem praca w biurze a potem kanapa.... Duże ilości piwa niezdrowego żarcia i nagle mam boczki i brzuch którego nigdy nie mialam( raczej mam problemy z nogami , jak już wyszedł brzuch to serio jest krytycznie ) wszystko wiem tylko kurde motywacji mało czuje ..... Myśle żeby chodzić do pracy na pieszo albo rowerem to tylko 4 km odstawić alko niezdrowe żarcie i jeść regularnie bo tego nie robię ... Tylko skąd wziąć silna wole ...
SzA10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-06 20:50:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:12.