Mamusie maj - czerwiec 2014 część II - Strona 156 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-07-02, 15:23   #4651
ab_cd
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 704
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Justiwi dziekuje ze pytasz poszlo duzo latwiej niz myslam noce sie poprawily i to bardzo ale nie ma jeszcze rewelacji do godziny 4 jasiu potrafi sie ze dwa razy obudzic ale zaraz zaspia. Najgorsze jest to ze dzień zaczyna o 5 rano. Zasypia o 20. Wczoraj sie udalo go uspic przed 5 i spal do 7. Wiec jest duza poprawa. W nocy nic nie je i nie pije. W dzien staramy sie mu duzo wody podawac ale malo pije i to mnie martwi bo sa jeszcze te upaly...


Myska my wszyscy Ci kibicujemy!
ab_cd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-02, 15:25   #4652
meniaa94
Wtajemniczenie
 
Avatar meniaa94
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 2 004
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Myska-współczuję Ci bardzo ... Justiwi ma rację lataj z gołymi piersiami po domu ja też tak wietrzyłam leżałam z gołymi piersiami normalnie i mi np ulżyło jak przykładał mi tż kapustę bo też dosłownie mi sutki odpadały ... ona na temperature ale mi na rany pomagała chłodziła. To samo mi położna w szpitalu powiedziała,że na rany najlepsze mleko mamy wyciskasz mleko i smarujesz nim sutki. I jak nie dajesz rady to próbuj nawet ręcznie ściągać mi laktator nie dał rady ściągnąć na początku bo za słaby miałam to ręcznie ... albo przed karmieniem potarmosiłam piersi żeby sutki były bardziej wystające-wiem głupio to brzmi ale kombinowałam
Ja starałam się jak najczęściej ręcznie ściągać żeby jak najwięcej mleka było - później mroziłam na "gorsze" dni
I co jeszcze? Masuj piersi ! Zaczynaj aż od pachy ... dobrze wgniataj rękę z skórę i aż po sutki ja też musiałam robić bo miałam kanaliki pozatykane.
Dasz radę! 3mam kciuki i nie denerwuj sie i spokojnie bo jest gorzej !
__________________
Gabriela - 30 kwietnia 2014
Mężuś - 10 stycznia 2015
meniaa94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-02, 15:29   #4653
carolyna86
Zakorzenienie
 
Avatar carolyna86
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Very Green West
Wiadomości: 3 383
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Mysko, ja jeszcze jedno zdanie do ciebie: proszę byś nie sugerowała się tym ile ściągniesz laktatorem - on nie oddaje tego ile mleka jest w piersiach ani tego ile ml dziecko zje
i jeszcze pytanko: czy kojarzysz taki blog hafija.pl? Dziewczyna ma ogromną wiedzę nt. kp, często większą niż pediatrzy czy położne, ma dość restrykcyjne podejście, no ale może właśnie o to chodzi warto tam zajrzeć
__________________

carolyna86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-02, 15:32   #4654
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Cytat:
Napisane przez carolyna86 Pokaż wiadomość
Menia, brawo za przełamanie się za kółkiem

Ramona, rekomendacje a chcesz?
hehe no bardzo bym chciała, tylko jest jeszcze jeden problem - potrzebuję 2 żyrantów i tu pies pogrzebany, bo to obowiązkowe teraz, nawet nie mogę tego pokryć wkładem własnym, którego już nie trzeba mieć

Cytat:
Napisane przez carolyna86 Pokaż wiadomość
co do kp, to bardzo ci współczuję już teraz mało co pamiętam, ale wiem że bolało na początku... ja zapamiętałam i mocno wzięłam sobie do serca to co tu (chyba!) MamaKtosia kiedyś napisała (jeszcze jak w ciąży chodziłyśmy), że jeśli chce się kp to nie kupować butelek/mm
Ooo to to ja nie kupiłam ani jednego opakowania mieszanki i dałam radę z kp, Myskao pamiętaj,z ę nikt tu Ci źle nie życzy i czasem trzeba dac porządnego kopa, by się ktos pozbierał i zaczął mądrze myśleć
i dobrze napisała Carolyna - NIE WOLNO myśleć, mówić, ze masz za mało pokarmu, bo tą drogą do niczego nie dojdziesz



my dziś zamówiliśmy basen ogrodowy i fotelik rowerowy, takze rozpoczynamy sezon letni pełna gębą
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-02, 15:40   #4655
kasiab91
Zakorzenienie
 
Avatar kasiab91
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 4 694
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Witam.

Myska Kochanie tak bardzo w Ciebie wierze Ja powiem tak jezeli bedziesz chciala to bedziesz karmila tp wszystko zalezy od nastawienia. U mnie wszyscy oprocz meza i cioci kazali dawac butle Oli bo ciagle ssac chciala. Dawalam cycy pozniej po miesiacy raz dziennie butle z czego szlo 20ml i nic wiecej. Butelki mieszanki w domu nie mialam od poczatku.
"Piersi sa jak kran, odkrecasz i leci" Nie ma czegos takiego ze mleka nie ma. Jak jest prawidlowe ssanie to mleko jest i bedzie. 3mam kciuki i wierze w Ciebie Kochana Pomodl sie do Matki Boskiej (wiem ze wierzaca jestes) ona duzo pomaga

Abcd super ze u Was lepiej.

U mnie byla polozna wczoraj ta moja ciocia no i zabronila mi teraz odstawiac. Za duze upaly i na okolo za duzo bakterii i ciezko byloby i mi i Olci takze do zimy karmie
__________________
Dziewczyna - 27.06.2006
Narzeczona - 24.01.2012
Żona- 10.08.2013
MAMA- 03.05.2014
http://www.suwaczki.com/tickers/ex2btv73n5x6okj5.png



Edytowane przez kasiab91
Czas edycji: 2015-07-02 o 15:44
kasiab91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-02, 16:56   #4656
justiwi
Wtajemniczenie
 
Avatar justiwi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Karkonosze
Wiadomości: 2 565
GG do justiwi
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Kasiab u nas gdyby nie mleko to mlody by prawie nic płynów nie przyjmował
Wodą dosłownie się krztusi
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w30dw4vcbz4k5v.png


Lepiej żałować tego co się zrobilo
justiwi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-02, 16:59   #4657
kasiab91
Zakorzenienie
 
Avatar kasiab91
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 4 694
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Justiwi u nas naszczecie pije. Nawet litr potrafi wody wydudnic albo kompotu.
Ale Wiktor niech cycusia ciagnie jak lubi. U nas najgorsze ze jak jej sie zachce to wola na caly glos : "Mama! Ciyciy! " I nie wazne gdzie jestesmy
__________________
Dziewczyna - 27.06.2006
Narzeczona - 24.01.2012
Żona- 10.08.2013
MAMA- 03.05.2014
http://www.suwaczki.com/tickers/ex2btv73n5x6okj5.png


kasiab91 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-02, 18:16   #4658
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Cytat:
Napisane przez kasiab91 Pokaż wiadomość


U mnie byla polozna wczoraj ta moja ciocia no i zabronila mi teraz odstawiac. Za duze upaly i na okolo za duzo bakterii i ciezko byloby i mi i Olci takze do zimy karmie
dobrze wiedzieć
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-02, 20:12   #4659
carolyna86
Zakorzenienie
 
Avatar carolyna86
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Very Green West
Wiadomości: 3 383
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Kasia, o Jacie! Już to sobie wyobrażam Ola jest thebeściara

Justiwi, zapomniałam wam wcześniej pogratulować wagi i cm

Roma, czemu oni robią tak pod górkę
__________________

carolyna86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-02, 20:37   #4660
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Cytat:
Napisane przez kasiab91 Pokaż wiadomość
Ale Wiktor niech cycusia ciagnie jak lubi. U nas najgorsze ze jak jej sie zachce to wola na caly glos : "Mama! Ciyciy! " I nie wazne gdzie jestesmy
dobre
mnie Zosia ciągnie za bluzkę, tak, że cały dekolt mam na wierzchu jeszcze trochę i wszystkie bluzki będe miała porozciągane albo podarte no i jak pytam 'cycy?', to ona skacze uradowana jak sprężynka i woła 'mam'

Cytat:
Napisane przez carolyna86 Pokaż wiadomość

Roma, czemu oni robią tak pod górkę
nie wiem, al przepisy się mocno pozmieniały w PUPach, teraz są częściej wizyty, no i mam zadania do zrealizowania do następnej wizyty
także z DG chyba nici nie będzie, bo ciężko dostac dotację, mimo, ze chęci są, a zakładać tak bez środków i płacić co miesiac zus to nie wyrobię i tak na zleceniach, a tak ze środków to mogłabym juz sama poszyć, zareklamowac się, zakupić materiały itd.
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-03, 11:30   #4661
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Myskao gratuluję synka!
I nie słuchaj rad odnośnie karmienia! To Twoje cycki i Twoje dziecko. I to Ty oceniasz czy coś z tego będzie czy nie.
Czy dasz radę psychicznie, fizycznie walczyć o mleko.
Trudno położyć się na cały dzień w łóżku z dzieckiem i nonstop mieć je przystawione, kiedy roczniak też wymaga uwagi.
Nie pamiętam czy Anię karmiłaś i jak długo.

Dziewczyny piszące o tym, że jak daje butelkę, to nie rozkręci karmienia. Nie wiem ile Wasze dzieci minut czy godzin wyły z głodu. To nie zawsze jest tak,że jak się zaprę i pozytywnie nastawię to mleko bedzie leciało. No nie zawsze. Ja do tej pory mam wyrzuty sumienia, że moje starsze dziecko wyło z głodu (mimo dobrego przystawienia) a ja w celu pobudzenia laktacji nie dawałam butli i głodziłam
Pamiętam jak moja alergolog mnie zbeształa, ze karmienie jest w głowie, że w Afryce nie ma mieszanek i wszystkie matki karmią piersią.
Niedawno oglądałam reportaż o Indiach chyba. Wiem że to nie busz, ale też bebilonu czy bebika na każdym rogu nie sprzedają. I pokazywali matkę, która nie miała pokarmu. Dziecko wisiało na niej nonstop, ona piła dużo wody (mimo że to wbrew tradycji, tam przez ileś dni nie wolno pić wody po porodzie), a mleka nie było. Przychodziły do domu coś jak nasze położne, doradzały, przystawiały i nic.
Żeby dziecko z głodu nie umarło, karmiła je kuzynka, która sama miała kilkumiesięczne dziecko.
Tam to podobno norma, że jak jakaś matka nie ma mleka, to w rodzinie zawsze jest jakaś matka karmiąca swoje i karmi też to drugie i dlatego nikt z tego halo nie robi.

Moja pannica skończyła 13 miesięcy, od kilku dni "raczkuje" metodą własną. Rehabilitanci nie mogą rozgryźć jak na taki dziwny sposób poruszania się wpadła.
Waga na 13 miesięcy 7,7kg, czyli spadek względem wagi na roczek. Nie jest dobrze, jak tak dalej pójdzie, nie obędzie się bez szpitala.

---------- Dopisano o 12:30 ---------- Poprzedni post napisano o 12:25 ----------

No i jest na diecie bezmlecznej i bezglutenowej.
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-03, 13:53   #4662
ab_cd
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 704
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Kasiab
ab_cd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-03, 13:59   #4663
ab_cd
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 704
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Kasiab - dziekuje a olcia cudowna tez bym chciala zeby jasiek cos takiego powiedział on tylko mowi tata tata tata i tak i nie

Zamyslona - bardzo wspolczuje problemów z corcia ale mam nadzieje że jednak uda sie uniknąć szpitala. Nie wiem co wiecej powiedziec. ...

A co u nas? Korzystam z lata! Jasiek po 1,5 h nad woda pada jak mucha. A w załączeniu moj jasio
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1435928380807.jpg (60,5 KB, 26 załadowań)
ab_cd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-03, 18:03   #4664
justiwi
Wtajemniczenie
 
Avatar justiwi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Karkonosze
Wiadomości: 2 565
GG do justiwi
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Czy Wasze księgi dźwięków też są tak posklejane jakby były niedoklejone?
W załączeniu fotku naszego egzemplarza (nowy dziś dostarczony):
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w30dw4vcbz4k5v.png


Lepiej żałować tego co się zrobilo
justiwi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-03, 19:55   #4665
Amelia16
Zadomowienie
 
Avatar Amelia16
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 390
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Zamyślona każdy "krok" do przodu to sukces, cieszę się, że masz taką małą wojowniczkę w domu, nie poddaje się, zuch dziewczyna łezka w oku się kręci jak pomyślę ile dzieci muszą przejść nieraz....
Abcd, ale zabawa, zrobiłaś Jasiowi niezłą radochę takim wypadem
Justiwi nie wiem jak inne wydania, ale to mi się wydaje w kiepskim stanie, napewno od nowości nie powinno tak wyglądać
__________________
1 , 2 , 3
Amelia16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-03, 20:44   #4666
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Cytat:
Napisane przez ZamyslonaRoztargniona Pokaż wiadomość

Moja pannica skończyła 13 miesięcy, od kilku dni "raczkuje" metodą własną. Rehabilitanci nie mogą rozgryźć jak na taki dziwny sposób poruszania się wpadła.
Waga na 13 miesięcy 7,7kg, czyli spadek względem wagi na roczek. Nie jest dobrze, jak tak dalej pójdzie, nie obędzie się bez szpitala.

---------- Dopisano o 12:30 ---------- Poprzedni post napisano o 12:25 ----------

No i jest na diecie bezmlecznej i bezglutenowej.
brawo za raczkowanie
A ile cm ma wzrostu?
MOja też blisko tej wagi, tzn. 7,6 kg i ma 73 cm, niby taka jej uroda, kruszyna moja wygląda na 9 miesięcy, każdy obcy się dziwuje, że jak na 9 miesięczniaka już ładnie chodzi za rączkę
współczuję problemów, skąd taka dieta, jakas alergia?


przyszedł nam dziś fotelik rowerowy, już zamontowany i przetestowany, pierwsza przejażdżka się bardzo podobała, druga już gorzej, chyba nudno było
no i w końcu pojechaliśmy na plac zabaw, ten daleko 2 km od nas, z dwiema kuzynkami zosi, więc niezła banda nas była, zosia pływała brzuchem na piasku boso, bez skarpet czy sandałków, wszystkie tak chodziłyśmy po placu zabaw, kij, ze nas pół wsi obgada, ważne, że dzieciakom się podobało
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-03, 21:08   #4667
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Cytat:
Napisane przez justiwi Pokaż wiadomość
Czy Wasze księgi dźwięków też są tak posklejane jakby były niedoklejone?
W załączeniu fotku naszego egzemplarza (nowy dziś dostarczony):
nasza chyba też dlatego już w częściach
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P5065059.jpg (165,3 KB, 16 załadowań)

Edytowane przez Ramona_85
Czas edycji: 2015-07-03 o 21:11
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-03, 21:43   #4668
carolyna86
Zakorzenienie
 
Avatar carolyna86
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Very Green West
Wiadomości: 3 383
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Justiwi, nasza w lepszym stanie, i już ze 2 mies.jest z nami, i nie leży na półce trochę się odkleil grzbiet ale nie aż tak
__________________

carolyna86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-04, 11:51   #4669
beatusia10
Wtajemniczenie
 
Avatar beatusia10
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 714
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Cytat:
Napisane przez kasiab91 Pokaż wiadomość
Justiwi u nas naszczecie pije. Nawet litr potrafi wody wydudnic albo kompotu.
Ale Wiktor niech cycusia ciagnie jak lubi. U nas najgorsze ze jak jej sie zachce to wola na caly glos : "Mama! Ciyciy! " I nie wazne gdzie jestesmy
Litr??? Rany, to Patryk jak wypije szklanke przez caly dzien, to jest dobrze no ale ja jakos tez picie musze w siebie wmuszac, czasami to nawet szklanki nie wypije.. no ale moj mlekolak pije duuzo mleka ;-)

---------- Dopisano o 12:43 ---------- Poprzedni post napisano o 12:40 ----------

Justiwi, nie szczepilismy. Po 12. moze beda szczepionki gratuluje wymiarow! Patryk ma baardzo podobne, bo mial pomiary na wizycie szczepiennej bez szczepienia ;-)

---------- Dopisano o 12:45 ---------- Poprzedni post napisano o 12:43 ----------

Zamyslona, wspolczuje strasznie! A Malgosia je cos lepiej?

---------- Dopisano o 12:51 ---------- Poprzedni post napisano o 12:45 ----------

Myska, a cieple-zimne stosujesz? Tzn. przed karmieniem cieply kompres albo prysznic a po karmieniu zimny? Ja generalnie mialam i mam mleka sporo, bo Patryk potrafi poswiecic dzien na picie co 15 minut i tak rozkreci machine,ze pozniej mi cycki rozsadza, no ale na poczatku to te kompresy byly bardzo przydatne. Trzymam kciuki!
__________________
30.04.2014
beatusia10 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-04, 12:08   #4670
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Cytat:
Napisane przez Ramona_85 Pokaż wiadomość
brawo za raczkowanie
A ile cm ma wzrostu?
MOja też blisko tej wagi, tzn. 7,6 kg i ma 73 cm, niby taka jej uroda, kruszyna moja wygląda na 9 miesięcy, każdy obcy się dziwuje, że jak na 9 miesięczniaka już ładnie chodzi za rączkę
współczuję problemów, skąd taka dieta, jakas alergia?
Wzrost ok. 80cm.
Tak, alergia.
Robiliście jakieś badania? Kto orzekł, że taka jej uroda? U nas też gastrolog wstępnie postawił taką diagnozę, ale mamy przebadać ją.

Cytat:
Napisane przez beatusia10 Pokaż wiadomość
Litr??? Rany, to Patryk jak wypije szklanke przez caly dzien, to jest dobrze no ale ja jakos tez picie musze w siebie wmuszac, czasami to nawet szklanki nie wypije.. no ale moj mlekolak pije duuzo mleka ;-)

---------- Dopisano o 12:43 ---------- Poprzedni post napisano o 12:40 ----------

Justiwi, nie szczepilismy. Po 12. moze beda szczepionki gratuluje wymiarow! Patryk ma baardzo podobne, bo mial pomiary na wizycie szczepiennej bez szczepienia ;-)

---------- Dopisano o 12:45 ---------- Poprzedni post napisano o 12:43 ----------

Zamyslona, wspolczuje strasznie! A Malgosia je cos lepiej?
Nam nie idzie kompletnie nauka picia z czegokolwiek. Rurki, dziubki, kubki 360, niekapki, zwykła szklanka, kubeczek plastikowy dla dzieci. No nic. Tylko butla. Na wrzesień musi opanować kubek do żłobka.
Dziennie wypija max 150ml wody zabarwionej sokiem (czystej nie tknie) i 150ml mleka.

My chodzimy na wizyty co miesiąc (kontrola wagi). Na roczek nawet chciałam ją zaszczepić, ale pielęgniarka nie wyraziła zgody. Teraz nie jest dobry czas dla córy, wiec szczepienie odkłada się na nieokreśloną przyszłość.

Moim zdaniem jest mega postęp, bo wreszcie zaczęła świadomie jeść. To już nie jest wciskanie czegoś do buzi podczas zabawy.
Mamy za sobą pierwsze próby samodzielnego jedzenia: ziemniaki, kalafior, truskawki, chrupki kukurydziane, kanapki. Poza tym słoiki i kasza.
Z kanapki najpierw zdrapuje masło palcami i zjada, a potem je chleb
Niestety nie upomina się o jedzenie.
No i zrezygnowała z nocnego mleka. To był jej największy posiłek. No ale skoro sama przestała się budzić, to ja nie będę utrwalać jej złego nawyku jedzenia w nocy (bo roczniak zdecydowanie nie potrzebuje do życia nocnego posiłku). Ignoruję lekarskie pomysły na robienie masy typu: słodkie napoje, słodycze, dodawanie tłuszczu do wszystkiego. Nie chcę uczyć jej tego, bo potem będzie problem z oduczeniem.
Z rzeczy niekoniecznie prawidłowych, je dość dużo po południu i wieczorem.
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-05, 13:54   #4671
inezz6
Zadomowienie
 
Avatar inezz6
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 677
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Zamyślona - mądrze to napisałaś o kp, mam bardzo podobne przemyślenia, wiadomo, że mleko matki najważniejsze, ale nic na siłę. Z perspektywy czasu jak na to patrzę to cieszę się, że dokarmiałam mm, mimo że przez to kp skończyło się po 3 mcu, ale przynajmniej dziecko zadowolone i najedzone 😊

Super, ze widzisz poprawę w jedzeniu, powodzenia!
__________________
Franuś

"Kiedyś tam,będziesz miał dorosłą duszę,
Kiedyś tam,kiedyś tam...
Ale dziś jesteś mały jak okruszek,
Który los rzucił nam."
inezz6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-06, 12:42   #4672
inezz6
Zadomowienie
 
Avatar inezz6
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 677
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Zamówilam Franusiowi 2 książeczki z Akademii mądrego dziecka, przyszły dziś i jest zachwycony 😍 chyba domówię mu jeszcze pozostałe...

U nas mega upał.. Wychodzimy z domu przed 9 a i tak jest ciepło, potem juz się nie da i ewentualnie wieczorem 😊 lubię ciepło ale są granice 😃
__________________
Franuś

"Kiedyś tam,będziesz miał dorosłą duszę,
Kiedyś tam,kiedyś tam...
Ale dziś jesteś mały jak okruszek,
Który los rzucił nam."
inezz6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-06, 12:58   #4673
Amelia16
Zadomowienie
 
Avatar Amelia16
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 390
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

A mnie się wszyscy dziwią, że kocham takie upały, nawet w ciąży mi strasznie nie dokuczają Lekarz też dziś zdziwiony, mówi, że pierwszą jego pacjentką jestem ciężarną, która nie narzeka na gorąc
__________________
1 , 2 , 3
Amelia16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-06, 14:25   #4674
carolyna86
Zakorzenienie
 
Avatar carolyna86
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Very Green West
Wiadomości: 3 383
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Cytat:
Napisane przez Amelia16 Pokaż wiadomość
A mnie się wszyscy dziwią, że kocham takie upały, nawet w ciąży mi strasznie nie dokuczają Lekarz też dziś zdziwiony, mówi, że pierwszą jego pacjentką jestem ciężarną, która nie narzeka na gorąc
Wow, też zrobiłam duże oczy ze zdziwienia. Nawet ostatnio mówiłam tż ze dobrze ze w ciąży ominelam takie upały
__________________

carolyna86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-06, 14:27   #4675
inezz6
Zadomowienie
 
Avatar inezz6
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 677
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Amelia- ja też podziwiam 😊 pamiętam, że w ciąży było mi ciągle ciepło i przy temp 16 stopni chodziłam w T-shircie i ludzie w kurtkach się dziwnie patrzyli 😃 30 stopni nawet sobie nie wyobrażam...
__________________
Franuś

"Kiedyś tam,będziesz miał dorosłą duszę,
Kiedyś tam,kiedyś tam...
Ale dziś jesteś mały jak okruszek,
Który los rzucił nam."
inezz6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-06, 15:39   #4676
meniaa94
Wtajemniczenie
 
Avatar meniaa94
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 2 004
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

inezz-ale Wam dobrze ! ja muszę pewnie czekać do jutra albo środy zanim przyjdą te książki z Polski jak mama pokazywała nam je na skypie to Gabryśka skakała z radości
Amelia-to naprawdę jesteś wyjątkiem,że Ci nie przeszkadzają takie upały
Ja na szczęście mam pogodę teraz w miarę jest około 18 stopni można wyjść na krótki rękaw śmiało jak wiatr nie wieje na szczęście my mieszkamy troszkę w zaciszu góry nas osłaniają to aż tak nie wieje chociaż spodziewam się,że w zimę czasem tu wyjść nie można z domu
My dopiero wróciłyśmy z basenu Gabryśka zmęczona ale jej niestety nie uśpię bo w nocy mi nie zaśnie ... jak zaśnie na drugą drzemkę w ciągu dnia to niestety chodzi wtedy spac bardzo bardzo bardzo późno a ostatnio też w nocy wstaje,wole ją przemęczyć żeby spała normalnie. I jak zawsze chlapiemy sie w odkrytym basenie
Zjadłyśmy zupę porową z kuleczkami mięsnymi i odpoczywamy
Zaraz też trzeba posprzątać w mieszkaniu troszkę ...
Aaaaaa przefarbowałam sie z jasnego blondu na czekoladę jakoś mnie na zmiany naszło !
__________________
Gabriela - 30 kwietnia 2014
Mężuś - 10 stycznia 2015
meniaa94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-06, 16:19   #4677
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Cytat:
Napisane przez ZamyslonaRoztargniona Pokaż wiadomość
Wzrost ok. 80cm.
Tak, alergia.
Robiliście jakieś badania? Kto orzekł, że taka jej uroda? U nas też gastrolog wstępnie postawił taką diagnozę, ale mamy przebadać ją.
a jakie badania masz na mysli? robiliśmy jej morfo i tarczycowe, prócz lekkiej anemii (niby, go zawsze HGB w normie była)i dużej liczby płytek krwi, wszystko jest ok.
Jesli chodzi o nietolerancję czy alegie, bo te badania na alergie to dopiero gdzies po 3 r.ż. wychodza prawidłowe, tak to mała miała nietolerancję laktozy tak do 6 mscy podawałam jej enzym laktazy...

co do jej 'urody' to może chodziło lekarce o to, ze ja nie wysoka, tż też, w ogóle tż był zawsze najniższy w klasie, nawet dziewczyny go przewyższały

Cytat:
Napisane przez inezz6 Pokaż wiadomość
Zamówilam Franusiowi 2 książeczki z Akademii mądrego dziecka, przyszły dziś i jest zachwycony 😍 chyba domówię mu jeszcze pozostałe...
jakie zamowilaś ? my mamy kto robi huhu i jeden, dwa, trzy.... świetne są, zosia lubi dziury w książkach
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-06, 19:18   #4678
inezz6
Zadomowienie
 
Avatar inezz6
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 677
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Ramona- mamy tez "kto robi hu hu" i "koła i kółka" (to taka chłopięca bo same pojazdy ale bardzo fajna), zamówiłam jeszcze "gdzie idziemy?" z tej serii co ta z pukaniem do drzwi i "naciśnij mnie", ale na to za mały jeszcze 😊

Dziury mamy też w "bardzo głodnej gąsienicy" i Franek ostatnio wkłada tam paluszki swoje lub moje 😃 aa i uwielbia otwierane okienka w książkach 😊

Franek po spacerze i placu zabaw, wykąpany pije mleko 😊 ostatnio nie ruszamy się na spacery bez zestawu do piaskownicy, chociaż wiadomo, ze zabawki innych dzieci i tak są lepsze 😊
__________________
Franuś

"Kiedyś tam,będziesz miał dorosłą duszę,
Kiedyś tam,kiedyś tam...
Ale dziś jesteś mały jak okruszek,
Który los rzucił nam."
inezz6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-06, 23:03   #4679
7436419bdde6dac9254d6bd67d9526de215a6d26_5f3c5dac4904a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 422
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Cytat:
Napisane przez meniaa94 Pokaż wiadomość
carolyna-witaj w klubie mi także tż przemywał ranę
Idę zaraz kąpać młodą wróciłyśmy z zakupów ... muszę sie pochwalić w końcu jeżdzę sama autem jak byłam w ciąży to przestałam jeździć i się bałam ale jakoś musialam się odważyć. Jutro może będę musiała jechać do centrum pozałatwiac karty podatkowe jakos nie widzę w tym siebie ...
Może tu rozkręce interes póki siedzę z małą ... zamówiłam cały zestaw do robienia paznokci hybrydowych i może zawsze parę groszy wpadnie Mam taką nadzieję ...
podziwiam za jazdę autem, ja nadal nie mogę się przemóc
i kciuki za interes
7436419bdde6dac9254d6bd67d9526de215a6d26_5f3c5dac4904a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-07, 09:09   #4680
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Cytat:
Napisane przez Ramona_85 Pokaż wiadomość
a jakie badania masz na mysli? robiliśmy jej morfo i tarczycowe, prócz lekkiej anemii (niby, go zawsze HGB w normie była)i dużej liczby płytek krwi, wszystko jest ok.
Jesli chodzi o nietolerancję czy alegie, bo te badania na alergie to dopiero gdzies po 3 r.ż. wychodza prawidłowe, tak to mała miała nietolerancję laktozy tak do 6 mscy podawałam jej enzym laktazy...

co do jej 'urody' to może chodziło lekarce o to, ze ja nie wysoka, tż też, w ogóle tż był zawsze najniższy w klasie, nawet dziewczyny go przewyższały


jakie zamowilaś ? my mamy kto robi huhu i jeden, dwa, trzy.... świetne są, zosia lubi dziury w książkach
My też jesteśmy niewysocy (165 i 173), syn również niższy od rówieśników, ale tym się nie przejmuję patrząc po nas i badań hormonalnych mu nie robiłam, bo rośnie. Powoli ale rośnie.

Za to córki waga jest mizerna, a wzrost w porządku jak na jej wiek.
Anemię miała tak jak ja, od porodu i dopiero w okolicy roczku się z nią obie uporałyśmy. Gastrolog stwierdził, że będziemy wykluczać choroby, których objawem jest niska masa ciała i spadek masy ciała.
A że to taka uroda córki, lekarz wnioskuje po jej tatusiu, który waży aktualnie 54kg i w żaden sposób nie może przytyć (był nawet na diecie hamburgerowej i nic). Niewykluczone, że córka ma przemianę materii po tatusiu i zawsze będzie szczupła.
Synuś raczej po mnie - każdą nadprogramową spożytą kalorię widać na wadze dość szybko.
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-09 10:01:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:51.