Balsam kapucyński a grzybica pochwy. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-19, 15:40   #1
kiyumi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1

Balsam kapucyński a grzybica pochwy.


Witam.
Jest to mój pierwszy wpis tutaj i chciałam zasięgnąć opinii, rady od Was - użytkowniczek.

Mniej więcej rok temu pojawiła się u mnie grzybica pochwy (w wieku 18 lat). Piekielne swędzenie, które nie dawało mi spać. W końcu udałam się do pani ginekolog, która zapisała mi 10-11-dniową kurację tabletkami doustnymi oraz globulkami dopochwowymi(nie pamiętam nazw). Grzybica ustała na około 8 miesięcy. Powróciła na przełomie czerwca/lipca tego roku. Od razu ruszyłam do ginekologa - tym razem do innej Pani ze względu na to, że zostały mi 3 dni do wyjazdu do Anglii na 2 miesiące a poprzednia Pani doktor najwidoczniej była na urlopie, bo nikt nie odbierał telefonu. Staruszka przepisała mi globulki Clotrimazolum 500mg, tabletki Flucofast (doustnie) oraz maść Pimafucort (po pierwszym nasmarowaniu pochwy czułam lekkie uczucie gorąca więc odstawiłam i smarowałam Clotrimazolum). Powiedziała, że to taka kuracja jednodniowa, co już wzbudziło we mnie podejrzenia. Obie Panie wykonały u mnie cytologię, która najwidoczniej nic nie wykazała, bo nie dostałam telefonu. Objawy wróciły po miesiącu podczas pobytu w Anglii. Miałam wypisaną receptę na 3 jednodniowe kuracje więc miałam te leki ze sobą. Zastosowałam je i przeszło. Teraz po około miesiącu objawy znów powróciły. Do tego po powrocie z Anglii moja flora jelitowa jest w nienajlepszym stanie i mam przepisane leki Ircolon oraz Acidolac oraz dietę składającą się z m.in. ziemniaków, ryżu, chrupek kukurydzianych, kisielu i chleba.

Naczytałam się trochę, że grzybica pochwy może być spowodowana grzybem w przewodzie pokarmowym, a na ten temat z kolei wyczytałam, że parę osób stosowało Balsam Kapucyński (dokładny opis tu ).
I tutaj pojawia się moje pytanie czy któraś z Was miała podobne problemy albo czy przynajmniej wyleczyła grzybicę pochwy tym balsamem.

Mam zamiar udać się do pierwszej Pani ginekolog w poniedziałek, ale jestem nastawiona sceptycznie. Zapytam o jej opinię i poproszę o coś co faktycznie wyleczy przyczynę, a nie objawy.

Jeśli macie podobne doświadczenia, proszę, piszcie i podzielcie się swoją wiedzą.
kiyumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-19 16:40:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:08.