Wszystko o bańkach - zbiorczy - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Masaż

Notka

Masaż Miejsce dla osób, które interesują się masażem wyszczuplającym i zdrowotnym. Dołącz do nas, podziel się swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-12-17, 23:25   #31
jolax
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 95
Dot.: masaż chińską bańką

rozstępów bańką nie zlikwidujesz,
jolax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-18, 14:22   #32
stary.smok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 261
Dot.: masaż chińską bańką

Cytat:
Napisane przez jolax Pokaż wiadomość
rozstępów bańką nie zlikwidujesz,
Zgadza się
stary.smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-20, 16:23   #33
chocolla1
Raczkowanie
 
Avatar chocolla1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 118
Dot.: masaż chińską bańką

Ja kupiłam bańki chińskie w aptece za 27 zł i po 3 tygodniach wyraźnie wygląd ud się poprawił - zdecydowanie polecam!
chocolla1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-20, 16:25   #34
chocolla1
Raczkowanie
 
Avatar chocolla1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 118
Dot.: masaż chińską bańką

na rozstępy bańka nie pomoże
chocolla1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-28, 17:43   #35
Gulciaaa
Raczkowanie
 
Avatar Gulciaaa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 77
Dot.: masaż chińską bańką

a comoge zrobic zeby zlikwidowac rowniez rozstepy?? jest na to dziadostwo jakas rada czy juz z tym zostane na zawsze??
Gulciaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-29, 16:11   #36
GirlFromMoon
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 35
Dot.: masaż chińską bańką

A widzicie dziewczyny ja mam pytanko
Bo mam skórę na nóżkach z pękającymi naczynkami i nie jestem pewna że te bańki chińskie mogę stosować ze względu na tę moją skórę właśnie. Wiecie coś na ten temat??

pozdrawiam
GirlFromMoon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-03, 20:30   #37
extassy
Zakorzenienie
 
Avatar extassy
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 12 002
Dot.: masaż chińską bańką

Cytat:
Napisane przez GirlFromMoon Pokaż wiadomość
A widzicie dziewczyny ja mam pytanko
Bo mam skórę na nóżkach z pękającymi naczynkami i nie jestem pewna że te bańki chińskie mogę stosować ze względu na tę moją skórę właśnie. Wiecie coś na ten temat??

pozdrawiam
raczej bym nie stosowała! po bankach moga pojawiac sie "malinki" a w twoim przypadku pajaczki! raczej nie próbuj!buziaki
__________________
And nothing else matters... 13.07.13
extassy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-04, 09:03   #38
Bezwstydnica
Rozeznanie
 
Avatar Bezwstydnica
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Sen wariata
Wiadomości: 567
Dot.: masaż chińską bańką

A czy mogeto być takie bańki szklane??Moja babcia ma takie tylko one są dosyć małe
__________________
Proszę,zatrzymaj świat-ja wysiadam...
Bezwstydnica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-04, 09:16   #39
Gwiazdeczka1978
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka1978
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 299
Dot.: masaż chińską bańką

Szklane, chyba nie. Ja mam komplet takich gumowych niebieskich. Masuje sie nimi. Na poczatku faktycznie bolało i robiły mi sie siniaki na nogach, teraz juz nie. Ale boli, zwłaszcza po wewner=trznej stronie ud. Mam pytanie, jak długo sie robi taki masaz???? Bo ja robie chyba za krotko, ale skora i tak jest rozgrzana...
Gwiazdeczka1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-04, 09:40   #40
extassy
Zakorzenienie
 
Avatar extassy
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 12 002
Dot.: masaż chińską bańką

ja robie ok 7 min codziennie na 1 noge! ale zaczelam dopiero niedawno wiec efektów jeszcze nie ma!buziaki
__________________
And nothing else matters... 13.07.13
extassy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 18:56   #41
Gulciaaa
Raczkowanie
 
Avatar Gulciaaa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 77
Question Dot.: masaż chińską bańką

to co wie ktoras z was co jest dobre na rozstepy?? a raczej na ich zlikwidowanie... bylabym wdzieczna...
Gulciaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-06, 20:40   #42
extassy
Zakorzenienie
 
Avatar extassy
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 12 002
Dot.: masaż chińską bańką

z tego co wiem to to jest na cellulit i ujedrnienie! nic poza tym...
__________________
And nothing else matters... 13.07.13
extassy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 21:06   #43
Limonka1987
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka1987
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 660
Dot.: masaż chińską bańką

Zachęcona Waszymi opiniami udam się chyba jutro do apteki po chińskie bańki Trochę obawiam się siniaków (moja skóra jest bardzo wrażliwa na wszelkie bodźce), ale czegóż się nie robi dla jędrnej skóry
__________________
Jestem bezbronna tylko wtedy, gdy schnie mi lakier na paznokciach...
Limonka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-07, 18:04   #44
Gulciaaa
Raczkowanie
 
Avatar Gulciaaa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 77
Dot.: masaż chińską bańką

moja skora tez jest bardzo wrazliwa i szybko robia mi sie siniaki ale jakos mi sie siniaki nie zrobily... mysle ze zrobilybyci sie ale gdybys sie bardzo silno masowala ja sie masuje tez bolesnie ale nie az tak zeby doprowadzic do siniakow...
Gulciaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-08, 10:18   #45
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: masaż chińską bańką

Kupilam banki i jestem zachwycona.
Po kilku masażach moja skora jest jędrniejsza i mial w dotyku. Na masaż poświęcam ok 15-20 min na jedną nogę i pośladki.
Efekty są lepsze i szybsze niż po endermologii (też zasysa skóre) i jaka ulga dla portfela.
Z tego co mowili na endermologii to często podczas pierwszych masaży cellulitis staje siębardziej widoczny, czyli jest ogólne pogorszenie wyglądu skóry ale jest to normalna reakcja, podobnie jest z bańkami-czytałam,że na początku niektóre wyglądają o wiele gorzej i przechodzą załamkę.
Mnie póki co efekty bardzo zmotywowały do usunięcia tego dziadostwa,które mam praktycznie od dziecka.


Zatem szukam chętnych do wspólnego zwalczania tego dziadostwa i podzieleniem się efektami
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-20, 19:49   #46
dwiemalinki
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 5
Dot.: masaż chińską bańką

Jutro idę do apteki i zaczynam kolejną walkę. Mam nadzieję że tym razem skuteczną bo te wakacje mam spędzić w kostiumie kąpielowym a nie w długiej spódnicy
dwiemalinki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 09:47   #47
agamazzi
Zadomowienie
 
Avatar agamazzi
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 673
Dot.: masaż chińską bańką

Cytat:
Napisane przez ilonku Pokaż wiadomość
agamazzi a mozesz powiedziec jak w gabinecie jest wykonywany ten masaz? tzn jakie ruchy wykonuje masazystka. bo ja slyszalam juz wiele opinii na ten i nie wiem ktora jest prawdziwa :/
Przepraszam, ze tak dlugo czekalas na moja odpowiedz... nie udzielalam sie za wiele ostatnio...

Pani w gabinecie wykonuje ruchy okrezne, co wyglada tak, ze wytwarza sie podcisnienie we wnętrzu banki i zassysa skore oraz tkanke podskorna do wnetrza banki i jezdzi nia po danej powierzchni.

Z tego co wiem to takich masazy nie powinno sie robic codziennie, poniewaz czesto powstaja zaczerwienienia i siniaki, w zwiazku z tym powinno sie dac skorze jeden dzie na regeneracje i potem kontynuowac.

Pozdrawiam
__________________
Come fai a dire che ami una persona, quando al mondo ci sono migliaia di persone che potresti amare di piu, se solo le incontrassi? Il fatto e che non le incontri.
agamazzi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-11, 15:01   #48
Bodyworkers
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 375
Dot.: masaż chińską bańką

Jednak uważam, że taki masaż nie powinien trwać dłużej jak 15 min na jedną nogę, doprowadzanie do pękań naczyń i wylewów podskórnych nie jest rozsądne.

www.gm-relaks.pl[/quote]

Nie bardzo rozumiem co znaczy "nie jest rozsądne" to jest po prostu błąd w sztuce. Siniaki, popękane naczynka itd, jest niedopuszczalne i tyle na ten temat.

A tak poza subiektywnymi ocenami może jakieś przykłady badań, zdjęcia przed i po...

Powodzenia
Bodyworkers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-12, 20:32   #49
Gulciaaa
Raczkowanie
 
Avatar Gulciaaa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 77
Dot.: masaż chińską bańką

to kup sobie banki i zobaczysz efekty ja jeszcze nie jestem na tyle pokrecona zeby robic zdjecia swojemu cellulitowi...:/
Gulciaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-18, 18:06   #50
The Beast
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 12
Dot.: masaż chińską bańką

O ile mi wiadomo nie można masować bańką chińską blizn-czyli rozstępów, mimo wszystko ja ich nie omijam przy masażu ud. Jestem już po 4 zabiegu, po każdym robie sobie 1 dzień przerwy, jestem bardzo zadowolona, mimo, że miałam dopiero 4 masaże widze sporą różnice i kilka siniaków, ale warto

Edytowane przez The Beast
Czas edycji: 2009-02-18 o 18:07
The Beast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 20:42   #51
aguna
Rozeznanie
 
Avatar aguna
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 889
Dot.: masaż chińską bańką

mi od masazu banka chinska popekaly drobne naczynka, ale tak "lekko" i porobily sie czerwone kropki pod skora. czy to zniknie? nie robilam dlugo, gora 5-10 minut lacznie na 2 nogi ale chyba za mocno
aguna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 21:21   #52
The Beast
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 12
Dot.: masaż chińską bańką

też mi sie tak zdarza, ale po dniu nie miałam ani śladu, jestem już po 6 zabiegu, każdy następny masaz troche boli, gdyż mam sporo siniaków, a musze się masowac także na nich, ale efekty sa zdumiewające, mam nadzieje że po 10 razie pozbędę się tego okropieństwa przynajmniej w 50 %
The Beast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-22, 21:26   #53
aguna
Rozeznanie
 
Avatar aguna
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 889
Dot.: masaż chińską bańką

ja czekam az to mi zniknie bo nie chce doprowadzic do powiekszenia ale martwie sie tez ze beda mi pekaly naczynka, teraz co mi popekaly sa widoczne jak naciagne skore... nie chce z jednego problemu przjesc w drugi
aguna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-26, 23:12   #54
cacoa
Raczkowanie
 
Avatar cacoa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 59
Dot.: masaż chińską bańką

A jak to jest w końcu z ilością tych masaży? Przeczytałam wcześniej czyjegoś posta,że skóra pod dlugotrwałym robieniu masaż może się najzwyczajniej 'przyzwyczaić' i nie regaować już tak na te masaże. co o tym sądzicie? jak czesto i jak długo zamierzacie robic masaze? z przerwami czy moze bez? Pozdrawiam)
cacoa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-28, 20:42   #55
The Beast
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 12
Dot.: masaż chińską bańką

aby usunąć cellulit trzeba sie masować co 2 dzień, potem profilaktycznie raz na tydzień, cellulitis przezkadza w odżywieniu tkanki podskórnej, a bańka powoduje duże ukrwienie, i nie ma bata aby skóra się przyzwyczaiła i nie reagowała już na ten bodziec, gdyż masaż bańką przyśpiesza proces trofiki,

Edytowane przez The Beast
Czas edycji: 2009-03-01 o 08:21
The Beast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-02, 08:27   #56
Bodyworkers
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 375
Dot.: masaż chińską bańką

Cytat:
Napisane przez The Beast Pokaż wiadomość
aby usunąć cellulit trzeba sie masować co 2 dzień, potem profilaktycznie raz na tydzień, cellulitis przezkadza w odżywieniu tkanki podskórnej, a bańka powoduje duże ukrwienie, i nie ma bata aby skóra się przyzwyczaiła i nie reagowała już na ten bodziec, gdyż masaż bańką przyśpiesza proces trofiki,
Przepraszam ile można ten temat wałkować, cellulit to jedno pojęcie a cellulitis drugie! Cellulitis to stan zapalny skóry i leczy się farmakologicznie, a masaż jest przeciwwskazany. No ale możliwe że po prostu chodzi o przejęzyczenie.

Druga kwestia w leczeniu czy profilaktyce cellulitu podstawa to zabiegi mające na celu regulację gospodarki wodnej, odprowadzenie limfy, drenaż, jeśli są już zwłóknienia to praca z nimi. Duże ukrwienie? Co to znaczy? Jeśli dochodzi po zabiegu do przekrwienia to co nam to daje w sytuacji cellulitu?

Tak przy okazji bańki już ktoś tu pisał że po zabiegu pozostały popękane naczynka, no i boi się przejścia z jednego problemu do drugiego. powiedzmy sobie otwarcie, jeśli masz po takich zabiegach kilkudniowe problemy z naczynkami czy siniaki. To problem już przeszedł z jednego do drugiego!

Wiem że desperacja zmniejszenia się cellulitu prowadzi do wielu wynalazków, ale dziewczyny rozsądnie, rozsądnie. Nawet jeśli coś służy koleżance, to absolutnie nie znaczy że służy tobie.

A jeśli chodzi o jakiekolwiek zabiegi antycellulitowe, to oczywiście że wykonuje się je w seriach po których powinna następować przerwa.

Powodzenia
Bodyworkers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-02, 12:44   #57
ANGEL-A8
Wtajemniczenie
 
Avatar ANGEL-A8
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 2 566
Dot.: masaż chińską bańką

Jutro jadę po bańki
__________________


ANGEL-A8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-02, 20:20   #58
The Beast
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 12
Dot.: masaż chińską bańką

fakt cellulitis przejęzyczenie...
lepsze ukrwienie powoduje lepsze odżywienie tkanek i szybszy metabolizm tk. tłuszczowej, a masaż bańką powoduj szybsze odprowadzenie limfy do pachwin zbiornika mleczu i do kątów żylnych, siniaki powstjące po masażu znikają po kilku dniach, cellulit znika. Jestem po 8 zabiegu obwód ud zmniejszył sie do 2 cm, obwód bioder podobne. Dodam, że zaczęłam pić zieloną herbate.
The Beast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-04, 10:36   #59
ANGEL-A8
Wtajemniczenie
 
Avatar ANGEL-A8
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 2 566
Dot.: masaż chińską bańką

Czy można masować uda i pośladki będąc w ciąży???
__________________


ANGEL-A8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-05, 19:59   #60
dragonfly123
Raczkowanie
 
Avatar dragonfly123
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 234
Dot.: masaż chińską bańką

ja również jestem posiadaczką baniek od jakiegos miesiąca i mniej więcej regularnie masuje sobie uda i posladki co drugi dzień. Zawsze skóra rozgrzana po prysznicu, smarowana oliwka antycellulitową. Masuję tą 3 i 4 co do wielkości bańka. Siniaki niestety wychodzą mi zawsze, na początku wychodziły mi miliony małych czerwonych kropek- krwiaczków..które dośc długo schodzą.. boli? no troche boli, zwłaszcza w miejscach najbardziej dotkniętych tymi wsrtętnymi grudkami. ale widze efekty. Skóra jest delikatna w dotyku i jak siedzę i patrzę na udo to już nie jest tak strasznie jak było!
dragonfly123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Masaż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-10-28 18:28:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:17.