Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI - Strona 109 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-11-21, 12:19   #3241
samotny_t
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 244
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez mizmaz Pokaż wiadomość
Muszę się poradzić, bo nie wiem, co dalej. Za niewiele ponad miesiąc kończę staż. Panie z sekretariatu mówiły,żebym się starała o jakieś miejsce, dały mi wzór pisma. Zastanawiam się,czy jest sens pisać (zazwyczaj rozpatrują do 3 mcy). W sumie nic nadzwyczajnego nie robię na stażu,ani też nie mam znajomości w tym urzędzie
Mogę też trafić do innego działu,w którym nie miałam styczności bo np. tam będzie wolne miejsce.
Na początek minimalna krajowa.

Nie mam nic innego "na oku", pisać, nie pisać? Jeśli pisać, to jak umotywować? Bo serio nic na tym stażu ciekawego nie robię (dlatego też zastanawiam się nad sensem pisania podania o pracę)...
Napisać chyba warto, przecież jeśli dostaniesz lepszą propozycję, to ofertę z urzędu po prostu odrzucisz. A umotywować możesz nie tylko stażem, ale też wykształceniem, kompetencjami itp. Ale jak to urząd, to nie pisz, co faktycznie robisz (czyli mało), tylko pisz na podstawie tego co masz wpisane w program . Możesz też przecież napisać, że jesteś już zapoznana z funkcjonowaniem całości urzędu.
samotny_t jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-21, 12:36   #3242
201704060907
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 244
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez samotny_t Pokaż wiadomość
Napisać chyba warto, przecież jeśli dostaniesz lepszą propozycję, to ofertę z urzędu po prostu odrzucisz. A umotywować możesz nie tylko stażem, ale też wykształceniem, kompetencjami itp. Ale jak to urząd, to nie pisz, co faktycznie robisz (czyli mało), tylko pisz na podstawie tego co masz wpisane w program . Możesz też przecież napisać, że jesteś już zapoznana z funkcjonowaniem całości urzędu.
Myślisz? Może rzeczywiście warto spróbować, tylko myślę...mam wykształcenie inne niż to, co "robię" obecnie i to, co "robiłam". Trochę mam pogmatwane CV,ale.. muszę chyba jednak pomyśleć, jak to ułożyć, nic nie tracę.

Może ktoś jeszcze się wypowie?

EDIT. W program mam wpisane "bzdury", typu "Zapoznanie się z ...regulaminem/urzędem/ustawami" i tylko dwie "kompetencje" - obsługa urządzeń biurowych i pomoc pracownikom w bieżącym działaniu.

Edytowane przez 201704060907
Czas edycji: 2016-11-21 o 12:37
201704060907 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-21, 12:53   #3243
samotny_t
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 244
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez mizmaz Pokaż wiadomość
nic nie tracę.
Dokładnie tak, więc dlatego moim zdaniem warto

Cytat:
Napisane przez mizmaz Pokaż wiadomość
EDIT. W program mam wpisane "bzdury", typu "Zapoznanie się z ...regulaminem/urzędem/ustawami" i tylko dwie "kompetencje" - obsługa urządzeń biurowych i pomoc pracownikom w bieżącym działaniu.
Ale wiesz, to "zapoznanie", też można wpisać i jakiś bełkot dopisać, że np. "W wyniku realizacji stażu zostałam zapoznana ze strukturą Urzędu, co w znaczący sposób zredukuje nakłady oraz czas niezbędny do wdrożenia mnie w obowiązki służbowe w przypadku zatrudnienia." Chodzi o to,☠że fakt znania urzędu to znaczna przewaga, przynajmniej teoretycznie, nad potencjalnym kandydatem, który nigdy na stażu w tym urzędzie nie był,
samotny_t jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-21, 13:56   #3244
201704060907
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 244
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez samotny_t Pokaż wiadomość
Dokładnie tak, więc dlatego moim zdaniem warto


Ale wiesz, to "zapoznanie", też można wpisać i jakiś bełkot dopisać, że np. "W wyniku realizacji stażu zostałam zapoznana ze strukturą Urzędu, co w znaczący sposób zredukuje nakłady oraz czas niezbędny do wdrożenia mnie w obowiązki służbowe w przypadku zatrudnienia." Chodzi o to,☠że fakt znania urzędu to znaczna przewaga, przynajmniej teoretycznie, nad potencjalnym kandydatem, który nigdy na stażu w tym urzędzie nie był,
No tak, muszę pomyśleć,jak to opisać ładnie...
201704060907 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-21, 14:42   #3245
siabra
Raczkowanie
 
Avatar siabra
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 434
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Powiem wam, że niektórzy ludzie mnie osłabiają swoją postawą. Nie mają pracy, nie mają kasy, a praca beee. Przykład? Moje dwie znajome.
Jedna od zawsze bezrobotna po szkole plastycznej (liceum), ciągle narzekająca, że grosza przy duszy nie ma. Zaproponowałam jej jakiś czas temu, że wspomnę mojemu ówczesnemu zleceniodawcy (copywriting) o niej, żeby dał jej coś na próbę na napisania, czy się sprawdzi. Moja propozycja nie była zupełnie "od czapy", bo kiedyś znajoma wspominała mi, że pomagała siostrze przy jakiejś pisaninie, czyli coś potrafi. Odpowiedź? E nie, bo wiesz oczy mnie bolą itp. itd. Koniec tematu.
Druga - prawie 3 lata po szkole medycznej, wykształcenie ratownik medyczny. Pracy w zawodzie nawet nie szuka i się jej nie dziwię, bo wiadomo jak jest z zatrudnianiem pań ratownik...Rozgląda się za czymkolwiek i dziś pisze do mnie, że szukają koło niej animatora do kącika zabaw. I niby by chciała, ale nie chce się jej słuchać ciągle wrzeszczących dzieci...I pewnie nawet CV nie wyśle.
Niektórym to się chyba nie chce pracować po prostu. Tylko po co udają, że jest inaczej? ... :/
__________________
Książkoholiczka
siabra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-21, 15:20   #3246
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2 893
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez mizmaz Pokaż wiadomość
Muszę się poradzić, bo nie wiem, co dalej. Za niewiele ponad miesiąc kończę staż. Panie z sekretariatu mówiły,żebym się starała o jakieś miejsce, dały mi wzór pisma. Zastanawiam się,czy jest sens pisać (zazwyczaj rozpatrują do 3 mcy). W sumie nic nadzwyczajnego nie robię na stażu,ani też nie mam znajomości w tym urzędzie
Mogę też trafić do innego działu,w którym nie miałam styczności bo np. tam będzie wolne miejsce.
Na początek minimalna krajowa.

Nie mam nic innego "na oku", pisać, nie pisać? Jeśli pisać, to jak umotywować? Bo serio nic na tym stażu ciekawego nie robię (dlatego też zastanawiam się nad sensem pisania podania o pracę)...
ja bym napisała. zawsze możesz napisać, że na stażu tak Ci się podobała praca w urzędzie, ze chcesz tam zostać na zawsze a tak serio, to przecież nic nie tracisz, a może akurat załapiesz się tam, gdzie Ci pasuje.

---------- Dopisano o 16:20 ---------- Poprzedni post napisano o 16:18 ----------

Cytat:
Napisane przez siabra Pokaż wiadomość
Powiem wam, że niektórzy ludzie mnie osłabiają swoją postawą. Nie mają pracy, nie mają kasy, a praca beee. Przykład? Moje dwie znajome.
Jedna od zawsze bezrobotna po szkole plastycznej (liceum), ciągle narzekająca, że grosza przy duszy nie ma. Zaproponowałam jej jakiś czas temu, że wspomnę mojemu ówczesnemu zleceniodawcy (copywriting) o niej, żeby dał jej coś na próbę na napisania, czy się sprawdzi. Moja propozycja nie była zupełnie "od czapy", bo kiedyś znajoma wspominała mi, że pomagała siostrze przy jakiejś pisaninie, czyli coś potrafi. Odpowiedź? E nie, bo wiesz oczy mnie bolą itp. itd. Koniec tematu.
Druga - prawie 3 lata po szkole medycznej, wykształcenie ratownik medyczny. Pracy w zawodzie nawet nie szuka i się jej nie dziwię, bo wiadomo jak jest z zatrudnianiem pań ratownik...Rozgląda się za czymkolwiek i dziś pisze do mnie, że szukają koło niej animatora do kącika zabaw. I niby by chciała, ale nie chce się jej słuchać ciągle wrzeszczących dzieci...I pewnie nawet CV nie wyśle.
Niektórym to się chyba nie chce pracować po prostu. Tylko po co udają, że jest inaczej? ... :/
bo łatwiej się mówi: "nie mogę znaleźć pracy" niż "nie chce mi się znaleźć pracy"
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-21, 15:24   #3247
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

mizmaz, pisz, pisz, nic nie tracisz

Pewnie pisałaś, ale nie pamiętam - a oni nie mają obowiązku Cię zatrudnić po stażu?
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-11-21, 15:39   #3248
AylarLi
Rozeznanie
 
Avatar AylarLi
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 513
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Troche mi lepiej. Teraz pociesza mnie mysl, ze niedlugo nie bede musiala juz tam przychodzic i patrzec na pewne osoby. Natomiast przeraza mnie wizja bezrobocia. Pewnie jak zwykle na kilka miesiecy.
Juz od soboty przeszukuje oferty. Jakos to bedzie.
AylarLi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-21, 16:28   #3249
201704060907
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 244
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

[1=c640cdfa886255292692728 c9c3f51a456c1754b_657ce90 228a24;67773451]mizmaz, pisz, pisz, nic nie tracisz

Pewnie pisałaś, ale nie pamiętam - a oni nie mają obowiązku Cię zatrudnić po stażu?[/QUOTE]


Dostałam bez obowiązku zatrudnienia. Teraz nie ma takiego obowiązku,niezależnie od ilości miesięcy. Moja poprzedniczka ponoć miała stażu 6 miesięcy i też bez zatrudnienia. To zależy od pracodawcy, jak on to widzi.

P.S. Jak to ładnie napisać? Dodać CV? Kompletnie nie wiem Mam wzór, ale nigdy nie byłam dobra w pisaniu takich wywodów, szczególnie umotywowania prośby o pracę...

---------- Dopisano o 17:28 ---------- Poprzedni post napisano o 17:24 ----------

Cytat:
Napisane przez siabra Pokaż wiadomość
Powiem wam, że niektórzy ludzie mnie osłabiają swoją postawą. Nie mają pracy, nie mają kasy, a praca beee. Przykład? Moje dwie znajome.
Jedna od zawsze bezrobotna po szkole plastycznej (liceum), ciągle narzekająca, że grosza przy duszy nie ma. Zaproponowałam jej jakiś czas temu, że wspomnę mojemu ówczesnemu zleceniodawcy (copywriting) o niej, żeby dał jej coś na próbę na napisania, czy się sprawdzi. Moja propozycja nie była zupełnie "od czapy", bo kiedyś znajoma wspominała mi, że pomagała siostrze przy jakiejś pisaninie, czyli coś potrafi. Odpowiedź? E nie, bo wiesz oczy mnie bolą itp. itd. Koniec tematu.
Druga - prawie 3 lata po szkole medycznej, wykształcenie ratownik medyczny. Pracy w zawodzie nawet nie szuka i się jej nie dziwię, bo wiadomo jak jest z zatrudnianiem pań ratownik...Rozgląda się za czymkolwiek i dziś pisze do mnie, że szukają koło niej animatora do kącika zabaw. I niby by chciała, ale nie chce się jej słuchać ciągle wrzeszczących dzieci...I pewnie nawet CV nie wyśle.
Niektórym to się chyba nie chce pracować po prostu. Tylko po co udają, że jest inaczej? ... :/
Dobra z Ciebie koleżanka Szkoda, że znajoma nie skorzystała.
Ja bym pewnie spróbowała, ale jak pisałam - znajomości nie mam żadnych. Niestety. Kiedyś próbowałam dopytywać ówczesnych znajomych mojego ex partnera o pracę, ale ciężko się dogadać z kimś, kto pracuje po rodzinie, ale został wciśnięty po znajomości. Słyszałam tylko, żebym szukała w internecie
Ostatnio stwierdziłam, że raz się żyje i pytałam koleżanek ze studiów (a może mnie pamiętają?) czy nie słyszały o jakiejś pracy, to połowa z nich pisała, że nie, kilka, że nie wiedzą, a kilka wcale nie odpisało.

Także - róbcie sobie znajomości. Poważnie. To procentuje. Ja już swoje straciłam...
201704060907 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-21, 16:49   #3250
201703060948
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 422
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez mizmaz Pokaż wiadomość
Dobra z Ciebie koleżanka Szkoda, że znajoma nie skorzystała.
Ja bym pewnie spróbowała, ale jak pisałam - znajomości nie mam żadnych. Niestety. Kiedyś próbowałam dopytywać ówczesnych znajomych mojego ex partnera o pracę, ale ciężko się dogadać z kimś, kto pracuje po rodzinie, ale został wciśnięty po znajomości. Słyszałam tylko, żebym szukała w internecie
Ostatnio stwierdziłam, że raz się żyje i pytałam koleżanek ze studiów (a może mnie pamiętają?) czy nie słyszały o jakiejś pracy, to połowa z nich pisała, że nie, kilka, że nie wiedzą, a kilka wcale nie odpisało.

Także - róbcie sobie znajomości. Poważnie. To procentuje. Ja już swoje straciłam...
Znajomości na pewno się przydają, ale ja mam też negatywne doświadczenia z nimi związane. Nie wiem, czy jestem wyjątkiem, robię coś źle, czy innym też się to zdarza.

Problem w tym, że jak ktoś cię poleca to czasami może wyjść tak sobie. Kumpela poleciła mnie w swojej firmie, w której mają system, że gdyby mnie przyjęli ona dostałaby za to pieniądze. Czyli chyba nie zupełnie altruistycznie, chociaż może... Nie mogę tego wiedzieć. Tłumaczyłam jej kilkukrotnie o jakie stanowisko chodzi i że niższe nie wchodzi w grę. Zadzwoniła do mnie potem, że co prawda tego stanowiska nie mogą mi zaproponować, ale inne (znacznie niższe i gorzej płatne) może tak i czy jestem zainteresowana i że powinnam być.

Byłam koszmarnie zirytowana Następnym razem będę po prostu odpowiadała na ogłoszenia, bez łaski.

Inny jak wtedy sądziłam dobry przyjaciel, znany od lat, polecił mnie kiedyś i dostałam zaproszenie na rozmowę do jego firmy. Potem się pokłóciliśmy, bo on nagle, jeszcze przed rozmową zaczął mnie unikać i robić jakieś głupie komentarze dotyczące tego, co powinnam a czego nie robię, jaką on ma wizję na moje życie. Ja też mu robiłam mnóstwo przysług, więc nie sądziłam, że z powodu tej jednej zacznie się zachowywać jakbym musiała być mu niesamowicie wdzięczna dozgonnie. Zerwałam tę znajomość i sądzę, że to była dobra decyzja.

I teraz klient, który zawsze podkreśla jaka jestem wspaniała i jak dobrze mu się ze mną pracowało, który teraz szuka współpracownika na stałe (nie dokładnie on, ale jego firma, a on ma dosyć wysokie stanowisko - jednym słowem, gdyby mnie polecił, raczej na pewno dostałabym tę robotę) i już kilka razy pytał, czy nie byłabym zainteresowana. Zawsze odpowiadałam, że tak. I nic z tego nie wychodzi. Nie zmierza to donikąd. Nie polecił mnie i nie poleci. Tylko mi nadziei narobił. Ludzie...

Edytowane przez 201703060948
Czas edycji: 2016-11-21 o 16:53
201703060948 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-21, 17:06   #3251
201710160952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 577
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Mizmaz, myślę tak jak inni, pisz podanie
201710160952 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-21, 18:16   #3252
samotny_t
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 244
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez mizmaz Pokaż wiadomość

P.S. Jak to ładnie napisać? Dodać CV? Kompletnie nie wiem Mam wzór, ale nigdy nie byłam dobra w pisaniu takich wywodów, szczególnie umotywowania prośby o pracę...[COLOR="Silver"]
Będąc na stażu w danym urzędzie masz niepowtarzalną szansę podpytać, jak to powinno wyglądać
samotny_t jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-21, 18:30   #3253
e6a2c94443f966d5bdb1fa7d483e1d75b7ed128e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 3 063
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Nie. Chcą kogoś wyłącznie z maturą bo taka osoba łatwiej im będzie manipulować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
e6a2c94443f966d5bdb1fa7d483e1d75b7ed128e jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-21, 19:05   #3254
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

A ja podjęłam dziś męską decyzję i w końcu się zwolniłam. Przy pierwszej próbie zwolnienia się (na początku roku) naobiecywali mi złotych gór, umów o pracę, dofinansowań do kursów... ACH, czego oni mi nie obiecywali. Utknęłam w totalnym bagnie, klepiąc artykuł za artykułem, zero rozwoju, za smutne pieniądze i 210h w msc. I oto jestem. Szczęśliwa nareszcie. Liczę, że ogarnę coś wkrótce.

Powodzenia wszystkim Gorzej być nie powinno
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-22, 06:54   #3255
201704060907
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 244
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez DagmaraRose2000 Pokaż wiadomość
A ja podjęłam dziś męską decyzję i w końcu się zwolniłam. Przy pierwszej próbie zwolnienia się (na początku roku) naobiecywali mi złotych gór, umów o pracę, dofinansowań do kursów... ACH, czego oni mi nie obiecywali. Utknęłam w totalnym bagnie, klepiąc artykuł za artykułem, zero rozwoju, za smutne pieniądze i 210h w msc. I oto jestem. Szczęśliwa nareszcie. Liczę, że ogarnę coś wkrótce.

Powodzenia wszystkim Gorzej być nie powinno
Brawo! Rozumiem,że teraz złotych gór nie było?
Dasz radę, masz doświadczenie!
201704060907 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-22, 07:41   #3256
kasia5266
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 951
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez siabra Pokaż wiadomość
Powiem wam, że niektórzy ludzie mnie osłabiają swoją postawą. Nie mają pracy, nie mają kasy, a praca beee. Przykład? Moje dwie znajome.
Jedna od zawsze bezrobotna po szkole plastycznej (liceum), ciągle narzekająca, że grosza przy duszy nie ma. Zaproponowałam jej jakiś czas temu, że wspomnę mojemu ówczesnemu zleceniodawcy (copywriting) o niej, żeby dał jej coś na próbę na napisania, czy się sprawdzi. Moja propozycja nie była zupełnie "od czapy", bo kiedyś znajoma wspominała mi, że pomagała siostrze przy jakiejś pisaninie, czyli coś potrafi. Odpowiedź? E nie, bo wiesz oczy mnie bolą itp. itd. Koniec tematu.
Druga - prawie 3 lata po szkole medycznej, wykształcenie ratownik medyczny. Pracy w zawodzie nawet nie szuka i się jej nie dziwię, bo wiadomo jak jest z zatrudnianiem pań ratownik...Rozgląda się za czymkolwiek i dziś pisze do mnie, że szukają koło niej animatora do kącika zabaw. I niby by chciała, ale nie chce się jej słuchać ciągle wrzeszczących dzieci...I pewnie nawet CV nie wyśle.
Niektórym to się chyba nie chce pracować po prostu. Tylko po co udają, że jest inaczej? ... :/
Znam lepszy przypadek. Kolega mojego ex faceta nie pracował przez ponad 4 lata i nawet tej pracy nie szukał ponieważ uznał, że... ma jeszcze czas. W końcu babka z UP wręcz wcisnęła mu staż w playu, ale i tam nie mógł sobie poradzić.
kasia5266 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-22, 09:40   #3257
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2 893
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez mizmaz Pokaż wiadomość

Także - róbcie sobie znajomości. Poważnie. To procentuje. Ja już swoje straciłam...
znajomości są przereklamowane mnie najbardziej zabolała sytuacja, kiedy moja przyjaciółka (nie koleżanka, nie znajoma, nie jakaś dalsza rodzina, z którą nie ma się kontaktu, tylko naprawdę bliska osoba, z ktorą miałam codzienny kontakt) miała załatwić mi pracę w swojej rodzinnej firmie, już byłyśmy ugadane, wszystko fajnie, a jak przychodzi co do czego to ona do mnie z tekstem: "ja myślałam, ze ty żartowałaś z tą pracą". zatrudnili kogoś innego na moje miejsce, a ona w ogóle o mnie nie wspomniała...
miałam jeszcze parę niefajnych sytuacji z zatrudnianiem po znajomości, ale ta jedna najbardziej zapadła mi w pamięć. z ludźmi różnie bywa i może się okazać, ze znajomości masz całą masę, a jak przychodzi co do czego to nikt nic nie wie albo kieruje Cię na jakieś podrzędne, nisko płatne stanowisko poniżej Twoich kwalifikacji. jasne, lepiej je mieć niż nie mieć, ale nie ma co robić z tego jakiegoś mitycznego czynnika gwarantującego dobrą pracę
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-22, 09:51   #3258
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

[1=9bfc43f248fa3dd370e3b64 5ec22fc32ebbe1d0f;6780090 1]znajomości są przereklamowane [/QUOTE]
Ja bym raczej polecała kontakty (najlepiej w branży).
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-22, 09:59   #3259
samotny_t
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 244
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

[1=c640cdfa886255292692728 c9c3f51a456c1754b_657ce90 228a24;67801401]Ja bym raczej polecała kontakty (najlepiej w branży).[/QUOTE]

Dokładnie, to się liczy bardzo. Natomiast znajomości typu "wujek" to chyba tylko w budżetówce i to na stanowiska niewymagające wielkich kwalifikacji (no bo "wujek" nie wciśnie "siostrzeńca" na stanowisko kontrolera ruchu lotnicznego jeśli "siostrzeniec" nie ma licencji ) no i niestety na stanowiska kierownicze (które wymagają kompetencji miękkich, więc trudno mierzalnych).

Natomiast kontakty to co innego, są bardzo przydatne, ale zawsze myślałem, że trudno ich nie mieć. Choćby jak się studiuje, to w czasie studiów zrobi się kilka praktyk/staży i każda daje kontakty do wielu osób z firmy, w której się je robiło. Dlatego wbrew pozorom, warto się też bawić - mam na myśli to, że jak np. jest piątek i po południu 3/4 zespołu siedzi w kuchni i o czymś rozmawia zamiast pracować, to sensowniej zamiast starać się wykazać i pracować, jest często pójść do tej kuchni, pogadać z nimi, pośmiać się, poznać ludzi w firmie i w ten sposób właśnie zadbać o kontakty w branży.
samotny_t jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-22, 10:11   #3260
201704060907
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 244
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

[1=c640cdfa886255292692728 c9c3f51a456c1754b_657ce90 228a24;67801401]Ja bym raczej polecała kontakty (najlepiej w branży).[/QUOTE]

Może to źle nazwałam, po prostu zawsze jest ktoś, kto wie o jakiejś rekrutacji.

beatrx - no,ale mimo wszystko KTOŚ Ci wspomniał o pracy, coś proponował, ja nawet takich osób nie mam, które mogłyby mi zaproponować nawet pracę sprzątaczki nikogo nie mam, nawet do takiej propozycji
201704060907 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-22, 10:29   #3261
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2 893
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez mizmaz Pokaż wiadomość
beatrx - no,ale mimo wszystko KTOŚ Ci wspomniał o pracy, coś proponował, ja nawet takich osób nie mam, które mogłyby mi zaproponować nawet pracę sprzątaczki nikogo nie mam, nawet do takiej propozycji
tak, tylko jeśli mam od groma i jeszcze trochę ogłoszeń o sprzątaczkę, o pracę na produkcji czy wykładanie towaru, a ktoś (znając mnie i wiedząc, czego szukam) chce "załatwić" mi taką pracę no to sorry, fajne to nie jest. to nie są jakieś ukryte stanowiska pracy, to nie sytuacje, gdzie rekrutacja będzie i ktoś podszepnie "idź, zanieś CV do Jana Kowalskiego, bo na dniach ogłoszenie mają wystawić". to sytuacje w stylu "wisi ogłoszenie na ogólnodostępnym portalu szukam sprzątaczki/do wykładania towaru/na produkcję, praca dla każdego od zaraz, zadzwoń po informacje", a ktoś mi mówi "szukają sprzątaczki/do wykładania towaru/na produkcję, zadzwoń" i się cieszy jak to mi nie pomógł. no nie pomógł...
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-22, 11:10   #3262
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Ktoś mi podpowie jak zapisać w CV staż i pracę po stażu w tej samej firmie, kiedy zakres obowiązków jest taki sam? Czy zaznaczyć oddzielnie, że jedno to staż a drugie normalne stanowisko? Ma to jakieś znaczenie?
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-22, 11:52   #3263
samotny_t
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 244
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez syklamen Pokaż wiadomość
Ktoś mi podpowie jak zapisać w CV staż i pracę po stażu w tej samej firmie, kiedy zakres obowiązków jest taki sam? Czy zaznaczyć oddzielnie, że jedno to staż a drugie normalne stanowisko? Ma to jakieś znaczenie?
Ja bym zastosował brzytwę Ockhama i po prostu zsumował okres stażu i pracy i zapisał jako pracę. Może ktoś jeszcze się wypowie i stanowczo odradzi, ale nie widzę powodu
samotny_t jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-22, 11:57   #3264
kasia5266
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 951
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez syklamen Pokaż wiadomość
Ktoś mi podpowie jak zapisać w CV staż i pracę po stażu w tej samej firmie, kiedy zakres obowiązków jest taki sam? Czy zaznaczyć oddzielnie, że jedno to staż a drugie normalne stanowisko? Ma to jakieś znaczenie?
Dołączam do pytania.
kasia5266 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-22, 12:05   #3265
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-22, 12:06   #3266
Jall
Zadomowienie
 
Avatar Jall
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 542
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cześć, wcisnę się z pytaniem. Szukam pracy dorywczej, mam do dyspozycji ok. 40-60 h miesięcznie. Gdzie szukać takich ofert? Ma ktoś doświadczenie w takiej pracy albo w szukaniu?
__________________

Kamil ma glejaka.
https://www.siepomaga.pl/kamil

11.12 stracił swoją szansę
Jall jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-22, 12:06   #3267
201710160952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 577
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez syklamen Pokaż wiadomość
Ktoś mi podpowie jak zapisać w CV staż i pracę po stażu w tej samej firmie, kiedy zakres obowiązków jest taki sam? Czy zaznaczyć oddzielnie, że jedno to staż a drugie normalne stanowisko? Ma to jakieś znaczenie?
Wg mnie ma znaczenie i rozpisałabym osobno.
201710160952 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-22, 12:26   #3268
samotny_t
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 244
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
No i co z tego Moje świadectwa pracy oglądały kiedokolwiek tylko kadrowe, po to żeby obliczyć wymiar urlopu. Nikogo innego, w szczególności żadnych przełożonych, te świstki nigdy nie obchodziły.
samotny_t jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-22, 12:56   #3269
Wesel
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 621
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta


Moim zdaniem trochę za bardzo przywiązujecie wagę do CV. CV to jest dokument, który ma Was sprzedać, a nie jakiś oficjalny papier, który podlega pod prawne kwestie. Sztywne traktowanie CV nie wnosi nic dobrego, a powoduje, że prawie każde jest takie samo . CV to Wasza reklama i tak bym je traktowała. W każdej reklamie naciąga się fakty i przedstawia atrakcyjniej - byle umielibyśmy się wybronić z tych naciągnięć . Co to za różnica na jakiej umowie ktoś pracował, skoro w pracowniku ważne są umiejętności i to, co umie? Czy to ważne na jakiej zasadzie była współpraca?
Wesel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-22, 12:59   #3270
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XI

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2016-11-22 o 13:00
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-07 17:04:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:38.